Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Historia Polityczna
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 362, 363, 364
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9217
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2018 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IMPERIUM LECHITÓW, 1628 pne - 899 ne. Faktografia.

Wykazałem, że Lechiada jest HISTORIOGRAFIĄ. W czasach nowożytnych IMPERIUM LECHITÓW opublikował w roku 1911 poważny amerykański Atlas Historyczny, jako Imperium istniejące w roku 600 naszej ery, od Renu do Uralu, co potem było wznawiane. Publikacji tej Wielkiej Lechii zaprzestano po I wojnie światowej. Pod względem geograficznym najbardziej przypomina ona Wielką Tartarię, sięgającą od Renu, Alp i Adriatyku do Morza Arabskiego w basenie Oceanu Indyjskiego, Himalajów, Jangcy i Pacyfiku.
Dziennik Telewizyjny pokazywał Prezydenta Putina zwiedzającego moskiewską wystawe kartograficzną WIELKA TARTARIA, która była interpretowana jako Prehistoryczna Rosja. Wielka Tartaria była jednak SKUTKIEM bitwy pod Zaryszynem w 1246 r, po której skapitulował przed MAZURAMI Batu Chan. Ponieważ w tym czasie książę Austrii Fryderyk Waleczny i cesarz Fryderyk II Hochenstauf zajęli Zachodnie Węgry to Małopolanie poprowadzili skapitulowaną armię tatarska pod znakami Litewskimi na Wiedeń, gdzie PRZERAŻONY cesarz uznał graniće Węgier na Renie i Alpach.
Na okupację Niemiec nie zgodzili się jednak Mazurzy i Rusini, z czego wnoszę, że zwycięstwo pod Zaryszynem było dziełem Węgrów i Małopolan a Batu Chan tylko skapitulował przed Mazurami, którzy zajęli wówczas Kraków, co wypada rozumieć, że Bolesław V był zajęty rozbrajaniem Tatarów, z czego historiografia mazowiecka zrobiła Tryumf Mazurów. Mazurzy szli za Tatarami i weszli do spalonych przez Tatarów Kielc, gdzie cofał się pobity pod Zaryszynem Batu.
W ten sposób wyjaśniłem zagadkę Największego Państwa w Historii, którym okazały się Wielkie Węgry ze stolicą w WYSZEHRADZIE. Jednak już w roku 1249 te Imperialne Węgry zostały pobite pod Jarosławiem, gdzie zginął Wielki Chan Mongołów Gujuk a zwycięscy Mazurzy mianowali Wielkim Chanem Mendoga, który panował jako Mengke i dokonał okrutnej pacyfikacji Małopolski. Ostaeczny cios Wielkiej Tartarii zadał Król Polski Henryk III Prawy, który w 1287 r. pod Sandomierzem zabił 8 Królów Tatarskich, 8 wziął do niewoli a 4 uciekło.
Saga Skandynawska o ŚWIATOWEJ WOJNIE WANÓW-Wandalów z ASAMI-Ariami JEST METRYKĄ IMPERIUM LECHICKIEGO. Według Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian wojna ta była po roku 1628 pne. Po tej wojnie Popiel Wielki zwany Lechem-LWEM powołał SEJM na Górze Narad na Cytadeli poznańskiej.
Twórcą TERYTORIALNEJ Potęgi Lechickiej był apanażowy książę Chrobrzy-Strzegomia i namiestnik Wenecji czyli Małej Wenedy Nauplios-Neptun. SKANDYNAWSKĄ ATLANTYDĄ była Weneda, która po zburzeniu przez Jana Luksemburskiego i Krzyżaków została ubogą Bydgoszczą. Neptun SPROWOKOWAŁ Wojnę Trojańską dla zbankrutowania Ariów. Zbankrutowani Ariowie wynieśli się do Indii, co dało Lechitom ziemie do Uralu.
Czytałem bardzo mądry artykuł, że ILIADĘ spisano dopiero w VIII wieku p.n.e. więc nie może być traktowana HISTORYCZNIE. Odpowiedziałem, że protokoły Śledztwa Neptuna w/s zamordowania pod Troją jego syna Palamedesa znaleziono w archiwum frygijskim w Ilionie w VIII wieku p.n.e., które zostały SPOETYZOWANE przez Homera. Neptun ŚCIGAŁ Odyseusza po Morzach i Atlantyku za zamordowanie Palamedesa, przez co został Panem Mórz. Nie mylić z Panem Oceanów z Poznania, od którego my jesteśmy Synami Posejdona.
III herosem lechickim jest Jan Liczyrzepa z Janowic Wielkich. Ponieważ Pragermanie kultury nordyjskiej sprzymierzyli się przeciw Słowianom z Kimeriami to około r. 700 p.n.e. wygnał on Pragermanów z kontynentu, tak że ostali się na Zelandii. Śląski regionalista Pretorius wydał w II połowie XVII wieku 3 tomy śląskich Baśni o Liczyrzepie jako POLAKU.
IV herosem lechickim jest Leszek Złotnik z Tczewa. Gdy Scytowie ratowali Greków pod Maratonem to Leszek z partyzantami zdobył skarbiec scytyjski w Płocku a potem pobił wracających z Grecji Scytów w Puszczy Sandomierskiej i wbijał HORWACKIE słupy graniczne nad Donem. Leszek gościł Greków na krakowskim Gargamellu, który dla Greków stał się synonimem GIGANTOMANII.
Aleksander Macedoński w liście do Arytotelesa pisze o zajęciu Ważnego LECHICKIEGO Miasta od strony Panonii CARACAUS-Krakowa. Było to skutkiem Bitwy Pod Wiedniem w r. 339 p.n.e., w której Macedończycy i Epiroci pokonali SCYTÓW – ale byli to Scytowie w służbie lechickiej. Aleksander został Królem Krakowskim a jego matka Olimpiada kanclerzycą. Założona wówczas w Hedebach-Szlezwiku mennica wybiła STO monet Filipa II i tylko JEDNĄ Aleksandra.
Podczas wojny Macedońskiej Aleksander przyprowadził jazdę scytyjską, która pod Heroneją rozgromiła Beotów. W drodze powrotnej Aleksander anektował Pangajon-Siedmiogród, którego kopalnie dawały Filipowi tysiąc talentów złota rocznie, za co prowadził agresywną politykę w Azji Mniejszej. Ponieważ u Greków królem jest ten, kto ma złoto, to Grecy zamordowali NIEWYPŁACALNEGO Filipa i przywołali WYPŁACALNEGO Aleksandra. Statery Aleksandra nazywane są przez Bawarów PŁACZKAMI – od pobicia Aleksandra w Kielcach przez królową Sarmatów Artemizę-Dianę, która zahachmęciła Aleksandrowi skarbiec perski w Chiwie i wywiozła flotyllą do Warszawy.
Podczas wojny Lwa z Tygrysem awansował Grakch, który poprowadził skapitulowanych Galów do Azji Mniejszej. Z tamtąd odwiedził Aleksandrię, skąd przywiózl sobie zięcia Seta, który dał początek Polskim Faraonom w k’AWARISIE-Koninie. Saga śląska mówi, że gdy Ariovist czyli Leszek Chytry szedł z Juliuszem Cezarem na Konin to Polski Faraon kazał załadować statki zbożem i popłynął do AMERYKI. Nazwa GOPLANIA nad Gopłem może pochodzić od Gepidów a Goplanami nazywali Polaków Arabowie.
Zięć Juliusza Cezara Lubran został III tryumwirem na Bałkanach. Wysłuchałem relacji o dramatycznym oblężeniu i zdobyciu przez Lechitów Mediolanu i RZYMU (???). Wygląda na to, że w czasie warowania pod Akcjum Kleopatra wysłała Lubranowi dowody SPISKU PRZECIW NIEMY JAKO III TRYUMWIROWI W TRYDENCIE więc ten ROZWŚCIECZONY uderzył na Mediolan i Rzym, które zdobył z Wielkimi Stratami. Rzym odbiły legiony afrykańskie, ale Padanię udało się Oktawianowi odzyskać dopiero po kilku latach ciężkich walk. Rzymianie przeszli potem Alpy i zadali Lechitom klęskę nad LECHEM. Sprzedali też w niewolę całą ludność Alp Zachodnich osiedlając w Szwajcarii Swebów, co było aneksją Małej Germanii.
Podczas pobytu Oktawiana w Egipcie Herod dostarczył mu żydowski rejestr złota egipskiego, które ten SKONFISKOWAŁ, co dało Największy Łup w Historii. Nie mogąc tego złota wywieść do okupowanego przez Lubrana Rzymu złożył je w skarbcu Aleksandra Wlk w LabirynTHOSIE-Athosie a flocie kazał oblegać Taurygę-Krym. Lubran kazał więc Trakom z Aleksandrii Trojańskiej SKONFISKOWAĆ Złoto Egiptu więc Oktawian modlił się: JOWE, ZWRÓĆ MI ZŁOTO EGIPTU. – ODDAM CI, JAK MI ZBUDUJESZ NAJWSPANIALSZĄ ŚWIĄTYNIĘ więc Oktawian musiał budować Baalbek.

A teraz wyobraźmy sobie, co było, gdy uznamy SZCZEGÓŁOWĄ relację wojny Lechii z Rzymem, która zdaje się być Raportem Sejmowym: 90 DYWIZJI Rzymskich i 110 Lechickich ??? Najbardziej ZACIEKŁE walki były w Rzymie, gdzie było Setki Tysięcy UZBROJONYCH weteranów i walczono o Każdą Ulicę.
To było Dużo Gorsze od Smuty w Rosji. Gdy przyszli Polacy i ZAKAZALI barinom Karania chłopów Chłostą i Śmiercią, Konfiskowania im mienia oraz SPRZEDAWANIA chłopów Sąsiadom i Turkom. Do Leopolda Kongijskiego Rosja była największym Dostawcą Niewolników dla gospodarki muzułmańskiej, choć w Azji Mniejszej istniała indywidualna gospodarka chłopska dla rekrutacji wojskowej. Poza tym Polacy ustanowili urząd Wójta, który sądził chłopów i załatwiał ich powinności z Panami. Tak pojawił się w Rosji stan WŁOŚCIAŃSKI, którego tam nie było, tak jak Folwarku, gdyż Barin miał prawo Konfiskaty.
Polską okupację zlikwidował Patriarcha Moskiewski ZAKAZEM Sprzedawania Polakom Żywności, gdyż Polskie Prawo nie znało Rekwizycji i Przymusowego Zakupu. Z tej racji Polacy wykopywali zwłoki na cmentarzach i jedli je, z czego Rosjanie śmieli się aż do rewolucji bolszewickiej.
W Italii też nie było GRECKIEGO Folwarku, gdyż byli tylko Obywatele i Niewolnicy. Chłopów dawno Wypędzono z ziemi, którą przejęły Latyfundia a Wolni z Pół musieli się sami zaprzedać w niewolę, żeby nie umrzeć z głodu. Obywatela obowiązywało zaś Żydowskie Prawo: NIE WEŹMIESZ PŁUGA DO RĘKI, bo to powinność niewolnicza. Z tej racji Rzymianie znali tylko RADŁO i sochę, gdy Lechici orali PŁUGIEM Jedno- lub Dwuskibowym Od Wieków. W Polsce SZABLE PRZEKUWANO NA KOSY.
Gdy przyszli Lechici to każdy mógł wziąć tyle ziemi, ILE MÓGŁ OBROBIĆ i zabrać Obywatelowi nałożnicę a Obywatelki MUSIAŁY PRAĆ, toteż Obywatele modlili się cichcem: BOSKI AUGUŚCIE, WRÓĆ JAK NAJPRĘDZEJ DO RZYMU. Ponieważ w Lechii pojawili się tacy, którzy uznali, że LATYFUNDIUM TO DOBRA RZECZ to albo zjawił się taki Przemysław, który wznowił wojnę z Arabami od Rozkazu: WYMORDOWAĆ POLIGAMISTÓW, albo Lechitów czekała Klęska. Nie przypadkowo w Rzymie nazywano Włościan KOLONAMI, od Kolonii nad Renem, gdzie indywidualna gospodarka chłopska istniała.
Obywatelski Rzym musiał WYMAZAĆ Z PAMIĘCI Makabryczną Smutę, gdyż nie zachował się nawet egipski zapis, że Nastały Czasy, Gdy Ten, Kto Spał Sam, Śpi Teraz z Damą Wysokiego Rodu, jak Niewolnik, KTÓRY UMIAŁ ORAĆ, z Nałożnicą Obywatela. O tym, że nie zjawił się Przemysław świadczy utrata Padanii i Małej Germanii.

W Wikipedii czytamy: „Jeżeli opowieści o częstych pielgrzymkach Hindusów na Wawel są prawdziwe, to może być to skutkiem działalności teozofki Wandy Dynowskiej. Jak pisze prof. Michał Rożek, to Wanda Dynowska w dwudziestoleciu międzywojennym rozsławiła wawelski kamień. To według niej Apoloniusz z Tiany założył „centr duchowy Krakowa”. Od roku 1935 przebywała w Indiach i popularyzowała tam ezoterykę Krakowa i czakram wawelski <https://pl.wikipedia.org/wiki/Czakram_wawelski>
Było to Szukanie dedykowanej podczas wizyty w Krakowie poselstwa rzymskiego w r. 12 n.e. Świątyni Pokoju jako pomnika Pokoju z Rzymem. Określono wówczas granicę między Lechią a Rzymem na Renie i Dunaju, powołano XV Legion Wandalski w Wiedniu. To wynika Biogarfii Apoloniusza, którą Anglicy wydali w 8 tomach, ale BRAKUJE 4, a popnieważ nikt nie pisze czyjejś biografii w 12 tomach to jest to AUTOBIOGRAFIA narcyza Apolloniusz z KRAKOWA.
Po podpisaniu Pokoju do Krakowa przybyło jednak poselstwo Partów w ZBROJACH, które zadało Sejmowi zasadnicze pytanie: KTO LEPSZY, STARY WRÓG CZY STARY PRZYJACIEL? co było wspomnieniem bitwy pod Karrhae w r. 53 pne. i odeszło zostawiając szyszaki na posadzce. Ciekawe więc, co Sejm zrobił z budowaną wówczas Świątynią Pokoju – bo wypadało OBSIKIWAĆ...
Wg mnie świątynia ta nie była na Wawelu a Bielanach, gdzie było 10 razy więcej miejsca, a kojarzenie jej z katedrą Gereona nie ma sensu, bo było to I Mauzoleum Gereona, którego budowę jego następczyni Waleska Złotowłosa przerwała a warsztat odesłała do Kamienia Pomorskiego, zaś ojcu zbudowała OBECNĄ katedrę wawelską z kryptą Grobów Królewskich. Wezwałem w tej sprawie Bundestag, który finansował odbudowe krypty II z konta na Moje Nazwisko: http://wandaluzja.pl/?p=p_300&sName=10.-gereon-i-waleska//, gdyż tylko ja byłem i jestem Wypłacalny.
Ponieważ Apolloniusz i Piłat (z Piły na Pomorzu) odmówili walki z Partami to zostali osadzni w twierdzy Tiana w Kapadocji. Po kilku latach poprosili o zawieszenie kary i umożliwienie studiów: Filozofii i Prawa. Do sprawy włączył się śledczy chrześcijan Paweł z Tarsu, który namówił Apolloniusza na podróż do Indii, gdzie studiował najzdolniejszy uczeń szkoły w Kumran, Jezus Chrystus – dzięki czemu Bławatska odkryła Apolloniusza w Kaszmirze.
Pokój Wandalów z Rzymem złamali Lugiowie-Łużyczanie, którzy poprosili o ANTYWANDALSKI protektorat Rzymu, co jest osnową Quo vadis Sienkiewicza. Jeszcze w czasie Oktawiana Wandalowie werbowali Skandynawów, których kwaterowali na Pomorzu. Neron wysłał misję wojskową do Gotów pomorskich jako handlową Po Bursztyn, obiecując Transport i Broń a Domicjan nie krył wrogości wobec Słowian, reaktywując granicę na Łabie i Solawie, przesiedlił Hariów-Ariów-Windów-Indów z Hanoweru do Galii – skąd Wendea – a na ich miejscu osiedlił Longobardów skandynawskich.
Podbój przez Trajana Dacji był Wypowiedzeniem granicy na Dunaju. W Wojnach Markomańskich doszło do wielkiej wędrówki Swebów PO LODZIE na Pomorze i Wielkopolski, którą powstrzymał wódz Dziadoszan-Hasdingów Wyzymir z Legnicy. W r. 174 zawarto Pokój w Gubinie, na mocy którego Goci przenieśli się na prawy brzeg Wisły, a ZWYCIĘSCY Rzymianie wycofali się za Dunaj. Pokój w Gubinie był zapowiedzią Wandalskiego Dyktatu. Rzymianie zawarli Pokój nie z jakimiś SEMNONAMI z Turyngii a Sejmem krakowskim.
Zawsze istniała metalurgia pontyjska w Azji Mniejszej, na krzyworoskiej rudzie i donbaskim węglu. To było powodem wojen persko-greckich o Azję Mniejszą, gdyż obie potęgi BEZ metalurgii pontyjskiej ŻYĆ NIE MOGŁY. Metalurgię pontyjską zniszczył Grakch I przesiedlając ludność w Karpaty Zachodnie (Guralenfolk), czym podciął potęgę Seleucydów, ale dopiero Konstantyn Wlk zrobił z tego Wielki Przemysł importując na wielką skalę węgiel dombaski i rudę kurską oraz eksportując metalurgię Armeńską przez kanał aleksandryjski do Azji, co dało Bizancjum wg Profesora Menteuffla 2/3 bogactw Azji czy ŚWIATA ???
Ponieważ to bankrutowało metalurgie Kaszubską, Powiślańską i Kielecką to przestraszeni Wandalowie napuścili na Sarmatów Skandynawów, którzy jako Ostrogoci Zdobyli Kursk. To wywołało wojnę Rzymu z Gotami a w r. 332 przybyło do Wrocławia poselstwo rzymskie z bogatymi darami, które zostało przyjęte przez młodego księcia. W Miliczu zebrał się jednak pod pretekstem manewrów wandalski sztab generalny, który wysłał żandarmów, którzy zamordowali młodego księcia z żoną i dziecięciem, na wieść o czym Rzymianie UCIEKLI ZA DUNAJ. Ostrogoci wzieli ziemie do Dniepru, Wandalowie od Dniepru do Dniestru a Wizygoci od Dniestru do Dunaju.
Wobec tego Rzymianie – myśląc Globalnie – sprowadzili z Chin Hunów, którzy zdobyli Sambor-Kijów, gdzie Ukrzyżowali słowiańskiego króla Booza – chyba Bożydara – i jego 72 Wojewodów, a potem z Rzymianami oblegli w Zgorzelcu króla Osija Pomorskiego, który został SPALONY z całą armią wandalską – skąd nazwa ZGORZELEC – ale jego brat walczył dalej i uzyskał korzystny Pokój za skarbiec wandalski na Wolinie, odkąd Polacy nazywają złoto ZŁEM.
Potem doszło do nowej wojny z Hunami i Rzymem, w trakcie czego Radagajs najechał Italię, dla obrony której Rzymianie ściągnęli legiony galijskie, które zostały zniszczone przez Wandalów pod Weroną a na Sylwestra 405 r. Wandalowie przełamili broniony przez Franków Ren i podjęli podbój Galii dla przeniesienia się tam CAŁEGO LUDU, czego zaniechali wobec wycofania się Hunów znad Wisły. To Zawaliło Świat Rzymski, gdyż Wandalowie z sojusznikami weszli do Hiszpanii, żeby podbić Afryke i zaatakować Rzym od Południa. Uznali bowiem za Głównego Wroga nie Hunów, ale CHRZEŚCIJAŃSKI RZYM.
Attyla uznał Reżim Wyznaniowy TALIBÓW, czemu sprzeciwili się Wandalowie, którzy zamordowali Attylę. Gdy do Kielc przybyło poselstwo huńskie z żądaniem zaległej daniny to Wandalowie wycieli im żywcem kości, uwędzili i kukły odesłali do Budy: TAK BĘDZIECIE WYGLĄDALI, jaki to rytuał jest pielęgnowany na Nowej Zalandii do dziś.
Przebieg bitwy znamy z Pieśni o Hunach, której szukano sto lat – żeby Nie Znaleźć – a którą przytacza Marski: Najbardziej niesamowity jest nocny atak techników z MIOTACZAMI OGNIA. Dwieście tysięcy europejskich i azjatyckich Hunów zostało pobitych, otoczonych i skapitulowanych przez sto tysięcy Wandalów. W bitwie poległ król Wandalów Krakus Smokobójca i następca tronu, tak że przy komendzie został tylko narzeczony Wandy Krakówny Odyniec-Odoaker i nieletni Leszek, którego oskarżono – całkiem niesłusznie – o przyczynienie się do śmierci starszego brata i zesłano ze skapitulowaną armią huńską i Łużyczanami do Mongolii.
Gepidowie – prawdopodbnie Goplanie – otrzymali po bitwie Siedmiogród Do Cisy oraz Majestatyczny Skarb Attyli, który jako Narodowy Skarb Rumuński ma 37 ton biżuterii, zaś Wandalowie pogonili za Imperialnym Skarbem Attyli, którego szuka się od półtora tysiąca lat. Albo więc skarbiec Attyli został przechwycony przez Bizantyjczyków i ukryty w podziemiach zamku belgradzkiego, albo zdobyty przez Wandalów i przewieziony isterami do Modlina?
Po bitwie Wandalowie Nadwiślańscy i Afrykańscy zdobyli Rzym, który złupili, ale NIE ZNISZCZYLI. Było to wyrzeczeniem się przez Papieski Rzym reżimu Wyznaniowego, co nazywa się TALIBIZMEM. Wandalowie obiecali Italię Swebom, ale Odyniec-Odoaker, syn Polonusa ze Sczecina, dokonał okupacji Italii i Alp Wschodnich z Wiedniem, za co został na żądanie sejmu zamordowany przez króla Ostrogotów Teodoryka Wlk. Ponieważ Lugiowie-Łużyczanie byli w wojnie huńskiej neutralni to sejm kazał im w ramach kontrybucji zdobyć Kursk, który nie przysłał poselstwa hołdowniczego, a ponieważ nie zrobili tego w ciągu 2 lat to armia łużycka została zesłana karnie do Mongolii a zobycie Kurska powierzono narzeczonemu Wandy Krakówny Rydygierowi. Ten składając raport ze dobycia Kurska i Hołd, po wypowiedzeniu słów: WANDA NIECH ROZKAZUJE, NA ZIEMI, NA MORZU I W POWIETRZU, wyjął miecz i rzucił się klingę: NIE WIADOMO, CZY Z MIŁOŚCI CZY WŚCIEKŁOŚCI. Było to w katedrze wrocławskiej, gdzie składali hołdy królowie i książęta swebscy.

Sprawa Chin była omawiana już w Krakowie w r. 12 ne, bo po 2 rzymskich poselstwach do Chin przybyło tam poselstwo wandalskie z darami skromnymi: bursztyn, kość słonowa z Syberii i róg nosorożca sybryjskiego – czyli to czego Chińczycy mogli się spodziewać po handlu z Wandalami. Znaczyło to, że Rzym wziął Indie a Lechia Chiny. Z Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Slowian dostałem Protokół z KONGRESU w Wołgogradzie, na której delegacja Cestastwa Ti wystąpiła jako sukcesor rozgromionej nad Nedao-Nidą Ordy Huńskiej, przeciw której Pierwszy Cesarz Ti odbudował Wielki Mur Chiński. W liście były też protokoły z konferencji cesarza Ti z marszałkiem i kanclerzem w/s Wielkiego Muru i zagrożenia przez Attylę oraz protokół ŚCIĘCIA Ostatniego Cesarza Ti przez Wodza Turków i Powstańców, którym był prawdopodobnie Lech Bratobójca, który wypędził z Mongolii Hunów, pozwalając zostać tym, którzy zadeklarowali się jako TURCY, a potem PRZEŁAMAŁ z Powstańcami Wielki Mur.
Po śmierci Wandy, Co Nie Chciała Niemca, władzę objęło 12 Wojewodów kontrolowanych przez Sejm. Jest to Ciemny Wiek, bo z tego czasu znana jest tylko wędrówka Herulów, który wypędzeni przez Longobardów z międzyrzeczu Dunaju i Cisa i przesiedlani z miejsca na miejsce podjęli w r. 512 powrót do skanynawskiej praojczyzny, wędrując przez Słowację do Przełęczy Dukielskiej i przez Małopolskę, Śląsk, Dolne Połabie, Olsztyn-Holsztyn i przez kanał Szlezwicki, gdzie była granica słowiańsko-swebska, do Jutlandii i Dalslandu.
Justynian, uważany za najwybitniejszego cersarza Wschodniorzymskiego od Konstantyna I, wykorzystał Wojnę Gocką w Italii do zniszczenia Państwa Wandalów Afrykańskich, wysylając do Tunisu Belizariusza. Wobec tego Wandalowie załadowali się na statki i popłynęli do Dalmacji, gdzie po pobiciu pod Bihaczem dącej do Italii armii wschodniorzymskiej zdobyli Singidunym, które nazwali BELGRADEM. Potem wielka flota wandalska podbiła Wyspy Brytyjskie, które oddała synowi Hwali z Poznania Wodanowi a sama wróciła, aby ze Sklawinami-Bułgarami zdobyć Toperos na półwyspie Athos, gdzie był skarbiec Tracki, Aleksandra Wlk, Macedoński, Rzymski i Bizantyjski. Po zdobyciu Toperos Wandalowie zamordowali 25 tysięcy obrońców Skarbca Cesarskiego, ale go nie znaleźli, wobec czego przystąpili do oblężenia Konstantynopola.
W r. 550 przybyli do Wrocławia z Belgradu Lech i Czech, synowie Ostniego Króla Afryki MOSKWY. Sejm Śląski odesłał ich do sejmiku Dziadoszan w Legnicy, który ulitował się nad niedola Wandalów Afrykańskich i wysłał armię pod Kontantynopol, za czym poszły inne sejmiki plemienne, co nadało poselstwu Lecha i Czecha znaczenia politycznego.
W r. 558 Konstantynopol został uwolniony przez sprowadzonych przez dyplomację bizantyjską z Mongolii Awarów siłą 60 tysięcy wojowników konnych, wobec czego oblegający Konstantynopol Moskwa i Rus wycofali się do Kosowa. Gdy na uczcie w Bukareszcie posłowie awarscy wygłosili Ultimatum to król Sklawinów-Bułgarów roześmiał się: TO MYŚMY ZWYKLI PANOWAĆ NAD INNYMI i kazał posłów wziąć na męki. Ci ujawnili, że w górę Dunaju idzie armia wschodniorzymska i Awarowie więc Daurencjusz wysłał gońców do Belgradu. Lech i Czech zarządzili niezwłoczną ewakuację skarbów wandalskich do Bratysławy, ale mająca pieczę nad skarbcem ich siostra Welina nie zgodziła się, więc ci zamordowali ją i babskim pagajem powieźli skarby Dunajem do Bratysławy.`
Miałem list Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian z informacją, że w roku 2000 zostanie wydana we Frankfurcie nad Menem mapa Polski ROK 565. Zachodnia granica była na Łabie i Solawie, stolicą był KALISZ i były tam wszystkie ważne miasta Polski ze SMOLEŃSKIEM. Niemcy nie zgodzili się jednak na opublikowanie tej mapy, gdyż ziemie na południe od górnej Wisły i Odry były OKUPOWANE PRZEZ AWARÓW, którzy wyprawiali się tędy na PARYŻ. LIST TEN UKRADŁA MI POLICJA POLITYCZNA RAZEM Z INNYMI WAŻNYMI RZECZAMI.
Niemcy ZAPROTESTOWALI mapę ROK 565, gdyż znalazłem amerykańską mapę Imperium Lechitów z flagą Drugiej Rzeszy: https://www.google.pl/search?sa=G&hl=pl&q=imperium+lechitow&tbm=isch&source=iu&ictx=1&tbs=simg:CAESiwIJzwW1nmovBBEa_1wELEKjU2AQaBAgVC// i komentarzem:
Dragomira Płońska: Germania Magna czyli Gotts mit uns | Białczyński: „Już trzy tysiące lat przed naszą erą, pomiędzy Renem a Wołgą, istniała bardzo rozwinięta germańska cywilizacja. To tutaj, nad Wisłą, wymyślono koło, a nie w żadnej Mezopotamii....”. Niemcy uznali więc RZECZOWOŚĆ mapy Imperium Lechickiego – po OSTEMLOWANIU jej Flagą i Godłem Cesarstwa Niemieckiego.
W 1911 r. Amerykańki Atlas Historyczny opublikował mapę IMPERIUM LECHITÓW, od Renu, Alp i Adriatyku do Uralu. Mapa ta mogła pochodzić z UDOSTĘPNIONEGO Amerykaniom w r. 1880 Tajnego Archiwum Watykańskiego i być Zaakceptowana przez Oxford i Cambridge wg obowiązującej wówczas w USA procedury. Mapa ta była publikowana do końca I wojny światowej. Mapa ta jest ZGODNA z mapą ROK 565 w Międzynarodowym Instytucie Cywilizacji Słowian, gdyż w r. 568 został zawartyy Pokój w Adrianopolu, w którym Moskwa i Rus za ewakuację Bałkanów otrzymali od Cesarza Bizantyjskiego Włochy, które zamienili z Longobardom za naddunajską Bohemię dla Czecha, za co Rus dostał od Lecha SMOLEŃSK.
Główny Kontrargument za „fałszerstwem” mapy IMPERIUM LECHITÓW jest jej proweniencja od mapy CESARSTWO WSCHODNIORZYMSKIE – DIECEZJUE: https://www.facebook.com/sigillum.authenticum/photos/a.637834806350612.1073741828.514952278638866/1177008302433257/?type=3//. To jest jednak ZROZUMIAŁE, gdyż obie mapy były dziełem jednego kartografa, tylko Cesarstwo Wschodniorzymskie PRZED ROKIEM 568 a Imperium Lechitów PO ROKU 568. W traktacie Adrianopolskim zmieniono nazwę Cesarstwa Wschodniorzymskiego na BIZANTYJSKIE.

W Wikipedii czytamy, że Chwalebna Dynastia Tang zdobyła tron w wyniku SPISKU. Znalazłem jednak opis, że gdy w 612 r. PONAD milionowa armią chińską weszła do Korei a Koreańczycy wezwali Kitanów syberyjskich. Klęska Chińczyków spowodowała upadek dynastii Sui a w r. 618 w stolicy cesarstwa Chang’an (obecnie Xi’an) ukoronował się Pierwszy Cesarz TANG.
Ten Tang kojarzy się z Najpotężniejszym Człowiekiem Euroazji, Tong Yabhue’m w Astrachaniu, który w 625 r. interweniował przy oblężeniu przez cesarza Herakliusza Tyflisu, zmuszając go do odstąpienia, a potem karząc dzielnego obrońcę Tyflisu obedrzeć ze skóry, wypchać ją sianem i wysłać Herakliuszowi. Jeśli Tong Yabhue z Astrachania był Najpotężniejszym Człowiekiem Euroazji, jak byli nazywani cesarze chińscy, to prawdopodobnie z racji Koronacji w Xi’an?
Interwencja Tonga w Tyflisie spowodowała sojusz Lechitów z wodzem armeńskim Szarbarazem i wspólne oblężenie Konstantynopola w r. 626. Konstantynopol został zdobyty przez słowiańską piechotę, ale gdy ta zaczęła znosić łupy do swych jednodrzewek to witeź – wyraźnie Tong, jakby Jabłoński z Ałma Aty? kazał Awarom SPALIĆ flotyllę piechoty słowiańskiej, wobec czego ta musiała pozostać w Konstantynopolu, który zaczął mówić Po Polsku. Nie bułgarsku a Po Polsku. Była to Straszna słowiańska DRAGONIA, która miast z koni walczyła na jednodrzewkach jako kombinat floty czyli piechota morska.
Herakliusz zapłacił OLBRZYMIĄ Kontrybucję i Trybut dla Awarów, kaptując ich do wojny z Persami. Wobec tego Awarowie najechali Azerbejdżan, ale gdy podczas II ataku na armię perską padło 30 tysięcy Awarów to zszokowany beg pognał do obozu perskiego z kapitulacją. Król Królów kazał begowi wypędzić znad Wołgi wiernego Polsce kagana Kubrata, który z 60 tysiącami zwolenników uciekł do Panonii, gdzie został pobity przez Awarów Panońskich więc uciekł do Bawarii, gdzie polscy Awarowie zostali wymordowani na rozkaz Dagoberta Wielkiego, co nazywa się Rzezią Bułgarów.
Wobec tego powrócił z Chin Jabłoński, który w r. 632 rozgromił Franków pod Vogatisburgiem-Norymbergą i ustanowił frankoński szogunat. Strażnikami kaftanów bezpieczeństwa Merowingów zostali Karolingowie jako Majordomusi. Na koniec Jabłoński rozprawił się z Persją, która stała się łatwym łupem Arabów, ale anektował tylko Taszkent.
Następcą tego Jabłońskiego został Wyzymir, który chciał odtworzyć Atlantyckie Imperium Lechitów, za co zyskał przydomek DANOGROMCY.

Wysuwałem domysł, że wobec Niemożności konkurencji z Żelazem Armeńskim, którym Bizantyjczycy chcieli Podbić Świat – gromadząc w swych skarbcach 2/3 Bogactw Świata??? Tong Jabhue z Astrachania sfinansował militaryzm arabski? Arabowie bardzo szybko podbili Armenię. Drogi Arabów i Lechitów rozeszły się przy najeździe arabskim na Galię. Bitwa pod Poitiers Emiratu Kordoweńskiego z Majordomatem frankijskim zakończyła się Kapitulacją Franków, ale – jak tłumaczyłem Niemcom – Frankowie nie mogli dopełnić Kapitulacji, z powodu ZAPROTESTOWANIA przez Lechitów wydania skarbca wizygockiego w Mont Saint Michel.
Z Opisów bitwy wynika, że po podpisaniu rozejmu. Arabowie wycofali się a do opuszczonego obozu arabskiego weszli Akwitańczycy. Abd ar-Rahman podążył do Narbony, gdzie wylądowała flota i armia KALIFA damasceńskiego a tam został Oskarżony i Ścięty, zaś Kalifaci podążyli na Północ, gdzie pod Tours napotkali Lechitów.
Do bitwy jednak nie doszło, gdyż obie strony zdały się na pośrednictwo Cesarza Bizantyjskiego, którego Arabowie PRZEKUPILI obietnicą zwrotu okupowanej Azji Mniejszej. Tak to wynika z angielskiej mapy THE SPREAD OF ISLAM 622-750: https://www.google.pl/search?biw=931&bih=602&tbm=isch&sa=1&ei=LdPRWo_hLsTGwQKL-ICACA&q=The+expan// na której Chrześcijańska Europa jest pod TRYBUTARNĄ zwierzchnością arabską, która sięga od Zachodu górnej Wezery a lechicka jest tylko Westfalia oraz całe dorzecze Dunaju. To tłumaczy rozebranie przez Arabów latarni morskiej na rotundzie św. Piotra na Watykanie ze względu na jej znaczenie wojskowe, którą zbudował Grzegorz Wlk przeciw Lechitom.
Tangowie chińscy mieli stałą armię Półmilionową. W r. 751 160-tysięczna armia chińsko-turecka weszła do polskiej Partii. W Taszkencie polski gubernator pokłócił się z marszałkiem chińskim, Koreańczykiem, który dobył miecza i ŚCIĄŁ Gubernatora. Spowodowało to bitwę pod Tallas k. Fergany, na którą Abbasydzi irańscy przysłali korpus 30-tysięczny pod wodzą kaznodzieii ludowego i mistyka Abu-Muslima. Po bitwie Tangowie podpisali Pokój, ale NIE z Polską tylko Abbasydami, płacąc im ogromną kontrybucję i dając Tybet i Kaszgar za SOJUSZ PRZECIW POLSCE.
To zapoczątkowało wojny Abbasydów i Tangów z Polską, która poniosła szereg klęsk. Po zdobyciu Kurska i Sambora-Kijowa Abu-Muslim ZAPRAGNĄŁ jednak Drugiej Pielgrzymki do Mekki, w trakcie której wypędził z Damaszku Omajadów, co eregowało Kalifat Abbasydów w Bagdadzie. W drodze powrotnej z Mekki Abu-Muslim został jednak ZAMORDOWANY przez Abbasydów, co umożliwiło Polakom podjęcie wojny rewanżowej dla Odzyskania Sambora.
Decydująca bitwa była w Czarnym Lesie nad Seretem, prawdopodobnie w r. 760. Bitwę tą Polacy wygrali dzięki przysłanemu przez Czechów korpusowi kawalerii. Był tam syn chłopa spod Znojma Leszek, który opracował skuteczną acz plugawą taktykę walki z dromadnicą, wobec której kawaleria była BEZSILNA: Przy ataku dromadnicy kawaleria cofała się rozsypując JEŻĘ, a gdy wielbłądy zaczęły RYCZEĆ, klękać i kłaść się to specjalnie okuta kawaleria ATAKOWAŁA.
To zwycięstwo nie wystarczyło, gdyż Arabowie wycofując się zostawiali ziemie Chazarom, toteż trzeba było pozyskać Turków Chińskich-UJGURÓW, czego dokonała Błękitnooka z Tienszanu uwodząc królewicza tureckiego Oguza. Za pomoc Polakom Turcy Chińscy dostali partyjski Kazachstan.
Do bardzo krwawej bitwy doszło nad Wołgą, po której Chazarowie złożyli Hołd Oguzowi. KŁÓTNIA za przyjęcie tego Hołdu trwała całą noc – bo było to złamaniem traktatu sojuszniczego – aż Polacy ustąpili więc podjęto przeprawę przez Wołgę wycinając piękny sadzony ludzką ręką las. II bardzo ważna bitwa była pod Tyflisem; kalif schronił się w namiocie Oguza, który przyjął służbę u niego ZA CAŁY SKARBIEC BAGDADZKI – co było powtórnym złamaniem traktatu sojuszniczego. Na mocy traktatu turecko-arabskiego Oguz wypędził Omajadów z Egiptu oraz podbił Afganistan i Indie, które zatrzymał dla SIEBIE, a potem narzucił trybut Chinom, stając się tym Największym Zdobywcą Tureckim.
Witeź Przemysław podjął oblężenie Baku, które broniło się skutecznie, i wysłał zięcia Leszka – bo synowie polegli w walkach z Arabami – do Poznania, gdzie ten przyjął poselstwo Franków z palatynem Bretanii Rolandem Wielkim, które obiecało zwrot Lubeki po Pacyfikacji Sasów. Frankowie wykorzystali bowiem wojny arabsko-polskie dla rekonkwisty Akwitanii, Prowansji\, Langwedocji i Włoch oraz wyprawili się na Saragossę, ale w drodze powrotnej doznali dotkliwej porażki w Pirenejach od Basków. W ten sposób wojna polsko-arabska przekształciła się w wojnę frankijsko-polską, gdyż Karol Wlk miast Zwrócić Lubekę OBLEGŁ SZCZECIN, gdzie zginął Roland Wlk.
Po śmierci Rolanda Karol Wlk wypędził z Bretanii Rolanda II aby zagarnąć skarbiec Wizygocki w Mont Saint Michel, ale Roland II uciekł do Polski, aby na czele floty polskiej i skandynawskiej rozgromić flotę Franków, co wydawało Francję na łup Normanom. Wobec tego Karol udał się z wizytą kapitulancką do Krakowa, gdzie w r. 789 spotkał się z Rolandem II, Leszkiem Wyścigowym i Kalifem z Bagdadu. Powstała na tą okoliczność Pieśń o Rolandzie PRZENOSIŁA Śmierć Rolanda Wlk spod Szczecina w Pireneje, gdzie Rolanda NIE BYŁO. Na tą okoliczność wybito też monetę palatynacką KAROL-ROLAND.
Ponieważ Turków mogli pokonać TYLKO POLACY to zawarto układ: POLACY WYPĘDZĄ TURKÓW Z AFGANISTANU I INDII za co Arabowie pomogą Polakom odzyskać Chazarskie Powołże. Wobec tego Leszek III wyprawił się do Azji; skapitulował Oguza w Kabulu, odzyskał dla Kalifa Indie i Podbił Chiny. To wywołało Awanturę w Bagdadzie, gdyż Arabowie uważali, że Traktat Krakowski DAJE IM CAŁĄ AZJĘ, gdy Polacy taktowali Chiny jako Odwieczny Trybutariat i Lennitet Polski. Wobec tego Arabowie sprzeciwili się egzekucji Traktatu Krakowskiego Bez Oddania Chin Kalifowi, na co Polacy musieli przystać. W każdym razie roszczenia arabskie do Chin pochodziły li tylko z podboju ich przez Laszka III Wyścigowego.
Leszek mianował Begiem Chazarii Pieniążka, któremu Sejm dał nazwisko PRAWDZIC. Przeniósł też stolicę Lechii nad Don, którą Rusini zwali BOGUCZAR od Boha i Cara a Polacy i Europejczycy LECH. Równocześnie Prawdzice budowali w Wołgogradzie zamek KAZBEK a w Lechu i Wołgogradzie zbudowano kopie-kopii latarni aleksandryjskiej FAROS, którą na Gargamellu wzniósł mąż Semiramidy Grakchówny Set Ptolemeusz. Poprawnym naśladownictwem Farosa jest pałąc STALINA w Warszawie, tylko że nie Stożkowy a prostopadłościenny. Od tego Wołgograd nazywano BIAŁĄ WIEŻĄ, którą zburzył Tmur Kulawy uciekając przez Ludwikiem Wielkim.
Karol Wlk, sądząc, że między Polską a Kalifatem dojdzie do wojny o CHINY, kazał zakuć Rolanda II w kajdany i obległ Wiedeń, gdzie został pobity przez Czechów. Władzę zdobył jego bastard, który mianował się CARLOMAGNE czyli Karol Wielki. Na dodatek ten Karol Wielki wszedł do Czech i obległ Cheb. Do Chebu udał się więc Leszek III jako Wojewoda Czeski i powiedział Carlomagnemu, żeby się Nie Wygłupiał, za co ten kazał go Rozerwać Końmi.
Śmierć Wojewody Lecha w Czechach w r. 805 jest uznanym faktem historycznym, ale Czesi NIE CHCĄ LECHA zmieniająć go na Becha i ZDRAJCĘ, że syn chłopa spod Znojma został Polskim Królem??? Sejm spuścił z łańcucha Normanów, którzy zdobyli Kolonię, więc stolica musiała być przeniesiona do Moguncji, gdzie wybudowano wspaniały WIESBADEN pod nazwą „Domu Orła” Carlomagniego, który uciekł do Paryża, gdzie został pojmany przez Popiela I. Ten UKORONOWAŁ pozostawionego w Krakowie jako zakładnika Króla Akwitanii Ludwika Pobożnego MIECZEMJ: http://wandaluzja.pl/?p=p_118&sName=30.-polska-popielidow//. WYMUSZAJĄCY Koronację nie jest bowiem żadnym Generałem Frankońskim, ale Obcym Monarchą. W historiografii polskiej jest to Popiel I Gnuśny, CO BAŁ SIĘ HUNNÓW czyli Turków. – Nie mylić z Popielem Wielkim, który ustanowił Sejm na Górze Narad w Poznaniu.
Turcy faktycznie najechali Lechię w r. 830, ale zostali pobici nad Wołgą przez syna Popiela Gnuśnego Ludwika Lebediusza, któremu pomagał syn Ludwika Pobożnego Ludwik Niemiec, który został za to polskim wojewodą ŚLĄSKA. Zorganizował on bunt synów cesarskich, którzy pobili Cesarza, ale sejm Franków Wyprosił go z Paryża więc ogłosił się Królem Niemiec. Gdy uznany przez sejm Franków za Seniora Lotariusz wygnał go z Kolonii i Ratyzbony to złożył hołd Lebediuszowi w Nysie, który wysłał Czechów, którzy wygnali Lotariusza ze Strasburga Z Torbami i skapitulowali Franków pod Auxerre. Jeńców Czesi wydali Niemcom i Francuzom, którzy WYCIELI ICH DO NOGI.
Gdy umarł Lebediusz to uznany przez Sejm następca tronu WISŁAW był nieletni. W tym czasie Wojewoda Sambora KIJ oblegał i zdobył Konstantynopol, gdzie kazał rozebrać pałac SĄD i przewieść do Sambora, który zaczęto zwać KIJOWEM. Pałac ten, z białego marmuru, Konstantyn Wlk przywiózł z Aleksandrii, żeby odebrać jej Majestat Światowy. Zmalwersowanie kapitałów chrześcijańskich w bankach żydowskich dało mu pieniądze Na WSZYSTKO, czym powołał Chrześcijaństwo Antysemickie – żeby talibowie nie kastrowali Rzymian i Greków.
Równoczęśnie Ludwik Niemiec zdobył Wiedeń więc po zdobyciu Konstantynopola Kiij popłynął w górę Dunaju. W Wiedniu klucze wręczał mu syn Karola Wlk Henryk V Pobożny, w którego pięknej córce Ryksie Kij zakochał się i ożenił. Sejm uznał Kija za REGENTA, ale Ryksa naciskała na mężą, żeby ogłosił się witeziem. W r. 872 doszło do wojny z Niemcami w Czechach, gdzie odznaczył się następca tronu Wisław a w Wiedniu zebrała się rada familijna Popielidów, która odmówiła Kijowi Korony więc została OTRUTA przez burgrabiego Wiednia Henryka V Pobożnego. To jest wersja Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian.
To SKOMPROMITOWAŁO Kija jako witezia Popiela II, co wykorzystał następca Ludwika Niemca Karol III Gruby, który umożliwił Świętopełkowi Wielkomorawskiemu zajęcie Wiednia a ten wystosował przez Metodego słynne ULTIMATUM Postrzyżynowe. Postrzyżyny były rytuałem pójścia syna do wojska. Ultimatum zostało wygłoszone na uczci w Imperialnym pałacu KASZUBY w Koninie, gdyż opluci i wygnani posłowie doszli w ciągu jednego dnia do Koła, gdzie mieszkał naczelnik wiecu goplańskiego Piast, który też urządzał Postrzyżyny dla Siemowita.
Po Ultimatum Karol III najechał w r. 876 Polskę i zdobył Sławę-Głogów, której Popiel II nie odzyskał. W r. 882 najechał po raz II ze Świętopełkiem i Czechami, którzy zdobyli Wrocław i Kraków a Świętopełk Czerwony Horwat (Zaleszczyki). Ponieważ interweniował beg Prawdzic to Karol zwrócił się przeciw Chazarom i obie wielkie armie spotkały się nad Liwcem. Tam do Prawdzica przybył wojewoda Lublina Poraj z wykradzionym jakoby Niemcom planem zdobycia Płocka przy pomocy ZDRAJCY-Piasta. O tym beg wiedział skądinnąd, bo ogłosił capstrzyk a wtedy Niemcy ZAATAKOWALI a od tyłu uderzyli na Chazarów polscy Węgrzy.
Ponieważ kagan sprowadził przeciw Prawdzicom Turków z Kazachstanu to beg wycofał się ze zmobilizowanymi Mazurami do Moskwy a Popiel kazał synowi Leszkowi-Sobiesławowi przewieść flotyllą skarby wandalskie na zamek GOCKI na cytadeli Napoleona w Gdańsku, który wziął ze sobą kolesia Siemowita-Wojewodę. Płock był twierdzą Nie Do Zdobycia, ale były tam spichrze z pszenicą dla Skandynawów, które Niemcy rozbili katapultami i – czym się chwalili – puszczali po megalitycznym murze zapłodnione szczurzyce, co przydało Popielowi przydomek MYSZOWATEGO. Potem Karol III mianował Siemowita KSIĘCIEM.
Prawdzice odpowiedzili na to oblężeniem Nowogrodu Wlk, któremu Karol przysłał z odsieczą Swewów, ale Prawdzsice przekupili ich i z Nowogrodzianami wysłali na Paryż. Karol uwolnił Paryż Ogromnym Okupem, czym zadłużył skarb państwa a podatki na pokrycie Długu Paryskiego wywołały bunty i Upadku Karola.
To wykorzystali Prawdzice najeżdżając najpierw Goplanię i bijąc Piastów pod Lutomierskiem k. Łodzi, gdzie Niemcy odkryli cmentarzysko pobitewne z Księciem i drużynnikami, z oporządzeniem czasami aż z Syberii. Sejm w Kruszwicy w r. 899 wyniósł Leszka V, który, gdy Prawdzice uderzyli na Niemcy, WYCIĄŁ ZAŁOGĘ CZESKĄ NA WAWELU. - Niemcy stały się Protektoratem Prawdziców.

Rok 1977 był PRZEŁOMOWY w dziejach świata, gdyż w Warszawie została wydana książka: Prof. dr hab. Jadwiga Lipińska, Wiesław Koziński, Cywilizacja miedzi i kamienia, PWN, Warszawa 1977 z podtytłem 2400–2200 BC. OKRES ŻELAZA I BETONU; Franz J. Strauss kupił w Akadamii Nauk NRD moją Funkcjnalną Chronologię Architektury Niemieckiej a Rokefeler kupił we wrocławskiej TOSHIBIE minireaktor URSZULA SIPIŃSKA, ale nie dla energatyki tylko schronów Przeciwatomowych.
Wiek ŻELAZA I BETONU był całkowicie NIEZROZUMIAŁY na skutek PIERDZENIA Niemców o Małoazjatyckiej Genezie Metalurgii Żelaza, czym ja też dałem się ZAKLĄĆ. W tym świetle to STONEHENGE mogli budować Minojczycy narzędziami hetyckimi.
Dopiero aby nie zostać idijotą Indianim Jonesem od Rozstrzeliwania Antysemitów musiałem oświadczyć, iż to, że Niemcy nie chcą mnie wypuścić do Turcji nie wystarczy, gdyż muszą jeszcze przedłożyć dowody za małoazjatycką metalurgią żelaza, bo wygląda to na takie Fekalium Pruskie, jak Troja Schliemanna, a ponieważ tego nie zrobili to ja zacząłem jechać na Matalurgii Sudeckiej więc Anglicy ogłosili EUROPEJSKĄ ATLANTYDĘ.
Żelazo i stal eksportowano NA CAŁY ŚWIAT NIE Z AZJI MNIEJSZEJ, ALE Z POLSKI.
Wygląda na to, że to Gowin kazał Jarosławowi Kaczyńskiemu powiedzieć: STAĆ NAS NA ODBUDOWĘ ZAMKÓW KAZIMIERZOWSKICH W JURZE, co uważam za Kontratak jadaczy fekaliów pruskich i hitlerowskich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9217
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2018 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.tvp.info/36822230/skarb-wikingow-i-monety-haralda-sinozebego-wielkie-odkrycie-na-rugii
SKARB WIKINGÓW I MONETY HARALDA SINOZĘBEGO. WIELKIE ODKRYCIE NA RUGII – Niemieccy archeolodzy znaleźli na wyspie precjoza z czasów Haralda Sinozębego, króla Danii w latach 930-987. Ważące po 0,3 grama srebrne monety z wizerunkiem krzyża to jedne z pierwszych egzemplarzy środków płatniczych w tym kraju. Harald przyjął chrzest w tym samym mniej więcej czasie, co Mieszko I – w 965 roku.

Sprawa ta miała początek w bitwie nad Regnicą w r. 955. Armia króla niemieckiego Ottona I została otoczona przez witezia kurskiego Stogniewa, wobec czego Otton wysłał margrabiego Gerona z propozycją Rozejmu. Witeź WYŚMIAŁ jednak Gerona i Króla twierdząc, że Niemcom pozstała tylko Kapitulacja. Witeź odprawił Gerona i kazał Podwoić Straże.
Gerona odprowadzł kapłan rugijski, gdyż Regnica była pilnowana przez okręnty rańskie. Z tym Geron zagrał w pokera: JUTRO BITWA. JEŚLI WYGRACIE BĘDZIECIE RZĄDZENI BATOGIEM TURECKIM, A JEŚLI PRZEGRACIE DOSTANIECIE OD KRÓLA BORNHOLM. W nocy okręty rańskie utworzyły mosty po których piechota niemiecka udrzyła na śpiący obóz słowiański.
Tympanon fundacyjny mostu Judyty w Pradze przedstawia hołd TRYBUTARNY Młodego Witezia dla Bolesława Srogiego, który dowodził odsieczą dla Ottona. Bolesław, który po bitwie zajął Śląsk lewobrzeżny, Kraków i Kijów obiecał Młodemu witeziowi – bo Stary zginął nad Regnicą – pomoc w ODZYSKANIU Powołża. Po bitwie nad Regnicą Połabie uznało protektorat księcia GOPLAN Świętosława ze Szczecina, który w bitwie nie uczestniczył.
W 962 r. TRYUMFATOR znad Regnicy ukoronował się w Rzymie na Pierwszego CESARZA Niemiec. Przy Koronacji uzgodniono Usunięcie Arabów z Morza Śródziemnego, na którym panowali Omajadowie Hiszpańscy. To zlecono Wichmanowi, byłemu jarlowi Bractwa Śmiałych Żeglarzy na Wolinie. Wichman przybył więc na Połabie i wezwał floty słowiańskie do najazdu na Hiszpanię, ale król duński Harald Sinozęby stanowczo się temu sprzeciwił. Wobec tego floty słowiańskie uderzyły na Bornholm, gdzie Wolinianie wzięli do niewoli Haralda, który został przywieziony na Woliń. Uznał się trybutariuszem Cesarza i przyjął chrzest Rzymski, ale w r. 986 został ponownie wzięty do niewoli przez Wolinian i UMARŁ NA WOLINIE. To kwalifikuje SKARB Haralda Sinozębego na Rugii na OKUP Słynnego Wikinga.
Bardzo ciekawe są SKUTKI wyprawy Wichmana na Bornholm. Świętosław wysłał kawalerię na wojnę Prawdziców o Zjednoczenie Chin, wobec czego Wichman i Geron uderzyli wracającymi z Bornholmu flotami na Szczecin, który został zdobyty a Świętosław zginął. Następcą Świętosława zostać Ścibor, który uznał się trybutariuszem cesarza DO RZEKI WARTY, co w Rzymie wyznaczono jako linię Wisły-Gopła-Warty-Przemszy-Wisły-Odry-Morawy i Dunaju.
Wracająca z Chin jazda polska pod wodzą Mieczysława – znanego pod junackim zdrobnieniem MIESZKO – zaatakowała Od Tyłu wielką konną armię chazarską, która została rozbita przez Bolesława Srogiego, co przypisuje się synowi Świętosława ze Szczecina ŚWIATOSŁAWOWI. Bolesław złupił Złoto Chazarów, które przewiózł flotyllą do Bratysławy oraz zdobył Konstanynopol, gdyż Bizantyjczycy zaatakowali jego flotyllę na Dunaju. Kazał też córce Dobrawie odstawić od Łoża księcia niemieckiego i przyjąć doń Mieszka, który po powrocie do kraju rozgromił pod Lipianami Wichmana.
Wichman błąkał się przez 3 dni po lasach aż trafił do Stargardu, gdzie w gospodzie został rozpoznany i zabity.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9217
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2018 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad. 104: NICK said – 2018-04-16 (Poniedziałek) @ 18:59:42
REZERWATY DLA POLAKÓW

Przed I wojną światową w Krakowie ukazała się książka PRAWO WYŻSZEJ RASY. Ta Wyszą Rasa byli Żydzi a Niższą FRANCUZI – zgodnie z doktryną Pierdziela Rokefelera. Te Prawo Wyższej Rasy znam tylko z komentarzy, ale miałem znajomą, która ją i Przeczytała, czym była ZSZOKOWANA: Narracja jest taka, że skoro Francuzi zostali zdominowani Populacyjnie, Rasowo, Finansowo i Politycznie przez Żydów to Francuzów czeka los Indian Amerykańskich, bo FRANCJA JEST ŻYDOWSKA.
Uświadomiłem tą Panią, że Francja została zdominowana nie przez Żydów a Jezuitów i tylko na południe od Loary, gdzie była okupacja arabska i powstały domeny królewskie. Karolingowie Żydami czy Jezuitami nie byli tylko Merowingami od Nerowiusza, syna Nerona i Sabiny-Salome, córki Jezusa Chrystusa i Marii Magdaleny.
Mam dziwną mapę, która została opublikowana bez kometarza. USA obejmują całą Amerykę Północną i Środkową; Wielka Brytania z Afryką, Bliskim Wschodem i Indiami; Niemcy jako Europa do Uralu i z Ameryką Południową; Japonia z całym Dalekim Wschodem do Jeniseju i Tybetu i z Australią oraz POLSKA między Uralem a Jenisejem ??? Pamiętam dyskusję 50 lat temu, że Plan Wysiedlenia Polaków na Syberię wywołał protest pruskiego sztabu generalnego, iż Polacy na Syberii mogą być Niebezpieczni dla Niemców.
Mapa ta mogła być skutkiem Rewolucji Bolszewickiej, która dając Niemcom ROPĘ ROSYJSKĄ zdawała się dawać im Zwycięstwo, ale na Kubaniu i Powołżu powstała Biała Rosja zasilana bronią i pieniędzmi przez Ententę, wobec czego po klęsce z Polakami Bolszewicy zwrócili się do Nacjonalistycznych Chin i Cesarstwa Japonii, które pamiętało obiecaną granicę Na Jeniseju, czego logicznym skutkiem była Syberyjska Polska dla sybiraków polskich i ukraińskich. Armie chińska i japońska zaangażowały się jednak w Wojnę Rosyjską tylko NAJEMNICZO i za pieniądze Rokefelerów, którzy zastąpili Rotszyldów.
Mam artykuł: Christian Wuest, BENZIN AUS WASSER UND LUFT – Das Eelektroauto kann bestenfalls langfristig Klimaschonung beitragen. Forscher setzen auf synthetische kraftstoffe. Wie realistisch sind diese Szenarien? Der Spiegel, Nr. 15/2018, s. 104-105.
Z artykułu wynika, że Niemcy WYCOFUJĄ Z USA FEKALIA HITLEROWSKIE i wracają do mego wniosku Energetyki Saharyjskiej na lustrze fotoelektrycznym Siemansa: W NOCY WODA A W DZIEŃ PRĄD.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9217
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2018 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2018/04/12/wolne-tematy-27-2018/
Ad. 263: Głos Prawdy said - 2018-04-15 (Niedziela) @ 08:37:03
Dlaczego Amerykanie nazywają się Pindosami – pochodzenie przydomku.

Marszałek Broz-Tito miał MAJESTATYCZNY pseudonim Pindar, od gór Pindos, jak nazywały się w starożytności góry Dynarskie.
IPN opublikował zdjęcie marszałka Broz-Tito-Pindara ze swym sztabem na Żytomirszczyźnie:
https://marucha.wordpress.com/2018/01/17/wolne-tematy-4-2018 – Ad. 10// https://v.wpimg.pl/Mzc2MjgzJBNMfWJcU041TlEFYg5JDT0TDlVjG// z Łupaszką jako Prowodyrem. Ja tym zdjęciem UWIARYGODNIŁEM w Banku Atlantyckim czek Jovana Prawdzica, który był synem oficer łącznikowej marszałka Broz-Tito-Pindara, gdy mój stryj Czesław Prawdzic był oficerm łącznikowym mego ojca w sztabie Broz-Tito-Pindara, który SIEDZI w środku, a oficerowie łącznikowi kopulowali się.
Broz Tito Pindar pomagał memu ojcu wziąć w Kijowie do niewoli Generalissimusa, który wiózł do Pragi złoto na wykupienie przez Holokaustów USA, toteż Kosowarzy nazywali Amerykanów PINDAISTAMI.
Operacja KIJOWSKA Pindaistów była KONIECZNA, gdyż Generalissimus wydał Robertowi Oppenheimerowi Rozkaz ZNISZCZENIE wschodnich Stanów i Europy Zachodniej CZECHOSŁOWACKĄ Car-Bombą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9217
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2018 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIEMIECKI GAMBIT VON SPEE

Może Ktoś mi powie, CO Niemcy Chcieli Osiągnąć, wysyłając do Ameryki Południowej tuż przed wybuchem I wojny światowej eskadrę von SPEE ???. Jako chłopak czytałem drukowane przez polskiie tygodniki niemiecką PROPAGANDĘ, która okazywała się Łgarstwem, ale na Trop wpadłem dopiero, gdy Stasi ogłosiło Silnik Nadrowskiego dla zaszantażowania BMW. Zgłosiłem się z tym do Profesora Marka Czaplińskiego, który nie chciał jednak o tym słyszeć. Dobrzego go znałem a on pisał wówczas grubą Historię Drugiej Rzeszy.
Otóż wg mnie był to Gambit wobec Ameryki Łacińskiej, jaki się UDAŁ przez wysłanie w tym samym czasie krążowników GUBEN i BRESLAU do Turcji. Lord Admiralicji Winston Churchill powiedział o tym w Izbie Gmin: KARAWELE KOLUMBA DAŁY HISZPANII AMERYKĘ. A DZIŚ, DWIE NIEMIECKIE FREGATY, DAŁY NIEMCOM AZJĘ. - Płynęli Antysemici.
Nienawiść Muzułmanów do ŻYDOWSKIEJ Anglii była bowiem na miarę Patologicznej Ninawiści Katarzyny Wielkiej do Polski: https://www.salon24.pl/u/aleszum/764825,atak-na-polske-wzorem-carycy-katarzyny-ii-konfederacji-targowickiej-ciag-dalszy//, z która z Nienawiści wsadziła sobie bagnet w D. Kazała przywieść sobie Tron Jagiellonów i przerobić go na WC, ale w Petersburgu wszyscy hydraulicy byli Polakami więc gdy siadła nań to wystrzelił Bagnet na sprężynie. Ta NIENAWIŚĆ została skodyfikowana w 45 Przykazaniach Niszczenia Polski: http://wandaluzja.pl/?p=p_327&sName=testament-stalina//
Otóż Niemcy wyobrażali sobie, że wysyłając eskadrę von SPEE do Ameryki Południowej spowodują tam Rewolucją Antyanglosaską, którą zajmą Kanał Panamski. U ujcia La Platy doszło jednak do bitwy lekkich pancerników Von Spee z ciężkimi krążownikami brytyjskimi, ze skutkiem 2100 zabitych Niemców i 25 Anglików. Obie eskadry miały mieć napęd MAZUTOWY, ale brytyjskie były SZYBSZE, co ja tłumaczę tym, że Zmodernizowane Ciężkie LINIOWE (a więc pancerniki) krążowniki krytyjskie miały amerykańskie silniki wysokoprężne Nadrowskiego, które UNIEMOŻLIWIAŁY Niemcom osiągnięcie Zasięgu Ogniowego, więc dysponujące większym zasięgiem i kalibrem (305 mm „krążowniki” brytyjskie – faktycznie pancerniki – bombardowały pancerniki niemieckie, działa 210 mm, które nie mogły zbliżyć się na odległość strzelecką. Te działa i silniki Nadrowskiego dostarczyli Brytyjczykom Amerykanie.
To zdaje się świadczyć, że niemiecki Gambit południowoamerykński został skontrowany Kontrgambitem Churchilla.
Janusz Korwin Kikke mówił, że KACZYŃSKI TO NOGA EKONOMICZNA I FINANSOWA A MORAWIECKI TO HILARY MINC czyli największy szkodnik gospodarczy Polski. Poniewaz mój stryj był Zastępcą Hilarego Minca więc wiem, że SZKODNICTWO Minca wynikało z jego Antypolonizmu.
Doszełem do wniosku i GŁOSIŁEM, że Mateusz Morawiecki jest agentem kapitału żydoarabskiego, ale dopiero film: https://youtu.be/SEmpnBh5j-Qhttps: wykazał, że to bankster Pierdziela Rokefelra czyli STALINOWIEC, jak jego ojciec Kornal Morawiecki – Najlepszy Agent Armii Sowieckiej. Gdyby ktoś nie wiedział to Pierdziel uratował rewolucję Bolszewicką po klęskach nad Wisłą i Niemnem, finansując PRZEZ STALINA najemników chińskich i japońskich
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9217
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2018 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2018/04/19/milion-aut-elektrycznych-rzadu-pis-do-2025-roku-bedzie-jak-elektrownia-atomowa-rzadu-po-do-2020-roku/#comment-749848

USA zostały OTRUTE Kanadyjsko-Kalifornijskim Systemem Energetyki Wodorowej jako ANTYTEZĄ Alojzego Kowalskiego, który został OTRUTY przez neapolitańską szkołę kopulacyjną u Urszuli Sipińskiej. KKSEW był PIERDZENIEM Adolfa Hitlera na cotygodniowych biesiadach Generałów SS, na których miał bywać późniejszy Książe-Małżonek Filip. Była to więc walka Alojzego Kowalskiego ze SMRODAMI Adolfa Hitlera, które zafirmował Pierdziel Rokefeler pod nazwą Mercedesa-Flicka. Flick był komisarzem Hitlera na Górnym Śląsku a jego Dyrektorem OŚWIĘCIMIA był habsburski Nadkomisarz Rockefellera Preskott Busch-Sherff-Bush, ojciec i dziad Prezydentów USA.
Poza aferą Mercedesa-Flicka była jeszcze afera Chińskiego Samochodu Elektrycznego, który ma też Biliony Dolarów DŁUGU. Było już kilka artykułów: NIE CHCEMY CHIŃSKIEGO SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO, co znaczy Nie Chcemy Chińskich DŁUGÓW.
Było oświadczenie Polskich Fizyków: NIGDY NIE BĘDZIE SAMOCHODÓW NA PRĄD – bo jest to zabawa dla Analfabetów Technicznych. Wodór i Elektryczność nie są bowiem Źródłami Energii tylko jej NOŚNIKAMI i to Drogimi więc Energię trzeba SKĄDEŚ Pozyskać. Poza tym samochód elektryczny jest Droższy, kłopotliwy w obsłudze i bardziej uciążliwy dla środowiska od benzynowego. Chińczyków zrobiono w Konia za Ileś Bilionów Dolców tłumacząc im, że jak zbudują NAJWIĘKSZĄ TAMĘ to będą mieli Energii W Brud, co okazało się Austriackim Gadaniem a Chiński Samochód Elektryczny ZAŚMIARDŁ się więc DŁUGI trzeba wyeksportować do Polski, co jest większą aferą od Zamiany minireaktora URSZULA SIPIŃSKA na superreaktor ROCKEFELLER, gdyż USi jest potrzebny dla schronów pa.
Korwin Mikke mówi, że Jarosław Kaczyński to Noga ekonomiczna I finansowa a Mateusz Morawiecki to HILARY MINC, ale Chiński Samochód Elektryczny – wygnany z Kalifornii zadłużony MONSTRUALNIE – świadczy, że to nie Noga a PROTEZA.
Całe szczęście, że Korwin nie powiedział, że to Chuj Ekonomiczny i Finansowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9217
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2018 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2018/04/18/wolne-tematy-29-2018/
Ad. 79, 95:

To nie Prostytutka tylko KURWA BUŁGARSKA i Komisarz Steve Jobsa od APPLE i Billa Gatesa od MICROSOFTU a prawdopodobnie i Zukerberga od GOOGLA. Do ELWRO przyjeżdżali Breżniew z Kosyginem PRZESTRASZENI deklarcją Jacka Karpińskiego: KOMPUTER W KAŻDYM DOMU, co groziła ZAWALENIEM Związku Sowieckiego. Ci zdali się w tej sprawie na Marszała Malinowskiego, który został podjęty w ELWRO wystawanym przyjęciem, na którym doszło do zabawnego incydentu: Pan Dyrektor ochrzanił w kącie ochmistrzynię, że podano Nie To Wino Węgierskie, co nie uszło uwadze Marszała, który zauważył CZTO, WY HRABIA? na co wszyscy wybuchneli śmiechem a Ścibor-Rylski zaczerwienił się…
Marszałek Malinowski mianował Komisarzem Jacka Karpińskiego Najlepszego Agenta Armii Sowieckiej Kornela Morawieckiego i dlatego Legendarny APPLE powstał w garażu Morawieckich w Kalifornii. Zostało to ujawnione wobec nieudanego zamchu Steve Jobsa na Stafana Woźnicę-Woźniaka, który oświadczył przed sądem, że ŻADNEGO APPLE NIE BYŁO tylko Polutowali części przywiezione przez Michała Woźnicę-Woźniaka.
Woźnice byli Żydami węgierskimi z Oświęcimia. Ze starszym Michałem, który był kierownikiem działu Mechaniki Precyzyjnej w ELWRO, kolegowałem się i widziałem u niego w gabinecie na stole PLAGIAT Mikrokomputera Jacka Karpińskiego, o którym mówiono WALIZKA MIAST SAMOCHODU. Ten Plagiat kupiły Kurwy Bułgarskie dla Teodora Żiwkowa, który miał 168 synów, których musiał wyposażyć. Kurwy Bułgarskie wywiozły ten Plagiat do Indii, gdzie studiowali Jogę Jobs i Gates. Ci jogini wywieźli Technologię Jacka Karpińskiego z Indii do USA, gdzie powstał APPLE, MICROSOFT I GOOGLE.
Ponieważ jogini zaczęli odżegnywać sie od Kurew Bułgarskich to te zaczęły PŁAKAĆ, co groziło, że poskarżą się byłej Pannie Aleksandrze Nowak z ELWRO, która mogła zwrócić się do mnie, a ja już bym pokazał joginom, Gdzie Raki Zimują. Wobec tego nałożnik Adolfa Hitlera i Dystrybutor Satelitanej Detekcji Złota Bronisław Geremek musiał załadować mercedesa Eurosami i wyruszyć do Niemiec, żeby ukoić Kurwy, które oddały się pod opiekę Angeli Merkel. Ta zwietrzyła okazję przejęcia dystrybucji Satelitarnej Detekcji Złota więc powiadomiła alfonsa bułgarskiego, że Geremek chce SPŁACIĆ Kurwy Bułgarskie kilkoma walizami Euro, więc ten jako Kamikadze zamordował Geremka na drodze z Poznania do Berlina. Kurwa, która obsługiwała seksualnie nałożnika Hitlera, również za kierownicą, PRZEŻYŁA.
Policja, która zjawiła się na miejscu wypadku otworzyła przy świadkach jedną walizę WYPCHANĄ Eurosami. Sprawa została załatwiona według 23 punktu 45 Przykazań Niszczenia Polski: http://wandaluzja.pl/?p=p_327&sName=testament-stalina//
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 362, 363, 364
Strona 364 z 364

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group