Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell

FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Średniowiecze
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Sie 16, 2018 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz Miliszkiewicz, W BIBLIOTECE ZMIANY, Rzeczpospolita, 16 VII 2018, s. G4.

KRAKÓW MIKOŁAJA KOPERNIA, ROK 1518.widziałem wielokrotnie, ale bez prawego marginesu na którym jest w oddali CYTADELA z przebudowy zniszczonego przez Jana Luksemburskiego ZAMKU KRÓLEWSKIEGO Gargamell. Najdziwniejsze jest to, że kształt Podwójnej góry, z zaznaczonym na Lewej obecnym kościele Kamedułów, nie przypomina Obecnej – jakby Wazowie i Austriacy kosztem wielkich prac ziemnych zmienili jej kształt ???
Rysunek pochodzi z Poczty ZAPOWIEDZIOWEJ, czyli że Bona jadąc do Polski puściła awansem swego doradcę Kopernika, żeby przygotował i rozesłał Pocztę Zapowiedziową MAŁŻEŃSTWA i KORONACJI. Kopernik zilustrował swe przygody studenckie w Krakowie w Kodeksie BEHEMA.
Mamy tylko 2 STARSZE ryciny Krakowa: SCHEDLA z miedziorytu kanclerza Stanisława Szczepanowskiego PRZED ROZEBRANIEM miasta Chęsy-Hanysa-Hanzy-Hansa-Amfiktiona, nadsypaniem go i zbudowaniem Obecnego Krakowa Staromiejskiego za kontrybucję bizantyjską jako Godnego Koronacji Zdobywcy Azji.
Ponieważ BUDOWA nie była ukończona to nie wiemy, GDZIE ta Koronacja była – bo może w Siutiesce-Dubrowniku w związku z WYPĘDZANIEM Niemów z Kosowa, gdzie były największe zasoby srebra – skąd nazwa Góry Dynarskie ??? Podczas podboju przez Niemców Kosowa w r. 1018 Bułgaria Widyńska została tak spustoszona, że Przez Kilka Lat był GŁÓD.
Następnym wizerunkiem Krakowa jest KRAKÓW z WURZBURGA z Oświadczyn Kazimierza I Opolsko-Raciborskiego dla Jadwigi Meranki w Wuerzburgu. OŚWIADCZYNY te powinny być po bitwie nad Mozgawą w r. 1195, gdy Kazimierz został osadzony przez biskupa Gedeona Lisa na Wawelu PRZECIW osadzonemu na Gargamellu przez Mieszka III Starego Władysławowi Laskonogiemu.
Na Krakowie z Wuerzburga nie ma Okołu, który został zbudowany w trakcie kilkukrotnego oblężenia Wawelu przez Władysława Laskonogiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator

PostWysłany: Sob Wrz 01, 2018 2:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obejrzałem w TVP dyskusję historyczną o KAZIMIERZU WIELKIM. Wersja, że umarł na skutek upadku z konia przy polowaniu na jelenie w Podborzu k. Sandomierza nie ma sensu, gdyż przy ekshumacji ZŁAMAŃ nie stwierdzono. Wobec tego pozostaje wersja, że PRZEZIĘBIŁ się w łaźni w Sandomierzu. To zgadza się z moją wersją, że został ZAMORDOWANY przez Lisów, którym odebrał Jasną Górę dając ją swej konkubinie Esterze, którą czcimy jako Czarną Madonnę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2018 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Philip Gosse, HISTORIA PIRACTWA, Wydawnictwo NAPOLEON, Oświęcim 2018.

W średniowieczu Anglia była uważana za Państwo Korsarskie. Król Anglii Henryk V (1413-22) zawarł jednak konwencję z królami Francji i Hiszpanii o NIEWYDAWANIU Listów Kaperskich i wspólnym zwalczaniu piratów. Konwencja okazała się skuteczna, ale upadła z powodu wojny Czerwonej i Białej Róży czyli Lancasterów i Yorków.
Za Henryka VI Lancastera piractwo stało się gorsze niż kiedykolwiek. Kapitan weneckiego statku, który płynął do Anglii mówił, że odparł ataki piratów „dzięki stu zbrojnym i 22 kanonierom”. Przeciw Henrykowi VI wystąpił bowiem z inspiracji królotwórcy Warwicka książę Yorku Ryszard, a gdy poległ to Warwick wyniósł nas tron jego syna Edwarda IV. Edward uwięził Henryka VI i Księcia Walii, ale poróżnił się z Warwickiem.
Ponieważ Warwick odciął Edwarda IV od pieniędzy City to Edward z Lordem Majorem Londynu udali się do Flandrii Po Pieniądze, ale statek którym płynęli został skaperowany przez Benekę, który zawiózł króla do Gdańska. (Heinz Neukirchen, Piraten, VEB Verlag, Berlin 1976, s. 90). Był to największy polityczny wyczyn korsarstwa morskiego w historii.
Okup za Edwarda IV, 4 miliony grzywien srebra, zapłacił król Burgundii Karol Zuchwały, który przestraszył się sojuszu francusko-angielskiego. Uwolniony Edward IV rozgromił pod Barnet koalicję francusko-lankasterską, kazał zamordować Henryka VI, Księcia Walii i Warwicka, których nagie ciała położono na posadzce kościoła westminsterskiego, aby Unaocznić londyńczykom Klęskę Czerwonej Róży.
Sprawa ta wiąże się z Polską Joanną Dark. Była to mieszczka hamburska, która przybyła do Polski z Kontraktem: HAMBURG DOPOMOŻE POLSCE POKONAĆ KRZYŻAKÓW, ZA CO POLACY POMOGĄ HAMBURGOWI POKONAĆ ANGLIĘ – co zostało sfinalizowane przez Benekę. Potem pojechała z Memlingiem do Włoch, gdzie ten uczył się techniki renesansowej. Pamiątką tego jest darowana w Genui bratankowi króla polskiego Krzysztofowi Kolumbowi GDAŃSKA GOLGOTA EDWARDA IV, gdzie Joanna siedzi Tyłem. Obraz przedstawia Gdańsk przed budową Długiego Targu.[/u]
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2018 12:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=QB5-teow_UU//
Bitwa nad Mozgawą, czyli bezsensowna rzeź narodowa i rodzinna
MarianNosalTV - Słowianie i ukryta historia Polski - Opublikowany 1 sty 2018
Bitwa nad Mozgawą ..., która odmieniła życie błogosławionego biskupa, magistra Wincentego Kadłubka. Także wnioski z tej bitwy dla współczesnych Polaków, wobec konfrontacyjnej polityki PO, KOD, PIS oraz innych szkodników

Jestem wdzięczny MN za ten wykład. W www.wandaluzja.pl zamieszczam artykuł MOZGAWA: http://wandaluzja.pl/?p=p_149&sName=bitwa-nad-mozgawą – z którym wykład MN jest raczej Zgodny. MN pomija jednak rzeczy najważniejsze, a mianowicie Wynik bitwy. Wielkopolanie obsadzili zamek Królewski GARGAMELL, gdzie zasiadł najstarszy syn Mieszka III Starego Władysław Laskonogi a Ślązacy Wawel, gdzie zasiadł syn Mieszka Plątonogiego Kazimierz.
Miało to ten skutek, że w r. 1191, 6 lat po Mozgawie, Mieszko Stary ponownie napadł na Kraków, ale Wawelu nie zdobył, gdyż obronił go biskup Pełka Lis – wobec czego Mieszko III zbudował „w krótkim czasie” dla błokowania Wawelu OKÓŁ.
Mieszko III Stary był ździercą finansowym, co mogło być przyczyną „zaciekiłości” mniej liczebnych Małopolan, a po powrocie Mieszka III w 1191 r. do Kalisza wygnania Wielkopolan przez Panów Małopolskich, którzy osadzili na Gargamellu młodocianego Leszka Białego z Sandomierza. Przywódcą tego zamachu był biskup Pełka Lis.
Żeby zrozumieć MOZGAWĘ trzeba wrócić do Posadzki Wiślickiej datowanej zgodnie na rok 1177. Przedstawia ona Kazimierza II Sprawiedliwego z żoną i Leszkiem Bolesławicem oraz Wojewodę wołoskiego Henryka Sandomierskiego z Judytą i synem. Było to w trakcie WYGNANIA Mieszka III jako Ździercy Finansowego.
Po tym Henryk wyprawił się z Kazimierzem II i królem Węgierskim Stefanem II na Białą Wieżę (Wołgograd) – skąd kipczackie monety Stefana II. W trakcie oblężenia Białej Wieży doszło jednak do Konfliktu Kazimierza z Henrykiem i odejścia znad Wołgi armii halickiej, wobec czego Henryk po zdobyciu Wołgogradu przyjechał incognito do Krakowa, gdzie ZAMORDOWAŁ Kazimierza, co umożliwiło Mieszkowi III odzyskanie Poznania i „mozgawską” wyprawę na Kraków.
Pamiątką zaś wojny Kipczackiej jest SŁOWO O PUŁKU IGORA, którego oryginał był w dialekcie halickim. Sama bitwa była zaś w Taganrogu.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Sty 10, 2019 8:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://video.wp.pl/i,bezcenny-polski-skarb,mid,2031187,cid,4051,klip.html?ticaid=11cb1f//

BEZCENNY POLSKI SKARB. MINĘŁO 30 LAT OD JEGO ODNALEZIENIA

"W 2018 roku minęło 30 lat od odnalezienia "skarbu średzkiego" - jednego z najcenniejszych znalezisk archeologicznych XX wieku w Europie. Ukryto go w połowie XIV wieku, gdy na terenie Śląska panowała epidemia dżumy. Badacze sądzą, że był własnością bogatego bankiera żydowskiego, u którego król czeski i cesarz rzymski Karol IV Luksemburski zastawił dużą część swoich kosztowności. Na skrytkę średniowiecznego bankiera natrafiono dopiero w 1985 roku przy ul. Daszyńskiego 14 w Środzie Śląskiej podczas kopania fundamentów pod centralę telefoniczną. Robotnicy znaleźli dzban wypełniony tysiącami srebrnych monet. Trzy lata później, podczas rozbiórki kamienicy pod tym samym adresem w piwnicach, znaleziono znaczną ilość monet i biżuterii.

09.01.2019 środa śląska, godz. 1:43
skarb średzki, monety, korona, historia, polska, nauka, średniowiecze

Ostatnio aktywne Najnowsze Najwyżej oceniane Najczęściej odpowiadane

~icuś 7 godzin i 2 minuty temu
No bardzo ciekawe że bankier żydowski mógł być właścicielem takiej korony, jeśli tak to na bank kupił tą koronę od jakiegoś człowieka który posiadał to drogą nie uczciwą a poza tym żydzi zawsze podstępem wszystko uzyskują, co po niektórzy są nie słusznie odznaczani wysokimi odznaczeniami lub co po niektórzy żydzi leżą tam gdzie nie powinni, np. Wawel. Wszystko na świecie żydzi przywłaszczają i podstępnie wykupują, tym udowadniają że są największymi złodziejami i zbrodniarzami na świecie, wystarczy cofnąć się wstecz i `przypomnieć sobie kto był wykonawcą różnych mordów a w czasie wojny nawet żydzi żydów wysyłali do obozów. Niestety ale ten naród wybrany nie miał i nie ma nic wspólnego z koronami, itd... tego typu.

~Jad Had. 12 godzin i 20 minut temu
Jak opisuje Janusz Bieszk w "Trylogii Lechickiej" po koronacji Bolesława Chrobrego na cesarza Wschodu w roku 1000 w Gnieznie koroną z diademami/znacznie cenniejszą niż korony królewskie/Chrobry wraz z Ottonem III/ten był jego siostrzencem , lub kuzynem/ udali sie w [podróż najpier do Saksonii a póaniej do Akwiagramu, tam Otton rozkazał otworzyć grobowiec Karola Wielkiego do którego wszedł razem z Bolesławem>Truchło Karola spoczywała na złotym tronie a w ręce miał insygnia wladzy cesarskiej a na głowie koronę > Otton podarował złoty tron Chrobremu ,a sam zabrał insygnia.Tron Karola Wielkiego był w Polsce do czasu śmierci wnuka Bolesława Chrobrego-otrutego przez kler katolicki Bolesława Sprawiedliwego .MOże Bolesław Sprawiedliwy, lub jego służba zdążyłli ukryć prze Rycheza - Niemką -wdową po Mieszki II i jej synem Kazimierzem nzawanym Odnowicioelem/kk/ koronę z diademami oraz złoty tron Karola Wielkiego< Może gdzieś jest w Poznaniu w ziemi, gdyż w tym czasie Poznan był najważniejszym miastem, tam leży Mieszko I i Bolesław Chrobry.
Odpowiedz
~okiem 12 godzin i 32 minut temu
Czyli powinni oddać krajom z którego pochodziły kosztowności...
Odpowiedz
Więcej komentarzy (7)
Dopiero po mym wczorajszym wpisie u Białczyńskiego i Maruchy (https://marucha.wordpress.com/2019/01/04/wolne-tematy-1-2019/ Ad. 144) Czesi przestali ROŚCIĆ, pomimo Orłów Piastowskich i ŻADNEGO LWA, do Skarbu Tysiąclecia więc Dziś w Nocy został przemianowany na POLSKI. Mieli w tym POPARCIE Sowietów i Niemców, gdy okazało się, że przypisywanie go Księżniczce Ruskiej, która szukała męża na Węgrzech i w Polsce, nie ma sensu. Kwalifikowałem Skarb Tysiąclecia jako wzięty przez mieszczan średzkich pod Legnicą Majestatyczny Skarb Czyngis Chana: 30 ton biżuterii. Orły Piastowskie czy LECHICKIE są zrozumiałe, gdyż Polacy podbijali Chiny 12 razy.
Przypominam, że w r. 1989 pojechałem do RFN jako Komisarz WOAK Skarbu Tysiąclecia, gdzie Bawarzy SPRZEDALI MI GO ZARAZ w banku żydowskim we Frankfurcie nad Menem za Polskiego Bobra Kasztelańskiego, którego wcześniej skaperowali Amerykanie do NAWODNIENIA ZACHODU. Esesman z Treblinki Premier Mazowiecki i nałożnik Hitlera Bronisław Geremek wyrzucili jednak Dyrektora WOAK Tadeusza Kaletyna na Zbitą Morde: JA WAM DAM MAJESTATYCZNY SKARB CZYNGIS CHANA...[/u]
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Sty 13, 2019 7:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Pary%C5%BCa#Wczesne_%C5%9Bredniowiecze

„Przełom nastąpił podczas kolejnego najazdu w 885 r., kiedy to paryżanie poprosili o pomoc Roberta Mocnego, hrabiego Andegawenii, i jego syna hrabiego Odo, który kierował obroną. Dzięki wzniesionym fortyfikacjom obrońcy wytrzymali 10-miesięczne oblężenie, a po jego zakończeniu Odo w 888 r. został królem zachodniofrankońskim i współwładcą imperium.”

Jeśli faktycznie Oblężenie przez Skandynawów i Rusów Paryża było w r. 885 i trwało 10 miesięcy to Wybawcą Paryż nie był hrabia Andegawenii Robert Mocny, ale cesarz Karol III Gruby, gdyż Paryż został uwolniony Ogromnym Okupem a PODATKI na pokrycie Dłyugu wywołały Bunty i upadek Rzeszy Karolińskiej.
Kapetyngowie panowali we Francji OD ROKU 887, co znaczy, że Normanowie i Rusowie okupowali Basen Paryski DO SPŁATY KONTRYBUCJI i mianowali Hrabią Paryża Kapeta. To nie wyklucza, że wodzem najazdu na Paryż był Daniel Prawdzic z Suzdala, na obrazie KAROL III OTYŁY I KARLOMAN NEGOCJUJĄ Z NORMANAMI w diademie trzymający w lewej dłoni tarczę fechtunkową z dwoma Lwicami: jedną była Matka a drugą Żona.[/u]
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sob Sty 19, 2019 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2019/01/16/jak-cezar-wymyslil-germanie/

JAK CEZAR WYMYŚLIŁ GERMANIĘ
Ad. 11, 13, 19:

Cezar nie tylko Wymyślił, ale i SPŁODZIŁ Germanię, dając podbitą celtycką Teutonię SWEWOM skandynawskim, którzy obsadzili zamki nadreńskie jako SWEBOWIE a Teutonów sprzedali w niewolę. Nazwa GERMANIA pochodzi od GARGAMELLA na krakowskich Bielanach, będącego dla Greków synonimem GIGAMTOMANII. Na Gargamellu panował dobrotliwy król Obżartuch, będący prawdopodobnie Leszkiem Złotnikiem z Tczewa. Tym który wbijał słupy graniczne nad Donem z napisem HORWACJA.
Atlantydą Skandynawską jest BORODZIEJ-Bydgoszcz a Rajem DUNAJ, gdzie pływali kanałem Przemysłowym: Bydgoszcz-Sosnowiec-Racibórz-Bratysława wożąc rudę szwedzką dla Gdańska i Torunia a dalej ŻELAZO i STAL z Kaszub i Powiśla na Dunaj, a z powrotem koksujący węgiel cieszyński dla Torunia i Gdańska, bo NIKOMU NIE UDAŁO SIĘ UZYSKAĆ ŻELAZA W DYMARCE choć próbowali tego najlepsi metalurdzy. To znaczy, że dymarki były do WZBOGACANIA RUDY, gdy dostęp do rudy skandynawskiej, tatrzańskiej czy sudeckiej był ODCIĘTY.
Bydgoszcz była NAJWSPANIALSZYM miastem starożytnej i wczesnośredniowiecznej Polski a została ZBURZONA przez Krzyżaków i Czechów, gdy Feudalna Europa nie zgodziła się na przeniesienie stolicy Zakonu z Malborka do Borodzieja jako Big-Ghostu. Taki los spotkał też Megalityczny Płock na wapno dla Królewca oraz Sieradz czy Gargamell.
Skandynawska łódź WOJENNA drakkar do żeglugi morskiej się NIE NADAWAŁ, bo nie można było nim przepłynąć z Norwegii do Anglii, gdyż się ŁAMAŁ. Przed wojną próbowali zrobić Morski Drakkar najlepsi szkutnicy skandynawscy mając eksponaty archeologiczne i najlepsze drewno, ale Baz Powodzenia. Z tego wynika, że Skandynawowie podróżowali do Ameryki na Kogach Gdańskich, gdyż kilku czy kilkunastotonowe Miecze balastowe odkuwano TYLKO W GDAŃSKU. Jest DOWÓD, że kogi uratowały Rzym przed Hanibalem dowożąc przez blokadę kartagińską – jako statki SZTORMOWE – egipską pszenicę. Rysunki statków balastowych – a więc kog – znane są ze Starożytnego Egiptu.
2 lata temu gdy majstrowałem przy www.wandaluzja.com i www.wandaluzja.pl wyskoczyła mi NIEMIECKOJĘZYCZNA www.wandaluzja.com na serwerze w Hesji, o której nic nie wiedziałem. Potem jednak już jej odnaleźć nie mogłem więc gdyby ktoś wiedział coś o tej witrynie to byłbym wdzięczny i ZOBOWIĄZANY. Wiedziałem o AMERYKAŃSKIEJ www.wandaluzja.com, gdyż pisało do mnie Dwóch: TYLKO JA JESTEM SĄDOWYM TŁUMACZEM Wandaluzji. Wiem też, że www.wandaluzja.com była skarżona do sądów amerykańskich, które odsyłały skarżących do sądu Polskiego z zastrzeżeniem, że ZBIOROWYCH SKARG NIE PRZYJMUJĄ, TYLKO INDYWIDUALNE Z ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ MAJĄTKOWĄ, więc widocznie żaden nie odważył się postawić swego majątku Przeciw Mnie – ale to nie wszystko. Pan Czesław Białczyński z Karkowa ogłosił na swym blogu, że Amerykańska Wandaluzja ma 5,5 miliona Zarejestrowanych, z ceną dla NIEZAREJESTROWANEGO 454 tysiące USD Rocznie.
Z załączonej do tytulowej Strony prospektu: One proposed theory for approximate distribution of the primary Germanic dialect groups in Europe...: North Germanic North Sea Germanic (Ingvaeonic), Weser-Rhine Germanic, (Istvaeonic), Elbe Germanic (Irminonic). East Germanic <https://en.wikipedia.org/wiki/Germanic_peoples#/media/File:Germanic_dialects_ca._AD_1.png> wnoszę, że to jest MAŁPOWANIE Niemieckiej Wandaluzji. Autorowi chodziło głównie o ZASTĄPIENIE Kanału Przemysłowego czyli Drogi Bursztynowej, zwanej w Starożytności Widawą, kanałem REN-DUNAJ dla zastąpienia starożytnej metalurgii Powiślańskiej i Kaszubskiej NADREŃSKĄ.
Gdy przyjechałem w r. 1989 do RFN to Niemcy przygotowywali się do obchodów 800-LECIA IMPERIALNEJ ARCHIKATEDRY W SPIERZE. Wytłumaczyłem im, że to jest ABSURD, gdyż katedra ta jest Dużo Starsza – z czym się zgodzili, bo zamiast zapowiadanych Uroczystości nadali film o Katedrze w Spirze. Dziś wiem, że WSPANIAŁE Romańskie Katedry Nadreńskie budował Tryton z Olimpionu-Krokowa-Pragi.
Byłem KILKAKROTBIE w zamku Gross Comburg w Schwoebisch Hall, datowanym na X wiek. SchH jest na DZIALE wodnym starego kanału Ren-Dunaj a na Zamku jest kościół, który został zbudowany przez Kroka z Pragi PO Tumię Łęczyckim i PRZEDROMAŃSKIEJ katedrze wawelskiej, z której zachowała się krypta świętego Leonarda i wieża Południowa. CZESKA krypta Świętego Leonarda była TRZECIM mauzoleum greckiego boga Prapoczątku Jura-Uranosa.
Najważniejsze jest jednak to, że Niemcy tym Małpowaniem mnie powybijali sobie zęby. Gdy przyjechałem do RFN to Niemcy datowali Zamki Nadreńskie, które są ATUTEM niemieckiego Turyzmu i Wielkim Kapitałem, na X wiek więc tłumaczyłem im, że są HALSZTACKIE, gdyż metalurgię żelaza przynieśli nad Ren Kimeriowie-Celtowie z Ukrainy po ostatecznej klęsce ze Scytami w r. 705 p.n.e., co Małpiak Za Mną POTWIERDZA. Od kilku lat głoszę jednak, że ta moja Datacja jest NIEAKTUALNE, gdyż archeolog austriacko-niemiecki Heinrich Kusche zidentyfikował gęstą siatkę na zdjęciach satelitarnych Europy jako NEOLITYCZNE tunele, które ja zinterpretowałem jako Lochy Zamkowe, co zostało potwierdzone w Austrii i na Lubelszczyźnie, gdzie odkrywano na tej podstawie rekultywowane rolniczo zamki, czyli że Zamki Nadreńskie są NEOLITYCZNE, tak jak polskie czy ormiańskie.
Mapa <https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e8/Roman_Empire_125_de.svg/1024px-Roman_Empire_125_de.svg.png> przyznaje SŁOWIAŃSKOŚĆ Wenedom ale SPYCHA ich na Ukrainę, gdy starożytną nazwą Bydgoszczy była WENEDA od Wandaluza, eponima Słowian, bo ich Swebskość czyli niemieckość jest BEZCZELNOŚCIĄ i Złodziejstwem. Nazwa Germania pochodzi też od zamku GRAGAMELL w Krakowie, ale Rzymianie nadali ją sprowadzonym ze Skandynawii Swewom-Swebom, którzy nazywali się od Morza SŁAWSKIEGO-Swewskiego od rzeki Sławy, którą Czesi nazwali Śląską Wodą czyli w'ODRĄ. Wrocław był Bramą czy Wrotami SŁAWY, skąd Słowianie.
Długosz nazywa Odyńa-Odoakra KSIĘCIEM RUSÓW, gdy był on synem Polonusa ze Szczecina. Szczecin był wówczas stolicą RUSI, z której Niemcy zrobili RUGIĘ, ale nazwa zachowała się w postaci np. t'RUSO-Elbląga. GEPIDZI to też nie Swebowie tylko GOPLANIE od Gopła czyli orlego czy sokolego gniazda, jakim to zamkiem na Mazowszu był tylko AMAZON w Płocku. Po przeniesieniu przez Popiela I Gnuśnego stolicy do Kruszwicy to Go-Pło nad Wisłą zaczęto zwać Płockiem. Lugiowie to ŁUŻYCZANIE a Burgundowie wielkopolscy to Goplanie-Pałuki.
<https://en.wikipedia.org/wiki/Germanic_peoples#/media/File:Nordic_Bronze_Age.png> SKĄD pochodziły Miedź i Cyna na skandynawską czy polską BIŻUTERIĘ Brązową ??? Według mnie z Wielkiej Miedzi Kieleckiej i Finlandii a cyna z Gierczyna w Górach Izerskich i Czech. Kassaterydy to po grecki KRAINA CYNY, ale Kaszuby bałtyckie są od zamku KASZUBY na Górze Stołowej w Koninie. Była to stolicą Polskich Ptolomeuszy, którzy bili złote monety Kujawskie. Według śląskiej sagi to gdy ARIOVIST czyli Leszek Chytry i Juliusz Cezar zbliżali się do Konina to Polski Faraon kazał napełnić statki zbożem i popłynął do AMERYKI.
Było jeszcze III źródło miedzi i cyny: Po roku 1625 p.n.e. Pelops z Wenecji czyli Małej Wenedy zawarł konwencję z hyksoskim wezyrem Józefem na dostawy żelaza i stali śląskiej do Egiptu. Żydzi nabywali żelazo ma wagę Miedzi a sprzedawali je w całym pasie Zwrotnikowym na wagę ZŁOTA. Było to konieczne, gdyż złoto byłoby KONFISKOWANE przez Slowianki jako Monopol Babski.
<https://en.wikipedia.org/wiki/Germanic_peoples#/media/File:Cimbrians_and_Teutons_invasions.svg> Ok. r. 700 pne doszło doi ponownej wojny ze Skandynawami o Szczecin, w wyniku której śląski baron magnetytowy Jan Liczyrzepa dokonał podboju kultury nordyjskiej wypędzając SWEWÓW do Skandynawii, a na ich miejscu utworzył kulturę Jastorf ze stolicą w Szczecinie. Przed rokiem 125 p.n.e. Ptolemeusze z Konina zwrócili Jutlandię i Olandię Skandynawom, przesiedlając Sklawinów-Bułgarów nad Dniestr za pomoc Skandynawów w wojnach z Rzymem, co zakończyło się niefortunnie.
Kultura PRZEWORSKA to oczywiście Wandalowie, którzy weszli na arenę europejską w wojnach z Hunami. Nazwa ZGORZELEC jest pamiątką tych wojen, gdyż Król Wandalów Osji Pomorski zginął tam z całą swą armie oblężony przez Hunów i Rzymian, ale jego młodszy brat prowadził skuteczną walkę z Hunami odzyskując za złoto WANDALEK Wantyn-Kijów. Od tego złoto nazywa się po polsku ZŁEM.
<https://en.wikipedia.org/wiki/Germanic_peoples#/media/File:Old_norse,_ca_900.PNG> THE APPROXIMATE EXTENT OF GERMANIC LANGUAGES IN THE EARLY 10TH CENTURY. Małpiak Bardzo Ostrożnie oznacza Duńskie Władztwo w Europie Wschodniej. Są to: Wolin, Truso-Elbląg, Wiskauty-Królewiec, Lipawa. Ryga, Psków, Stara Ładoga, Nowogród Wlk, Biełoje Oziero, Rybińsk, Witebsk, Smoleńsk, Kijów. Wszystko to Psu na Buty, bo twierdza w Djamandzie u ujścia Dźwiny miała 6 tysięcy załogo stanu OBRONNEGO. Ruryk z Pa'RUSA-Kołobrzegu dogadał się jednak ze Swewami z Birki-Sztokholmu, że jeśli pomogą mu opanować Ilmen czyli Nowogród Wlk to odda im Djamand, co się stało. Swewowie rządzili w Djamadzie do podboju przez Prawdziców Niemiec w r. 902, kiedy to Prawdzice wykupili Djamand za prawo pływania Swewów do Konstantynopola, co zapewniało królom swewskim Wypacalność, dzięki czemu Zjednoczyli Szwecję. Waregowie to nie Skandynawowie, ale WAGROWIE-To'WARKOWIE, którzy wozili Żelazo powiślańskie Kanałem Przemysłowym do Dunaju i Prypecią do Sambora-Kijowa.
<https://en.wikipedia.org/wiki/Germanic_peoples#/media/File:HRR_1250.jpg> HOLY ROMAN EMPIRE IN 1250. W r. 1249 czyli rok Wcześniej książęta krajeńscy zdobyli Poznań, gdzie był skarbiec śląski. Wobec tego niemieccy najemnicy Króla Polski Bolesława Dzikiego wzięli go na arkan i powlekli za końmi z Wrocławia do Legnicy i wypłacili sobie HONORARIUM w postaci Lubusza nad Odrą. To według Małpiaka na być FUNDACJĄ Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego ??? - Myślałem, że takie rzeczy były tylko w INDIACH.
<https://en.wikipedia.org/wiki/Germanic_peoples#/media/File:Bracteate_from_Funen,_Denmark_(DR_BR42).jpg> GERMANIC BRACTEATE FROM FUNEN, DENMARK. Nie wiedziałem, że Zdobywca Anglii Wodan z Poznania nosił taki wielki kapelusz? Istna PANAMA.
<https://en.wikipedia.org/wiki/Germanic_peoples#/media/File:Percentage_of_major_Y-DNA_haplogroups_in_Europe.png> PERCENTAGE OF MAJOR Y-DNA HAPLOGROUPS IN EUROPE. HAPLOGROUP I1 REPRESENTED BY LIGHT BLUE. Małpiak prezentuje Haplogrupę genetyczną Europy Zachodniej jako całkowicie RÓŻNĄ od Haplogrupy Europy Środkowej i Wschodniej. - A PASZOŁ DO INDII...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44
Strona 44 z 44

Skocz do: