Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Średniowiecze
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 43, 44, 45  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10025
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 16, 2018 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz Miliszkiewicz, W BIBLIOTECE ZMIANY, Rzeczpospolita, 16 VII 2018, s. G4.

KRAKÓW MIKOŁAJA KOPERNIA, ROK 1518.widziałem wielokrotnie, ale bez prawego marginesu na którym jest w oddali CYTADELA z przebudowy zniszczonego przez Jana Luksemburskiego ZAMKU KRÓLEWSKIEGO Gargamell. Najdziwniejsze jest to, że kształt Podwójnej góry, z zaznaczonym na Lewej obecnym kościele Kamedułów, nie przypomina Obecnej – jakby Wazowie i Austriacy kosztem wielkich prac ziemnych zmienili jej kształt ???
Rysunek pochodzi z Poczty ZAPOWIEDZIOWEJ, czyli że Bona jadąc do Polski puściła awansem swego doradcę Kopernika, żeby przygotował i rozesłał Pocztę Zapowiedziową MAŁŻEŃSTWA i KORONACJI. Kopernik zilustrował swe przygody studenckie w Krakowie w Kodeksie BEHEMA.
Mamy tylko 2 STARSZE ryciny Krakowa: SCHEDLA z miedziorytu kanclerza Stanisława Szczepanowskiego PRZED ROZEBRANIEM miasta Chęsy-Hanysa-Hanzy-Hansa-Amfiktiona, nadsypaniem go i zbudowaniem Obecnego Krakowa Staromiejskiego za kontrybucję bizantyjską jako Godnego Koronacji Zdobywcy Azji.
Ponieważ BUDOWA nie była ukończona to nie wiemy, GDZIE ta Koronacja była – bo może w Siutiesce-Dubrowniku w związku z WYPĘDZANIEM Niemów z Kosowa, gdzie były największe zasoby srebra – skąd nazwa Góry Dynarskie ??? Podczas podboju przez Niemców Kosowa w r. 1018 Bułgaria Widyńska została tak spustoszona, że Przez Kilka Lat był GŁÓD.
Następnym wizerunkiem Krakowa jest KRAKÓW z WURZBURGA z Oświadczyn Kazimierza I Opolsko-Raciborskiego dla Jadwigi Meranki w Wuerzburgu. OŚWIADCZYNY te powinny być po bitwie nad Mozgawą w r. 1195, gdy Kazimierz został osadzony przez biskupa Gedeona Lisa na Wawelu PRZECIW osadzonemu na Gargamellu przez Mieszka III Starego Władysławowi Laskonogiemu.
Na Krakowie z Wuerzburga nie ma Okołu, który został zbudowany w trakcie kilkukrotnego oblężenia Wawelu przez Władysława Laskonogiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10025
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Wrz 01, 2018 2:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obejrzałem w TVP dyskusję historyczną o KAZIMIERZU WIELKIM. Wersja, że umarł na skutek upadku z konia przy polowaniu na jelenie w Podborzu k. Sandomierza nie ma sensu, gdyż przy ekshumacji ZŁAMAŃ nie stwierdzono. Wobec tego pozostaje wersja, że PRZEZIĘBIŁ się w łaźni w Sandomierzu. To zgadza się z moją wersją, że został ZAMORDOWANY przez Lisów, którym odebrał Jasną Górę dając ją swej konkubinie Esterze, którą czcimy jako Czarną Madonnę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10025
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2018 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Philip Gosse, HISTORIA PIRACTWA, Wydawnictwo NAPOLEON, Oświęcim 2018.

W średniowieczu Anglia była uważana za Państwo Korsarskie. Król Anglii Henryk V (1413-22) zawarł jednak konwencję z królami Francji i Hiszpanii o NIEWYDAWANIU Listów Kaperskich i wspólnym zwalczaniu piratów. Konwencja okazała się skuteczna, ale upadła z powodu wojny Czerwonej i Białej Róży czyli Lancasterów i Yorków.
Za Henryka VI Lancastera piractwo stało się gorsze niż kiedykolwiek. Kapitan weneckiego statku, który płynął do Anglii mówił, że odparł ataki piratów „dzięki stu zbrojnym i 22 kanonierom”. Przeciw Henrykowi VI wystąpił bowiem z inspiracji królotwórcy Warwicka książę Yorku Ryszard, a gdy poległ to Warwick wyniósł nas tron jego syna Edwarda IV. Edward uwięził Henryka VI i Księcia Walii, ale poróżnił się z Warwickiem.
Ponieważ Warwick odciął Edwarda IV od pieniędzy City to Edward z Lordem Majorem Londynu udali się do Flandrii Po Pieniądze, ale statek którym płynęli został skaperowany przez Benekę, który zawiózł króla do Gdańska. (Heinz Neukirchen, Piraten, VEB Verlag, Berlin 1976, s. 90). Był to największy polityczny wyczyn korsarstwa morskiego w historii.
Okup za Edwarda IV, 4 miliony grzywien srebra, zapłacił król Burgundii Karol Zuchwały, który przestraszył się sojuszu francusko-angielskiego. Uwolniony Edward IV rozgromił pod Barnet koalicję francusko-lankasterską, kazał zamordować Henryka VI, Księcia Walii i Warwicka, których nagie ciała położono na posadzce kościoła westminsterskiego, aby Unaocznić londyńczykom Klęskę Czerwonej Róży.
Sprawa ta wiąże się z Polską Joanną Dark. Była to mieszczka hamburska, która przybyła do Polski z Kontraktem: HAMBURG DOPOMOŻE POLSCE POKONAĆ KRZYŻAKÓW, ZA CO POLACY POMOGĄ HAMBURGOWI POKONAĆ ANGLIĘ – co zostało sfinalizowane przez Benekę. Potem pojechała z Memlingiem do Włoch, gdzie ten uczył się techniki renesansowej. Pamiątką tego jest darowana w Genui bratankowi króla polskiego Krzysztofowi Kolumbowi GDAŃSKA GOLGOTA EDWARDA IV, gdzie Joanna siedzi Tyłem. Obraz przedstawia Gdańsk przed budową Długiego Targu.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10025
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2018 12:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=QB5-teow_UU//
Bitwa nad Mozgawą, czyli bezsensowna rzeź narodowa i rodzinna
MarianNosalTV - Słowianie i ukryta historia Polski - Opublikowany 1 sty 2018
Bitwa nad Mozgawą ..., która odmieniła życie błogosławionego biskupa, magistra Wincentego Kadłubka. Także wnioski z tej bitwy dla współczesnych Polaków, wobec konfrontacyjnej polityki PO, KOD, PIS oraz innych szkodników

Jestem wdzięczny MN za ten wykład. W www.wandaluzja.pl zamieszczam artykuł MOZGAWA: http://wandaluzja.pl/?p=p_149&sName=bitwa-nad-mozgawą – z którym wykład MN jest raczej Zgodny. MN pomija jednak rzeczy najważniejsze, a mianowicie Wynik bitwy. Wielkopolanie obsadzili zamek Królewski GARGAMELL, gdzie zasiadł najstarszy syn Mieszka III Starego Władysław Laskonogi a Ślązacy Wawel, gdzie zasiadł syn Mieszka Plątonogiego Kazimierz.
Miało to ten skutek, że w r. 1191, 6 lat po Mozgawie, Mieszko Stary ponownie napadł na Kraków, ale Wawelu nie zdobył, gdyż obronił go biskup Pełka Lis – wobec czego Mieszko III zbudował „w krótkim czasie” dla błokowania Wawelu OKÓŁ.
Mieszko III Stary był ździercą finansowym, co mogło być przyczyną „zaciekiłości” mniej liczebnych Małopolan, a po powrocie Mieszka III w 1191 r. do Kalisza wygnania Wielkopolan przez Panów Małopolskich, którzy osadzili na Gargamellu młodocianego Leszka Białego z Sandomierza. Przywódcą tego zamachu był biskup Pełka Lis.
Żeby zrozumieć MOZGAWĘ trzeba wrócić do Posadzki Wiślickiej datowanej zgodnie na rok 1177. Przedstawia ona Kazimierza II Sprawiedliwego z żoną i Leszkiem Bolesławicem oraz Wojewodę wołoskiego Henryka Sandomierskiego z Judytą i synem. Było to w trakcie WYGNANIA Mieszka III jako Ździercy Finansowego.
Po tym Henryk wyprawił się z Kazimierzem II i królem Węgierskim Stefanem II na Białą Wieżę (Wołgograd) – skąd kipczackie monety Stefana II. W trakcie oblężenia Białej Wieży doszło jednak do Konfliktu Kazimierza z Henrykiem i odejścia znad Wołgi armii halickiej, wobec czego Henryk po zdobyciu Wołgogradu przyjechał incognito do Krakowa, gdzie ZAMORDOWAŁ Kazimierza, co umożliwiło Mieszkowi III odzyskanie Poznania i „mozgawską” wyprawę na Kraków.
Pamiątką zaś wojny Kipczackiej jest SŁOWO O PUŁKU IGORA, którego oryginał był w dialekcie halickim. Sama bitwa była zaś w Taganrogu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10025
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sty 10, 2019 8:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://video.wp.pl/i,bezcenny-polski-skarb,mid,2031187,cid,4051,klip.html?ticaid=11cb1f//

BEZCENNY POLSKI SKARB. MINĘŁO 30 LAT OD JEGO ODNALEZIENIA

"W 2018 roku minęło 30 lat od odnalezienia "skarbu średzkiego" - jednego z najcenniejszych znalezisk archeologicznych XX wieku w Europie. Ukryto go w połowie XIV wieku, gdy na terenie Śląska panowała epidemia dżumy. Badacze sądzą, że był własnością bogatego bankiera żydowskiego, u którego król czeski i cesarz rzymski Karol IV Luksemburski zastawił dużą część swoich kosztowności. Na skrytkę średniowiecznego bankiera natrafiono dopiero w 1985 roku przy ul. Daszyńskiego 14 w Środzie Śląskiej podczas kopania fundamentów pod centralę telefoniczną. Robotnicy znaleźli dzban wypełniony tysiącami srebrnych monet. Trzy lata później, podczas rozbiórki kamienicy pod tym samym adresem w piwnicach, znaleziono znaczną ilość monet i biżuterii.

09.01.2019 środa śląska, godz. 1:43
skarb średzki, monety, korona, historia, polska, nauka, średniowiecze

Ostatnio aktywne Najnowsze Najwyżej oceniane Najczęściej odpowiadane
 
~icuś 7 godzin i 2 minuty temu
No bardzo ciekawe że bankier żydowski mógł być właścicielem takiej korony, jeśli tak to na bank kupił tą koronę od jakiegoś człowieka który posiadał to drogą nie uczciwą a poza tym żydzi zawsze podstępem wszystko uzyskują, co po niektórzy są nie słusznie odznaczani wysokimi odznaczeniami lub co po niektórzy żydzi leżą tam gdzie nie powinni, np. Wawel. Wszystko na świecie żydzi przywłaszczają i podstępnie wykupują, tym udowadniają że są największymi złodziejami i zbrodniarzami na świecie, wystarczy cofnąć się wstecz i `przypomnieć sobie kto był wykonawcą różnych mordów a w czasie wojny nawet żydzi żydów wysyłali do obozów. Niestety ale ten naród wybrany nie miał i nie ma nic wspólnego z koronami, itd... tego typu.

~Jad Had. 12 godzin i 20 minut temu
Jak opisuje Janusz Bieszk w "Trylogii Lechickiej" po koronacji Bolesława Chrobrego na cesarza Wschodu w roku 1000 w Gnieznie koroną z diademami/znacznie cenniejszą niż korony królewskie/Chrobry wraz z Ottonem III/ten był jego siostrzencem , lub kuzynem/ udali sie w [podróż najpier do Saksonii a póaniej do Akwiagramu, tam Otton rozkazał otworzyć grobowiec Karola Wielkiego do którego wszedł razem z Bolesławem>Truchło Karola spoczywała na złotym tronie a w ręce miał insygnia wladzy cesarskiej a na głowie koronę > Otton podarował złoty tron Chrobremu ,a sam zabrał insygnia.Tron Karola Wielkiego był w Polsce do czasu śmierci wnuka Bolesława Chrobrego-otrutego przez kler katolicki Bolesława Sprawiedliwego .MOże Bolesław Sprawiedliwy, lub jego służba zdążyłli ukryć prze Rycheza - Niemką -wdową po Mieszki II i jej synem Kazimierzem nzawanym Odnowicioelem/kk/ koronę z diademami oraz złoty tron Karola Wielkiego< Może gdzieś jest w Poznaniu w ziemi, gdyż w tym czasie Poznan był najważniejszym miastem, tam leży Mieszko I i Bolesław Chrobry.
Odpowiedz
~okiem 12 godzin i 32 minut temu
Czyli powinni oddać krajom z którego pochodziły kosztowności...
Odpowiedz
Więcej komentarzy (7)
*****
Dopiero po mym wczorajszym wpisie u Białczyńskiego i Maruchy (https://marucha.wordpress.com/2019/01/04/wolne-tematy-1-2019/ Ad. 144) Czesi przestali ROŚCIĆ, pomimo Orłów Piastowskich i ŻADNEGO LWA, do Skarbu Tysiąclecia więc Dziś w Nocy został przemianowany na POLSKI. Mieli w tym POPARCIE Sowietów i Niemców, gdy okazało się, że przypisywanie go Księżniczce Ruskiej, która szukała męża na Węgrzech i w Polsce, nie ma sensu. Kwalifikowałem Skarb Tysiąclecia jako wzięty przez mieszczan średzkich pod Legnicą Majestatyczny Skarb Czyngis Chana: 30 ton biżuterii. Orły Piastowskie czy LECHICKIE są zrozumiałe, gdyż Polacy podbijali Chiny 12 razy.
Przypominam, że w r. 1989 pojechałem do RFN jako Komisarz WOAK Skarbu Tysiąclecia, gdzie Bawarzy SPRZEDALI MI GO ZARAZ w banku żydowskim we Frankfurcie nad Menem za Polskiego Bobra Kasztelańskiego, którego wcześniej skaperowali Amerykanie do NAWODNIENIA ZACHODU. Esesman z Treblinki Premier Mazowiecki i nałożnik Hitlera Bronisław Geremek wyrzucili jednak Dyrektora WOAK Tadeusza Kaletyna na Zbitą Morde: JA WAM DAM MAJESTATYCZNY SKARB CZYNGIS CHANA...[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10025
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Sty 13, 2019 7:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Pary%C5%BCa#Wczesne_%C5%9Bredniowiecze

 „Przełom nastąpił podczas kolejnego najazdu w 885 r., kiedy to paryżanie poprosili o pomoc Roberta Mocnego, hrabiego Andegawenii, i jego syna hrabiego Odo, który kierował obroną. Dzięki wzniesionym fortyfikacjom obrońcy wytrzymali 10-miesięczne oblężenie, a po jego zakończeniu Odo w 888 r. został królem zachodniofrankońskim i współwładcą imperium.”

Jeśli faktycznie Oblężenie przez Skandynawów i Rusów Paryża było w r. 885 i trwało 10 miesięcy to Wybawcą Paryż nie był hrabia Andegawenii Robert Mocny, ale cesarz Karol III Gruby, gdyż Paryż został uwolniony Ogromnym Okupem a PODATKI na pokrycie Dłyugu wywołały Bunty i upadek Rzeszy Karolińskiej.
Kapetyngowie panowali we Francji OD ROKU 887, co znaczy, że Normanowie i Rusowie okupowali Basen Paryski DO SPŁATY KONTRYBUCJI i mianowali Hrabią Paryża Kapeta. To nie wyklucza, że wodzem najazdu na Paryż był Daniel Prawdzic z Suzdala, na obrazie KAROL III OTYŁY I KARLOMAN NEGOCJUJĄ Z NORMANAMI w diademie trzymający w lewej dłoni tarczę fechtunkową z dwoma Lwicami: jedną była Matka a drugą Żona.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10025
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sty 30, 2019 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Frank Thadeusz, RAEUBER IN UNTERHOSEN – Axtschwingende Krieger, die sich heroisch und mit Wolfgeheul auf ihre Gegner stuerzen – bisheute haelt sich die Legende von den stolzen, nahezu unbesiegbaren Wikingern. Doch neue Forschung zeigt: An dem Heldenmythos ist so gut wie nichts dran; Der Spiegel, Nr. 4 / 19.1.2019, s. 98-100.

A TERAZ POWIEM, JAK BYŁO.
Bitwa nad Seretem w r. 770 została wygrana dzięki przysłanemu przez Czechów korpusowi kawalerii, z którego syn chłopa spod Znojma Leszek wynalazł skuteczną acz plugawą taktykę walki z dromadnicą, wobec której polska konnica była Bezradna. Dzięki temu zwycięstwu Polacy oddali Ujgurom-Turkom Kazachstan za sojusz antyarabski. Młody kagan zdradził jednak Polaków dwukrotnie: przyjmując nad Wołgą hołd kagana chazarskiego i przechodząc na Kaukazie na stronę Kalifa za Cały Skarbiec Bagdadzki.
W służbie kalifa wygnał Omajadów z Egiptu i odzyska Iran, ale zatrzymał Afganistan, z którego podbił Indie i narzucił trybut Chinom, stając się Największym Zdobywcą Tureckim – dopóki Polacy nie porachowali się z nim.
Te wojny wykorzystał Karol Wielki dla zajęcia Lubeki, wobec czego Przemysław, którego synowie polegli w wojnach z Arabami, wysłał do Poznania zięcia Leszka z żądaniem Zwrotu Lubeki. Leszek przyjął poselstwo Franków Jakimś GNIEŹNIE czyli Stolicy, w zamku Na Górze Lecha. Według mnie tym Lechem były KASZUBY w Koninien na górze stołowej. Posłem był palatyn Bretanii Roland I, który obiecał zwrot Lubeki po pacyfikacji Sasów. Karol zamiast jednak oddać Lubekę obległ z Sasami Szczecin, w trakcie czego Roland zginął pod Przecławą.
Ponieważ Roland II oskarżył Karola o Śmierć Ojca to Karol zajął zbrojnie Bretanię, ale skarbca Merowingów w Mont-Saint-Michel nie zdobył, gdyż Roland II uciekł DO GNIEZNA, aby na czele flot polskiej i skandynawskiej rozgromić flotę Franków, co oddawało Francję NA ŁUP NORMANOM.
Wobec tego Karol musiał budować nową stolicę w Gelnhausen-Wiesbaden, która zachowała się jako siedziba Rządu Hesji i Kasyno Dostojewskiego, bo Kolonia była ZAGROŻONA więc pofatygować się do Krakowa, gdzie spotkał się z Rolandem II i Kalifem z Bagdadu. Manifestacją tego jest Pieśń o Rolandzie, w której Rolanda zabili nie Słowianie a Baskowe, oraz moneta palatynacka KAROL-ROLAND. Ponieważ Turków mogli pokonać TYLKO POLACY to zawarto układ, że Polacy wypędzą Turków z Afganistanu i Indii a Arabowie dopomogą Polakom Odzyskać Chazarię i Opanować Chiny.
Gdy Leszek Wyścigowy wrócił z Chin to podjął budowę Nową Stolicę w BOGUCZARZE nad Donem – od Boga i Cara, a Prawdzice zamek KAZBEK w Wołgogradzie. W obu miastach budowano kopie-kopii wieży FAROS na zamku Gargamell w Krakowie – skąd nazwa Carycyna-Wołgogradu BIAŁA WIEŻA. Nazwę Carycyn przywrócono po zburzeniu Białej Wieży przez Timura.
W trakcie budowy LECHA-Boguczara na Czechy najechał Karloman czyli następca tronu frankijskiego KAROL WIELKII, gdyż podczas walki Leszka na Wschodzie Karol Wielki obległ Wiedeń, gdzie został pobity przez Czechów i uwięziony przez bastarda, który ogłosił się Karlomanem czyli Karolem Wielkim. Gdy Karloman oblegał Psie Miasto – prawdopodobnie Cheb – to Leszek przyszedł do niego, żeby się NIE WYGŁUPIAŁ, ale ten kazał go aresztować i Rozerwać Końmi...
Na to Sejm spuścił z łańcucha Normanów i wysłał armie z pozostawionym w Krakowie ZAKŁADNIKIEM Ludwikiem Pobożnym, która Zdobyła Paryż: http://wandaluzja.pl/?p=p_118&sName=30.-polska-popielidow//. Rysunek przedstawia Koronację Ludwika przez Popiela MIECZEM w krypcie Karolingów w Paryżu. Za kontrybucję francuską zbudowano pałac ŁAGIEWNIKI w Kruszwicy. Wiadukt forteczny z Łagiewnika bo Brodzek rozebrał Fryderyk Wielki z Zazdrości (?) a że się podobał to kazał powtórzyć go jako wiadukt Artyleryjski we Wrocławiu – obecnie Kolejowy.
Ludwik Pobożny też nie czuł się bezpiecznie w Kolonii, bo zbudował sobie nową stolicę w Koblencji; zamek został przebudowany przez Prusaków na cytadelę a pałac zachował się jako REICHSTAG.
W r. 873 teść Wojewody Kija, syn Karola Wielkiego Henryk V Pobożny OTRUŁ w Wiedniu Radę Familijna Popielidów, która sprzeciwiła się Zamianie przez Kija Regencji na Tron. To skompromitowało Kija, który intronizował się jako Popiel II. Wykorzystał to cesarz Karol III Gruby dla zdobycia Sławy-Głogowa, której Popiel nie potrafił Odbić. II najazd Karola był w r, 882 ze Świtopełkiem Wilkomorwskim, któremy dał Wiedeń. Karol pobił najpierw nad Liwcem bega Chazarii Prawdzica a potem zdobył Płock, aby w drodze powrotnej intronizować Wojewodę Ziemowita, syna naczelnika wiecu Goplańskiego Piasta, na Księcia Polski.
Zemsta Prawdziców była Straszna. W 885 r. Daniel Prawdzic z Suzdala obległ ze Rusami i Skandynawami Paryż. Oblężenie trwało 10 miesięcy, gdyż zawarto rozejm, ale na spłatę kontrybucji czekano 2 lata. Podatki na spłatę Długu za kontrybucję wywołały bunty, upadek Karola III i rozpad Rzeszy Karolingów. Polacy UFUNDOWALI Rzeszę Karolińską i Zlikwidowali ją.
Ruś założyli nie Skandynawowie, ale Rusowie-Rugiowie, pod wodzą Ruryka z PaRUSA-Kołobrzegu. Był on komendantem twierdzy Djamand u ujścia Dźwiny, którą sprzedał Swewom za pomoc w opanowaniu Ilmenu, który przemianował na Nowogród Wielki. Po podboju Niemiec w r. 902 z Prawdzice przesiedlili Rusów na Wołgę z powodu Rozboju Morskiego . To się tak spodobało niemieckim nazinalistom, że mianowali Rusów GERMANAMI.
Jarl Gotlandii Eryk ożenił się z córką Mieszka I Storradą Dumną, dzięki czemu zdobył pogańską Birkę, którą przemianował na Sztokholm. Podczas obchodów Milenijnych w Szczecinie-GNIEŹNIE, opisanych karykaturalnie w Beowulfie, na Bałtyk wpłynęła flota francuska z ko-królem Robertem Złodziejem w towarzystwie floty norweskiej Olafa Tryggvasena – najsłynniejszego wikinga. Dragę zastąpiły im floty: duńska, szwedzka i polska, więc Robert skapitulował a Olaf przyjął bitwę w pobliżu Rugii, gdzie wskoczył w Pełnej Zbroii do morza.
Dzieki temu obecny na Wałach Chrobrego cesarz Otton III wygnał z Kolonii Króla Niemieckiego Karola Dolnolotaryńskiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10025
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sty 30, 2019 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prof. Andrzej Chwalba, KAŹKO I ZIEMOWIT, CZYLI POLSKA BEZ LITWY - Ziemowit IV zrobił wiele, żeby sięgnąć po koronę, działał z wielką determinacją, ale moim zdaniem nie wykorzystał wszystkich możliwości. Zdecydowanie jednak Polska nie była na związek z Litwą skazana – mówi historyk Wojciechowi Harpuli, Rzeczpospolita PLUS MINUS, 26-27 I 2019, s. 8-9.

HISTORIA JEST ZDETERMINOWANA. Na sojusz z Węgrami byliśmy Skazani zagrożeniem przez Wielką Ordę, która weszła w sojusz z Litwą. Kronika Bełza mówi, ze Kazimierz Wlk oblegał Bełz kilka miesięcy Bez Powodzenia. Na pomoc przyszedł Ludwik Wielki. Węgrzy zastąpili Polaków i zaatakowali BRAWUROWO, z Opłakanym Skutkiem a Ludwik został ranny. Gdy Węgrzy szykowali się do odwrotu to na murach Bełza ŚCIGNIĘTO CHORĄGWIE LITEWSKIE I ZAWIESZONO WĘGIERSKIE.
Był to skutek Bitwy pod Bełzem w r. 1362, w której Polacy i Węgrzy pobili Wielką Ordę. Litwini zmienili front i zaatakowali wracających Tatarów nad Sinymi Wodami zajmując Kijów Północny, gdy Polakom dostał się Południowy. Przez to, że Ludwik był poważnie ranny i dowodził Kazimierz nie udało się zdobyć Białej Wieży – Wołgogradu, ale Polacy anektowali Moskwę, gdzie Kazimierz wybudował za żydowskie pieniądze KREML. W Białej Wieży władzę objął generał Mamaj, który po bitwie zamordował Wielkiego Chana i ogłosił się Dyktatorem, a DZIĘKI Kazimierzowi został chanem Białej Ordy.
Jest 2 wersje śmierci Kazimierza Wielkiego, z których obie zostały WYKLUCZONE przez historyków. Ja mam III wersję, która zgadza się, że został zamordowany w ŁAŹNI, ale przez Lisów, którym zabrał Cudowną Częstochowę i dał swej konkubinie Esterze, której portret czcimy jako Czarną Madonnę. Organizatorem zamachu mógł być Namiestnik Rusi Opolczyk, który stał wyraźnie za Unieważnieniem spisanego na Łożu Śmierci Testamentu, który przenosił sukcesję z Ludwika na Kaźka Słupskiego.
Panowie Małopolscy w obecności kanclerza ROZSZARPALI PERGAMIN i Zaprosili Ludwika na Wawel.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10025
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Mar 01, 2019 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliusz Latkowski, MENDOG – Król Litewski (ok. 1203 - 12 sierpnia 1263), AVALON Kraków 2018

Krzyżacy oskarżali Mendoga, że jako marszałek Wielkiego Chana Mongołów Ugedeja dokonał najazdu na Wielkopolskę, dochodząc do Frankfurtu nad Odrą, skąd skierował się na Śląsk, aby wziąć udział w bitwie Legnickiej, gdzie to jego armia zabiła księcia Henryka II Pobożnego. Po bitwie pod TURSKIEM, gdzie zginął Ugedej tytuł Wielkiego Chana przyjął Mendog, który jako ORDON dowodził pod Legnicą. Ponieważ bitwa była przez Mongołów i Tatarów Przegrana a o zwycięstwie zadecydowała NIEZROZUMIAŁA ucieczka hufce opolskiego przed atakiem GAZOWYM to po bitwie Rada Wodzów odebrała Mendogowi tytuł Wielkiego Chana i imię ORDONA, które oddano Batu-Chanowi.
Mendog został następcą Ugedeja jako Zwycięzca bitwy nad Białą, gdzie na czele II Armii mongolskiej o sile 200 tysięcy konnych pobił 400 tysięcy BUŁGARÓW, jak w Azji nazywano Polaków, którzy rządzili od Uralu do Berlina, który jednak już w roku 1225 został oddany landgrafowi Turyngii Ludwikowi Świętemu za udział w krucjacie przeciw Czyngis Chanowi, obleganemu w Moskwie przez Polaków i Węgrów przez DWA LATA. Wówczas Ugedej ewakuował Chiny i Uwolnił Czyngisa, który ZAPRZYSIĄGŁ z Całą Armią Mongolską granicę z Polską na URALU. Ponieważ podczas Przysięgi Mongołowie Łamali Łuki i rzucali je w ogień więc była to KAPITULACJA.
Po bitwie Legnickiej Batu poleciał sterowcem do Miszkolca, gdzie latał nad BEZKRESNYM obozem węgierskim wypatrując namiotu Królewskiego; WZDYCHAJĄC I SPOGLĄDAJĄĆ W GÓRĘ. Mendog został wysłany do Saksonii Górnej a armia legnicka podążyła przez Morawy na Węgry.
Mendog został marszałkiem Chana Złotej Ordy BATEGO, który mianował Wielkim Chanem Mongołów Gujuka i odesłał z nim Mongołów do Azji. W r. 1246 Batu podjął wielką wyprawę na Węgry, ale przed Krakowem doszło do bitwy z Mazurami pod Zaryszynem, przed którymi Batu cofnął się, aby pod Tarczkiem napotkać Bolesława Wstydliwego więc WOLAŁ skapitulować przed Konradem Mazowieckim. Batu miał ze sobą ZŁOTY ŁAŃCUCH więc Konrad zapytał NA KOGO? a gdy usłyszał, że NA Bolesława WSTYDLIWEGO to udobruchał się.
W związku z tym legat papieski Opizo Mezzano zwołał konferencję w Krakowie, na której zaproponował oddanie apanażowemu księciu Chełma Danielowi Romanowiczowi KIJOWA jako Królowi, oraz – rzecz NIESAMOWITĄ – wykorzystanie skapitulowanej armii tatarskiej Przeciw Cesarzowi Fryderykowi II Hohenstaufowi pod znakami LITEWSKIMI.
W ten sposób doszło do jednaj z największych bitew Średniowiecznej Europy, nad Litawą, w której Tatarzy, Węgrzy, Polacy i Rusini rozgromili Niemców i Czechów. PRZERAŻONY Fryderyk II zgodził się na granice na Adriatyku, Alpach i Renie, w jaki to sposób powstała WIELKA TARTARIA ze stolicą w WYSZEHRADZIE Węgierskim: od Renu do Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku. Król czeski Wacław I zakasował jednak Mezzaniego proponując Królowi Kijowskiemu Danielowi okupację Niemiec, na ten nie zgodził się, ale Austrię Alpejską sprzedał Czechom.
Ponieważ Batu dał Kijów Danielowi więc podjął budowę nowej stolicy Imperialnej w Mińsku, nazwanym DWORANAMI. Dwór ten Polacy nazywali ZAMCZYSKIEM a Rusini KREMLEM, który został rozebrany przez Rosjan w czasie Potopu. Za Propozycją Wacława Okupacji Niemiec stał Wielki Chan Mongołów Gujuk, poirytowany SOJUSZEM Złotej Ordy z Mazowszem. W końcu wziął sprawę w Swoje Ręce i wyprawił się do Europy wyganiając Daniela z Kijowa a Mendoga z Mińska-Dworan. Jakby tego było mało to wygnał Daniela z Halicza, gdzie zawarł sojusz z Belą IV i Bolesławem Wstydliwym z Krakowa.
Ze sprawą tą wiąże się zagadkowa bitwa pod Drohiczynem, gdzie mianowany przez Gujuka książę Włodzimierski pobił JADŹWINGÓW ??? a więc chyba Litwinów? i zdobył to miasto. Potem Gujuk dzięki sojuszowi z Węgrami i Małopolską postanowił iść nas Śląsk, ale drogę zagrodzili mu Polacy i Rusini Daniela Romanowicza pod Jarosławiem.
Punkt dowodzenia Batego był na wieży farnej; ciężkie walki toczyły się o most na Sanie. Najpierw opuścili Gujuka Węgrzy a potem Małopolanie. Gdy marszałek Batego Daniel uzyskał przewagę na marszałkiem Gujuka Rościsławem Michajłowiczem to Gujuk rzucił do ataku swe głównie siły na północnym brzegu w dół Sanu. Na to czekali jednak ukryci w Puszczy Lubaczowskiej Mazurzy i Litwini, którzy zaatakowali Mongołów z flanki. Gujuk zaginął a jego wielka armia poddał się Mendogowi i Batemu. Powtórzyła się więc historia sprzed kilku lat, gdy Batu odesłał Mongołów do ojczyzny z Wielkim Chanem Gujukiem, jakim teraz był Mendog jako MENGKE.
Mendog wyjeżdżając w r. 1249 do Mongolii zostawił w Mińsku-Dworanach najstarszego syna Rukla. Sprawa KORONACJI RUKLA Burzy dobrze uzasadnioną historiograficznie tezę, że Mendog był Jedynym Królem Litewskim. Według mnie jednak to nie Była Koronacji Mendoga tylko Koronacja Rukla jako Mendoga II. W roku 1253 odbyła się Koronacja Deniela Romanowicza na Króla Kijowskiego na dworze Batu-Chana w Drohiczynie. Był to największy europejski Zjazd Feudalny XIII wieku, gdyż Koronacja Króla Kijowskiego koroną RZYMSKĄ przez hierarchów rzymskich była sensacją nie lada.
Otóż Krzyżacy Sparowali to KORONACJĄ Rukla jako Mendoga II w Littawie, której nazwę zmieniono na KRÓLEWIEC. Rukl bał się Daniela uważając, że ten napadnie go i zabierze mu Dworany, toteż uznał protektorat Króla Czeskiego, który asystował mu przy koronacji.
W r. 1259 sytuacja zmieniła się, gdyż wrócił incognito Mendog wypędzając Daniela z Kijowa. Mendog zorganizował spisek przeciw Wstydliwemu przy pomocy Mieszka Konradowicza, który za zarobione w Chinach pieniądze kupił 2 księstwa: Sieradzkie i Łęczyckie, i zaczął żyć na wysokiej stopie zyskując przydomek Gościnnego. Mendog obiecał Mieszkowi Kraków, z którym był związany tytuł Wielkoksiążęcy, jeśli ten uwięzi Wstydliwego, co ten uczynił. To było powodem POTWORNEGO Spustoszenia i Wyludnienia Małopolski, za co Mieszko został skazany na Zjedzenie Żywcem przez Szczury. Równocześnie Krzyżacy urządzili Rzeź Królewca, mordując wszystkich mieszkańców a Rukla wysłali do Rygi, gdzie zmarł w r. 1263, jak napisano na jego nagrobku z czarnego marmuru krakowskiego.
Uwolniony Bolesław oddał Ślązakom pograniczne kasztelanie małopolskie i podpisał rozejm na Wiśle i Wisłoce. Jednak gdy 4 lata później Rościsław Michajłowicz z Czernihowa zabrał Mendogowi Briańsk a ten wysłał tam wielką armię to Wstydliwy zerwał rozejm i doszło do bitwy pod Drohiczynem, skąd Litwini musieli uciekać. Podczas ucieczki Mendog został zamordowany przez swego marszałka Trojnata, który został następcą Mendoga jako Wielki Książę Litewski.
Bolesław Wstydliwy pochował Mendoga w katedrze drohiczyńskiej w Złotej Trumnie jako KUMRATA, co było jego Przydomkiem od bitwy nad Białą i Kamą.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10025
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Mar 01, 2019 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od redaktora prowadzącego: Paweł Łepkowski, WIELKA MISTYFIKACJA – Wielka tajemnica Krzysztofa Kolumba. Jedna z najbardziej intrygujących hipotez historycznych ostatnich lat mówi, że Krzysztof Kolumb wcale nie był genueńskim żeglarzem, ale synem polskiego króla Władysława Warneńczyka. Dowody potwierdzające tę teorię są bardzo przekonywujące; Rzeczpospolita, 8 II 2019, RZECZ O HISTORII, s. J1-3.

Redaktor Prowadzący zaczyna z NAJCIĘŻEGO DZIAŁA, że według Napoleona Bonaparte: HISTORIA TO UZGODNIONY ZESTW KŁAMSTW. Można dodać, że Historia jest nauką Polityczną, toteż Potentaci Polityczni nie mogą jej pozostawić Maluczkim więc Dzielą się nią. Najdalej tu poszli Anglicy formułują Konserwatyzm Angielski, który mówi, że HISTORIA RZĄDZI FINANSAMI I POLITYKĄ, a Krzysztof Kolumb jest Wielkim Kapitałem Historycznym.
Ja uszczknąłem mu nieco z tego Kapitału na rzecz Żydów, którzy jako pierwsi opanowali FINANSOWO odkrytą przez Egipcjan Amerykę Południową eksportując tam Żelazo Śląskie, żeglugą Pasatową do Azji Południowo-Wschodniej a potem Dryfową do Peru, gdzie w Chaves de Huantar nabywali statki w PAKIETACH, które składali przy Spławie Amazonką, aby powrócić nimi przez Morze Śródziemne. Ktoś może zauważyć, że Cieśnina Gibraltarska była blokowana przez Tartess-Tanger, ale Żydzi mieli konwencję ze Słowianami a tych się Wszyscy Bali. Żydzi nabywali żelazo Śląskie w Wenecji, czyli Małej Wenedzie-Bydgoszczy na wagę Miedzi a sprzedawali je w całym Pasie Zwrotnikowym na wagę ZŁOTA.
Słowianie musieli sprzedawać Żelazo na wagę Miedzi, gdyż złoto byłoby konfiskowane przez Słowianki z racji SARMACKIEGO Babskiego Monopolu Złota. Dopiero gdy faraon Jechnaton-Jehowa skłonił Słowian do zerwania konwencji z Żydami, dając im Serenę-Tobruk, skąd była droga WOZOWA do Czadu, gdzie była kość słoniowa i Złoto Ghany, to Słowianie mogli Posługiwać się Złotem, ale raczej nad Adriatykiem.
Rozwijający się kapitalizm wymagał monety KRUSZCZOWEJ. Srebro do Wielkiego Handlu się nie nadawało. Włosi uważają, że Złoto w X wieku pochodziło z Afryki, ale prawo muzułmańskie zabraniało sprzedawania złota giaurom jako Broni Finansowej, toteż ta Podaż złota pochodziła z podbitej przez Polaków Syberii. Uzasadniłem to tym, że w X-wiecznej podaży kosztowności BRAKUJE kamieni berylowych, których Brak na Syberii a Kryształ Górski jest w Afryce tylko na Madagaskarze, gdzie panowali wówczas Khmerowie, Malgasze i Chińczycy. Największym zagłębiem Kryształy był zawsze URAL a Syberia była do XIX wieku dostawcą kości słoniowej mamutów, co WYKLUCZA Afrykę.
Kolumb dobrze wiedział Gdzie Płynie. Popłynął na Haiti, gdyż tam było El Dorado, ale tamtejsi Indianie ukryli kopalnie i popłynęli do Wenezueli. El Dorado szukano 500 lat, aż naleziono je na zdjęciach satelitarnych w Północno-Zachodnim Haiti. Złoto to odbierali Arabowie, którzy pływali tam regularnie. Polski odkrywca Ameryki, Jan Skalski z Podhorzyc w Galicji Wschodniej popłynął na Haiti w swej II wyprawie do Ameryki w l. 1473-76, z której raport OGŁOSIŁEM w roku 1976. Podczas zimowania na Nowej Fundlandii w r. 1473/4 wydał komandorowi Michałowi Cholewie rozkaz Opłynięcia Kontynentu: http://wandaluzja.pl/?p=p_211&iPageContent=2// czego ten dokonał w 2 wyprawach. Najciekawsze jest jednak to, że Krzysztof Kolumb posługiwał się mapą z I wyprawy Michała Cholewy, która jednak błędnie zinterpretował: Józef Babicz, Wojciech Walczak, Zarys historii Odkryć Geograficznych, Warszawa PWN 1970, s. 152, 156. Jan Skalski umarł w domu Krzysztofa Kolumna na Maderze przy powrocie ze swej III wyprawy do Ameryki, równie z na Haiti, jako znany z kilku wersji UMIERAJĄCY STERNIK.
Nazwisko Kolumb ma pochodzić od ubogiego tkacza w Genui. Syn króla polsko-węgierskiego Władysława Warneńczyka został zapisany do cechu Tkaczy w Genui z tej racji, że Genua miała kolonie na Krymie, za które płaciła trybut Polsce, który został przeznaczony na apanaż ukrywającemu się pod imieniem Henryka Niemca Władysławowi V Polskiemu a III Węgierskiemu. Wobec tego zaistniała Potrzeba nabycia obywatelstwa genueńskiego jeśli nie przez Henryka Niemca to jego syna Krzysztofa, co osiągnięto przez Usynowienie Krzysztofa przez tkacza Kolumba, który po śmierci Henryka Niemca Na Morzu usynowił również braci Krzysztofa.
Ja znam jeszcze jedną anegdotę Kolumba w Genui. W Genui jest obraz GDAŃSKA GOLGOTA KRÓLA ANGLII EDWARDA IV. Gdańsk jest PRZED budową Długiego Targu, przy którym naprzeciw sfrontowanego Dworu Artusa zbudowano Rezydencję Królewską, którą po oddaniu królowi zamku Biskupiego przebudowano na 3 kamienice. Obraz namalował Memling JUŻ w manierze renesansu włoskiego. Memlinga zabrała bowiem do Włoch Polska Joanna Dark, która prawdopodobnie mieszkała czasowo w domu Kolumbów w Genui.
Po powrocie do Polski ufundowała ona Ołtarz Główny katedrze w Hamburgu, na którym CHWALIŁA się swymi Zwycięstwami. Była to mieszczka hamburska jako realizatorka tajnego paktu hambursko-polskiego, że za pomoc w rozgromieniu Krzyżaków Polacy dopomogą Hamburgowi pokonać Anglię, czego manifestacją jest obraz Memlinga, na którym Joanna Dark jest na poczesnym miejscu, oraz Kontrybucja Angielska 4 milionów grzywien srebra.
Z tym ołtarzem hamburskim to była chryja, bo Prusacy nie mogli ŚCIERPEĆ, że hamburżanka POPISUJE SIĘ Zwycięstwami nad Krzyżakami, aż w końcu wspaniałą katedrę ROZEBRALI. Na ramie obrazu była wypalona metryka: LUBLIN, który był wówczas stolicą Polski.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10025
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Mar 01, 2019 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.gazetawarszawska.com/index.php/video/1004-dr-ewa-kurek-jakim-prawem-polski-rzad-dopuscil-do-obrad-knessetu-na-wawelu//

Pani Ewo, Polacy są szantażowani KWITAMI Wielkich Sum, jakie Żydzi płacili ponoć na budowę Zamku Królewskiego, który identyfikują z WAWELEM. Z tej racji domagali się ZWROTU WAWELU, wobec czego ja wykazałem, że Wawel, jako ZAMEK BISKUPI, nie mógł być budowany za pieniądze żydowskie, gdyż prawo kanoniczne ZABRANIAŁO Kurii pożyczania pieniędzy od Żydów a biskup krakowski był Najbogatszym Feudałem Polski.
Dopero gdy Jan Luksemburski zburzył KRÓLEWSKI Gargamell – żeby nie było w Europie zamku WSPANIALSZEGO od Hradczanu – to Władysław Łokietak zarekwirował Biskupi Wawel, który prawem kaduka stał się zamkiem Królewskim. Proponiowałem krakowskiej Eminencji rewindykowanie WAWELU, ale Gdzież Tam… Na Wawelu PIASTOWSKI jest tylko Pałac, przebudowany przez Austriaków na Kuchnie Szpitalne.
Protestowałem Pogrzeb Prezydenta Kaczyńskiego Na Wawelu, gdyż tam Nie Ma Miejsca a na Gargamellu miejsca byłoby Sto Razy Więcej. Przemawiałem też do rozsądku benedyktynom tynieckim, że jeśli faktycznie znają się na finansach to niech kupią Bielany, bo były Na Sprzedaż, i dopiero gdy ja zacząłem się awanturować to zostały zarekirowane przez Magistrat.
Kazimierz Wielki odbudował tylko małą część Gargamella na zamek Rezydencjonalny PRZEGORZAŁY czyli Przepalony. Kwity Wielkich Sum, którymi Żydzi straszą Polaków żądając Zwrotu Wawelu mogły być na budowę moskiewskiego KREMLA, gdyż Moskwa została anektowana przez Królestwo Polskie po bitwie pod Bełzem w roku 1362.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10025
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Mar 01, 2019 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-ziemowit-szczerek/swiata-strona-b/news-czas-spojrzec-prawdzie-w-oczy-czym-jest-polska-cywilizacja,nId,1001146
CZAS SPOJRZEĆ PRAWDZIE W OCZY

Ziemowit Szczerek, Środa, 24 lipca 2013 (16:13)
Polskę odmieniamy przez wszystkie przypadki, bo co mamy robić. Musimy. Nie mamy wyjścia. Ale czym ta Polska właściwie jest? Czym jest polska cywilizacja? Popatrzmy na to, co widać na zewnątrz. W końcu krajobraz kulturowy jest tej cywilizacji manifestacją. I jej bezlitosną weryfikacją.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-ziemowit-szczerek/swiata-strona-b/news-czas-spojrzec-prawdzie-w-oczy-czym-jest-polska-cywilizacja,nId,1001146#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Autor wybrał 2 przykłady: OGRODZIENIEC jako Bezsprzecznie Polski, bo Kazimierza Wielkiego i ŚWIEBODZIN jako Miasto Pruskie, UPIĘKSZONE przez Polaków pomnikiem Chrystusa Króla polskiego, będący Zmałpowaniem Symbolu Rio de-Janeiro. Dodaje, że gdyby LUBLIN był pod jurysdykcją PRUSKĄ to byłoby to miasto na miarę WROCŁAWIA a nie Grajdoł. PLATFORMA zarzuca Kaczyńskiemu, że ROBI Z POLSKI DZIEWIĘTNASTOWIECZNY GRAJDOŁ czyli Lublin. Według Ziemowita Szczerka Polski Ogrodzieniec to RZYGAJĄCY PIJAK !!!
Z tym się nie zgadzam, bo ten Ogrodzieniec to nie jest Całkiem Polski, bo jest to zamek Greckiego Boga Prapoczątku Jura-Uranosa, budowany przy pomocy pił DIAMENTOWYCH. Zamku jurajskie nie były zaś przebudowywane z tej racji – z wyjątkiem zamku Myśliwskiego PIESKOWA SKAŁA czyli Psiarni, gdyż aż do przeniesienia stolicy do Warszawy był to królewski Park Łowiecki. Znaczy to, że Pieskowa Skała była budowane BEZPOŚREDNIO po renesansowym Wawelu.
Wawel Renesansowy nie był zaś budowany przez Bonę Sforzę, o czym świadczy widok Wawelu z cytadeli na BIELANACH Mikołaja Kopernika z Zapowiedniego Listu Matrymonialnego na Dwory Europejskie. Historycy sztuki uważają zaś, za Pierwsze dzieło renesansowe w Polsce SARKOFAG Władysława Jagiełły ??? wykonany niewątpliwie za życia króla.
Formalnie to I polską budowlą renesansową jest zamek TRZYGŁAWA w Szczecinie z przebudowy Bogusława X.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10025
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Mar 03, 2019 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://ksiazki.wp.pl/klamstwo-966-roku-czy-to-boleslaw-chrobry-trzydziesci-lat-pozniej-ochrzcil-polske-6352275223639681a//
POLSKĘ OCHRZCIŁ BOLESŁAW CHROBRY 30 LAT PÓŹNIEJ

Ja z tym nie bardzo się zgadzam, bo traktuje poważnie czeski zapis, że Dobrawa Nie Dopuszczała Mieszka Do Łoża, ZANIM TEN SIĘ NIE OCHRZCIŁ.
Dobrawa była Rozwódką, co wypada rozumieć, że w Białej Wieży (Wołgogradzie) Bolesław Srogi kazał córce odstawić od łoża księcia niemieckiego i przyjąć doń juniora-Mieszka, na co ta zażądała CHRZTU.
Poza tym istnieje złotnicza figurka Fidelisa Akwitańskiego przestawiająca Tronującego Mieszka MEDYTUJĄCEGO nad dwoma ampułkami Krwi Chrystusa. Imię FIDELIS zostało urobione od pierwotnej nazwy Częstochowy, i znaczyło tyle co częstochowiak. Jeden częstochowiak, i to nie byle jaki, mówił mi że istnieje MIŁOŚĆ częstochowsko-krakowska.
Dokument Dagome Iudex, znany z regestów rzymskich i Greckiej kancelarii cesarzowej Teofano, na którym ta dopisała: BARDZO DUMNA PANNA. POGARDZAŁA KRÓLEM, jest moim zdaniem Dowodem ZAMORDOWANIA Mieszka przez Odę w Sianowie pod Koszalinem dla zagarnięcia skarbu Piastów na Cytadeli Poznańskiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10025
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Mar 03, 2019 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.google.com/search?q=Forum,+Natalia+Radu%C5%82owa,+Nie+%C5%9Bwi%C4%99ci+ikony+pisz%C4%85&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwjmsbjCut3gAhXiBGMBHbhwCU8QsAR6BAgDEAE&biw=1164&bih=830#imgrc=2qUQnkAL4Nxr7M:/

Natalia Radułowa, Nie święci ikony piszą, Forum 15-28 II 2019, s. 52-55.

W artykule jest ARCYDZIEŁO sztuki ikonograficznej w postaci UCZTY w Mstiorze – Monastyrku na wschód od Moskwy. Arcydzieło przedstawia Ucztę Pożegnalną na Moskiewskim KREMLU króla Kazimierza Wielkiego i Wielkiego Księcia Moskiewskiego Dymitrta Iwanowicza – później DOŃSKIEGO. W cenrtum na III planie jest WSPANIAŁY bizantyjski TRON dwuosobowy, ale pusty.
Przed tronem siedzi na I miejscu przy Polskim stole Wielki Książę Pomorski KAŹKO a Przy Nim na rogu stołu Skromnie Kazimierz Wlk w KORONIE. Po prawej Księcia przed tronem stoi Wlk Księżna Pomorska, bardziej przywołująca niż zapraszająca gestem moskiewskie damy.
KREML jest w stanie SUROWYM, z Bramą Spasską i murem gotyckim jako ścieżką patroli konnych. Pomiędzy stołami Moskiewskim a Polskim tańczy lirnik z cytrą koloru cytrynowego, gdy polscy lirnicy mają cytry koloru miodowego...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10025
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Mar 03, 2019 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://budynkowo.pl/zamek-w-malborku/

ZAMEK W MALBORKU – KRZYŻACKA STOLICA ŚREDNIOWIECZNEGO ŚWIATA

Jakiś Antypolak POPISYWAŁ się na forum Maruchy MALBORKIEM KRZYŻACKIM, podpierając się artykułem na Instagramie, ZAMEK W MALBORKU – KRZYŻACKA STOLICA ŚREDNIOWIECZNEGO ŚWIATA. Podpisał się Przezornie Autor:budynkowo.pl. Artykuł godny panegiryku na cześć nałożnika Hitlera Bronisława Geremka, za którego to Nałożnika grożono mi na zebraniu AK WOŁYŃ Sądem, ale uciszono się, gdy Poprosiłem o to.
Chronologię MALBORKA zafundował nam GNÓJ z Oxfordu, który odatował Gotyk Krakowski Kazimierzem Wielkim, bo ZASTAŁ POLSKĘ DREWNAINA A ZOSTAWIŁ MUROWANĄ, na podstawie czego NKWD-UPA wytruło Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną, że zostałem JA.
Gdy Szwedzi wymieniali pale fundamentowe od strony Nogatu to domagałem się Badań Dendrologicznych, i po 10 latach przeczytałem w IN, że Szwedzi takie badania zrobili, i że MALBORK TO NAJSTARSZY ZAMEK CEGLANY W EUROPIE. To pasowało do mej metryki MALBORKA jako dzieła Machaona w XXXXVIII wieku pne.
Wtedy polskie Gnojki zaczęły tańczyć Zamki Kazimierzowskie w Jurze, jako argumentem za Krzyżacką Genezą Malborka, który z architekturą niemiecką czy zachodnioeuropejską nie ma nic wspólnego. Gdy Żydzi wyskoczyli z Rewindykacją Wawelu, strasząc nas Kwitami wielkich sum na budowę zamku Królewskiego, to skontrowałem ich moskiewskim KREMLEM: Ad. 224.
Zamki Jurajskie budował grecki bóg Prapoczątku Jur-Uranos, a GORODZIENIEC przy pomocy pił DIAMENTOWYCH.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 43, 44, 45  Następny
Strona 44 z 45

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group