Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Architektura
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 6:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-11-03 (piątek) @ 09:01:27
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/miejsca-kt%c3%b3re-znikn%c4%85-z-mapy-%c5%9bwiata-za-naszego-%c5%bcycia/ss-AArGPvb?ocid=spartandhp#image=11
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/miejsca-kt%c3%b3re-znikn%c4%85-z-mapy-%c5%9bwiata-za-naszego-%c5%bcycia/ss-AArGPvb?ocid=spartandhp
WENECJA ZNIKNIE Z MAPY ŚWIATA ZA NASZEGO ŻYCIA – Miejsca, które znikną z mapy świata za naszego życia

Kadafi i Berlusconi wykorzystali moja książkę INCYDENTU NIE BYŁO, Gdańsk 2001 do zgarnięcia brukselskiej puli pokerowej EXODUSU BIBLIJNEGO. Ponieważ ZAGŁADA Armii faraona Jechnatona-Jehowy na tafli solnej Wlk Jeziora Gorzkiego przez otwarcie TAMY w Goszem-Suezie jest podobna do kataklizmu Wenecji to program Ratowania Wenecji za część tej puli nazwali MOJŻESZ.
Ja od razu ZAPROTESTOWAŁEM tego Mojżesza Weneckiego, wykazując jego Absurdalność, gdyż nie mniejsza on żadnego z parametrów Kataklizmu Weneckiego a tylko potęguje Wenecki Smród. Miast tego zaproponowałem technikę MOSKIEWSKO-WARSZAWSKĄ, tj. podniesienia pałaców i kamienic weneckich sterowanymi elektronicznie podnośnikami hydraulicznymi do PIERWOTNEGO poziomu, przez co uzyskuje się PARTERY na infrastrukturę techniczną i trety handlowe za przyćmionymi szybami, co likwiduje wenecki smród i przedłuża sezon turystyczny na cały rok.
Moje wołanie było Głosem na Puszczy, ale tą technikę można zastosować w setkach HISTORYCZNYCH miast turystycznych w Europie, Azji i Ameryce. Poza tym NAJKORZYSTNIEJSZĄ inwestycją XXI Wieku jest bardzo tandetna replika Wenecji w Las Vega, co ja podchwyciłem proponując budowę repliki Wspaniałej Wenecji WĘGIERSKIEJ (1084-1177) nad Balatonem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-11-24 (piątek) @ 02:01:25

OPRAC.BL, BUDOWLE III RZESZY W POLSCE aneks artykułu Ewa Jabłońska, STYL IMPERIALNY w architekturze Hitlera, Super-HISTORIA – Super Express, 23 XI 2017.

Prospekt otwiera wrocławski budynek Urzędu Wojewódzkiego, który był sztabem LUFTWAFFE. Na str. 2-3 jest makieta Tryumfalnego Berlina – GERMANII, częściowo zgodny w poglądem, że GERMANIA miała być Monstrualnym Watykanem.
Watykańska rotunda św. Piotra jest zbudowaną na przełomie VI i VII w. kopią rotundy pałacu Konstantyna Wlk w Konstantynopolu, który był PRZENIESIONYM z Aleksandrii pałacem Ptolemeuszy, żeby odebrać Aleksandrii Majestat Światowy. Ponieważ pałac był z białego MARMURU to Wojewoda Kij, późniejszy nasz Popiel II Myszowaty, po zdobyciu Konstantynopola w 864 r. kazał Pałac Konstantyna Przenieść do Sambora, który od tego zaczęto zwać KIJOWEM.
Pałac ten kazał ZBURZYĆ po bitwie pod Batohem sułtan Mehmed IV Myśliwiec wraz ze Wspaniałym Kijowem z białego marmuru za litewskie drewno szkutnicze – żeby Nie Mówiono, że Jest Miasto WSPANIALSZE OD KONSTANTYNOPOLA. W ten sposób z Architektonicznego Cudu Wszechczasów zachowała się tylko kopia Rotundy Konstantyna, którą po zburzeniu Antycznego Rzymu przez lancknechtów Lutra rozbudowano na bazylikę Watykańską.
Do architektury Hitlerowskiej BL zalicza też zamek Przegorzały jako WARTENBURG. Przegorzały znaczy SPALONY, gdyż jest o część zburzonego przez Jana Luksemburskiego KRÓLEWSKIEGO zamku krakowskiego GARGAMELL, którą odbudował Kazimierz Wlk. Od tego Gargamella pochodzi nazwa Germanii: Wielka Germania sięgała URALU a największym ludem germańskim byli SŁOWIANIE.
Gdy Żydzi zaczęli domagać się Zwrotu Wawelu to ogłosiłem, że zarekwirowany przez Władysława Łokietka BISKUPI Wawel Nie Mógł Być zbudowany za żydowskie pieniądze, za które Kazimierz Wielki MÓGŁ budować Gotycką Moskwę z KREMLEM, który ukończył prowizorycznie dopiero Stalin.
W ten sposób udało mi się Odżegnać od żydowskich roszczeń, co zostało potwierdzone anonimowym listem do Wandaluzji, że WAWEL JEST WŁASNOŚCIĄ WATYKANU – co lepsze od roszczeń holokaustycznych von ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu. – A nich się z Holokaustami użerają Rosjanie.
W dzisiejszej prasie jest cała plejada bardzo ciekawych artykułów. Najpierw wymienię Zajoba Amerykańskiego Anonima, ŚMIGŁOWIEC PRZYSZŁOŚCI – Bell V-280, który jest wersją niesławnego Ospreya V-22, produkowanego prawdopodobnie przez SS w ŚWIDNIKU? Amerykanie kupili Ospreya u FIATA i tak się nim Zachwycili, że o ile Francuzi, Anglicy i Rosjanie po przetestowaniu dali sobie spokój to jankesi eksperymentowali Do Oporu, Wykosztowując się i Nawypadkowując Do Usranej Śmierci.
Piszę DO USRANEJ ŚMIERCI, jak mi powiedział jeden kleryk, bo tym Ospreyem Prezydent Bush Junior POBIŁ mego AEROBUSA, każąc SKATOWAĆ mego pełnomocnika w NASA, ze skutkiem ZŁAMANIA 2 doktryn Imperialnych USA: Teodora Roosevelta i Monrooego, co ZAAKCEPTOWAŁ Donald Trump. Pisałem o tym Sto Razy wnioskując, że hitlerowski Osprey był potrzebny Bushom dla dystrybucji narkotyków. Bushowie byli habsburskimi komisarzami Rockefellerów jako dzierżawców krakowskiego patentu Łukasiewicza, na którym powstał Imperializm Amerykański, a Preskott Busch-Scherff-Bush został mianowany przez Hitlera szefem narkotykowej mafii nowoorleańskiej, która zamordowała Tesle i Kennedych.
Z tą sprawą łączy się Wielki Smog, którego ZAŻYWANIE kosztuje Obywateli drogo z Kieszeni, Wyglądu i Zdrowia: https://marucha.wordpress.com/2017/11/18/wolne-tematy-91-2017 – Ad. 156: WĄCHASZ SMOG, BĘDZIESZ GRUBSZY//. Sprawa ta została rozwiązana już 47 lat temu, ale moje Wnioski do Efektu Cieplarnianego zostały zrelatywizowane przez Anglików, że URATOWAĆ ŚWIAT I CYWILIZACJĘ TECHNICZNA MOŻE TYKO NAWODNIENIE SAHARY.
Zignorowałem to, ale potem doszedłem, że to jest na MOIM Wniosku Patentowym. Potwierdził to list Pani Zastępcy Sekretarza Generalnego ONZ, która pisze, że mój Wniosek Nawodnia Sahary został wniesiony do ONZ przez Prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza, które przeznaczyło na ten cel 10 miliardów $. Na spotkaniu wiceministra Sałka z Panią Wicesekretarz Generalną w VII br. postanowiono ten fundusz PODZIELIĆ, przeznaczając mi jako Autorowi 10 milionów $.
Z bieżących artykułów o Perfumach Rokefelera wymienię tylko: Radosław Omachel, PRZEPRASZAM, CZY TU TRUJĄ? – Miała być walka ze smogiem. Są kpiny. Według Komisji Europejskiej zanieczyszczenie powietrza kosztuje Polskę równowartość 110 mld zł rocznie. To mniej więcej 4 proc. polskiego PKB, Newsweek Biznes, 20-26.11.2017, s. 69-73. Zwróćmy uwagę, że to są tylko straty WYMIERNE a niewymierne i Skutki są zwykle kilkakrotnie większe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 11:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-11-25 (sobota) @ 09:24:36
https://marucha.wordpress.com/2017/11/23/aleksandr-dugin-herman-wirth-runy-jul-i-arktyczna-ojczyzna/
„3. http://www.wandaluzja.com said – 2017-11-24 (piątek) @ 09:10:12
Ja zaczynałem od Wirtha. Wirth opanował KILKASET języków, Mickiewicz kilkadziesiąt a Aleksander Humboldt „mniej od Mickiewicza”. Wirth szukał mitycznej HIPERBOREI, którą ja znalazłem po frazie TAM, GDZIE ŁABĘDZIE ŚPIEWAJĄ, co mogło być tylko Nowogrodem Wielkim. CEGLANY Nowogród zbudował zaś Apis, którego wysłał tam jego dziad, Innachos z Wrocławia, by zbudował ośrodek handlu bydłem pontyjskim i przywiódł mu Białe Tury, z których wyprowadzono bydło holenderskie. Białokamienną Moskwę zbudował wcześniej, prawdopodobnie w tym samym celu, grecki nóg Prapoczątku Jur-Uranos z Krakowa.
Hipotezie Wirtha ZAPRZECZYŁ Werner Sombart, wykazując, że Nordycy nie byli autochtonami skandynawskimi, bo pojawili się tam z kulturą MEGALITYCZNĄ. To dało asumpt spekulacjom ŚRÓDZIEMNOMORSKIEJ genezie kultury megalitycznej. To zdezawuowałem ja AMERYKAŃSKĄ genezą Megalitycznych Kultur Żeglarskich, co zostało potwierdzone przez Greków i Rosjan znalezieniem MEGALITÓW na Bahamach – niewątpliwie starszych od Zachodnioeuropejskich i dużo starszych od Bliskowschodnich.
Wirth ANALIZUJĄC nazwy środkowoeuropejskie doszedł do wniosku, że Grecy przybyli do Egei z terenów na Wschód od Odry a Italikowie w Apeniny z terenów na Zachód od Odry. Ja to POPRAWIŁEM, że Hellenowie pochodzili znad Wisły a Italikowie znad Renu. Potem okazało się, że Italików przywiódł w Apeniny ODYSEUSZ po Wojnie Trojańskie a Greków na Peloponez prawdopodobnie w’OJNOAMES? Z Bratysławy.”

Nikt jednak nie zwrócił na uwagi na mój wpis, może z racji, że Najwspanialsze megality są w Rosji? O ile WAPIENNE triolity w Baalbek mają do 1.000-1.500 ton to w Południowej Rosji BAZALTOWE bloki o wadze 3.000 ton są POWSZECHNE.
Z uwagi na niewątpliwe Powinowactwo krypty Grobów Królewskich na Wawelu z kryptą Waleski Złotowłosej w katedrze wrocławskiej wezwałem Bundestag, który finansował odbudowę krypty II katedry wrocławskiej przez konto na MOJE Nazwisko. Bundestag przyglądał się temu uważnie, ale został rozgromiony przez BISKUPKI: http://www.wandaluzja.comhttp://www.wandaluzja.pl// wobec czego sprawę ZAŁATWIŁ kanclerz Kohl PIENIĘDZMI dla Gulbinowicza, Świechowskiego i Innych w intencji wpisania mnie na listę Oszustów Światowych dla ZATUSZOWANIA Satelitarnej Detekcji Złota.
Według mnie Waleska uznała budowane na Wawelu mauzoleum zabitego przez Tyfona z Pragi Gereona (katedra św. Gereona) za zbyt Skromne i odesłała warsztat budowlany do Kamienia Pomorskiego a ojcu wzniosła OBECNĄ katedrę wawelską. Krypta Grobów Królewskich została jednak PRZEPALONA więc otynkowano ją, natomiast IDENTYCZNA krypta Waleski w katedrze wrocławskiej jest pięknie zeszklona fosforem z Annopola.
To dało nową technikę w postaci LEJZNY, która można było odlewać megalityczne bloki Poligonalne i SZKLIĆ zamki lordów piktyjskich (szkockich), którzy pływali na Śląsk po Żelazo i Stal, które dostarczali do Iberii, Berberii i na Maltę. Nie mam odwagi twierdzić, że olbrzymie bazaltowe megality rosyjskie też są tej techniki, bo wydają mi się STARSZE, ale proszę mieć to na oku.
Krypta Grobów Królewskich jako locum dla KILKUDZIESIĘCIU sarkofagów jest Pożałowania Godna, bo była budowana dla JEDNEGO. Byłem tam i więcej tam nie będę. Jedynym wyjściem jest odbudowa Gargamella, gdzie nie będzie ciżby i duchoty dla Setek Tysięcy czy Milionów rocznie.


Ostatnio zmieniony przez Tell dnia Nie Gru 17, 2017 11:19 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 12:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-12-01 (piątek) @ 10:14:28

– blik, ROSNĄ SZANSE NA IV KRĄG BYDGOSKIEJ OPERY NOVEJ – Gotowa jest koncepcja rozbudowy siedziby opery Nowej w Bydgoszczy. Miasto jest gotowe pokryć połowę opiewających na niemal 80 mln zł kosztów, Rzeczpospolita, 30 XI 2017, s. R4.

Czytamy: „Budowa obiektu ciągnęła się latami. W 1961 roku ogłoszono konkurs na opracowanie projektu architektonicznego gmachu teatru Muzycznego i Dramatycznego, a jego oddanie do użytku nastąpiło dopiero w 2006 roku. W siedzibie znalazła się m.in. duża sala widowiskowa dla 800 osób …”.
Nie wiem, co to znaczy? Z tego bowiem wynika, że gmach Opery NOVEJ w Bydgoszczy został ZBUDOWANY od podstaw w latach 1961-2006 a NIE ODBUDOWANY ??? Profesor Zin mówił, że zespół Gmachów Rejencji w Opolu powstał TYLKO DLA ZBURZENIA ZAMKU PASIEKA: Ślązaczki przyprowadzały wnuków i mówiły: PATRZCIE, JAK ROZBIERAJĄ POLSKĘ czyli Polską Ścianę Płaczu.
Ja to uzupełniłem, że gdy Niemcy zorientowali się, że PASIEKA była budowana przez Ten Sam Warsztat, co BŁAZEŃSKA Troja Schliemanna to wpadli w panikę i Pasiekę rozebrali z WYBRANIEM FUNDAMENTÓW – że Polacy znaleźli gdzieniegdzie przemieszczony kamień. Pasiekę budował bowiem Set, który zabił Ozyrysa i wybił oko Horusowi, za co został wygnany z Włoch przez Śnieżkę z Pragi. Przyjął go Kar-k’Orfeusz z Krakowa i zakwaterował w Opolu, gdzie ten zbudował PASIEKĘ, a po wygnaniu Kara przez Lyrkosa i Hellenów ze Skandynawii koledzy udali się nad Marmarę, gdzie Orfeusz zbudował TROJĘ na Złotym Rogu a Egej Set HISSARLIK nadając tym nazwę morzu EGEJSKIEMU.
Niemcy, którzy OTRULI Troją Schliemanna Rosję i Francję, chcieli też Otruć USA, co udało się dopiero Angeli Merkel dzięki WPISANIU MNIE NA LISTĘ OSZUSTÓW ŚWIATOWYCH. Donald Trump został Prezydentem USA OBIECUJĄC Dług Amerykański 19 bilionów $, ale nazajutrz po wystawieniu Aktu Oskarżenia Lechowi Wałęsie Sekretariat Stanu MARYLAND ogłosił Dług Amerykański na 2.300 czy 3.200 bilionów $ !!!!!?????
To zdaje się tłumaczyć CENNIK http://www.wandaluzja.com – Home.pl// ze Szczecina: Yearly Unique Visitors: 345.655 DOLARS: http://wandaluzja.com.ourssite.com// czym Niemcy ŚCIĄGAJĄ Dług, w który wrobił ich Zawodowy Oszust Juliusz Prawdzic-Tell, agent NKWD. Za to Polacy i Rosjanie ZAPŁACĄ granicą niemiecko-chińską na URALU…
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 12:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-12-02 (sobota) @ 10:02:28

KATEDRA W IMPERIALNEJ BYDGOSZCZY na zamku Biskupim

Do budowy KOLEI ŻELAZNEJ najważniejszym ośrodkiem śródlądowej handlowej żeglugi europejskiej był BERLIN – skąd Berlinki, które Polacy nazywali SZKUTAMI. Najstarsze historycznie szkuty mamy na rycinie BERLINKI NA ŚLUZIE STAROMIEJSKIEJ WE WROCŁAWIU, opatrzonej ROKIEM 1242. Po lewej jest PŁONĄCA kopia Pałacu Wielkiego Mistrza w Malborku, którą ROZEBRANO z Zamkiem Królewskim jako SPRZECZNĄ z prawem magdeburskim Cytadelę. To nie był Historyczny PAŁAC KRÓLEWSKI Henryka I Brodatego, gdyż ten był kopią paryskiego LUWRU w Strzegomiu – dla OBRONY Śląska przed Świnkami w Świdnicy i Czechami – który Austriacy i Prusacy przebudowali na Twierdzę przez ZAKOPANIE.
Gdy feudalna Europa Nie Zgodziła Się na zlokalizowanie Stolicy Państwa Krzyżackiego w Prawobrzeżnej Wenedzie-Bydgoszczy to Jan Luksemburski ZBURZYŁ Wenedę, na miejscu której powstała Kurna Bydgoszcz. Weneda była bowiem EUROPEJSKIM centrum żeglugi Śródlądowej, czyli Berlinem do KWADRATU, co kwalifikowało ją na stolicę Zjednoczonej Polski, która tak jak w Wojnach Imperialnych XIX Wieku liczyła się. Z tego zdawano sobie sprawę już w Starożytności, o czym świadczy zburzenie przez Hunów kanału Przemysłowego zwanego Szlakiem Bursztynowym Bydgoszcz-Sosnowiec, co zbankrutowało metalurgię Kaszubską z Puckiem jako portem KILKAKROTNIE większym od Średniowiecznego Gdańska, gdyż Wandalom po rozgromieniu Hunów metalurgia Powiślańska WYSTARCZAŁA.
Jest Pytanie: GDZIE była zburzona przez Jana Luksemburskiego katedra bydgoska? bo ja na śpiewy jezuickie: W TEJ WSPANIAŁEJ KATEDRZE BYDGOSKIEJ nabrać się nie dałem, bo ta nadawało się na Kurnik a nie Katedrę. Zamek Królewski mógł być na Fordonie, gdzie jest WIĘZIENIE pruskie, ale zamek Biskupi MUSIAŁ być na Wyspie Młyńskiej, gdzie musiała być katedra.
Mam tu dobre karty: Gdy Polacy zaczęli się interesować zamkiem PIEŃ w prawobrzeżnej Bydgoszczy jako PRZEDKRZYŻACKIM to Niemcy zamek rozebrali a cegłę wywieźli Wisłą, co w końcu XIX w. było BARBARZYŃSTWEM. Gdy polscy archeolodzy odkopali na zamku Biskupim rotundę Romańską to stwierdzili nawierty macką archeologiczna, czego Niemcy w sprawozdaniach archeologicznych nie odnotowali. Na UWr Profesor Kutzner powiedział o tym w obecności Profesora Dziurli: ONI NIE CHCIELI I NIE CHCĄ WIEDZIEĆ, bo potrzebna im jest ziemia Bez Historii.
W związku z mą Funkcjonalną Chronologią Architektury Niemieckiej Niemcy UKRYLI katedrę bydgoską, jak zamek Seta Geba-Kurnisowicza w Opolu przez ABSURDALNIE zlokalizowanie t\am budynków Rejencji. W tym wypadku nie chodziło tylko o Małpią Złośliwość Antypolską, ale też Otrucie USA techniką otrucia Rosji i Francji Troją Schliemanna, czego dokonała Angela Merkel wpisaniem mnie na listę Oszustów Światowych.
Gdy wiadomo było, że ja znajdę POSZUKIWANĄ katedrę bydgoską to zaproponowani Knechtom bydgoskim zbudowanie NAJWIĘKSZEJ OPERY NA ŚWIECIE za niemieckie pieniądze. Operę tą zlokalizowano na Zamku Biskupim NA FUNDAMENTACH ROZEBRANEJ PRZEZ JANA LUKSEMBURSKIEGO WSPANIAŁEJ PROWIDENCYJNEJ HAGIA SOPHII BEZ BADAŃ ARCHEOLOGICZNYCH, na wzór której Kar-k’Orfeusz zbudował Eurydyce mniej wspaniałe mauzoleum w Troi na Złotym Rogu, które znamy jako HAGIA SOPHIA.
Według amerykańskiego archiwum Izaaka Newtona to Sezostris III, który wbijał egipskie słupy graniczne nad Indusem i Wołgodonem, kazał skopiować Mauzoleum Eurydyki na egipską świątynię Imperialną w Jerozolimie, ale OBRAŻENI na Egipskie Słupy Graniczne na Wołgodonie Ariowie z Asgardu-Kijowa stali zbrojeniowej z Kielc nie przysłali, wobec czego Sezostris kazał wyrabować ją z mauzoleum Eurydyki, którą zastąpiono PRZYPORAMI.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-12-06 (środa) @ 23:34:12

EW, NAJSTARSZY KOŚCIÓŁ JUŻ PO REMONCIE – Zakończył się kolejny etap prac renowacyjnych przy kościele pw. św. Marcina na wrocławskim Ostrowie Tumskim. Świątynia, której początki sięgają pierwszej połowy XIV w., na co dzień służy przede wszystkim dolnośląskim artystom; Gazeta Wrocławska, 6 grudnia 2017.

Czytamy, że kościołem zarządza FUNDACJA ZAMKU KSIĄŻĄT ŚLĄSKICH – czyli zamku na Ostrowie Tumskim. Jednak datowanie Najstarszego Kościoła we Wrocławiu na I połowę XIV wieku jest BEZCZELNOŚCIĄ. W 1274 r. zaczął się konflikt Henryka IV z biskupem wrocławskim Tomaszem II Zarembą. Rada miejska skonfiskowała księciu zamku za DŁUGI, który wobec tego jako BEZDOMNY wprowadził się do Złotego Biskupa ZAŻYWAJĄC jego bogatego skarbca. Z tego skarbca ufundował sąsiedni kościół św. Krzyża – Arcydzieło architektury polskiej.
W r. 1282, po zawarciu Pokoju z księciem krakowskim Leszkiem Czarnym, który rozgromił pod Rajgrodem Jadźwingów i wypędził ich Za Niemen, warsztat kolegiaty św. Krzyża wyjechał do Lublina, żeby wznieść tam równie wspaniałą FARĘ lubelską jako POMNIK Odsieczy Lublina i bitwy pod Rajgrodem. – Kwalifikowanie więc NĘDZNEJ w porównaniu z Kolegiatą św. Krzyża kaplicy św. Marcina na Najstarszy Kościół Wrocławski jest fekaliem pruskim.
WPROWADZENIE się Henryka IV na Ostrów Tumski awansowało zamek Biskupi na KSIĄŻĘCY, co nazywa się Prawem Kaduka. We Wrocławiu było 3 zamki: Biskupi na Ostrowie; Książęcy na Uniwersytecie i Królewski na Nowym Mieście. Po najeździe mongolskim, wobec śmierci księcia i małoletności jego następców, rada miejska przyjęła SAMOWOLNIE prawo magdeburskie więc zamek Królewski ROZEBRANO jako SPRZECZNĄ z prawem magdeburskim Cytadelę.
Był tam m.in. Pałac Chrobrego, który przebudowano na koszary milicji miejskiej, które w XIX wieku rozebrano na Rektorat WSSP i secesyjne kamienice. Ostatnie pozostałości po Pałacu Chrobrego zlikwidowała Konserwator Miejska Hawrylak głębokimi wykopami na rozbudowę Rektoratu.
Zamek Książęcy był zaś na Uniwersytecie, gdzie jest WSPANIAŁY Rektorat z Pomnikiem Studenta, który Przegrał Wszystko w karty, ale Szpady NIE – więc wrócił do bursy Nagi Jak Go Bóg Stworzył, ale ZE SZPADĄ. Korporacja Uchwaliła wystawienie mu za Bohaterską Grę POMNIKA, na co Anglicy Zawyli z ZAZDROŚCI.
Franz J. Strauss kupił w Akademii Nauk NRD moją Funkcjonalną Chronologie Architektury Niemieckiej za 8 miliardów DM i urządził wykopaliska na wrocławskim zamku Biskupim dla SPRAWDZENIA tegoż. Byłem tam komisarzem WOAK, gdyż KW PZPR chciał wiedzieć, Co Się Tam Dzieje? a było Ciekawie. Wykopaliska prowadzili Profesorowie: Zawodowy Komunista Józef Kaźmierczyk i Mistrz Masoński Edmund Małachowicz.
Wkrótce popadłem z nimi w konflikt, gdyż kwalifikowali zamek jako KSIĄŻĘCY, a Małachowicz wprowadził pojęcie Wrocławskiego Wawelu. Wawel też był zresztą zamkiem Biskupim, który został zarekwirowany przez Władysława Łokietka po zburzeniu przez Jana Luksemburskiego KRÓLEWSKIEGO Gargamell.
Ponieważ awanturowałem się to Kaźmierczyk powiedział: TO JEST TEREN BISKUPI, NIECH BISKUP ZDECYDUJE. – I faktycznie zjawiła się Eminencja, która Słuchała Pana Profesora, Słuchała, Słuchała… a na mnie nawet Nie Spojrzała, i było Po Sprawie. Wobec tego stwierdziłem, że Widocznie Eminencja NIE CHCE tak Marnego Zamku – jak Biskup Krakowski WAWELU ??? Potem Labuda i Frasyniuk ogłosili, że Gulbinowicz jest Najbogatszym Polakiem, z 40 miliardami zł, co uzupełniłem że ze skarbca III Rzeszy na tajnym koncie szwajcarskim za ZAKATOWANIE Księdza Popiełuszki – bo PO TO te wykopaliska były. Oskarżyłem też PUBLICZNIE Małachowicza o Otrucie Hawrota, co było epizodem WYTRUCIA Lwowsko-Wrocławskiej Szkoły Archeologicznej i Architektoniczno-Historycznej, że zostałem JA.
Podczas tych wykopalisk sformułowałem STOSUNEK zamku Biskupiego do Piaskowego: W Wojnie Bogów na zamku Biskupim bronił się Innachos z Poznania przed Asklepiosem ze Lwowa. Asklepios, żeby WIEDZIEĆ, co się na Ostrowie dzieje ZBUDOWAŁ masyw wieżowy i 3 zachodnie przęsła OBECNEGO kościoła Mariackiego, wobec czego Innachos zbudował dwie OLBRZYMIE wieże, żeby Widzieć, co się dzieje Za Kościołem Mariackim.
Hunowie zburzyli te wieże więc parter Mniejszej przebudowano na kaplice św. Marcina. O tym świadczą przypory dla wież na zaprawie JAJECZNEJ, co najmniej STUMETROWEJ wysokości. Zostało to POTWIERDZONE przy budowie Forum Muzycznego, gdzie odkopano na dnie STAREJ fosy PRZEOLBRZYMI fundament dla więzy sygnalizacyjnej z Sobótką, dla sygnalizacji z Pragą. Stara Fosa została WYKOPANA przez zięcia Posejdona z Poznania TYMOTEUSZA, co wymagało Rozebrania tej OLBRZYMIEJ WIEŻY, a Starą Fosę zlikwidował Fryderyk Wielki dla uzyskania Placu BRONI, MUSZTRY, PARAD I PAŁACU KRÓLEWSKIEGO przez odsunięcie fosy fortecznej na Południe.
Podczas wykopalisk na Uniwersytecie znaleziono Pieczęć Majestatyczną Henryka IV Probusa, co WYTŁUMACZYŁEM na podstawie artykułu: J. Prawdzic-Tell, OBRONA WYSPY KSIĄŻĘCEJ PRZED HALABARDNIKAMI, Gazeta Robotnicza, 22 XII 1994 r.: Gdy służący obudził księcia, że na zamku są halabardnicy, to ten kazał mu ukryć Pieczęć, co ten zrobił w szczurzej norze. Było to w r. 1274 lub 1282, ale wówczas fundatorem fary lubelskiej byłby Henryk IV Probus jako Król Polski Henryk III Prawy.
Na podstawie Orzeczeń Mistrza Masońskiego Edmunda Małachowicza, Zawodowego Komunisty Józefa Kaźmierczyka i Mordercy Księdza Popiełuszki Kardynała Gulbinowicza Niemcy UZNALI Wrocławski Wawel. To zaś znaczyło, że Moja Funkcjonalna Chronologia Architektury Niemieckiej jest DIABŁA WARTA i wpisali mnie na listę Oszustów Światowych, czym zdezawuowali Satelitarną Detekcję Złota.
Kilka miesięcy temu Bank Atlantycki ZABLOKOWAŁ realizację czeków dla mnie pod zarzutem, że JESTEM NA LIŚCIE OSZUSTÓW ŚWIATOWYCH i skierował sprawę do Wysokiego Trybunału Togo, gdzie był Wojenny Skarbiec Polski, w którym mój ojciec i marszałek Broz-Tito-Pindar złożyli zdobyte w Kijowie Złoto Stalina na wykupienie przez Holokaustów USA choć domagałem się skierowania jej do Trybunału Paryskiego. Wysoki Trybunał skierował mą sprawę SALOMONOWO do FBI, gdyż mój ojciec złożył to złoto na podstawie STAREGO paszportu amerykańskiego a rząd RFN Nie Wiedział, czy ja jestem obywatelem polskim czy amerykańskim? choć pisałem Obywatelstwo Polskie. Teraz czekam na Wizytę FBI.
Teraz sprawa jest w rękach Ministra Sprawiedliwości III RP Zbigniewa Ziobry, którego jestem Wierzycielem, gdyż pisząc do niego 10 lat temu kilkakrotnie w/s Odbudowy Zamku Przemysława w Poznaniu URATOWAŁEM Skarbowi Państwa kilkadziesiąt milionów zł, za co Nie Podziękowano Mi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-12-08 (piątek) @ 21:54:08
Ad. 3: Rubaszny Rubens said
2017-12-07 (czwartek) @ 22:29:34
Zamek Królewski w Poznaniu na rycinie z początku XVII wieku:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5d/Poznan_Braun_Hohenberg_zamek.jpg//

Ta sprawa przypomina mi historię sprzed 40 lat. Po WYTRUCIU Lwowsko-Wrocławskiej Szkoły Archeologicznej trutką Majranowskiego, która stosowało tylko KGB, jadacze fekaliów pruskich ZATAŃCZYLI Odkrycie w Płocku Palatium Władysława Hermana. Nie wiedziałem, Co To Jest? aż okazało się, że GRANITOWYM fundamentem Wieży Zegarowej. Pogratulowałem Jadaczom NIENAWIŚCI do Króla Polskiego, gdyż to lokum nadawało się tylko na więzienie dla Kajdaniarzy. – GRANITOWA Wieża Zegarowa była elementem PRZEDCEGLANEGO Płocka, bo CEGŁĘ Konstrukcyjną przyniósł do Płocka Zelnik z Zelandii, który wzniósł ceglane mury Starówki Płockiej, gdyż wcześniej był tam Zewnętrzny mur MEGALITYCZNY na nasypie ROGATKOWYM, który rozebrał Jan Luksemburski na WAPNO dla Królewca. – Otóż z Zamkiem Królewskim na POZNANIU ŚLĄSKIM z roku 1229, który zamieszcza Braun i Hogenberg, mamy stan SPRZED budowy Skarbca Śląskiego. – Na wieść o dobyciu Poznania przez książąt Krajeńskich w wojnie rekuperacyjnej niemieccy najemnicy Króla Polskiego Bolesława Dzikiego wzięli go na arkan i pociągnęli Za Końmi z Wrocławia do Legnicy, gdzie wypłacili sobie żołd sprzedając Santok-Landshut-GorzówWlkp arcybiskupowi magdeburskiemu. – Z tym Skarbcem Śląskim była zresztą Afera 9 lat temu. Ja stwierdziłem, że Komitet Odbudowy Zamku PRZEMYSŁAWA w Poznaniu, w którym było 19 liczących się instytucji kapitałowych, NIE WIE, gdzie zamek był. Kaczyńscy ANULOWALI wprawdzie Bony Podatkowe na Odbudowę Zamku Przemysła, ale zostali WYPIERDOLENI przez Urszule Sipińską, która zagrała swym ochroniarzem Donaldem Tuskiem, który okazał się rycerzem niemieckim z wojny rekuperacyjnej.

Zwiedzanie klasztoru w Czerwińsku. Jeśli dobrze zrozumiałem pana Wandaluzję budynek ten ma około 7 000 lat,zbudowała go kultura Vinca:
.https://www.youtube.com/watch?v=M2hMqU0QxiI//
KOŚCIÓŁ w Czerwińsku był W Budowie, gdy podczas Wojny Bogów Zelnik zajął Płock. POSEJDON z Poznania wypędził Zelnika, który ze zdobytymi w Płocku i Sulejowie metalurgami popłynął do ujścia Dźwiny, gdzie zbudował RYGĘ z metalurgią Ryską.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Gru 17, 2017 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotr Lipiński, ZASKAJUJĄCA ŚMIERĆ WIERNEGO SŁUGI – Spowiedź nacjonalisty kijowskieo Jarosława Iwaszkiewicza: I WIDZISZ, PREZYDENCIE, MNIE DZISIAJ JEST TRUDNO. JA JUŻ NIE JESTEM MŁODY A IŚĆ SZYBKO TRZEBA. MYŚLAŁEM, ŻE JUŻ W ŻYCIU COŚ NIECOŚ ZDOBYŁEM A TU TRZEBA POJMOWAĆ WSZYSTKO OD POCZĄTKU; Rzeczpospolita PLUS MINUS, 16-17 XII 2017, s. 34.
Wypis z książki: Piotr Lipiński, BIERUT – Gdy Partia była Bogiem, Wydawnictwo CZARNE.

Bardziej stosowny byłby tytuł w postaci ostatniego podrozdziału: WSPÓŁCZUCIE DLA OFIARY TRUCICIELI. Po Okrągłym Stole dworowano, że OSTANIĄ OFIARĄ NADWORNEJ TRUCICIELKI BIERUTA BYŁ JEJ SZEF. Gdy powiedziałem, byłemu oficerowi LWP, że FALCMANA OTRUŁ KORNEL MORAWIECKI to uzupełnił to, że TRUCIZNĘ DAŁA MU KURATOWSKA – a więc nie zaprzestała działalności trucicielskiej na otruciu Bieruta. Po śmierci Stalina Chruszczow kazał aresztować jego nadwornego truciciela Majranowskiego, ale Kuratowskiej nie aresztowano.
Mam książkę, w której jest zeznanie przed śledczym NSZ polskiego lekarza z Moskwy. Mówi on, że został porwany z ulicy i zawieziony do domu Nikity Chruszczowa, który się Panicznie Bał lekarzy kremlowskich. Kolega uniwersytecki Zbigniew Szymański zapytał mnie półgębkiem, czy znam Większy Kryminał Pałacowy od Lekarzy Kremlowskich, na co odpowiedziałem, że NIE.
Bieruta nikt nie żałował, ale Pogrzeb, który Zakasował pogrzeb WIELKIEGO MARSZAŁKA, był skutkiem WSPÓŁCZUCIA OFIERZE TRUCICELI KRMLOWSKICH: Pożegnanie Edwarda Gierka na peronie, gdyż jeździł do Moskwy zawsze pociągiem. Żeński głos: A JAK TAM WASZE ZDROWIE TOWARZYSZU GIEREK: - A DOBRZE, DOBRZE...
Otóż otrucie Bieruta przez jego nadworną trucicielkę był skutkiem tego, że Bierut przyjaźnił się z marszałkiem Broz-Tito, który Zaprosił Kierownictwo Obozu ANTYSTALINOWSKIEGO na kołduny litewskie u Bieruta. Jednak gdy wniesiono smakowite kołduny litewskie to marszałek Żukow krzyknął NIE JEŚĆ i kazał 2 znanym z nazwiska generałom Nakarmić tymi kołdunami Bieruta, który WYKITOWAŁ.
Powstał tumult, w którym oficerowie Żukowa PISTOLETAMI torowali drogę Ticie, który prowadził słaniającego się Wilhelma Piecka, który rozkazu nie usłuchał. Tito zawiózł go samolotem Adolfa Hitlera, który miał od Bieruta, do Berlina, gdzie go odratowano. - To wersja Płaczka Żydowskiego nad Renesansowymi Praktykami Włoskimi w XX-Wiecznej Moskwie
We wrocławskim empiku Jan Dynowski przekomarzał się ze Sławomirem Demidowem, gdzie sobie urządzą grobowce. - JA W JAPONII. - HIROHITO CI NIE BĘDZIE PRZESZKADZAŁ? - NIE SĄDZĘ. - A TY GDZIE SIĘ POCHOWASZ. - JA W MONGOLII. - DZIWNE TO. MYŚLAŁEM, ŻE W MOSKWIE. - JUŻ PRĘDZEJ W LENINGRADZIE... Gdy ktoś wtrącił: A PANA JULIUSZA TO POCHOWAMY NA WAWELU to ZAPROTESTOWAŁEM.
W bieżącym FAKCIE jest zdjęcie wnętrza Krypty Grobów Królewskich na Wawelu. Bardzo chciałem zobaczyć tą kryptę, ale zrobiła na mnie niemiłe wrażenie. W krypcie dla JEDNEGO sarkofagu wtłoczono WIELE a poza tym ten straszny tłok i zaduch... Radziłem mnichom tynieckim by odbudowali Gargamell i, jeśli tam nie ma przestronnej krypty grobowej, zbudowali takową dla sarkofagów królewskich, gdzie nie będzie TŁOKU.
Był to jedyny w Polsce zamek na miarę moskiewskiego KREMLA, złupiony i zburzony ZŁOŚLIWIE przez Jana Luksemburskiego. Wiele z jego wyposażenia jest na praskim Hradczanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Gru 19, 2017 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-12-19 (wtorek) @ 10:01:12
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Slav-7-8-obrez.png//

Na głagolickiej mapie SŁOWIAŃSZCZYZNA W VII-VIII WIEKU jest 3 miasta polskie: Szczecin, Poznań-GNIEZNO i Kraków. Państwo Samona jest Błazeńskie, bo był to naczelnik sejmiku karynckiego w Wiedniu, który korespondował z Dagobertem Wlk wyprowadzając go z równowagi. O to chodziło, gdyż Dagobert kazał wymordować Awarów Polskich, którzy uciekli znad Wołgi przed Persami do Panonii, gdzie zostali pobici przez Awarów Panońskich więc uciekli do Bawarii, gdzie zostali wymordowani jako BUŁGARZY na rozkaz Dagoberta.
Wobec tego sprawę przejął witeź Wyzymir więc trzeba było przedłużyć konflikt dyplomatyczny aż Wyzymir zawrze Pokój z Chinami i wycofa armię do Panonii., co zrobił Samon. Ofiarą tej wojny padła Wielka Frankonia, która podzieliła się na Francję, Włochy i Niemcy oraz Imperium Perskie.
Poznań jako GNIEZNO zgadza się z mym domysłem, że Literacka ucieczka Rolanda II do GNIEZNA odnosi się do Poznania, który w roku 772 zyskał status Stołeczny czyli GNIEZNA.
Wieki Herb Czech zawiera 2 Lwy: Czechy i Morawy (I i IV) oraz 2 Orły: Polski (II) i Śląski (III). WHCz pochodzi od Przemyślidów, gdy Stolicą Polski był Sieradz, awansowany tak przez księcia Wrocławskiego Henryka IV Probusa, który po Koronacji w Gnieźnie Wielkopolskim przyjął tytuł Króla Henryka III Prawego.
Zespół pałacowy w Sieradzu, zwany Rynkiem Praskim, został rozebrany przez Jana Luksemburskiego na cegłę dla Królewca, tak jak Weneda-Bydgoszcz a wcześniej ZŁOŚLIWIE zamek Gargamell w Krakowie – Fenomen architektury europejskiej. To jest argumentem, że Jan Luksemburski, który został ukoronowany przez arcybiskupa Jakuba Świnkę w POLSCE, NIE był koronowany na Gargamellu.
Hradczan do tego się nie nadawał, gdyż był spalony i zburzony przez Brandenburczyków, którzy MAJESTATYCZNE wyposażenie wywieźli do Berlina, toteż majestatyczne wyposażenie Hradczanu zaczęło się od ZŁUPIENIA Gargamella i Sieradza. Skarbów jest tam Co Niemiara, których Czesi nie chcą pokazywać, bo czują pismo nosem.
Na lokum Koronacji Jana Luksemburskiego pozostaje więc Poznań, Gniezno lub Strzegom, gdzie był Drugi Luwr Agnieszki Meranki, z którym komuniści obeszli się najgorzej jako Architekturą Niemiecką – no i może dlatego Orzeł Śląski??? Gniezno nie wchodzi w grę jako Niekonkurencyjne majestatycznie z Kaliszem czy Sieradzem.
Proponowałem benedyktynom tynieckim odbudowę Gargamella nie be kozery. W klasztorach jest potencjał intelektualny i są to ludzie Uczciwi, co zapewnia, że zgromadzone fundusze nie zostaną rozkradzione przez masonów, co jest przekleństwem Polski i Polaków. Na tej zasadzie Toruń może odbudować zamek Biskupi w Bydgoszczy a Licheń pałac Imperialny w Kruszwicy.
Czesi nie chcieli mieć Nic Wspólnego ze skarbcem Łowczego Siedmiogrodu, który ZŁUPIŁ BOGATE CZECHY. Lepszy biznes proponowałem zresztą Cechom też ja, w postaci mego śrutu BEZOŁOWIOWEGO, który bije na głowę BŁAZEŃSKIE patenty niemieckie i amerykańskie. Było to chyba nawet LEPSZE od kopi Węgierskiej Wenecji nad Balatonem, jaka bardzo tandetna replika w Las Vegas jest NAJZYSKOWNIEJSZĄ inwestycją XXI wieku !!! Ale tak to jest, gdy miast BRAĆ co jest do wzięcia Ogląda się na Piastów-Rotszyldów, którzy wzięli do TORBY świat przez kopulowanie Żydówek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Gru 20, 2017 7:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/p%c5%82ock-kaplica-kr%c3%b3lewska-po-konserwacji-dost%c4%99pna-dla-zwiedzaj%c4%85cych/ar-BBGr3HJ?ocid=spartandhp//
Płock: KAPLICA KRÓLEWSKA PO KONSERWACJI DOSTĘPNA DLA ZWIEDZAJĄCYCH

Otwarto mauzoleum Piastów w katedrze na zamku Biskupim w Płocku. Według Hawrota to katedrę na zamku Biskupim budował warsztat Tumu Łęczyckiego, który był MODELEM Przedromańskiej katedry wawelskiej, z której zachowała się krypta Świętego Leonarda. Ja to zametrykowałem, że Tum Łęczycki i katedrę Przedromańską na Wawelu budował Krok z Pragi na mauzoleum dla ojca – greckiego boga Prapoczątku Ura-Uranosa. – Ktoś chce mnie „wysiudać” jedzeniem fekaliów pruskich i trutką Majranowskiego, którego Chruszczow kazał aresztować.
Zdaje mi się, że Jagiellonowie SPECJALNIE zniszczyli zamek AMAZON, z którym w Polsce pod względem Majestatu mógł się równać tylko kreml Batu Chana w Mińsku zwany ZAMCZYSKIEM. Zamczysko to zburzyli Rosjanie w czasie Potopu jako KONKURENCJĘ dla Kremla moskiewskiego, jak wcześniej kreml smoleński. Było powiedzenie: PŁOCK – ZDEJM KOŁPAK Z GŁOWY czyli czaprak wielkopański.
Jagiellonom taka stolica nie była potrzebna. Bona trzymała się Wawelu, skąd było Bliżej do Włoch, ale Zygmunt August rezydował na Cytadeli warszawskiej kontestując 10 planów zabudowy jej. Od 2 wieków szuka się Pałacu Królewskiego w Knyszynie, ale po zbudowaniu WŁOSKIEGO pałacu Królewskiego w Warszawie przez Zygmunta III Wazę pałac knyszyński przebudowano na MIASTO.
Płocki AMAZON składał się z 3 segmentów: zamek NISKI będący kopią zamku Ateny i Hefajstosa w Bratysławie; zamek ŚREDNI, którego I piętro zostało powtórzone jako zamek Średni w Malborku oraz zamek WYSOKI będący Bliźniakiem Najwspanialszego Pałacu Cesarskiego na Overburgu w Kolonii, zwany przez Rzymian PRETORIUM. Z tego zachował się tylko prywatny pałac Królewski na zamku Średnim jako Wyższa Szkoła Zawodowa, który Prusacy adaptowali na Koszary.
Ponieważ Władysław Herman miał lęk wysokości i nie mógł mieszkać nad PRZEPAŚCIĄ, nad którą stał AMAZON i Koszarowy pałac Popielidów zwany MAŁACHOWIANKĄ, to zbudował sobie pałac Królewski, który Prusacy przebudowali na Więzienie. Wobec tego administrujący pałacem Królewskim biskup musiał budować pałac Biskupi.
W Płocku było 3 katedry: Pierwotne lokum sarkofagów królewskich i książęcych było w katedrze na zamku Średnim, która była powtórzeniem katedry na krakowskich Bielanach – skąd średniowieczne pieczęcie kapitulne Krakowa i Płocka są jednakie. Katedrę na zamku Królewskim ukończyła i wyposażyła dopiero Dobiechna – wyraźnie starozakonna Żydówka, gdyż tylko Żydom wolno było zajmować się lichwą.
Najwspanialszy pałac cesarski w Kolonii został rozebrany przez mieszczan, gdy cesarz Henryk IV odpowiedział im Co Cesarskiego Cesarzowi, co znaczyło Murzyn Zrobił Swoje, więc ci sprzedali go niesfornemu synowi, który zagłodził ojca na śmierć. Henryk V musiał budować Nowy pałac cesarski w Heidelbergu, którą to Metryką zadziwiłem Niemców. Fryderyk I Barbarossa zbudował zaś sobie zamek w Aschaffenburgu nad Menem,
Wytłumaczyłem Niemcom, że nazwy pochodzi ze zdobycia i Spalenia zamku przez wracającym z Rzymu lancknechtów Lutra, którzy nadali mu nazwę Spalony Zamek Małp. Zrabowali tam skarbiec cesarski, ale równie bogatego czy Bogatszego skarbca arcybiskupów mogunckich NIE ZNALEŹLI, a była to tak fajna nazwa, że przeszła na całe miasto. W Polsce naśladownictwem ASCHAFFENBURGA jest zbudowany przez Kleszcza z Gniezna zamek KLESZCZ na Wałach Chrobrego w Szczecinie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Gru 23, 2017 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=hJuKiZaC7N8//
CZY IMPERIUM LECHITÓW ISTNIAŁO NAPRAWDĘ?

Widziałem niejednokrotnie KRYPTY KRÓLÓW LECHICKICH w Górach Świętokrzyskich i mogę zapewnić, że nie mają one nic wspólnego ze Średniowieczem. Jedyną znaną mi analogią do tych krypt jest bazylika Porta Maggiore w Rzymie, którą uznałem za grobowiec Ozyrysa – zamordowanego w Castellommare di Stabia k. Wezuwiusza przez jego brata Seta na zlecenie Tartessu-Tangeru.
Mogę się jednak mylić, ale nie wiele. Ta KONEKSJA między Rzymem a Kielcami mogła bowiem pochodzić z Prometeomachii, jako skutku wyprawy Prometeusza z Palermo po metalurgię Brdneńską, pamiątką której jest zamek KARLSTEJN. Prometeusz wypędził z KROKOWA-Pragi Trytona, który uciekł do CHEBU, wobec czego na pomoc Trytonowi pośpieszył z Jutlandii Chejron z Płocka, ale został pobity przez Prometeusza i przykuty do pręgierza na Chojniku.
Wobec tego przeciw Prometeuszowi popłynął z Brytanii Łabą Posejdon, który pokonał i pojmał Prometeusza, i przykuł w miejsce Chejrona, każąc co jakiś czas wycinać mu jakąś część ciała, która zabliźniała się, tak że po pewnym czasie stał się żywym preparatem anatomicznym.
Do Poznania pojechała córka Prometeusza IZYDA, aby zawrzeć Pokój z Posejdonem, która zawarła konwencję ze STALOWNICTWEM kieleckim na dostawy Stali do Włoch, z której to racji rzymski grobowiec Prometeusza mógł być budowany na wzór grobowców KRÓLÓW Stali Kieleckiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sty 04, 2018 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=3Gri5QS9apg
https://www.youtube.com/watch?v=baxBE9loBT0
CZY STAROŻYTNE LUDY POSIADAŁY ZAPOMNIANĄ PRZEZ NAS TECHNOLOGIĘ DO OBRÓBKI KAMIENIA ?

OSTATNIE BADANIA WYKAZAŁY, ŻE KAMIENIE PRZED DOPASOWANIEM PODDAWANO WYSOKIEJ TEMPERATURZE.
Doszedłem do tego Wniosku 20 lat temu przy PORÓWNYWANIU krypty Grobów Królewskich na Wawelu z kryptą III, Waleski Złotowłosej katedry wrocławskiej. Krypta Grobów Królewskich została PRZEPALONA więc otynkowano ją, a krypta Waleski jest pięknie zeszklona. Doszedłem do wniosku, że w obu wypadkach użyto fosforu z Annopola, ale w Krakowie NIE WIEDZIANO, jak to robić? więc kryptę PRZEPALONO. Zaczęto więc Eksperymentować i opracowano Technologię, którą zastosowano we Wrocławiu. Ponieważ do Wrocławia pływali lordowie piktyjscy ze Szkocji po żelazo i stal, które dostarczali aż na Maltę, to zwiedzali kryptę Waleski i kupowali fosfor dla SZKLENIA swych zamków.
UZBROJONY w taką Wiedzę wezwałem Bundestag, który finansował odbudowę krypty II katedry wrocławskiej przez konto na Moje Nazwisko, który przyjechał i oglądał z kryptę II i kryptę Waleski, ale został ROZGROMIONY przez Biskupki: http://wandaluzja.pl/?p=p_270&sName=25.-archeologia-niezgody//.
Uznałem, że to Lordowie Piktyjscy upowszechnili tą technologię Na Całym Świecie, znajdując fosfor w Maroku, którym ODLEWALI in situ poligonalne bloki megalityczne.
NAJWSPANIALSZY Zespół Świątynny w Baalbeku był budowany techniką pałacu Ptolemeuszy w Aleksandrii więc bloki megalityczne były ODKUWANE, podnoszone podnośnikami HYDRAULICZNYMI i wożone rolkami SZYNOWYMI. Stonehenge było zaś budowane Hydrotechnicznie: Odkute w Walii triolity ładowano na tratwy, które ciągniono przez morze i w górę ześluzowanego Avonu, potem KANAŁEM do stawu budowlanego, gdzie tratwy ROZBIERANO plasując triolit in situ.
Tej techniki nie można było stosować przy budowie Megalitycznego Płocka, gdzie obrobione bloki spławiano z Kazimierza Dolnego a potem WCIĄGANO WIELOKRĄŻKIEM na skarpę. To wymagało Uprzedniego zbudowania mostu WISZĄCEGO na linach Strunowych. Technika spławiania triolitów PŁOCKICH zachowała się w postaci Spławu Dunajcem, dzięki wożeniu tym rudy żelaznej z Tatr Zachodnich.
Gdy zacząłem spekulować, że Tolkien, którego nazwisko pochodzi od TOLKMICKA, opisał historię z Megalitycznego Płocka, to Anglicy ogłosili, że to ODCZYTANA przez kryptologów angielskich Kronika z Oxfordu sprzed 8 tysięcy lat ??? – Odpisałem, że według mej systematyki to SPRZED 7, bo SPRZED Prometeomachii…
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Sty 07, 2018 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/indie-ogranicz%c4%85-liczb%c4%99-krajowych-turyst%c3%b3w-wpuszczanych-do-tad%c5%ba-mahal/ar-BBHTXO6?ocid=spartandhp//
INDIE OGRANICZĄ LICZBĘ KRAJOWYCH TURYSTÓW WPUSZCZANYCH DO TADŹ MAHAL – Taj Maha in Agra, India: Indie ograniczą do 40 tys. dziennie liczbę krajowych turystów wpuszczanych do słynnego mauzoleum Tadź Mahal pod Agrą, najpopularniejszego zabytku na subkontynencie. Ograniczenie nie dotyczy cudzoziemców, którzy za bilet płacą 25 razy więcej.

TADZ MAHAL jest taką ikoną Indii jak MONT-SAINT-MICHEL Francji, WAWEL Polski czy KREML Rosji. Na temat Włoch nie będę się wypowiadał, ale dla mnie jest to WĘGIERSKA WENECJA, której nędzna replika w Las Vegas jest CIĄGLE Najlepszą Inwestycją Finansową XXI wieku.
Facet, który zrobił pieniądze na hazardzie w Macao postanowił zainwestować je w Ratowanie Wenecji na technice Moskiewsko-Warszawskiej, a ponieważ Berlusconi nie zgodził się to kupił konserwatorską dokumentację Wenecji, ożenił z panną z Węgrowa, z którą dogadał się po polsku, gdyż pochodził z sąsiedniego sztetla, co dało mu PRAWO do zbudowania Wenecji w Las Vegas. Węgrzy, uciekając przed Niemcami, Francuzami, Anglikami i Lombardczykami, zburzyli Wielką Campanillę i Pałac Królewski, gdzie Wenecjanie urządzili ARSENAŁ.
Byłem PRZESTRASZONY, gdy angielski mototurysta powiedział w TV, że nie stać go na bilet na zamek hajdelberski: 430 E!!! Gdy Prezydent Mitterrand zdezawuował moją chronologię zamków nadreńskich jako HALSZTACKICH to znaleźli się Niemcy, którzy poparli mnie: Powołano KONKURENCJĘ Mont-Saint-Michel – Heidelberg jako Równowartych, czego efektem było to, że ceny biletów na HEIDELBERG wzrosły wielokrotnie – może Dzięki Mnie, gdyż zametrykowałem zamek jako Cesarski Henryka V, a potem powiązałem historycznie z Kodeksem Menese jako Henryka IV Probusa (króla Henryka III Prawego) i jego żony Konstancji, którzy osadzili Rudolfa Habsburga w ŁATANYM KUBRAKU na tronie cesarskim.
Przypominam, że Cudem Architektonicznym Wszechczasów był Pałac Ptolemeuszy w Aleksandrii, który Konstantyn Wlk kazał rozebrać i przenieść do Konstantynopola, żeby odebrać Aleksandrii MAJESTAT ŚWIATOWY. Zachowała się z tego kopia rotundy pałacowej w postaci Bazyliki Watykańskiej Grzegorza Wlk z roku 600.
W Polsce było KILKA takich pałaców: PIEROWOWZÓR na krakowskim Gargamellu; KOPIA Pałacu Aleksandryjskiego Seta Ptolemeusza w Koninie; PRZENIESIONY do Kijowa z Konstantynopola przez Wojewodę Kija (Popiela II) oraz prawdopodobnie pałac Leszka Wyścigowego w Boguczarze nad Donem i Prawdziców na zamku KAZBEK w Białej Wieży (Wołgogradzie).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sty 08, 2018 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2018-01-08 (poniedziałek) @ 13:27:43
GDAŃSK WEDŁUG POLSKIEJ JOANNY DARK

Najlepiej zachowanym NEOLITYCZNYM miastem w Polce jest Posonium-POZNAŃ Posejdona, który został Wytyczony i Zbudowany za Prometeomachii. Nie wykluczone jednak – co wymaga sprawdzenia – że takim miastem jest Najładniejsze Miasto Polski PRZEMYŚL. Za Wojny Bogów o Panowanie nad Światem został zbudowany przez Asklepiosa kultury trypolskiej z Ukrainy Bramne-TORUŃ dla metalurgii Powiślańskiej, na szwedzkiej rudzie i sokalskim węglu.
Ten system był prognozowany już podczas wizyty króla Tartessu-Tangeru Brachusa-Bachusa w Megalitycznym Płocku, gdzie gościł go Chęsa-Hanys-Hanza-Hans-Amfiktion, ale ten miast budować metalurgie Powiślańską zdecydował się na budowę Stalowni Kieleckich na TATRZAŃSKIEJ rudzie i cieszyńskim węglu. Asklepios zaś wycofując się na mocy Pokoju w Pradze Czeskiej za Wisłę i Wisłokę musiał oddać rudę tatrzańską więc POZOSTAŁA mu szwedzka – skąd budowa Torunia i Malborka.
Ten system został Zmałpowany przez Ogigesa-Ajgialosa budową OGIGII-Gdańska dla metalurgii Kaszubskiej, na szwedzkiej rudzie i cieszyńskim węglu dostarczanym kanałem Przemysłowym Sosnowiec – BORODZIEJ-Weneda-Bydgoszcz. Z tej racji Bydgoszcz stała się NAJWAŻNIEJSZYM miastem w Polsce a starożytny port eksportowy metalurgii Kaszubskiej PUCK był KILKAKROTNIE większy od Średniowiecznego Gdańska, który POWINIEN być największym portem w Europie.
Jak widzimy na szczegółowym obrazie GDAŃSKA GOLGOTA KRÓLA ANGLII EDWARDA IV to Długiego Targu wówczas Nie Było. Został on zbudowany właściwie na Rezydencji Króla na przeciw Dworu Artusa, ale wkrótce wygnano biskupa więc Rezydencję przeniesiono do zamku Biskupiego a późnośredniowieczną przebudowano na 3 kamienice mieszczańskie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Sty 09, 2018 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2018-01-09 (wtorek) @ 08:53:06
https://www.tajemnice-swiata.pl/wielki-mur-chinski/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_Mur_Chi%C5%84ski//

NAJSTASZE linie Wielkiego Muru wcale nie są w terenie Górzystym, ale dużo dalej na Północ od linii Marszałka Meng Tiana, na RÓWNINNYCH stepach i pustyniach Mongolii Północnej. Czasami są tak równe jakby zostały wytyczone LINIJKĄ a duża ich część została wykorzystana na DROGI kołowe, który to proceder trwa Do Dziś.
Ponieważ Rosjanie UPIERAJĄ SIĘ, że Najstarsza Mury w Mongolii miał blanki Na Południe, co zdaje się być DOWODEM, że Mury Mongolskie zostały zbudowane przez jakiś Imperializm Syberyjski, a w Niemczech spotkałem nawet nazwę MURY CZYNGIS CHANA, to trzeba zwrócić uwagę, że ŚREDNIA szerokość murów wynosiła 6,5 metra, co kwalifikowało je na DROGI KOŁOWE.
Większą szerokość miały mury obronne Pekinu, które komuniści rozebrali Na Autostrady, co datuje je PRZED Upadkiem Kartaginy, która została zdobyta Dlatego, że nie można było Ostrzeliwać muru od wewnątrz gdy wdarli się nań Rzymianie. Wobec tego mury obronne Aleksandrii zbudowano Dla Ostrzału Od Wewnątrz. Było pytanie, DLACZEGO mur obronny, który łączył Ateny z Pireusem istniał tylko tylko na linii Południowej? – Otóż dlatego, że była to Droga Forteczna, po której jeździły wozy i galopowała kawaleria.
W takim wypadku – jeśli Rosjanie mają rację – to pierwotny Mur Mongolski zbudowała kultura trypolska jako drogę Kołową dla Żelaza Powiślańskiego, gdzie był optymalny mariaż rudy szwedzkiej z węglem wołyńskim. Żelazo powiślańskie mogło płynąc do Jeziora Aralskiego, a nawet w górę Syr-darii, a potem być niesione prze baktriany, które są najlepszymi tragarzami, do Mongolii.
Wygnani przez Ariów z Kijowa Tocharowie poszli do Dżungarii nie bez kozery. Zdaje się, że to oni zmienili transport żelaza z wielbłądziego na WOZOWY, co wymagało Budowy Dróg, które budowali jako FORTECZNE. Wozy były ciągnione przez MUŁY.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 3 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group