Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Historia Polityczna
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 384, 385, 386 ... 415, 416, 417  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Sty 12, 2019 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.gazetawarszawska.com/index.php/historia/2089-czy-polacy-to-najstarszy-lud-europy

Lechia istniała od Pokoju w Asgardzie-Kijowie w r. 1625 pne do zdobycia przez cesarza Karola III Grubego Płocka w r. 882 n.e. Zostałem pouczony przez Międzynarodowy Instytut Cywilizacji Słowian, że Popielidów otruł w Wiedniu w 873 r. teść Popiela II Myszowatego, polski burgrabia Wiednia Henryk V Pobożny, syn Karola Wielkiego.
Była to Rada Familijna Popielidów, która Sprzeciwiła się zamianie przez Wojewodę Kija z Sambora-Kijowa Regencji na Koronę. Po tej zbrodni Kij przyjął imię Popiela II, co było manifestacją Koronacji. To wykorzystał cesarz Karol III do najazdu na Polskę, w trakcie czego zdobył Sławę-Głogów, skąd Popiel II nie potrafił go usunąć.
II najazd nastąpił w r. 882, gdy Karol III pobił bega Chazarii Prawdzica nad Liwcem i zdobył Płock, gdzie mianował Księciem Polski Wojewodę Ziemowita.
W 896 r. Prawdzice oblegli ze Skandynawami i Rusami Paryż, który Karol III okupił Ogromną Sumą. Podatki wprowadzone na pokrycie tego Długu wywołały bunty i upadek Rzeszy Karolińskiej.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Sty 12, 2019 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.gazetawarszawska.com/index.php/historia-2/855-jedrzej-giertych-niedoszle-panstwo-zydowskie-w-lubelszczyznie-zalaczniki

Jędrzej Giertych: NIEDOSZŁE PAŃSTWO ŻYDOWSKIE W LUBELSZCZYŹNIE, załączniki

https://www.gazetawarszawska.com/images/k1.png

Opracowanie Giertycha jest na podstawie książki: The NEW EUROPE, By Bernard Newman, With Maps, LONDON, ROBERT HALE LIMITED, 102 Great Russell Street, W.C. 1 1942. Mapy: The GERMAN MASTERY of EUROPE 1940-1943 oraz LUBLINLAND JEWISH RESERVE
Książka THE NEW EUROPE była pomyślana jako Propozycja Pokojowa na wypadek niemieckiego zwycięstwa pod Stalingradem, w której zawarto samorządowy Rezerwat Żydowski na Lubelszczyźnie.
Równie ciekawa jest książka: Weidenfeld und Nicolson, 5 Winsley Street, London, W 1: Karta tytułowa i stronica 257 z angielskiego podręcznika dla szkół średnich, wydanego w roku 1969. Na mapce wyraźnie zanaczony "Lublinland, projektowany żydowski obszar samodzielny" (Lublinland, proposed Jewish Autonomous Area). W Niemieckiej Europie miało być Państwo Żydowskie, bo Niemcy i Sowiety napadły na Polskę w OBRONIE uciskanych przez Polaków Żydów.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Sty 13, 2019 6:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczorajsza prasa pisze o znalezionym w lecie ubiegłego roku k. Białej Podlaskiej GROBIE KSIĄŻĘCYM z roku ok. 100 ne, splondrowanym w Ostatnich Latach. Złodziej pozostawił jednak Złoty Pierścień.
Po pierwsze nie jest to Grób Książęcy, ale grób Bogatego Naczelnika Plemiennego a Posrebrzane Ostrogi świadczą, że to był GRABIA czyli mianowany hrabia. Grabiego wybierał więc plemienny, i MÓGŁ ON BYĆ imartykułowany przez Witezia na wodza pospolitego ruszenia plemiennego przez przysłanie Posrebrzanych Ostróg.
W grobie znaleziono 4 brązowe Rogi do picia Miodu, który był trunkiem Bitewnym, skąd STRZEMIENNY. Miodu pitnego można było bowiem wypić Miarkę czyli RÓG, co zwiększało refleks, a przy II dostawało się bólu głowy, a jeśli było to na linii frontu to szło się pod Sąd Wojenny. Grabia miał więc 3 Przybocznych, którym wydawał Rozkazy i przed komendą NA KOŃ Wychylali Rogi.
Grób został znaleziony z Satelity i dany do wyrabowania Spermie Jerozolimskiej, która dla niepoznaki plondrunku pozostawiła Złoty Pierścień, prawdopodobnie dany przez Wojewodę PO BITWIE. Organizowaniem ŚMIECIOWEGO plondrunku złota jest koncern Nacional Geographic, który kupił dla programu EUREKA wojskowego satelitę dla poszukiwań guzików mundurowych z wojny wietnamskiej. Najwięcej takich guzików znaleziono na Syberii.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Sty 13, 2019 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2019/01/11/wolne-tematy-2-2019/#comment-804732
49. NICK said - 2019-01-12 (Sobota) @ 15:30:58
Bede rusał. Lubelaku. Nawet łba ukręcę.
P.S.
Wandaluzja.
Jakie jest drzewo Rocke-feller-ów i Roth-shiil-dów.
Od Piastów… .
Gene. Ale. Logiczne.
Można ‚skryptem’.
*****
Z Rokefelerem sprawa jest prosta. Cesarz Franciszek Józef, aby nie być Pożartym przez Rotszyldów, WYDZIERŻAWIŁ, bo tak to trzeba nazwać, krakowski patent Łukasiewicza SZKOTOWI Rokefelerowi. Patent okazał Nową Cywilizacją SAMOCHODOWĄ a na skutek WYKUPIENIA na salonie samochodowym PARYŻ 1901 silnika PAROWEGO Panny Mercedes, która wzięła Wszystkie Nagrody jako pierwszy funkcjonalny samochód osobowy, został MONOPOLISTĄ przemysłu samochodowego i petrochemicznego. Gdyby Rokefeler Nie Wykupił i Nie Utajnił silnika Panny Mercedes to Ameryką rządziłby Ford.
Najlepszy wykidajło węgierski napisał Daimlerowi: AUTOMOBIL TO NIE BRYCZKA. MUSI BYĆ TAKI, TAKI, TAKI I TAKI. A NAJWAŻNIEJSZE, ŻEBY NIE SMRODZIŁ, TOTEŻ MUSI MIEĆ SILNIK PAROWY ZASILANY ETEREM. POZA TYM NIE MOŻE SIĘ NAZYWAĆ DAIMLER TYLKO TAK JAK MOJA CÓRKA MERCEDES... Daimler miał geniusza technicznego Maybacha, który zrobił taki samochód.
Hrabia Kurowski powiedział, że mój VDTW to silnik Panny MERCEDES z Paryża. Dzięki Wykupieniu i Utajnieniu silnia Panny Mercedes Niemcy PRZEGRALI I. i II.WŚ. Gdyż I.WŚ wygrała ropa nigeryjska a II. amerykańska i rosyjska. Lord Curson powiedział ROPA WYNIOSŁA NAS DO ZWYCIĘSTWA. Dodajmy, że ropę nigeryjską odkrył Winston Churchill.
Ropa WĘGLOWA była Droga i Niszczyła Silnik, a dzięki silnikowi Panny Mercedes Niemcy wygraliby I.WŚ najpóźniej w r. 1916 na OLEJU RZEPAKOWYM czyli Frytkach. Gdy radio SZTOKHOLM podało, że 9 dywizja galicyjska przełamała nocnym atakiem na bagnety front pod Gorlicami to Dmowski telefonował Gdzie Się Dało: PALIĆ SZYBY NAFTOWE, żeby Niemcy nie Motoryzowali Armii i nie tworzyli broni Pancernej. Sprzymierzeńcami Niemców okazali się też dowódcy rosyjscy, którzy przekroczyli Karpaty i NIE CHCIELI WRACAĆ.
Maria Teresa przysłuchując się przy SZYDEŁKOWANIU Radzie Cesarskiej wybuchnęła płaczem: TO LIKWIDUJECIE GRANICĘ POKOJOWĄ, ŻEBY USTANOWIĆ WOJENNĄ? na co kanclerz Kauniz: LEPSZA GRANICA WOJENNA Z ROSJĄ NIŹLI POKOJOWA Z POLSKĄ, BO PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ POJAWI SIĘ FRANCUSKI FRYDERYK, KTÓRY – PRZY POMOCY POLSKI – OPANUJE EUROPĘ.
Na to grali Piastowie, którzy prawdopodobnie ze skarbca Włastów w Modlinie sfinansowali Napoleona. Francuskim Fryderykiem miał być Sułkowski, ale Napoleon posłał go Pod Piramidami Na Śmierć, co Zemściło się, gdyż Napoleon NIE ROZUMIAŁ Europy Środkowej a Sułkowski by takich błędów nie popełnił. Polscy generałowie byli PRZERAŻENI planem Wzięcia Moskwy z Marszu, co było tak mądre jak Wzięcie Berlina Z Marszu.
Rotszyldy były MASOŃSKIMI bankierami Napoleona toteż zmobilizowali całą finansierę i Żydów. Gdy pod Waterloo deszcz padał całą noc to było wiadomo, że Napoleon nie wykorzysta swej kawalerii, która ugrzęźnie w błocie, jak nad Berezyną. Ale dlaczego podjął bitwę ??? Czyżby aż tak bał się połączenia Bluechera z Wellingtonem ??? Pod Ulm wygrał dzięki BALONOM, których tu widocznie nie miał.
To balonem przesłano prawdopodobnie do Londynu wiadomość, że w Brukseli Całą Noc Pada więc można było uruchomić spisek giełdowy, obliczony na wykupienie angielskich obligacji wojennych, co pakowało Anglię do finansowego worka Rotszyldów. - To dlatego Amerykanie bali się Jak Ognia giełdowych spekulacji Rotszyldów, którzy w roku 1873 podjęli giełdową próbę WYWŁASZCZENIA NIEMCÓW.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sty 16, 2019 8:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś w nocy po godz. 2 oglądałem a kanale HD Viasat HISTOTY Polsat (69) dziennikarskie śledztwo według książki Gerarda Williamsa UCIECZKA HITLERA. Podstawą książki jest warszawski proces kapitana Luftwaffe Petera Baumgardta, który zeznał Pod Przysięgą, że wywiózł Hitlera i Ewę Braun oraz prawdopodobnie Bormanna z oblężonego przez Sowietów Berlina, oraz śledztwo sowieckiego wywiadu wojskowego SmerSz, które było weryfikacją relacji Baumgardta.
SmerSz odtworzył drogę ucieczki Hitlera: tunelem do metra, które nie zostało zalane przez Szprewę, a potem metrem ponad 10 km do lotniska, gdzie czekał Baumgardt. Z Berlina Hitler udał się do Danii, ale nie otrzymał wizy szwedzkiej więc Baumgardt zawiózł go do Hiszpanii, gdzie Hitler zapłacił mu kilkanaście tysięcy marek. Z Hiszpanii Hitler udał się samolotem na Wyspy Kanaryjskie, skąd popłynął TRZEMA łodziami podwodnymi do Argentyny.
Ja mam niezależną od tego relację z tej podróży, według której Hitler popłynął Trzema Łodziami Podwodnymi z Kanarów do Angoli, a ponieważ US Navy polowała na niego to wydał Wielkiemu Admirałowi Denizowi rozkaz NUKLEARNEGO Ataku na Nowy Jork i Waszyngton, mianując go przy tym Swym Następcą. Wobec tego Amerykanie ściągnęli cała flotę Dla Obrony Nowego Jorku, co według Williamsa US Navy POTWIERDZIŁO, wobec czego Hitler MÓGŁ popłynąć do Argentyny, gdzie wylądował 50 km na południe od Buenos Aires.
Dzieje Hitlera w Ameryce Południowej zgadzają się z relacją polskiej zakonnicy, która bywała w domu Hitlerów, którzy mieszkali z 2 córkami w miasteczku w Mato Grosso. Hitler był fanem piłki nożnej, którą kopał osobiście, o czym słyszałem w r. 1956.
W narracji jest jeszcze bardzo ciekawy sprawa. Otóż Martin Bormann SPRZEDAŁ Amerykanom hitlerowską bombę atomową. Ja wiedziałem tylko, że kilkanaście TAKTYCZNYCH bomb atomowych DAŁ Amerykanom Admirał Deniz; jedną zdetonowali w Newadzie a 2 rzucili na Japonię, ale Bormann dostarczył Amerykanom TECHNOLOGIĘ.
Wiadomo, że Truman WYGNAŁ Oppenheimera za zmitrężenie Olbrzymich Środków. Oppenheimer miał wyjechać do Izraela, ale syn Berii ogłosił, że Oppenheimer mieszkał w moskiewskim pałacyku Berii i przyjaźnił się z Saharowem. To WIEJE GROZĄ, gdyż Stalin wydał Berii, jako szefowi Nuklearnego Bezpieczeństwa ZSRS, rozkaz wykonania Planu Saharowa, gdyż na Planie Saharowa istnieje podpis WYKONAWCZY Berii. Plan Saharowa zakładał ZNISZCZENIE Wschodnich Stanów i Europy Zachodniej TSUNEM wywołanym wybucham na dnie Atlantyku Car-Bomby.
Car-Bombą były wyprowadzone przez SmerSz spod Książa 2 czechosłowackie bomy atomowe Tesli: na Warszawę i Berlin, które Anglicy dali w MONACHIUM Hitlerowi rekwirując III Na Londyn, czym Beck ZMUSIŁ Londyn do odstąpienia od sojuszu z Hitlerem i WYPOWIEDZENIA mu wojny w razie zaatakowania Polski: JEŚLI NIEMCY WYSTĄPIĄ w sprawie Gdańska Z ULTIMATUM MUSIMY ODPOWIEDZIEĆ KONTRULTIMATUM.
Z tego wynika, że Beria miał WYKONAĆ Rozkaz Stalina poprzez Saharowa i Oppeheimera ??? ale Plan Saharowa upadł w wojnie ukraińskiej: NIE BYŁO ŻADNEJ POLSKI TYLKO UKRAINA I NIEMCY, BO POLANIE MIESZKALI NAD DNIEPREM. Faktycznie, ale Goplanie POMAGALI Ukraińcom, bo gdy Igor oblegał Konstantynopol to Świętosław ze Szczecina kopulował Olgę Okrutnicę.
Do podziemi Książa weszli zwiadowcy Waltera, wobec czego Schoerner nie mógł uderzyć metrem fortecznym z Wałbrzycha na Wrocław i w bok I frontu białoruskiego. Zwiadowcy wyprowadzili spod Książa 2 pociągi złota serbskiego, z których jeden dali Amerykanom Pattona, oraz Walizkową Bombę Atomową, jedną z wielu do ataku na Moskwę. Czechosłowackie bomby atomowe miały być użyte do ataku na Moskwę i Leningrad, ale zapobiegła tremu AK w Łucku i Świdniku. Atak Kasnowo Lota na Świdnik pamiętam, bo matka obudziła mnie: POPATRZ JAK GWIAZDKI LATAJĄ.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Sty 19, 2019 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W latach 1999-2001 pisałem w Gdańsku u dr Kazimierza Abramskiego z Politechniki Gdańskiej na zmówienie wydawnictwa Katolickie Pyblikacje ANTYMASOŃSKĄ książkę INCYDENTU NIE BYŁO, wydaną w Gdańsku w r. 2001. Otóż Doktor Abramski opowiadał mi o Zamordowanym Prezydencie Gdańska takie rzeczy, które się w GŁOWIE NIE MIESZCZĄ, nazywając go Skurwysynkiem. Dopóki to nie zostanie w jakiej formie potwierdzone to NIE JESTEM W STANIE TEGO POWTÓRZYĆ, gdyż w tym świetle byłby on jednym z filarów władzy w Polsce a nawet w EUROPIE…
W tym świetle to zostałby on zamordowany, żeby go UCISZYĆ, bo mógłby zażądać stanowiska Prezydenta Polski czy EUROPY ??? Kiedyś wszedłem na witrynę Masoński System Władzy: Fidel Castro – Wielki Mason Ameryki; Kennedy – Rycerz Kolumba; Stalin – Wielki Inkwizytor Jezuicki…
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Sty 19, 2019 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad. 145, 230:
Z kilkudziesięciu medali:
Medal „Pro Memoria”, 2007
„Europejczyk Roku 2007”, tytuł nadany przez kolegium redakcyjne „Monitora Unii Europejskiej” i Rady Programowej Fundacji Prawo Europejskie, 2007.
To potwierdza godność europejskiego fundatora MASOŃSKIEGO WŁADZTWA WYBORCZEGO. Od Geremka i Adamowicza europejskimi Wyborami miała kierować Londyńska Loża Masońska.
Stąd Tańce przy Owsiaku: RÓBTA CO CHCETA…
Rausching skarżył się Hitlerowi: CO JA MAM Z TYM OWSIAKIEM. TERAZ POŁOWA GDAŃSZCZAN JEST GOTOWA JEST PRZYJĄĆ POLSKIE PASZPORTY A ZA KILKA LAT BĘDĘ MIAŁ 70%, – NIE MA SPRAWY, ZAMIERZAM ZLIKWIDOWAĆ POLSKĘ. – WODZU, JA JESTEM OSTPROJSEM. TO ZNACZY ROZJEŻDZANIE NIEMIECKICH UCIERKINIERÓW CZOŁGAMI I GWAZENIE NIEMEK NA ŚNIEGU, AŻ DO BERLINA… – ZWARIOWAŁ !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Sty 19, 2019 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2019/01/16/jak-cezar-wymyslil-germanie/

JAK CEZAR WYMYŚLIŁ GERMANIĘ
Ad. 11, 13, 19:

Cezar nie tylko Wymyślił, ale i SPŁODZIŁ Germanię, dając podbitą celtycką Teutonię SWEWOM skandynawskim, którzy obsadzili zamki nadreńskie jako SWEBOWIE a Teutonów sprzedali w niewolę. Nazwa GERMANIA pochodzi od GARGAMELLA na krakowskich Bielanach, będącego dla Greków synonimem GIGAMTOMANII. Na Gargamellu panował dobrotliwy król Obżartuch, będący prawdopodobnie Leszkiem Złotnikiem z Tczewa. Tym który wbijał słupy graniczne nad Donem z napisem HORWACJA.
Atlantydą Skandynawską jest BORODZIEJ-Bydgoszcz a Rajem DUNAJ, gdzie pływali kanałem Przemysłowym: Bydgoszcz-Sosnowiec-Racibórz-Bratysława wożąc rudę szwedzką dla Gdańska i Torunia a dalej ŻELAZO i STAL z Kaszub i Powiśla na Dunaj, a z powrotem koksujący węgiel cieszyński dla Torunia i Gdańska, bo NIKOMU NIE UDAŁO SIĘ UZYSKAĆ ŻELAZA W DYMARCE choć próbowali tego najlepsi metalurdzy. To znaczy, że dymarki były do WZBOGACANIA RUDY, gdy dostęp do rudy skandynawskiej, tatrzańskiej czy sudeckiej był ODCIĘTY.
Bydgoszcz była NAJWSPANIALSZYM miastem starożytnej i wczesnośredniowiecznej Polski a została ZBURZONA przez Krzyżaków i Czechów, gdy Feudalna Europa nie zgodziła się na przeniesienie stolicy Zakonu z Malborka do Borodzieja jako Big-Ghostu. Taki los spotkał też Megalityczny Płock na wapno dla Królewca oraz Sieradz czy Gargamell.
Skandynawska łódź WOJENNA drakkar do żeglugi morskiej się NIE NADAWAŁ, bo nie można było nim przepłynąć z Norwegii do Anglii, gdyż się ŁAMAŁ. Przed wojną próbowali zrobić Morski Drakkar najlepsi szkutnicy skandynawscy mając eksponaty archeologiczne i najlepsze drewno, ale Baz Powodzenia. Z tego wynika, że Skandynawowie podróżowali do Ameryki na Kogach Gdańskich, gdyż kilku czy kilkunastotonowe Miecze balastowe odkuwano TYLKO W GDAŃSKU. Jest DOWÓD, że kogi uratowały Rzym przed Hanibalem dowożąc przez blokadę kartagińską – jako statki SZTORMOWE – egipską pszenicę. Rysunki statków balastowych – a więc kog – znane są ze Starożytnego Egiptu.
2 lata temu gdy majstrowałem przy www.wandaluzja.com i www.wandaluzja.pl wyskoczyła mi NIEMIECKOJĘZYCZNA www.wandaluzja.com na serwerze w Hesji, o której nic nie wiedziałem. Potem jednak już jej odnaleźć nie mogłem więc gdyby ktoś wiedział coś o tej witrynie to byłbym wdzięczny i ZOBOWIĄZANY. Wiedziałem o AMERYKAŃSKIEJ www.wandaluzja.com, gdyż pisało do mnie Dwóch: TYLKO JA JESTEM SĄDOWYM TŁUMACZEM Wandaluzji. Wiem też, że www.wandaluzja.com była skarżona do sądów amerykańskich, które odsyłały skarżących do sądu Polskiego z zastrzeżeniem, że ZBIOROWYCH SKARG NIE PRZYJMUJĄ, TYLKO INDYWIDUALNE Z ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ MAJĄTKOWĄ, więc widocznie żaden nie odważył się postawić swego majątku Przeciw Mnie – ale to nie wszystko. Pan Czesław Białczyński z Karkowa ogłosił na swym blogu, że Amerykańska Wandaluzja ma 5,5 miliona Zarejestrowanych, z ceną dla NIEZAREJESTROWANEGO 454 tysiące USD Rocznie.
Z załączonej do tytulowej Strony prospektu: One proposed theory for approximate distribution of the primary Germanic dialect groups in Europe...: North Germanic North Sea Germanic (Ingvaeonic), Weser-Rhine Germanic, (Istvaeonic), Elbe Germanic (Irminonic). East Germanic <https://en.wikipedia.org/wiki/Germanic_peoples#/media/File:Germanic_dialects_ca._AD_1.png> wnoszę, że to jest MAŁPOWANIE Niemieckiej Wandaluzji. Autorowi chodziło głównie o ZASTĄPIENIE Kanału Przemysłowego czyli Drogi Bursztynowej, zwanej w Starożytności Widawą, kanałem REN-DUNAJ dla zastąpienia starożytnej metalurgii Powiślańskiej i Kaszubskiej NADREŃSKĄ.
Gdy przyjechałem w r. 1989 do RFN to Niemcy przygotowywali się do obchodów 800-LECIA IMPERIALNEJ ARCHIKATEDRY W SPIERZE. Wytłumaczyłem im, że to jest ABSURD, gdyż katedra ta jest Dużo Starsza – z czym się zgodzili, bo zamiast zapowiadanych Uroczystości nadali film o Katedrze w Spirze. Dziś wiem, że WSPANIAŁE Romańskie Katedry Nadreńskie budował Tryton z Olimpionu-Krokowa-Pragi.
Byłem KILKAKROTBIE w zamku Gross Comburg w Schwoebisch Hall, datowanym na X wiek. SchH jest na DZIALE wodnym starego kanału Ren-Dunaj a na Zamku jest kościół, który został zbudowany przez Kroka z Pragi PO Tumię Łęczyckim i PRZEDROMAŃSKIEJ katedrze wawelskiej, z której zachowała się krypta świętego Leonarda i wieża Południowa. CZESKA krypta Świętego Leonarda była TRZECIM mauzoleum greckiego boga Prapoczątku Jura-Uranosa.
Najważniejsze jest jednak to, że Niemcy tym Małpowaniem mnie powybijali sobie zęby. Gdy przyjechałem do RFN to Niemcy datowali Zamki Nadreńskie, które są ATUTEM niemieckiego Turyzmu i Wielkim Kapitałem, na X wiek więc tłumaczyłem im, że są HALSZTACKIE, gdyż metalurgię żelaza przynieśli nad Ren Kimeriowie-Celtowie z Ukrainy po ostatecznej klęsce ze Scytami w r. 705 p.n.e., co Małpiak Za Mną POTWIERDZA. Od kilku lat głoszę jednak, że ta moja Datacja jest NIEAKTUALNE, gdyż archeolog austriacko-niemiecki Heinrich Kusche zidentyfikował gęstą siatkę na zdjęciach satelitarnych Europy jako NEOLITYCZNE tunele, które ja zinterpretowałem jako Lochy Zamkowe, co zostało potwierdzone w Austrii i na Lubelszczyźnie, gdzie odkrywano na tej podstawie rekultywowane rolniczo zamki, czyli że Zamki Nadreńskie są NEOLITYCZNE, tak jak polskie czy ormiańskie.
Mapa <https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e8/Roman_Empire_125_de.svg/1024px-Roman_Empire_125_de.svg.png> przyznaje SŁOWIAŃSKOŚĆ Wenedom ale SPYCHA ich na Ukrainę, gdy starożytną nazwą Bydgoszczy była WENEDA od Wandaluza, eponima Słowian, bo ich Swebskość czyli niemieckość jest BEZCZELNOŚCIĄ i Złodziejstwem. Nazwa Germania pochodzi też od zamku GRAGAMELL w Krakowie, ale Rzymianie nadali ją sprowadzonym ze Skandynawii Swewom-Swebom, którzy nazywali się od Morza SŁAWSKIEGO-Swewskiego od rzeki Sławy, którą Czesi nazwali Śląską Wodą czyli w'ODRĄ. Wrocław był Bramą czy Wrotami SŁAWY, skąd Słowianie.
Długosz nazywa Odyńa-Odoakra KSIĘCIEM RUSÓW, gdy był on synem Polonusa ze Szczecina. Szczecin był wówczas stolicą RUSI, z której Niemcy zrobili RUGIĘ, ale nazwa zachowała się w postaci np. t'RUSO-Elbląga. GEPIDZI to też nie Swebowie tylko GOPLANIE od Gopła czyli orlego czy sokolego gniazda, jakim to zamkiem na Mazowszu był tylko AMAZON w Płocku. Po przeniesieniu przez Popiela I Gnuśnego stolicy do Kruszwicy to Go-Pło nad Wisłą zaczęto zwać Płockiem. Lugiowie to ŁUŻYCZANIE a Burgundowie wielkopolscy to Goplanie-Pałuki.
<https://en.wikipedia.org/wiki/Germanic_peoples#/media/File:Nordic_Bronze_Age.png> SKĄD pochodziły Miedź i Cyna na skandynawską czy polską BIŻUTERIĘ Brązową ??? Według mnie z Wielkiej Miedzi Kieleckiej i Finlandii a cyna z Gierczyna w Górach Izerskich i Czech. Kassaterydy to po grecki KRAINA CYNY, ale Kaszuby bałtyckie są od zamku KASZUBY na Górze Stołowej w Koninie. Była to stolicą Polskich Ptolomeuszy, którzy bili złote monety Kujawskie. Według śląskiej sagi to gdy ARIOVIST czyli Leszek Chytry i Juliusz Cezar zbliżali się do Konina to Polski Faraon kazał napełnić statki zbożem i popłynął do AMERYKI.
Było jeszcze III źródło miedzi i cyny: Po roku 1625 p.n.e. Pelops z Wenecji czyli Małej Wenedy zawarł konwencję z hyksoskim wezyrem Józefem na dostawy żelaza i stali śląskiej do Egiptu. Żydzi nabywali żelazo ma wagę Miedzi a sprzedawali je w całym pasie Zwrotnikowym na wagę ZŁOTA. Było to konieczne, gdyż złoto byłoby KONFISKOWANE przez Slowianki jako Monopol Babski.
<https://en.wikipedia.org/wiki/Germanic_peoples#/media/File:Cimbrians_and_Teutons_invasions.svg> Ok. r. 700 pne doszło doi ponownej wojny ze Skandynawami o Szczecin, w wyniku której śląski baron magnetytowy Jan Liczyrzepa dokonał podboju kultury nordyjskiej wypędzając SWEWÓW do Skandynawii, a na ich miejscu utworzył kulturę Jastorf ze stolicą w Szczecinie. Przed rokiem 125 p.n.e. Ptolemeusze z Konina zwrócili Jutlandię i Olandię Skandynawom, przesiedlając Sklawinów-Bułgarów nad Dniestr za pomoc Skandynawów w wojnach z Rzymem, co zakończyło się niefortunnie.
Kultura PRZEWORSKA to oczywiście Wandalowie, którzy weszli na arenę europejską w wojnach z Hunami. Nazwa ZGORZELEC jest pamiątką tych wojen, gdyż Król Wandalów Osji Pomorski zginął tam z całą swą armie oblężony przez Hunów i Rzymian, ale jego młodszy brat prowadził skuteczną walkę z Hunami odzyskując za złoto WANDALEK Wantyn-Kijów. Od tego złoto nazywa się po polsku ZŁEM.
<https://en.wikipedia.org/wiki/Germanic_peoples#/media/File:Old_norse,_ca_900.PNG> THE APPROXIMATE EXTENT OF GERMANIC LANGUAGES IN THE EARLY 10TH CENTURY. Małpiak Bardzo Ostrożnie oznacza Duńskie Władztwo w Europie Wschodniej. Są to: Wolin, Truso-Elbląg, Wiskauty-Królewiec, Lipawa. Ryga, Psków, Stara Ładoga, Nowogród Wlk, Biełoje Oziero, Rybińsk, Witebsk, Smoleńsk, Kijów. Wszystko to Psu na Buty, bo twierdza w Djamandzie u ujścia Dźwiny miała 6 tysięcy załogo stanu OBRONNEGO. Ruryk z Pa'RUSA-Kołobrzegu dogadał się jednak ze Swewami z Birki-Sztokholmu, że jeśli pomogą mu opanować Ilmen czyli Nowogród Wlk to odda im Djamand, co się stało. Swewowie rządzili w Djamadzie do podboju przez Prawdziców Niemiec w r. 902, kiedy to Prawdzice wykupili Djamand za prawo pływania Swewów do Konstantynopola, co zapewniało królom swewskim Wypacalność, dzięki czemu Zjednoczyli Szwecję. Waregowie to nie Skandynawowie, ale WAGROWIE-To'WARKOWIE, którzy wozili Żelazo powiślańskie Kanałem Przemysłowym do Dunaju i Prypecią do Sambora-Kijowa.
<https://en.wikipedia.org/wiki/Germanic_peoples#/media/File:HRR_1250.jpg> HOLY ROMAN EMPIRE IN 1250. W r. 1249 czyli rok Wcześniej książęta krajeńscy zdobyli Poznań, gdzie był skarbiec śląski. Wobec tego niemieccy najemnicy Króla Polski Bolesława Dzikiego wzięli go na arkan i powlekli za końmi z Wrocławia do Legnicy i wypłacili sobie HONORARIUM w postaci Lubusza nad Odrą. To według Małpiaka na być FUNDACJĄ Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego ??? - Myślałem, że takie rzeczy były tylko w INDIACH.
<https://en.wikipedia.org/wiki/Germanic_peoples#/media/File:Bracteate_from_Funen,_Denmark_(DR_BR42).jpg> GERMANIC BRACTEATE FROM FUNEN, DENMARK. Nie wiedziałem, że Zdobywca Anglii Wodan z Poznania nosił taki wielki kapelusz? Istna PANAMA.
<https://en.wikipedia.org/wiki/Germanic_peoples#/media/File:Percentage_of_major_Y-DNA_haplogroups_in_Europe.png> PERCENTAGE OF MAJOR Y-DNA HAPLOGROUPS IN EUROPE. HAPLOGROUP I1 REPRESENTED BY LIGHT BLUE. Małpiak prezentuje Haplogrupę genetyczną Europy Zachodniej jako całkowicie RÓŻNĄ od Haplogrupy Europy Środkowej i Wschodniej. - A PASZOŁ DO INDII...[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Sty 19, 2019 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2019/01/19/klopot-z-chmielnickim/

KŁOPOT Z CHMIELNICKIM

Polskie Gamonie mają większy kłopot z Chmielnickim niż Ukraińcy. Nie są w stanie bowiem POJĄĆ, że ZAPR5ZYSIĘŻENIE przez Chana Krymskiego sojuszu z Rzeczpospolitą Było Pułapką na Polskę. Sułtan jako KALIF zwolnił bowiem chana od Przysięgi i wziął Chmielnickiego na ŁAŃCUCH, skutkiem czego była bitwa pod Batohem, gdzie TURCY wymordowali wojskową kadrę Polski niczym Donald Tusk.
Turkom chodziło o Zdobycie Kijowa a Tuskowi o granicę izraelsko-niemiecką na Wiśle. Turkom się UDAŁO a Tuskowi NIE, bo Kaczyńscy dali po 750 tysięcy ton złota ze Skarbca Włastów w Modlinie dla USA i Izraela. O ile Dolę amerykańską zwiózł Wite na 23 statkach do Nowego Jorku, to Doli izraelskiej najcięższe samoloty US Air Force nie zdołały wywieść z Okęcia w ciągu jednej nocy, bo Sławek Sikorski omal nie został ZLINCZOWANY, co ujawniła Izba Lordów, więc tych, którzy chcieli dokonać Linczu zamordowano w SMOLEŃSKU.
Skarbiec Rzeczypospolitej nie został jeszcze przewieziony z Sandomierza do Kijowa więc sułtan Wściekł Się i kazał ZBURZYĆ KIJÓW. Skarbiec Rzeczypospolitej został jednak spławiony Wisłą z zamku sandomierskiego przez Szwedów. Nuncjusz papieski powiedział o nim; NIGDZIE NIE WIDZIAŁEM TAKICH SKARBÓW JAK U KRÓLA POLSKI. ANI W WENECJI, ANI W PARYŻU, ANI W RZYMIE...
Nad Pięknym Nekerem mieszkałem z wykształconym w Leningradzie Ukraińcem. Taki Dunajec z pięknymi zamkami. Otóż ten Ukrainiec powiedział mi, że KIJÓW ZNISZCZYLI POLACY ??? czemu Polskie Gamonie PRZYKLASNĄ.
Gdy Litwini obili Zburzony Kijów to Chmielnicki ZERWAŁ SIĘ Z TURECKIEGO ŁAŃCUCHA i uciekł do Moskwy, gdzie został przyjęty JAK KRÓL. Rada Perejesławska była UKORONOWANIEM Orła Kaukazu.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Sty 20, 2019 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KODEKS NAPOLEONA JAKO POWÓD NIENAWIŚCI ROSYJSKO-POLSKIEJ

W bitwie pod Belgradem w r. 1456 Węgrzy DZIĘKI Janowi Kapistranowi skapitulowali wielką armię turecką i wzięli do niewoli sułtana Mehmeda Zdobywcę. Potem Odbili Konstantynopol i opanowali CAŁE BAŁKANY. Maciej Korwin opanował też Wiedeń i podjął z Polską wojnę o Czechy, zadając Polakom w r. 1470 klęskę pod Wrocławiem, na skutek czego Polacy musieli oddać Węgrom Mołdawię, Nadczarnomorze, Krym, Powołże i Moskwę. Chciał jeszcze zabrać Polsce Brandenburgię, ale w 1474 r. pod Międzyrzeczem Polacy UWOLNILI Mehmeda Zdobywcę, który dzięki Serbom odbił Belgrad: I MILSZA MI BYŁA OD PAMIĘCI CZYNU, ŻEM SZTANDAR ZATYKAŁ NA MURACH SEMLINU, a po odbiciu Konstantynopola odzyskał Bałkany i przejął po Węgrach Nadczarnomorze i Krym, który opanował Powołże z Moskwą.
To zagroziło Włochom, antidotum na co była Bona. Ponieważ zagrożeni przez Bonę Piastowie Mazowieccy szukali pomocy u Hohenzollernów i Habsburgów to Bona sfinansowała Lutra. W odpowiedzi na to powstał plan KRZYŻACKI uderzenia na Gdańsk Armią Rzeszy i flotą holenderskiej na Mazowsze, w celu zagarnięcia Skarbca Włastów w Modlinie.
Ponieważ wiadomo było, że Turcy po spacyfikowaniu Afryki Północnej uderzą Słowianami Bałkańskimi na Włochy to Bona skierowała armię SZMALKALDZKĄ Lutra, która rozgromiła Francuzów i zniszczyła Rzym, na Podbój Powołża, co było fundacją Carstwa Rosyjskiego.
Sulejman musiał więc odstąpić Oranu i Wybierać: BRONIĆ ASTRACHANIA CZY SZTUTGARTU ??? Wybrał Stuttgart, co puściło z Torbami Karola V. Iwan Groźny chciał jeszcze przy pomocy Armii Szmalkaldzkiej, która ROZGROMIŁA FRANCUZÓW, ZNISZCZYŁA RZYM I ZATRZYMAŁA KAROLA V, opanować Kijów, ale ZAMACH się nie udał więc Iwan dostał się pod protektorat turecki, narzędziem czego była Opryczna, uważana za Najokrutniejszą Policję Polityczną w Historii.
Po zamordowaniu Iwana i jego następców Postopryczna chciała reformacji na sposób niemiecki czy angielski więc PRZEBOGATE monastyry wezwały Polaków, co nazywa się Smutą. Wobec tego Postopryczna wywiozła skarbiec Iwana Groźnego do tureckiej naówczas Kaczawy-Odesy, za który finansowała Powstania Kozackie jako wojny Niewolnicze. Za Napoleona wywiozła ona Skarbie Iwna IV co Ameryki, aby zakupić Nowy Jork i Rządzić USA. Był to skarbiec Największy, gdyż każdy podejrzany o posiadanie złota był mazany smołą. Carskie śledztwo przeciw loży masońskiej Czaszki i Piszczele – bo każdy Oprycznik z haremu sułtańskiego miał Psią czaszkę i piszczałkę z Psiej kości – opisał Mickiewicz w DZIADACH.
Podczas Potopu doszło do dziwnego sojuszu rosyjsko-węgierskiego o Podziale Ukrainy. Kalwini byli niepotrzebnie Okrutni, co wywołało Polską Wściekliznę. Lubomirski najpierw najechał Siedmiogród, Mordując i Paląc Co się Da, żeby zdetrymować armię węgierską na Podolu, a potem uderzył na idącą na spotkanie z Węgrami OGROMNĄ armię rosyjską. Bitwa pod Cudnowem była Największą Klęską w Historii Rosji, po której Moskwa stanęła przed Polakami Otworem, ale car wyłgał się Przystępując do Rzeczypospolitej. Potem uderzył na Węgrów, z którymi obszedł się Równie Okrutnie. Gdyby nie Sportowe Okrucieństwa kalwinów to historia mogłaby się potoczyć inaczej w postaci sojuszu z Węgrami po kapitulacji Rakoczego.
Po Potopie doszło w Polsce do Wojny Domowej, prowadzonej z większym okrucieństwem niż Szwedzka, nad którą Jan Kazimierz NIE ZAPANOWAŁ. Gdy Wielkopolanie USMAŻYLI na wolnym ogniu jezuitów – zresztą nie tylko oni – doszło do bitwy nad Mątwami, obecnie dzielnica Inowrocławia. Lubomirski dokonał tam rzezi skapitulowanej dragonii królewskiej, wsławionej zwycięstwami nad Szwedami i Rosjanami, co jest Rapsodem Narodowym. Nie miał wyboru, bo była to armia jezuicka, która po ukorzeniu się Lubomirskiego przed królem spacyfikowałaby Wielkopolskę.
Na wieść o MĄTWACH poddał się Turkom Doroszenko a sułtan wysłał do Cara z żądaniem Wystąpienia z Rzeczypospolitej. Poselstwo wracało przez Zaporoże, gdzie zaproponowało TO SAMO Radzie Kozackiej, która Uchwaliła: WYDANIE POSELSTWA ROSYJSKIEGO POLAKOM I UPIECZENIE POSELSTWA TURECKIEGO NA WOLNYM OGNIU. List Kozaków do Sułtana jest REKORDEM Mowy Nienawiści i uwiecznionej przez Repnina relikwią rosyjską.
Na Radzie Królewskiej król zapytał, CZY TURCY KIJÓW ZDOBĘDĄ, z czym zgodzili się wszyscy. - ALE CZY UTRZYMAJĄ? na co zapadło milczenie, które przerwał zobligowany do tego Koryciński: SĄDZĘ, ŻE PRZY POMOCY PYSZNYCH HAREMÓW UTRZYMAJUĄ, z czym też zgodzono się. Król wstał: NO TO ODDAJEMY KIJÓW MOSKWIE, i wyszedł... Lepiej było mieć w Kijowie Moskali niż Pyszne Haremy.
Pokój Karłowicki dał Polsce granice na Karpatach Wschodnich i Donie, ale bez Krymu. Podczas polowania w Puszczy Piskiej Elektor i Książe Pruski pokazał Augustowi Mocnemu wieniec jeleni, który jest Rekordem Europy Do Dziś. Ten Stracił Głowę i ZA TEN WIENIEC zgodził się na Koronację elektora na Króla Pruskiego.
Dzięki temu, i w sojuszu z Wielkopolanami, na Polskę najechał Karol XII szwedzki, który w sojuszu z Wielkopolanami zwrócił Turkom Mołdawię. Rada Królewska uznała za Największego Wroga Polski SOJUSZ prusko-szwedzki i zażądała od sułtana zerwania sojuszu z Prusami i Szwedami, czemu sułtan odmówił. Wówczas Rada Królewska udostępniła dała carowi poprzez Demidowa technologię Żelaza Węgierskiego, którą Węgrzy po II bitwie pod Chocimiem udostępnili Polakom, co awansowało Piotra I na WIELKIEGO, jak wcześniej Ludwika XIV, któremu technologię tą dała Marysieńka. Karol XII który miał KARABINY z Francji myślał, że będzie walczył pod Połtawą z Muszkieterami, ale przegrał z uzbrojonymi w DEMIDOWY Karabinierami.
W akcie Sojuszniczym Rada Królewska oddawała Piotrowi ziemie miedzy Donem a Dnieprem za odbicie Mołdawii, ale Piotr skapitulował przed Turkami na Prutem. W akcie Kapitulacji był zwrot Turcji Kubania i Nadazowia a Polsce Ukrainy Wschodniej, ale bez Donbasu, który anektowała Turcja. Piotr Wlk powetował sobie to likwidacją republiki Kursko-Woroneskiej, z której Polska jako ko-protektor tej Republiki otrzymała Charków.
W r. 1733 August III za zbrojną pomoc w zdobyciu Tronu Polskiego dał Rosji Ukrainę Wschodnią. Podczas II wojny śląskiej u Fryderyka II we Wrocławiu zjawiła się Lekarka z Kijowa ze skargą, że Rosjanie zamierzają zająć Kijów. Fryderyk zgodził się zostać Protektorem Kijowa za milion 400 tysięcy talarów. Gdy podczas konfederacji barskiej Rosjanie obsadzili cytadele kijowską to do Kronprinca przybyło 4 burmistrzów kijowskich, który przyjął ich Na Stojąco. Odpowiedział, że nic mu nie wiadomo o naruszeniu przez Rosjan praw celnych Kijowa, a jeśli to nastąpi to żeby go powiadomić Jak Najszybciej; audiencja była Skończona.
Wolter poradził Katarzynie II wykupienie władzy w Paryżu przez tajne konta szwajcarskie. Burżuazja francuska MARZYŁA o Renie więc jeśli zdobędzie władzę to Uderzy na Ren, wobec czego Prusacy będą musieli się wycofać z Gwarancji dla Kijowa i TURCJI, co się Stało.
Rosja PRZEGRAŁA wojny napoleońskie, gdyż NIE PRZYJĘŁA Kodeksu Napoleona, a Prusy je WYGRAŁY, bo PRZYJĘY Kodeks Napoleona. Car Aleksander I zgodził się na stosowanie przez Polaków Kodeksu Napoleona, co stało się powodem NIENAWIŚCI polsko-rosyjskiej. Kodeks Napoleona musieli uznać polscy komuniści jako Źródło Prawa, więc gdy delegacja polska poprosiła Stalina o Anulowanie Kodeksu Napoleona to ten ofuknął ją, bo Bez Kodeksu Napoleona NIE MÓGŁBY ZLIKWIDOWAĆ TERRORU. Kodeks Napoleona zlikwidował dopiero Generał Jaruzelski w Stanie Wojennym i konstytucji JARUZELSKIEJ, co PIELĘGNUJE III.RP.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Sty 22, 2019 2:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VERONIKA WULF (Suddeutscha Zeitung), ALEKSANDRZE, GDZIE JESTEŚ? W maju 323 roku p.n.e. urządzono w Babilonie obficie zakrapiany bankiet. Co było dalej, nie pamiętają nawet najsłynniejsi kronikarze. Wiadomo tylko, że imperium straciło władcę – i jego zwłoki, Focus / 2 2019, S. 76-79.

Artykuł jest stekiem bzdur. To że Aleksander miał PUCHAR o pojemności kilku litrów nie świadczy o pojemności jego żołądka, ale o liczebności jego Drużyny: On nadpijał o kończył Najmłodszy.
Ważne jest to, że w pierwotnym planie Po Palestynie była Arabia, gdzie Aleksander chciał zdobyć DROMADNICĘ, niezbędną dla zdobycia bronionego przez dromadnicę skarbca perskiego Koł Kryłgan Kała k. Chiwy u ujścia Amu-darii. Pod Issos zdobyto jednak ogiera dromadera, z którego dowodził Dariusz więc Aleksander udał się do Egiptu, żeby w Siwie założyć stadninę wielbłądzią.
Gdy dochował się dromadnicy i udał się z nią do Kaspija to naprzeciw wyszła mu królowa Sarmatów z wieścią minorową – że jej rywalka Diana wywiozła skarbiec perski flotyllą do Modlina, bo Amu-daria płynęła wówczas do Morza Kaspijskiegi a była tak piękna, że Skapitulował.
Jednak Nie Darował i po podboju Indii popłynął Nie Do Babilonu, ale do Egiptu, żeby na pagajach puścić się do Triestu a potem komunikiem do Krakowa, gdzie panowała jego matka Olimpiada. Tam po zebraniu armii ruszył na Kielce, gdzie oczekiwała go Diana. Bitwa była POD GÓRĄ, na której stał zamek, obecnie Klasztor oraz wielkie fortyfikacje kamienne Gołoborza. Diana jako mężatka goliła głowę – skąd ŁYSICA.
Aleksander kazał otoczyć Łysicę, żeby wziąć Dianę do niewoli, ale ona wydała rozkaz do kontrataku, który spowodował klęskę rezerw Aleksandra i otoczenie jego sił oblężniczych więc wycofał się. Z tej racji Bawarzy nazywają jego bite w Krakowie Statery PŁACZKAMI.
Olimpiada z pewnością nie opuściła Krakowa, wobec czego została pochowana w Pałacu BIAŁOCZERWONYM, który został powtórzony w Aleksandrii jako Architektoniczny Cud Wszechczasów. Diana po bitwie W KIELCACH zajęła w Wojnie Satrapów Azję Mniejszą, gdzie kazało odbudować ARTEMIZJON i zbudować kopię jego na kieleckiej KADZIELNI o jedno przęsło dłuższy na mauzoleum dla siebie.
Po klęsce W Kielcach został zdefraudowany babiloński skarbiec Aleksandra i wywieziony na Rodos. Aleksander został otruty fluorowodorkiem. Polega to na tym, że piją Wszyscy, ale Wtajemniczeni nie piją potem przez 48 godzin wody.
Po podboju przez Rzym Grecji skarbiec Ptolemeuszy i mumia Aleksandra zostały przeniesione z latarni FAROS do Siwy a po podboju przez Rzym wróciła do Aleksandrii, gdzie pochowano ją w grobowcu Alabastrowym. Uczeni chroniąc mumię przed talibami chrześcijańskimi ogłosili, że to grobowiec Świętego Marka, którego muzułmanie sprzedali Wenecjanom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sty 23, 2019 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Frank Thadeusz, RAEUBER IN UNTERHOSEN – Axtschwingende Krieger, die sich heroisch und mit Wolfgeheul auf ihre Gegner stuerzen – bisheute haelt sich die Legende von den stolzen, nahezu unbesiegbaren Wikingern. Doch neue Forschung zeigt: An dem Heldenmythos ist so gut wie nichts dran; Der Spiegel, Nr. 4 / 19.1.2019, s. 98-100.

A TERAZ POWIEM, JAK BYŁO.
Bitwa nad Seretem w r. 770 została wygrana dzięki przysłanemu przez Czechów korpusowi kawalerii, z którego syn chłopa spod Znojma Leszek wynalazł skuteczną acz plugawą taktykę walki z dromadnicą, wobec której polska konnica była Bezradna. Dzięki temu zwycięstwu Polacy oddali Ujgurom-Turkom Kazachstan za sojusz antyarabski. Młody kagan zdradził jednak Polaków dwukrotnie: przyjmując nad Wołgą hołd kagana chazarskiego i przechodząc na Kaukazie na stronę Kalifa za Cały Skarbiec Bagdadzki.
W służbie kalifa wygnał Omajadów z Egiptu i odzyska Iran, ale zatrzymał Afganistan, z którego podbił Indie i narzucił trybut Chinom, stając się Największym Zdobywcą Tureckim – dopóki Polacy nie porachowali się z nim.
Te wojny wykorzystał Karol Wielki dla zajęcia Lubeki, wobec czego Przemysław, którego synowie polegli w wojnach z Arabami, wysłał do Poznania zięcia Leszka z żądaniem Zwrotu Lubeki. Leszek przyjął poselstwo Franków Jakimś GNIEŹNIE czyli Stolicy, w zamku Na Górze Lecha. Według mnie tym Lechem były KASZUBY w Koninien na górze stołowej. Posłem był palatyn Bretanii Roland I, który obiecał zwrot Lubeki po pacyfikacji Sasów. Karol zamiast jednak oddać Lubekę obległ z Sasami Szczecin, w trakcie czego Roland zginął pod Przecławą.
Ponieważ Roland II oskarżył Karola o Śmierć Ojca to Karol zajął zbrojnie Bretanię, ale skarbca Merowingów w Mont-Saint-Michel nie zdobył, gdyż Roland II uciekł DO GNIEZNA, aby na czele flot polskiej i skandynawskiej rozgromić flotę Franków, co oddawało Francję NA ŁUP NORMANOM.
Wobec tego Karol musiał budować nową stolicę w Gelnhausen-Wiesbaden, która zachowała się jako siedziba Rządu Hesji i Kasyno Dostojewskiego, bo Kolonia była ZAGROŻONA więc pofatygować się do Krakowa, gdzie spotkał się z Rolandem II i Kalifem z Bagdadu. Manifestacją tego jest Pieśń o Rolandzie, w której Rolanda zabili nie Słowianie a Baskowe, oraz moneta palatynacka KAROL-ROLAND. Ponieważ Turków mogli pokonać TYLKO POLACY to zawarto układ, że Polacy wypędzą Turków z Afganistanu i Indii a Arabowie dopomogą Polakom Odzyskać Chazarię i Opanować Chiny.
Gdy Leszek Wyścigowy wrócił z Chin to podjął budowę Nową Stolicę w BOGUCZARZE nad Donem – od Boga i Cara, a Prawdzice zamek KAZBEK w Wołgogradzie. W obu miastach budowano kopie-kopii wieży FAROS na zamku Gargamell w Krakowie – skąd nazwa Carycyna-Wołgogradu BIAŁA WIEŻA. Nazwę Carycyn przywrócono po zburzeniu Białej Wieży przez Timura.
W trakcie budowy LECHA-Boguczara na Czechy najechał Karloman czyli następca tronu frankijskiego KAROL WIELKII, gdyż podczas walki Leszka na Wschodzie Karol Wielki obległ Wiedeń, gdzie został pobity przez Czechów i uwięziony przez bastarda, który ogłosił się Karlomanem czyli Karolem Wielkim. Gdy Karloman oblegał Psie Miasto – prawdopodobnie Cheb – to Leszek przyszedł do niego, żeby się NIE WYGŁUPIAŁ, ale ten kazał go aresztować i Rozerwać Końmi...
Na to Sejm spuścił z łańcucha Normanów i wysłał armie z pozostawionym w Krakowie ZAKŁADNIKIEM Ludwikiem Pobożnym, która Zdobyła Paryż: http://wandaluzja.pl/?p=p_118&sName=30.-polska-popielidow//. Rysunek przedstawia Koronację Ludwika przez Popiela MIECZEM w krypcie Karolingów w Paryżu. Za kontrybucję francuską zbudowano pałac ŁAGIEWNIKI w Kruszwicy. Wiadukt forteczny z Łagiewnika bo Brodzek rozebrał Fryderyk Wielki z Zazdrości (?) a że się podobał to kazał powtórzyć go jako wiadukt Artyleryjski we Wrocławiu – obecnie Kolejowy.
Ludwik Pobożny też nie czuł się bezpiecznie w Kolonii, bo zbudował sobie nową stolicę w Koblencji; zamek został przebudowany przez Prusaków na cytadelę a pałac zachował się jako REICHSTAG.
W r. 873 teść Wojewody Kija, syn Karola Wielkiego Henryk V Pobożny OTRUŁ w Wiedniu Radę Familijna Popielidów, która sprzeciwiła się Zamianie przez Kija Regencji na Tron. To skompromitowało Kija, który intronizował się jako Popiel II. Wykorzystał to cesarz Karol III Gruby dla zdobycia Sławy-Głogowa, której Popiel nie potrafił Odbić. II najazd Karola był w r, 882 ze Świtopełkiem Wilkomorwskim, któremy dał Wiedeń. Karol pobił najpierw nad Liwcem bega Chazarii Prawdzica a potem zdobył Płock, aby w drodze powrotnej intronizować Wojewodę Ziemowita, syna naczelnika wiecu Goplańskiego Piasta, na Księcia Polski.
Zemsta Prawdziców była Straszna. W 885 r. Daniel Prawdzic z Suzdala obległ ze Rusami i Skandynawami Paryż. Oblężenie trwało 10 miesięcy, gdyż zawarto rozejm, ale na spłatę kontrybucji czekano 2 lata. Podatki na spłatę Długu za kontrybucję wywołały bunty, upadek Karola III i rozpad Rzeszy Karolingów. Polacy UFUNDOWALI Rzeszę Karolińską i Zlikwidowali ją.
Ruś założyli nie Skandynawowie, ale Rusowie-Rugiowie, pod wodzą Ruryka z PaRUSA-Kołobrzegu. Był on komendantem twierdzy Djamand u ujścia Dźwiny, którą sprzedał Swewom za pomoc w opanowaniu Ilmenu, który przemianował na Nowogród Wielki. Po podboju Niemiec w r. 902 z Prawdzice przesiedlili Rusów na Wołgę z powodu Rozboju Morskiego . To się tak spodobało niemieckim nazinalistom, że mianowali Rusów GERMANAMI.
Jarl Gotlandii Eryk ożenił się z córką Mieszka I Storradą Dumną, dzięki czemu zdobył pogańską Birkę, którą przemianował na Sztokholm. Podczas obchodów Milenijnych w Szczecinie-GNIEŹNIE, opisanych karykaturalnie w Beowulfie, na Bałtyk wpłynęła flota francuska z ko-królem Robertem Złodziejem w towarzystwie floty norweskiej Olafa Tryggvasena – najsłynniejszego wikinga. Dragę zastąpiły im floty: duńska, szwedzka i polska, więc Robert skapitulował a Olaf przyjął bitwę w pobliżu Rugii, gdzie wskoczył w Pełnej Zbroii do morza.
Dzieki temu obecny na Wałach Chrobrego cesarz Otton III wygnał z Kolonii Króla Niemieckiego Karola Dolnolotaryńskiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sty 24, 2019 2:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazimierz Jasiński, V wiek p.n.e. ZDERZENIE CYWILIZACJI – Zwycięstwo Greków nad armią perską zmieniło układ sił w regionie Morza Śródziemnego. Przekonało też Hellenów, że mogą odeprzeć każdego najeźdźcę i bez obaw rozwijać swoją kulturę, Rzecz o Historii – Rzeczpospolita, 18 I 2019, s. J8.

KJ napisał Głupio, że HOPLICI TWORZYLI SZYK FALANGI. Była to jednak całkiem RÓŻŻNE taktyki. Hoplici byli ciężkozbrojną piechotą, z dużymi tarczami i zbrojami piersiowymi, która walczyła Oszczepami do fechtunku i mieczami, gdy FALANGA lekkozbrojną piechotą, walczącą bardzo długimi włóczniami. O ile Hoplicja walczyła w szyku Luźnym to Falanga w Zwartym w 3 szeregach. I szereg miał przed sobą 3 rzędy grotów włóczni: Własne oraz II i III szeregu. Falanga Atakowała BIEGIEM i dopiero po uderzeniu w przeciwnika GROTAMI rzucano włócznie i walczono Mieczami.
Włócznia falangisty miała KILKA metrów więc nie mogła być z drewna, jak oszczep. Musiała być ze stali WALCOWANEJ. Takiej stali nie mieli ani Grecy ani Rzymianie, ale mieli Słowianie. KJ zamieszcza historyjkę, jak to Ateńczycy OSZUKALI Pana DZIĘKI KTÓREMU wygrali pod Maratonem. Gdy przybył do Pana Fejdippides to Pan obudził się popołudniowej drzemki i zapytał, DLACZEGO Ateńczycy nie składają mu Hołdu, czyli nie przysyłają Daniny, na co Fejdippides odpowiedział, że WŁAŚNIE SIĘ PRZYGOTOWUJĄ, co Pan wziął za dobrą monetę i PRZESTRASZYŁ PERSÓW.
Ateńczycy nie mogli przysłać Daniny dla Pana ze względu sojusz Aten ze Scytami, którzy wyruszyli, aby zaatakować PÓŁMILIONOWĄ armię perską w Macedonii uniemożliwiając jej wkroczenie do bogatej w żywność Tesalii. Ponieważ Macedonia nie mogła wyżywić Persów to żywość dostarczała flota perska. Wysłanie takiej armii do Macedonii było możliwe na skutek bitwy pod Miletem w r. 494 p.n.e., w której 600 okrętów perskich pokonało 353 okręty greckie. Wobec tego wojna rozstrzygnęła się Na Morzu czyli pod Salaminą, gdzie Temistokles cofając się przed liczniejszą flotą perską wciągnął ja do ZWĘŻAJĄCEJ się cieśniny, gdzie ta została zbombardowana ogniem greckim z Brzegów.
Pan dopomógł Ateńczykom pod Maratonem. Znaczy to, że gdy przybyła flota ateńska przez Tuluzę do Pucka to Fejdippides udał się na zamek Biskupi w Gdańsku, gdzie Pan spał po obiedzie. Wkrótce jednak wyszedł z sypialni i zapytał Posłańca, dlaczego Ateńczycy nie składają mu Hołdu czyli nie przysyłają Daniny, na co Posłaniec odpowiedział, że Właśnie Sposobią Się.
Uroczystości Ku Czci Pana odbywały się w Grecji do cesarza Tyberiusza, kiedy to Pan UMARŁ w wieku 9.720 lat, co znaczy, że w Pokoju Krakowskim w r. 12 n.e. Lechia zrzekła się protektoratu nad Atenami, który trwał dziewięć tysięcy siedemset dwadzieścia lat... Pan NIE LUBIŁ innych Bogów, którzy odpłacali mu Kpinami.
Pan dobrze wiedział co się święci, bo gdy Scytowie poszli Ratować Greków to Leszek Złotnik z Tczewa zdobył skarbiec scytyjski w Płocku a potem pobił wracającą armię scytyjską w Puszczy Sandomierskiej i wbijał słupy graniczne nad Donem z napisem HORWACJA.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sty 24, 2019 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowe Salto Mortale STONEHENGE: Lena Szymańska, NAJWIĘKSZE TAJEMNICE STONEHENGE – czy zagadkowa budowla na MILIONY LAT? transparent Świat na Dłoni, 4 I 2019, s. 8-11.

Daeniken zakwalifikował Stonehenga jako Budowla KOSMITÓW więc Anglicy Zesrali się i dali Stonehenge ŻYDOM. Ogierki żydowskie zakałapućkały się, więc NA POMOC przyszli im Murzyni – że Stonehenge budowali Murzyni z Mozambiku. Daeniken SKONTROWAŁ mnie, że Stonehenge budował Posejdon z MEKSYKU, który osiadł w Poznaniu, co wywołało FURIĘ – że ZAMKNĄ MNIE W DOMU WARIATÓW. Gdy odpowiadałem, że to nie są Brednie Daenikena to mówiono: ALE ON JEST WYPŁACALNY...
Sprawę załatwiono WYTRUCIEM Lwowsko-Wrocławskiej Szkoły Archeologicznej i Architektoniczno-Historycznej z powołaniem na Oxford, ale mnie nie udało się otruć. Jedyną osobą, która przyznała mi rację była striptiserka Tereska Maj, obecnie Premier Zjednoczonego Królestwa. Anglicy załatwili sprawę bardzo sprytnie: Zrobili Tereskę Premierem, żeby PRZEGRAŁA Brexit, a wówczas STONEHENGE BĘDZIE ICH. Nie żydowskie, nie murzyńskie, ale ANGIELSKIE !!! Ta zagroziła im jednak, że wówczas odtańczy swe przebojowe SALOME w Izbie Gmin.
Myliłem się tylko, że Budowniczym Kamiennego Stonehenge był Posejdon z Poznania, gdy był nim Chejron z Płocka a Posejdon ukończył je tylko sekwojami francuskimi. 20 lat temu znaleziono Drewniane Stonehenge w Porcie na Avonie. Odatowano je dendrologicznie i okazało się, że zbudowano je w I połowie III tysiąclecia p.n.e., co uznałem że OSTATNIĄ WYMINĘ PALI. Prawopodobnie triolity transportowano ześluzowanym Avonem i kanałem budowlanym, aby rozbierać tratwy IN SITU. Potem kanał budowlany ZAKOPANO i i pokryto drogą z kostki, którą produkowano w porcie TECHNOLOGICZNYM. Gdy przyszli Egipcjanie kultury pucharów dzwonowatych to Stonehenge ZAWALILI, gdyż służyło dla żeglugi z Gdańska do La Manchy, którą Zwalczali, a kostkę wykorzystali do budowy Emporium-KATEDRY, która powinna zachować się.
Sprawa jest podobna do Pokerowej Puli EXODUSU Biblijnego w Brukseli: Znowu Brak Autora, który strzela z Ukrycia: Badacze: BIBLIJNA HISTORIA O ROZSTĄPIENIU SIĘ MORZA CZERWONEGO jest prawdziwa (s. 78-81). To jest Pierdzenie w Bambus, bo sprawę to załatwiłem bardzo dawno. Po ogłoszeniu jej w książce INCYDENTU NIE BYŁO, Gdańsk 2001// Berlusconi i Kadafii ZGARNĘLI pulę pokerową i za jej część ufundowali BŁAZEŃSKIEGO MOJŻESZA, którego teraz trzeba rozbierać jak Tereską Maj, choć protestowałem Błazna techniką moskiewsko-warszawską.
Po Błaźnie MOJŻESZU pojawiła się Herezja Rosyjska, że PRAWDZIWA JEROZOLIMA BYŁA NAD BOSFOREM, co ja nazwałem Żydowskim Stalingradem: http://wandaluzja.pl/?p=p_361&sName=46.-zydowskie-odrodzenie-polski//. Po śmierci faraona Jechnatona-Jehowy na tafli solnej Wielkiego Jeziora Gorzkiego, największa w historii Orda Habirów przez 20 lat Wyludniała Bliski Wschód walcząc z NIE-Dziewicami. Potem przystąpiła do oblężenia Jerozolimy czyli Troi na Złotym Rogu. Oblężenie trwało 10 lat, aż przypłynęli Ariowie i Słowianie, przed którymi Habirowie schowali się w Obozie, ale ci obóz zdobyli kładąc tym Kres Dziesięciu Plemionom Izraela, które walczyły z NIE-Dziewicami.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Sty 25, 2019 1:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SZEF MON O UMOWIE NA DOSTAWĘ ŚMIGŁOWCÓW BLACK HAWK - W piątek podpiszę umowę z zakładami w Mielcu na dostawę śmigłowców Black Hawk dla wojska - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

To jest realizacja granicy izraelsko-niemieckiej na Wiśle. Najpierw wypierdek żydohitlerowski Przydent Bush Junior kazał SKATOWAĆ mego pełnomocnika w NASA ze skutkiem 11 miesięcy leczenia; wobec czego Kanclerz Schroeder i Jasir Arafat przenieśli Aerobusa-SADDAM z Dniepropietrowska do Pekinu, gdzie jest produkowany jako KITAN od Chin Prawdziców, ale w wersji SKRZYDŁOWEJ, który może być przemontowany TURBINOWO w ciągu nocy. Jest on MILION razy Bezpieczniejszy dużo TAŃSZY od obecnej awiacji pasażerskiej, co łatwo policzyć.
W wojnie jugosłowiańskiej Kitajce WYRŻNĘŁY Wszystkie Apacze, ale miast wygrać wojnę dla Serbów ANEKTOWAŁU Morze Południowochińskie, geograficzną podstawę amerykańskiej doktryny Imperialnej, którego US Navy – nie mając tej techniki – bronić nie mogło. Potem Japonia ogłaszając Protektorat nad Tajwanem musiała już produkować NIPPONA - prawdopodobnie Ukraiński Majstersztik SADDAM.
Ciekawe, że mój Aerobus był podstawą ujawnionego przez Izbę Lordów planu realizacji granicy izraelsko-niemieckiej na Wiśle, gdyż 40 dywizji Bundeswehry nie mogło ATAKOWAĆ 70 dywizji rosyjskich na Helikopterach, natomiast na Aerobusach to i owszem. Helikopter zbiera SEKCJĘ (7 komandosów lub marinersów), gdy Aerobus KOMPANIĘ. Plan ten został zniweczony przez Kaczyńskich daniem USA i Izraelowi po 750 tysięcy ton złota ze skarbca Włastów w Modlinie. O ile jednak złoto Włastów zostało dostarczone do Nowego Jorku przez WITEGO to samoloty US AF nie mogły tej doli przewieść do Izraela w ciągu nocy, bo Sławek Sikorski omal nie został zlinczowany.
Niemcy zgodzili się spopielić Białasów, ale Czarnuchów NIE. Wobec czego US Air Force przewoziło zwłoki poległych w APACZACH Murzynów z Monachium do Durbanu, ale rodezyjskie myśliwce zmusiły amerykański transportowiec do wylądowania w Salizbury, gdzie wysypano na płytę lotniska ciała lotników i kontenery z pieniędzmi, gdzie przeleżały w Upale 2 dni, aż pozwolono transportowcowi, czy transportowcom? US AF odlecieć, ale bez kontenerów z pieniędzmi.
Na Morzu Karaibskim są archipelagi SPORNE. Otóż Siostry Alvarado ZAŁATWIŁY te Archipelagi w ciekawy sposób. Zamówiły u KAMAZA mego Aerobusa na podstawie www.wandaluzja.com// i Licencji ŻE SIĘ ZE MNĄ DOGADAJĄ. Młodsza miała reprezentować Honduras na Miss World w Londynie a starsza była Jeszcze Ładniejsza, ale po powrocie do domu zostały zastrzelone przez swego ochroniarza więc Licencję Sióstr Alvarado przejął KAMAZ, wobec czego Rosja nie jest już BEZBRONNA wobec Kitana.
Teraz judenknecht Błaszczak realizuje Granicę Izraelsko-Niemiecką w Mielcu. [/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 384, 385, 386 ... 415, 416, 417  Następny
Strona 385 z 417

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group