Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Imperium Lechitów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9862
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Gru 19, 2017 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-12-19 (wtorek) @ 10:01:12
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Slav-7-8-obrez.png//

Na głagolickiej mapie SŁOWIAŃSZCZYZNA W VII-VIII WIEKU jest 3 miasta polskie: Szczecin, Poznań-GNIEZNO i Kraków. Państwo Samona jest Błazeńskie, bo był to naczelnik sejmiku karynckiego w Wiedniu, który korespondował z Dagobertem Wlk wyprowadzając go z równowagi. O to chodziło, gdyż Dagobert kazał wymordować Awarów Polskich, którzy uciekli znad Wołgi przed Persami do Panonii, gdzie zostali pobici przez Awarów Panońskich więc uciekli do Bawarii, gdzie zostali wymordowani jako BUŁGARZY na rozkaz Dagoberta.
Wobec tego sprawę przejął witeź Wyzymir więc trzeba było przedłużyć konflikt dyplomatyczny aż Wyzymir zawrze Pokój z Chinami i wycofa armię do Panonii., co zrobił Samon. Ofiarą tej wojny padła Wielka Frankonia, która podzieliła się na Francję, Włochy i Niemcy oraz Imperium Perskie.
Poznań jako GNIEZNO zgadza się z mym domysłem, że Literacka ucieczka Rolanda II do GNIEZNA odnosi się do Poznania, który w roku 772 zyskał status Stołeczny czyli GNIEZNA.
Wieki Herb Czech zawiera 2 Lwy: Czechy i Morawy (I i IV) oraz 2 Orły: Polski (II) i Śląski (III). WHCz pochodzi od Przemyślidów, gdy Stolicą Polski był Sieradz, awansowany tak przez księcia Wrocławskiego Henryka IV Probusa, który po Koronacji w Gnieźnie Wielkopolskim przyjął tytuł Króla Henryka III Prawego.
Zespół pałacowy w Sieradzu, zwany Rynkiem Praskim, został rozebrany przez Jana Luksemburskiego na cegłę dla Królewca, tak jak Weneda-Bydgoszcz a wcześniej ZŁOŚLIWIE zamek Gargamell w Krakowie – Fenomen architektury europejskiej. To jest argumentem, że Jan Luksemburski, który został ukoronowany przez arcybiskupa Jakuba Świnkę w POLSCE, NIE był koronowany na Gargamellu.
Hradczan do tego się nie nadawał, gdyż był spalony i zburzony przez Brandenburczyków, którzy MAJESTATYCZNE wyposażenie wywieźli do Berlina, toteż majestatyczne wyposażenie Hradczanu zaczęło się od ZŁUPIENIA Gargamella i Sieradza. Skarbów jest tam Co Niemiara, których Czesi nie chcą pokazywać, bo czują pismo nosem.
Na lokum Koronacji Jana Luksemburskiego pozostaje więc Poznań, Gniezno lub Strzegom, gdzie był Drugi Luwr Agnieszki Meranki, z którym komuniści obeszli się najgorzej jako Architekturą Niemiecką – no i może dlatego Orzeł Śląski??? Gniezno nie wchodzi w grę jako Niekonkurencyjne majestatycznie z Kaliszem czy Sieradzem.
Proponowałem benedyktynom tynieckim odbudowę Gargamella nie be kozery. W klasztorach jest potencjał intelektualny i są to ludzie Uczciwi, co zapewnia, że zgromadzone fundusze nie zostaną rozkradzione przez masonów, co jest przekleństwem Polski i Polaków. Na tej zasadzie Toruń może odbudować zamek Biskupi w Bydgoszczy a Licheń pałac Imperialny w Kruszwicy.
Czesi nie chcieli mieć Nic Wspólnego ze skarbcem Łowczego Siedmiogrodu, który ZŁUPIŁ BOGATE CZECHY. Lepszy biznes proponowałem zresztą Cechom też ja, w postaci mego śrutu BEZOŁOWIOWEGO, który bije na głowę BŁAZEŃSKIE patenty niemieckie i amerykańskie. Było to chyba nawet LEPSZE od kopi Węgierskiej Wenecji nad Balatonem, jaka bardzo tandetna replika w Las Vegas jest NAJZYSKOWNIEJSZĄ inwestycją XXI wieku !!! Ale tak to jest, gdy miast BRAĆ co jest do wzięcia Ogląda się na Piastów-Rotszyldów, którzy wzięli do TORBY świat przez kopulowanie Żydówek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9862
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Gru 26, 2017 12:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-12-25 (poniedziałek) @ 12:59:35
http://lechistanpl.blogspot.com/2015/02/kim-sa-polacy-cz-1.html//

KRONIKA LECHISTANU I POLSKI STAROŻYTNEJ
Kim są Polacy cz. 1

UWAGA: 
Artykuł ten nie jest naszego autorstwa, podesłany nam został przez jednego z czytelników. Artykuł znajdował się niegdyś na nieistniejącej już stronie. My sami nie posiadamy żadnych potwierdzeń ani źródeł które mogłyby świadczyć o prawdziwości tego artykułu, proszę potraktować go jako luźne spostrzeżenie autora, a nie jako nasz potwierdzony, i prawdziwy artykuł. Miłej lektury.
„LECHICI=>LACHY=>POLACY
Kamil Dudkowski 24 października 2015 18:02
Artykuł pochodzi ze strony Wspaniała Rzeczpospolita (wspanialarzeczpospolita.pl)
CZĘŚĆ PIERWSZA:

To jest artykuł GODZĄCY historiografię Lechicką z Wandalską. Pierwszymi Eksterminatorami historiografii Lechickiej byli Piastowie, pochodzący od naczelnika wiecu Kujawskiego lub Sejmiku GOPLAŃSKIEGO?, wyraźnie chłopa z Koła nad Wartą. Posłowie Metodego wygłosili ULTIMATUM na uczcie Postrzyżynowej witezia Popiela II, za co zostali Opluci i wypędzeni, a po Całodniowej wędrówce znaleźli gościnę chacie Piasta Oracza.
To znaczy że Postrzyżyny nie były w Płocku czy Kruszwicy, ale w KONINIE, gdzie posłańcy nie mogli wsiąść na STATEK, aby popłynąć do Wiednia, gdzie był dwór Świętopełka Wielkomorawskiego, a w Kole jeszcze o skandalu Nie Słyszano. Odium OPLUCIA posłów Świętopełka i Metodego spada więc na koninian.
Postrzyżyny były PRZED Rokiem 876, w którym cesarz Karol III Gruby zdobył Sławę-Głogów.
Popiel II kazał synowi Sobiesławowi przewieść skarby wandalskie z KRUSZWICY na zamek GOCKI na cytadeli Napoleona w Gdańsku, który wziął ze sobą kolesia Ziemowita Wojewodę. W r. 882 Karol III rozgromił pod Liwcem dowodzonych przez Prawdzica CHAZARÓW, na których od tyłu uderzyli Węgrzy, Karol dał za to Węgrom ziemie pomiędzy Donem a Dnieprem i Zdobył Płock, gdzie mianował syna Piasta Ziemowita KSIĘCIEM.
W ten sposób Imperium Lechitów zostało podzielone na władztwo Piastów na zachód od Wisły, Popielidów na Pomorzu Wschodnim, Doliwów na Lubelszczyźnie, Rurykowiczów nad Dnieprem, Hungarię między Donem a Dnieprem, Prawdziców między Powiślem a Uralem oraz TURECKĄ Chazarię. Powiśle musiało się trzymać Prawdziców, tak jak Ryga, ze względu na SOKALSKI węgiel.
To jest METRYKA Piastów, którzy starali się Tradycję Lechicka ZOHYDZIĆ, jak Przemyślidzi czy Rurykowicze, którzy formalnie pochodzili z Parusa-Kołobrzegu a faktycznie byli boczną linią Piastów od księcia szczecińskiego Świętosława.
Taką METRYKĄ Lechiady jest saga skandynawska O Wojnie Wanów (Wandalów) z Asami (Ariami). Preambuła sagi jest, że WANOWIE I ASOWIE RZĄDZILI ŚWIATEM. Jak pouczył mnie Międzynarodowy Instytut Cywilizacji Słowian, który to list ukradła mi policja polityczna III RP z grubą teczką korespondencji, to najważniejszy był tu Wybuch Santorynu w r. 1628 p.n.e., który WYLUDNIŁ Egeę i Azję Mniejszą. Wobec tego Hellenowie znad Dunaju i Ariowie znad Dniepru załadowali się na statki i popłynęli na Wyludnione ziemie, czego pamiątką są skarby Koszider jako Bezwartościowych na nowych ziemiach. Skarbu te nabywali masowo mieszkańcy Wołoszczyzny tworząc KILKUTONOWE skarby.
Ponieważ Miasto Bogów Asgard-Kijów MIAŁO CEGLANE MURY OBRONNE W BUDOWIE to Wandalowie z Gdańska zmówili się ze Skandami z Birki-Sztokholmu i popłynęli do Asgardu: Wandalowie Prypecią a Skandowie Dźwiną i Dnieprem, aby wedrzeć się do miasta, gdzie nie było jeszcze muru a tylko wał z palisadą.
Zawarto Pokój na mocy którego Wandalowie otrzymali dorzecze Odry, gdzie utworzyli kulturę Przedłużycką a Skandowie dorzecze Łaby na północ od Rudaw, gdzie utworzyli kulturę Nordyjską. Jednak nie dogadali się co do Bazyliosu, który stał się przedmiotem sporów i walk – skąd jego słowiańska nazwa OSTATNI, że dalej na zachód rościć nie będą. Jednak w r. 700 pne. Jan Liczyrzepa wypędził Skandów z kontynentu, powołując tym Atlantyckie Imperium Lechitów.
W Pokoju w Asgardzie Słowianie otrzymali też Adrię, którą nazwali WENECJĄ czyli Małą Wenedą (Bydgoszczą), sktąd eksportowali stał Śląską, a Pelops z Poznania z Hiperdameą zbudował na Pylos Najwspanialszy Pałac Mykeński. W tym pałacu urzędowali Nestor zanany jako Nauplios-Neptun, apanażowy książę Strzegomia-Chrobrzy, oraz jego syn Palamedes.
Gdy Palamedes został zamordowany pod Troją to udał się tam Neptun, który okazał się genialnym śledczym, bo ostrzegł Diomedesa, że Odyseusz chce go zamordować, a wkrótce potem Diomedes prowadził przez obóz nagiego Odyseusza płazując go mieczem, przy czym obaj oskarżali się wzajemnie o Zamordowanie Palamedesa. Iliada była śledztwem Neptuna w/s zamordowania syna. Potem Neptun ganiał Odyseusza po morzach i Atlantyku.
Biblia mówi o LECHITACH z tej racji, że Dawid zwarł konwencję z HALICZEM na dostawę stu tysięcy sztuk koni rocznie do GALILEI-Halicza oraz rydwanów ze Śląska i Wielkopolski przez Wenecję do Hajfy – skąd palestyńska kariera DUŃCZYKA Samsona, który został najemnikiem żydowskim.
Być może, że już podczas wojny scytyjskiej Dariusza Wlk w końcu VI wieku p.n.e., gdy Scytowie cofając się przed Persami PODBILI Słowian, Skandowie odzyskali Fionię i Jutlandię? skąd Sklawinowie jako lennicy Scytów zostali przesiedleni nad Dniestr.
Po pobiciu przez Scytów Persów Ateńczycy zdobyli obóz perski pod MARATONEM, co dla Scytów było Zwycięstwem Hiobowym, gdyż przyszła wieść, że Leszek Złotnik zdobył skarbiec scytyjski w PŁOCKU. Potem pobił Scytów w Puszczy Sandomierskiej i wbijał słupy graniczne nad Donem z napisem HORWACJA. Grecy dworowali z Dobrotliwego Króla Obżartucha na zamku GARGAMELL, który dla Greków stał się synonimem Gigantomanii – Piramidy.
W r. 339 p.n.e. Macedończycy i Epiroci rozgromili Scytów pod Wiedniem. Aleksander napisał do Arystotelesa o zajęciu Ważnego Lechickiego Miasta CARACAUS od strony Panonii, bardziej jednak ludnego niż bogatego – czyli że krakowiaczki pochowały swe skarby. Aleksander został księciem Krakowskim a kanclerzycą jego matka Olimipada. Założona wówczas w Hedebach-Szlezwiku mennica wybiła jednak STO monet Filipa i tylko JEDNĄ Aleksandra.
W wojnie greckiej Aleksander poprowadził jazdę scytyjską na pomoc Filipowi, która pod Cheroneją rozgromiła Beotów, aby w drodze powrotnej anektować Pangajon-Siedmiogród, którego kopalnie dawały Filipowi sto talentów złota rocznie, za co prowadził agresywną politykę w Azji Mniejszej. Ponieważ u Greków królem był ten kto Miał Złoto, to Grecy zamordowali NIEWYPŁACALNEGO Filipa i przywołali WYPŁACALNEGO Aleksandra.
Podczas wojny perskiej Królowa Sarmatów Artemiza-Diana zachachmęciła Aleksandrowi skarbiec perski w Chiwie i przewiozła flotyllą do MODLINA. Po podboju Indii Aleksander puścił się więc na pagajach do Suezu i Triestu a potem komunikiem do Wiednia i Krakowa, aby ten skarbiec odzyskać, ale został pobity przez Dianę w KIELCACH – od której to bitwy my jesteśmy SARMATAMI. Z tego wynika, że statery Aleksandra PŁACZKI były bite w Krakowie bezpośrednio PRZED bitwą w Kielcach.
Diana ogłosiła protektorat nad Azją Mniejszą, co nazywa się Wojnami Satrapów, kazała odbudować Świątynię Krezusa w Efezie jako ARTEMIZJON i zbudować kopię jej na kieleckiej Kadzielni dłuższą o jedno przęsło, którą rozebrali Tatarzy.
Potem była wojna Lwa z Tygrysem. Na mocy pokoju w Bolonii w r. 290 p.n.e. Galowie opuścili Padanię, aby w sile 300 tysięcy zaatakować Lechię. Ponieśli jednak klęskę więc wódz lechicki Grakch odprowadził ich do Pierwotnej ojczyzny Celtów, Azji Mniejszej. Tam Grakch wystąpił jako protektor Ptolemeuszy przed Seleucydami, założył system okupacyjny a potem poprowadził całą ludność Kapadocji w Karpaty Zachodnie, likwidując tym kapadockie stalownictwo, co zbankrutowało Seleucydów.
Grakch przywiózł sobie z Aleksandrii zięcia, Seta Ptolemeusza, którego mierził pałac królewski w Łęczycy – dziś Więzienie – więc zbudował kopie pałacu Aleksandryjskiego w Koninie jako SETIDAWA czyli Setowe Dziwo, a ponieważ był na miejscu zamku Leszka Złotnika to zwano go też KASZUBY. Na Gargamellu Set zbudował kopię latarni aleksandryjskiej FAROS, skąd żydowska gadka, że w Krakowie była wieża BABEL!!! Ten krakowski Babel był uważany za Najwyższą Wieżą na Świecie, ale identyczne były w Białej Wieży Wołgogradzie i Boguczarze.
Polskich Ptolemeuszy obalił Leszek Chytry w Hanoweru, którego Polski Faraon z Kairu-k’Awarisu-Konina wysłał dla asekurowania ANTYRZYMSKIEGO Lyonu. Cezar zdając sobie sprawę, że bronionego przez Helwetów i Lechitów Lyonu Nie Zdobędzie, wezwał lichwiarzy rzymskich, którzy Lyon WYKUPILI. Wobec tego Ariowist, czyli Leszek Chytry z Hanoweru, dogadał się z Cezarem: ZGODA NA PODBÓJ GALII I ALBIONU ZA WYPĘDZENIE PTOLEMEUSZY Z KONINA. Saga śląska mówi, że Ostatni Polski Faraon kazał napełnić statki zbożem i odpłynął do AMERYKI.
Następcą Leszka Chytrego był Lubran, żonaty z córką Juliusza Cezara Julią. Został on III tryumwirem II tryumwiratu na Bałkanach. To on użyczając Oktawianowi dalmatyjskie Ogniowce i kogi gdańskie, co umożliwiło pokonanie Antoniusza i Kleopatry pod Akcjum, gdyż kogi odcięły armię Antoniusza od zboża egipskiego.
Potem Oktawian wypędził Lubrana z Bałkanów, ale nie zupełnie. Gdy Herod Wlk dał Oktawianowi rejestr złota egipskiego to ten je Skonfiskował, co dało mu Największy Łup z w Historii. Oktawian potraktował to złoto jako Łup Cesarski i ukrył w skarbcu Aleksandra Wlk ma LabirynTHOSIE-Athosie, każąc flocie, która przewiozła ten łup, podbić Taurygę-Krym. Wówczas Lubran KAZAŁ Trojanom z Aleksandrii Trojańskiej czyli Troi na Złotym Rogu, zaatakować Skarbiec Aleksandra Wlk więc Okawian-August turlał się po swym pałacu: JOWE, ZWRÓĆ MI NAJWIĘKSZY ŁUP.
Nie będę mówił o XV Legionie Wandalskim, którego oficerami byli Apoloniusz z Krakowa i Poncjusz Piłat z Piły Pomorskiej, obaj protektorzy Jezusa Chrystusa. Jedyny wiarygodny wizerunek Piłata jest na malunku koptyjskim: wielki blondyn w dużym orlim nosem.
Neron spowodował Upadek Wielkiej Lechii dostarczeniem Skandynawom broni i wielką wędrówką Skandynawów Po Lodzie na Pomorze i do Wielkopolski. Wędrówkę powstrzymał wódz Dziadoszan z Legnicy Wyzymir, a podczas wojny markomańskiej zawarto Pokój, na mocy którego Goci od GDAŃSKA przenieśli się na prawy brzeg Wisły. Dzięki temu można było odbudować potęgę Wandalską.
W 331 r. młody książę wandalski przyjął we Wrocławiu poselstwo rzymskie, które złożyło bogate dary. Było to podczas wojny Rzymian z Gotami o Kursk, gdzie są złoża magnetytów. W Miliczu zebrał się pod pretekstem manewrów sztab generalny, który wysłał żandarmów, którzy ZAMORDOWALI księcia z żoną i dziecięciem, wobec czego Rzymianie UCIEKLI ZA DUNAJ. Dzięki temu Wandalowie zajęli Sambor-Kijów.
Po przegraniu 3 wojen z Hunami Wandalowie postanowili wywędrować do Galii, ale sztab generalny zdecydował się na zamordowanie Attyli i IV wojnę z Hunami. Gdy do Kielc przybyło z Budy poselstwo z żądaniem zaległego trybutu to posłom Wyjęto Kości a uwędzone Pupety odesłano jako Trybut.
Po stronie Wandalów opowiedzieli się tylko Longobardowie i Gepidowie Płoccy a do walnej bitwy doszło nad NEDAO-Nidą: sto tysięcy Wandalów naprzeciw dwustu tysiącom Hunów i ich sojuszników. Dzięki zapodanej przez Prokosza Pieśni o Hunach jest to bodaj najlepiej znana bitwa wczesnego średniowiecza.
W bitwie zginął witeź i jego starszy syn a młodszy został oskarżony o zabójstwo brata – mym zdaniem bezpodstawnie. Wobec tego Lech Bratobójca został wysłany z armią do Chin. Po klęsce Hunów nad Nidą w Wołgogradzie cesarz chiński wystąpił bowiem jako Protektor i Spadkobierca Ordy Huńskiej, co wywołało wojnę wandalsko-chińską, zakończoną upadkiem dynastii Ti. Chińskie protokoły tych wydarzeń przysłał mi Międzynarodowy Instytut Cywilizacji Słowian w opracowaniu Uniwersytetu w Heidelbergu.
Królową Wandalów została Wanda, Co Nie Chciała Niemca. Oj chyba Chciała, ale ten po złożeniu jej raportu o zdobyciu Kurska i wypowiedzeniu formuły hołdowniczej: WANDA NIECH ROZKAZUJE, NA ZIEMI NA MORZU I W POWIETRZU, wyjął miecz i rzucił się nań – NIE WIADOMO, Z MIŁOŚCI CZY WŚCIEKŁOŚCI?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9862
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Gru 26, 2017 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

017-12-26 (wtorek) @ 10:23:15
https://bialczynski.pl/2017/01/08/zorganizowana-nawalnica-slowian-u-jerzego-z-pizydii/
NAWAŁNICA SŁOWIAN/AWARÓW NA BIZANCJUM W 626 ROKU U JERZEGO Z PIZYDII; Dzieło nazywa się Avarica lub Bellum Avaricum, a napisane zostało w roku 626//
Łukasz Czarnecki, ZAPOMNIANA WOJNA ŚWIATOWA – W latach 602-628 Bliskim Wschodem wstrząsnęły ogromne w swej skali zmagania pomiędzy Bizancjum i Persją, Miesięcznik Lisickiego Do Rzeczy HISTORIA, nr. 1/2018, s. 41-43.

Z perspektywy historycznej wynika, że wojna zaczęła się o TYFLIS-Tibilisi? Wygląda na to, że władca Tyflisu jako Orzeł Kaukazu uznał protektorat Króla Królów perskiego, co Rozsierdziło cesarza bizantyjskiego. Król Królów nie pozostał dłużny więc uderzył na Bizancjum zdobywając i łupiąc Jerozolimę, skąd wywiózł m.in. Święty Krzyż, pozwalając sobie przy tym na obrzydliwą prowokację.
Obraźliwe ULTIMATUM Króla Królów Chosroesa zostało odczytane Wiernym na Wielkanoc 622 r. w Hagia Sophia, co wywołało WŚCIEKŁOŚĆ i masowe zgłaszanie się młodych ludzi do wojska, tak że armia bizantyjka wzrosła w dwójnasób.
120-tysięczna armia bizantyjska pod dowództwem młodego cesarza i zdolnego wodza Herakliusza wyruszyła zaraz do Azerbejdżanu i bez trudu rozgromiła 40-tysięczną armie perską, tak że Bizantyjczycy Okupowali zachodnią część Dumnego Imperium. Groźnym przeciwnikiem Bizantyjczyków okazał się dopiero władca Tyflisu, który że nie dość, że nie skapitulował przed Bizantyjczykami to stawił im zbrojny opór, tak że Herakliusz musiał wezwać na pomoc NAJPOTĘŻNIEJSZEGO CZŁOWIEKA EUROAZJI, hagana Tong Yabhue’go, ale RAZEM też nie potrafili zdobyć Tyflisu i odstąpili.
Była to ciężka zniewaga Najpotężniejszego Człowieka Euroazji, który użył podstępu: UZNAŁ władzę Księcia Tyflisu jako swego wasala, a gdy ten udał się Tonga z Kapitulacją kazał go uwięzić, obedrzeć ze skóry, wypchać ją sianem a kukłę odesłać Herakliuszowi. Wówczas obie armie: Bizantyjska i TURECKA rozgromiły Persów doszczętnie, tak że Chosroes został zamordowany przez swego syna, który uznał się wasalem Tonga.
KTO TO BYŁ TONG? – Najpotężniejszym Człowiekiem Euroazji można było nazywać tylko Cesarza Chińskiego, ale Tong siedział w Astrachaniu, więc mógł być Witeziem Lechistanu, który Koronował się na Cesarza Chińskiego i był znany pod tureckim imieniem Tong ???
Śmierć Chosroesa KOŃCZY walki bizantyjsko-perskie a zaczyna wojnę Bizancjum ze SŁOWIANAMI. W 626 r. Konstantynopol odparł ciężkie oblężenie przez Słowian i wchodzących w skład Rzeszy Lechickiej Awarów, ale to był Początek.
W r. 628 Bizancjum zawarło Pokój z Persją, co nie poprawiło sytuacji nad morzem Pontyjskim (Czarnym). W r. 630 słowiańska piechota wdarła się na mury Konstantynopola i dokonała Rabunku przebogatego miasta. Ale gdy Słowianie znosili łupy na swe jednodrzewki, które nie zostały załadowane Regulaminowo na okręty, to witeź kazał Awarom je SPALIĆ, więc Awarowie otworzyli Ogień do flotylli słowiańskiej, wobec czego słowiańska piechota musiała się zakwaterować w Konstantynopolu, który zaczął mówić Po Polsku. – Od polskiego JĘZYKA uwolnili Konstantynopol Arabowie.
Wygląda na to, że ów TONG został Obalony pod pretekstem wrednego potraktowania Księcia Tyflisu a jego następca Wyzymir uznał za główne zagrożenie bizantyjski protektorat nad metalurgią armeńską, którą Bizancjum było w stanie Opanować Świat eksportem przez kanał Aleksandryjski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9862
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 28, 2017 2:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LECHICI – LACHY – POLACY – Część Druga

Po śmierci Wandy Wielkiej władzę objęło Dwunastu Wojewodów, nad którymi nominalną kontrolę sprawował Sejm. Każdy Wojewoda miał Sejmik, do którego posłów delegowały Wiece plemienne.
W trakcie wojny Gockiej Wandalowie Afrykańscy ewakuowali się do Dalmacji, gdzie po rozbiciu pod Bihaczem idącej do Italii armii bizantyjskiej zdobyli Singidunum, który przemianowali na BELGRAD. Moskwa używał nadal tytułu Króla Afrykańskiego i podbił Wyspy Brytyjskie, które dał Wodanowi z Poznania jako Arturowi II. Potem flota wandalska współdziałając ze Sklawinami znad Dniestru zdobyła TOPEROS na Athosie, gdzie był Skarbiec Rzymski i Bizantyjski – Największy w Historii. Po zdobyciu Toperos Wandalowie wymordowali 25 tysięcy żołnierzy bizantyjskich, ale skarbów rzymskich nie znaleźli. To było wstępem do oblężenia przez Moskwę i Rusa Konstantynopola w r. 549.
Ponieważ najeźdźcy wkrótce przekonali się, że Konstantynopola łatwo nie zdobędą to Moskwa wysłał 2 starszych synów, Lecha i Czecha z Belgradu do Wrocławia. Zostali oni przyjęci przez sejmik śląski, który odesłał ich do Legnicy, gdzie więc Dziadoszan zgodził się wysłać armię na Bałkany a za tym poszły inne wiece plemienne. To było sukcesem Lecha, bo Czechowi poszło w Dreźnie gorzej.
Wandalowie zdobyli Pałac Konstantyna na Galacie, który nazwali SĄDEM, ale po 8 latach oblężenia dyplomacja bizantyjska sprowadziła z Mongolii Awarów, którzy przybyli do Konstantynopola przez most z galer w sile 60 tysięcy wojowników konnych, wobec czego Moskwa z Rusem wycofali się do Kosowa. Posłowie awarscy złożyli Ultimatum królowi Sklawinów Daurencjuszowi na uczcie w Bukareszcie. Ten roześmiał się TO MYŚMY ZWYKLI PANOWAĆ NAD INNYMI i kazał posłów wziąć na Męki.
Ci zeznali, że w górę Dunaju idą 2 armie: awarska od północ od Dunaju i bizantyjska od południa. Ten zaraz wysłał gońców do Belgradu, gdzie Lech i Czech postanowili niezwłocznie przewieść skarby do Bratysławy, ale ich siostra Welina nie godziła więc ci ZAMORDOWALI ją i babskim pagajem powieźli skarby do Bratysławy.
Miałem list Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian (Warszawa – Moskwa – Irkuck – Kijów – Belgrad – Praga – Bratysława – Budziszyn – Solun - Melbourne), że mapa Polski z ROKIEM 565, ze stolicą w Kaliszu i ważnymi miastami Polski ze SMOLEŃSKIEM, będzie opublikowana we Frankfurcie nad Menam w roku 2000. Nie podobało mi się to więc odpisałem, że lepiej byłoby, aby została opublikowana we Wrocławiu przeze mnie. Prezes MICSł odpisał mi że został pobity na ulicy ze skutkiem 2 operacji, deponariusz Mapy we Frankfurcie umarła a mapa ZAGINĘŁA. Na domiar grubą teczkę korespondencji z MICSł ukradła mi policja polityczna. Międzynarodowy Instytut Cywilizacji Słowian został zaś KUPIONY przez Instytut Cywilizacji Łacińskiej.
W Pokoju w Adrianopolu w r. 568 Moskwa i Rus za ewakuację Bałkanów otrzymali od Bizancjum Włochy, które zamienili z Longobardami na naddunajską Bohemię dla Czecha, za co Rus dostał od Lecha SMOLEŃSK. Awarowie, którzy oblegali Paryż na mocy Pokoju wycofali się za Ren, który w ten sposób stał się zachodnią granicą Lechii, która to granica poszła przez Alpy i Adriatyk do Albanii. Ponieważ Awarowie utworzyli nad Wołgą Kaganat a ludy Powołża żądały włączenia do Lechii to kaganaty awarskie nad Wołgą i Dunajem zostały włączone do Lechistanu jako kraje Związkowe, co rozciągnęło Lechię do Morza Kaspijskiego i Uralu: http://wandaluzja.pl/?p=p_100&sName=28.-lechiada// Stolicą Rzeszy Lechickiej został SAMBOR-Kijów.
Nieuregulowana była granicą z Chinami, gdzie Pierwszy Cesarz Ti odbudował Wielki Mur a po bitwie nad NEDAO-Nidą w 454 r. wystąpił na konferencji w Wołgogradzie jako sukcesor Ordy Huńskiej, wobec czego Sejm wysłał tam Lecha (Bratobójcę), który wypędził z Mongolii Hunów i Chińczyków, przełamał Wielki Mur i obalił dynastię Ti. W Mongolii mogli pozostać tylko ci Hunowie, którzy zadeklarowali się jako TURCY.
Okazją do Odzyskania Mongolii nadarzyła się, gdy w 612 r. PONAD milionowa armią chińską weszła do Korei a Koreańczycy wezwali Lechitów. Klęska Chińczyków spowodowała upadek dynastii Sui a w r. 618 w stolicy cesarstwa Chang’an (obecnie Xi’an) ukoronował się na cesarz Tang.
Ten Tang kojarzy się z Najpotężniejszym Człowiekiem Euroazji, Tong Yabhue'm, który w 625 r. interweniował przy oblężeniu przez cesarza Herakliusza Tyflisu zmuszając go do odstąpienia, a potem każąc dzielnego obrońcę Tyflisu obedrzeć ze skóry i wypchać ją sianem a kukłę wysłać Herakliuszowi. Jeśli Tong Yabhue z Astrachania był Najpotężniejszym Człowiekiem Euroazji, jak byli nazywani cesarze chińscy, to prawdopodobnie z racji Koronacji w Xi'an?
Interwencja Tonga w Tyflisie spowodowała sojusz Lechitów z wodzem armeńskim Szarbarazem i wspólne oblężenie Konstantynopola w roku 626. Konstantynopol został zdobyty przez słowiańską piechotę, ale gdy ta zaczęła znosić łupy do swych jednodrzewek to witeź – wyraźnie Tong, jakby Jabłoński z Ałma Aty? kazał Awarom SPALIĆ flotyllę piechoty słowiańskiej, wobec czego ci zakwaterowali się w Konstantynopolu, który zaczął mówić Po Polsku. Była to Straszna słowiańska DRAGONIA, która miast koni walczyła na jednodrzewkach jako kombinat floty czyli piechota morska.
Herakliusz zapłacił OLBRZYMIĄ Kontrybucję i Trybut dla Awarów, kaptując ich do wojny z Persami, wobec czego Awarowie najechali Azerbejdżan. Jednak gdy podczas II ataku na armię perską padło 30 tysięcy Awarów to zszokowany beg pognał do obozu perskiego z kapitulacją. Król Królów kazał begowi wypędzić znad Wołgi wiernego Polsce kagana Kubrata, który z 60 tysiącami swych zwolenników uciekł do Panonii, gdzie został pobity przez Awarów Panońskich więc uciekł do Bawarii, gdzie polscy Awarzy zostali wymordowani na rozkaz Dagoberta Wielkiego, co nazywa się Rzezią Bułgarów.
Wobec tego powrócił z Chin Jabłoński, który w r. 631 rozgromił Franków pod Vogatisburgiem-Norymbergą i ustanowił frankoński szogunat. Strażnikami kaftanów bezpieczeństwa Merowingów zostali Karolingowie. Na koniec rozprawił się z Persją, która stała się łatwym łupem Arabów, ale anektował tylko Taszkent. Następcą tego Jabłońskiego został Wyzymir, który chciał odtworzyć Atlantyckie Imperium Lechitów, przez co zyskał przydomek DANOGROMCY.
W latach następnych świat śledził ekspansję Arabów. Gdy po bitwie pod Poitiers Frankowie wycofali się za Loarę i obiecali wydać Arabom skarbiec Wizygotów w Mont-Sint-Michel to Lechici SPRZECIWILI się i zburzyli rzymskie mosty na Renie zastępując je Wiszącymi na linach strunowych. Arabowie odpowiedzieli na to bitwą pod Tours, ale musieli zaprzestać po wycofaniu sił azjatyckich wobec wspieranej przez Polaków rekonkwisty bizantyjskiej w Azji Mniejszej. Dla Polaków ważne było, że Arabowie zdobyli Armenię, co odsuwało widmo gry Greków metalurgią armeńską i Gwarantować Pokój arabsko-lechicki.
Do tej Gry Mocarstw przystąpili Tangowskie chińscy, wysyłając na Taszkent armię 160-tysięczną a mieli stałą armie półmilionową. Marszałek chiński pokłócił się z polskim gubernatorem Taszkentu, w trakcie czego dobył miecza i ściął go. Polacy wystawili armię 60 tysięczną, ale na pomoc przybył korpus irańskich Abbasydów w sile 30 tysięcy, dzięki czemu Polacy pobili Chińczyków pod Tallat k. Fergany. Skapitulowaną armie chińską Abbasydzi sprzedali na targach niewolniczych, ale Turków wcielono do armii polskiej.
Chińczycy zapłacili kontrybucję Górę Złota nie Polakom a Abbasydom, dając im Kaszgar i zgodę na Podbój Indii za Sojusz Przeciw Polakom. Marszałek arabski Ibn-Muslim zadał kilka klęsk Polakom, zdobywając nawet Kursk i Sambor-Kijów, wobec czego stolicę przeniesiono do Płocka. Zamiast jednak iść na Płock ZAPRAGNĄŁ odbyć II pielgrzymkę do Mekki, w trakcie której wypędził z Damaszku Omajadów, dzięki czemu Abbasydzi mogli zbudować na kontrybucję chińską BAGDAD i odwdzięczyli się Muslimowi mordując go.
Dzięki temu Polska mogła podjąć wojnę z Arabami, zwłaszcza, że sejm czeski przysłał na pomoc armię konną, w której był chłopski kawalerzysta Leszek, który wymyślił skuteczną acz plugawą taktykę walki dromadnicą, wobec której konnica była BEZRADNA. Przy szarży dromadnicy konnica cofała się rozsypując żelazne JEŻE, a gdy wielbłądy zaczęły RYCZEĆ i zrzucać jeźdźców konnica na specjalnie okutych koniach ATAKOWAŁA. Dzięki temu Polacy pobili Arabów w Czarnym Lesie nad Seretem – od czego Morze Pontyjskie nazwano CZARNYM – a potem pod Tyflisem.
Z tym Tyflisem to było Sto Światów. Polacy mogli podjąć wojnę rewanżową DZIĘKI uwiedzeniu przez Błękitnooką królewicza tureckiego Oguza, który polował w Ałtaju. Według szczegółowej relacji ojca Błęktnookiej, który został kanclerzem tureckim, ta nie oddała mu się, aż obiecał zostać polskim najemnikiem, za co Polacy obiecali mu partyjski Kazachstan, zwany tak od masowych tam dżejranów.
Oguz za polskie pieniądze utworzył armię turecką, która z Polakami pobiła w bardzo krwawej bitwie w Wołgogradzie zbuntowanych przeciw Polsce Chazarów. Za oddaniu przez kagana Dagestanu Arabom Polacy zlikwidowali bowiem Kaganat Awarki i ustanowili CHAZARIĘ, która skapitulowała przez Muslimem. Wobec klęski nad Wołgą z Polakami i Turkami kagan uznał się wasalem Oguza, który kapitulację PRZYJĄŁM co było złamaniem traktatów: hołdowniczego Chazarii i Protekcyjnego Kazachstanu. Po całonocnej kłótni Polacy pogodzili się z Buntem najemnika Oguza i po przeprawie przez Wołgę po wycięciu Pięknego zasadzonego ludzką ręka lasu podążyli na Kaukaz, gdzie doszło do bitwy pod Tyflisem.
Wobec klęski kalif schronił się w namiocie Oguza, który przyjął Kapitulację zdradzając PONOWNIE Polaków. Za cały skarbiec bagdadzki, gdzie była kontrybucja chińska, Oguz zgodził się wypędzić Omajadów z Egiptu oraz zdobyć Afganistan i Indie. Tak też zrobił, ale zwrócił; kalifowi tylko Egipt zatrzymując Afganistan i Indie dla siebie, a narzucając trybut Chinom stał się Największym Zdobywcą Tureckim.
W czasie bitwy pod Tyflisem Frankowie i Sasi zajęli Holsztyn z Lubeką, wobec czego witeź Przemysław wysłał zięcia Leszka, bo synowie polegli w walkach z Arabami, do Poznania, gdzie ten przyjął poselstwo Franków z palatynem Bretanii Rolandem Wielkim, który obiecał zwrot Lubeki po pacyfikacji Sasów. Od tej ceremonii ma pochodzić Orzeł Biały, gdyż przybyło poselstwo hołdownicze z Rygi z BIAŁOZOREM, którego Leszek podarował Rolandowi a który na Zachodzie był symbolem Luksusu. Wcześniej godłem był Lew Ukraiński, od czego Kijów nazywał się SAMBOREM. Ostatniego lwa irańskiego zabito kilkanaście lat temu.
Wiarygodna relacja niemiecka mówi, że Roland Wielki zginął w trakcie wyprawy Karola Wlk na Szczecin w r. 778. Ja to tłumacze tym, że na wieść o wojnie Połabskiej Karola Arabowie zaatakowali granicę w Pirenejach chcąc odzyskać Akwitanię, gdzie chrześcijańscy Baskowie wycieli W Pień 20-tysięczny korpus pograniczny Franków. Tak Frankowie jak Arabowie nie notują jednak wśród Znamienitych Poległych Platynie Bretanii, toteż niektórzy historycy wątpią w jego śmierć w Pirenejach.
Ja tłumacze to tym, że Karol wypędził z Bretanii Rolanda II, który oskarżał go o śmierć ojca i uciekł Do Gniezna, aby na czele flot skandynawskiej i polskiej OBRONIĆ skarbiec Wizygotów w Mont Saint Michel i rozgromić flotę Franków, co wydawało Francję na łup Normanom. Nie wiemy o jakie Gniezno tu chodzi, ale stołeczny status GNIEZNA mógł uzyskać w r. 772 Poznań.
Wobec tego Karol musiał udać się z wizytą Kapitulancką do Krakowa, gdzie spotkał się z Leszkiem Wyścigowym i Kalifem z Bagdadu, który przyjechał prosić o wypędzenie Turków z Afganistanu i Indii, gdyż Turków mogli pokonać Tylko Polacy. W Krakowie w 789 r. Karol pojednał się Rolandem II, czego manifestacją jest moneta palatynacka KAROL-ROLAND. Powstała na tą okoliczność Pieśń o Rolandzie NIE MOGŁA zawierać Śmierci Rolanda pod Przecławą, więc przeniesiono ją W PIRENEJE.
Karol zostawił w Krakowie jako zakładnika syna Ludwika z tytułem Króla Akwitanii, ale gdy Leszek wyprawił się do Afganistanu to kazał zakuć palatyna w kajdany i zagarnął skarbiec Wizygotów.
Leszek dokonał podboju Afganistanu, Indii i Chin, w którym to czasie Karol obległ Wiedeń, gdzie został pobity przez Czechów i obalony przez bękarta, który tytułował się CARLOMAGNE czyli Karol Wielki. Gdy Leszek powrócił z Chin to ten Karol Wielki oblegał Cheb więc Leszek udał się do jego namiotu i powiedział mu, żeby się NIE WYGŁUPIAŁ, za co ten kazał go Rozerwać KOŃMI. Czesi NIE CHCĄ LECHA i zmieniają go na BECHA – co mogą argumentować li tylko zniszczeniem Europy Francuskiej napadem na Cieszyn i Europy Wersalskiej 3 strategicznymi bombami atomowymi Tesli: na Warszawę, Berlin i Londyn.
Sejm spuścił z łańcucha Normanów i wysłał armię z postawionym w Krakowie jako zakładnikiem Królem Akwitanii, która zdobyła Paryż, gdzie Popiel I Gnuśny Ukoronował Ludwika w krypcie Karolingów MIECZEM: http://wandaluzja.pl/?p=p_118&sName=30.-polska-popielidow//. Za kontrybucję Popiel zbudował pałac Imperialny w Kruszwicy, który rozebrał Fryderyk II Wlk. powtarzając wiadukt do Brodzek jako Artyleryjski we Wrocławiu – obecnie Kolejowy.
Już Leszek Wyścigowy tłumaczył Popielowi, że Turcy Najechać Europe MUSZĄ, skąd określenie Gnuśnia: CO BAŁ SIE HUNNÓW czyli Turków. Ten tłumaczył to swemu Pierworodnemu Ludwikowi Lebediuszowi, który w r. 830 rozgromił Ordę Turecką nad Wołga. Pomagał mu w tym Ludwik Niemiecki, który został za to Polskim wojewodą Śląska.
Ludwik wystąpił po schedę po Ludwiku Pobożnym z Latariuszem i Karolem Łysym. Najpierw Ślązacy zajęli Paryż, ale gdy sejm Franków Wyprosił Ludwika z Paryża a Lotariusz wygnał z Allemanii to ten uciekł do Lebediusza, który po przyjęciu hołdu w Nysie wysłał Czechów, którzy wygnali Lotariusza ze Strasburga z Torbami. Potem skapitulowali Franków pod Auxerre, rozbroili i wydali Niemcom i Francuzom, którzy WYCIELI ICH DO NOGI – kończąc tym rządy Brabantu. Jednak w 845 r. Czesi przyjęli w Ratyzbonie chrzest KATOLICKI, co wyrwało ich z polskiego systemu politycznego.
Po śmierci Lebediusza w 859 r. Ludwik zajął Wiedeń, wobec czego Wojewoda Kij z Sambora po zdobyciu Konstantynopola w r. 862 popłynął w górę Dunaju i Odbił Wiedeń. W Wiedniu KLUCZE wręczał mu syn Karola Wlk Henryk V Pobożny, w którego pięknej córce Ryksie Kij zakochał się a oświadczyny i ożenił. Kij został Regentem, ale gdy zebrana w Wiedniu po wojnie w Czechach w 872 r. rada familijna odmówiła Kijowi zamiany Regencji na Koronę, to Henryk V Pobożny OTRUŁ Radę Familijną a Ryksa wymogła na Kiju przyjęcie prerogatyw WITEZIA.
Odium TRUCICIELSKIEJ UCZTY spadło na Kija, co wykorzystał cesarz Karol III Gruby pomagając Świętopełkowi zawładnąć Wiedniem i skłaniając Metodego do wysłania najsłynniejszego w naszej historii ULTIMATUM – może do Ultimatum Piłsudskiego do Białej Rosji w/s Kozaków Zadnieprzańskich. Po OPLUCIU Ultimatum w Koninie cesarz Karol zdobył w 876 r. SŁAWĘ-Głogów, której odzyskać Witeź Popiel II nie potrafił. Obie strony szykowały się do wojny, ale pozycja Popiela słabła. OTRUCIE Popielidów przez burgrabiego Wiednia – jak mi napisał Międzynarodowy Instytut Cywilizacji Słowian – było obliczone na KOMPROMITACJĘ Kija, co się udało. Najazd niemiecki nie mógł już być kontrowany wojną ludową, jak najazd niemiecki na Czechy w r. 872.
W r. 882 ruszył więc dobrze przygotowany najazd cesarza Karola III ze Sławy-Głogowa na Wielkopolskę i Świętopełka Wielkomorawskiego na Kraków. Kij wezwał bega Chazarów Prawdzica, któremu Karol zastąpił drogę na Liwcem, gdzie zdradził wojewoda Poraj i Węgrzy, którzy uderzyli na Chazarów od tyłu, wobec czego Prawdzic wycofał się ze zmobilizowanymi Mazurami do Moskwy. Poraj został za to udzielnym księciem Lubelszczyzny jako DOLIWA a Węgrzy otrzymali ziemię między Donem a Dnieprem. Równocześnie Sambor-Kijów został zajęty przez Słoweńców z Nowogrodu Wlk, który Pomorcy z Parusa-Kołobrzegu dostali od Karola za oddanie potężnej twierdzy Djamand u ujścia Dźwiny Swewom z Birki-Sztokholmu.
Prawdopodobnie już wcześniej zdradził naczelnik Sejmiku goplańskiego w Poznaniu Piast Kołodziej. Kij kazał synowi Sobiesławowi przewieść skarby wandalskie z zamku MYSIEGO w Kruszwicy do zamku GOCKIEGO na cytadeli Napoleona w Gdańsku, który wziął ze sobą kolesia Ziemowita Wojewodę, którego Karol mianował KSIĘCIEM.
Po wycofaniu się Prawdzica Karol zdobył Płock, który był TWIERDZĄ NIE DO ZDOBYCIA z powodu megalitycznych murów na linii Rogatek. W Płocku było kilkadziesiąt spichrzy z pszenicą dla Skandynawów, które Niemcy rozbili katapultami a potem – jak przedstawia to malunek niemiecki – podpłynęli nocą pod Starówkę i puszczali po megalitycznej ścianie zapłodnione szczurzyce. Karol nagrodził za to swego szczurołapa włością Puergg w alpejskim Taurze.
To co zaczęło się w Asgardzie-Kijowie w r. 1625 p.n.e. przełamaniem przez Wandalów i Skandów nieukończonego muru obronnego zakończyło nędznie w Płocku w r. 882 ne. Tryumfator Karol III Gruby też skończył marnie, gdyż wysłał Swewów na odsiecz obleganemu przez Prawdziców Nowogrodowi Wlk, ale Prawdzice przekupili ich i z Nowogrodzianami wysłali na Paryż. Karol uwolnił wprawdzie Paryż wielkim okupem, ale podatki na spłatę pożyczek na tą kontrybucję wywołały Powstania, które obaliły Karola a Rzesza została rozgromiona przez Prawdziców.
Rozgromiona przez masonów LECHIADA była sprowadzana na manowce 20 razy w celu tumanienia i grabieniu polaczków, ale tym razem masońskiej agenturze nie udało się pokierować sprawy do SKOMPROMITOWANIA. Nie udał się nawet Desperacki akt masona angielskiego Stanisława Michalkiewicza, który swą nieodpartą logiką polityczną Uwodzi Polaków. Wcześniej prowadził Polaków Do Wychodka Janusz Bieszk przy pomocy propagującą Literaturę Wychodkową BELLONY.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9862
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Sty 05, 2018 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://historia-ledrie.blogspot.com/
HISTORIA NIEPOPRAWNA

Bardzo Panu dziękuję za postawienie kwestii. Dla mnie Kronika Prokosza była ODKRYCIEM, gdyż w roku 1970 doszedłem do wniosku – zresztą za Gerardem Labudą – że Pieśń o Horwatach, opisująca I. najazd Bezpryma z Pieczyngami na Małopolskę w roku 1029, była WZOROWANA na zaginionej Pieśni o Hunach, opisującej bitwę nad NEDAO w r. 454, o której pisze Kadłubek. Bitwę nad Nedao, gdzie upadło Imperium Huńskie, miałem za bitwę nad Ondawą w Słowacji, ale Prokosz pisze o niej SZCZEGÓŁOWO jako bitwie nad Nidą k. Wiślicy, czego Djamentowski wymyślić nie mógł a takich spraw w Kronice Prokosza jest Kilka. Zresztą Kronika Prokosza koncentrując się na sprawach wandalskich zdaje się być KRONIKĄ WANDALSKĄ.
Kronika Prokosza datuje np. panowanie Popiela Wielkiego na lata 1728-1678, czyli że miał rządzić 50 lat. Zostałem pouczony przez Międzynarodowy Instytut Cywilizacji Słowian, że ZASADNICZYM wydarzeniem w tym procesie historycznym był wybuch Santorynu w roku 1628 p.n.e., który WYLUDNIŁ Egeę i Azję Mniejszą – wobec czego Albanowie z Pragi i Ariowie z Sambora-Kijowa załadowali się na statki i popłynęli na opuszczone ziemie, znacząc swe wędrówki skarbami Koszider, zaś Hellenowie z Bratysławy poszli na południe za swymi stadami koni.
Pomyślałem więc sobie, że Jeśli Tak to Metryką Lechiady jest WOJNA WANÓW A ASAMI??? Wandalowie z Gdańska zmówili się więc ze Skandami z Birki-Sztokholmu, że wobec NIEUKOŃCZONYCH murów obronnych Kijowa napadną Ariów: Wandalowie Prypecią a Skandowie Dźwiną i Dnieprem!!! To się udało, efektem czego stała się kultura Łużycka w dorzeczy Odry i Nordyjska w dorzeczu Łaby na północ od Rudaw.
Ponieważ Słowianie dostali w Kijowie ADRIĘ, którą przemianowali na WENECJĘ czyli Małą Wenedę (Bydgoszcz), to mogli eksportować stal śląską przez Adriatyk za wagę Miedzi. Ta zakończyło biznes Lordów Piktyjskich ze Szkocji, którzy dostarczali stal śląską do Brytanii, Iberii, Berberii i na Maltę – skąd Majestatyczna nazwa ALBION.
Generał Grabowski kupił Kronikę Prokosza na straganie żydowskim w Lublinie. Żydowski kramarz wyrywał z niej kartki, w które sypał towar. Ponieważ Generał znał hebrajski to kupił Pozostałość, przetłumaczył na polski i opublikował w Warszawie w r. 1825. Z tego może pochodzić POMYŁKA o Sto Lat: Rok 1728 miast 1628?
Wywołało to poruszenie: kronikę uznał za autentyk historyczny Niemcewicz a Lelewel za Oszustwo Dyjamentowskiego, na co dowód jakoby odnalazł w Bibliotece Uniwersytetu Wileńskiego w postaci rękopisu z datą 21 VI 1764. O ile jednak Dyjamentowski był Fałszerzem czy Naciągaczem to Lelewel SZALBIERZEM. Dowodem na to jest ZANEGOWANIE bitwy pod Grunwaldem jako Polskiej Megalomanii, więc ciekawe ILE talarów dostał za to od Prusaków? Współcześnie Kronikę Prokosza uznał za autentyk Tazbir.
Pierwszą HISTORYCZNĄ chronologię Lechii podałem dopiero ja: http://www.forum.wandaluzja.pl/viewtopic.php?t=91// bo poprzednie są babraniem w błocie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9862
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Sty 13, 2018 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2015/08/15/wolne-tematy-62-2015 – Ad. 181//
Ad. 58. Żydowskie polityczne GESTAPO ADL ma swoją agenturę w Polskim Wojsku ! – 2015-08-16 (niedziela) @ 08:40:40

Anti-Defamation League (ADL) jest HITLEROWSKĄ Policją Polityczną, kierowaną przez POTOMKÓW Adolfa Hitlera. Jak pisałem wielokrotnie to gdy Żydzi zaczęli się Dopierdalać do Anglików za LICZENIE kapitału żydowskiego jako Antysemityzmu to ci opublikowali paszport Adolfa Hitlera jako HOLOKAUSTA: Pochodzenie ŻYDOWSKIE; Narodowość ŻYDOWSKA; Kapitał KRYMINALNY.
ENDEK Tomasz Wołek skapitulował zaś kapitał polityczny Urszuli Sipińskiej deklaracją, że KAPITAŁEM KRYMINALNYM JEST ANTYSEMITYZM, co umożliwiło Hitlerowskiej Policji Politycznej załatwienie sprawy, że URSZULI SIPIŃSKIEJ NIE BYŁO a STALIN BYŁ WIĘKSZYM ANTYSEMITĄ OD HITLERA???

Wczoraj posłuchałem sobie Stefana Szydłowskiego, który deklaruje, że Patriotą Nie Jest tylko HISTORYKIEM. Nie będę teraz dywagował nad Słusznością takiej postawy, gdyż JEŚLI COŚ ZOSTAŁO UKRADZIONE to BEZ Zaangażowania emocjonalnego tego odzyskać się nie da.
Zwróciłem uwagę na dziwną rzecz, o której mówił mi hrabia Kurowski a do czego nie przywiązywałem uwagi. Pytał mnie: CZY WIESZ JAKIEGO HASŁA UŻYWAJĄ HITLEROWCY W IZRAELU?; – ???; – LEHI, KTÓRE SYGNUJĄ SWASTYKĄ HITLEROWSKĄ. – A CZY WIESZ, CO ZNACZY TE LEHI?; – OTÓŻ ZNACZY LECHIADĘ ZE STOLICĄ W STALINGRADZIE (???). – To samo mówi HISTORYK Stefan Szydłowski, tłumacząc, że historyczne Wojny Persko-Greckie były aneksem wojen Lechii z Persją o panowanie nad Azją…
Ja to tłumaczyłem inaczej: Cofający się przed Dariuszem Wlk Scytowie poszli na Zachód i podbili po zaciętych walkach Lechię – z wyjątkiem Kaszubów, którzy mieli sojusz z Sarmatami, których się Scytowie Bali. Gdy Scytowie poszli RATOWAĆ Greków pod Maratonem to Leszek Złotnik z Tczewa zdobył z partyzantami skarbiec scytyjski w Płocku.
Wobec tego Scytowie musieli Grecję opuścić, ale zostali pobici przez Leszka w Puszczy Sandomierskiej, który ku uciesze Sarmatów wbijał słupy graniczne nad Donem z napisem HORWACJA.
Po bitwie pod Wiedniem w r. 339 p.n.e., w której Macedończycy i Epiroci pobili Scytów-LECHITÓW Królem Krakowskim został Aleksander Macedoński, czym można tłumaczyć pałac HELLENISTYCZNY na Gargamellu, od którego mogą pochodzić polskie Barwy Narodowe: Pałac z BIAŁEGO marmuru kłodzkiego a schodząca do Wisły kolumnada z CZERWONEGO granitu tatrzańskiego.
TYM Stefan Szydłowski tłumaczy też RUINY Wielkich Miast na Kujawach, do których przyznają się TYLKO ŻYDZI. Według SSz wywołuje to PANIKĘ polskich historyków – że stolicą Wielkiego Izraela, obejmującego EUROPĘ I AZJĘ, zostanie nie Konstantynopol czy Stalingrad, ale Kraków czy Konin ???
Według mnie one Ruiny Wielkich Miast na Kujawach należy łączyć ze Złotymi Staterami Kujawskimi, które przypisuje się CELTOM. Tymi Celtami Kujawskimi byli zaś skapitulowani przez Grakcha I Galowie Padańscy z wojny Lwa z Tygrysem, których Grakch poprowadził do Azji Mniejszej jako Protektor Ptolemeuszy egipskich.
Grakch przywiózł sobie z Aleksandrii zięcia, Seta Ptolemeusza, który zbudował w Koninie kopię Pałacu Ptolemeuszy w Aleksandrii – architektonicznego Cudu Wszechczasów.
Na to nakłada się Wielka Ruś, która miała obejmować Całą Europe, Azję i Północną Afrykę (https://marucha.wordpress.com/2018/01/08/wolne-tematy-2-2018 – Ad. 113). – To może być teoria rasistowska, gdyż Rus znaczył po polsku BLONDYN.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9862
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sty 22, 2018 5:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=zjxNELjwTck//
ANTYPOLSKIE RZYGOWINY UNIWERSYTETU JAGIELOŃSKIEGO. HISTORIA POLSKI I LECHII – Hejtowanie na uniwersytecie Jagielońskim. Ponadto o akcji trolowania i spanowania jaką zorganizowali historycy Uniwersytetu Jagielońskiego w celu oplucia dziejów Polski. Podaj dalej !

Najpierw Stanisław Michalkiewicz nazwał Lechię-Wandaluzję RZYGOWINAMI UBECKIMI, ale ten JEZUICKI zamach na Polską Historiografię Przedjezuicką TYM RAZEM nie udał się, bo nie wszystkie funkcje były obsadzone przez jezuitów-masonów. Wykazałem, że Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczna i Architektoniczno-Historyczną WYTRUTO trutką Majranowskiego – którą stosowało wówczas tylko KGB – DZIĘKI ekspertyzie zaproszonego do Krakowa historyka architektury z Oxfordu, który przypisał CAŁY POLSKI GOTYK Kazimierzowi III Wielkiemu, bo ZASTAŁ POLSKĘ DREWNIANĄ A ZOSTAWIŁ MUROWANĄ.
Teraz Paweł Szydłowski mówi o ORGANIZACJI na Uniwersytecie Jagiellońskim ZWALCZAJĄCEJ WANDALÓW JAKO POLAKÓW, którą to akcję miał zapoczątkować JEZUITA Król Polski Kazimierz III Wielki. Akcję tą nazywa OBRZYGIWANIEM GO PRZEZ NAJMITÓW.
Ja walczę z Krakowską Szkołą Archeologiczną Oskara Schindlera, który był szoferem Hitlera i dowódcą ŻYDOWSKIEGO terrorystycznego komanda antypolskiego: http://wandaluzja.pl/?p=p_325&sName=z-tajnych-archiwow// od roku 1966.
Pawła Szydłowskiego Zaatakowało 20 Najmitów z UJ, gdy wobec mnie panuje zmowa milczenia: ZAMILCZEĆ NA ŚMIERĆ – tak że Wielkiego Odkrycia, że WANDALOWIE TO POLACY dokonał dopiero Paweł Szydłowski, za co jest OBRZYGIWANY przez historyków krakowskich fekaliami hitlerowskimi czyli jezuickimi. Według włoskiej maksymy KTO PŁACI? to Rzygają Niemcy, bo PŁACILI we Wrocławiu i Poznaniu.
Radzę panu Szydłowskiemu ubezpieczyć się u pana Krzysztofa Pieczyńskiego, który żąda dla Watykanu Trybunału Norymberskiego:
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/ko%c5%9bci%c3%b3%c5%82-katolicki-powinien-stan%c4%85%c4%87-przed-trybuna%c5%82em-w-norymberdze-pieczy%c5%84ski-zn%c3%b3w-szokuje/ar-AAuXxys?ocid=spartandhp​​//
Dla mnie jest to ważne, żeby NIE OBRZYGIWALI fekaliami hitlerowskimi. Mogę dodać do Aktu Oskarżenia, że o ile Attyla wyraził Zgodę na Reżim Wyznaniowy – czyli TALIBAN – to Wandalowie się temu SPRZECIWILI, a ponieważ nad Nidą upadło Imperium Huńskie, między Atlantykiem a Pacyfikiem, to z Talibanu wyszły nici.
Na komisarza Imperialnego Skarbu Attyli – jakieś 2 miliony ton złota – wyznaczono Ciuciu- czy Kalibabkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9862
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Sty 26, 2018 7:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2018/01/17/wolne-tematy-4-2018 – Ad. 100, 178:
Marcin Moneta, WIELKA LECHIA czyli urojone imperium, HISTORIA Świat Wiedzy, 6/2017 (Grudzień-Styczeń), ze Zwiastunem na okładce: Historyczne śledztwo: NA TROPIE WIELKIEJ LECHII, 1, 90-93.
W tej sprawie już wypowiedziałem się: http://www.forum.wandaluzja.pl/viewtopic.php?t=91&postdays=0&postorder=asc&start=0// Jakie to Historyczne Śledztwo? gdy w tytule jest POTĘPIENIE.

Prusacy UZNAWALI Imperium Lechickie a ZANEGOWAŁ je Adolf Hitler w związku z aneksją Wandalów, choć wszystkie dane historyczne mówią, że byli Polakami. Implikowanie Wandalom NIEMIECKOŚCI jest więc OBRZYGIWANIEM fekaliami hitlerowskimi: https://www.youtube.com/watch?v=zjxNELjwTck// ANTYPOLSKIE RZYGOWINY UNIWERSYTETU JAGIELOŃSKIEGO. HISTORIA POLSKI I LECHII – Hejtowanie na uniwersytecie Jagielońskim. Ponadto o akcji trolowania i spanowania jaką zorganizowali historycy Uniwersytetu Jagielońskiego w celu oplucia dziejów Polski. Podaj dalej !
Identyczna sprawa jest z publikowaniem przez Prusaków aktów Zakupu zamków od wielmożów polskich i pruskich, czego ZAKAZAŁ Hitler. Zamki Mazurskie są piękną Architekturą, natomiast zamki Sudeckie i Jurajskie NAJPRYMITYWNIEJSZYM budownictwem europejskim – wobec czego jest między nimi różnica TYSIĄCLECI.
W KASTELLOLOGII Króluje moskiewski KREML, który jest Ostatnią średniowieczną fazą kastellologiczną – bez krzty bizantynizmu, co ja tłumaczę, że został zbudowany przez Kazimierza III Wielkiego po bitwach pod Bełzem i Sinymi Wodami w r. 1362, a ukończył go dopiero Józef Stalin. Wobec pogromu uniwersytetu Włastów na Kazimierzu król musiał wracać do Krakowa, gdzie zabrał ze sobą Projekt Kremla więc nie było Mądrego, aby rozwiązać ZAGADKĘ, czego dokonałem dopiero ja na podstawie planu Gargamella, toteż Kreml ukończył dopiero Na Pałę Stalin.
To samo jest z przypisywaniem Kazimierzowi Wlk NEOLITYCZNEGO zamku Wysokiego we Lwowie, gdy zamkiem kazimierzowskim jest pałac FRANZA JOSEFA. Były to koszary, które zlikwidowano w związku z budową Twierdzy, wobec czego przebudowano je na pałac Cesarski z zachowaniem murów kazimierzowskich.
Myślałem, że OBRZYGIWANIE fekaliami hitlerowskimi skończy się w związku z POTWIERDZENIEM mej chronologii architektonicznej przez archeologa austriacko-niemieckiego Heinricha Kuscha, który zidentyfikował gęstą siatkę na zdjęciach satelitarnych Europy z NEOLITYCZNYMI tunelami, które ja zinterpretowałem jako lochy zamkowe, co zostało potwierdzone archeologicznie w Austrii i na Lubelszczyźnie, gdzie odkrywano na podstawie tych Zdjęć rekultywowane rolniczo zamki. – Ale Gdzież Tam? Ostatnio fekalia hitlerowskie zyskały polityczne wsparcie Jarosława Kaczyńskiego, który zadeklarował: STAĆ NAS NA ODBUDOWĘ ZAMKÓW KAZIMIERZOWSKICH W JURZE – czyli Wynoś się z Kremlem, bo my mamy Zamki Jurajskie.
Pierwszy ZASTOPOWAŁ film ŚMIERĆ STALINA Aleksander Łukaszenka a za nim poszedł Władymir Putin, który zdobył władzę na mojej książce INCYDENTU NIE BYŁO, co fest frazą OSKALPOWANIA Stalina, gdyż tylko tą metodą można było obejść rozkaz ZASTRZEENIA INCYDENCJONALISTÓW, który miał chronić Wodza przed czynami gwałtownymi. Teraz GROŹBA zatopienia Stanów Wschodnich i Europy Zachodniej został SPOTĘGOWANA.
Było to niczym WYŁAMYWANIE palców mojej ciotce przez żołnierzy Szymona Wiesenthala, bo przy gwałceniu DARŁA SIĘ a gdy wyłamano jej palce to Przestała wrzeszczeć.
Wiesenthal ZAPROSIŁ Adolfa Eichmanna do Izraela jako szefa HITLEROWSKICH tajnych kont izraelskich, ale szefowa STALINOWSKICH tajnych kont izraelskich Golda Meir interpelowała w Knesecie wizytę Eichmanna, który KUPIŁ u Hitlera kilkaset tysięcy Żydów węgierskich i rumuńskich na emigrację do USA i Palestyny. Żydów woziły 3 transatlantyki amerykańskie: KOŚCIUSZKO, PUŁASKI I STEUBLER. STEUBLER został storpedowany przez sowiecką łódź podwodną, ale uratował się JEDEN Żyd, który był więziony przez władze tureckie na żądanie ambasady brytyjskiej jako HITLEROWIEC Żyda Palestyńskiego Adolfa Eichmanna. Wcześniej Anglicy Zastopowali SPRZEDAŻ Żydów przez Hermanna Goeringa kapitałowi nowojorskiemu TORPEDUJĄC statek niemiecki i przyglądając się umiejętnościom pływackim Żydów NIE RATUJĄC Ostatniego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9862
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Lut 16, 2018 7:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po Okrągłym Stole w Polsce wprowadzono Historiografie Hitlerowską. Berliński Komitet Redakcji i Cenzury Mediów Polskich PŁACIŁ za jej konsumpcję a policja polityczna Mossad, z cenzurą w postaci Ligi Przeciw Zniesławianiu ŻYDÓW prześladowała przeciwników Historiografii Hitlerowskiej – zwłaszcza Negujących Holokaust, często MORDUJĄC ich.
PiS nadał temu nowy wymiar. Ponieważ Historiografia Hitlerowska została ZAGROŻONA to musiał jej przyjść z odsieczą Jarosław Kaczyński deklarując: STAĆ NAS NA ODBUDOWĘ ZAMKÓW KAZIMIERZOWSKICH W JURZE. Było to polityczne wsparcie dla fekaliów hitlerowskich z Oxfordu – czyli że już Berliński Komitet Redakcji i Cenzury Mediów Polskich nie wystarczał – więc w te pędy mason angielski Stanisław Michalkiewicz zelżył Lechiadę od RZYGOWIN UBECKICH.
W ten sposób ja zostałem UBEKIEM a oprawcy Polaków w Warszawie i Izraelu to Święci Biznesmeni Amerykańscy, bo nie dość, że mordowali i grabili Polaków to dostawali wysokie emerytury od III.RP).
To wystąpienie Kaczyńskiego było bardzo potrzebne, bo dzięki temu Uniwersytet Jagielolloński zaczął OBRZYGIWAĆ FEKALIAMI HITLEROWSKIMI, czyli że sprawa zaczęła żyć Beze Mnie. To Obrzygiwanie było dla dyskredytacji mnie, co Niemcy robią skutecznie od wykopalisk archeologicznych Franza J. Straussa na wrocławskim zamku Biskupim, gdzie miałem OSZUKAĆ ich na 8 miliardów DM. Wobec tego Propagandzistka Stasi Angela Merkel wpisał mnie na listę Oszustów Światowych, co URATOWAŁO Czarne Konta Kanclerza Kohla zasilane z Satelitarnej Detekcji Złota.
Wieloletni chadecki minister finansów Theo Waigel zeznał przed komisją Bundestagu d/s Czarnych Kont: UJAWNIENIE CAŁEJ PRAWDY O CZARNYCH KONTACH MOŻE WSTRZĄSNĄĆ PODSTAWAMI REPUBLIKI FEDERALNEJ. - Kłania się Łowca Wampirów z Fichtenau.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9862
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Mar 02, 2018 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo Panu dziękuję Panie Rafale za list. Gdy prasa zaczęła pisać o Odbudowie Zamku Przemysława w Poznaniu to NIE WIEDZIAŁEM, Co Się Dzieje? Pojechałem więc do Poznania, żeby się zorientować, CO TO JEST ??? gdzie w urzędzie miejskim dano mi Cegiełki na Odbudowę Zamku Przemysława, z których dowiedziałem się, że Społeczny Komitet Odbudowy Zamku, w którym było 19 liczących się w Poznaniu instytucji kapitałowych, NIE WIE, gdzie ten zamek był. Poszedłem więc do Muzeum Archeologicznego, gdzie Pan Łęcki powiedział mi w II rozmowie, że NA KOSTRZEWSKIEGO NIKT SIĘ TERAZ NIE POWOŁUJE więc wstałem i WYSZEDŁEM.
Pisałem kilkakrotnie do Ziobry i Kaczyńskich, że IDIOTYCZNY Zamku Przemysława jest na miejscu Skarbca Śląskiego, więc żeby anulowali Bony Skarbowe na profanowanie Skarbca Śląskiego, o którym wiadomo, że gdy w wojnie rekuperacyjnej został zajęty przez książąt krajeńskich to niemieccy najemnicy Króla Polski Bolesława Dzikiego wzięli go na arkan i powlekli końmi z Wrocławia do Legnicy, oraz że przed kościołem smażono na wolnym ogniu jezuitów, którzy pięknie ten kościół wystroili.
Kaczyńscy anulowali wprawdzie bony skarbowe na Odbudowę Zamku Przemysława, ale nie podziękowali mi. Łęcki zaś dopiął swego Bez bonów skarbowych, bo dowiedział się ODE MNIE, że to, co poznaniacy nazywają Zamkiem Przemysława było na Cytadeli. Zamek ten Wazowie przebudowali na Twierdzę zakopując 2 dolne kondygnacje, co Prusacy wykorzystali na fundament cytadeli i kazamaty artyleryjskie. Znaczy to, że zachowały się 2 dolne kondygnacje zamku LECH.
Pan Łęcki ZAKLĄŁ Wszystkich w Capa ogłaszając, że ZNALAZŁ GARGAMEL, którego szuka się od 2 wieków, a wiadomo tylko, że był Daleko na Północy, więc lokalizowano go w 40 miejscach – zwłaszcza w Niemczech, bo był w GERMANII. Dokonał nawet REKONSTRUKCJI tego Gargamela – a juści: https://www.google.pl/search?q=Gargamel+-+zamek&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjpwJKLjs7ZAhWLCewKHciUAIEQsAQIJg&biw=1280&bih=918// https://www.google.pl/search?q=Gargamel+zamek&client=firefox-b-ab&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi1hurbjs7ZAhVP_KQKHaoBDTIQsAQIMA&biw=1280&bih=910#imgrc=CItEPz_jRJU2wM: PAN ŁĘCKI I JEGO ZAMEK Epoznań #INWESTYCJE #ZAMEK PRZEMYSŁA #WYWIAD #WZGÓRZE PRZEMYSŁA #KOMITET ODBUDOWY ZAMKU #ZAMEK GARGAMELA//
Ja bronię się przed Panam Łęckim tym, że Gargamell był w KRAKOWIE, i że od niego pochodzi nazwa GERMANII, której Wielka Germania obejmowała ziemie od Łaby do Uralu. Adolf Hitler uznał tych Germanów za Niemców a ja za LECHITÓW, gdyż Grecy pisząc o Dobrotliwym Królu Obżartuchu pisali o Leszku Złotniku, który rozgromił Scytów. Leszek był z Tczewa, ale urzędował w Krakowie.
Oby nie doszło do wojny Krakowa z Poznaniem o GARGAMEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9862
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Mar 03, 2018 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2018/02/27/wolne-tematy-14-2018 – Ad. 246:

Mam nadzieję, że wyczerpałem utrapioną sprawę GARGAMELLA jako kontrowersję poznańsko-krakowską. Zamek LECH w Poznaniu nie miał nic wspólnego z Gargamellem, gdyż został zbudowany przez Popiela Wielkiego zwanego LECHEM czyli Lwem przed rokiem 1600 pne. Zamek GARGAMELL w Krakowie zaczął zaś budować Erychtonos z Bratysławy ok. r. 4800 p.n.e. a ukończył dopiero Gereon po roku 3400 pne.
Matka Aleksandra Wielkiego OLIMPIADA – z domu księżniczka epirocka – zbudowała na Gargamellu pałac BIAŁO-CZERWONY, gdyż budynek pałacowy był z białego marmuru kłodzkiego a schodząca do Wisły kolumnada z czerwonego granitu tatrzańskiego, co Aleksander kazał powtórzyć w Aleksandrii w postaci Architektonicznego Cudu Wszechczasów. Zachowała się z tego kopia rotundy pałacowej w postaci Rotundy Bazyliki Watykańskiej. Mąż Semiramidy Grakchówny Set Ptolemeusz zbudował zaś na Gargamellu kopię Latarni Aleksandryjskiej FAROS – skąd góralski proboszcz FAROZ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9862
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Mar 08, 2018 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś rano otworzyłem „Wirtualna Polska – Wiadomości” i zatrzymałem się na ANGIELKSIEJ mapie Imperium Lechitów, z częcią zachodnią od Renu, Alp i Adriatyku do Uralu. Mapa została opracowana przez Oxford i Cambridge w XIX wieku i jest publikowana do dziś jako AKTUALNA. Na zamieszczonej przez WP-I mapie był duży nadruk ABSURDALNE TEORIE i coś jeszcze, czego nie zdązyłem przeczytać, gdyż rzeczona strona WP znikła i nie mogłem jej odnaleść.
Nie jest to pierwszy ani dziesiąty tego rodzaju wypadek, gdyż zdązyłem się do tego przywyczaić. Kiedys byłem monitorowany przez polcie polityczna a teraz przez media społecznościowe, które często szydzą ze mnie z NIENAWIŚCI, Zazdrości czy Pieniądze. Pan Paweł Szydłowski, który zajmuje się tematem LECHII zwodowo stracił panowanie nad sobą i nawymyślał szacownemu Uniwersytertowi Jagiellońskiemu od OBRZYGIWANIA HITLEROWSKIMI FEKALIAMI ZA NIEMIECKIE PIENIĄDZE: http://www.forum.wandaluzja.pl/viewtopic.php?p=9580#9580//.
Mnie uczono, że w 1940 r. Adolf Hitler na prośbę śląskiej SA anektował we Wrocławiu Wandalów Śląskich jako NIEMCÓW, cHoć jest STO zapodań historycznych, że byli to Polacy a za Niemcami Ani Jednego. Ponieważ Wandalowie to rzymska nazwa WENEDÓW z Wenedy-Bydgoszczy, a Weneda jest nazwą od eponima Wandalów WANDALUZA, to kwalifikuje to Wielką Germanię, od Łaby do Uralu, jako Ziemię Prehistorycznie NIEMIECKĄ – czyli że KREML Przedromański i Gotycki budowali NIEMCY a nie Polacy. Nazwa GERMANIA pochodzi bowiem od zamku GARGAMELL w Krakowie i oznaczała Piechurów, Gierków, Giermków.
Z tej racji UJ Obrzyguje fekaliami hitlerowskimi za niemieckie pieniądze a Wirtualna Polska nazwała Dziewiętnastowieczną mapę angielską Imperium Lechickiego za ABSURDALNĄ. Poznaniacy też ZA NIEMIECKIE PIENIĄDZE wybrzydzają się na SWEGO eponima, Pana Oceanów Posejdona. W starożytności Polacy byli nazywani Synami Podejdona, gdyż Popiel Wielki zwany LECHEM czyli Lwem zbudował zamek SEJMOWY na Górze Narad na Cytadeli poznańskiej. - Ale czy to ładnie wybrzydzać się na swego OJCA NARODU ??? tylko dlatego, że Niemcy Płacą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9862
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Mar 12, 2018 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.facebook.com/sigillum.authenticum/photos/a.637834806350612.1073741828.514952278638866/1177008302433257/?type=3
Sigillum Authenticum – 27 lutego o 03:00 #NieJanuszomHistorii//
Czy mapa LECHINA EMPIE jest prawdziwa? – BZDURA!

Czytamy: „Nie wiem czy zauważyliście, ale ostatnio przycichł temat słynnej mapki „Lechina Empire”, będącej jednym z głównych dowodów na istnienie Imperium Lechickiego. W ostatniej swojej książce Janusz Bieszk tak odniósł się do tej fałszywki…”

Możemy sobie poczytać, ale jest to Ballada o Januszku, której autor się nie podpisał. Argumentacja, że mapa IMPERIUM LECHICKIE jest Nadinterpretacją mapy IMPERIUM WSCHODNIORZYMSKIE 533-600 – DIECEZJE świadczy tylko o PRAWDZIWOŚCI obu map.
To, że zostałas użyta nazwa Imperium Wschodniorzymskie świadczy, że mapa powstała PRZED Pokojem w Adrianopolu w r. 568, który ZLIKWIDOWAŁ Imperium Wschodniorzymskie i powołał Imperium Bizantyjskie, natomiast pochodząca od TEGOŻ KARTOGRAFA mapa IMPERIUM LECHICKIE jest mapą powstałą PO POKOJU W ADRIANOPOLU w roku 568. Nie chodziło tu też o względy Etniczne, gdyż obie mapy były DYKTATAMI IMPERIALNYMI więc nikt się nie pytał Bałtów CZY CHCĄ BYĆ SŁOWIANAMI? bo zostali włączeni do Imperium Lechickiego bez pytania o zdanie i mieli tylko w określonym czasie przysłać Hołdowników.
Najwięcej kontrowersji budzi granica na RENIE, którą wyjaśniłem dawno. Gdy podpisywano Pokój w Adrianopolu to Awarowie oblegali Paryż. NAKAZANO więc Rozejm pod Paryżem, na mocy którego Awarowie wycofali się za Ren, który w ten sposób stał się Zachodnią Granica Lechii – ale tylko do roku 600. Ponieważ po roku 600 Lechici NIE CHCIELI ewakuować ziemi między Renem a Łabą i Solwą to Dagobert Wielki zajął te ziemie w 630 r. SIŁĄ, co spowodwało wojnę, zakończoną ubraniem Dagoberta w kaftan bezpieczeństwa i oddaniem tych ziem Karolingom jako STRAŻNIKOM Kaftanów Bezpieczeństwa Merowingów.
Miałem list Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian z informacją, że w roku 2000 zostanie wydana we Frankfurcie nad Menem mapa Polski z ROKIEM 565. Zachodnia gtanicą tej Polski była na Łabie i Solawie, stolicą był KALISZ i były tam wszystkie ważne miasta Polski ze SMOLEŃSKIEM. Niemcy jednak nie zgodzili się na wydanie tej mapy, gdyż ziemie na południe od górnej Wisły i Odry były OKUPOWANE PRZEZ AWARÓW, którzy wyprawiali się tędy na PARYŻ. LIST TEN UKRADŁA MI POLICJA POLITYCZNA RAZEM Z INNYMI WAŻNYMI RZECZAMI.
Niemcy ZAPROTESTOWALI mapę ROK 565 Nie Bez Kozery, bo znalazłem rzeczoną mapę Imperium Lechitów z flagą Drugiej Rzeszy: https://www.google.pl/search?sa=G&hl=pl&q=imperium+lechitow&tbm=isch&source=iu&ictx=1&tbs=simg:CAESiwIJzwW1nmovBBEa_1wELEKjU2AQaBAgVC// i komentarzem:
Dragomira Płońska: Germania Magna czyli Gotts mit uns | Białczyński
bialczynski.pl
„Już trzy tysiące lat przed naszą erą, pomiędzy Renem a Wołgą, istniała bardzo rozwinięta germańska cywilizacja. To tutaj, nad Wisłą, wymyślono koło, a nie w żadnej Mezopotamii….”
Znaczy to, że Niemcy uznali RZECZOWOŚĆ mapy Imperium Lechickiego – tylko po OSTEMLOWANIU jej Flagą i Godłem Cesarstwa Niemieckiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9862
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Mar 13, 2018 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2018/03/12/wolne-tematy-18-2018 - Ad. 29:
Może Ktoś mi powie, co znaczy ogłoszony przez Googla #KONIEC HISTORIOGRAFII JANUSZKÓW ?
Mój brat miał na imię JANUSZ. Był po żonie Tajnym Świadkiem Jechnatona a tym samym agentem Rotszyldów. Uważał mnie za WARIATA. Został OTRUTY, bo Za Dużo Wiedział.
Miał od samego początku w gablocie wielkie zdjęcie WAŁĘSY, ale gdy w r. 1990 wróciłem z RFN to tego zdjęcia NIE BYŁO, a on dziwował, że GŁUPI POLACY GŁOSUJĄ NA WAŁĘSĘ.
Potem dowiedziałem się, że do ELWRO przyjechał Wałęsa i robił sobie zdjęcia z zasłużonymi Solidarnościowcami – więc i jego WYPCHNĘLI do takiego Zdjęcia, ale Wałęsa ODEPCHNĄŁ GO ZE WSTRĘTEM. Bardzo mi się to podobało – więc może to to jest KOŃCEM HISTORIOGRAFII JANUSZKÓW ?
Mój braciszek nie miał z Historią nie wspólnego, a gdy tego Mechanika Precyzyjnego poprosiłem o pomoc w Ratowaniu Kondora Kalifornijskiego MOIM Śrutem Bezołowiowym jako ANTYTEZĄ Zajobów niemieckich i amerykańskich to stanowczo Odmówił. Odmówili również Czesi, do których zgłosił się z tą sprawą Polski Związek Łowiecki, bo – jak mi mówili moi czechosłowaccy krewni – NIE ZROBIĄ NIC BEZ ROTSZYLDÓW: Czech musi mieć najpierw Pozwolenie Rotszylda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9862
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Mar 13, 2018 11:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LEW RYKNĄŁ MAŁPY W CIUP

Hrabia Kurowski pytał mnie: CZY WIESZ, JAK SIĘ NAZYWAŁO PO ŻYDOWSKU JUDEN-SS CZYLI JEROZOLIMA W STALINGRADZIE? – NIE WIEM, JAK SIĘ NAZYWAŁO PO ŻYDOWSKU JUDEN-SS I JEROZOLIMA W STALINGRADZIE. – LEHI, CZYLI LECHICI. – SŁYSZAŁEM TYLKO, ŻE LECHICI DEMONSTROWALI W HAJFIE ZE SWASTYKAMI ???
Teraz Paweł Szydłowski głosi, że BIBLIA TO LECHIADA – więc może to na tej podstawie wydedukowano, że SAMSON BYŁ DUŃCZYKIEM? Ja takich Herezji nie głosiułem, choć Twierdziłem i Twierdzę, że ILIADA jest Poetyzacją ŚLEDZTWA Naupliosa-Neptuna-Nestora w/s zamordowania przez Odyseusza i Diomedesa syna Neptuna Palamedesa, a ODESEJA poetyzacją Pamiętnika Odyseusza – ściganego po morzach i Atlantyku przez Neptuna.
Związek BIBLII z Lechiadą wynika stąd, że DAWID zawarł Konwencję z Haliczem na dostawę koni do Palestyny a z Paznaniem na dostawę wozów konnych do Hajfy, z której to racji do Palestyny pędzono co roku setki tysięcy koni ze stepów pontyjsich, skąd nazwa GALILEA, którą to drogą mógł też przybyć tam SAMSON z wysp duńskich.
SZYDZONO z naszej Historiografii Przedjezuickiej – teraz okazuje się, że PRZEDMASOŃSKIEJ a masoni są jezutami z racji spermy jezuickiej. Teraz Google ogłosił: POLACZKOWIE WYCISZYLI SIĘ, GDY WYKAZALIŚMY, ŻE MAPA „IMPERIUM LECHITÓW” JEST NADINTERPRETACJĄ MAPY „CESARSTWO WSCHODNIORZYMSKIE 533-600 – DIECEZJE, zaś renomowany portal krakowski ogłosił. że NIE BYŁO LECHII TYLKO WIELKA CYWILIZACJA WIELKIEJ GERMANII OD 3 TYSIĘCY LAT P.N.E. OD RENU DO WOŁGI. Ciekawe dlaczego nie od Renu do Uralu, jak kiedyś, skoro na Uralu są najwspanialsze megality. – Paweł Szydłowski nazywa to OBRZYGIWANIEM FEKALIAMI HITLEROWSKIMI PRZEZ UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI ZA NIEMIECKIE PIANIĄDZE.
Ja zdezawuowałem tą REWELACJĘ Googla tym, że obie mapy są dokonaną przez Oxford i Cambridge AKTUALIZACJĘ DANYCH JEDNEGO KARTOGRAFA, który przedatwił stan PRZED ROKIEM 568 I PO ROKU 568. Dowodem jest GRANICA NA RENIE, wynikająca z oblężenia Paryża przez Awarów, którzy na mocy traktatu w Adrianopolu musieli się wycofać za Ren, który w ten sposów stał się ZACHODNIĄ granicą Polski. – Jak z tego wynika to RZYGANIE FEKALIAMI HITLEROWSKIMI ZWYCIĘSTWEM NIE JEST.
Google zuważył ciekawą rzecz, że POLACZKOWIE NAGLE SIĘ WYCISZYLI. Wyciszyli się jednak nie dlatego, że Przegrali, tylko że LEW RYKNĄŁ MAŁPY W CIUP. Tym Ryknięciem Lwa było wykazanie przeze mnie NĘDZY Prześmiewców Lechii, które to Parodiowanie miało doprowadzić do Zalicytowanej JEROZOLIMY W STALINGRADZIE czy Wielkiej Neolitycznej Cywilizacji Germańskiej – teraz nieco skromniejszej, bo od Renu do Wołgi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group