Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Średniowiecze
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 41, 42, 43, 44  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9736
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 12:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-11-30 (czwartek) @ 23:22:56

Krzysztof Kowalski, TAJEMNICZY SKARB MNICHA – Stos średniowiecznych monet odkryli archeolodzy w słynnym francuskim klasztorze (Cluny), Rzeczpospolita 30 XI 2017, s. A15.

W Wikipedii czytamy o Lotarze III z Supplinburga: „Wykorzystując i umiejętnie wygrywając podwójną elekcję papieży, został w 1133 koronowany na cesarza rzymskiego przez Innocentego II i uzyskał od papieża potwierdzenie cesarskich praw do zwierzchnictwa lennego nad biskupami. W 1135 roku Lotar wreszcie zmusił Staufow do posłuszeństwa i zlikwidował dwuwładzę w Niemczech (https://pl.wikipedia.org/wiki/Lotar_III).
To było TRYUMFEM w walce o Inwestyturę, bo teraz ministrał cesarski mógł wejść do skarbca biskupiego i zarekwirować TREFNE pieniądze. To zagroziło też Przebogatemu Cluny, i dlatego RESTRYKCYJNE pieniądze zakopano w ogrodzie klasztornym.
Ministrał dowiedział się jednak lub domyślił, KTO ukrył trefne pieniądze? więc niechętny cesarzowi mnich dostał sztyletem pod żebra.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9736
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 1:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yagiel said
2017-12-03 (Niedziela) @ 10:12:17

ad Wandaluzja@134

Pamiętam sprzed paru lat artykuł, językoznawczo merytoryczny, z wywodem Wawel=Babel. Czyli my=Irańczycy/Persowie/itd. w przeszłość…
Jeśli kamienna twierdza/zamek na Górze Zyndrama ma 5-6 tys. lat, tyle samo może mieć Kraków nasz przed-historyczny.
Co do wysokości samej wieży – po co wysachna aż? Brzeg jest wysoki – Wawel czy Tyniec, czy Kazimierz Dolny – daleko widać… Kopce wysterczająco są wysokie, prawda?
Wandaluzjo Szanowny – jakiś pomysł na zamek pre-Zyndrama?
************************************************************
www.wandaluzja.com said - 2017-12-03 (Niedziela) @ 10:59:29
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/powodz-wroclaw-nik-ochrona-przeciwpowodziowa,168,0,2392488.html//

To jest Półprawda. We Wrocławiu kursowała plotka, że Powódź Stulecia spowodowali AMERYKANIE Sztucznymi Deszczami. W czasie Powodzi Stulecia chodziłem na most Pomorski, żeby zorientować się, KIEDY zbudowany przez Holendrów w roku 1905 System Antypowodziowy zostanie uruchomiony – ale NIE ZOSTAŁ ??? Zacząłem Drzeć Morde więc nazajutrz wystąpił w Telewizji MSW Leszek Miller z Prezydentem Wrocławia Zdrojewskim, którzy oświadczyli, że FAKTYCZNIE był System Antypowodziowy, ale Pozwolono się tam budować – bo były tam Piękne Lasy – więc teraz Bez Wprowadzenia Stany Wyjątkowego uruchomić tego systemu NIE MOŻNA.
Nieogłoszenie Stanu Wyjątkowego było ze względów OSZCZĘDNOŚCIOWYCH – aby NIE płacić notablom partyjnym za zniszczenie ich mienia w Pięknych Lasach, ze skutkiem strat TYSIĄCKROĆ Większych – za co powinien odpowiadać Leszek Miller.
Wydaje mi się, że nie chodziło tylko o ochronę mienia notabli partyjnych, gdyż Czesi spuścili zbiorniki retencyjne NA KOMENDĘ, dla ZATUSZOWANIA wywozu przez użytkowane przez armię sowiecką do roku 1984 dolnośląskie metro forteczne, olbrzymiego archiwum Prowincji ŚLĄSKIEJ do Niemiec, które jako skomasowane w NAJNOWOCZEŚNIEJSZYM Archiwum – a więc zabezpieczone przed Powodzią, Pożarem i innymi kataklizmami, było BEZPIECZNE.
Wydaje mi się, że chodziło wówczas też o wywiezienie do Niemiec skarbca Hitlera w Wałbrzychu, które AGH namierzyło georadarowo na 2,5 miliona ton złota a komputerowo na 2,41 miliona ton, ale ja wezwałem AMERYKANÓW, gdyż niszczyło to Dolara Numerycznego Ralfa Stadnickiego, któremu Amerykanie niewiedzeć czemu przypisują narodowość Holenderską. Jeden Ślązak powiedział, że TO ZŁOTO TO GÓWNO W PORÓWNANIU Z TYM CO TAM JEST, z czego wnoszę, że chodzi o Bibliotekę Ptolemeuszy – DWUDZIESTOKROTNIE większą od nieprobihicyjnej Biblioteki Aleksandryjskiej.
Ze sprawą OLBRZYMIEGO ARCHIWUM ŚLĄSKIEGO łączy się sprawa CHRZTU POLSKI W RZECZYWISTOŚCI: https://wp.tv/i,historica-kiedy-zakonczyla-sie-chrystianizacja-polski,mid,1891172,cid,2294650,klip.html?_ticrsn=3&ticaid=61a55b//. Nikt nie podpisał się pod tym fekaliem pruskim, bo stolica GOPALNII był Szczecin-GNIEZNO. Poznań na stolice się nie nadawał, gdyż mógł być łatwo zatopiony, co miało miejsce w roku 2005 i 1156. Wystarczył ściąć kilkaset drzew i wciągnąć je do Warty poniżej Cytadeli.
Na sejmie kruszwickim w 899 r. na dziedzińcu pałacu ŁAGIEWNIK postanowiono przenieść stolicę do Szczecina, który nazwano GNIEZNEM. W Szczecinie było kulka zamków i pałaców, w tym na Wałach Chrobrego 3. W r. 955 margrabia Geron wygrał dla króla Ottona Wlk bitwę nad Regnicą k. Schwerinu obiecując Ranom Bornholm. Podczas koronacji cesarskiej w Rzymie w 962 r. wysłano na Połabie byłego jarla Bractwa Śmiałych Żeglarzy na Wolinie Wichmana, żeby na czele flot słowiańskich uderzył na arabską Hiszpanię, co umożliwiało usunięcie Omajadów z Morza Śródziemnego.
Wyprawie do Hiszpanii sprzeciwił się jednak król duński Harald Sinozęby, więc Wichman na czele flot słowiańskich rozgromił go na Bornholmie. Ten przed śmiercią przyjął chrzest Katolicki i uznał się trybutariuszem cesarza niemieckiego. W te pędy Wichman uderzył flotami słowiańskimi z Wolina na Szczecin, który zdobył zabijając księcia Goplan Świętosława – wobec czego księciem Goplan został Czcibor-Ścibor.
Najmłodszy z braci Mieczysław – znany od junackiego zdrobnienia MIESZKIEM – był wówczas na wojnie Prawdziców o Zjednoczenie Chin. Wracający z wojny chińskiej Mieszko uderzył Od Tyłu na Chazarów, co umożliwiło Bolesławowi Srogiemu zdobycie Białej Wieży (Wołgogradu) i Astrachania, gdzie było Złoto Chazarów. Wtedy Bolesław kazał Dobrawie odprawić od łoża jakiegoś księcia niemieckiego i przyjąć doń Mieszka, z którym ta udała się do Konstantynopola, który SKAPITULOWAŁ.
W ten sposób Carem Konstantynopola został Bolesław Srogi, którzy rządził tam do swej śmierci w r. 972. Wtedy Niemcy zorganizowali najazd na Polskę, zakończony klęską dla nich pod CEDYNIĄ – toteż cesarz wyraził zgodę na erekcję Biskupstwa Praskiego, co Zalegalizowało związek Dobrawy z Mieszkiem, który imienia patrymonialnego Nie Uzyskał a Kijów STRACIŁ w wyprawie na Krym. Zemścił się za to gromiąc Czechów w r. 986, przez co odzyskał Kraków, Ołomuniec i Wrocław oraz uzyskał Drezno, co umożliwiło wypowiedzenie administrowanej przez Prawdzików z Płocka konwencji handlowej z Samarkandą s to było zerwaniem handlu niewolniczego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9736
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 1:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-12-03 (Niedziela) @ 12:44:26
Ad. 134, 138:

Dziękuję za wpis. Żydowski krakowski BABEL był jednak nie na Wawelu, ale na Bielanach, gdzie odkryto fundament wielkiej wieży – większej niż w Lanckoronie, Jasieńcu Nowym i kilku innych zamkach. Były to wieże SYGNALIZACYJNE.
Jest np. problem zamku w Drohiczynie, gdzie był w postaci WIEŻY na ogromnym kamieniu, którą wysadzili Rosjanie. Uważam, że rysunek wieży drohiczyńskiej jest na megalicie w Białowieży, co umożliwia jej datowanie: Prawdzice zbudowali krakowską kopię-kopi Farosu w Wołgogradzie w roku 800; w roku 989 zostali wypędzeni z Płocka więc musieli budować nową stolicę Podlasia w Drohiczynie, której WIEŻĘ – na wzór Białej Wieży w Wołgogradzie – wygrawerowano na megalicie w Białowieży: TU ZACZYNA SIĘ POCZTA DO BIAŁEJ WIEŻY nad Wołgą.
Na Mapie Świata Idrisiego z Palermo z r. 1154 są 2 dzieła inżynieryjne: kanał wołgodoński i WIEŻA w Krakowie. Kanał wołgodoński i Białą Wieżę zburzył uciekający przed Ludwikiem Wielkim Timur Kulawy, czym można też tłumaczyć zburzenie kopi-kopi Farosu w Boguczarze nad Donem, którą wzniósł Leszek III Wyścigowy w nowej stolicy Lechii LECH.
Według mnie BABEL w Krakowie zbudowali nie Żydzi, ale mąż Semiramidy Set Ptolemeusz. Gdy Najlepsi Architekci zapytali Marszałka Rokossowskiego JAKI MA BYĆ PAŁAC JÓZEFA STALINA? to odpowiedział: TAKI JAK LATARNIA ALEKSANDRYJSKA. Narysowali mu Pałac Kultury i Nauki, czym nie był zadowolony, mówiąc, że Latarnia Faros była „stożkowa”, na co pouczono go, że to jest teren przeznaczony do zabudowy Wysokościowej więc stożkowaty kształt będzie Dysonansem.
Cytadelą w Maszkowicach nie ma się co przejmować, gdyż była to ARYJSKA (kultura trzciniecka) strażnica graniczna, służąca prawdopodobnie do Liczenia bydła panońskiego. Amazoni-Sarmaci zbudowali w Moskwie 20 kremlinów dla handlu bydłem, jakie w Małopolsce potrzebne nie były, ale mogło istnieć zagrożenie z Południa?
Gdy w Gdański pod Ratuszem odkryto konstrukcje drewniane to dopraszałem się o danie mi próbek dendrologicznych. Potem ogłoszono, że ŻADNEGO DREWNIANEGO GDAŃSKA NIE BYŁO tylko Od Początku CEGLANY a „konstrukcje drewniane” pochodzą z moszczenia bagniska pod zabudowę murarską – co zgadzało się z MOJĄ chronologią Gdańska.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9736
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-12-13 (środa) @ 05:05:25

https://youtu.be/ivS5P45lYq0//
10 NAJDROŻSZYCH ODNALEZIONYCH SKARBÓW

Wykład zaczyna się Skarbem Tysiąclecia ze Środy Śląskiej, którego byłem komisarzem WOAK i który wykupiłem od Bawarów za Polskiego Bobra Kasztelańskiego, którego wcześniej skaperowali Amerykanie dla NAWODNIENIA Zachodu, dzięki czemu rozbierają tamy, dzięki którym zagospodarowanie Zachodu w ogóle możliwe było.
Skarb Tysiąclecia jako Majestatyczny Skarb Czyngis Chana liczył w momencie odnalezienia – jak obliczyliśmy – Co Najmniej 30 ton biżuterii, z czego najtańszym materiałem było czyste chemicznie złoto. Do GMATWANIA Majestatycznego Skarbu Czyngis Chana przyczyniali się i przyczyniają Czesi akceptując SZALBIERSKIE Metrykowanie Luksemburgami (???) choć nie ma tam Ani Jednego LWA tylko Orły Piastowskie. Czesi widocznie myślą, że sperma jerozolimska, jaką miał Czyngis Chan, bo kopulował Żydówki, to ZWYCIĘSTWO !!!
Majestatyczny Skarb Czyngis Chana był więc mniejszy od Majestatycznego Skarbu Attyli, który jako Narodowy Skarb Rumuński waży 37 tony. Nie mylić z IMPERIALNYM Skarbem Attyli, którego szuka się od Starożytności a który zlokalizowałem dopiero ja.
Po bitwie nad Nedao-Nidą Hunowie ewakuowali skarby Attyli z PAŁACU Habsburgów w BUDZIE: Skarb Majestatyczny wozami na Wschód a skarb Imperialny isterami w dół Dunaju. Wandalowie osaczyli skarb Majestatyczny w Mołdawii, ale po zorientowaniu się zostawili go Gepidom płockim i pognali za isterami – skąd legenda, że Narodowy Skarb Rumuński jest GEPIDZKI.
Nie bardzo wierzę, aby Wandalom udało się dostać Imperialny Skarb Huński, gromadzony OD PACYFIKU, ale gdyby tak było to trafiłby do skarbca wandalskiego w MODLINIE, skąd mógł zostać wysłany przez Tuska do Anglii, USA lub Izraela ??? Znacznie bardziej prawdopodobnie wygląda, że został on przechwycony przez Bizantyjczyków i ukryty w zamku belgradzkim. Obiecywałem, że SPRAWDZĘ Skarb Włastów w skarbcu amerykańskim i jeśli tam będzie Imperialny Skarb Attyli to każę go zwrócić Węgrom.
W I wojnie światowej saperzy niemieccy znaleźli w twierdzy MODLIN Skarb Włastów. Był on tak duży, że Niemcy mogli go uszczknąć, ale Nie Wywieść. Hitler zdecydował się jednak na wojnę z Polską dla wywiezienia Skarbu Włastów do Berlina, ale jako protektor Skarbu Włastów wystąpiła Wielka Brytania GROŻĄC zbombardowaniem Berlina Czechosłowacką bombą atomowa Tesli.
Gdy Winston Churchill zniszczył hitlerowsko-stalinowski Preliminarz Pokojowy z Zakopanego odpowiadając kongresmenom amerykańskim, że chodzi o niemiecko-JEZUICKĄ granice na Missisipi to generałowie Wehrmachtu wydali Hitlerowi paszport na emigrację do Niemieckiej Palestyny: Pochodzenie ŻYDOWSKIE, narodowość ŻYDOWSKA, Kapitał KRYMINALNY.
Ponieważ Adolfowi, jako Naczelnemu Wodzowi Wehrmachtu, przynależało Całę Złoto Zdobyczne i Wybór Dzieł Sztuki to wzbogacił się bardzo. Pojechał do Haify, gdzie doszedł do wniosku, że TE ŻYDY GO OKRADNĄ, więc pojechał do Szwajcarii. Bankruta politycznego uratowali jednak mnisi bułgarscy, SPRZEDAJĄC MU Bułgarski Skarb Imperialny wg kalkulacji: MUSI go ukryć w landach wschodnich, które zostaną anektowane przez Polskę więc będą mogli go Odzyskać. To było lepsze od Wyboru Ślepej Babki: DAĆ GO STALINOWI CZY ANGLIKOM ???
Na posiedzeniu białorosyjsko-polskiej komisji wojskowej w Rostowie nad Donem, gdzie narodowcy wielkopolscy odczytali CHAMSKIE Ultimatum Piłsudskiego, BRAKOWAŁO Darczyńców Białej Rosji: Francuzów i Anglików. Sądzę, że SAMI NIE PRZYSZLI, bo był rozpatrywany NAPAD Białej Rosji na Kozaków Zadnieprzańskich, którzy uciekli za Dniepr do Petlury-Piłsudskiego.
Ten Brak Darczyńców miał TRAGICZNE SKUTKI, bo w bitwie pod Orłem Kozacy Zadnieprzańscy zaatakowali tyły armii Denikina, zagarniając pociągi ze skarbami kilkuset arystokratycznych rodów rosyjskich. Gdy potem wieźli te skarby flotyllą do Polskiej Odessy to byli tam już Chińczycy, przed którymi Polacy UCIEKLI, wobec czego Kozacy skapitulowali przed Rumunami.

http://www.wandaluzja.com said – 2017-10-20 (piątek) @ 09:44:05
https://wiadomosci.wp.pl/kiedys-spytalem-go-co-mysli-o-swoim-bracie-wladyslaw-frasyniuk-zdradza-co-powiedzial-lech-kaczynski-6178552791971457a//

PODWŁADNI MORAWIECKIEGO OKRADALI RESORT FINANSÓW. ”POD LATARNIĄ JEST NAJCIEMNIEJ”
*****
A ja się zastanawiałem, CZY ON TAKI GŁUPI, CZY TAKI PRZEKUPNY???
KTO NIE JEST PRZEKUPNIEM NIECHAJ TU NIE SIADA, BO GĘMBĘ FEST OBIJEMY.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9736
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Gru 18, 2017 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-12-18 (poniedziałek) @ 08:13:18
Das Rolandslied als Geschichtsquelle und die Entstehung der Rolandsäulen, eine Studie: Karls d. Gr. Feldzug gegen Retra und Stettin 778, Rolands Tod bei Prenzlau, sein Heldengedicht, seine askanischen Nachfolger, seine Denkmäler;
F. E. Mann, wydawnictwo T. Weicher 1912 – 173 stron, Wydanie elektroniczne w roku 2006, Recenzje

Ta HEREZJA z 1912 r. ZGASZA SIĘ z moją interpretacją Pieśni o Rolandzie. Podczas bitwy pod Tyflisem w 770 r. Karol Wielki zajął z Sasami Lubekę. Wobec tego witeź Przemysław wysłał zięcia Leszka do Poznania, który przyjął poselstwo Franków z zamku LECH na Cytadeli. Poseł Karola, palatyn Bretanii Roland Wielki, obiecał zwrot Lubeki po Pacyfikacji Sasów, więc zawarto ROZEJM.
W roku 778 Karol zamiast Zwrócić Lubekę wyprawił się na Radogoszcz-Neubrandenburg i Szczecin, w trakcie czego Roland Wielki zginął pod Przecławą. Następca Rolanda Wielkiego, Roland II oskarżył Karola o śmierć ojca, co wymagało wsparcia Polaków dla obrony Skarbca Merowngów w Mont Saint Michel.
To stoi w sprzeczności z historyczną bitwą w wąwozie Roncevoux 15 VIII 778 w Pirenejach Zachodnich, w której 20 tysięcy Franków zostało wyciętych W Pień przez CHRZEŚCIJAŃSKICH Basków. Można to jednak tłumaczyć tym, że Wojna Hiszpańska Karola Wlk zaczęła się 2 lata Wcześniej, gdy Arabowie na wieść o wojnie Połabskiej Karola zaatakowali granicę w Pirenejach chcąc ODZYSKAĆ zdobytą przez Franków Akwitanię? Niektórzy historycy datują jednak Śmierć Rolanda na Wojnę Hiszpańską 780-90, czyli NIE WIERZĄ w jego śmierć w wąwozie Roncevoux?
Istotne jest to, że PODCZAS Wojny Hiszpańskiej w r. 786 Karol ZLIKWIDOWAŁ Palatynat Bretoński a syn Rolanda Wielkiego, Roland II, utrzymał Skarbiec Merowingów w Mony Saint Michel tylko dzięki Normanom. Dane literackie mówią, że Roland – wyraźnie DRUGI – udał się do GNIEZNA – gdzie w r. 789 podążył też Karol Wielki, ale nie jako Zdobywca lecz KAPITULANT.
Wszystko wskazuje na to, że gdy Roland II Uciekł do Gniezna – czyli prawdopodobnie Poznania, który w 772 r. mógł zyskał status STOŁECZNY czyli nazwę Poznań-Gniezno – to walczące z Arabami floty skandynawskie i słowiańskie zaatakowały Franków, wobec czego Karol Wielki musiał udać się do Krakowa z KAPITULACJĄ. W Krakowie spotkał się z Leszkiem Wyścigowym i Kalifem z Bagdadu, który przybył z Prośba o Wypędzenie z Afganistanu i Indii Turków, gdyż Turków mogli pokonać TYLKO POLACY.
Na tą okazję na GNIEŹNIEŃSKIM dworze Rolanda II napisano Pieśń o Rolandzie, w której ze względów Cenzorskich PRZENIESIONO Śmierć Rolanda Wielkiego spod Przecławy do Wąwozu Roncevoux ??? Karol zostawił w Krakowie syna Ludwika z tytułem KRÓLA AKWITANII a manifestacją Pojednania Karola z Rolandem jest moneta palatynacka KAROL-ROLAND, ale gdy Leszek wyprawił się do Indii to Karol kazał zakuć palatyna w kajdany.
Karol zaś obległ Wiedeń, gdzie został pobity przez Czechów i obalony przez bękarta, który tytułował się CARLOMAGNE czyli Karol Wielki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9736
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Gru 19, 2017 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-12-19 (wtorek) @ 10:01:12
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Slav-7-8-obrez.png//

Na głagolickiej mapie SŁOWIAŃSZCZYZNA W VII-VIII WIEKU jest 3 miasta polskie: Szczecin, Poznań-GNIEZNO i Kraków. Państwo Samona jest Błazeńskie, bo był to naczelnik sejmiku karynckiego w Wiedniu, który korespondował z Dagobertem Wlk wyprowadzając go z równowagi. O to chodziło, gdyż Dagobert kazał wymordować Awarów Polskich, którzy uciekli znad Wołgi przed Persami do Panonii, gdzie zostali pobici przez Awarów Panońskich więc uciekli do Bawarii, gdzie zostali wymordowani jako BUŁGARZY na rozkaz Dagoberta.
Wobec tego sprawę przejął witeź Wyzymir więc trzeba było przedłużyć konflikt dyplomatyczny aż Wyzymir zawrze Pokój z Chinami i wycofa armię do Panonii., co zrobił Samon. Ofiarą tej wojny padła Wielka Frankonia, która podzieliła się na Francję, Włochy i Niemcy oraz Imperium Perskie.
Poznań jako GNIEZNO zgadza się z mym domysłem, że Literacka ucieczka Rolanda II do GNIEZNA odnosi się do Poznania, który w roku 772 zyskał status Stołeczny czyli GNIEZNA.
Wieki Herb Czech zawiera 2 Lwy: Czechy i Morawy (I i IV) oraz 2 Orły: Polski (II) i Śląski (III). WHCz pochodzi od Przemyślidów, gdy Stolicą Polski był Sieradz, awansowany tak przez księcia Wrocławskiego Henryka IV Probusa, który po Koronacji w Gnieźnie Wielkopolskim przyjął tytuł Króla Henryka III Prawego.
Zespół pałacowy w Sieradzu, zwany Rynkiem Praskim, został rozebrany przez Jana Luksemburskiego na cegłę dla Królewca, tak jak Weneda-Bydgoszcz a wcześniej ZŁOŚLIWIE zamek Gargamell w Krakowie – Fenomen architektury europejskiej. To jest argumentem, że Jan Luksemburski, który został ukoronowany przez arcybiskupa Jakuba Świnkę w POLSCE, NIE był koronowany na Gargamellu.
Hradczan do tego się nie nadawał, gdyż był spalony i zburzony przez Brandenburczyków, którzy MAJESTATYCZNE wyposażenie wywieźli do Berlina, toteż majestatyczne wyposażenie Hradczanu zaczęło się od ZŁUPIENIA Gargamella i Sieradza. Skarbów jest tam Co Niemiara, których Czesi nie chcą pokazywać, bo czują pismo nosem.
Na lokum Koronacji Jana Luksemburskiego pozostaje więc Poznań, Gniezno lub Strzegom, gdzie był Drugi Luwr Agnieszki Meranki, z którym komuniści obeszli się najgorzej jako Architekturą Niemiecką – no i może dlatego Orzeł Śląski??? Gniezno nie wchodzi w grę jako Niekonkurencyjne majestatycznie z Kaliszem czy Sieradzem.
Proponowałem benedyktynom tynieckim odbudowę Gargamella nie be kozery. W klasztorach jest potencjał intelektualny i są to ludzie Uczciwi, co zapewnia, że zgromadzone fundusze nie zostaną rozkradzione przez masonów, co jest przekleństwem Polski i Polaków. Na tej zasadzie Toruń może odbudować zamek Biskupi w Bydgoszczy a Licheń pałac Imperialny w Kruszwicy.
Czesi nie chcieli mieć Nic Wspólnego ze skarbcem Łowczego Siedmiogrodu, który ZŁUPIŁ BOGATE CZECHY. Lepszy biznes proponowałem zresztą Cechom też ja, w postaci mego śrutu BEZOŁOWIOWEGO, który bije na głowę BŁAZEŃSKIE patenty niemieckie i amerykańskie. Było to chyba nawet LEPSZE od kopi Węgierskiej Wenecji nad Balatonem, jaka bardzo tandetna replika w Las Vegas jest NAJZYSKOWNIEJSZĄ inwestycją XXI wieku !!! Ale tak to jest, gdy miast BRAĆ co jest do wzięcia Ogląda się na Piastów-Rotszyldów, którzy wzięli do TORBY świat przez kopulowanie Żydówek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9736
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Gru 20, 2017 7:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/p%c5%82ock-kaplica-kr%c3%b3lewska-po-konserwacji-dost%c4%99pna-dla-zwiedzaj%c4%85cych/ar-BBGr3HJ?ocid=spartandhp//
Płock: KAPLICA KRÓLEWSKA PO KONSERWACJI DOSTĘPNA DLA ZWIEDZAJĄCYCH

Otwarto mauzoleum Piastów w katedrze na zamku Biskupim w Płocku. Według Hawrota to katedrę na zamku Biskupim budował warsztat Tumu Łęczyckiego, który był MODELEM Przedromańskiej katedry wawelskiej, z której zachowała się krypta Świętego Leonarda. Ja to zametrykowałem, że Tum Łęczycki i katedrę Przedromańską na Wawelu budował Krok z Pragi na mauzoleum dla ojca – greckiego boga Prapoczątku Ura-Uranosa. – Ktoś chce mnie „wysiudać” jedzeniem fekaliów pruskich i trutką Majranowskiego, którego Chruszczow kazał aresztować.
Zdaje mi się, że Jagiellonowie SPECJALNIE zniszczyli zamek AMAZON, z którym w Polsce pod względem Majestatu mógł się równać tylko kreml Batu Chana w Mińsku zwany ZAMCZYSKIEM. Zamczysko to zburzyli Rosjanie w czasie Potopu jako KONKURENCJĘ dla Kremla moskiewskiego, jak wcześniej kreml smoleński. Było powiedzenie: PŁOCK – ZDEJM KOŁPAK Z GŁOWY czyli czaprak wielkopański.
Jagiellonom taka stolica nie była potrzebna. Bona trzymała się Wawelu, skąd było Bliżej do Włoch, ale Zygmunt August rezydował na Cytadeli warszawskiej kontestując 10 planów zabudowy jej. Od 2 wieków szuka się Pałacu Królewskiego w Knyszynie, ale po zbudowaniu WŁOSKIEGO pałacu Królewskiego w Warszawie przez Zygmunta III Wazę pałac knyszyński przebudowano na MIASTO.
Płocki AMAZON składał się z 3 segmentów: zamek NISKI będący kopią zamku Ateny i Hefajstosa w Bratysławie; zamek ŚREDNI, którego I piętro zostało powtórzone jako zamek Średni w Malborku oraz zamek WYSOKI będący Bliźniakiem Najwspanialszego Pałacu Cesarskiego na Overburgu w Kolonii, zwany przez Rzymian PRETORIUM. Z tego zachował się tylko prywatny pałac Królewski na zamku Średnim jako Wyższa Szkoła Zawodowa, który Prusacy adaptowali na Koszary.
Ponieważ Władysław Herman miał lęk wysokości i nie mógł mieszkać nad PRZEPAŚCIĄ, nad którą stał AMAZON i Koszarowy pałac Popielidów zwany MAŁACHOWIANKĄ, to zbudował sobie pałac Królewski, który Prusacy przebudowali na Więzienie. Wobec tego administrujący pałacem Królewskim biskup musiał budować pałac Biskupi.
W Płocku było 3 katedry: Pierwotne lokum sarkofagów królewskich i książęcych było w katedrze na zamku Średnim, która była powtórzeniem katedry na krakowskich Bielanach – skąd średniowieczne pieczęcie kapitulne Krakowa i Płocka są jednakie. Katedrę na zamku Królewskim ukończyła i wyposażyła dopiero Dobiechna – wyraźnie starozakonna Żydówka, gdyż tylko Żydom wolno było zajmować się lichwą.
Najwspanialszy pałac cesarski w Kolonii został rozebrany przez mieszczan, gdy cesarz Henryk IV odpowiedział im Co Cesarskiego Cesarzowi, co znaczyło Murzyn Zrobił Swoje, więc ci sprzedali go niesfornemu synowi, który zagłodził ojca na śmierć. Henryk V musiał budować Nowy pałac cesarski w Heidelbergu, którą to Metryką zadziwiłem Niemców. Fryderyk I Barbarossa zbudował zaś sobie zamek w Aschaffenburgu nad Menem,
Wytłumaczyłem Niemcom, że nazwy pochodzi ze zdobycia i Spalenia zamku przez wracającym z Rzymu lancknechtów Lutra, którzy nadali mu nazwę Spalony Zamek Małp. Zrabowali tam skarbiec cesarski, ale równie bogatego czy Bogatszego skarbca arcybiskupów mogunckich NIE ZNALEŹLI, a była to tak fajna nazwa, że przeszła na całe miasto. W Polsce naśladownictwem ASCHAFFENBURGA jest zbudowany przez Kleszcza z Gniezna zamek KLESZCZ na Wałach Chrobrego w Szczecinie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9736
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sty 11, 2018 2:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=i7-a2UKra4o//

Pan Bogusław znalazł w lesie k. Świdnicy 2 garnki srebrnych monet, za co otrzymał od ministra Glińskiego dyplom i nagrodę. Najstarsza moneta jest roku 1462, ale istotne jest KIEDY została wybita NAJMŁODSZA? Jeśli bowiem została wybita PRZED rokiem 1474 to Skarb może być pamiątką po Wojnie Węgierskiej, w której, w odpowiedzi na oblężenie przez Polaków Wrocławia, król węgierski Maciej Korwin najechał ze ZHOŁDOWANYMI Turkami Śląsk i skapitulował armię polską. Na mocy tej kapitulacji Polacy oddali Węgrom Śląsk i Morawy oraz Mołdawię, Krym i Powołże z Moskwą i Nowogrodem Wielkim.
Maciej Korwin nie zadowolił się jednak zwycięstwem pod Wrocławiem i chciał zabrać jeszcze Polakom Brandenburgię, wobec czego wyprawił się Turkami na Międzyrzecz, co znamy jako Wyprawę Jana Szalonego z Głogowa, który ZDOBYŁ Międzyrzecz. Pod Międzyrzeczem Polacy lub Brandenburczycy UWOLNILI jednak Mehmeda Zdobywcę, który z SERBAMI Odbił Belgrad i KONSTANTYNOPOL oraz zabrał Węgrom Wołoszczyznę Południową Mołdawię, Krym, Powołże i Moskwę z Nowogrodem Wielkim.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9736
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sty 11, 2018 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=VshOVpHjljo//
https://www.youtube.com/watch?v=erK0WdQE1Ls//
60. SZCZERBIEC MIECZ Z NIEBA I 12 PLEMION LECHITÓW. - SPISKOWA HISTORIA POLSKI

Cytuję: POLSKICH NAUKOWCÓW PRZERAŻA MYŚL, ŻE POLSKA PRZED PRZYJĘCIEM CHRZEŚCIJAŃSTWA BYŁA IZRAELEM – czyli że stolicą Izraela był NIE Konstantynopol czy Stalingrad, ale KRAKÓW? gdzie była Wieża BABEL!!! Na Mapie Świata Idrisiego w Palermo z r. 1154 jest tylko DWIE budowle inżynierskie: Kanał Wołgodoński i WIEŻA w Krakowie.
Wykazałem, że krakowski Babel nie miał nic wspólnego z Babilońskim, gdyż zbudował go mąż Semiramidy Grakchówny Set Ptolemeusz według rysunku technicznego latarni FAROS w Aleksandrii, a nazwę BABEL nadali krakowskiej wieży Żydzi. To umożliwia obliczenie wysokości: Wieża miała taką wysokość, aby widzieć płynące do Aleksandrii statki na Jutrznię PRZED wpłynięciem o Świcie do portu, co UNIEMOŻLIWIAŁO wzięcie miasta z Zaskoczenia. - W razie złej pogody włączano reflektory ELEKTRYCZNE.
Ta sprawa ma ZWIĄZEK ze Szczerbcem Chrobrego, gdyż Kazimierz Mnich po bitwie pod Drohiczynem nad Bugiem przeniósł stolicę z Kruszwicy do Krakowa, gdzie był zamek Królewski GARGAMELL na którym stała owa wieża Babel. Nie wykluczone, że Skarbiec znajdował się właśnie w onej wieży jako miejscy Najbardziej Obronnym. W Aleksandrii było tam mauzoleum Ptolemeuszy i Skarbiec, które wobec rzymskiego protektoratu nad Grecją przeniesiono do Siwy, gdzie były bronione przez dromadnicę, jakiej Rzymianie nie mieli.
Otóż DO zburzenia Gargamella przez Jana Luksemburskiego był tam polski skarbiec Koronny, który stał się Początkiem NOWEGO Skarbca Hradczańskiego, który został Ograbiony i ZBURZONY przez Brandenburczyków, których wpuścili tam Przeciw Ślązakom niemieccy mieszczanie.
Pisałem 10 razy, że Szczerbiec Wawelski był mieczem Bolesława I Kujawskiego. Był on synem Mieszka III Starego, który walczył o tron PRYNCYPACKI, w trakcie czego zginął w krwawej bitwie nad Mozgawą w r. 1195. O bitwie zadecydowali książęta Śląscy, których biskup Lis wprowadził na Wawel.
Wygląda prawdopodobnie, że Lis – odsyłając ciało Bolesława na Gargamell, gdzie utrzymał się Miszko z synem Władysławem Laskonogim – ZATRZYMAŁ na Wawelu miecz Bolesława, gdzie ZNALAZŁ go Łokietek, i wobec wywiezienia insygniów koronacyjnych do Pragi, potraktował jako Miecz KORONACYJNY. Miszko był judofilem, co tłumaczy napis hebrajski.
Łokietek musiał się Koronować po zdobyciu z Gedyminem Moskwy, skąd wygnali Wielkiego Tumnika i osadzili Iwana Kaitę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9736
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sty 31, 2018 1:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemysław Urbańczyk, 1000 LAT TEMU W BUDZISZYNIE – 30 stycznia 1018 roku w Budziszynie zawarty został pokój, który zakończył ciągnące się od 16 lat wojny pomiędzy Rzeszą niemiecką a państwem piastowskim. O dziwo, jego warunki cesarzowi Henrykowi II podyktował Bolesław Chrobry, który był góra w tym konflikcie, Gazeta Wyborcza, 29 I 2018, s. 8-9.

Syn Henryka Kłótnika książę Bawarii Henryk II zdobył władzę w dziwny sposób. Udał się do Erfurtu, siedziby kanclerza Rzeszy Ekkeharda I, gdzie spotkał się z cesarzem Ottonem III. W trakcie tego cesarz UMARŁ więc Henryk II złożył hołd LENNY (???) kanclerzowi Ekkehardowi, który w ten sposób awansował na Wielkorządcę Rzeszy. Być może jednak Henryk II złożył w Erfurcie Hołd Lenny cesarzowi Ottonowi III, po którego śmierci Administratorem Hołdu Henryka II stał się Kanclerz Ekkehard?
Do tronu i Korony cesarskiej wstąpili Ekkehard I jako Książę Turyngii i książę Szwabii Herman II, przy czym Henryk II wspierał swego Pana Feudalnego Ekkeharda, prawdopodobnie jako słabszego feudalnie. 3 miesiące po śmierci cesarza Ottona III Wielkorządca Rzeszy został jednak zamordowany, polityczny spadek po którym przejął jego Wasal Henryk II Bawarski. Kilka tygodni później Panowie Rzeszy złożyli Henrykowi II Hołd w Merseburgu.
Obecny na tym Zjeździe Bolesław Chrobry NIE ZŁOŻYŁ Hołdu Henrykowi jako Cesarzowi, za co został zaatakowany przez TŁUM, ale ocalał dzięki pomocy księcia saskiego Bernarda i margrabiego Henryka ze Schweinfurtu, którzy umożliwili mu ucieczkę przez „wyłamaną bramę” lecz jego ludzie ucierpieli. Zamach ten był prawdopodobnie (a raczej na pewno) zaplanowany przez Henryka II.
Piękny malunek Henryka II w Sakramentarzu Henryka II pochodzi z Koronacji KRÓLEWSKIEJ w r. 1002 – Nie Cesarskiej w Rzymie w r. 1014. Po koronacji cesarskiej Henryk II podjął III wojnę z Polską, zakończoną ciężkim zranieniem cesarza przez strzelca wyborowego pod Niemczą w r. 1017: Gdy przyprowadzono ujętego strzelca to cesarz zapytał: DLACZEGO ZABIJAŁEŚ CO DRUGIEGO NIEMCA? – BO MAM DWÓCH PANÓW, KRÓLA POLSKIEGO I CESARZA NIEMIECKIEGO: DLA JEDNEGO ZABIJAŁEM, DLA DRUGIEGO OSZCZĘDZAŁEM.
Ponieważ Henryk II po tym zranieniu nie był zdolny do sprawowania rządów to rządy sprawował kanclerz Konrad Salicki – późniejszy cesarz Konrad II. Najwspanialszym zabytkiem Pokoju w Budziszynie jest koloński relikwiarz Trzech Króli: przedstawiający Bolesława Chrobrego, kanclerza Konrada z SYNEM i króla burgundzkiego, który widocznie pośredniczył między Niemcami a Polską.
Pośrednikiem między Polską a Niemcami w r. 1018 był nie tylko król burgundzki, ale i cesarz bizantyjski – zagrożony przez BUŁGARÓW. Otóż cesarz bizantyjski zaoferował Niemcom NAJWIĘKSZE NA ŚWIECIE ZŁOŻA SREBRA W KOSOWIE za pomoc w rozgromieniu Bułgarów, co zostało przyjęte. Niemcy płynęli Dunajem, gdyż kronikarz bułgarski zapisał, że nad Dunajem już II pokolenie po rozgromieniu Bułgarii w r. 1018 panuje głód. Bolesław Chrobry dostał za to od cesarza bizantyjskiego KIJÓW. Niemców z Kosowa wygnał Bolesław Śmiały, ustanawiając stolicę w SJUTESCE-Dubrowniku. Skarbiec bułgarski był w Czarnogórze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9736
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lut 13, 2018 7:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PŁOCK – UMIERAJĄCE MIASTO: https://www.bing.com/videos/search?q=P%c5%82ock+-Archeologia&qpvt=P%c5%82ock+-Archeologia&view=detail&mid=7F7BB0262011D57EAD267F7BB0262011D57EAD26&&FORM=VRDGAR:

To ja uratowałem płocką skarpę, bo gdy zaczęła się zsuwać do Wisły to poszedłem na PWr i oświadczyłem, że NIE POTRZEBNA JEST BARDZO DROGA TECHNIKA AMERYKAŃSKA TYLKO AUSTRIACKI REGULAMIN SAPERSKI, KTÓRY MÓWI, ŻE JAK LESS DOSTANIE WODY TO ROBI SIĘ SZAJS, I DLATEGO W KAŻDYM PŁOCKIM DOMU MUSI BYĆ WODOMIERZ – czym zatrzymano płocką skarpę. Teraz znowu ORLEN gnoi Płock, jak przystało na kapitał kryminalny.
Po WYTRUCIU dzięki Oxfordowi Lwowsko-Wrocławskiej Szkoły Archeologicznej i Architektoniczno-Historycznej przeczytałem o Znalezieniu PALATIUM WŁADYSŁAWA HERMANA? Myślałem CO U LICHA? Władysław Herman mieszkał w RZYMSKIM PAŁACU a tu jakieś Palatium? Aż dowiedziałem się, że to Baszta Granitowa, gdzie można było trzymać Kajdaniarzy. Te gamonie z Oxfordu powinny wiedzieć, że imperialnym pałacem Kazimierza Wielkiego był moskiewski KREML.
Teraz znowu w ramach Gnojenia Płocka przez ORLEN znalazłem w 10 miejscach prebendę katedralną na Zamku Biskupim w Płocku jako ZAMEK KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH ????? czyli ROZWINIĘCIE turmy Władysława Hermana !!!!!!!
Ciekawe dlaczego ten Hitler tak nienawidził Władysława Hermana, że kazał mu mieszkać w turmie??? Gall pisze, że Herman zbudował sobie KILKUPIĘTROWY pałac, którym było Więzienia Pruskie. Gdy król pruski kazał biskupowi wynosić się z Pałacu Królewskiego to ten zbudował sobie Pałac Biskupi, co tłumaczyłem 30 lat temu w Muzeum Płockim.
Ikonografia zamku imperialnego AMAZON jest bogatsza od jego bliźniaka – Najwspanialszego Pałacu Cesarskiego OVERSBURG w Kolonii. Ja chciałem RATOWAĆ Płock festiwalami Szekspirowskim i Tolkienowskim, jako ich historycznym lokum, co wymaga przynajmniej częściowej odbudowy Megalitycznego Płocka – rozebranego przez Jana Luksemburskiego na wapno dla Królewca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9736
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lut 14, 2018 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://opinie.wp.pl/cena-korony-ile-wladyslaw-lokietek-zaplacil-zeby-zostac-krolem-polski-6188742764169345a//, https://v.wpimg.pl/OTE4NjMwJj1qe2Ffe0M3YnMEYQ5jAD89KFNgGiFYfWR8A3xdfk5_ZmgZf11-R39jcQJ3X2IbID8sUToPJlklJCI=

W nocy oglądałem film o poszukiwaniu w kolegiacie w Brześciu Kujawskim grobu matki Władysława Łokietka. W r. 1927 kolegiata spaliła się a przy odbudowie skrócono ją o 2 przęsła.
Gdy Władysław Łokietek Uciekał z Małopolski to żegnały go tylko DROPIE, które Ukochał. SKĄD jednak ten Kilkakrotny Bankrut polityczny miał pieniądze na Kupienie w Rzymie KORONY ???
Ja mam tłumaczenie, że wziął go na żołd Daniel Włodzimierski, który przysłał do Polski swego syna Iwana SAKWIASTEGO, i to Daniel kupił w Rzymie Koronę dla Łokietka. W akcie Hołdowniczym Iwana Sakwiastego dla Gedymina i KRÓLA Władysława Łokietka, Sakwiasty jest przedstawiony tak, jakoby to ON był suwerenem Wielkiego Księcia Litewskiego i Króla Polskiego ??? czym kłania się włoska maksyma Kto Płaci ?
Z tego zdaje się zaś wynikać, że Sakwiasty był na Koronacji Władysława Łokietka na GARGAMELLU i to on kazał opracować architektom krakowskim plany Wspaniałej Moskwy, co historycznie Realizował. W akcie Hołdowniczym Kreml jest ROMAŃSKI czyli sprzed Przebudowy Gotyckiej.
Po bitwie pod Sandomierzem w r. 1287, w której Henryk III Prawy zabił 8 Krółów Tatarskich, 8 wziął do niewoli a 4 uciekło, STRACH przed Polską był taki, że Henryk mógł anektować nie tylko Halicz – co zrobił – ale i Moskwę.
Po kasacie zakonu templariuszy templariusze z Rygi, zwani Kawalerami Mieczowymi, podjęli rokowania ze Złotą Ordą o ZAKUP Rosji za złoto Prawdziców w cytadeli ryskiej. Transakcja nie została zrealizowana z powodu wypędzenia z Rosji Wielkiego Tumnika przez Polaków i Litwinów, którzy osadzili w Moskwie Iwna Sakwiastego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9736
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lut 21, 2018 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIELKA TARTARIA

Najazd Złotej Ordy na WĘGRY w 1246 r. szedł przez Kielce. Pod Zaryszynem doszło do I bitwy, po której Tatarzy cofnęli się i SKAPITULOWALI pod Tarczkiem; Batu Chan został wzięty przez Mazurów do niewoli. Najazd musiał iść przez Kraków, bo Tatarzy musieli okupować Jesionik gdzie były największe w Europie, może poza Albanią, pokłady saletry.
Jest zapis, że po bitwie pod Zaryszynem Węgrzy POMAGALI Danielowi Romanowiczowi wywozić Skarby Tatarskie – ale nie wiadomo, gdzie ten skarbiec Złotej Ordy był. Długosz pisze, że był na zamku lubelskim, w co ja nie bardzo wierzę, gdyż wówczas zostałby przechwycony przez Mazurów. Wszytko wskazuje, że Pałacem Imperialnym Batu Chana był Przewieziony z Konstantynopola przez Kija na 2 tysiącach okrętów pałac Konstantyna Wlk, który ten wywiózł z Aleksandrii. W takim razie powinien tam też być skarbiec Złotej Ordy, który po bitwach pod Zaryszynem i Tarczkiem Węgrzy przy pomocy Daniela przechwycili i na Wielkiej Flocie Tatarskiej „do zdobycia Konstantynopola” wywieźli do WYSZEHRADU.
W takim razie Tatarów pod Zaryszynem i Tarczkiem pobili nie Mazurzy, a WĘGRZY, którzy osadzili Daniela w Kijowie jako Króla Kijowskiego, wobec czego osadzony przez Mazurów w Drohiczynie Batu musiał się budować w Mińsku. Marszałkiem Batego był Ordon-Mendog, który UCIEKŁ.
Po powrocie z Kijowa Daniel poprowadził skapitulowaną armię tatarską pod znakami LITEWSKIMI na Austrię, gdzie na Litawą Tatarzy i Węgrzy rozgromili Niemców i Czechów. PRZERAŻONY cesarz Fryderyk II Hochenstauf zgodził się na Granicę na Renie i Alpach, w jaki to sposób powstała Wielka Tartaria – od RENU DO PACYFIKU.
Wobec tego Bela IV – jako Wielki Chan Wielkiej Tartarii – zażyczył sobie TAKIEGO ZAMKU JAK GARGAMELL i dlatego sprowadził muratora z KRAKOWA. Tak przynajmniej mówi legenda krakowska o muratorze krakowskim, który budował Pałac Królewski na WĘGRZECH, co przesuwa nieco jej datację z Roku 1242 na 1248.
Znaczy to zawalenie przez górę NEOLITYCZNEGO pałacu Królewskiego na Wyszehradzie spowodowali Tatarzy, którzy zdobyli cytadelę a pałacu Królewskiego zdobyć nie mogli więc zawalili go nitrogliceryną, której mieli dość z racji okupacji Moraw i Jesioniku Śląskiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9736
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Mar 03, 2018 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/historia/wojna-o-ruryka-kim-by%c5%82-tw%c3%b3rca-rusi/ar-BBJLnvF?li=BBr5MK7&ocid=UE12DHP//
WOJNA O RURYKA: KIM BYŁ TWÓRCA RUSI?

Jest DOMYSŁ, że słowiańskim imieniem Ruryka był RARÓG czyli sokół stepowy, najbardziej popularny w sokolnictwie. Imię to powinno pochodzić z jego kraju rodzinnego, gdyż w Nowogrodzie Wielkim sokołem rodzimym był Królewski Białozór, zwany u nas OŻOGIEM. Szejkowie arabscy z dumą fotografują się ze swymi rosyjskimi sokołami-Białozorami, które były w Europie symbolem luksusu jako Sokoły Norweskie.
Historyczny Ruryk był Wodzem SŁAWIŃCÓW z Nowogrodu Wielkiego. Wiadomo, że był Przybyszem – ale skąd? Jego skandynawski rodowód jest nazinalizmem niemieckim, bo nie ma argumentów. Jego awans przypada na kryzys monarchii Popielidów po śmiercią witezia Ludwika Lebediusza w r. 859, co Ludwik Niemiecki wykorzystał do zdobycia Wiednia, którego syn Lebediusza Wisław NIE OBRONIŁ. Równocześnie Ludwik Niemiec wysłał skandynawskich Swewów na Morską Twierdzę DJAMAND u ujściu Dźwiny, której stan Obronny wynosił 6 tysięcy żołnierzy i marynarzy.
Swewowie zdobyli Djamand, gdyż w r. 902 Djamand WYKUPILI od Swewów Prawdzice za Prawo pływania Dźwiną i Dnieprem do Konstantynopola, co zapewniało królom swewskim wypłacalność, dzięki czemu Zjednoczyli Szwecję. Skandynawscy handlarze, którzy nie tylko CHRZCILI SIĘ gdy im Płacono, ale i Rabowali przy okazji, nazywali się Wikingami, a słowiańscy odpowiednicy ich WAREGAMI-Towarkami. Ruryk jako RARÓG powinien być więc WAREGIEM a imię Ruryka można nawet wyprowadzać fonetycznie od wa'REGA czy RUGII.
Według mnie sprawa etymologii Ruryka jest jasna: Djamand był obsadzony przez Słowińców z pa'RUSA-Kołobrzegu. Gdy przypłynęła nasłana przez Ludwika Niemca wielka flota skandynawska to wiedział, że twierdzy nie utrzyma więc podjął pertraktacje – że za oddanie twierdzy Skandynawowie dopomogą mu opanować fiński ILION, który nazwał SŁAWINEM i Nowogrodem Wielkim – w jaki to sposób ze Słowińców zrobiono Sławińców.
Ta sprawa powtórzyła się poniejkąd w r. 885, gdy Prawdzice z Moskwy oblegli Nowogród Wlk. Wówczas cesarz Karol III Gruby przysłał z odsieczą Swewów, ale Prawdzice przekupili ich i razem z Nowogrodzianami wysłali na Paryż. Karol ocalił Paryż Ogromnym Okupem, ale podatki na spłatę Długu Paryskiego wywołały bunty, na skutek których abdykował. To spowodowało awans Kapetyngów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9736
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Mar 17, 2018 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2018/03/15/wolne-tematy-19-2018/
Ad. 188, 190:

Nazwa plemienna WKRZANIE pochodzi od WKRYUJŚCIA, gdzie było pierwotne ujscie Odry. Tam Ogiges-Ajgialos zaczał budować swoją stolicę, ale misiał wynieść się do Kowna. Gdy jego zięć Lyrkos wracał z konsekracji Światyni Apollina w HIPERBOREII (obecnie Sobór Sofijski w Nowogrodzie Wielkim) to przy brzegu Gotlandii zaczepił go król Helllenów Stafylos, a ponieważ Lyrkos nie przyjął zaproszenia, gdyż stosunki z Hellenami nie były dobre to wprosił się na okręt Lyrkosa z córką Hemiteą.
Stafylos powiedział Lyrkosowi rzecz minorową; Wrocławiu umarł Innachos a dziadowiznę Lyrkosa zagarnął jego starszy brat k'Orfeusz-Kar z Krakowa, więc jeśli chce postawić nogę na ojczystej ziemi to niech kopuluje Hemiteę, która nalewała doskonałe wino z Atlasu. Lyrkos Rad Nie Rad musiał skapitulować.
Skutek tego był taki, że Ogiges musiał dać zięciowi ujście Odry a Lyrkos Stafylosowi Meklemburgię, który dopomógł mu wypędzić k'Orfeusza z Poznania, Wrocławia i Opola. Ponieważ Asklepios ze Lwowa podjął budowę metalurgii Powiślańskiej, na szwedzkiej rudzie i sokalskim węglu z ośrodkiem w Toruniu, który zachował się takowy do dziś, to Ogiges po oddaniu Asklepiosowi ziemi między Niemnem a Wisła, podjął budowę Wspaniałego Gdańska i kanału Przemysłowego Bydgoszcz-Sosnowiec dla dowozu węglą cieszyńskiego dla metalurgii Kaszubskiej i eksportu tej metalurgii do DUNAJU kanałami Górnośląskim i Morawskim.
W ten sposób miast Wspaniałego Wkryujścia postał Wspaniały Szczecin przez ZAKOPANIE starego ujścia SŁAWY-Odry, co skierowało ją do Szczecina. Nazwa plemienna WKRZANIE utrzymała się jednak do zdobycia Szczecina-GNIEZNA, czyli Stolicy Polski, przez saskiego awanturnika Wichmana i margrabiego Gerona w r. 963.
W 1973 r. zostałem pouczony przez mediewistów poznańskich, że WYPRAWY MERGRABIEGO GERONA NA POZNAŃ NIE BYŁO, gdyż jest to niemiecka Nadinterpretacja Zdobycia przez Wichamna i Gerona Szczecina. W wyniku tego następca zabitego przez Wichmana Wielkiego Księcia Goplan Świętosława, Czcibor-Ścibor, uznał się trybutariuszem Cesarza Ottona DO RZEKI WARTY, co zostało zinterpretowane przez Rzym jako linia Wisła-Gopło-Warta-Przemsza-Wisła-Odra-Morawa-Dunaj, co ODWOŁAŁ pod naciskiem Bolesława Chrobrego, Bolesława Pobożnego i Stafana Węgierskiego cesarz RZYMSKI Otton III na zjeździe Milenijnym w Szczecinie-GNIEŹNIE za wypędzenie z Kolonii króla niemieckiego Karola Dolnolotaryńskiego.
Największe Miasto w Europie, WINETA, na urwiskach zachodniego Wolina, zostało zburzone przez Duńczyków i Sasów w roku 1183, o czym mówi szczegółowo saga STEŃKA Z WISEŁKI. Kamień z Winety wykorzystywali Pomorzanie, Brandernburczycy, Szwedzi i Prusacy do fortyfikowania ujścia Odry i budowy Szczecina.
Podczas oblężenia przez Karola Wielkiego Szczecina w r. 784 pod Przecławiem zginął Palatyn Bretanii Roland Wielki, którą to ŚMIERĆ Pieśń o Rolandzie przeniosła w Pireneje ze względów CENZURALNYCH, gdzie Rolanda nie było. W r. 789 Karol Wielki udał się z wizytą KAPITULANCKĄ do Krakowa, gdzie wcześniej Uciekł Roland II.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 41, 42, 43, 44  Następny
Strona 42 z 44

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group