Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Antyk
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sty 30, 2019 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazimierz Jasiński, V wiek p.n.e. ZDERZENIE CYWILIZACJI – Zwycięstwo Greków nad armią perską zmieniło układ sił w regionie Morza Śródziemnego. Przekonało też Hellenów, że mogą odeprzeć każdego najeźdźcę i bez obaw rozwijać swoją kulturę, Rzecz o Historii – Rzeczpospolita, 18 I 2019, s. J8.

KJ napisał Głupio, że HOPLICI TWORZYLI SZYK FALANGI. Była to jednak całkiem RÓŻŻNE taktyki. Hoplici byli ciężkozbrojną piechotą, z dużymi tarczami i zbrojami piersiowymi, która walczyła Oszczepami do fechtunku i mieczami, gdy FALANGA lekkozbrojną piechotą, walczącą bardzo długimi włóczniami. O ile Hoplicja walczyła w szyku Luźnym to Falanga w Zwartym w 3 szeregach. I szereg miał przed sobą 3 rzędy grotów włóczni: Własne oraz II i III szeregu. Falanga Atakowała BIEGIEM i dopiero po uderzeniu w przeciwnika GROTAMI rzucano włócznie i walczono Mieczami.
Włócznia falangisty miała KILKA metrów więc nie mogła być z drewna, jak oszczep. Musiała być ze stali WALCOWANEJ. Takiej stali nie mieli ani Grecy ani Rzymianie, ale mieli Słowianie. KJ zamieszcza historyjkę, jak to Ateńczycy OSZUKALI Pana DZIĘKI KTÓREMU wygrali pod Maratonem. Gdy przybył do Pana Fejdippides to Pan obudził się popołudniowej drzemki i zapytał, DLACZEGO Ateńczycy nie składają mu Hołdu, czyli nie przysyłają Daniny, na co Fejdippides odpowiedział, że WŁAŚNIE SIĘ PRZYGOTOWUJĄ, co Pan wziął za dobrą monetę i PRZESTRASZYŁ PERSÓW.
Ateńczycy nie mogli przysłać Daniny dla Pana ze względu sojusz Aten ze Scytami, którzy wyruszyli, aby zaatakować PÓŁMILIONOWĄ armię perską w Macedonii uniemożliwiając jej wkroczenie do bogatej w żywność Tesalii. Ponieważ Macedonia nie mogła wyżywić Persów to żywość dostarczała flota perska. Wysłanie takiej armii do Macedonii było możliwe na skutek bitwy pod Miletem w r. 494 p.n.e., w której 600 okrętów perskich pokonało 353 okręty greckie. Wobec tego wojna rozstrzygnęła się Na Morzu czyli pod Salaminą, gdzie Temistokles cofając się przed liczniejszą flotą perską wciągnął ja do ZWĘŻAJĄCEJ się cieśniny, gdzie ta została zbombardowana ogniem greckim z Brzegów.
Pan dopomógł Ateńczykom pod Maratonem. Znaczy to, że gdy przybyła flota ateńska przez Tuluzę do Pucka to Fejdippides udał się na zamek Biskupi w Gdańsku, gdzie Pan spał po obiedzie. Wkrótce jednak wyszedł z sypialni i zapytał Posłańca, dlaczego Ateńczycy nie składają mu Hołdu czyli nie przysyłają Daniny, na co Posłaniec odpowiedział, że Właśnie Sposobią Się.
Uroczystości Ku Czci Pana odbywały się w Grecji do cesarza Tyberiusza, kiedy to Pan UMARŁ w wieku 9.720 lat, co znaczy, że w Pokoju Krakowskim w r. 12 n.e. Lechia zrzekła się protektoratu nad Atenami, który trwał dziewięć tysięcy siedemset dwadzieścia lat... Pan NIE LUBIŁ innych Bogów, którzy odpłacali mu Kpinami.
Pan dobrze wiedział co się święci, bo gdy Scytowie poszli Ratować Greków to Leszek Złotnik z Tczewa zdobył skarbiec scytyjski w Płocku a potem pobił wracającą armię scytyjską w Puszczy Sandomierskiej i wbijał słupy graniczne nad Donem z napisem HORWACJA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sty 30, 2019 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowe Salto Mortale STONEHENGE: Lena Szymańska, NAJWIĘKSZE TAJEMNICE STONEHENGE – czy zagadkowa budowla na MILIONY LAT? transparent Świat na Dłoni, 4 I 2019, s. 8-11.

Daeniken zakwalifikował Stonehenga jako Budowla KOSMITÓW więc Anglicy Zesrali się i dali Stonehenge ŻYDOM. Ogierki żydowskie zakałapućkały się, więc NA POMOC przyszli im Murzyni – że Stonehenge budowali Murzyni z Mozambiku. Daeniken SKONTROWAŁ mnie, że Stonehenge budował Posejdon z MEKSYKU, który osiadł w Poznaniu, co wywołało FURIĘ – że ZAMKNĄ MNIE W DOMU WARIATÓW. Gdy odpowiadałem, że to nie są Brednie Daenikena to mówiono: ALE ON JEST WYPŁACALNY...
Sprawę załatwiono WYTRUCIEM Lwowsko-Wrocławskiej Szkoły Archeologicznej i Architektoniczno-Historycznej z powołaniem na Oxford, ale mnie nie udało się otruć. Jedyną osobą, która przyznała mi rację była striptiserka Tereska Maj, obecnie Premier Zjednoczonego Królestwa. Anglicy załatwili sprawę bardzo sprytnie: Zrobili Tereskę Premierem, żeby PRZEGRAŁA Brexit, a wówczas STONEHENGE BĘDZIE ICH. Nie żydowskie, nie murzyńskie, ale ANGIELSKIE !!! Ta zagroziła im jednak, że wówczas odtańczy swe przebojowe SALOME w Izbie Gmin.
Myliłem się tylko, że Budowniczym Kamiennego Stonehenge był Posejdon z Poznania, gdy był nim Chejron z Płocka a Posejdon ukończył je tylko sekwojami francuskimi. 20 lat temu znaleziono Drewniane Stonehenge w Porcie na Avonie. Odatowano je dendrologicznie i okazało się, że zbudowano je w I połowie III tysiąclecia p.n.e., co uznałem że OSTATNIĄ WYMINĘ PALI. Prawopodobnie triolity transportowano ześluzowanym Avonem i kanałem budowlanym, aby rozbierać tratwy IN SITU. Potem kanał budowlany ZAKOPANO i i pokryto drogą z kostki, którą produkowano w porcie TECHNOLOGICZNYM. Gdy przyszli Egipcjanie kultury pucharów dzwonowatych to Stonehenge ZAWALILI, gdyż służyło dla żeglugi z Gdańska do La Manchy, którą Zwalczali, a kostkę wykorzystali do budowy Emporium-KATEDRY, która powinna zachować się.
Sprawa jest podobna do Pokerowej Puli EXODUSU Biblijnego w Brukseli: Znowu Brak Autora, który strzela z Ukrycia: Badacze: BIBLIJNA HISTORIA O ROZSTĄPIENIU SIĘ MORZA CZERWONEGO jest prawdziwa (s. 78-81). To jest Pierdzenie w Bambus, bo sprawę to załatwiłem bardzo dawno. Po ogłoszeniu jej w książce INCYDENTU NIE BYŁO, Gdańsk 2001// Berlusconi i Kadafii ZGARNĘLI pulę pokerową i za jej część ufundowali BŁAZEŃSKIEGO MOJŻESZA, którego teraz trzeba rozbierać jak Tereską Maj, choć protestowałem Błazna techniką moskiewsko-warszawską.
Po Błaźnie MOJŻESZU pojawiła się Herezja Rosyjska, że PRAWDZIWA JEROZOLIMA BYŁA NAD BOSFOREM, co ja nazwałem Żydowskim Stalingradem: http://wandaluzja.pl/?p=p_361&sName=46.-zydowskie-odrodzenie-polski//. Po śmierci faraona Jechnatona-Jehowy na tafli solnej Wielkiego Jeziora Gorzkiego, największa w historii Orda Habirów przez 20 lat Wyludniała Bliski Wschód walcząc z NIE-Dziewicami. Potem przystąpiła do oblężenia Jerozolimy czyli Troi na Złotym Rogu. Oblężenie trwało 10 lat, aż przypłynęli Ariowie i Słowianie, przed którymi Habirowie schowali się w Obozie, ale ci obóz zdobyli kładąc tym Kres Dziesięciu Plemionom Izraela, które walczyły z NIE-Dziewicami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sty 30, 2019 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy w r. 1965 wystąpiłem z Kulturami Megalitycznymi to zapanowała Konsternacja - KTO ZA TYM SROI? Najpierw skontrował moje Kultury Megalityczne Daeniken z Zurychu, że STONEHENGE ZBUDOWALI KOSMICI... W mej obronie stanęli jednak Grecy i Rosjanie, którzy znaleźli Megality na Bahamach, których Opuszczenie UNESCO odatowało technicznie na 5000 lat p.n.e. (UNESCO COURIER, V/1972).
Zakwalifikowałem te megality jako Plażowe Porty Wielorybnicze, co potwierdziło znalezienie identycznych na Azorach, które były zawsze ośrodkiem przemysłu wielorybniczego. Na Bahamach znaleziono też na dnie Oceanu PIRAMIDĘ w pobliżu aktywnej hydrotermicznie sztolni, co ŚWIADCZY, że została zbudowana z odpadów kopalni żelaza PRZED podniesieniem się poziomu Oceanów w latach 12.300 pne.
Wywołało to Reakcję w USA i w Grecji. Według historiografii greckiej to Ateny były hołdownikiem PANA z Gdańska od roku 9.718 p.n.e. do Pokoju Rzymu z Lechią w Krakowie w roku 12 n.e., w którym Lechici zrzekli się protektoratu nad Atenami. Wyglądało na to, że Pan OŻYŁ i Grecy będą znowu bić mu Pokłony i nieść Dary. Szczególnie ostro wystąpił przeciw Panowi Grecy Amerykańscy, Tello Savalas i Anthony Quinn.
Największy biznes na Kulturach Megalitycznych zrobił koncern ERICH VON DAENIKEN; Ludzie To Kupią, Byle Bezczelnie, Byle Głupio..., a przy okazji Ogierki Żydowskie i Murzyni, którzy BRONILI ANGLIKÓW za Przyzwolenie na WYTRUCIE Lwowsko-Wrocławskiej Szkoły Archeologicznej i Architektoniczno-Historycznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Mar 01, 2019 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/3025-zydowka-minister-matki-wszystkich-polakow-musza-byc-zabite

To jest Prawo MOJŻESZOWE, które służyło Wojnom Hybrydowym. Najpierw hyksoski wezyr Egiptu Józef zwarł konwencję z Pelopsem z Poznania na dostawy żelaza Śląskiego do Egiptu. Konwencję tą obsługiwali Żydzi pobierając Żelazo w Wenecji (Małej Wenedy-Bydgoszczy) i wieźli je przez kanał Konopos (Aleksandria) do Suezu. Stąd flota wiozła je do Azji, a jeśli nie sprzedano Na Wagę Złota) to część tej floty wiozła żelazo śląskie żeglugą DRYFOWĄ do Peru, gdzie w Chaves de Huantar nabywano statki w PAKIETACH, które składano na spławie Amazonką, aby powrócić ze Złotem Amerykańskim Atlantykiem i Morzem Śródziemnym do Egiptu.
Żydzi wykorzystywali ten kapitał do Polityki Rozpłodowej – że spłodzili Największą Ordę w Historii. Orda ta (600 tysięcy zbrojnych x 5) walczyła z Niedziewicami, wymuszając Kapitulację za Wydanie Kobiet, z których Niedziewice MORDOWANO a Dziewice wcielano do haremów. W ten sposób inicjowano nowe wojny O KOBIETY.
Po 20 latach WYLUDNIANIA Bliskiego Wschodu Orda Habirska przystąpiła do oblężenia MISTA POKOJU czyli Jerozolimy nad Bosforem. Ja tej JEROZOLIMY nie wymyśliłem, bo to jest Herezja Rosyjska. Po 10 latach oblężenia przypłynęli jednak Ariowie i Słowianie, przed którymi Habirowie schowali się w OBOZIE. Obóz został jednak zdobyty a Habirowie WYMORDOWANI. Masoni angielscy twierdzą jednak, że POPŁYNĘLI DO ANGLII, GDZIE ZBUDOWALI STONEHENGE I SPŁOIDZILI ANGLIKÓW.
Gdy wykazałem, że tą Budową przez Ogierki Żydowskie STONEHENGE to Pic na Muchy to Żydowskich Ogierków wsparli Murzyni. Teraz Pani Minister podejmuje Nową WOJNĘ HYBRYDOWĄ – żeby Mordować Polki za Rodzenie Antysemitów, co suponuje Nowe Oblężenie Troi na Złotym Rogu czy STALINGRADU, żeby 3 miliony Nowych Żydów Afrykańskich popłynęło do Anglii…
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Mar 01, 2019 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

file:///C:/Users/Admin/Desktop/Z%C5%81OTO%20daenikena.html//
ERICH VON DÄNIKEN: KOSMICI, KOMIKSY I ŻYŁA ZŁOTA 10-06-2015
Okładfka komiksu BOGOWIE Z KOSMOSU, fot. Prószyński i S-ka
Okładka komiksu/ fot. Prószyński i S-ka
następne

Erich von Däniken: Kosmici, komiksy i żyła złota
„Ekspedycja” (wówczas „Bogowie z kosmosu”), której pierwsza część ukazała się w 1978 roku, uchodzi do tej pory za jeden z niewielu polskich komiksów, mogących pochwalić się międzynarodowym sukcesem na tak wielką skalę. Wznowiona właśnie seria, składająca się z ośmiu tomów wydanych w pokaźnym, kolekcjonerskim integralu, została przetłumaczona na 12 języków, sprzedała się w nakładzie ponad pięciu milionów egzemplarzy i, co dobitnie dowodzi jej popularności, w kilku krajach doczekała się również pirackich, nieautoryzowanych edycji. W czym tkwi sekret nieprawdopodobnego powodzenia?

Pomysł stworzenia komiksu opowiadającego o humanoidalnych mieszkańcach planety Des, którzy przybywają na prehistoryczną Ziemię, i w wyniku eksperymentów doprowadzają do wyewoluowania ludzkiego gatunku, wyszedł od Eberharda Dursthoffa, dyrektora niemieckiego wydawnictwa Econ Verlag GMBH. Była to logiczna, biznesowa konsekwencja gigantycznego zainteresowania książkami autorstwa Ericha von Dänikena, ukazującymi się nakładem oficyny.
oceń, Podziel się

To było KONTROWANIE mnie i Tereski Maj, obecnie Premiera Zjednoczonego Królestwa.
LUDZIE TO LUBIĄ, LUDZIE TO KUPIĄ, BYLE BEZCZELNIE BYLE GŁUPIO.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Mar 03, 2019 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad. https://marucha.wordpress.com/2019/02/16/osada-mszano-zamieszkala-10-000-lat-temu/ – 21
https://marucha.wordpress.com/2019/02/10/wolne-tematy-8-2019/ – 199.

Napisałem nieopatrznie, że świątynia Pokoju z Okazji Pokoju Krakowskiego z Rzymem w roku 12 n.e. została zbudowana na Gargamellu, gdy przed kilkoma miesiącami Wykazałem, że na Górze LIBAN jako kopia najwspanialszej świątyni rzymskiej BAALA-JOWISZA w Libanie. Krakowska świątynia została rozebrana przez Bolesława III jako Cyrylometodejska BAŁWOCHWALNIA, gdyż żadna ze świątyń katolickich nie mogła się z nią równać. Za ten lapsus Przepraszam. Po niesubordynacji XV legionu Wandalskiego cesarz Tyberiusz Kazał zbudować W Baalbeku DWUKROTNIE większą świątynie Imperialną, co zarzucono.
Na Krakowie Schedla i Oświadczynach Kazimierza I Opolsko-Raciborskiego dla Jadwigi Meranki w Wuerzburgu BRAKUJE fasady Wschodniej Wawelu, czyli że był to Wawel EGIPSKI. Jedyną analogią architektoniczną w Polsce do wschodniej fasady Wawelu są baszty Wspaniałego Sławna. Z tego wynika, że fundatorem Wschodniej fasady Wawelu w gotyku FRANCUSKIM był Kazimierz Wlk, który dał warsztat wawelski Kaźkowi na budowę Nowej Stolicy, której budowę przerwano po śmierci Kaźka na Mazowszu.
Kazimierz Wlk zrezygnował z Gotyku Francuskiego po zbudowaniu zamku Franca Josefa we Lwowie, zwanego NISKIM przez warsztat lubelski. Wobec tego budowę moskiewkiego KREMLA i Gotyckiej Moskwy prowadziła Lwowska Szkoła Muratorska.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Mar 03, 2019 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mateusz Jaeger, BRONZE AGE FORTIFIED SETTLEMANTS IN CENTRAL EUROPE; Polskie Towarzystwo Historyczne, Wydawnictwo Nauka i Innowacje Sp. z o.o., In Kommissioin bei Dr Rudolf Habelt GmbH, Bonn, Uniwersytet Adama Mickiewicza, Poznań 2016. Publikacja dofinansowana przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz UAM.

Krzyżacki knecht Mateusz Jaeger z Uniwersytetu POZNAŃSKIEGO nie wie, że Rzesza Luksemburgów upadła w bitwie pod Koronowem, po której Hohenzollernowie, jak to powiedział Karol Marks, stali się WIERNYMI WASALAMI RZECZPOSPOLITEJ. Próbował ich uwolnić Maciej Korwin gromiąc Polaków pod Wrocławiem w r. 1470, na skutek czego ci musieli mu oddać Mołdawię, Nadczarnomorze, Powołże i Moskwę – ale nie Brandenburgię – o którą doszło do bitwy pod Międzyrzeczem w r. 1474, w której Polacy uwolnili Mehmeda Zdobywcę, który przy pomocy Serbów odbił Belgrad i Konstantynopol oraz zabrał Węgrom Mołdawię Nadczarnomorze, Powołże i Moskwę.
Knecht NIE SŁYSZAŁ o Heinrichu Kusche, który już 10 lat temu zidentyfikował gęstą siatkę na zdjęciach satelitarnych Europy jako NEOLITYCZNE tunele, które ja zinterpretowałam jako Lochy Zamkowe, co zostało POTWIERDZONE w Austrii i na Lubelszczyźnie, gdzie odkrywano na tej podstawie rekultywowane rolniczo zamki. To zmieniło moją datację zamków Nadreńskich, które są ATUTEM niemieckiego turyzmu, z Halsztackich-Prawdzica na Neolityczne-Kuschego, gdy Niemcy wmawiali mi, że są ŚREDNIOWIECZNE ??? Średniowieczne są według Angeli Merkel ze spermy z Dupy Francoisa Mitterranda.
Knecht Merkel i Tuska Mateusz Jaeger Nie Słyszał też o Maszkowicach MYKEŃSKICH, o których głośno od 10 lat. Ja nie byłem tymi Maszkowicami zachwycony, gdyż według mej systematyki to jest to twierdza GRANICZNA kultury Trzcinieckiej czyli ARIÓW, którzy zajęli ten teren w połowie XXII w. p.n.e., gdy Megality Mykeńskie były pochodną Megalitycznego Hradczanu Kroka-Kronosa w V tysiącleciu pne. Można to jednak tłumaczyć tym, że Maszkowice budował murator sprowadzony przez Ariów z Myken.
Ja w Wandaluzji wykazuję, że Refugia-schroniska nie były Osadami, ale miejscem UCIECZKI przed najeźdźcami – zwykle Łowcami Niewolników. Przykładam takiego SCHRONISKA jest Biskupin, budowany wobec najazdów Kimeriów w połowie VIII w. pne. Bogaty ród zbudował sobie Schronisko, gdzie trzymał Zapasy, aż do zdobycia go przez Scytów po r. 510 pne.
Scytowie nie dokonali okupacji Kaszub, gdyż Leszek Złotnik, który eksportował bursztyn na Powołże, ożenił się z Sarmatką, których się Scytowie BALI. Schroniska nie były pierwocinami Miast, ale były budowane przy miastach OPOLNYCH i były opuszczane, gdy zagrożenie Mijało. Przykładem tego jest gród na wrocławskich Osobowicach, odbudowany przez Neolitycznych Wrocławian po kilku wiekach tą samą techniką Na Tym Samym Planie.
BŁAZEŃSKI jest u Jaegera Szlak Bursztynowy. Od kilkunastu lat TRĄBIĘ, że był to Kanał Przemysłowy Sosnowiec-Weneda (Bydgoszcz) zwany WIDAWĄ, którym dostarczano węgiel Cieszyński dla metalurgii Kaszubskiej, a z powrotem transportowano Żelazo Gdańskie do Dunaju. Dowodem na to jest starożytny port w Pucku, kilkakrotnie WIĘKSZY od średniowiecznego portu gdańskiego, uchodzącego za Największy w Europie. System ten zburzyli Hunowie jako konkurencyjny wobec podległej im metalurgii Powiślańskiej na rudzie szwedzkiej i węglu sokalskim, a Wandalowie po rozgromieniu Hunów nie odbudowali, bo Wystarczała im metalurgia Powiślańska.
GROBOWE kultury Brązu prezentują Biżuterię Brązową. Austriacy w I wojnie światowej odkryli WIELKI ośrodek górnictwa i metalurgii miedzi pod Kielcami. Prof. Gediga zadał mi więc pytanie: dlaczego Wobec Tego NIE MA W POLSCE WIELKICH SKARBÓW BRĄZOWYCH, jakie PODZIWIAŁ w Rumunii?
Odpowiedziałem, że są to prawdopodobnie Skarby KOSZIDER, które powstały na skutek wielkiej wędrówki Albanów kultury Unietyckiej na Bliski Wschód po roku 1628 pne. Otóż płynący Dunajem Albanowie a Dnieprem Ariowie Wyzbywali się skarbów brązowych jako BEZWARTOŚCIOWYCH na Bliskim Wschodzie, gdzie Królowało Złoto. Jaeger AWANSUJE zaś skarby Koszider do KULTURY archeologicznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Mar 03, 2019 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://turystyka.wp.pl/odbudowal-sredniowieczny-zamek-wlozyl-miliony-mowili-o-mnie-ze-jestem-wariatem-6322277689435777a//
URSZULA ABACEWICZ – 29-11-2018 (22:30)
Odbudował średniowieczny zamek, włożył miliony. „Mówili o mnie, że jestem wariatem”

Obudowany BOBOLEC odwiedza 200 tys turystów rocznie, czyli więcej niż Ruinę Bobolca, gdzie turyści Nie Płacili. Na tej podstawie Prezes Kaczyński skonstatował: STAĆ NAS NA ODBUDOWĘ ZAMKÓW KAZIMIERZOWSKICH W JURZE. Kazimierz Wlk ROZBUDOWAŁ jednak tylko PIESKOWĄ SKAŁĘ czyli Psiarnię jako zamek Myśliwski w Parku Łowieckim, jakim była Jura. Zamki jurajskie zbudował grecki bóg Prapoczątku Jur-Uranos, tak jak CIESZYN, Przedromański WAWEL i Białokamienny KREML.
Tym Kremlem to zainteresowali się Hiszpanie, którzy przyjechali do Moskwy i zapytali o KAMIENIOŁOM, z którego dobywano kamień na budowę Białokamiennego Kremla. Wskazano im kamieniołom nad Dubną, gdzie zrobili wykopy, i Znaleźli to co Chcieli – sprzed 7 tysięcy lat !!!
To jest ARGUMENTEM, że odbudowany Kanał Przemysłowy byłby kapitałem turystycznym na miarę RENU. Dla Skandynawów RAJEM był zawsze DUNAJ a ich sportem narodowym jest JACHTING. Niemcy napracowali się jak Woły przy budowie kanału Men-Dunaj jako drogi jachtingową dla Skandynawów, ale tam żaden Skandynaw nawet Nosa nie wsadził. Wobec tego kanał M-D NIE ZWRÓCI SIĘ, ale Kanałem Przemysłowym pływać MUSZĄ, bo jest TRZYKROTNIE krótszy do RAJU.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Mar 09, 2019 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skarb Kościoła Polskiego – ZAMKI KAZIMIERZOWSKIE W JURZE. Na pomoc Kościołowi Polskiemu przyszedł nawet Jarosław Kaczyński: STAĆ NAS NA ODBUDOWĘ ZAMKÓW KAZIMIERZOWSKICH W JURZE. To było KONTROWANIE moskiewskiego KREMLA jako dzieła Kazimierza Wielkiego.
Kościół Polski BRONIŁ Zamkami Jurajskimi oficjalnej metryki CZĘSTOCHOWY, którą ja uznałem za prastare władztwo Lisów, a zamki jurajskie za dzieło greckiego boga Prapoczątku Jura-Uranosa. To PRZECIW MNIE sprowadzono historyka Architektury z Oxfordu, żeby WYTRUĆ Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną, a przy okazji MNIE, jako NACJONALISTÓW.
UKORONOWANIEM architektury Jurajskiej był zamek CIESZYŃSKI, po którym rozpoczyna się STYLIZACJA tej architektury, w postaci Przedromańskiego WAWELU i Białokamiennego KREMLA. Architektura ta zaczęła się na Olimpionie-Pradze, ale tam Stylizacji nie ma. Aneksja przez Kazimierza Wlk. Moskwy i zbudowanie przez niego Gotyckiego Kremla, tudzież zainicjowanie Gotyckiej Moskwy, ZAKOŃCZYŁO Błazeńskie Kontrowanie mej chronologii architektury polskiej Kazimierzem Wielki i Anglikami., którzy – w obronie Stonehenge – szermują Żydami i Murzynami.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Mar 11, 2019 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://ksiezycowahipoteza.wordpress.com/
Opublikowano Archeologia, Kontrowersje, Prehistoria | Dodaj komentarz
NIEZNANA EPOKA. NEOLITYCZNE ŻELAZO I BETON
Opublikowano 6 października 2011 by Jerzy Kijewski
● ● ●
Świątynie w Deir el-Bahari pochodzą najprawdopodobniej sprzed ok. 2700–2100 BC. Otóż „białe znaki betonowe” w świątyni Anubisa (ang.: Chapel of Anubis), i kilku innych miejscach w Deir el-Bahari są podobne do „białych znaków betonowych” znajdujących się w Piramidzie Cheopsa, na łapie Sfinksa w Gizie, w Piramidzie Łamanej i Piramidzie Czerwonej.
Żelazo, które znajduje się w Deir el-Bahari może pochodzić z 5 dynastii, ponieważ podobne, nierdzewne żelazo (haki), znajdujemy w Piramidzie Cheopsa. Żelazna obręcz na kolumnie w Deir el-Bahari.

Neolityczny Beton i Żelazo
Opublikowano 18 września 2011 by Jerzy Kijewski
Czy kościół w Gnojewie i rów w Gliwicach, pochodzą sprzed 4500 lat? Na starożytne pochodzenie najstarszego szachulcowego kościoła w Polsce (pochodzącego jakoby z XIV w.), mogą wskazywać potężne „podpory” z neolitycznego betonu, znajdujące się na zewnątrz i wewnątrz monumentu. Podobne „podpory”, pochodzące sprzed ok. 2300 BC, znajdują się niemal na całym świecie. Wykonane zostały z neolitycznego betonu (podobnego do drewna).

Bałuty, Łódź, Polska. Magiczne „podpory” z neolitycznego betonu, zainstalowane (na ścianie neolitycznego, betonowego domu), przeciwko „diabłu”, ok. 2300 BC. Autor: fu3sko
Gdańsk, Polska. Zlikwidowane niedawno starożytne „podpory” z neolitycznego betonu i żelaza, przymocowane do ściany neolitycznego, betonowego monumentu, ok. 2300 BC. Creative Commons Autor: © Ra Boe / Wikipedia

Zamek Château D’Angers, Angers, Francja. Struktura z neolitycznego betonu i żelaza zainstalowana w celach magicznych, ok. 2300 BC. Niedawno zlikwidowana. Podobnym strukturom, w kościele w Gnojewie, grozi ten sam los. Źródła podają, że zamek pochodzi z XIII w. Some rights reserved by steve.grosbois

Angkor, Kambodża. Żelazna lub betonowa „podpora” chroniła betonowe monumenty przed „diabłem”, ok. 2400–2100 BC. Źródła podają, że świątynia pochodzi z X w. Some rights reserved by Allie_Caulfield
******************
10 lat temu angielscy i francuscy egiptolodzy wydali Oświadczenie, że PIRAMIDY BYDOWANO Z BETONU, co zostało Poparte przez egiptologów amerykańskich.
Ja podchwyciłem to, że Cement pochodził z Istrii i że ta technika była pochodną Piramid Bośniackich. Nie traktowałem bowiem poważnie datowań Piramid Bośniackich na 20 czy 12 tysięcy lat, gdyż użyty do badań materiał organiczny był wyraźnie Wtórny. Według mnie piramidy bośniackie były efektem Przewłoki Dunaj-Adriatyk, którą utworzył Kar-k'Orfeusz z Krakowa po zbudowaniu Troi na Złotym Rogu, o ile nie zrobił tego Pan z Wrocławia, który zbudował I pałac Habsburgów w Budzie, rozebrany przez Kara, który wzniósł OBECNY.
Najważniejsze jest to, że Jerzy Kijewski pisze, iż architektura z Neolitycznego Betonu i Żelbetonu jest Na Potęgę LIKWIDOWANA jako Dziewiętnastowieczna. W Polsce były też takie przypadki, ale najciekawszy miał miejsce w Toruniu, gdzie chciano wyburzyć Nieciekawą kamienicę. Ponieważ ja datowałem Staromiejski Toruń na Asklepiosa ze Lwowa kultury trypolskiej to zbadano DENDROLOGICZNIE tą kamienicę, która okazała się NEOLITYCZNA.
To nazwano Diabelską Hipotezą, wobec czego Betonową i Żelbetonową Technikę Konserwatorską, stosowaną powszechnie na całym świecie w II połowie III tysiąclecia pne nazywano DIABELSKĄ czy Antydiabelską bo Diabeł mówił o Architekturze WCZEŚNIEJSZEJ, np. Wspaniałym Neolitycznym Gdańsku. Kilka lat temu byłem w Gdańskim Urzędzie Konserwatorskim, gdzie mówiono mi, że gdy wymieniano pale fundamentowe pod spichrzem Daleka Droga to zbiegli się rzeźbiarze, ale pale fundamentowe były tak SKAMIENIAŁE jakby miały wiele tysięcy lat... UGd uznał je za Przedkrzyżackie, ale UJ odatował je na XXIII wiek pne.
Satysfakcją dla mnie jest datowanie cytadeli w Angers JULIUSZ WIELKI na III tysiąclecie pne. Jest datowana na XIII wiek więc gdy tłumaczyłem Niemcom, że jest CELTYTCKA to Kochanek Hitlera rozgromił mnie...
Według mnie ŚWIATOWE rozprzestrzenienie sie techniki Batonu i Żelbetonu było skutkiem Imperialzmu Egipskiego kultury pucharów dzwonowatych, podobnego do Imperializmu Angielskiego, i upadło wraz z upadkiem tego imperializmu w XXII wieku pne.
*****
Bardzo panu dziękuje Panie Rubensie za artykuł https://ksiezycowahipoteza.wordpress.com/
Tytuł KSIĘŻYCOWA HIPOTEZA jest Rubaszny, bo wystąpienie egiptologów angielskich, francuskich i amerykańskich PIRAMIDY BUDOWANO Z BETONU jest kazusem ROZEJMU na froncie Zachodnim w roku 1918. W szkole Podstawowej w Myśliborzu PomZach nauczycielka mówiła, że Anglicy szukali kamieniołomu, z którego czerpano kamień na budowę Piramid, i ZNALEŹLI - w Afryce Południowej !!!
Jeśli idzie o ROMANIZM to w artykule jest mowa o architekturze PRZEDROMAŃSKIEJ, której znamieniem są sklepienia KOLEBKOWE zwane też Beczkowymi. Architektura ta pochodzi z Pragi czeskiej a w Polsce bodaj jedynym w pełni zachowanym obiektem jest Tum Łęczycki, który był MODELEM katedry Wawelskiej, z której zachowała się tylko krypta Świętego Leonarda jako mauzoleum Jura-Uranosa.
Architektura Romańska to sklepienia KRYŻOWE. Pojawiła się ona u nas z konwencją Chęsy-Hanysa-Hanzy-Hansa-Amfiktiona z Bachusem z Tartessu-Tangeru na dostawy Żelaza i Stali do Iberii i Berberii, z czego zachowały się Kremliny Kieleckie jako PRZEMYSŁOWE klasztory cysterskie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Mar 16, 2019 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś nie wierzy, że moja chronologia STONEHENGE Strzela i Zabija to chętnie wykażę: Stonehenge – tak Drewniane jak Kamienne – to Środkowoeuropejska Atlantyda, datowana DENDROLOGICZNIE na 5100-4900, bo Astronomiczne Rondela poza Polską, Wschodnimi Niemcami i Czechami nie są znane, PARDON z wyjątkiem Salisbury, ale potem pojawiają się w postaci kamiennych kromlechów jako Świątynie Kalendarza Słonecznego na 4 Przesileniach Cyklu Słońca.
Z tej racji miałem prawo wyprowadzić oba Rondele w Salisbury z Megalitycznego Płocka. Rondel Drewniany został wprawdzie odatowany Dendrologicznie na połowę III tysiącl, ale była to z OSTANIEJ Wymiany Pali, dokonywanej co kilkadziesiąt lat, co potem było Niemożliwe wobec Dyktatu Egipskiego.
W Płocku Megalitycznym kultury badeńskiej odkopano na Zamku Biskupim piec STALOWNICZY, którego Stalownicy podczas oblężenia przez Zelnika z Zelandii zjedli dziewczynkę... Bezpośrednio po tym na miejscu Stalowni zbudowano obecny Klaszorek. Zelnik wywiózł stalowników i murarzy do Rygi, gdzie utworzył Metalurgię Ryską, na rudzie szwedzkiej i węglu westwalskim, a gdy Posejdon odciął mu ten węgiel to zbudował kanał Wener-Wetter, gdzie śmieje się TRYUMFALNIE niczym Jerzy Robert Nowak.
Skoro Egipcjanie Zlikwidowali Stonehenge, to co się stało z KOSTKĄ Drogi Ceremonialnej? produkowanej w pobliżu Drewnianego Stonehenge, o czym świadczą warstwy niwelacyjne z Łupka Kamieniarskiego. Można powiedzieć, że została wykorzystana na drogę Ważniejszą lub BUDULEC?
Mamy tu Archeologiczną Datę Likwidacji Stonehenge, które jako Latarnia Morska oraz Nadmgielna wieża astronomiczna i meteorologiczna z sekwoi francuskich WADZIŁA imperializmowi egipskiemu. Filarem tego imperializmu były stalownie kieleckie, toteż NIEZBĘDNA była budowa Imperialnego Wawelu.
W połowie IV tysiącl. pne Brytania została podbita przez subkulturę Toporów Bojowych kultury pucharów lejkowatych, której wojownicy podpisali się na megalitach Stonehenge SETKAMI profili swych toporków z Krakowa. Poza tą działalnością artystyczną zbudowali też katedrę Saizbury II, która dotrwała do Normandów, którzy zbudowali katedrę Gotycką.
Gereon po powrocie z Brytanii wybrał się nad Wołgę, która otrzymała jego imię: GERROS lub w'OAROS. Z tego skorzystał Tyfon z Pragi, który najpierw pobił 2 wodzów Gereona a potem zabił i jego. Następcą Gereona została jego córka, hrabina kłodzka Waleska Złotowłosa. Przerwała ona budowę Katedry Gereona na Wawelu i zbudowała katedrę OBECNĄ, z kryptą Grobów Królewskich jako mauzoleum Ojca. Krypta ta jest PRZEPALONA i otynkowana, gdy BLIŹNIACZE jej mauzoleum Waleski w katedrze wrocławskiej jest pięknie zeszklone fosforem z Annopola. Przyglądał się temu z uwagą Bundestag, który finansował odbudowę krypty II katedry wrocławskiej przez konto na moje Nazwisko.
ZAKOCHALI SIĘ w technice Lejzny Bazaltowej lordowie piktyjscy, którzy pływali widocznie do Wrocławia po Żelazo, które dostarczali aż na Maltę. Techniką Lejzny szklili nie tylko swoje zamki, ale i upowszechnili ją w Ameryce Południowej, gdzie wielkie bloki poligonalne ODLEWANO.
Każdy zdolny budowlaniec potwierdzi, że warsztat katedry GEREONA Ceramiki Sznurowej – Grobowego Rytuału GRECKIEJ kultury pucharów lejkowatych – zbudował katedrę w Kamieniu Pomorskim. Znaczy to, że Waleska przerywając budowę katedry Gereona wysłała warsztat na Pomorze. Katedra Gereona KULTURRY CERAMIKI SZNUROWEJ w stanie Nieukończonym została przebudowana na Latrynę przez podział murem Poprzecznym.
Ponieważ zwietrzenie latrynowe jest duże to musiała być tak użytkowana przez kilka wieków a według mnie 10 – do budowy EGIPSKIEGO muru Skośnego, gdy na miejscu latryny powstała kaplica Marii Egipcjanki.
To STRZELA I ZABIJA więc nikt tu prącia nie wsadzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Cze 02, 2019 4:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/ukryta-turystyczna-per%c5%82a-na-mazowszu-to-ju%c5%bc-nie-jest-umieraj%c4%85ce-miasto-ci%c4%85gle-zaskakuje-czym%c5%9b-nowym/ar-AAC9fLr?ocid=UE12DHP#page=1// UKRYTA TURYSTYCZNA PERŁA NA MAZOWSZU? "TO JUŻ NIE JEST UMIERAJĄCE MIASTO. CIĄGLE ZASKAKUJE CZYMŚ NOWYM"

PROTESTOWAŁEM lokalizację Muzeum Szlachty Mazowieckiej w zamku CICHANÓW, który nic wspólnego ze Szlachtą Mazowiecką nie miał, poza tym, że była tam więziona. To doprowadziło do śmierci prezesa Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Waldemara Rekścia, który ZGODZIŁ SIĘ ZE MNĄ, że Teatr Szekspirowski w Gdańsku nie ma sensu, natomiast Ma Sens w PŁOCKU.
Według mej SYSTEMATYKI i chronologii architektury to zamek CIECHANÓW zbudował warsztat zamku PRZEMYŚL. KAMIENNY zamek przemyski był jednak budowany PRZED Prometeomachią, kiedy upowszechniono Cegłę Duńską, natomiast CICHANÓW był budowany prawdopodobnie nie tylko po Prometeomachii, ale nawet po Wojnie Bogów.
Po zaślubinach Foroneusza z Wrocławia z Pragą z Olimpionu-Krokowa, który zaczęto od tego zwać PRAGĄ, Asklepios musiał ewakuować Wrocław lewobrzeżny i wynieść się za Wisłę i Wisłokę. Wobec tego baron, który nie deklarował się politycznie, ale tak się wzbogacił na pędach bydła panońskiego nad Wisłę, że zbudował sobie BIECZ, znalazł się pod władzą Posejdonidów, i na mocy Kapitulacji przed nowymi władcami dał im warsztat fary bieckiej.
Warsztat ten został oddany Ogigesowi, który został wygnany z Littawy-Królewca z Torbami, ale na mocy Pokoju Praskiego otrzymał Lewy Brzeg Wisły, gdzie podjął budowę GDAŃSKA muratorskim warsztatem bieckim. W tym czasie Asklepios musiał budować drogę z Lublina do Elbląga, na której w miejscu najbardziej zagrożonym zbudował CIECHANÓW – według zamku w Przemyślu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lip 07, 2019 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=fgwmdZ8TYQ8
STAROŻYTNE SŁOWIANO-ARYJSKIE MIASTO W AŁTAJU PL (HD)

Czytamy: W ENCYKLOPEDII BRYTYJSKIEJ NAPISANO, ŻE NAJWIĘKSZYM PAŃSTWEM BYŁA WIELKA TARTARIA.

Moja odpowiedź: Wielka Tartaria to Wielkie Węgry ze stolicą w Wyszehradzie Węgierskim po bitwie nad Litawą Węgierską w roku 1246, w której Tatarzy pod znakami LITEWSKIMI, Polacy i Węgrzy rozgromili Niemców i Czechów.
PRZERAŻONY cesarz Fryderyk II Hohenstauf zgodził się na granicę na Renie, Alpach i Adriatyku, wobec czego zwycięzcy powołali Wielką Tartarię, do Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku, ze stolicą w Wyszehradzie.
Wspaniały WYSZEHRAD został spalony przez Turków i wyeksploatowany na kamień budowlany przy budowie przez Habsburgów Budapesztu. To co nam pokazują to zamek NEOLITYCZNY, a zamek Imperialny był budowany na wzór krakowskiego GARGAMELLA.
Megalityczne miasto na Ałtaju, o którym Rosjanie mówią: NASZA HISTORIA MA SETKI TYSIĘCY LAT, jest prawdopodobnie rówieśne odkrytym przez polskich zesłańców KAMIENNYM MIASTOM POD LODEM. Ja to kojarzę z NUKLEARNĄ cywilizacją kromańiońską w kalifornijskiej Dolinie Śmierci, objętej Zakazem badań naukowych jako Park Narodowy, gdyż podobną technikę nuklearną znaleziono w pobliżu Lodowych miast na Syberii.
W Wandaluzji skojarzyłem to z Taktyczną Bombą Atomową opisaną w MAHABHARACIE
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lip 10, 2019 11:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joanna Grabowska Eksperyment na Pacyfiku: W DŁUBANCE Z TAJWANU DO JAPONII – Przez dwie doby płynęli przez Pacyfik bez map i kompasu w łodzi z pnia cedru. Tak jak ich przodkowie 30 tysięcy lat temu, Gazeta Wyborcza NAUKA, 10 VII 2019, s. 10-11.

Murzyni nazywali prądy oceaniczne RZEKAMI NA OCEANIE i mieli dla nich nazwy. 25 lat temu dwie archeolożki, Brazylijka i Francuska wykazały, że Ameryka Południowa została zaludniona 50 tysięcy lat temu z AUSTRALII ??? Ja poparłem je, gdyż DRYFOWA żegluga istniała na Pacyfiku już 50 tysięcy lat temu. Dla takiej żeglugi najlepiej zaś nadawał się KATAMARAN czyli DŁUBANKA z pływakiem na wysięgniku, który mógł być w postaci POKŁADU.
ŻEGLUGA DRYFOWA wymagała co najmniej 3 łodzi. Łodzie płynęły WACHLARZOWO, a która Szybciej to pozostałe ustawiały się za nią Poprzecznie, co umożliwiało lokalizację prądu morskiego i trzymanie się jego NURTU.
Katamaran bojowy nazywa się PIROGĄ. Do żeglugi Dryfowej nadawała się też sterowa tratwa KILOWA. Jeden z królów inkaskich odbył w młodości Na Tratwach Żaglowych wyprawę łupieżczą na Fidzi.
W sierpniu 1969 wydrukowałem w Tygodniku Powszechnym artykuł ŁÓDŹ „RA” ZATONĘŁA, w gdzie wykazałem niestosowność eksperymentu Thora Heyerdahla, jako że trzcinowa barka egipska do żeglugi morskiej się nie nadawała. Do żeglugi oceanicznej były ŁODZIE MONSUNOWE z trzciny czyli SZYTE OKĘTY INDÓW, które były na szkielecie drewnianym i SMOŁOWANE.
Wypisuje się BZDURY o wyprawach wikingów do Ameryki na DRAKKARACH. W okresie międzywojennym wykazano, że skandynawski okręt wojenny Drakkar do wypraw dalekomorskich się nie nadawał. Przy dobrej pogodzie można nim było przepłynąć Bałtyk, ale NIE Morze Północne z Norwegii do Anglii, gdyż się ŁAMAŁ.
Wyprawy ze Skandynawii do Anglii były więc na KOGACH gdańskich. Kogi te uratowały oblężony przez Hannibala Rzym, gdyż przechodziły przy SZTORMOWEJ pogodzie blokadę kartagińską. Kogi były statkami BALASTOWYMI i MIECZOWYMI, skąd herb Gdańsk Z MIECZEM RĘKA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lip 15, 2019 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://histmag.org/Wielka-Lechia-nie-istniala-baza-artykulow-14682

Atimes | 2018-12-21 18:28 - @ Gość: gol

KULTURA POMORSKA i ta jakaś… „ANONIMOWA”
Nie potrzebujemy się uciekać do głupiej historii Wielkiej Lechii.
Nie narzekajmy też na Godłowskiego czy Parczewskiego. Są może bardziej tolerancyjni dla autochtonii Słowian, niż się nam wydaje. Oto pod redakcją Parczewskiego wygłoszono i opublikowano:

Około roku 400 przed Chr., czyli w młodszej fazie (Ripdorf) germańsko-celtyckiej kultury jastorfskiej pojawiają się na Kujawach i w Wielkopolsce na podłożu dotychczasowej kultury POMORSKIEJ, uważanej przez wielu autorów [zob. W. Hensel] za prasłowiańską, wczesne elementy kultury przeworskiej. T. Dąbrowska i Z. Woźniak konkludują: „Nie ulega jednak wątpliwości, iż ISTOTNĄ CZĘŚĆ ówczesnej populacji [owej kultury przeworskiej] musieli stanowić potomkowie miejscowej ludności autochtonicznej - kultury pomorskiej, której przynależność etniczna MUSI pozostać anonimowa” (T. Dąbrowska i Z. Woźniak, Problem genezy kultur przeworskiej i oksywskiej, Archeologia o początkach Słowian, pod red. Kaczanowskiego i Parczewskiego, Kraków 2005, dalej: APS, s. 87-101).

Zanik tej kultury datuje się zaraz po roku 400 A.D. w związku, wraz z odejściem jej ludności. „W połowie V w. pozostały już tylko niewielkie grupy dawnej ludności, zwłaszcza w środkowej Polsce i na Podkarpaciu, o losach której przesądziła ekspansja Słowian” (M. Mączyńska, Zanik kultury przeworskiej, APS 157-163).

Pytamy więc: Co to za ludność, owi potomkowie kultury POMORSKIEJ, która przez osiemset lat żyła obok czy pod nadzorem ludności kultury przeworskiej W WIELKIEJ JEJ CZĘŚĆI , a po jej odejściu wtopiła się w Słowian, lecz w nauce dotąd „MUSI” pozostawać anonimowa? I dlaczego… „MUSI” być nadal anonimowa?

Rozwikłać te zagadki to zadanie dla genetyki i dla nas! Trzeba jednak dużo czytać artykułów naukowych, a nie tworzyć bardzo nam szkodliwego i wstydliweego mitu państwa Wielkiej Lechii.

Odpowiedz

Czytaj więcej: https://histmag.org/Wielka-Lechia-nie-istniala-baza-artykulow-14682
*********

Józef Stalin poświęcił tej sprawie dużo uwagi i pisał SENSONIE:
Około roku 510 p.n.e. Scytowie cofając się przed armiami perskimi dokonali podboju kultury łużyckiej czyli SŁOWIASZCZYNY, przy czym ARCHEOLOGICZNA zaciekłość walk kojarzy się ze STALINGRADEM. Kaszub jednak Scytowie nie podbili, bo nie ma tam śladów okupacji scytyjskiej, a to z tego powodu, że Kaszubi mieli sojusz z Sarmatami, których się Scytowie BALI. Scytowie wykorzystali okupację Słowiańszczyzny komercyjnie – sprzedając masowo Słowian Grekom.
Gdy w roku 490 p.n.e. Persowie najechali Grecję, co nazywa się MARATONEM, to Scytowie poszli ratować Greków atakując 2 armie perskie w Macedonii o sile 400 tysięcy żołnierzy. Wtedy to Leszek Złotnik z Tczewa zdobył z Partyzantami antyscytyjskimi skarbiec scytyjski w Płocku, czyli niewątpliwie płocki AMAZON, od którego pochodzi nazwa Mazowsza.
Gdy Scytowie wracali aby spacyfikować Słowian to Leszek pobił ich w Puszczy Sandomierskiej i skapitulował, żeby razem z nimi wbijać słupy graniczne nad Donem z napisem HORWACJA.
Leszek urzędował w krakowskim zamku GARGAMELL, który był dla Greków synonimem Gigantomanii. gdzie urzędował dobrotliwy król Obżartuch - prawdopodobnie Leszek. Od tego Gargamella pochodzi GERMANIA, która dzieliła się na Wielką Germanię na wschód od Łaby i Małą Germanię między Renem a Łabą. Juliusz Cezar dał Małą Germanię Swewom skandynawskim, których zaczęto zwać SWEBAMI czyli Niemcami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następny
Strona 40 z 44

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group