Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Antyk
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40, 41  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10087
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Sty 13, 2018 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.google.pl/search?q=Sensacja+archeologiczna+-+Biblijny+lud+na+ziemiach+polskich&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=Vr1ZWpKhJ9TA8gfwxYfQCQ//
Sensacja Archeologiczna – BIBLIJNY LUD NA ZIEMIACH POLSKICH

Aż mnie ZMROZIŁO, bo myślałem, że to zapowiadany przez Pana Stefana Szydłowskiego Wielki Izrael w CAŁEJ Europie, Azji i Zachodniej Ameryce ze stolicą w Krakowie czy Koninie, a tu Masz Babo Placek: scytyjskie grodzisko k. Rzeszowa. Ja od wieliu lat TRĄBIE o Okupacji Scytyjskiej z Wyjątkiem Kaszub w latach 510-490 pne.
Czyngis Chan mógł sobie być Ogierkiem Żydowskim, ale Set Ptolemeusz to NIE, bo mu Sejm pod kołdrę zaglądał i od władzy odpychał, że musiał wyżywać się w Architekturze, dzięki czemu mamy Ruiny Wielkich Miast na Kujawach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10087
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Sty 16, 2018 6:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GEPIDIA – GOPLANIA

Kujawy znaczyły tyle co KOWALE. Kujawy Nad Bałtykiem wymienia Pyteasz z Marsylii w VI wieku p.n.e., ale wzmiankuje je już Odyseusz, który wybrał się z Ascyburgiony-Bergu-Dueseldorfu do Gdańska, żeby popłynąć kanałem Przemysłowym do Wiednia, gdzie spotkał się z płynącymi Renem i Dunajem do Włoch Italikami. Podróż Odyseusza do Ogigii-Gdańska była KONIECZNA by zaopatrzyć się w żelazo kaszubskie, które było Twardą Walutą.
Grakch I, który wystąpił jako protektor Ptolemeuszy przecie Seleucydom ZLIKWIDOWAŁ metalurgię małoazjatycką na imporcie krzyworoskiej rudy i donbaskiego węgla, bankrutując tym Seleucydów. Przesiedlił przy tym całą ludność Kapadocji w Karpaty Zachodnie – skąd może nazwa KARPATY?
W takim razie Kapadocy płynęli w górę Dunaju i Morawy, aby założyć METALURGICZNĄ kulturę puchowską, ale część z nich powinna popłynąć kanałami Morawskim, Górnośląskim i Przemysłowym na KUJAWY, co mogło zmienić etnos Kujaw ze słowiańskiego na GOPIDZKI?
Nie da się oddzielić Goplan od GEPIDÓW, którzy są uważni za pozostańców gockich – co nie jest pewne. Jeśli Gepidowie-Goplanie byli enklawą po wyraźnej intruzji etnicznej na Kujawach w III-II wieku p.n.e. to wypada ich łączyć z działalnością Grakcha I i jego zięcia Seta Ptolemeusza, którzy zainicjowali wandalską kulturę PRZEWORKĄ. Argumentem za tym jest zamek ABISYŃSKI na cytadeli Napoleona w Gdańsku. Złoto na statery mogło pochodzić z Siedmiogrodu.
Zburzenie Wielkich Miast na Kujawach, które nie zostały odbudowane, można łączyć w wyprawą Leszka Chytrego ARIOVISTA i Juliusza Cezara nie tylko jako Łapaczy Niewolników, ale i dla Zbankrutowania Egiptu, który jechał na metalurgii kaszubskiej i powiślańskiej, którym zagroziła metalurgia ARMEŃSKA. Już po podboju Egiptu Oktawian August wysłał flotę na Krym, ale została ona wypędzona przez Lubrana.
Tyberiusz OGRAŁ jednak Wandalów Jak Dzieciaków, gdyż zachciało się im Pokoju z Rzymem, anektując Trację i Azję Mniejszą. Nauczeni tym Wandalowie sprowadzili Swewów Skandynawskich, którzy jako GOCI dokonali podboju Sarmacji na prawym brzegu Wisły, a gdy Trajan zdobył skarbiec sarmacki w Kamieńcu Podolskim to Rzesza Sarmacka rozsypała się. W walce o spadek po Sarmatach Wandalowie wspierali Gotów, aby w r. 332 n.e. wypędzić Rzymian Za Dunaj i anektować KIJÓW.
Rzymianie sprowadzili przeciw Wandalom Hunów, z którymi zniszczyli armię wandalską mad Nysą Łużycką, pamiątką czego jest nazwa ZGORZELEC, gdzie zginął Kagan wandalski Osij Pomorski, ale jego młodszy brat prowadził skuteczną wojnę z Hunami. Nazwa KAGAN pochodziła od kieleckiej Kadzielni, którą jako cytadelę zlikwidowali Rosjanie po kongresie Wiedeńskim. Wandalowie przegrali 4 wojny z Hunami, ale wychodzili cało, może dzięki wielkim skarbom, które mieli na Wolinie – prawdopodobnie w Lubinie.
Wandalski sztab generalny rozważał emigrację całego ludu do Galii, gdzie wysłał amię w celu podbicia jej, ale zdecydował się na zamordowanie Attyli i V wojnę z Hunami, co doprowadziło do bitwy nad Nidą, gdzie zginęła olbrzymia Orda Huńskiej – jedyne państwo od Atlantyku do Pacyfiku. Mówi o tym Skarb Nie Błogi (Nibelungów) i Pieśń o Hunach.
Wobec klęski nad Nidą Hunowie wywieźli z pałacu Habsburgów w Budzie transportem kołowym Majestatyczny Skarb Attyli, który został osaczony przez Wandalów w Mołdawii, którzy jednak zostawili go Gepidom i pognali za flotyllą isterów, która wiozła Imperialny Skarb Attyli. Skarb Majestatyczny odnalazł się jako Narodowy Skarb Rumuński, który jest uważany za GEPIDZKI, a ze skarbem Imperialnym Hunów jest CIUCIUBABKA.
Według mnie mógł być przechwycony przez bizantyjczyków i ukryty w podziemiach twierdzy belgradzkiej. Po bitwie pod Bihaczem twierdza została zdobyta przez Wandalów Afrykańskich, ale w r. 558 została odbita na kilka miesięcy przez Bizantyjczyków i Hunów, co wystarczyło do wywiezienia skarbów Kali- czy Ciuciubaki.
Gepidowie dostali od Wandalów Siedmiogród, między Karpatami a Cisą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10087
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lut 19, 2018 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bieżąca Rzeczpospolita PLUS – MINUS zamieszcza artykuł o MAZARZE na zachodnim brzegu Sycylii. To miasto rybackie, ale zasoby rybne zostały wyeksploatowane toteż mazarzanie myślą o nowej podstawie gospodarczej swego miasta, które ma atut turystyczny w postaci pięknej katedry HISZPAŃSKIEJ i strategiczne usytuowanie jachtingowe. Jachty płynące na Wschód powinny się zatrzymywać Tu Właśnie.
Mozyrzanom Spadł z Nieba DAR wyjątkowy, w postaci wyłowienia przez rybaków statuy SATYRA w Pozie Błazeńskiej, co obudziło w nich wenę artystyczną. Satyr jest przypisywany Praksytelesowi Młodszemu. Już wyobrażają sobie, że bogaci Amerykanie będą przyjeżdżać, aby oglądać ich Satyra niczym w WITAJ NAM MYSTER MARSZAL. Muszę tu jednak ich zasmucić, bo to nie jest żaden SATYR W POZIE BŁAZEŃSKIEJ tylko otruty przez Arystotelesa Aleksander Wielki.
We Wrocławiu stoi przed Uniwersytetem statua SZERMIERZA – całkiem nagiego. Było to w czasach, gdy studenci nosili SZPADY. Otóż Szermierz zgrał się w karty do Cna, ale szpady NIE PRZEGRAŁ. Korporacja po zbadaniu sprawy postanowiła to upamiętnić POMNIKIEM za Bohaterską Grę, co Rektor zaaprobował ze względów Moralizatorskich: DO CZEGO PROWADZI ZGUBNY NAŁÓG KARCIARSTWA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10087
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://on.interia.pl/styl-zycia/ciekawostki/news-jakie-tajemnice-kryje-swiety-grob,nId,2546911//

SARMACKI grobowiec Jezusa Chrystusa jest na terenie meczetu w Siringarze w Kaszmirze, do którego klucz ma policja indyjska. Biblioteka Jezusa Chrystusa w tym meczecie ZNIKNĘŁA. Poprzednio hierarchowie muzułmańscy pozwalali niektórym Anglikom CZYTAĆ w niej a Bławatskiej, która miała rekomendacje Petersburskiej Akademii Nauk, ODPISYWAĆ, co spożytkował Bułhakow.
Według tej Biblioteki Jezus Chrystus umarł w Siringarze w wieku 97 lat na wylew krwi do mózgu. W Meczecie mieściła się akademia dla przeznaczonych do władzy książąt krwi, w której profesorem był Jezus Chrystus.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10087
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Mar 06, 2018 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paweł Szydłowski, WANDALOWIE czyli POLACY – Ostatnia zagadka naszej historii, BELLONA Spółka z o.o., Warszawa 2018, DRUK-INTRO S.A. ul. Swietokrzyska 32, 88-100 Inowrocław.

Polska historiografia WANDALSKA była zawsze w cieniu polskiej historiografii LECHICKIEJ. W r. 1940 Wandalów anektował we Wrocławiu Hitler na prośbę śląskiej NSDAP, i ta Aneksja utrzymała się pomimo Lwowsko-Wrocławskiej Szkoły Archeologicznej i Architektoniczno-Historycznej, która została WYTRUTA trutką Majranowskiego, że zostałem tylko ja.
Imperium Lechickie między Renem a Pacyfikiem zdawało się być łatwym do wzięcia przez Niemców Wielką Germanią, od Łaby do Uralu, których to GERMANÓW Hitler uznał za Niemców a ja za Lechitów Leszka Złotnika, który podczas bitwy pod Maratonem zdobył skarbiec scytyjski w Płocku a potem rozgromił Scytów w Puszczy Sandomierskiej i wbijał HORWACKIE słypy graniczne nad Donem.
Rzymska nazwa GERMANIA pochodzi od zamku GARGAMELL w Krakowie, gdzie urzędował Leszek Złotnik po bitwie pod Maratonem i Aleksander Macedoński po bitwie pod Wiedniem w r. 339 p.n.e. jako Król Scytów. Był to zamek KRÓLEWSKI, uznany przez Greków za GIGANTOMANIĘ, który został zburzony – poniekąd z ZAZDROŚCI – przez Jana Luksemburskiego – wobec czego Władysław Łokietek zarekwirował biskupi Wawel. Rzymianie dzielili Europę Północną TAKTYCZNIE; na Kraj JEŹDŹCÓW na wschód od Wisły i Kraj PIECHURÓW na zachód od Wisły – skąd nasz GIERMEK czy GIEREK.
O ile nazwa LECHICI ma pochodzić od Popiela Wielkiego zwanego LECHEM czyli Lwem to mazwa WANDALOWIE ma pochodzić od wodza Serenów WANDALUZJA, który przyprowadzil swój wielki lud Na OKRĘTACH na Wybrzeżę Bursztynowe. Według mej WANDALUZJI <www.wandaluzja.pl> to Popiel Wielki miał żyć w końcy XVII wieku p.n.e. i zbudować zamek LECH na Cytadeli poznańskiej, gdy Wandaluz miał zdobyć Borodziej (Bydgoszcz), który nazwano na jego cześć WENEDĄ a rzekę Duklę WANDALUZĄ-Wisłą – skąd Wandale-Wiślanie. Tych Serenów identyfikuje się od XIX wieku z ARYJSKĄ kulturą amfor kulistych; Wandaluz miał polec w walce z Hellenami na Wolinie w Wisełce i być pochpowanym w Najwspanailszym Grobowcu Megalitycznym w Krajnie, który zbadano w latach 70.
Jest STO danych historycznych za identyfikcją Wandalów Polakami a za idntyfikacją z Niemcami Ani Jednej, toteż Unia Europejska wykazała się wyjątkową BEZCZELNOŚCIĄ uświetniając akces Polski do Unii Europejskiej wystawą WANDALOWIE – Strażnicy Bursztynowego Szlaku (luksusowy album: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Sklodowskiej, Lublin-Warszawa 2004; Patronat polityczny: Prezydenci Niemiec i Polski; JOHANNES RAU i ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI; Mecenat finansowy i fachowy: PKN ORLEN i Fundacja BODENWERDER (gniazdo rodowe największego łgarza w historii).
Tym Bursztynowym Szlakiem był Kanał Przemysłowy Bydgoszcz-Sosnowiec-Tychy-Racibórz-Hranice-Bratysława, którym transportowano żelazo i stal z Powiśla i Kaszub do Dunaju oraz węgiel koksujący z Cieszyna na Kaszuby dla przerobu rudy szwedzkiej. Przy budowie Kanału Przemysłowego w V tysiącleciu p.n.e. uruchomiono w Krakowie 8 kamieniołmów, które opuszczono po Uruchomieniu kanału. Kamnień dobywano wiertłami i piłami DIAMENTOWYMI techniką nie znaną dziś.
Kanał ten zniszczyli Hunowie a Wandalowie po rozgromieniu Hunów nad Nedao-Nidą w r. 454 nie odbudowali, gdyż starczała im metalurgia Powiślańska. Z tej racji został opuszczony też obsługujący metaurgię kaszubską port w Pucku, KILKAKROTNIE większy od średniowiecznego portu w Gdańsku, który pownien być Największym w Europie. Metalurgię powiślańską zniszczyli w czasie Potopu Szwedzi za pieniądze Mazarina i Cromwella, co skazało Polskę na NIEWYPŁACALNOŚĆ i powołało imperializmy francuski i angielski.
Paweł Szydłowski nazywa króla Wandalów Afrykańskich Gajzerycha – zresztą za innymi – GĄSIORKIEM, co mi się nie podoba. Tak mogli go przezywać żołnierze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10087
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Mar 18, 2018 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.google.pl/search?q=Gargamel+zamek&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjc1YrKvPXZAhWNzqQKHULgDLEQsAQIJg&biw=1164&bih=835#imgrc=_8JQklHoqwZUvM://

W wolnej chwili wypisałem w Google „Gargamel – zamek”, chcąc odnaleść „Pan Łęcki i jego Gargamell”, ale miast tego wyskoczył mi wspaniały pałac: Zamek Królewski [POZNAŃ] Wyborcza.pl//. Galeria „Pan Łęcki i jego Gargamel” jest wprawdzie na GOOGLE, ale BEZ ZDJĘĆ. Ja zamieszczałem REKONSTRUKCJĘ Gargamela Pana Łęckiego, ale nie zapisałem jej w komputerze, toteż trudno będzie ją odnaleść. Była to REKONSTRUKCJA wg Architektury PRZEDROMAŃSKIEJ na modłę CIESZYNA, Wawelu Hawrota czy Zamków Jurajskich Jura-Uranosa ze wspaniałością Kamieńca Podolskiego.
Pan Łęcki dowiedział się o zmaku LECH na Cytadeli poznańskiej ode mnie, co uznał za Grecki GARGAMELL, który był w Krakowie i został rozebrany przez Jana Luksemburskiego z Zazdrości. Z Rabunku Gargamella pochodzu najstarszy skarbiec hradczański, gdyż Hradczan został obrabowany i ZBURZONY przez Brandenburczyków po bitwie pod Suchymi Krutami w r. 1278, a wobec zburzenia Gargamella Władysław Łokietek zarekwirował Biskupi Wawel, który w ten sposób stał się zamkiem Królewskim, zaś Biskup musiał budować się w Bożęcinie-Bodzentynie.
W ikonografii poznańskiej zamek LECH jest przysłonięty wiekowym lasem. Został odmalowany tylko na plafonie pałacu na Śródce jako Grupa Rodzinna Odonicza, zwana błazeńsko Świętym Florianem – teraz klasztor Reformatów. Prusacy rozebrali górnre kondygnacje zamku LECH a zakopane przez Wazów wykorzystali jako fundement Cytadeli, zwny Kazamatami Artyleryjskimi. Ci którzy sprzeciwiają się ODKOPYWANIU Kazamat mogą przy odbudowie Lecha POWTÓRZYĆ je na obecnym poziomie Cytadeli.
Czytam, że Pan Czesław Białczyński dzięki swej Mitologii Słowiańskiej został POLSKIM TOLKIENEM. Bardzo mi miło, że dorobiliśmy się Polskiego Tolkiena, ale bardzo proszę Pana Czesława o Nieignorowanie Wandaluzji. Na skutek mego MOLESTOWANIA Anglicy Ujawnili, że podstawą faktograficną Władcy Pierścieni była ODCZYTANA przez kryptologów angielskich znaleziona w bibliotece oksfordziej Kronika SPRZED 8 TYSIĘCY LAT – co Poprawiłem na 7 tysięcy lat, bo z Megalitycznego Płocka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10087
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Mar 27, 2018 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.google.pl/search?q=IMPERII+ROMANI+PARS+OCCIDENTALIS&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjU7t7vj4vaAhXH16QKHYxnCC0QsAQILg&biw=1164&bih=835#imgrc=JLBEBQlILR9F4M:

Mapa IMPERII ROMANI PARS OCCIDENTALIS jest Dowodem na to, że w Tarencie w r. 37 p.n.e. WYELIMINOWANO Lubrana jako III tryumwira, gdyż przynależne mu z tej racji Bałkany podzielono między Oktawiana i Antoniusza. Lubran o tym nie wiedział, gdyż dostarczył szwagrowi Oktawianowi dalmatyjskie Ogniowce, które Zadecydowały w bitwie pod Akcjum w r. 31 pne.
Po podboju przez Oktawiana Egiptu Herod dał mu żydowski rejestr Złota Egiptu, który je SKONFISKOWAŁ, co było Największym Łupem w Historii. Oktwaian potraktował je nie jako Zdobyczy Rzymu, ale jako Łup Cesarski i zdeponował w skarbcu Aleksanbdra Wielkiego na LabirynTHOSIE-Athosie oraz wysłał flote dla zdobycia Taurygi-Krymu.
Wystrychnięty na dutka Lubran wysłał Ultimatum do Aleksandrii Trojańskiej (Troi na Złotym Rogu – Konstantynopola) z żądaniem zajęcia Złota Egiptu więc ci, Radzi Nie Radzi, zajeli to złoto i ukryli w Rodopach więc flota rzymska musiała zwinąć oblężenie Krymu. – Oktawian-August turlał się po swym pałacu modląc się: JOWE, ZWRÓĆ MI ZŁOTO EGIPTU. – ZWRÓCĘ CI, JAK MI WYBUDUJESZ NAJWSPANIALSZĄ ŚWIĄTYNIĘ, więc August Oktawian podjął budowę Baalbeku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10087
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Maj 16, 2018 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Johann Grolle, INWASION AUS DER STEPPE – Linguisten, Genetiker und Archaeologen haben rekonstruiert, wie ein Volk einfacher Hirten die Welt veraenderte – eine dramatische Erzaehlung aus der Broznzezeit ueber Voeklerwanderungen, Eroberungskriege, Seuchenzuege und die Entstehung der Ureuropaer; Der Spiegel, Nr. 20/ 12.5.2018, s. 105-108.

Mamy tu przydupasa księcia Filipa Małżonka: https://en.wikipedia.org/wiki/Eske_Willerslev//
Eske Willerslev (born 5 June 1971) is a Danish evolutionary geneticist notable for his pioneering work in molecular anthropology, palaeontology, and ecology. He currently holds the Prince Philip Professorship in Ecology and Evolution at University of Cambridge, UK and the Lundbeck Foundation Professorship in Evolution at Copenhagen University, Denmark. He is director of the Centre of Excellence in GeoGenetics, a research associate at the Wellcome Trust Sanger Institute, and a professorial fellow at St John’s College, Cambridge.

http://www.konflikty.pl/historia/starozytnosc/skad-sie-wzieli-indoeuropejczycy/. Najdalej wysuniętym na wschód ludem mającym indoeuropejskie korzenie są Tocharowie. Dzięki odkryciu przez A. Steina zespołu tocharskich mumii możliwe było zbadanie DNA pochowanych osób. Zmarli, ku zaskoczeniu badaczy, mieli cechy genetyczne charakterystyczne dla ludów wywodzących się z Europy Wschodniej. Swoją fizjonomią (wysocy, mający błękitne oczy i jasne włosy) znacznie odbiegali od rdzennej ludności Chin. Zamieszkiwali obszar kotliny Tarymskiej, mający strategiczne znaczenie dla rozwoju transkontynentalnych szlaków handlowych z Azji do Europy (były to zaczątki jedwabnego szlaku). Prawdopodobnie o Tocharach pisze rzymski historyk Pliniusz Starszy, wspominając Serów (ludność żyjącą na północ od Himalajów).

To jest elaborat na podstawie monumentalnych opracowań:
J. Maroń, J. Piotrowski, M. Czapliński, S. Rosik, Z. Fras, Słownik Encyklopedyczny Historia, Europa, 1999.
C. Renfrew, Before Civilisation: The Radiocarbon Revolution and Prehistoric Europe.
A. Basham, Indie, Warszawa, PIW 2000 – Notatki własne ze studiów.
S. Modzelewski: Pochodzenie Indoeuropejczyków [w:] http://www.histurion.pl/historia/starozytnosc/starozytnosc_ogolnie/indoeuropejczycy/0.html (dostęp 06.07.2012). Ostatnia pozycja ZNIKNĘŁA z IN.

Otóż w r. 1965 właśnie DZIĘKI Tocharom udało mi się rozwiązać Problem Indoeuropejski. Tocharowie byli WYRAŹNIE Wschodnim Odłemam Wschodniej Grupy kultury pucharów lejkowatych, mieszkającym na terenie między Bugiem i Katpatami a Dnieprem, który na skutek ekspansji kultury amfor kulisych został odrzucony na Wschód i wywędrował aż do Kaszgaru, gdzie aż do średniowiecza zachował blond włosy i niebieskie oczy. Kultura pucharów lejkowatych to byli GRECY, a kultura amfor kulistych to Ariowie-Słowianie.

Mamy wśród autorów lorda Collinsa Renfrew’a, który przyznał ZA MNĄ, że Grecy przyniesli do Egeii swą mitologię znad Dunaju. Renfew mylnie jednak uznaje Hellenów za lud naddunajski, gdy naddunajczykami byli tylko Jonowie, zdominowani językowo i wojskowo przez przybyłych z Europy Śodkowej Greków pod wodzą Zeusa i Hery, którzy – wygnani przez Ariów znad Wisły a przez Egipcjan z Bohemii – znaleźli schronienie na Słowacji: http://wandaluzja.pl/?p=p_40&sName=11.-imperializm-egipski//.

Los Tocharów i Greków był podobny, tylko że Tocharowie uciekli do Kaszgaru a Grecy na Słowację, skąd po wybuchu Santporynu w r. 1628 p.n.e. wywędrowali jako Achajowie do Egeii. To chyba Priam powiedział: NIE UFAM DANANOM, NAWET GDY NIOSĄ DARY, co oznaczało DUŃCZYKÓW kultury pucharów lejkowatych, PRZED podbojem przez nich pod wodzą Pana Oceanów POSEJDONA dorzecza Odry i Wisły, który zbudował POZNAŃ: http://wandaluzja.pl/?p=p_218&sName=09.-prometeomachia//.

Cywilizacja Wielkiego Stepu, do której POWRÓCIŁ PO PÓŁ WIEKU Eske Willerslev jako Kolebki Indoeuropejczyków, była efektem WYGNANIA przez Ariów Tocharów z Kijowa, który się wówczas nazywał WAPISEM od Wapisa-Apisa z Wrocławia, który zbudował to Miasto Bogów.

Ja podawałem i podaję HISTORIĘ a więc Faktografię, która jest WERYFIKOWALNA, a jak dotychczas to nikt mej historiografii nie zagroził – poza epizodycznym Lżeniem, świadczącym o bezsilności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10087
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Cze 05, 2018 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam konta na GOOGLE, ale Googele sporządziło serwos zdjęciowy Wandaluzji a przy okazji Majestatycznej ANDALUZJI, co mi pochlepia: https://www.google.pl/search?nfpr=1&tbm=isch&q=WSTEP+Wandaluzja&spell=1&sa=X&ved=0ahUKEwjBmfuVt7nbAhXJFZoKHUhKBucQBQgxKAA&biw//#imgrc=5S1DXNplSjQ3IM:&spf=1528180355733//
Są tam jednak takie rzeczy, pod którymi niegdy bym się nie podpisał, jak np. zamek OGRODZIENIEC z komentarzem:
Tagen TV: Nieznane dzieje Polski – dr Franc Zalewski; 2. Łukasz …
Białczyński: Historycy i archeolodzy zgodnie przyjmują, że zamki na terenie Polski powstawały w okresie średniowiecza. Zdaniem naukowców dawni mieszkańcy naszego kraju …: https://www.google.pl/search?nfpr=1&tbm=isch&q=WSTEP+Wandaluzja&spell=1&sa=X&ved=0ahUKEwjBmfuVt7nbAhXJFZoKHUhKBucQBQgxKAA&biw//#imgrc=WfK_mY//
Gdy w r. 1989 przyjechałem do RFN to Niemcy przygotowywali się do obchodów 800-Lecia Prymasowskiej Katedry w Spirze, więc wytłumaczyłem im, żeby się Nie Wygłupiali, gdy z katedra ta jest DUŻO STARSZA. Podobnie Protestowałem datowanie zamków nadreńskich na Średniowiecze, gdyż MUSIAŁY istnieć już w Hallsztacie, co zostało potwierdzone przez archeologa austriackiego Heinricha Kusche, który zidentyfikował gęstą siatkę na zdjęciach satelitarnych Europy jako NEOLITYCZNE tunele, które ja zinterpretowałem jako Lochy Zamkowe, co zostało potwierdzone a Austrii i na Lubelszczyźnie, gdzie odkrywano na tej podstawie rekultywowane rolniczo zamki.
Otóż według mej chronologii i systematyki archeologicznej to zamku jurajskie – z Kluczowym dla nich Ogrodzieńcem – zostały zbudowane przez greckiego boga Prapoczątku Jura-Uranosa, który zbudował też Białokamienną Moskwę. Przypisywanie tych zamków Kazimierzowi Wlk jest analfabetyzmem archeologicznym i architektonicznym, gdyż Kazimierz Wielki zbudował moskiewski KREML.
Odżegałem się tym od żydowskich roszczeń do WAWELU, którego Kazimierz Wlk NIE BYDOWAŁ, a skoro płacili Wielkie Sumy na Budowę Zamku Królewskiego to widocznie w Moskwie ??? Gotycką przebudowę Kremla podjął Iwan Kalita czyli Sakwiasty, który sfinansował koronację królewską Władysława Łokietka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10087
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Lip 20, 2018 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://kielce.onet.pl/sandomierz-odkryto-osade-budowniczych-polskich-piramid/v8blkps?utm_source=wiadomosci_viasg&utm_medium=nitro&utm_campaign=allonet_nitro_new&srcc=ucs&utm_v=2

W SANDOMIERZU ODKRYTO OSADĘ BUDOWNICZYCH „POLSKICH PIRAMID” Na Wzgórzu Staromiejskim w Sandomierzu odnaleziono osadę sprzed ok. 5 tys. lat. Należała ona do neolitycznej społeczności znanej ze wznoszenia olbrzymich grobowców megalitycznych – zwanych „polskimi piramidami”. Osada znajdowała się pod pozostałościami z okresu średniowiecza.

To jest osada kultury pucharów lejkowatych więc nazywanie jej Rodzimą jest HEREZJĄ, bo to kultura Atlantycka. Właściwe dla tej kultury są MEGALITYCZNE grobowce kujawskie jako naśladownictwo wielkich domów rodowych, jakie budowała lundość rolniczych kultur naddunajskich. Takie drewniane PAŁACE znaleziono w Słoniowicach Wielkich w powieckie Kazimierza Wielka na Kielecczynie, w których były grobowce megalityczne.
Te wielkie naddunajskie kultury rolnicze, lendzielska na terenie Węgier, Slowacji, Moraw i Polski oraz rosneńska na terenie Czech i Niemiec zostały nazwane Europejską Atlantydą, z racji wielkich kręgów drewnianych o funkcji astronomicznej Stonehenge, a wielkie pnie WYMAGAŁY obróbki narzędziami żelaznymi, tak jak rolnictwo zbożowe, które NIE JEST MOŻLIWE BEZ HODOWLI I SPRZĘŻAJU, gdyż sprzężaj wymaga METALURGII ŻELAZA.
Anglicy ogłosili Europejską Atlantydę w Dreźnie, ale wczesniej badali to zjawisko Austriacy i Słowacy. Wcześniej ja w Wandaluzji ZAPRZECZYŁEM Małoazjatyckiej Genezie Metalurgii Żelaza na rzecz SUDECKIEJ, na kłodzkich magnetytach i wałbrzyskim węglu. Doszedłem do wniosku, że poza Monumentalną Architektur Drewnianą kultur naddunajskich istniała monumentalna architektura KAMIENNA kultur naddunajskich: Przedromańska i Romańska.
Ponieważ w Danii nie było kamienia budowlanego to wynaleziono tam Cegłę Budowlaną, która WYMUSZAŁA Konstruktywizm, zwany Gotykiem Nadwiślańskim. To, że na Wzgórzu Staromiejskim w Sandomierzu pojawiła się kultura pucharów lejkowatych znaczy, że przybył tam Pan Oceanów POSEJDON z Poznania, który podjął budowę miasta CEGLANEGO, uważanego za Średniowieczne. Kościół Świętego Jakuba jest IDEALNYM dziełem Pana Oceanów a Pani Bajka karmi Głupich Polaczków fekaliami niemieckimi, którymi córka Hitlera z zamrożonej sermy OTRUŁA USA.
Natanjahu dokonał NUKLEARNEGO zamachu na Japonię, bo Japończycy LICZYLI Dług Amerykański – co jest Antysemityzmem i Rasizmem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10087
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lip 23, 2018 8:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PO CO ŻYDOWI MYCKA? – ŻEBY NIE DOSTAŁ WSTRZĄSU PRZY TRYKANIU W ŚCIANĘ PŁACZU. – A CO ŻYD MA W GŁOWIE? – ŁYKACZYZM ZŁOTA I SEKS…
Gdy Prezydent Sadat wygnał mnie z Egiptu to wycofałem mój kapitał egiptologiczny nie do Libii, jak sobie wyobrażał, ale do Izraela, gdzie miałem Świątynię Salomona, o której Żydzi NIE WIEDZIELI. Reprezentowanie mnie w Egipcie powierzyłem Francuzom, którzy zaraz dostali Zajoba, bo takiego Bogactwa Egiptologicznego NE WIDZIELI. Przywołałem ich do porządku – żeby nie szukali LABIRYNTU Prusa tylko zajęli się gruzem po Latarni FAROS na dnie Zatoki Aleksandryjskiej.
Francuzi zaraz zaczęli Krzyczeć, że ZNALEŹLI PAŁAC KLEOPATRY więc pouczyłem ich, że Żadnego Pałacu Kleopatry Nie Było tylko Zepół Pałaców Ptolemeuszy, który Konstantyn Wielki kazał rozebrać i przenieść do Kanstantynopola, żeby odebrać Aleksandrii Majestat Światowy, a to co znaleźli jest Śmietniskiem POROBIÓRKOWYM sztuki pogańskiej. Znaleźli też fundamenty pałacu RECEPCYJNEGO, gdzie znamienitsi goście czekali na audiencję, mogąc przy okazji zwiedzić w latarni FAROS Mauzoleum Prolemeuszy, Grobowiec Aleksandra Wlk i Skarbiec.
Jeszcze większego Zajoba dostali Niemcy, którzy zazdroszcząc MNIE i Francuzom odkrycia Najwspanialszego Zespołu Pałacowego Starożytności zrekonstruowali ten Zespół na fundamentach RZYMSKICH, czyli miasta rozebranego przez Anglików pod zabudowę secesyjną.
Nie mogłem sobie poradzić ze zrelacjonowaniem zespołu pałacowego Ptolemeuszy do pałacu Królewskiego na Gargamellu, bo Wychodziło, że pałac Królewski na Gargamellu zbudował Waleska Złotowłosa. Po latach Szamotania się z tym problemem doszedłem jednak do wniosku, że pałac Królewski na Gargamellu zbudowała matka Aleksandra Wielkiego OLIMPIADA, która Nie Wyjechała z Aleksandrem do Grecji, a pałac ten został POTÓRZONY w Aleksandrii. Z KILKU kopii tego pałacu zachowała się tylko Rotunda Świętego Piotra jako KOPIA kaplicy Cesarskiej w Konstantynopolu SĄD, rozbudowana w Renesansie na Bazylikę Watykańską.
To, że rotunda Piotrowa jest postumentem olbrzymiej wieży, którą rozebrali Arabowie, jest ARGUMENTEM za oryginalnym Planem Olimpiady. W Aleksandrii najpierw zbudowano bowiem Pałac Ptolemeuszy, a gdy OKAZAŁO się, że wieża na rotundzie pałacowej będzie Za Niska na latarnie morską, z której WIDAĆ na horyzoncie statki w Przedwieczór, co UNIEMOŻLIWIAŁO wzięcie miasta przez flotę inwazyjną z Zaskocznia, to zrezygnowano z budowy wieży na Rotundzie na rzecz Obronnej latarni FAROS.
Gdy marszałek brytyjski wjeżdżał do Jerozolimy to wyszli go POWITAĆ Rabini i Mułłowie oraz banda andrusów. Ten zrobił rzecz NIESAMOWITĄ, bo kazał się zaprowadzić do Świątyni Salomona nie Rabinom i Mułłom tylko Bosym Andrusom, którzy zaprowadzili Anglików na Górę Meczetów. Marszałek zapytał swych generałów: CO ZROBIĆ Z TYMI MECZETAMI? ale słychać było tylko klekot kopyt, aż książę Faisal zakrzyknął: Z TYMI MECZETAMI NIC NIE TRZEBA ROBIĆ.
STĄD MIAŁEM w Jerozolimie Świątnię Salomona, o której Żydzi NIE WIEDZIELI. Watykan zaś KAŻE biednym na umyśle Żydom Trykać w mur PRETORIUM RZYMSKIEGO, z którego ogłaszno Wyroki Sądu Rzymskiego – skąd ŚCIANA PŁACZU. – Ja już bym wolał trykać w Mur Chiński.
Prawdzice byli begami chazarskimi. Gdy kagan potrzebował kanclerza to krzyczał: GDZIE MÓJ KOZIOŁ lub GDZIE MÓJ BARAN, na co wszyscy przytomni powtarzali: GDZIE KOZIOŁ? lub GDZIE BARAN? na co kanclerz leciał BECZĄC lub MECZĄC…
CHAZARSKA DZICZ PANEM ŚWIATA…
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10087
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lip 29, 2018 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=yk11IMyOjtc//

https://youtu.be/yk11IMyOjtc//

Paweł Szydłowski, opublikowane 26 lis 2011 JAK MOJŻESZ OGRABIŁ EGIPT I ZIEMIA OBIECANA. - HISTORIA ŻYDÓW.

PSz tłumaczy IDENTYFIKCJĘ Troi na Złotym Rogu z Jerozolimą EXODUSEM BIBLIJNYM. Armia Mojszesza mogła mieć faktycznie na apelu wieczornym po bitwie z faraonem Jechnatonem-Jehową na tafli solnej Wielkiego Jezioira Gorzkiego 603.550 wojowników, ale wielkość Ordy nie można szacować mnożąc to przez 5, gdyż istniało Urzędowe Zapładnianie Egipcjanek a każdy wojownik miał kilka Egipcjanek i gromadę dzieci, co daje minimum 6 MILIONÓW.
Ta Orda Żydowska udała się na Podbój Indii czyli ARII, gdzie były Niewysychające Strumienie, wydobywano Miedź a Kamienie Zawierały ŻELAZO. Chodziło to więc o Miedź Kielecką i Sudeckie Magnetyty.
Droga do Ziemi Obiecanej prowadziła przez TROJĘ, którą Żydzi oblegali 10 lat, do ZAGŁADY OBOZU w którym Zginął Mojżesz. Ponieważ Troja na Złotym Rogu jako Emporium Handlu Żelazem Aryjskim mogła i powinna mieć miano MIASTA POKOJU to Ród Beniamina przeniósł tą nazwę na Jerozolimę. - Mówi się, JAK SIĘ POSKROBIE ŻYDA TO WYJDZIE BENIAMIN.
To tłumaczy też ZAGINIONYCH 150 LAT HISTORII IZRAELA. - Kamien spadł mi z serca, że Jerozolima To Nie Stalingrad.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10087
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lip 30, 2018 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad. 80: https://youtu.be/xZ3uM8l0TDA/

BIBLIA NIEWYJAŚNIONE HISTORIE 01 MIT MOJŻESZA

Paweł Szydłowski tłumaczy, DLACZEGO Żydzi musieli zabijać NIE-dziewice. W prawie żydowskim był tylko seks NIEWOLNICZY, który wzięte do niewoli dziewice uważały za Naturlany a uprzednia Niedziewica mogła powiedzieć innym a seksie partnerskim, Prawach Kobiet i że żona Nie Jest Niewolnicą. Niewolniczy charakter żydowskiego małżeństwa widać najlepiej w praktyce rozwodowej, który u Żydów polega na Wynaniu Żony. Ta ma prawo zabrać ze sobą tylko to Co Ma Na Sobie – skąd noszenie przez kobiety kosztowności podczas snu i kąpieli. Bogadanowki opowiadał jak jego dziadek spał ze swymi dukatami…
Wg specyfiki PSz, że Eksodus Mojżesza był WYMUSZONĄ GŁODEM EMIGRACJĄ 6 milionów Egipcjan, których armia miała podbić Indie czyli ARIĘ na północ od Morza Pontyjskiego (Czarnego). chronologicznym Kamieniem Węgielnym jest Śmierć faraona Jechnatona-Jehowy na tafli solnej Wielkiego Jeziora Gorzkiego w roku 1362 pne. Mojżesz ZŁAMAŁ Umowę z Jechnatonem zaciągając Złodziejską Pożyczkę i zabierając Skarbiec Sueski, który Beniamici przewieźli stakami do Eljatu, co wywołało BITWĘ na Wielkim Jeziorze Gorzkim, gdzie ZATOPIONO armię Faraona.
Eksodus był 511 lat PO Podboju Egiptu przez Hyksosów w r. 1873 pne. Jakieś 10 lat przed wybuchem Santorynu w r. 1628 p.n.e. wezyrem Hyksoskiego Egiptu został Józef, który kilka lat po r. 1628 zawarł w Pylos na Peloponezie konwencję z Pelopsem z Poznania na dostawy do Egiptu żelaza i stali Śląskiej na wagę Miedzi, które odbierali i rozprowadzali Żydzi w całym pasie Międzyzwrotnikowym na wagę Złota. To utworzyło Skarbiec Sueski, wywieziony w czasie Exodusu przez Beniaminitów do Eljatu.
Jest powiedzenie: JAK POSKROBIESZ ŻYDA TO WYJDZIE BANIAMIN, co było skutkiem Marszu Ordy Hebrajskiej na Północ. To był Największy Kataklizmem Głębokiej Starożytności – wykorzystanym przez PSz do najbardziej antysemickiej narracji, z jaką się zetknąłem. Oblężenie przez Hebrajów Troi na Złotym Rogu miało trwać 10 lat a Mojżesz umarł – według narracji PSz to ZGINĄŁ podczas Pogromu Obozu pod Troją w wieku 120 lat w pełni władz fizycznych i umysłowych, 40 lat po opuszczeniu Egiptu. – Znaczy to, że 30 lat zajęło mu MORDOWANIE Niedziewic w Syrii i Azji Mniejszej, czyli że był Mistykiem Seksualnym. PSz jest Amerykańskim Antysemitą, przed którym to Antysemityzmem bronią Żydów MURZYNI. – Jak tak dalej pójdzie to też będę Bronił Żydów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10087
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Sie 04, 2018 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.o2.pl/artykul/zagadka-stonehenge-rozwiazana-przelomowe-badania-6280414627505793a//
Barbara Jaros, 03.08.18 (16:40)
Zagadka Stonehenge rozwiązana. Przełomowe badania

Takich ROZWIĄZAŃ Stonehenge było 60 jeśli nie więcej. Badania pochówków nie wiele daje, gdyż są WTÓRNE i z budową obekktu nie mają nic wspólnego, chyba że by odkryto cmentarz Budowniczych Stonhenge.który powinien być nad Avonem. Podstawowym wydarzeniem jest tu odkrycie Drewnianego Sonehenge, które odatowano DENDROLOGICZNIE ma połowę III tysiąclecia p.n.e., co ja Zaprotestowałem jako PODSTAWĘ CHRONOLOGICZNĄ, bo Konstrukcja pochodzi z OSTATNIEJ wymiany pali, jakiej dokonywano co Sto Lat.
Zwróciłem uwagę na warstwę NIWELACYJNĄ łupka technologicznego, pochodzącego wyraźnie o obróbki Kostki Brukowej na drogę Ceremonialną, którą Egipcjanie kultury pucharów dzwonowatych wykorzystali na JAKIEŚ Emporium, które należy ODSZUKAĆ. Egipcjanie ZAWALILI też Stonehenge, będące prawdopodobnie Drewnianą Wieżą nawigacyjną, astronomiczną i meteorologiczną, gdyż taka latarnia morska nie była im potrzebna.
Stonehenge budowano dla żeglugi Wschód-Zachód, którą Egipcjanie ZWALCZALI.
Gdy głosiłem, że Budowa Stonehenge jest związana z Władcą Pierścieni kultury badeńskiej Tolkiena to Anglicy ujawnili, że podstawą faktograficzną Władcy Pierścieni była odczytana perzez kryptologów angielskich OKSFORDZKA kronika sprzed 8 tysięcy lat. To zgadzało się z mymi spekulacjami, że Budowniczym Stonehenge był Chejron z Płocka, który żył 7 tysięcy lat temu. Nazwa ŚRÓDZIEMIE jako Środek Ziemi, czym był raczej PŁOCK niż Wrocław Jana Liczyrzepy, co dedukowano z emigracji Tolkienów z Tolkmicka do Drezna, gdzie mieli nabyć 3 tomy Baśni o Liczyrzepie Pretoriusa, z którymi wyjechali do Pretorii.
Według mnie inspiratorem Władcy Pierścieni był Keynes, który MARZYŁ o angielskim kapitale ludowym, na wzór skandynawskiego, który WYWALCZYŁA Wikingologia a pokierował nim patriotyczny kler luterański. Bolesław Tajkowski mówił mi, że gdy poszedł do kapelana Książy Patriotów Karola Wojtyły z AMERYKAŃSKĄ Wielką Lechią to ten odpowiedział mu: KOŚCIÓŁ JEST OD BRANIA PIENIĘDZY A NIE DAWANIA… Całe szczęście, że nie był to Stanisław Michalkiewicz.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10087
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Sie 05, 2018 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://video.wp.pl/i,kto-wybudowal-stonehenge,mid,2024086,cid,4051,klip.html//
Ad. 56:

Neolityczni Walijczycy nie tylko POMAGALI przy budowie Stonehenge, ale i TRANSPORTOWALI obrobione megality na TRZCINOWYCH TRATWACH morzem i w górę ześluzowanego Avonu na mijsce budowy, gdzie IN SITU trzcinowe tratwy ROZBIERANO STAWIAJĄC KAMIENIE PRECYZYJNIE NA PRZYGOTOWANYCH FUNDAMENTACH, czyli że wykonywali prace hydrotechniczne.
Po wykonaniu MEGALITYCZNEGO postumentu zwozili też SEKWOJE z Francji, co ukształtowało kulturę żeglarską, która polegała na podróżach Piktów na Śląsk po żelazo i dostarczaniu go aż na Maltę, co trwało aż do podboju Brytanii przez Kimeriów-Celtów.
Profesor Sulimirski z Londyny zajnował się Atlantyckim Władztwem Wenedów, które datował na wiek X pne. Według mnie polegało to na eksporcie ŻELAZA kaszubskiego i powiślańskiego. Uważam za pewny Znak pobytu Lordów Szkockich na Śląsku ZESZKLONE ZAMKI SZKOCKIE, które to SZKŁO zachowało się wprawdzie tylko na zasypanych ziemią przyziemiach, ale nie ulega wątpliwości, że kiedyś pokrywały całe ściany.
Ściągnąłem w tej sprawie Bundestag, który finansował odbudowę krypty II katedry wrocławskiej z konta na Moje Nazwisko. Zaraz za kryptą II jest krypta III pięknie ZESZKLONA. Uważałem, że Wanda, Co Nie Chciała Niemca, zbudowała krypte III według krypty Grabów Królewskich na Wawelu. O ile jednak krypta wrocławska jest pięknie ZESZKLONA to krypta wawelska PRZEPALONA i otynkowana – co wypada tłumaczyć EKSPERYMENTOWANIEM z fosforem annopolskim.
Potem okazało się, że Wawel CEGLANY wzniosła Waleska Złotowłosa dla swego ojca Gereona w XXXIV wieku p.n.e., który dokonał podboju Brytanii, gdzie jego wojownicy podpisali się na megalitach Stonehenge KILKUSET profilami Topora Bojowego z Krakowa. – To SPYCHA budowę Stonehenge PRZED rok 3.400 pne.
Nie jest prawdą, że Stonehenge było budowane w Kilku Etapach, bo jest to budowla JEDNORAZOWA, ktorą rozpoczął Chejron z Płocka a ukończył POSEJDON z Poznania dla żeglugi IBERYJSKIEJ czylu handlu żelazem Kieleckim Chęsy-Hanysa-Hanzy-Hansa-Amfiktiona. Ten gościl w Plocku królas Tartessu-Tangeru BrACHUSA, od którego pochodzi nazwa BRAZYLII. Wtedy zawarto konwencję o dostawach Żelaza i Stali kieleckiej do Iberii i Berberii, realizacją czego była budowa STONEHENGE.
Granicę wyznaczono na Renie – polska nazwa od renów szwajcarskich – ale przynależność Wysp Brytyjskich Przemilczano, co stało się powodem Niezgody. Chejron i Tryton z Pragi anektowali ziemie DO MOZY I WYSPY BRYTYJSKIE, budując tam Emporia, czego dowodem są Czeskie Krypty oraz podjęli budowę STONEHENGE dla żeglugi do La Manchy. W odpowiedzi na to Tartess sprowadził do Europy meksykańskich Egejów i Północnoamerykańskich Hellenów, których zakwaterował we Włoszech i Brytanii.
Król Hellenów POSEJDON wygnał Chejrona z Brytanii na Jutlandię, gdzie ten podjął budowę emporium i kanału RIBE a król Egejów Prometeusz wygnał Trytona-Turynga z Turyngii i Bohemii. Temu musial pośpieszyć z pomocą Chejron, ale został pobity przez Prometeusza i przykuty do pręgierza na CHOJNIKU. Wobec tego do Bochemii popłynął Łabą Posejdon, który rozgromił i pojmał Prometeusza, którego przykuł w miejsce Chejrona każąc mu co jakiś czas wycinać jakąś część ciała, że ten stał się żywym preparatem anatomicznym. Do Poznania przybył więc z Palermo syn Prometeusza i zawarł Pokój, odwiedzajac w drodze powrotnej Kielce.
Premier III.RP może ZAŚPIEWAĆ w Opolu: Baju-Baju-Baju-Baju Baj…
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40, 41  Następny
Strona 38 z 41

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group