Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Antyk
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 42, 43, 44  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-07-10 (poniedziałek) @ 06:09:02

ODBUDOWA ZAMKÓW JURAJSKICH

Wczoraj (9 VII) w Telewizji była mowa o Inicjatywie Prezesa Jarosława Kaczyńskiego Odbudowy KAZIMIERZOWSKICH Zamków Jurajskich. Wypada się więc zapytać, z Jakiego Funduszu i w Jakim Celu. FUNDUSZ pochodzi prawdopodobnie z prześladowanie mnie przez III RP, za co PŁACI wielki kapitał, a CELEM jest wyraźnie zrobienie z Zamków Jurajskich takiej FEKALIOMACHII, jak BŁAZEŃSKA Świątynia Salomona i SZALBIERSKA Troja Schliemanna. Chodzi o to, żeby zrobić z Zamków Jurajskich NAJWIĘKSZĄ ATRAKCJĘ TURYSTYCZNĄ POLSKI – bo skoro Oddaje się Niemcom zamki mazurskie jako KRZYŻACKIE ??? to i Głupi Polaczkowie muszą sobie podjeść Fekaliów Angielskich.
Pojechałem do RFN m.in., żeby Wybić Niemcom z Głowy IDIOTYCZNE datowanie Zamków Nadreńskich – Wielkiego Kapitału turystycznego Niemiec, przedatowując je z Wczesnego Średniowiecza na Halsztat. 20 lat później zostałem jednak zakasowany przez archeologa niemieckiego Heinricha Kusche, który zidentyfikował gęstą siatkę na mapach satelitarnych Europy jako NEOLITYCZNE tunele, które ja zinterpretowałem jako LOCHY ZAMKOWE. To zostało potwierdzone archeologicznie w Austrii i na Lubelszczyźnie odkrywaniem na podstawie satelitarnej SIATKI rekultywowanych rolniczo Zamków.
Domagałem się przy wymianie przez Szwedów pali fundamentowych nad Nogatem badań dendrologicznych, co ogłoszono 10 lat później, że Malbork jest NAJSTARSZYM ZAMKIEM CEGLANYM W EUROPIE. To Pasuje do Metrykowania go przeze mnie na syna Asklepiosa ze Lwowa MACHAONA. Kilka lat temu byłem w gdańskim urzędzie konserwatorskim, gdzie mówiono mi, że gdy wymieniano pale fundamentowe spichrza Daleka Droga to „zbiegli się rzeźbiarze”, ale pale były tak SKAMIENIAŁE, jakby miały wiele tysięcy lat ??? UGd uznał je za Przedkrzyżackie, ale UJ uznał za ŻELBETOWE sprzed 2100-2300 p.n.e. !!!
Datowanie przez UJ spichrza Daleka Droga na NEOLIT było pochodną Krakowskiego Parku Archeologicznego, gdzie 7 Tysięcy Lat Temu dobywano kamień piłami DIAMENTOWYMI i maszynami Nie Znanymi współczesnemu górnictwu odkrywkowemu ??? ZAGADKĄ jest też przeznaczenie Wapna z Kamienia Wapiennego, z którego można było wybudować 5 Krakowów czy Toruni !!! Wytłumaczyłem krakowiaczkom, że wapno było na budowę Kanału Przemysłowego Sosnowiec-Borodziej (Bydgoszcz), po którego zbudowaniu 5 kamieniołomów krakowskich OPUSZCZONO, bo wystarczało wapna z zamków jurajskich.
Pół wieku temu krakowiaczki zleciły odatowanie gotyku krakowskiego Lwowsko-Wrocławskiej Szkole Archeologicznej i Architektoniczno-Historycznej, z której to racji mój przyjaciel robił Inwentaryzację Wawelu. Na Wawelu kopał też Hawrot, który odatował architekturę krakowską Kulturą Łużycką i Przedłużycką. Potem sprowadzono historyka architektury z Oksfordu, który odatował wszystko – Jak Leci – Kazimierzem Wielkim, bo ZASTAŁ POLSKĘ DREWNIANĄ A ZOSTAWIŁ MUROWANĄ – wobec czego Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczną WYTRUTO, że zostałem tylko ja, choć na mnie też były zamachy nie tylko Trucicielskie.
Ten FEKALIOMACH z Oksfordu pomylił Kraków z Moskwą. Gotycki Kraków był dziełem kanclerza Stanisława Szczepanowskiego za kontrybucję bizantyjską na Koronację Zdobywcy Azji a dziełami Kazimierza III są tam Barbakan i zamek Przegorzały z fragmentarycznej odbudowy zburzonego przez Jana Luksemburskiego zamku KRÓLEWSKIEGO. Dziełem Kazimierza Wlk jest zaś zespół Jezuicki w Lublinie, zamek Niski we Lwowie zwany Pałacem Franza Josefa oraz Gotycka Moskwa z nieukończonym KREMLEM, gdyż miast odbudowywać pałac Imperialny na krakowskim GARGAMELLU Kazimierz III chciał go Powtórzyć na Zamoskwiu, połączonym mostem fortecznym z Kramlem.
Zamki Jurajskie były dziełem greckiego boga Prapoczątku Jura-Uranosa, który porzucił budowę stolicy w Dzielnicy na rzecz Krakowa, a potem wybrał się z KOCHANKĄ na Ural, w trakcie czego zbudował Białokamienną Moskwę. Najbardziej podobny do Przedromańskiego Wawelu Jura-Uranosa i Zamków Jurajskich był zamek w Cieszynie, rozebrany pod pałac Imperialny Wazów, budowę którego przerwał Potop. Anglicy ogłosili, że była Neolityczna Cywilizacja Europejska, którą nazwali Europejską Atlantydą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 12:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-07-11 (wtorek) @ 07:48:04
Ad. 29:

TRA LA, TRA LA LA, KRAKOWIACZEK 62

Został utworzony FUNDUSZ na Odbudowę Zamków Jurajskich – żeby nakarmić Głupich Polaczków fekaliami angielskimi. Szefem tego Funduszu miałem być ja, a gdy okazało się to Niemożliwe to został nim WYRAŹNIE Pan Czesław Białczyński z Krakowa, żeby ZLIKWIDOWAĆ krakowski Park Archeologiczny, gdzie dobywano wapień piłami DIAMENTOWYMI już 7 tysięcy lat temu i NAGLE Zaprzestano w 5 kamieniołomach.
Ja wytłumaczyłem to tym, że po zbudowaniu Kanału Przemysłowego zaprzestano spławiania wapna Wisłą na budowę Borodzieja-Bydgoszczy czyli Wielkiej Wenecji, gdyż TAŃSZE było dostarczanie wapna Kanałem Przemysłowym z zamków jurajskich.
KRAKOWIACZEK JEDEN MIAŁ KONIKÓW SIEDEM, POJECHAŁ NA WOJNĘ OSTAŁ MU SIE JEDEN.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-07-11 (wtorek) @ 09:20:13
https://marucha.wordpress.com/2017/07/09/wolne-tematy-60-2017/#comment-688260//
Ad. 35, 49, 53:
Żadna inna nauka nie jest tak potwierdzona, jak nauka Biblii”. Te właśnie słowa wyszły spod pióra jednego z najwybitniejszych umysłów wszechczasów Izaaka Newtona.

Nazwa GALILEA pochodzi od Galicji, gdyż – już przed Wojną Trojańską – pędzono tam ze stepów pontyjskich WIELOTYSIĘCZNE tabuny koni. Do Hajfy natomiast, która była stolicą NIEMIECKIEJ Palestyny, przybywały statki z Adrii-Wenecji, z rydwanami w CZĘŚCIACH. Rydwany te były robione w Wielkopolsce, gdyż TYLKO TAM plantowano w II tysiącleciu p.n.e. drewno WOZOWO-meblowe, jak na Litwie drewno OKRĘTOWE.
Na WOZACH z Wielkopolski wieziono do Wenecji żelazo ŚLĄSKIE. Wozy ciągnęły konie z Galicji; w Wenecji wozy Rozbierano i wieziono statkami w Częściach do Egiptu lub Hajfy a żelazo i konie sprzedawano Grekom. To jest tajemnica Pałaców Minojskich.
Biblia PRZEINACZA. Samson miał być DUŃCZYKIEM i zawodowym Najemnikiem. Został najęty przez króla Damaszku, który handlował osłami i mułami, do napadu na LECHIĘ, jak nazywano po Wojnie Trojańskiej Galileę, gdyż Paweł Długi z Lublina opanował Asgard-Kijów i dostarczał konie do Palestyny.
Samson przy pomocy Syryjczyków rozgromił Targ Koński zabijając TYSIĄC Lechitów, a potem z Syryjczykami opanował Jerozolimę, gdzie rządził 20 lat – aż Żydzi przy pomocy jego żony związali go i wydali Filistynom czyli ARIOM, którzy go OŚLEPILI.
Ariowie po zdobyciu stolicy Imperium Hetyckiego Hatussas w czasie wojny trojańskiej zajęli Kanan, aby po przewleczeniu floty na Akabę popłynąć do Indii. Egipcjanie uknuli jednak spisek haremowy na mocy którego mianowany przez Ariów Książę Synaju KANAN Porwał złożoną już na Akabie flotę aryjską, z kobietami i złotem, i uciekł do Sudanu, gdzie założył na technologii aryjskiej Afrykański Birmingham.
Ariowie musieli do Indii PODREPTAĆ, a ci, co nie mogli, pozostali w Kananie jako Palestyni-Filistyni. – Wśród nich znalazł się jasnowłosy siłacz z Wysp Duńskich. Ponieważ Filistyni panowali w Palestynie dość długo to Żydzi odziedziczyli po nich orle nosy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-07-26 (środa) @ 15:10:07

Ad. 140.141:
Wszystkie Wenecje pochodziły od WENEDY nad Brdą. Nazwa Weneda pochodziła zaś od Wandaluza, który przyprowadził swój Wielki Lud na OKRĘTACH na Wybrzeże Bursztynowe i zdobył Borodziej nad Brdą, który nazwano na jego cześć WENEDĄ. Gdy Słowianie zyskali na mocy Pokoju w Asgardzie-Kijowie w r. 1625 p.n.e. Adrię to nazwani ją WENECJĄ czyli Małą Wenedą.
Był to główny port Eksportowy Stali ŚLĄSKIEJ. W Wielkopolsce robiono WOZY a na stepach pontyjskich hodowano Konie. Konie te pędzono na Śląsk, gdzie przyuczano je do wozów, na które ładowano Żelazo i Stal, które wieziono do Wenecji. Tam wozy rozbierano i razem z Żelazem i Końmi wieziono na Kretę, gdzie kupowali je Egipcjanie.
Nazwa Weneda była tak Prestiżowa, że podczas oblężenia jej przez Polaków i Węgrów w 1113 r. ocenzurowano ją na WYSZOGRÓD. Wenedę zdobył Największy Rycerz Europejski Jan Luksemburski, który kazał Wspaniałe Miasto rozebrać na cegłę dla Królewca, a to co zostało nazwał Big Ghost czyli Bydgoszcz.
Podobny los spotkał Megalityczny Płock, którego megalityczna oblicówka skarpy i mury między Rogatkami zostały rozebrane na WAPNO DLA KRÓLEWCA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

60. Yagiel said - 2017-07-29 (sobota) @ 12:15:27

Pani Isiu, pokaz krakowski w kamieniołomach jest oszałamiający – od razu ciekaw jestem komentarza Wandaluzji, który od lat walczy o swoje datowania zamków w Europie i Polsce, czyli +3-4 tys lat… Trójkątne wiertła – ale jak? z czego?
A wykład MaTma o liczeniu 15-30-60 obejrzę jeszcze raz, kiedy przestanę się śmiać (z tego, jak wiele wysiłku włożono w ukrycie tego, co było przed tem, co było na PO-czątku; PO-czątek jak PO-piątek, jak PO-ranek) widząc tak wyraźnie pokazywany CZĄTEK (CZĄD+ek) naszych dziejów. Dzieci 6-7-letnie powinny od tego zaczynać poznawanie świata 🙂
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-07-29 (sobota) @ 21:50:05
Ad. 53, 58, 59, 60, 61, 65:

Zostałem poproszony o skomentowanie, co niniejszym czynię:

Dr Franc Zalewski STWIERDZIŁ, że Z WAPNA UZYSKANEGO Z KAMIENIOŁOMÓW KRAKOWSKICH MOŻNA BYŁO ZBUDOWAĆ PIĘĆ ŚREDNIOWIECZNYCH KRAKOWÓW – CO SIĘ Z NIM STAŁO?
Ponieważ na budowę twierdzy KRAKÓW nie poszło, gdyż była budowana z wapna z cementowni, a we Wszystkich kamieniołomach krakowskich zaprzestano eksploatacji 7 tysięcy lat temu RÓWNOCZEŚNIE, to znaczy, że wapno było przeznaczone na Jakąś Wielką Inwestycję ?
Moim zdaniem była to budowa przez wnuka Posejdona Ogigesa Kanału Przemysłowego Sosnowiec-Bydgoszcz, BORODZIEJA czyli Wielkiej Wenecji w Bydgoszczy, OGIGII-Gdańska oraz Metalurgii Kaszubskiej na cieszyńskim węglu – dostarczonym Kanałem Przemysłowym – i szwedzkiej rudzie.
Po zbudowaniu Kanału Przemysłowego wapienniki krakowskie ZLIKWIDOWANO, gdyż TAŃSZE wapno produkowały zamki jurajskie. Również później tańsze wapno od Krakowa produkował Chrzanów, gdzie Austriacy zbudowali cementownię, która produkowała cement i wapno na budowę Twierdzy Kraków.
Jeśli idzie o OBÓZ scytyjski k. Jarosławia to było to dzieło wyraźnie OKUPACYJNE z lat 510-490 pne. Gdy Scytowie ratowali Greków pod Maratonem to Kaszub Leszek Złotnik zdobył z partyzantami antyscytyjskimi skarbiec scytyjski w Płocku a potem pokonał wracających spod Maratonu Scytów w Puszczy Sandomierskiej, co przetworzyło kulturę łużycką w POMORSKĄ. Leszek urzędował na zamku GARGAMELL w Krakowie, od którego Rzymianie urobili GERMANIĘ.
Bronisław said
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

7. Rubaszny Rubens said - 2017-08-23 (środa) @ 12:42:52

Odkryto kolejną po Maszkowicach neolityczną twierdzę na ziemiach polskich:
http://bialczynski.pl/2017/08/21/archiwum-2016-pap-nauka-w-polsce-niedaleko-krakowa-odkryto-twierdze-sprzed-4000-lat/

W latach 80-tych odkryto w kościele w Kraśniku na Lubelszczyźnie kamienne biforium. Niech pan Wandaluzja rzuci okiem czy to dzieło kultury Vinca:
.http://oczamiduszy.pl/wp-content/uploads/2014/07/0391-Krasnik-k.Wniebowzi%C4%99cia-NMP-i-%C5%9Bw.-Augustyna-600×949.jpg

Artykuł o Mehmedzie Zdobywcy:
http://ciekawostkihistoryczne.pl/2017/06/23/juliusz-cezar-to-na-jego-tle-bezradne-dziecko-dlaczego-historia-jednego-z-najwybitniejszych-zdobywcow-w-dziejach-pozostaje-nieznana/

Ciekawe odkrycie archeologiczne w Turcji:
http://bialczynski.pl/2017/08/20/turcja-odkopano-strukture-sprzed-siedmiu-tysiecy-lat/

Jak się żyło w średniowiecznym zamku?
http://ciekawostkihistoryczne.pl/2017/07/15/najciekawsza-ksiazka-tygodnia-jak-sie-zylo-w-sredniowiecznym-zamku/

Jak wyglądała koronacja pierwszej polskiej królowej?
http://ciekawostkihistoryczne.pl/2017/08/05/jak-wygladala-koronacja-pierwszej-polskiej-krolowej/

W Rumunii odkryto piramidę podobną do bośniackich:
http://alienpolicy.com/archaeologists-uncover-colossal-antediluvian-pyramid-romania/

Tajemnicze wieże w Himalajach:
http://bialczynski.pl/2017/08/23/secret-towers-of-the-himalayas/

Piramidy w Australii?
.https://www.youtube.com/watch?v=azkTezlxvBc

Kamienna tajemnica Pomorza:
http://bialczynski.pl/2017/08/22/kamienna-tajemnica-pomorza-stone-mystery-of-pomerania-megalithic-hypothesis-1513fmstudio/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-08-23 (środa) @ 17:33:32
Ad 7

Odnośnie piramidy w Rumuni ciekawe rzeczy – cokolwiek się tam znajdowało, możemy tylko zgadywać, ale nie można zaprzeczyć, że Góry Buzau w Rumunii są pełne przeszłości, takich jak podziemne mieszkania, rzeźby w jaskini i petroglify w języku, które wyglądają na dialekty w sumeryjskim języku.
Pisma pre-sumeryjskie znalazły się w pobliżu piramidy na zdjęciu niżej
/https://alienpolicy.com/wp-content/uploads/2017/01/scrieri-sumeriene-muntii-buzaului.jpg

Bloki do budowy też ciekawe .https://alienpolicy.com/wp-content/uploads/2017/01/piramida-buzau.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Gru 10, 2017 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-08-24 (czwartek) @ 08:50:19

Wojciech Moskal, SKĄD SIĘ WZIĘLI GRECY? Najnowsze badania genetyczne pozwoliły rozwiązać jedną z największych zagadek archeologii i wyjaśnić, jakie były początki wielkich kultur starożytności; Gazeta Wyborcza, 23 VIII 2017 r, str. 18; NAUKA.

To są Tańce Żydowskie. Zajmuję się tą sprawą od 1965 i przebyłem Drogę Konfucjusza: KTO TRZĘSIE DRZEWEM PRAWDY TO ZA ZAPŁATĘ MA OBELGI I NIENAWIŚĆ.
Uczono mnie, że Grecy przybyli do Egei w połowie II tysiąclecia p.n.e. ze Wschodniej Panonii. Potwierdził to dopiero archeoetnolog z Cambridge Andrew Colin Renfrew: http://www.forum.wandaluzja.com/viewtopic.php?p=8250&sid=19172c6b49111e8b94db226dff41bd8e// Adam Gaafar, HISTORIA POLSKI ZACZĘŁA SIĘ SETKI LAT PRZED MIESZKIEM I. WYJAŚNIAMY, JAK POWSTAŁA POLSKA.
II instytucją, która to POTWIERDZIŁA był Międzynarodowy Instytut Cywilizacji Słowian. W liście do mnie napisano, że przybycie Greków do Egei było skutkiem zniszczenia cywilizacji egejskiej przez wybuch Santorynu w roku 1628 pne. Na Krecie NIE PRZEŻYŁ ANI JEDEN CZŁOWIEK wg świadectwa załogi statku kreteńskiego, który powrócił na Kretę z Tartessu-Tangeru. Teczkę z korespondencją z MICSł ukradła mi wałęsowska policja polityczna.
UCIECZKA Greków do Panonii Wschodniej była skutkiem Konkurów Zeusa z Poznania do Hery z Pragi. Konkury te doprowadziły do wojny, w której wódz Hery HERAKLES rozgromił Zeusa, ale Hera dała się udobruchać i wyjść za Zeusa, który zażądał wysłania Heraklesa do Hiszpanii, którą ten podbił.
Tartess-Tanger obronił się jednak przed Haraklesem wysyłając na Pomorze Serenów-Ariów-Słowian z Ameryki Północnej, którzy jako kultura amfor kulistych w sojuszu z Egipcjanami kultury pucharów dzwonowatych podbili Europę Środkową, likwidując GRECKĄ kulturę pucharów lejkowatych, tak że tylko mała część Greków z Zeusem i Herą uciekła do Panonii Wschodniej. – W ten sposób Europa Środkowa stała się ARYJSKA, bo indoeuropejska była już wcześniej dzięki Grekom
Z mej strony było to rowinięcie hipotezy Wirta – że Grecy pochodzili z prawobrzeża Dolnej Odry zaś Italikowie w Lewobrzeża. Przeiosłem jednak Italików do Nadrenii, co zostało potwierdzone ODYSEJĄ Homera jako poetyzacją klechdy Odyseusza. Po ucieczce z Kanady poprowadził on bowiem Italików z Asciburgionu-Bergu-Duesseldorfu w Apeniny, które zaczęto zwać ITALIĄ.
Na mocy Pokoju w ASGARDZIE-Kijowie Słowianie otrzymali Dorzecze Odry, gdzie powstała kultura przedłużycka. Otrzymali też Adrię dla eksportu żelaza śląskiego, którą nazwali WENCJĄ czyli Małą Wenedą od Wenedy-Bydgoszczy. W związku z tym przybył do Sparty Pelops z Poznania w konkury do Hiperdamei, które po perypetiach zakończyły się szczęśliwie.
Ta para zbudowała na NAJWSPANIALSZY PAŁAC MYKEŃSKI na Pylos, którzy odkryli i zbadali Niemcy, a ostania Amerykanie znaleźli tam WSPANIAŁY i nieobrabowany grobowiec Pelopsa. Wielokrotnie proponowałem, żeby pałac ten odbudował UAM jako emporium żelaza śląskiego. Nazwa PELOPONEZU pochodzi od Pelopsa.
Wojnę Trojańską SPROWOKOWAŁ Nauplios-Neptun ze Strzegomia, który urzędował w Wenecji. Chodziło o Zablokowanie Troi na Złotym Rogu jako dystrybutora żelaza Aryjskiego, co się udało. Zbankrutowani Ariowie kultury trzcinieckiej, mając dość Złych Sąsiadów czyli Słowian, wynieśli się do Indii. Indra nie dał jednak Kimeronu-Kijowa słowiańskim pieniaczom tylko Parysowi, który uratował z płonącej Troi 12 tysięcy Traków. Następca Palamedesa spod Troi Paweł Długi musiał się zadowolić Lublinem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Gru 11, 2017 2:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad. 227: walthemar said – 2017-09-01 (piątek) @ 14:04:12
„Dla Pana WANDALUZJA i nie tylko
https://treborok.wordpress.com/artefakty-polwyspu-kolskiego/?preview=tru
tego chyba tu jeszcze nie było”

Dziękuję za post z Dedykacją:
Eksponowany KAMIENIOŁOM megalityczny na półwyspie Kolskim nic wspólnego z Krakowskim Parkiem Archeologicznym nie ma. Kamieniołom Kolski jest z Interglacjału, gdyż był przykryty Lodowcem Skandynawskim, gdy kamieniołomy krakowskie są z V tysiąclecia pne. W Krakowie nie robiono też MEGALITÓW tylko WAPNO na budowę Kanału Przemysłowego oraz Wspaniałego Gdańska i Borodzieja-Wenedy-Bydgoszczy.
Gdy zbudowano Kanał Przemysłowy to kamieniołomy Krakowskie OPUSZCZONO, gdyż Tańsze i Lepsze wapno było w Chrzanowie, gdzie słynną w Europie cementownię JAWORZNO zamknięto kilkanaście lat temu.
Megalityczne kamieniołomy z Koli mają znaną analogie tylko w postaci budowli megalitycznych na Uralu. Potrzebna jest analiza geologiczna; SKĄD czerpano kamień na budowle uralskie i DOKĄD szły bloki megalityczne wycinane w Koli ??? Ja mogę kojarzyć to z odkrytymi przez polskich zesłańców kamiennymi miastami POD LODEM na Syberii, o których kilkanaście lat temu było głośno w Telewizji Moskiewskiej.
Miasta te znowu kojarzą się z syberyjską Techniką Nuklearną, której artefakty ZNIKNĘŁY na przełomie wieków, co wymagało najnowocześniejszej techniki dźwigowej i transportowej. Skojarzyłem też oną Syberyjską Technikę Nuklearną z Techniką Nuklearną kalifornijskiej Doliny Śmierci, datowanej pierwotnie na 80 tysięcy lat a ostatnio na 50 tysięcy i kojarzoną z MAHABHARATĄ, która jest kompilacją.
To wszystko jest tematem tzw. Archeologii Kalifornijskiej, zniszczonej i Upodlonej po wojnie francusko-pruskiej jako SPRZECZNĄ Z BIBLIĄ, czym tłumaczy się też rozstrzelanie odkrywców Megalitów Koli przez NKWD, które zlikwidowało też Dokumentację.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Gru 12, 2017 8:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2017/09/30/wolne-tematy-78-2017 - Ad. 147;
147. Boydar said - 2017-10-03 (wtorek) @ 00:27:23
„Królewno, tego kucharza też należy odprawić. Z serca radzę.
A jak już się go Królewna pozbędzie, co poznać da się natentychmiast po lepsiejszym samopoczuciu, to proszę zerknąć ostrożnie na wzór cnót wszelakich a głównie prawdomówności i takiej typowo słowiańskiej szczerości, parafrazując Maxa – Mój Ulubiony Stanisław mówi jak jest.
https://youtu.be/_sCg5bZJ7cA// Stanisław Michalkiewicz: CAŁA TA WIELKA LECHIA TO UBECKE RZYGOWINY.
Innym polecam również, o ile nie mają uczulenia na oszustów. Bo łże jak muzułman i nawet się nie skrzywi. Żeby chociaż empstrembzdrem wyjąkał, a tu nic, gładziutko i z uśmiechem. Pan Roman mógłby się sporo nauczyć.”
Odpowiedziałem na to:
https://marucha.wordpress.com/2017/12/10/wolne-tematy-98-2017 – Ad. 5//
**********************************************************************************
Ale to nie wszystko, bo dzięki oskarżeniu ŁGARZA czyli Mnie, udało mi się złapać Za Rękę tych, którzy wytruli Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną trutką Majranowskiego, która stosowało wówczas tylko KGB. Ale KGB tylko użyczyło trutki dla wytrucia Szermierzy WIELKIEJ LECHII. Pisałem wielokrotnie na różnych forach, że Hawrota OTRUŁ Mistrz Masoński i funkcjonariusz sowieckiej służby specjalnej, Profesor Edmund Małachowicz – Piewca kurnego WROCŁAWSKIEGO WAWELU na Zamku Biskupim – aż ZDECHŁ na Pogardę-podagrę. Mnie zaś truli Rasowi Żydzi – żeby Odium spadło na Żydów a nie ŻYDOMASONÓW.
WYTRUCIA Lwowsko-Wrocławskiej Szkoły Archeologicznej a Archiektonioczno-Historycznej dokonano pod ciekawym pretekstem. ZLECONO LWSAiAH Odatowanie starej Architektury Krakowa, więc wysłano Hawrota, który kopał na Wawelu, Zwierzyńcu i Cytadeli. To od Hawrota pochodzi eksponowana Anonimowa makieta Wawelu Przedromańskiego, którą datował na kulturę przedłużycką, gdy wg mnie było to dzieło Jura-Uranosa – budowniczego Zamków Jurajskich, zamku Cieszyńskiego i Białokamiennej Moskwy.
Mury obecnego kościoła Na Zwierzyńcu Hawrot datował na kulturę łużycką, co mi się nie podobało. Jego asystentka, Elżbieta Ostrowska, mówiła mi, że SPODZIEWAJĄ SIĘ TAM ZNALEŚĆ COŚ NA MIARĘ PAŁACU DIOKLECIANA W SPLICIE, co puściłem mimouszu jako zbyt egzotyczne. Potem doszedłem jednak do wniosku, że mogło to odnosić się do Pałacu Waleski Złotowłosej, od którego – według mnie – pochodzą Barwy Narodowe. Pałac POWINIEN być bowiem z białego marmuru kłodzkiego a schodząca do Wisły kolumnada z czerwonego granitu tatrzańskiego? Po zburzeniu GARGAMELLA przez Jana Luksemburskiego Marmur i Granit spożytkowano według GŁODU kamienia budowlanego.
Potem sprowadzono historyka architektury z Oxfordu, który datował – wszystko Jak Leci – Kazimierzem Wielkim, bo ZASTAŁPOLSKĘ DREWNINĄ A ZOSTAWIL MUROWANĄ, żeby nikt nie dowiedział się, że zbudował moskiewski KREML. - Angielskiego masona można tylko zabić, bo to karykatura Żyda.
Ty BAJDAR, ty nie jesteś tylko od Bajdurzenia, ale żydomasońskiego TRUCICIELSTWA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 1:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-10-12 (czwartek) @ 04:33:31

Witam Panią
Bardzo Pani dziękuję za listy. Co do tego, że badania genetyczne mumii Tutenchamona wykazały jego CZESKIE pochodzenie, to jest o tyle zrozumiałe, że jak piszę w Wandaluzji to kultura pucharów dzwonowatych była Imperializmem Starego Państwa, który w sojuszu z aryjsko-słowiańską kulturą amfor kulistych opanował Europę. Egipt zaopatrywał się w żelazo i STAL w Bohemii czyli obecnych Czechach przez Triest i Adrię, która w połowie II tysiąclecia p.n.e. stała się słowiańską Małą Wenedą-Bydgoszczą czyli Wenecją.
Ponieważ Egipt był bezleśny to transport żelaza z Europy Środkowej do Egiptu obsługiwała FLOTA kreteńska, co było podstawą cywilizacji minojskiej i mykeńskiej.
Pisze Pani o Świętym Krzysztofie, który to Wielki Chłop przenosił ludzi przez Jordan, żeby się nie potopili. Jaki jednak ten Wielki Chłop mógł mieć związek ze Stargardem Szczecińskim to nie wiem. Stargard został zbudowany przez Innachosa – młodszego syna Posejdona z Poznania – gdy Wspaniały Szczecin przez Bazylosa, pra pra pra wnuka Posejdona – i stąd relatywna nazwa Stargardu do Szczecina „stare miasto”.
Ostatnio WYNALEZIONO, że Samson był DUŃCZYKIEM. To zgada się, że nazwa Galilea pochodziła od Galicji-Halicza, skąd co roku pędzono do Palestyny wielotysięczne stada koni, które sprzedawano w Galilei, którym to komunikiem mógł przybyć tam Samson i zostać żydowskim najemnikiem do walki z Filistynami. Na czym jednak zasadza się ta DUŃSKA metryka Samsona to nie wiem.
Pisze Pani, że Trzy Marie to Maria Matka, Maria Żona i Maria Córka czyli Maria Salome, która była żoną cesarza Nerona Sabiną Poppeą. Senat nie dał jej jednak tytułu CEZARYNY, gdyż jej ojciec Jezus Chrystus był podsądnym procesu Jana Chrzciciela o Spisek przeciw Państwu Rzymskiemu, przekwalifikowanego na ZAMACH. W procesie tym Jezus i jego brat i Kanclerz Jakub zostali skazani, za odmowę składania zeznań, na Ubiczowanie i 10 lat Twierdzy, która Jezus odbył w Tulonie.
Pretoriański zamach stanu przeżyła tylko Maria Magdalena, która wyjechała z wnukiem Nerowiuszem-Merowiuszem do rodowych włości Nerona w Trewirze. Znaczy to, że Sabina Poppea przyjechała na proces ojca w Jerozolimie, gdyż sprawa Gotowała się od miesięcy.
Pozdrawiam Panią
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 5:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-10-16 (poniedziałek) @ 23:12:42

Frank Thadeusz, DIE RACHE DES SONNYBOYS – Der Troja-Forscher Eberhard Zangger praesentiert 3200 Jahre alte Hieroglyphen. Das Dokument koennte das Raetsal loesen, warum es am Ende der Bronzezeit zum ploetzlichen Zusamenbruch des Damaligen Hochkulturen kam; DER SPIEGEL 41/2017, s. 130-132

Artykuł jest Remanentem TROJA-EXPO 2001 w Stuttgarcie, która była ANTYPOLSKIM sojuszem rządu Badenii-Wirtembergii z ówczesnym rządem tureckim – jak się okazuje przy wsparciu brytyjskim i amerykańskim: http://www.wandaluzja.com/?p=p_249&sName=14.-troja-i-dlug-sultanski//
DIABŁEM był Manfred Korfman, którego ŁAGODZIŁ Zangger a atakował FRONT, którym kierował Frank Kolb z Tibingii. Skuteczny atak na Korfmana okazał się jednak niemożliwy, gdyż miał on poparcie Wielkiego Kapitału i Polityki, które jednak, po Wygraniu Błazeńskiej i Gangsterskiej TROI-EXPO zaczęły się odżegnywać od niego, tak jak UNIWERSYTETY, że wkrótce Umarł jako BANKRUT.
Eberhard Zangger też jest dobrym kuglarzem, bo wszedł w tą konkurencję kapitałową Hipotezą, że TROJA SCHLIEMANNA TO ATLANTYDA PLATONA, co było Bezczelnością. To podchwycił Korfman, dopuszczając Zanggera do „stołu trojańskiego”, ale BEZ Franka Kolba, który szukał kompromisu ze mną.
Zangger ma w ręku ASA, którym jest obszerny zapis hieroglificzny Wielkiego Króla luwijskiej MIRA Kupanta-Kurunta. Napis był na wykopanych przy budowie meczetu blokach, które francuski archeolog skopiował a Ata Tirk kazał ZNISZCZYĆ. Inskrypcja została ODCZYTANA a Zangger dokonał jej NADINTERPRETACJI. Doszedł mianowicie do wniosku, że w zachodniej części Azji Mniejszej i w Tracji powstało potężne państwo federalistyczne pod wodzą luwijskiego MIRY, które zniszczyło Imperium Hetyckie ???
Gdy złożył książkę dodruku to zjawił się u niego docent uniwersytetu londyńskiego James Mellaart, który odwiódł go od publikacji książki i – co tu mówić – WYKUPIŁ TEMAT. Temat rozpracował przy pomocy KILKUSET dokumentów, ale zmarł przed publikacją w r. 2012 w wieku 86 lat. Dokumentację tą uzyskał Zangger od syna Jamesa i wywiózł do swego domu w Zuerichu.
Uważam, że dobrze się stało, że Mellaard odwiódł Zanggera od publikacji niewydarzonej teorii o Wielkiej Federacji Antyhetyckiej oraz opracował inskrypcję Kupanta-Kurunta źródłowo. W I połowie lat 60 pojawiła amerykańska teoria o zniszczeniu Imperium Hetyckiego przez Frygów i Mosków, którą uzupełniłem identyfikacją Frygów z czeską PRAGĄ, skąd pochodził Achilles, a Mosków z ARIAMI z Sarmackiej Moskwy, gdzie było 20 kremlinów z których kilkanaście ostało się.
Teraz mam mała satysfakcję, gdyż Zangger oświadczył: TROJA NIE BYŁA GLINIANĄ WIOSKĄ PIRACKĄ, ALE METROPOLIĄ NA MIARĘ HONGKONGU – co jest kapitulacją Przed Mną.
Hagia Sophia była mauzoleum Eurydyki. Sezostris III, który wbijał słupy graniczne nad Indusem kazał powtórzyć Hagia Sophię na górze Moria w Jerozolimie, ale obrażeni na egipskie słupy graniczne na Wołgodonie Ariowie stali zbrojeniowej z Kielc nie przysłali, więc Sezostris kazał wyrabować stal zbrojeniową z Hagia Sophia, którą zastąpiono PRZYPORAMI.
Hagia Sophia była Niepełnym powtórzeniem Trykonchesu w Borodzieju-Wenedzie, zburzonej przez Jana Luksemburskiego. Aż boje się, że jezuicki szalbierz zaśpiewa znowu: W TEJ WSPANIAŁEJ FARZE BYDGOSKIEJ…
W XIX wieku Niemcy zorientowali się, że spichrze na Wyspie Młyńskiej są z przebudowy budowli starożytnej, więc je rozebrali i na fundamentach zbudowali OPERĘ – z której to racji niewielka Bydgoszcz ma Największą Operę na ŚWIECIE.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 6:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yagiel said - 2017-10-24 (wtorek) @ 10:55:20
ad Wandaluzja@3

Szanowny Wandaluzjo (oby już po kłopotach z domeną) – o górnictwie w Tatrach niedawno była „Sonda” bodaj w TVKurski 1. W ogóle o geologii pradawnej, gdy większość dzisiejszej Polski (nie Cambr czy Cymbr) była poniżej równika, tj. na półkuli połud., blisko nawet bieguna… A pod jeziorami Mazur są stareńkie… góry!
A z narracji o górn w Tatr kojarzę, że w średniowieczu było, ale o dochodach +- po kosztach (złota 5 kg? srebra ciut więcej), a jeszcze bodaj Kazimierz Jagiellończyk próbował coś uskarbić, ale z zyskiem na 2-3 konie rocznie, więc odpuścił. Kopacze, znaczy górnicy mieli być sprowadzeni z Karpat Siedmiogrodu.
O Staszicu też coś było ,ale równie +- nic, czyli wymowa ogólna byla bodaj taka: coś tam kopali w Dol. Kościeliskiej i gdzieś jeszcze, ale śladowo mieli i raczej ciekawostka niż realna gospodarka.

Z tego, co pan zapodawa, to w Tatrach minerałów jakoś więcej było… Aż ciekawe ,dlaczego odrodzona „Sonda” zajęła się tym lekko i nie-ciekawostkowo. (Może znajdę w e ten program?) Ale przecież była tu mowa o ogromnej ropie polskiej w połudn-wsch Polsce (tym bardziej dawnej), wspomniano takiego geologa, który pracował dla Austryjaków, Polaków, Niemców, Sowietów… Pół roku temu?
Zabawne, że pana wątki coraz częściej pływają na medialnych falach polit-corect.

Yagiel said - 2017-10-24 (wtorek) @ 11:25:26

Gajówkowicze – Rubaszny Rubens (@7) jest genialny! W kolejnej porcji nowin perełka o Maszkowicach Przedtrojańskich! Znana jest Góra Zyndrama i sam Zyndram, mysliciel-strateg u boku Jagiełły, jedna z najważniejszych postaci „Krzyżaków” Sienkiewa.
Cytuję za PAP/nauka w Polsce, fragmencik:

„Ufortyfikowana osada wzniesiona ok. 1750 r. p.n.e. powstała dzięki wdrożeniu gotowego planu budowlanego, który zrealizowano z wielkim rozmachem i nakładem pracy – sugeruje rozmówca PAP, powołując się na analizę dotychczasowych odkryć.
„Fortyfikacje broniące osady są o ponad dwa i pół tysiąca lat starsze od zabytków architektury romańskiej. Tym samym jest to najstarszy przykład kamiennego muru w dziejach budownictwa na ziemiach polskich” – zaznacza.

a JA ZAZNACZĘ, ŻE POTWIERDZA TO TEZY WANDALUZJI CO DO DAWNIEJSZEJ GENEZY KAMIENNEGO BUDOWNICTWA NA PÓŁNOC OD ALP I TATR… CZY TO NIE DLATEGO WANDALUZJA MA CORAZ WIĘKSZE PROBLEMY? PRUJE SIĘ BOWIEM SMOG KŁAMSTW ROZWIESZONY NAD POLSKĄ , NAD NASZYMI PRZED-POLSKIMI DZIEJAMI LACHÓW.
Wracam do cytatu:

„Podobne, równie stare konstrukcje kamienne są w naszej części Europy nieznane. Naukowcy są przekonani, że dotyczący ich budowy know-how przybył wraz z osadnikami ze strefy śródziemnomorskiej lub nadadriatyckiej. Świadczą o tym również odkrywane fragmenty naczyń ceramicznych. Ich formy wskazują na kontakty ze społeczeństwami zamieszkującymi dorzecze środkowego Dunaju.”

Rubaszny Rubensie i Wandaluzjo Szanowny – mam nadzieję, że współpracujecie. Ku chwale Ojczyzny!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 6:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-10-25 (środa) @ 22:50:56
ODPOWIEDŹ RUBASZNEMU RUBENSOWI
https://marucha.wordpress.com/2017/10/23/wolne-tematy-85-2017 – Ad.7:

Tajemnice Walimia: .https://www.youtube.com/watch?v=T07df50h328
Pan Romuald mówi, że forteczne metro wrocławskie było z WAŁBRZYCHA do obecnej granicy niemieckiej. Ojciec mu pokazywał wejście do metra wrocławskiego na terenie obecnego Dworca Autobusowego, gdy była niejednokrotnie mowa, że Dworzec Główny metra wrocławskiego był POD Cmentarzem Żydowskim, który zlikwidowali hitlerowcy.
Dolnośląskie metro forteczne użytkowała Armia Sowiecka do roku 1984, kiedy zatopiła go woda z Oławy, toteż Leszek Miller wywożąc Fortecznym Metrem Dolnośląskim olbrzymie Archiwum Śląskie do Niemiec musiałby je ODWODNIĆ pompami elektrycznymi pod Dworcem Głównym PKP. Archiwum było NOWOCZESNE, zabezpieczone przed powodzią (Tysiąclecia), pożarem i bombardowaniem.
Kilka lat temu pisałem, że metro to nadaje się do wywozu do Niemiec Skarbca Hitlera w Wałbrzychu, którego 2,5 miliony ton złota to GÓWNO w porównaniu z tym, co tam jest – zwłaszcza że Niemcy zbudowali pod Zgorzelcem jedno z NAJWIĘKSZYCH miast podziemnych dla jezuickiej Bundeswehry.
Gdy w początku lat 90. walczyliśmy z Majorem Siorkiem, specjalista od wywiadu niemieckiego, o aktywację Metra wrocławskiego to dowiedzieliśmy się, że METRO JEST WŁASNOŚCIĄ NIEMIECKĄ, pilnowaną przez Zdrojewskiego i Dutkiewicza: WYPIORY NACJONALIZMU MUSZĄ BYĆ LIKWIDOWANE W ZARODKU, bo nazizm to oczywiście internacjonalizm żydowski czyli Lasalizm, który jako Liberalizm jest DYKTATURĄ KAPITAŁU a najbardziej DZIKĄ postacią kapitału jest Żydowski Kapitał Kryminalny. Hrabia Kurowski rugnął mnie za używanie frazy Żydowski Kapitał Kryminalny, bo kapitał jest albo Żydowski czyli KRYMIANLNY, albo Kryminalny czyli ŻYDOWSKI.

Słowianie założycielami Rzymu?
.https://bialczynski.pl/2017/10/22/ireneusz-cwirko-krysztalowy-wszechswiat-slowianie-zalozycielami-rzymu/
Tajemnicze podziemia w Górach Świętokrzyskich:
http://rudaweb.pl/index.php/2017/09/17/podziemia-lysogorskie-krypty-swiatynia-cysterny-czy-zamek/
Oba tematy łączą się ze sobą, bo Grobowce Królów Lechickich pod Łysą Górą są TaKIE SAME jak podziemna bazylika Porta Maggiore w Rzymie. Ja uznałem bazylikę PM za grobowiec Ozyrysa, którego mumię Izyda zabrała do Egiptu a początkowo naziemna bazylika została ZAKOPANA przy fortyfikowania Rzymu przed Hannibalem.
Tą moją Datację BFMa Wspiera STALAKTYTOWE datowanie grobowców świętokrzyskich na KILKA TYSIĘCY LAT. Ozyrys był synem Posejdona z Palermo, który został wzięty do niewoli przez Posejdona z Poznania i zamordowany sadystycznie na zamku CHOJNIK.
Jeśli przyjmiemy, że Grobowce Władców Lechickich BYŁY BUDOWANE NA CYSTERNY w wodnych ciekach gruntowych to znaczy, że DLA TWIERDZY NA ŚWIĘTYM KRZYŻU, co datuje ją PRZED Prometeomachię w XLVIII wieku p.n.e. !!! gdyż Klasztor Świętokrzyski był budowla KAMIENNĄ, odbudowaną po katastrofie budowlanej w XVIII wieku CEGŁĄ. W takim razie tak Rzym, jak Święty Krzyż byłyby budowane przez Kultury Naddunajskie czyli Prahindusów.

Naddunajcy i Słowianie:
.https://bialczynski.pl/2017/10/18/rudaweb-przodkowie-nad-dunajem-w-ogniu-znikajacy/
Kultura ceramiki sznurowej, jako subkultura GROBOWA Greckiej Kultury Pucharów Lejkowatych, nic wspólnego ze Słowianami nie miała. Jak wykazałem w Wandaluzji to pierwszym rodem słowiańskim byli i są Szreniawici kultury amfor kulistych. Po śmierci Wandaluza na Wolinie WODZEM został wybrany Szreniawa, który w sojuszu z Egipcjanami kultury pucharów dzwonowatych opanował Czwartą Część Europu.
Tygrys Szablozęby mógł być totemem Ariów, ale w Ameryce. RudaWen: PRZODKOWIE Słowian NAD DUNAJEM W OGNIU ZNIKAJĄCY. I jeszcze jedno: Lech oznaczał pierwotnie LWA a Lwów LWI GRÓD, skąd LVIV. Na Ukrainie żyły lwy Ścierwojady, które wędrowały za wielotysięcznymi stadami bydła pędzonego ze stepów pontyjskich do Gdańska, Nowogrodu Wlk czy Moskwy. Afrykański Simba to wandalski SAMBOR-Lew-Kijów.

Unikatowe pismo z Wyspy Wielkanocnej:
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,459518,polak-probuje-odczytac-unikatowe-pismo-z-wyspy-wielkanocnej.html//
Kiedyś tłumaczyłem pismo Rongo-Rongo w Indiach SYGNALIZACYJNYM TAŃCEM WIELORYBNIKÓW. Zwierzaki nie bały się takiego TAŃCA, bo kojarzył się z ALBATROSEM.

W pobliżu Bahamów zlokalizowano ogromne podwodne piramidy:
.http://innemedium.pl/wiadomosc/w-poblizu-bahamow-zlokalizowano-dwie-ogromne-podwodne-piramidy//
To jest rewelacja z roku 1968. Wówczas Grecy odkryli podwodną piramidę w punkcie ZEROWYM Bahamskiej Anomalii Magnetycznej w pobliży aktywnego hydrotermicznie SZYBU – jakby została zbudowana z odpadów urobku rudy żelaznej ??? Była to woda na mój młyn o AMERYKAŃSKIEJ genezie kultury megalitycznej, o czym świadczyły Megality Bahamskie SPRZED podniesienia się poziomu oceanów przed 12.300 laty.

W Chinach znaleziono szkielet smoka:
http://innemedium.pl/wiadomosc/w-chinskiej-prowincji-znaleziono-szkielet-osiemnastometrowego-smoka
Smoka BEZSKRZYDŁEGO znaleziono podczas wojny napoleońskiej w lesie k. Połocka – zamarzniętego na drzewie. Gdy po odwilży udano się tam, żeby go zdjąć to ZNIKNĄŁ, czyli że widocznie ODHIBERNATYZOWAŁ i Uciekł.

Sensacja archeologiczna pod Oławą:
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,460099,slady-poteznej-konstrukcji-sprzed-7-tys-lat-odkryto-pod-olawa.html??
Datowanie konstrukcji na lata 4900-4600 lat p.n.e. zgadza się z przeniesieniem MIASTA z Oławy na wodospady staromiejskie Wrocławia.

Sensacja archeologiczna pod Poznaniem:
.https://bialczynski.pl/2017/10/13/radio-elka-allo-allo-slyszyta-smiertelny-cios-od-turboslowianskich-archeologow-z-poznania/
Białczyński: Radio Elka: Allo Allo! -Słyszyta?! – ŚMIERTELNY CIOS OD TURBOSŁOWIAŃSKICH ARCHEOLOGÓW Z POZNANIA
Znalezienie kilku Książęcych kurhanów ciałopalnych – a więc SŁOWIAŃSKICH – to za mało, aby odpędzić bydlaków poznańskich od niemieckiego koryta z PIENIĘDZMI. Po roku 1628 p.n.e. Prasłowianie kultury pomorskiej (grobio-śmiardowskiej) w sojuszu ze Skandynawami zdobyli Miasto Bogów ASGARD-Kijów. Słowianie popłynęli Prypecią a Skandynawowie Dźwiną, Kanałem i Dnieprem.
Zdobycie Miasta Bogów nie było trudne, gdyż ceglane mury nie były Ukończone więc Słowianie i Skandynawowie wdarli się przez NASYP z Palisadą. Mieszkańców Miasta Bogów potraktowano z SZACUNKIEM i zawarto Pokój, na mocy którego Słowianie z Gdańska otrzymali dorzecze Odry a Skandynawowie dorzecze Łaby PONIŻEJ RUDAW.
Na Górze Narad w Mieście Posejdona ukonstytuował się SEJM, co było uważane w polskiej historiografii przedjezuickiej za POCZĄTEK POLSKI. Pierwszym Królem Polski był POPIEL WIELKI. Każe plemię z dorzecza Odry – niezależnie od wyznania i języka – musiało przysłać na Sejm 2 Posłów.

Germanie w Polsce czyli fekalia pruskie:
.http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,414756,germanie-na-terenach-obecnej-polski-mieszkali-dluzej-niz-uwazano.html//
Rozróżnienie grobu Germanina od Słowianina jest najłatwiejsze,m gdyż grób SZKIELETOWY to Germanin a CIAŁOPALNY to Słowianin. Były jednak HAŃBIĄCE i Nędzarskie słowiańskie pochówki szkieletowe.
Nazwa GERMANIA pochodzi od zamku Gargamell na krakowskich Bielanach a SWEWIA od Morza Swewskiego czyli Sławskiego od SŁAWY czyli w’ODRY a ta od Śląskiej Wody.
Jak stwierdzili Szwedzi to nazwa GOCI jest nazwą mazowiecką, urobioną od GOPŁA czyli Orlego lub Sokolego gniazda, jak nazywano zamek AMAZON w Płocku. Dowodem na to są GEPIDZI płoccy, którzy po bitwie nad NEDAO-Nidą w r. 453 otrzymali od Wandalów Siedmiogród.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 42, 43, 44  Następny
Strona 36 z 44

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group