Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell

FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Antyk
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 40, 41, 42  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator

PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 7:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

www.wandaluzja.com said - 2017-10-28 (sobota) @ 05:28:43

https://youtu.be/Al2oMMVeZSA

Igor Witkowski – UPADEK BABILONU (IP-9) I UKRYWANE KORZENIE CHRZE?CIJA?STWA (IP-10)

Pod tym tytu?em kryje si? wyk?ad o ATOMOWEJ WOJNIE FINANSOWEJ, zaprognozowanej przez III Rzesz? dualizmem walutowym: REICHSMARKA dla Uebermenschów i inflacyjna Rentenmarka dla Untermenschów.
Oznacza to zniszczenie Petrodolara nie przez VDTW, ale z?oto ze skarbca Hitlera w Wa?brzychu, dystrybuowanego przez Reichsmark?. któr? jest obecnie ZMAGAZYNOWAN? Deutschmark?. VDTW ma ZAR?N?? USA a mas? spadkow? przej?? Deutschmarka jako hitlerowska REICHSMARKA na podobie?stwo monstrualnej gwinei brytyjskiej.
Upadek Babilonu jest tu ilustratywny jako zniszczenie przez Trajana pa?stwa Talibów BEZ BRANIA JE?CÓW. Talibizm chrze?cija?ski by bowiem bolszewizmem z dyktatur? spermy jerozolimskiej. Babilo?ski EMAUZ zafundowa? cesarz Neron mianuj?c swego te?cia, Chrystusa Zmartwychwsta?ego, Eminem Babilonu i Mezopotamii.
Teraz celem talibów jest zap?adnianie bab sperm? z dupy cherubina i obcinanie niewolnikom penisów, a niewolnikiem jest NIEMAJ?CY spermy jezuickiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator

PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 7:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-10-28 (sobota) @ 21:30:22

Joanna Orlowska-Stanis?awska, SEKRETY TRONU PIASTÓW – Wobec szczup?o?ci ?róde? pisanych wiedza na temat pierwszego historycznego w?adcy ma w du?ej mierze charakter domniema?. Jedno raczej jest pewne: by? politycznym wizjonerem, który stworzy? Polsk? w zasadzie „z niczego”; National Geographic z transparentem SK?D SI? WZI??A POLSKA, XI /2017, s. 1, 34-53.

Mieczys?aw I zwany od junackiego imienia MIESZKIEM by? juniorem ksi?cia ?wi?tos?awa ze Szczecina, który, gdy Igor oblega? Konstantynopol, kopulowa? w Kijowie jego ?on? Olg?, owocem czego by? s?ynny ?WIATOS?AW. Wed?ug prawa feudalnego ?wiadczy to o stosunku Senioralnym Szczecina do Kijowa. Mieszko poprowadzi? polska jazd? na wojn? Kita?sk? o Zjednoczenie Chin, aby w drodze powrotnej zaatakowa? pod Bia?? Wie?? Chazarów Od Ty?u, co umo?liwi?o Czechom i Prawdzicom z Moskwy zdobycie Wo?gogradu.
Poniewa? Boles?aw Srogi postanowi? wykorzysta? ten sukces do zdobycia Konstantynopola to kaza? córce Dobrawie ostawi? od lo?a ksi?cia niemieckiego i przyj?? do? Mieszka, który przez zabicie przez Wichmana w Szczecinie ?wi?tos?awa awansowa? do rangi Ksi?cia Polskiego.
Pani Redaktor Or?owska by?a Marsza?kiem Polnym TROI na Z?otym Rogu. Zrobi?a film o Pa?acu Schliemanna w Pieruszy, a poniewa? nie chciano go wy?wietli? w TV to je?dzi?a z nim Krawczuka, Jaruzelskiego i Innych. W ko?cu SKAPITULOWA?A, czego efektem jest te? ten N?DZNY artyku? w National Geographic o Polsce Z Niczego, gdy Polska mia?a za sob? KILKA bytów Imperialnych w tym 9 podbojów Chin i jeden Indii: Jakub Mielnik, NA TROPACH POLSKICH IMPERIÓW – Wielko?? Polski to nie tylko troska polityków, lecz tak?e obiekt historycznych fascynacji wydarzeniami, które cz?sto nigdy nie mia?y miejsca; Wprost, 29 X 2017, s. 100-100.
Oj Mia?y, Mia?y, ale jak ?wiadczy rozdzia? TURBOS?OWIANIZM RODEM Z ?UBIANKI to Imperializm Rosyjski ZAZDRO?CI? nam cz?sto tych sukcesów militarnych i finansowych. Przemawianie nam do Sumienia: CZY TO ?ADNIE TAK ?UPI? S?SIADÓW? nie zawsze jest te? przekonywuj?ce, bo my np. wchodzili?my do Czech i Czesi si? Nie Skar?yli, natomiast czeskie najazdy na Polsk? budzi?y i budz? GROZ?…
Zdobywali?my 10 razy Konstantynopol, co sp?ywa?o po Grekach Jak Po Kaczce, ale w 630 r. wyp?dzili?my Greków i zasiedlili?my to miasto, które zacz??o mówi? Po Polsku, co trwa?o do obl??enia przez Arabów. Patriarcha moskiewski zlikwidowa? polsk? okupacj? ZAKAZEM sprzedawania Polakom ?ywno?ci, bo polskie prawo nie zna?o Rekwizycji, w którym to wypadku mo?na si? tylko dziwi? Polskiej G?upocie.
Wszystkie dane ?wiadcz?, ?e Polacy Brzydzili si? Niewolnictwem, ale Mieszko I mia? zbi? fortun? na handlu niewolnikami ??? Trudno mu si? zreszt? dziwi?, bo jak Niemcy ?apali i sprzedawali S?owian Arabom to on zacz?? sprzedawa? NIEMCÓW. Kilka jego portretów zachowa?o si? a najwa?niejszym jest baptysteryjna statuetka Fidelisa Akwita?skiego.
Pani Or?owska-Stanis?awska reprezentuje MNIEMANOLOGI? stosowan?, która Skurwysynów z National Geographic nie uratuje. Po I. niemiecki SUKCESOR Troi Schliemanna Eberhard Zangger – któr? OTRUTO Rosj? i Francj? – z?o?y? Kapitulacj? przed Troj? Na Z?otym Rogu – ?e TROJA NIE BY?A GLINIAN? WIOSK? PIRACK?, ALE METROPOLI? NA MIAR? HONGKONGU czyli III centrum finansowym ?wiata: Frank Thadeusz, Die Rache des Sonnyboys, Der Spiegel 41/2017, s. 130-132. Po II. W Hissarliku nie znaleziono te? ANI JEDNEGO groby troja?skiego czy myke?skiego cho? jest to teren przebadany NAJLEPIEJ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-11-10 (pi?tek) @ 09:11:01

BARDZO DZI?KUJ? za: http://www.softmixer.com/2012/11/blog-post_8815.html#more// co jest Dokumentacj? Fotograficzn? wykopaliska i rekonstrukcji technicznej STONEHENGE. To nie umniejsza warto?ci artefaktu, gdy? Wykopalisko i Rekonstrukcja zosta?y wykonane FACHOWO.
Dla mnie ten serwis ma dodatkow? warto??, gdy? potwierdza, ?e Stonehenge jest w DOLINIE, co umo?liwia?o budowanie go metod? HYDROTECHNICZN?. Polega?o to na tym, ?e bloki by?y obrabiane w kamienio?omie w Walii, transportowane morzem i ZE?LUZOWANYM Avonem i stawiane IN SITU na jeziorze zaporowym Avonu przez ROZBIERANIE lub zatapianie barki.
Datowania KAMIENNEGO Stonehenge dokona? ?ydowski idiota na podstawie Drewnianego Stonehenge, które zosta?o odatowane DENDROLOGICZNIE. Otó? to datowanie dendrologiczne odnosi si? do OSTATNIEJ wymiany pali, czego dokonywano co KILKADZIESI?T lat. Gdy to og?osi?em to COFNI?TO Budow? Stonehenge z Po?owy III tysi?clecia p.n.e. do po?owy IV tysi?clecia.
Datowanie budowy Stonehenge na III tysi?clecie by?o dowodem niekompetencji ?ydowskiego archeologa, gdy? w po?owie III tysi?clecia Brytania zosta?a podbita przez EGIPSK? kultur? pucharów dzwonowatych, która ZBURZY?A Stonehenge jako stosowne do ?eglugi Wschód-Zachód, któr? Egipcjanie ZWALCZALI.
Drewniane Stonehenge zosta?o zbudowane na NIWELISKU z ?upka Technologicznego jako odpadu przy produkcji KOSTKI brukowej na Drog? Ceremonialn?. Otó? wszystko wskazuje na to, ?e Egipcjanie wykorzystali t? KOSTK? do budowy JAKIEGO? emporium-katedry ???
We wczorajszym Super-Expressie jest artyku?: Zofia D?browska, RONDEL STARSZY NI? STONEHENGE, Super FOCUS 2-3. Mowa jest o 9 odkrytych w Polsce zachodniej Drewnianych Stonehenge, datowanych na kultur? lendzielsk?, 5200-4800 pn?. To jest kultura naddunajska, co ZGADZA SI? z datowaniem przeze mnie budowy angielskiego kamiennego Stonehenge przez Chejrona z P?ocka.
W latach 50, podczas bada? archeologicznych na p?ockim zamku Biskupim, odkryto zniwelowany Piec Stalowniczy w warstwie archeologicznej kamiennych rotund, co zdaje si? ?wiadczy?, ?e zwi?zany z tym Piecem DRAMAT mia? miejsce przy obl??eniu i zdobyciu P?ocka przez Zelnika z Zelandii w PROMETEOMACHII. Zelnik przyniós? do P?ocka CEG?? DU?SK?, której przy budowie Stonehenge nie by?o.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-11-16 (czwartek) @ 10:31:26
https://turystyka.wp.pl/w-muzeum-biblii-chcial-pokazywac-eksponaty-z-przemytu-trafily-do-usa-jako-kafelki-ceramiczne-6188016388290177a

https://v.wpimg.pl/MTYzNzQ3JD12SX5DKQJ0ZnYeYA0hWiAzdwoiVWAGeWxgTXlCYAJgZWlPfk9pBn9lbFUsEzNfJDV3ED4d/
Zdj?cie frontonu Muzeum Biblii w USA z transparentem: TWÓRCA MUZEUM BIBLII W USA PRZY?APANY NA OSZUSTWIE

Nie wiem, czy to jest Oszustwo. Jeszcze kilka lat temu g?oszono, ?e BIBLIA JEST AHISTORYCZNA, AARCHEOLOGICZNA i AGEOGRAFICZNA, gdy? Nie Uda?o Si? zlokalizowa? i zidentyfikowa? ANI JEDNEJ Nazwy wymienionej w Biblii, tote? zacz?to odnosi? Geografi? Biblijn? do Innych Miejsc, jak Konstantynopol czy STALINGRAD ???
Dopiero ja udowodni?em TOPOGRAFICZN? POPRAWNO?? BIBLII, wykazuj?c, ?e ?wi?tynia Salomona nic wspólnego ze Wzgórzem ?wi?tynnym nie mia?a, gdy? by? to PA?AC Salomona przebudowany przez prefekta Gratusa na PRETORIUM. St?d ?CIANA P?ACZU, gdy? odczytywano z niej ?ydom WYROKI S?du Rzymskiego.
Gdy Prezydent Sadat wygna? mnie z Egiptu to wycofa?em mój kapita? egiptologiczny nie doi Libii – jak to sobie wyobra?a? – ale do Izraela, gdzie mia?em ?wi?tyni? Salomona o której ?ydzi NIE WIEDZIELI a reprezentowanie mnie w Egipcie powierzy?em Francuzom. Ci dostali zaraz Zajoba, bo takiego bogactwa egiptologicznego NIE WIDZIELI.
Gdy kaza?em im np. zbada? gruz po zawalonej przez Bizantyjczyków latarni FAROS to zacz?li krzycze?, ?e ZNALE?LI PA?AC KLEOPATRY wi?c pouczy?em ich, ?e ?adnego Pa?acu Kleopatry nie by?o tylko Najwspanialszy w Historii zespó? pa?aców Ptolemeuszy, przeniesiony przez Konstantyna Wlk do Konstantynopola, ?eby odebra? Aleksandrii MAJESTAT ?WIATOWY.
Po zdobyciu Konstantynopola w 864 r. Wojewoda Kij (potem Popiel II Myszowaty) kaza? pa?ac Konstantyna Wlk rozebra? i przewie?? do Sambora, który zacz?to zwa? KIJOWEM. Pa?ac ten kaza? zburzy? z Zazdro?ci Mehmed IV My?liwiec, który po bitwie pod Batohem kaza? wymordowa? Polaków i ZBURZY? KIJÓW, ?eby nie mówiono, ?e jest miasto WSPANIALSZE OD KONSTANTYNOPOLA.
Nad pi?knym Nekerem wykszta?cony w Leningradzie Ukrainiec zakl?? mnie w capa, ?e Wspania?y Kijów ZBURZYLI POLACY ??? Nie Wiedzia?, ?e s?ynne Wie?e Kijowskie zbudowali po wyp?dzeniu Turków Polacy.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-11-16 (czwartek) @ 23:08:08

Wojciech Moskal, PIECZ?? ZMIENIA HISTORI? – W s?ynnym gronowcu „wojownika gryfa” niedaleko Pylos w Grecji naukowcy odnale?li prawdziwy skarb. Niewielka, ale niewiarygodnie precyzyjnie rze?biona piecz?? z agatu. By? mo?e obrazuje opisan? przez Homera w”Iliadzie” wojn? Trojan z Achajami, Gazeta Wyborcza NAUKA, 16 XI 2017, s. 17.

Od razu g?osi?em, ?e to jest grobowiec Pelopsa z Poznania, który przyby? na Peloponez PRZED rokiem 1600 p.n.e., o?eni? si? z córk? króla Peloponezu Hiperdame?, z któr? zbudowa? Najwspanialszy Pa?ac Myke?ski w Pylos, nada? NAZW? Pó?wyspowi i Pelazgom. Od ?wier?wieku domagam si? te?, aby UAM kupi? pozosta?o?ci pa?acu i go zrekonstruowa?, co by?oby Najlepszym biznesem.
Sprawa onej piecz?ci POTWIERDZA mój wywód doskonale: Pelops przyby? na Peloponez jako plenipotent Stalownictwa ?l?skiego z ADRII, która S?owianie uzyskali na mocy Pokoju w Asgardzie-Kijowie i nazwali WENECJ? czyli Ma?? Wened? alias Bydgoszcz?, która by?a Najwspanialszym Miastem S?owia?skim – wspanialszym od GDA?SKA, który zachowa? si? w neolitycznej postaci.
To w?a?nie z Gda?ska wysz?o uderzenie PRYPECI? na Asgard, który zdobyto z p?yn?cymi D?win? i Dnieprem Skandynawami dzi?ki NIEUKO?CZONYM murom ceglanym MIASTA BOGÓW, prze?amuj?c wa? w miejscu, gdzie by? umocniony palisad?. Nazwa Don-Par oznacza? Rzek? PARADN? lub Rajsk?.
Piecz?? Pelopsa by?a MANIFESTEM Stali ?l?skiej: Nagi wojownik uzbrojony tylko w MIECZ zabi? m?odego nagiego wojownika uzbrojonego w br?zowy SZPADELT i Zabija starszego uzbrojonego w OSZCZEP I TARCZ?: Pelops poucza wi?c: DO DUPY WASZE SZPADELTY, OSZCZEPY I TARCZE wobec S?OWIA?SKICH MIECZY. KUPUJCIE JE U MNIE…
Po zbudowaniu PA?ACU Pelops przyj?? wezyra hyksoskiego Egiptu Józefa, z którym podpisa? konwencj? na dostawy do Egiptu ?elaza i Stali ?l?skiej za Wag? Miedzi, które ?ydzi rozprowadzali w ca?ym pasie zwrotnikowym za Wag? Z?ota.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-11-19 (Niedziela) @ 11:35:28
https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/4643-tylko-u-nas-niemcy-chca-zwrotu-gdanska-sprawa-jest-powazna//

Niemcy pchaj? si? do Gda?ska z FEKALIAMI PRUSKIMI I HITLEROWSKIMI. To jak z Wygnaniem mnie przez prezydenta Sadata, który zap?aci? za to G?OW?, bo wycofa?em mój kapita? egiptologiczny do Izraela, gdzie mia?em ?wi?tyni? Salomona, o której ?ydzi NIE WIEDZIELI a reprezentowanie mnie w Egipcie powierzy?em Francuzom. Ci dostali zaraz Zajoba, bo takiego Bogactwa Egiptologicznego NIE WIDZIELI. – Ale Niemcy dostali WI?KSZEGO, bo zrekonstruowali og?oszon? przeze mnie Ptolemejsk? Aleksandri? na fundamentach RZYMSKICH.
Przypominam, ?e Wspania?y Gda?sk zbudowa? pociot Pana Oceanów POSEJDONA z Poznania AJGIALOS-OGIGES dla metalurgii Kaszubskiej na szwedzkiej rudzie i dostarczanym kana?em Przemys?owym cieszy?skim w?glu. Metalurgia ta by?a ODPOWIEDZI? na zbudowan? przez Asklepiosa ze Lwowa metalurgi? Powi?la?sk?, na szwedzkiej rudzie i sokalskim w?glu z o?rodkiem w Brammnem-Toruniu.
Poniewa? staro?ytny port gda?ski Nie Starcza? dla eksportu ?elaza Kaszubskiego to zbudowano port KILKAKROTNIE wi?kszy w Pucku, który opuszczono po zburzeniu Kana?u Przemys?owego przez Hunów.
Po RZEZI i spaleniu Gda?ska przez Krzy?aków zapanowa?a Wielka Dro?yzna ?ywno?ci w Europie Pó?nocnej i Zachodniej, która utrzyma?a si? na skutek ce? krzy?ackich na zborze ukrai?skie.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-11-25 (sobota) @ 09:24:36

https://marucha.wordpress.com/2017/11/23/aleksandr-dugin-herman-wirth-runy-jul-i-arktyczna-ojczyzna/
„3. http://www.wandaluzja.com said – 2017-11-24 (pi?tek) @ 09:10:12
Ja zaczyna?em od Wirtha. Wirth opanowa? KILKASET j?zyków, Mickiewicz kilkadziesi?t a Aleksander Humboldt „mniej od Mickiewicza”. Wirth szuka? mitycznej HIPERBOREI, któr? ja znalaz?em po frazie TAM, GDZIE ?AB?DZIE ?PIEWAJ?, co mog?o by? tylko Nowogrodem Wielkim. CEGLANY Nowogród zbudowa? za? Apis, którego wys?a? tam jego dziad, Innachos z Wroc?awia, by zbudowa? o?rodek handlu byd?em pontyjskim i przywiód? mu Bia?e Tury, z których wyprowadzono byd?o holenderskie. Bia?okamienn? Moskw? zbudowa? wcze?niej, prawdopodobnie w tym samym celu, grecki nóg Prapocz?tku Jur-Uranos z Krakowa.
Hipotezie Wirtha ZAPRZECZY? Werner Sombart, wykazuj?c, ?e Nordycy nie byli autochtonami skandynawskimi, bo pojawili si? tam z kultur? MEGALITYCZN?. To da?o asumpt spekulacjom ?RÓDZIEMNOMORSKIEJ genezie kultury megalitycznej. To zdezawuowa?em ja AMERYKA?SK? genez? Megalitycznych Kultur ?eglarskich, co zosta?o potwierdzone przez Greków i Rosjan znalezieniem MEGALITÓW na Bahamach – niew?tpliwie starszych od Zachodnioeuropejskich i du?o starszych od Bliskowschodnich.
Wirth ANALIZUJ?C nazwy ?rodkowoeuropejskie doszed? do wniosku, ?e Grecy przybyli do Egei z terenów na Wschód od Odry a Italikowie w Apeniny z terenów na Zachód od Odry. Ja to POPRAWI?EM, ?e Hellenowie pochodzili znad Wis?y a Italikowie znad Renu. Potem okaza?o si?, ?e Italików przywiód? w Apeniny ODYSEUSZ po Wojnie Troja?skie a Greków na Peloponez prawdopodobnie w’OJNOAMES? Z Bratys?awy.”

Nikt jednak nie zwróci? na uwagi na mój wpis, mo?e z racji, ?e Najwspanialsze megality s? w Rosji? O ile WAPIENNE triolity w Baalbek maj? do 1.000-1.500 ton to w Po?udniowej Rosji BAZALTOWE bloki o wadze 3.000 ton s? POWSZECHNE.
Z uwagi na niew?tpliwe Powinowactwo krypty Grobów Królewskich na Wawelu z krypt? Waleski Z?otow?osej w katedrze wroc?awskiej wezwa?em Bundestag, który finansowa? odbudow? krypty II katedry wroc?awskiej przez konto na MOJE Nazwisko. Bundestag przygl?da? si? temu uwa?nie, ale zosta? rozgromiony przez BISKUPKI: http://www.wandaluzja.comhttp://www.wandaluzja.pl// wobec czego spraw? ZA?ATWI? kanclerz Kohl PIENI?DZMI dla Gulbinowicza, ?wiechowskiego i Innych w intencji wpisania mnie na list? Oszustów ?wiatowych dla ZATUSZOWANIA Satelitarnej Detekcji Z?ota.
Wed?ug mnie Waleska uzna?a budowane na Wawelu mauzoleum zabitego przez Tyfona z Pragi Gereona (katedra ?w. Gereona) za zbyt Skromne i odes?a?a warsztat budowlany do Kamienia Pomorskiego a ojcu wznios?a OBECN? katedr? wawelsk?. Krypta Grobów Królewskich zosta?a jednak PRZEPALONA wi?c otynkowano j?, natomiast IDENTYCZNA krypta Waleski w katedrze wroc?awskiej jest pi?knie zeszklona fosforem z Annopola.
To da?o now? technik? w postaci LEJZNY, która mo?na by?o odlewa? megalityczne bloki Poligonalne i SZKLI? zamki lordów piktyjskich (szkockich), którzy p?ywali na ?l?sk po ?elazo i Stal, które dostarczali do Iberii, Berberii i na Malt?. Nie mam odwagi twierdzi?, ?e olbrzymie bazaltowe megality rosyjskie te? s? tej techniki, bo wydaj? mi si? STARSZE, ale prosz? mie? to na oku.
Krypta Grobów Królewskich jako locum dla KILKUDZIESI?CIU sarkofagów jest Po?a?owania Godna, bo by?a budowana dla JEDNEGO. By?em tam i wi?cej tam nie b?d?. Jedynym wyj?ciem jest odbudowa Gargamella, gdzie nie b?dzie ci?by i duchoty dla Setek Tysi?cy czy Milionów rocznie.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-11-27 (poniedzia?ek) @ 07:31:18
http://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/inwazja-turyst%c3%b3w-w-wenecji-mieszka%c5%84cy-protestuj%c4%85/ar-BBFDNap?li=BBr5MKa&ocid=iehp//

Od roku 1401 signoria wenecka urz?dowa?a w w Pa?acu Dioklecjana w Splicie, co trwa?o do oddania Dalmacji Austrii przez Napoleona. Przy ewakuacji ZNISZCZONO pa?ac Dioklecjana wywo??c wspania?y wystrój i wyposa?enie z?otnicze do Wenecji. Ja podj??em si? – w przypadku ODBUDOWY pa?acu Dioklecjana – uzyskania dokumentacji oryginalnej architektury WN?TRZ i wyposa?enia z?otniczego Pa?acu.
W przypadku zaniedbania budowy kopii Wspania?ej Wenecji jako POMNIKA Kultury W?gierskiej nad Balatonem mo?na to uskuteczni? w Splicie, w czym te? by?bym pomocny, gdy? TYLKO JA mog? uzyska? kompletn? dokumentacj? – jako wnioskodawca moskiewsko-warszawskiej techniki Ratowania Wenecji.
Wnioskowa?em te? Odbudow? Pa?acu Nestora w Pylos na Peloponezie. Pa?ac ten – najwspanialszy z pa?aców myke?skich – nazywa si? oficjalnie Pa?acem Nestora. Nestor by? ojcem Palamedesa, KRÓLA S?OWIAN, który zosta? wybrany przez Rad? Wodzów WODZEM Wprawy Troja?skiej, ale zrzek? si? funkcji na rzecz Agamemnona.
Poniewa? Palamedes zosta? zamordowany to pod Troj? przyby? Nestor-Nauplios-NEPTUN czyli Król Mórz, który wszcz?? ?ledztwo w/s ?mierci syna. Okaza? si? genialnym ?ledczym, gdy? ostrzeg? Diomedesa, ?e Odyseusz ma zamiar go zamordowa?, i wkrótce potem Diomedes prowadzi? przez obóz nagiego Odyseusza p?azuj?c go mieczem a obaj oskar?ali si? wzajemnie o ZAMORDOWANIE PALAMEDESA.
Król Mórz Nestor-NEPTUN – nie myli? z Panem Oceanów Posejdonem z Poznania – by? apana?owym ksi?ciem Chrobatu-Strzegomia, gdzie produkowano STAL dla Ma?ej Wenedy WENECJI, której namiestnikiem by? Nestor-Neptun. By? to tak dobry biznes, ?e wyniós? Palamedesa na Króla S?owian.
Palamedes urz?dowa? w Pa?acu PELOPSA z Poznania na Pylos, czyli onym Pa?acu Nestora, gdy? CELEM Palamedesa by?o Zniszczenie Troi na Z?otym Rogu i Imperium Hetyckiego w Azji Mniejszej, w czym pos?u?y? si? Atrydami ze Sparty i Myken oraz Aleksandrem-Parysem z Troi i Achillesem z Pragi. Z tej racji wnosi?em o ODBUDOW? Pa?acu Pelopsa i Hipperdamei w Pylos przez UAM, gdy? trasa jachtingowa Pylos-Split-Wenecja by?aby Najlepszym Biznesem na ?wiecie i przed?u?eniem Skandynawskiego Raju na DUNAJU.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-11-27 (poniedzia?ek) @ 10:10:54

Trwa ODBUDOWA Wandaluzji jako http://www.wandaluzja.pl i http://www.forum.wandaluzja.pl. Majstruj?c przy tym Wyskoczy?o mi NIEMIECKIE Forum Wandaluzji, z serwerem w Hesji, które zacz??em czyta? i nieopatrznie zamkn??em a potem ju? odnale?? nie mog?em. Moim zdaniem to jest dzia?alno?? KRYMINALNA, która t?umaczy? mo?na tylko wpisaniem mnie przez Niemców na list? Oszustów ?wiatowych za OSZALBIERZENIE Niemców na 8 mld DM ???
Jeden napisa? mi, ?e jest JEDYNYM t?umaczem S?DOWYM Wandaluzji w USA. ?ydzi zaskar?yli Rz?d Polski za Wandaluzj?, ale s?d ameryka?ski oddali? spraw? ??daj?c oskar?enia IMIENNEGO, na co nie odwa?yli si?. Rz?d Polski maj? w Kieszeni wi?c mog? go SKAR?Y?.
Bia?czy?ski og?osi? ANGIELSKI prospekt Wandaluzji z Cennikiem: http://wandaluzja.com.ourssite.com// Przy okazji chcia?bym nadmieni?,?e nie podoba mi si? implikowanie pod form? WANDALUZJI warto?ciowego sk?dinn?d artyku?u: WIELKIE RONDELE L?CHÓW LENDZIELSKICH: https://rudaweb.pl/index.php/tag/wandaluzja/ Te drewniane RONDELE, z których najwi?kszy w Polsce jest w Pietrowicach Raciborskich, s? datowane dendrologicznie – a wi?c Dok?adnie – na 4900-4550 p.n.e. i uwa?ane S?USZNIE za pierwowzór angielskiego STONEHENGE. W Polsce by?y te? KAMIENNE kromlechy jako ?wi?tynie Astronomicznie, ale przetrwa? Nie Mog?y z powodu G?odu kamienia budowlanego, którego w Anglii jest sto razy wi?cej. Je?li si? datuje Pierwowzory na 4900-4550 p.n.e. to nie mo?na datowa? NA?LADOWNICTWA na rok 2450 p.n.e., gdy? jest to, wed?ug Drewnianego Stonehenge, data OSTATNIEJ wymiany pali, które korodowa?y i co kilkadziesi?t lat trzeba by?o wymienia?.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 12:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-12-02 (sobota) @ 10:02:28

KATEDRA W IMPERIALNEJ BYDGOSZCZY na zamku Biskupim

Do budowy KOLEI ?ELAZNEJ najwa?niejszym o?rodkiem ?ródl?dowej handlowej ?eglugi europejskiej by? BERLIN – sk?d Berlinki, które Polacy nazywali SZKUTAMI. Najstarsze historycznie szkuty mamy na rycinie BERLINKI NA ?LUZIE STAROMIEJSKIEJ WE WROC?AWIU, opatrzonej ROKIEM 1242. Po lewej jest P?ON?CA kopia Pa?acu Wielkiego Mistrza w Malborku, któr? ROZEBRANO z Zamkiem Królewskim jako SPRZECZN? z prawem magdeburskim Cytadel?. To nie by? Historyczny PA?AC KRÓLEWSKI Henryka I Brodatego, gdy? ten by? kopi? paryskiego LUWRU w Strzegomiu – dla OBRONY ?l?ska przed ?winkami w ?widnicy i Czechami – który Austriacy i Prusacy przebudowali na Twierdz? przez ZAKOPANIE.
Gdy feudalna Europa Nie Zgodzi?a Si? na zlokalizowanie Stolicy Pa?stwa Krzy?ackiego w Prawobrze?nej Wenedzie-Bydgoszczy to Jan Luksemburski ZBURZY? Wened?, na miejscu której powsta?a Kurna Bydgoszcz. Weneda by?a bowiem EUROPEJSKIM centrum ?eglugi ?ródl?dowej, czyli Berlinem do KWADRATU, co kwalifikowa?o j? na stolic? Zjednoczonej Polski, która tak jak w Wojnach Imperialnych XIX Wieku liczy?a si?. Z tego zdawano sobie spraw? ju? w Staro?ytno?ci, o czym ?wiadczy zburzenie przez Hunów kana?u Przemys?owego zwanego Szlakiem Bursztynowym Bydgoszcz-Sosnowiec, co zbankrutowa?o metalurgi? Kaszubsk? z Puckiem jako portem KILKAKROTNIE wi?kszym od ?redniowiecznego Gda?ska, gdy? Wandalom po rozgromieniu Hunów metalurgia Powi?la?ska WYSTARCZA?A.
Jest Pytanie: GDZIE by?a zburzona przez Jana Luksemburskiego katedra bydgoska? bo ja na ?piewy jezuickie: W TEJ WSPANIA?EJ KATEDRZE BYDGOSKIEJ nabra? si? nie da?em, bo ta nadawa?o si? na Kurnik a nie Katedr?. Zamek Królewski móg? by? na Fordonie, gdzie jest WI?ZIENIE pruskie, ale zamek Biskupi MUSIA? by? na Wyspie M?y?skiej, gdzie musia?a by? katedra.
Mam tu dobre karty: Gdy Polacy zacz?li si? interesowa? zamkiem PIE? w prawobrze?nej Bydgoszczy jako PRZEDKRZY?ACKIM to Niemcy zamek rozebrali a ceg?? wywie?li Wis??, co w ko?cu XIX w. by?o BARBARZY?STWEM. Gdy polscy archeolodzy odkopali na zamku Biskupim rotund? Roma?sk? to stwierdzili nawierty mack? archeologiczna, czego Niemcy w sprawozdaniach archeologicznych nie odnotowali. Na UWr Profesor Kutzner powiedzia? o tym w obecno?ci Profesora Dziurli: ONI NIE CHCIELI I NIE CHC? WIEDZIE?, bo potrzebna im jest ziemia Bez Historii.
W zwi?zku z m? Funkcjonaln? Chronologi? Architektury Niemieckiej Niemcy UKRYLI katedr? bydgosk?, jak zamek Seta Geba-Kurnisowicza w Opolu przez ABSURDALNIE zlokalizowanie t\am budynków Rejencji. W tym wypadku nie chodzi?o tylko o Ma?pi? Z?o?liwo?? Antypolsk?, ale te? Otrucie USA technik? otrucia Rosji i Francji Troj? Schliemanna, czego dokona?a Angela Merkel wpisaniem mnie na list? Oszustów ?wiatowych.
Gdy wiadomo by?o, ?e ja znajd? POSZUKIWAN? katedr? bydgosk? to zaproponowani Knechtom bydgoskim zbudowanie NAJWI?KSZEJ OPERY NA ?WIECIE za niemieckie pieni?dze. Oper? t? zlokalizowano na Zamku Biskupim NA FUNDAMENTACH ROZEBRANEJ PRZEZ JANA LUKSEMBURSKIEGO WSPANIA?EJ PROWIDENCYJNEJ HAGIA SOPHII BEZ BADA? ARCHEOLOGICZNYCH, na wzór której Kar-k’Orfeusz zbudowa? Eurydyce mniej wspania?e mauzoleum w Troi na Z?otym Rogu, które znamy jako HAGIA SOPHIA.
Wed?ug ameryka?skiego archiwum Izaaka Newtona to Sezostris III, który wbija? egipskie s?upy graniczne nad Indusem i Wo?godonem, kaza? skopiowa? Mauzoleum Eurydyki na egipsk? ?wi?tyni? Imperialn? w Jerozolimie, ale OBRA?ENI na Egipskie S?upy Graniczne na Wo?godonie Ariowie z Asgardu-Kijowa stali zbrojeniowej z Kielc nie przys?ali, wobec czego Sezostris kaza? wyrabowa? j? z mauzoleum Eurydyki, któr? zast?piono PRZYPORAMI.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 12:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

69. Zdzicho said - 2017-12-02 (sobota) @ 13:52:34

Kamienio?om Liban w Krakowie jak i tzw. Park Bednarskiego, s? olbrzymimi wyrobiskami si?gaj?cymi czasów prehistorycznych. Badacz struktury kamieni dr Franc Zalewski pokaza?, ?e przy wydobyciu g?azów stosowano tam techniki, które obecnie nie s? ju? znane. ?wiadcz? jednak o wysoko rozwini?tej technologii wiertniczej. Wy?szej, ni? obecna. Stosowano metod? roz?upywania ska?y przy pomocy wierte? otworowych tworz?cych trójk?tne otwory o du?ych d?ugo?ciach, których stosowanie powodowa?o roz?up ska? w trzech kierunkach. Tak czy inaczej, te kamienio?omy porzucono bardzo dawno. Wydobyto jednak olbrzymi? mas? kamieni, które nie wiadomo gdzie i w jakim celu wykorzystano. Moje podejrzenia skierowa?em patrz?c na map? miasta Krakowa i okolic, rozpatruj?c kilka miejsc splantowanych do dzisiaj. Oczywi?cie trzeba by si? zastanowi?, co to by?a za budowla. Tutaj wykorzystano jakby dwa rodzaje wapienia. Mo?liwe, ?e wapienie te maj?c w?a?ciwo?ci o cechach na tyle odmiennych czy to fizycznych, chemicznych, czy innych, powodowa?y w ich wzajemnych relacjach zjawiska np. elektryczno- magnetycznych, kondensowania energii. Jak mog?aby wygl?da? taka budowla. Od razu pojawiaj? si? skojarzenia z du?ymi Piramidami w Egipcie, w Giza. Ale czy mog?aby by? tak?e w Krakowie? A mo?e ta budowla tu nadal jest. Ukryta. Mo?e by?a budowana zamiast w gór?, w dó?. Odwrotnie. W starych legendach istnia?a s?ynna wie?a Babel. Nie mo?na jej obecnie umiejscowi?. Musia?a by? ogromna. Czy?by budowano j? w Krakowie. Gdzie? Oczywi?cie Babel kojarzy si? z Wawelem. W zapisie bukwami. Gdzie jeszcze mog?aby by? zbudowana? Rynek G?ówny, boiska Korony w Parku Bednarskiego, Na terenie Lasu Wolskiego- ZOO, B?onia? Te ostatnie tak?e mog?yby by? brane pod uwag?, poniewa? do dzisiaj nie mo?na tu budowa?. A co si? sta?o z tymi kamieniami po rozbiórce wie?y Babel. Czy?by wykorzystano je gdzie? indziej. Ze wzgl?du na specyficzne w?a?ciwo?ci mog?yby by? wykorzystane do podobnych celów.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 1:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-12-03 (Niedziela) @ 00:46:43
Ad. 55, 69:

Co to by?a krakowska wie?a BABEL? Wed?ug mnie by?a to zbudowana przez Seta, m??a Semiramidy, kopia latarni FAROS w Aleksandrii – sk?d FAROS proboszcz farny. Fara to nazwa ko?cio?a garnizonowego lub milicji miejskiej, którego proboszcz musia? by? kapelanem czyli odby? s?u?b? wojskow?.
Wa?ne jest to, ?e KILKA kamienio?omów krakowskich opuszczono RÓWNOCZE?NIE. G?oszono, ?e z kamienio?omów tych czerpano wapie? na budow? Twierdzy KRAKÓW, ale wapno i cement dowo?ono z cementowni JAWORZNO – jednej z najstarszej, najwi?kszej i najnowocze?niejszej w Europie, któr? zamkni?to dopiero za Gierka.
Doktor Franc Zalewski obliczy?, ?e kamienio?omy krakowskie eksploatowano i ZAMKNI?TO 7 tysi?cy lat temu, co ja wi??? z budow? przez Ajgialosa-Ogigesa Wspania?ego Gda?ska i Imperialnego Borodzieja-Wenedy-Bydgoszczy. Po zbudowaniu Kana?u Przemys?owego Sosnowiec-Bydgoszcz kamienio?omy krakowskie utraci?y sens, gdy? lepszy i ta?szy wapie? by? w CHRZANOWIE.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 1:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-12-04 (poniedzia?ek) @ 07:19:13
https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/tag/krypty-krolow-lechii-na-lysej-gorze/

Zmam tylko JEDN? analogi? do Grobów Królewskich w Górach ?wi?tokrzyskich. Jest to PODZIEMNA bazylika Porta Maggiore w Rzymie. Ja datuj? w Wandaluzji podziemn? Porta Maggiore na grobowiec króla Egejów OZYRYSA, którego mumi? Izyda wywioz?a do Egiptu. Móg? to by? jednak grobowiec dziada Ozyrysa PROMETEUSZA z Palermo, który wyprawi? si? do Bohemii za Isterem-Dunajem dla zdobycia metalurgii brdne?skiej, sk?d wyp?dzi? Trytona i wzi?? do niewoli Chejrona – budowniczego STONEHENGE – którego u?mierci? na zamku CHOJNIK. Zosta? jednak wzi?ty do niewoli przez Pana Oceanów POSEJDONA z Poznania, który kaza? go przyku? do pr?gierza na Chojniku w miejsce Chejrona.
Wszystko wskazuje na to, ?e po ?mierci Prometeusza w?oscy Egejowie zawarli Pokój z Hellenami, którzy wydali im cia?o Prometeusza a ci w Dowód Pojednania zbudowali swemu herosowi TAKI GROBOWIEC jak w Górach ?wi?tokrzyskich ???
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Wto Sty 09, 2018 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2018-01-09 (wtorek) @ 08:53:06
https://www.tajemnice-swiata.pl/wielki-mur-chinski/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_Mur_Chi%C5%84ski//

NAJSTASZE linie Wielkiego Muru wcale nie s? w terenie Górzystym, ale du?o dalej na Pó?noc od linii Marsza?ka Meng Tiana, na RÓWNINNYCH stepach i pustyniach Mongolii Pó?nocnej. Czasami s? tak równe jakby zosta?y wytyczone LINIJK? a du?a ich cz??? zosta?a wykorzystana na DROGI ko?owe, który to proceder trwa Do Dzi?.
Poniewa? Rosjanie UPIERAJ? SI?, ?e Najstarsza Mury w Mongolii mia? blanki Na Po?udnie, co zdaje si? by? DOWODEM, ?e Mury Mongolskie zosta?y zbudowane przez jaki? Imperializm Syberyjski, a w Niemczech spotka?em nawet nazw? MURY CZYNGIS CHANA, to trzeba zwróci? uwag?, ?e ?REDNIA szeroko?? murów wynosi?a 6,5 metra, co kwalifikowa?o je na DROGI KO?OWE.
Wi?ksz? szeroko?? mia?y mury obronne Pekinu, które komuni?ci rozebrali Na Autostrady, co datuje je PRZED Upadkiem Kartaginy, która zosta?a zdobyta Dlatego, ?e nie mo?na by?o Ostrzeliwa? muru od wewn?trz gdy wdarli si? na? Rzymianie. Wobec tego mury obronne Aleksandrii zbudowano Dla Ostrza?u Od Wewn?trz. By?o pytanie, DLACZEGO mur obronny, który ??czy? Ateny z Pireusem istnia? tylko tylko na linii Po?udniowej? – Otó? dlatego, ?e by?a to Droga Forteczna, po której je?dzi?y wozy i galopowa?a kawaleria.
W takim wypadku – je?li Rosjanie maj? racj? – to pierwotny Mur Mongolski zbudowa?a kultura trypolska jako drog? Ko?ow? dla ?elaza Powi?la?skiego, gdzie by? optymalny maria? rudy szwedzkiej z w?glem wo?y?skim. ?elazo powi?la?skie mog?o p?yn?c do Jeziora Aralskiego, a nawet w gór? Syr-darii, a potem by? niesione prze baktriany, które s? najlepszymi tragarzami, do Mongolii.
Wygnani przez Ariów z Kijowa Tocharowie poszli do D?ungarii nie bez kozery. Zdaje si?, ?e to oni zmienili transport ?elaza z wielb??dziego na WOZOWY, co wymaga?o Budowy Dróg, które budowali jako FORTECZNE. Wozy by?y ci?gnione przez MU?Y.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Sty 12, 2018 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=InYKN7pXm-k//
https://www.youtube.com/watch?v=n12s2W-Zo3E//

Pawe? Szyd?owski cytuje zapis wczesno?redniowieczny, ?e PRZODKAMI WSZYSTKICH GERMANÓW BYLI AWAROWIE. To jest Nonsens, gdy? Wczesno?redniowieczni Awarowie zostali sprowadzeni przez dyplomacj? bizantyjsk? DLA uwolnienia Konstantynopola OD OBL??ENIA przez Wandalów Afryka?skich pod wodz? Moskwy i Rusa.
Badanie grobów awarskich na W?grzech wykaza?o „?ladowe” domieszki mongolskie – jakby Awarowie nie ?enili si? z Turczynkami? Wyt?umaczy?em to tym, ?e Mongolscy Awarowie pochodzili od zes?anej KARNIE do Mongolii armii ?u?yckiej, która nie zdoby?a KONTRYBUCYJNIE Kurska w ci?gu 2 lat, wobec czego Wandalowie zes?ali ich karnie do Mongolii a zdobycie Kurska zlecili narzeczonemu Wandy, królowie Longobardów, RYDYGIEROWI.
Otó? kagan turecki napisa? w ko?cu VI w. do cesarza bizantyjskiego, ?e ?u?yczan nazywano w Mongolii od PRZES?AWNYCH AWARÓW. – Na terenie Polski pa??ta si? za? staro?ytna nazwa AVARIS, ale nikt nie wie, gdzie ten Avaris by?? wi?c odnosi si? j? do Cieszyna.
Wykaza?em, ?e Polski Avaris nie mia? nic wspólnego z Cieszynem. By?a to HYKSOSKA nazwa KAIRU nad Nilem, przyniesiona do Polski przez Seta Ptolemeusza, m??a Semiramidy Grakchówny. Poniewa? Seta mierzi? stary pa?ac królewski w ??czycy – obecnie WI?ZIENIE – to zbudowa? w Koninie kopi? Pa?acu Ptolemeuszy w Aleksandrii i nazwa? ten Konin Kairem-AVARISEM, gdy? po zbudowaniu tamy kojarzy? si? widokowo z Kairem – sk?d Awarowie jako PRZODKOWIE WSZYSTKICH GERMANÓW.
Ten Kair-AVARIS znany jest historycznie jako SETIDAWA czyli Setowe Dziwo, gdzie by? zamek KASZUBY, który ja identyfikuj? z Arsena?em Rzeczpospolitej, który wysadzili Szwedzi i rozebrali Prusacy.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 40, 41, 42  Następny
Strona 37 z 42

Skocz do: