Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Antyk
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42, 43, 44  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Pon Sie 25, 2008 4:41 pm    Temat postu:

Marta Landau, POSZUKIWACZE ZAGINIONEJ ARKI – Arka Przymierza dawno rozpadła się w pył, ale wielu wciąż jej szuka, Wprost, 31 VIII 2008; Z Waldemarem Rekściem, członkiem zarządu gdańskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, rozmawia Piotr Czartoryski-Sziler, GDAŃSKIEMU ZESPOŁOWI STAROMIEJSKIEMU GROZI DEGRADACJA, Nasz Dziennik, 25 VIII 2008, s. 11

Poszukiwacze Arki skaczą sobie do GARDEŁ, wobec czego bezpieczni są ci, którzy są przy moich Arkach Przymierza. Arka ABISYŃSKA nie miał nic wspólnego z SYNAJSKĄ, czyli Sueską, gdyż I była LEKTYKĄ króla etiopskiego, który oblegał Teby Stubramne, po którego śmieci armia obwołała regentem Mojżesza, dając mu za żonę królową-wdowę Adonisę, a II była lektyką Mojżesza jako Skarbnika Sueskiego.
Teby UWOLNIŁ książę Echnaton, który – z inspiracji Nefretete – spacyfikował je i zagarnął skarbiec Amona, dzięki czemu wstąpił na tron jako Amenhotep IV i sfinansował Herezję Amarneńską. Potem amnestionował Mojżesza dając mu urząd Skarbnika Sueskiego, gdzie było Złoto Afryki z drenażu za żelazo i stal ŚLĄSKĄ. Faraon Szaszank zabrał prawdopodobnie lektykę Salomona jako dzieło sztuki, której używał, więc regaliem egipskim raczej nie była.
Nie jest prawdą, że Babilończycy zniszczyli I Świątynię Salomona, bo zarekwirowali ją na garnizon, gdyż była to cytadela broniąca Wielkiej Jerozolimy od NO. Ponieważ Persowie też nie oddali Świątyni Salomona więc Żydzi musieli zbudować świątynię JEROZOLIMSKĄ – na podobieństwo salomonowej. Świątynię Salomona odzyskał dopiero Herod I budując dla Rzymian Cezareę Palestyńską, a rozebrali ją Omajadowie, żeby zbudować tam zespół pałacowy za kontrybucję CHIŃSKĄ.
Sprawa REKONSTRUKCJI Teatru Szekspirowskiego jest dla Gdańska sprawą podrzędną. Dla przemysłu turystycznego ważne jest adaptowanie zespołu cytadelowego na zespół hotelowy, z rekonstrukcją zamku Gockiego na Cytadeli Napoleona, oraz budowa podobnego zespołu portowego. Festiwal Szekspirowski trzeba oddać Płockowi, gdyż tam jest ŚWIATOWY kapitał historyczny. Centrum płockiego festiwalu szekspirowskiego powinien być zrekonstruowany pałac Lecha Afrykańskiego na terenie Ogrodu Zoologicznego, gdzie rozegrał się Dramat na Płockiej Skarpie, archetyp Hamleta. Była to KOPIA pałacu Merowingów na Oversburgu w Kolonii.
WR podaje jako dobry przykład DECYZJE ws. zamku Przemysława – więc czyżby dotyczyły one zamku na Cytadeli poznańskiej? którą trzeba też zagospodarować na cele turystyczne – zwłaszcza, że jest tam kolejka forteczna, którą można przebudować na metro, jak na cytadeli krakowskiej.
DODATKOWYM atutem turystycznym Gdańska jest skandynawski jachting – choć Kanał Centralny do Dunaju zdaje sie być sprawą odległą, ale po odbudowie zamku Gockiego na cele muzealne powtórzy się kazus wrocławski, gdzie wykazałem, że muzeum BĘDZIE MIAŁO 10 RAZY WIĘCEJ ZWIEDZAJĄCYCH.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Wto Paź 21, 2008 4:01 pm    Temat postu:

Marta Landau, TRZECIA BITWA O TROJĘ – Opisy wielkiego miasta w „Iliadzie” Homera były autentyczne, Wprost, 26 X 2008, s. 102-104

ML wnioskuje, że znaleziony archiwum hetyckim w Hattutsas traktat między królem hetyckim Muwatalisem II a królem WILUSY Aleksandem przeciw Ludom Zachodu był układem politycznym między państwem, którego stalicą była Traja, a Hetycją. Parys był zdrobnieniem Aleksandra, a traktat taki był niezbędny, bo flota hetycka musiała zaopatrywać oblężoną Troję w żywność – co oczywiście nie miało sensu wobec Hissarliku Schliemanna. Jeśli Priam był niecenzuralny dla Hetytów to Królem Wilusy na Bałkanach był Hektor, sojusznik Hetytów, po którego śmierci jego następcą został Aleksander-Parys. ML pisze, że Wilusa była kością niezgody między Hetycją a Grecją.
40 lat temu twierdziłem, Troja Homera była DWIEŚCIE RAZY WIĘKSZA od Troi Schliemanna. ML pisze, że Korfmann, którego NIE TYLKO JA uważam za niemiecko-tureckiego szalbierza, obliczył GLINIANY Hissarlik na 10 tys mieszkańców, gdy Frank Kolb z uniwersytetu w Tybindze na 3 tys, również z racji, że cytadela w Hissarliku starczała 3 tys. Taka nędza nie mogła być oblegana przez sto tysięcy Greków na tysiącu okrętach przez 9 lat, gdyż zostałaby wzięta z marszu, natomist ćwierć- czy półmilionowe miasto na Złotym Rogu, który był zawsze KLUCZEM handlu czarnomorskiego i dunajskiego, to owszem.
ML przypomina, że najwięcej sporów było wokół ganiania się Hektora z Achillesem wokół MIASTA, co świadczyło, że Traja była mała. Ja jednak już jako DWUNASTOLATEK doszedłem do wniosku, że ganiali się wokół fortu wodociągowego Skamander, widocznego z murów Troi, gdy w Hissarliku jest Meander. Jest też SĄDOWY DOWÓD wykluczający Hissarlik, a mianowicie, że na terenie Hissarliku nie znaleziono ani jednego groby trojańskiego czy mykeńskiego choć jest to teren przebadany najlepiej, ale są groby hetyckie.
Wobec tego Troja Schliemanna jest jakby MAPĄ GRECKA, na podstawie której Alianci podjęli operację Gallipoli. Jak piszę w Wandaluzji to Troją Schliemanna Niemcy otruli Rosję (9 tysięcy ton złota) i Francję (60 miliardów franków, czyli 12 kontrybucji), wobec czego Marta Landau chce jeszcze chyba otruć Amerykanów? Sprawą Wprost jest ustalenie, czy za ML nie stoi mistrzyni fekaliów pruskich i hitlerowskich Angela Merkel?
To jest tak makabryczne, jak żydowskie tańce ze Świątynią Salomona w DUPIE. Podczas pobytu w RFN chciałem sprzedać Niemcom Troję na Złotym Rogu i Świątynię Salomona. Ws. Złotego Rogu przysłali studenta Oxfordu, a odnośnie Świątyni Salomona to Kanclerz Kohl zabrał PAŁAC Salomona Żydom i dał Palestyńczykom, którzy się jednak ze mną nie rozliczyli.
Ogłosiłem, że nie roszczę do hipoteki jerozolimskiej, jak roszczę do rzymskiej z racji Złota Afryki, gdyż kapitał żydoarabski przebił mnie karawaną ze złotem afrykańskim. Wobec tego oddałem hipotekę rzymską czarnuchom, co znaczyło, że Arabowie na holokaustycznych ogierkach to nie zwycięstwo nad amerykańskimi karabinami maszynowymi. Roszczę jednak do katastru Wielkiej Jerozolimy, którego arendarzem wyznaczyłem Benedykta XVI, gdyż odciął się od protektoratu Jana Pawła II nad Skarbem Stalina. Największym katastrem jest Droga Krzyżowa, wynikająca z mej topografii Wielkiej Jerozolimy, ale z winy glempistów musiałem zdegradować Benedykta XVI na faktora.
BIBLIJNY mord na Olewniku tak przestraszył Gudzowatego, że uciekł do Izraela, gdzie kupił MOJĄ Świątynię Salomona, żeby tam zbudować Świątynię Tolerancji, kopie jakiej miały powstać w wielkich stolicach światowych – ale Waldemaras nie tak zaraz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Sro Lis 12, 2008 7:00 pm    Temat postu:

MITOLOGIA ŚWIATA, Red. Prowadzący Arthur Cotterell; C Parragon Books Ltd, Bath – New York – Singapure – Hong Kong – Coogne – Melbourne 2007

Jest to PYCHA w diamentach i klejnotach, i Zadkiem CAŁYM ZE ZŁOTA. Ze 30 autorów z Azji i Ameryki stanowi piękną ilustrację dzisiejszego artykułu Józefa Szaniawskiego w Naszym Dzienniku, w którym cytuje testament Marszałka Piłsudskiego z punktem PISZCIE SWĄ HISTORIĘ SAMI – żeby nie napisali jej wam wasi wrogowie, bo wówczas nie poznacie się.
Ziemie Słowian mamy między Wisłą lubelską a Dnieprem kijowskim a Germanów między Łabą a Dolną Wisła, ale z PŁOCKIEM. Autorzy MŚ przeczytali bowiem u mnie, że Germanów do TEUTONII sprowadził Juliusz Cezar, a biorąc pod uwagę, że na zamku Królewskim w Płocku była kopia pałacu Merowingów w Kolonii wywnioskowali, że pałac ten zbudowali w Płocku, który nazywał się goPŁO, Gepidowie. Gopło to jednak po wandalsku czyli słowiańsku Orle Gniazdo.
Niemcy znaleźli na zamku w Wuerzburgu rzymski kamień drogowy z napisem Środek Teutonii. Dopiero ja im wytłumaczyłem, że był to akt traktatu Cezara z Leszkiem Chytrym, którego Cezar nazywa Ariowistem. Odra, czyli Śląska Wodra, nazywała się Sławą a Wrocław Bramą lub Wrotami Sławy, od czego pochodziło Morze Sławskie, które nazywano SWEWSKIM, a lud mieszkający nad nim Swewami, których w Teutonii nazwano SWEBAMI. Tacyt pisze, że Rzymianie napotykali w Germanii ruiny zniszczonych przez skandynawskich Swebów miast z napisami GRECKIMI.
Napisy te były pamiątką po Aleksandrze Macedońskim jako Księciu Krakowskim, który, wracając spod Heronei, anektował Siedmiogród, którego kopalnie złota zapewniały jego ojcu wypłacalność. Macedończyk, z którym siedziałem w jednej ławce, się na mnie za to śmiertelnie obraził - ale jak Filip opłazował publicznie Aleksandra, nazwał bękartem i wygnał to ten musiał dla krakowiaczków wbijać słupy graniczne nad Donem i Renem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Wto Gru 02, 2008 3:19 pm    Temat postu:

Paweł Lickiewicz, ZAGRAŻA NAM ZAKŁAMANIE NASZEJ HISTORII – Projekt muzeum historii Europy jest skandaliczny – mówi profesor Wojciech Roszkowski. Projekt wypacza proporcje historyczne. Jeśli muzeum miałoby powstać w tym kształcie, to codziennie powinna przed nim stać polska pikieta; Super Express, 2 XII 08, s. 4

Z inicjatywą tego projektu wystąpił przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Hans-Gert Poettering, powołując 9 ekspertów. Nie zgadzam się, że GROZI NAM zakłamanie historii, gdyż polska historia była fałszowana URZĘDOWO; w kancelarii Kancelarii II był wydział fałszerstw, który preparował antypolsko dokumenty archiwalne, które niejednokrotnie obowiązują DO DZIŚ, a było to tylko małpowanie działalności pruskiej. Dlatego ma Wandaluzja ma podtytuł POLSKA HISTORIOGRAFIA PRZEDJEZUICKA, bo historia nauczana w szkołach jezuickich została narzucona Polakom przez masonów jako URZĘDOWA w Konstytucji 3-Maja. Wcześniej uważano za Początek Polski ukonstytuowanie się Sejmu na Górze Narad czyli Cytadeli poznańskiej w r. 1625 pne.
Ponieważ nie udało się sparodiować historii Polski więc podejmuje się MARGINALIZOWANIE jej, jak w przypadku tej inicjatywy unijnej, gdzie historię Europy sprowadza się do stosunków niemiecko-francuskich. Ponieważ Francja została otruta fekaliami pruskimi – co wykładam w Wandaluzji – więc daje to Niemcom monopol na politologię. WR stwierdza, że Unijne Muzeum Historii Europy, które ma być sztampą Cenzury - chyba holokaustycznej – jest przedsięwzięciem CZYSTO POLITYCZNYM. HISTORIĄ ZASTĘPUJE SIĘ IDEOLOGIĘ, ale nie mówi, że to ja 25 lat temu przekwalifikowałem historię politologicznie, co nazwano KOŃCEM HISTORII, a teraz Niemcy – korzystając z otrucia Rosji i Francji - przekwalifikowują tak politologię.
Przekwalifikowanie historii na politologię było skutkiem Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej, wobec czego Amerykanie musieli zarekwirować Skarb Wiślan, bo ja żądałem dendrologicznego zbadania go, gdyż został znaleziony pod spaloną palisadą Okołu.
Przykładem rozboju historiograficzno-politologicznego jest artykuł na stronie natępnej n: NIE MAMY NIC WSPÓLNEGO ZE ŚMIERCIĄ GENERAŁA SIKORSKIEGO – Fakty są takie, że generał zginął w katastrofie lotniczej, a w Wielkiej Brytanii nie ma żadnych tajnych akt na ten temat – uważa ambasador Ric Todd (rozmawiała Marlena Mistrzak).
Czarną Teczkę Sikorskiego wyłowiono po katastrofie przy świadkach, ale Anglicy NIE DOPUŚCILI Polaków do niej. Wobec tego ja wniosłem, że poza planem III Frontu w Jugosławii, co ogłosił Nasz Dziennik, były w niej zeznania Szpicbródki na Mokotowie o Stalinie i Jamesie Bondzie jako funkcjonariuszach granicy niemiecko-angielskiej na Donie. Takich spraw jest kilka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Sob Gru 27, 2008 3:30 pm    Temat postu:

Dubravka Ugresic, INDIANA JONES I NACJONALIŚCI, Gazeta Świąteczna, 27-28 XII 2008

DU wspomina, że miała spotkanie autorskie w Nowym Jorku na której większość publiczności nie znała angielskiego, tak że zaistniała potrzeba tłumaczenia z angielskiego na hiszpański. Serbska pisarka DU błyska geniuszem egzemplifikując slogan WIEDZA JEST SIŁĄ czy NAUKA TO POTĘGI KLUCZ Indiana Jonesem.
Było KILKU Indiana Jonesów, z których I był prawdopodobnie Hiram Bengham III, zięć Tiffaniego, który posługując się PRAWDOPODOBNIE Testamentem Inków z zamku Niedzica odnalazł w Machu Picchu Skarb Inków, szacowany na ponad 6 tysięcy ton kosztowności, z czego najtańsze było złoto. Pachu Picchu bowiem do niczego innego się nie nadawało. HB mógł mieć Testament Inków od któregoś z Beneszy jako testamentalnych Inków.
Mi zalazł za skórę Indiana Jones, który POKRYŁ w Oświęcimiu Johna Steinbecka, który WYPROSIŁ SOBIE opowiadanie w Oświęcimiu BZDUR, deklaracją, że ANTYSEMITÓW NALEŻY ROZSTRZELIWAĆ. Z satysfakcją przeczytałem więc 25 lat później, że stał się POŚMIEWISKIEM, gdyż strawił miliony ojca za grunt podmiejski na poszukiwanie Skarbu Świątyni. Gdyby miast gadać bzdury przyjechał do Wrocławia to byśmy wytłumaczyli mu, że Skarb Świątyni ODZYSKALI Asyryjczycy, a on spekuluje na Złocie Mojżesza, które poszło na hipoteczne wykupienie Rzymu, wobec czego zostałby MILIARDEREM.
DU przeciwstawia IJ nacjonalistom postjugosławiańskim, co nie uważam za słuszne. HB został wysłany w celu zamordowania Fawceta, który szukał w Amazonii ropy. USA i Niemcy chciały zniszczyć Anglię embargiem na ropę, wobec czego Anglicy szukali gorączkowo ropy w Brazylii, ale znaleźli ją w Nigerii czym wyszli SPOD GILOTYNY.
Na rewersie tytułowego artykułu jest POLSKA WIELKOPOLSKA – Gdyby nie powstanie wielkopolskie, mielibyśmy państwo słabsze ekonomicznie, bez Górnego Śląska i Kresów. Nie wiadomo też, czy obronilibyśmy się przed bolszewikami – rozmowa z historykami Januszem Karwatem i Zbigniewem Dworeckim. W artykule jest zasadnicze pytanie, Czy konflikt polityczny endecji z Piłsudskim utrudnił powstanie?
Uważam, że takiego utrudnienia w Wielkopolsce nie było, gdyż Piłsudski z Paderewskim lubili się, czego nie można powiedzieć o Piłsudskim i Dmowskm choć rozmawiali ze sobą konstruktywnie. Piłsudski zaczął się bać endecji dopiero wobec perspektywy aneksji Górnego Śląska i Gdańska, gdyż wiadomo było, że Korfanty poprowadzi Ślązaków za Dmowskim, co czyniło lewicę patriotyczną stroną słabszą, a to mógł wykorzystać Dmowski dla usunięcia Piłsudskiego. Nie były to czcze obawy, gdyż Niewiadomski zeznał przed sądem, że chciał zamordować Piłsudskiego, na co nie zgodził się Dmowski. Nienawidzący Niemców Dmowski wiedział, że taką wojnę może poprowadzić tylko Piłsudski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Wto Gru 30, 2008 12:24 am    Temat postu:

Tudor Parfitt, ARKA PRZYMIERZA ODNALEZIONA – Pasjonująca opowieść o sensacyjnym odkryciu naukowym: Wybitny naukowiec, prawdziwy Indiana Jones, odnalazł Arkę Przymierza! Arka Przymierza zniknęła w zagadkowych okolicznościach z jerozolimskiej Świątyni blisko 3000 lat temu i od tamtych czasów nikt jej nie widział – aż do dziś. Profesor Parfitt, orientalista podróżnik, żywe odzwierciedlenie literackiej i filmowej postaci Indiany Jonesa, przemierzył Bliski Wschód i Afrykę. Szukał wskazówek w zaszyfrowanych starożytnych tekstach i wśród najnowszych osiągnięć genetyki. Podczas swojej podróży ryzykował życiem: strzelano do niego, został aresztowany, ledwie uniknął porwania. Wreszcie dotarł do tajemniczego plemienia, które zna mierjsce ukrycia Arki... W emocjonującej książce, która trzyma w napięciu, jak najlepsza powieść detektywistyczno-przygodowa, ujawnia, gdzie znajduje się największa biblijna relikwia! Tudor Parfitt – światowej sławy badacz judaizmu, profesor hebraistyki w prestiżowej szkole for Oriental and African Studies w Londynie, członek Oxford Centre of Hebrew and Jewish Studfies, mianowany w 2006 r. Distingwished Visiting Fellow na Harwardzie. Tudor Parfitt to brytyjski Indiana Jones poszukujący Zaginionych Plemien Izraela; C TP 2007, C AMBER Warszawa 2007

TP miesza Świątynię Salomona ze Świątynią Jerozolimską, gdyż II powstała po Niewoli Babilońskiej na wzór I, gdzie stały garnizony okupacyjne, gdyż była to CYTADELA, który to system zlikwidował dopiero Herod Wielki budując dla Rzymian Cezareę Palestyńską. TP datuje Eksodus raz na 1300 r. pne a potem na 1200 pne, gdy – jak piszę w książce Incydentu nie było, Gdańsk 2001, było to w roku śmierci faraona Echnatona, który zginął na tafli solnej Wielkiego Jeziora Gorzkiego, zalanego Morzem Czerwonym przez zerwanie tamy w Suezie.
TP kwestionuje Arkę Etiopską, która jest PEWNA jako lektyka króla etiopskiego, który umarł przy oblężeniu Teb Stubramnych, wobec czego jego armia obwołała regentem finansującego oblężenie Mojżesza, dając mu królową wdowę Adonisę. ODSIECZY dokonał Książę-Stangret Echnaton, który przez zagrabienie skarbca Amona Tebańskiego został NASTĘPCĄ TRONU, co było spiskiem Nefretete. Po spłaceniu Etiopów Mojżesz dostał z Elefantyny jako Skarbnik Sueski lektykę zdobioną kością słoniową, która była właśnie lektyką SYNAJSKĄ, ale nie do wożenia Tablic.
TP zgadza się ZE MNĄ, że lektykę Salomona zagrabił z PAŁACU Salomona faraon Szeszonk. Powinna to być lektyka DWUOSOBOWA, w której Salomon woził i kopulował Sabę, a mając kilkaset żon, które też miały prawo do lektyki królewskiej, powinien obsługiwać je seksualnie podczas podróży, bo lektyki łóżkowe – chyba dla nałożnic? wynaleźli Portugalczycy.
TP uważa, że była religia ARKAICZNA – wobec czego Arki były budowane, zwłaszcza przez Murzynów, którzy w świetle badań genetycznych okazują się CZYSTRZYMI Synami Abrahama od współczesnych Żydów. TP – jako Brytyjczyk – też powinien być Synem Abrahama, ale nie maluje ciała w Gwiazdy Dawida i nie nosi flagi izraelskiej jak jego murzyńscy gospodarze w Azji i Afryce, którzy często WYBIERAJĄ SIĘ do Ziemi Świętej.
Ten Brytyjczyk nie jest też wyznawcą kultu CARGO, którego I Przykazanie brzmi: ZBUDUJ I TY WŁASNY SAMOLOT - a wtedy będą przylatywały samoloty i zrzucały na spadochronach paki z napisami US ARMY - co bardziej DUMNE od zdobywania Rzymu przy pomocy łykaczyzmu złota. Łykaczyzm złota był antytezą prawa sarmackiego z BABSKIM MONOPOLEM ZŁOTA, co powodowało zwalczanie przez Wandalów fundamentalizmu katolickiego.
Sprawa ta wyjaśnia tzw. Równikowy Pas Kulturowy, którzy utworzyli Egipcjanie przez wożenie żelaza CZESKIEGO a kontynuowali Żydzi przez wożenie żelaza i stali ŚLĄSKIEJ z Zachodu na Wschód. To właśnie było podstawą Złota Afryki w skarbcu sueskim, które Mojżesz ukrył w Eljacie, skąd poszło do banków aleksandryjskich a te WYKUPIŁY za nie Rzym – z której to racji chciałem oddać Rzym czarnuchom.
Miało to być nawet powodem zamachu na Jana Pawła II, gdyż po załatwieniu Skarbu Wiślan sloganem PIES SZCZEKA A KARAWANA IDZIE DALEJ zacząłem krzyczeć DAJĘ ZŁOTO AFRYKI ZA ZABICIE ŻYWCA KRAKOWSKIEGO OD ZAWODOWEGO KOPULANTA, z jakiego to powodu Amerykanie zarekwirowali Skarb Wiślan, co odwlekło sprawę neolitycznej metalurgii śląskiej o 25 lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Czw Sty 22, 2009 9:18 pm    Temat postu:

Tom Mueller, zdjęcia Michael Melford, HEROD – Budowniczy i inżynier z Ziemi Świętej, National Geographic Polska, XII/2008

Jest to NOWY ATAK ŻYDOWSKICH OGIERKÓW NA ŚWIĄTYNIĘ SALOMONA W JEROZOLIMIE. Na s. 45 jest perspektywiczny rysunek DRUGIEJ ŚWIĄTYNI – sugerujący, że zbudowana PO Niewoli Babilońskiej II Świątynia została PRZEBUDOWANA przez Heroda Wielkiego. Ta przebudowa byłaby jednak, jako NIEFUNKCJO-NALNA, chyba niedokończona, gdyż BRAKUJE np. wielkiego podium, na którym wg rekonstrukcji Niemieckiej, był proces Jezusa, co byłoby też uchybieniem wobec procedury rzymskiej – najważniejszej dla Heroda.
Zgadzam się, że Herod był wiernym sojusznikiem Rzymu, żeby nie powiedzieć wasalem, ale ta racja wynikała z tego, że od Machabeuszy Petra ZBROIŁA Rzym dzięki importowi indyjskiego żelaza BIAŁEGO. Po zniszczenia lasów Akaby przez powstańców Bar Kohby Rzymianie musieli budować metalurgie damasceńską, gdyż po pokoju Trajana z Sarmatami – który okazał się trwały – mogli importować surówkę kurską.
Ja opierałem się na rekonstrukcji Świątyni Salomona Konrada Schicka, ale z rozumieniem, że jest to PAŁAC Salomona i Heroda – wobec czego przestraszony Kanclerz Kohl zabrał ten pałac Żydom i dał Palestyńczykom, tak że Żydzi mogą się teraz modlić pod Ścianą Płaczu. Rekonstrukcja Schicka nie przedstawia też pałacu Salomona tylko świątynie HYKSOSKĄ Salem, gdy po drugiej stronie Drogi Solnej była identyczna świątynie hetycka Moria, gdyż były to świątynie TRAKTATOWE.
Filistyni osadzili Dawida na Salemie za 50 szekli rocznie, który atakiem komandosów przez syfon wodociągowy zdobył Morię, a gdy Saul obległ Salem i Morię to Filistyni rozgromili go, co awansowała Dawida na Króla Izraela, który uczył Żydów moresu dla siebie metodami – delikatnie mówiąc – ostrymi. Dawid nie był więc hołdownikiem a I królem żydowskim został Salomon, dzięki rozgromieniu przez Egipcjan Filistynów.
Dzięki sprzedaniu Asyryjczykom metalurgii filistyńskiej za CAŁE ZŁOTO asyryjskie, które przewiozła Saba, Salomon mógł przystąpić do budowy Jerozolimy z połączenia 2 miast po obu stronach Drogi Solnej. Według jednego planu rozbudowano też 2 świątynie: Salem na PAŁAC Salomona a Morię na Górze Syjon na Świątynię. Rozbudowa polegała na dobudowaniu 2 jednakowych cystern filarowych, na których postawiono cedrowe wieżowce, a ponieważ Świątynia była CYTADELĄ więc jej wieżowiec od strony Karmelu oblicowano megalitycznie.
Wiemy to z opisu zdobycia Świątyni Salomona przez Tytusa – gdy Złote Okienko otworzyło się z powodu zaduchu nocnego to komandos wspiął się po murze i wrzucił Arcykapłanowi bombę zapalającą. W wieżowcu pałacowym był natomiast harem Salomona zwany STAJNIĄ, która była połączona wiaduktem przez Cedron z Górą Oliwną, gdzie były ogrody. Cysterny były skarbcami, gdyż skarby asyryjskie też podzielono równo między Pałac a Świątynię, ale w IX w. pne podczas wojny domowej skarby pałacowe przeniesiono do cysterny świątynnej. Z tej racji skarbów nie zabrali Egipcjanie, choć ograbili Świątynie i Pałac, ale nie dali się na to nabrać Asyryjczycy.
II Świątynia została zbudowanaj po Niewoli Babilońskiej, gdyż Świątynia Salomona jako cytadela była rekwirowana przez każdych zdobywców i okupantów. Odzyskał ją dopiero Herod Wielki budując dla Rzymian Cezareję – wobec czego II Świątynię ZBURZONO. Rzymianie urządzili tam świątynię Jowisza, ale cesarzowa Helena, która zbudowała na Salemie rotundę jako Skalną Katedrę, zmieniła Świątynię Salomona w sanktuarium Maryjne.
Trwało to do bitwy pod Tallas k. Fergany w r. 751, gdzie Polacy z posiłkowym korpusem arabskim rozgromili Chińczyków – ale wówczas Tangowie zaproponowali Omajadom olbrzymią kontrybucję za sojusz antypolski i pomoc w walce z piratami japońskimi. Wobec czego Omajadowie podjęli budowę nowej siedziby, rozbierając sanktuarium Maryjne na Syjonie, tak że Jasir Arafat powiedział, że ZE ŚWIĄTYNI SALOMONA NIE POZOSTAŁ ANI JEDEN KAMIEŃ. Na tym się dzieło Omajadów skończyło, bo Aby Muslim, po zdobyciu z Chińczykami Kurska i Kijowa, NIE POSZEDŁ NA PŁOCK tylko na Damaszek więc Omajadzi uciekli do Kairu. To uratowało Polaków, jak Anglię rozkaz Hitlera BOMBARDOWANIA LONDYNU.
Stratygrafia architektoniczna jest bardzo trudna a historycznie prawie niemożliwa, gdyż kolejne przebudowy obiektów nazywano BUDOWAMI. Najgorsza sytuacja jest w Jerozolimie – Stolicy Trzech Religii – która jest ZFETYSZYZOWANA. Ja Meczet Omara czyli Skalną Katedrę datowałem na podstawie typologii niemieckiej, jako obiekt szkoły Grobowca Konstantyna I – ale to obraziło muzułmanów, wobec czego Niemcy WYCOFALI się. Dlatego od 20 lat domagam się komputerowego programu KONSERWATORA ARCHITEKTURY, który ponoć zrobili ostatnio Amerykanie, choć powinni to zrobić dawno Włosi.
Dzisiejsza Gazeta Wyborcza zamieszcza artykuł POLSKIE WIĘZIENIA TO ŚREDNIOWIECZE, gdzie czytamy, że większość polskich więzień to adaptacje starych klasztorów i koszar. Marzyłem, żeby zobaczyć od wnętrza PRUSKIE więzienie w Płocku a dziś przeczytałem, że na więzienie to się NIE NADAJE, zaś zamieszczone zdjęcie kojarzy mi się z przebudowaną przez Fryderyka II na więzienie Rafinerią Cukru we Wrocławiu. Dopóki istnieje Złoty Polski to można tanim kosztem zbudować nowoczesne więzienia, bo potem będziemy zdani na DOTACJE unijne.
Przeżyłem KILKASET ataków żydowskich ogierków na Świątynię Salomona w Jerozolimie, ale nie pamiętam tak BEZCZELNEGO – tj. nazywanie Wzgórza Świątynnego Drugą Świątynią. Gdy kilka lat temu ogłoszono ODKRYCIE Świątyni Salomona, co sceptycy nazywali Cytadelą Dawida, to ogłosiłem, że chodzi prawdopodobnie o Drugą czyli JEROZOLIMSKĄ Świątynię, zbudowaną na wzór Pierwszej po powrocie z Niewoli Babilońskiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Czw Lut 19, 2009 9:51 pm    Temat postu:

Brian Haughton, UKRYTA HUSTORIA – Zaginione cywilizacje, wiedza tajemna i starożytne zagadki. C 2007 B. H.; C REBIS Publishing House Ltd., Poznań 2008, wydanie SUPERLUKSUSOWE

Tytuł serii wydawniczej ENCYKLOPEDIA TEJEMNIC HISTORII, OPRACOWANA NA PODSTAWIE NAJNOWSZYCH WYNIKÓW BADAŃ NAUKOWYCH zobowiązuje, ale jest to bicie piany na omlet z fekaliów pruskich. BH sili się na NOWĄ TECHNIKĘ HISTORIOZOFICZNĄ, ale jest to historiografia pruska, czyli jezuicka czyli masońska – żeby przypadkiem nie wyjść z kręgu niemożności: JAK BYŁO NA POCZĄTKU, NIECHAJ BĘDZIE NA WIEKI WIEKÓW, AMEN z Teb Stubramnych. Ja z tej niemożności wyszedłem już w szkole podstawowej, ale BH nie wyjdzie nawet po habilitacji, gdyż widocznie na uniwersytetach Nottingham i Birmingham uczono go ganiania za własnym ogonem.
Jestem doświadczony jako epigon Lwowsko-Wrocławskiej Szkoły Archeologicznej i Architektoniczno-Historycznej, którą załatwiono ZAPROSZENIEM datowania architektury krakowskiej. Gdy dokonano tego to Krakowska Szkoła Archeologiczna zaprosiła historyka architektury z Oxfordu, który odatował wszystko na Kazimierza Wielkiego – wobec czego LWSzAiAH WYTRUTO. Ja ocalałem, gdyż bronili się przede mną jako NATRĘTEM, ale wyjście z tego szamba kosztowało mnie 40 lat ciężkiej pracy, i dziś mogę powiedzieć, że ten Kazimierz zbudował tam tylko BARBAKAN. Podczas tego trucia polskich nacjonalistów ogłoszono, że prestiżowy uniwersytet angielski poszukuje wykładowy historii Rosji – ale funkcjonalnej – zapewniając nawet przysposobienie do języka angielskiego; co jest zrozumiała z racji IRRACJONALNOŚCI tej historii, co ja nazywam jezuityzmem.
BH znalazł z tego wyjście w postaci omleta z fekaliów pruskich. Prezydent Sadat – jako mulat – dał ucho teorii o MURZYŃSKIM pochodzeniu cywilizacji EGIPSKIEJ. Kłamstwo utrudnia INKASOWANIE więc Murzyni, uwiedzeni tymi bzdurami, nie bardzo mogli wziąć Złoto Afryki, które zachowało się w postaci żydowskiej hipoteki Rzymu, a ja przebiłem te bzdury zasypanym piachem pustyni portem w Safadzy jako flotą ZAŁOŻYCIELKI EGIPTU Izydy. Poza tym trzymam czarnuchów za znalezione z satelity Eldorado na Haiti.
Port w Safadzy zestawiłem z NAJSTARSZYM portem na świecie na połud. brzegu Stambułu. Kogo było stać na zakopanie kilkudziesięciu okrętów? lub NIEPRZYDATNYCH w nowej technice. Ja łączę to z budową Troi na Złotym Rogu, gdyż klucz do handlu czarnomorskiego i dunajskiego był ZAWSZE na Złotym Rogu, toteż lokalizowanie Troi Homera w innym miejscu jest jadactwem fekaliów pruskich, którymi otruto Rosję i Francję – a co chce zrobić z Anglią BH. Niech BH nie jedzie do Egiptu, gdyż zostanie zamordowany jak Sadat, bo zaprzecza, że Biblioteka Aleksandryjska była lamusem Biblioteki Ptolemeuszy, która zawierała kilkakrotnie więcej tytułów, w większości prohibitów, i nie została spalona tylko przeniesiona z zespołem pałacowym – najwspanialszym na świecie – do Konstantynopola.
Gdy Bolesław II zdobył Konstantynopol – gdzie była 2/3 bogactw świata – to nie wiedział co z tym robić. Rusini radzili mu założenie systemu okupacyjnego, ale nie zgodził się – może dlatego, że wiedział że skarbiec jest na Athosie, gdzie też powinna być Biblioteka Ptolemeuszy. Ostatnia wiarygodna informacja o tej Bibliotece pochodzi z XVIII wieku, ale Ben Gurion wyraził się tak, jakby oglądał tą Bibliotekę w Izraelu.
Ciekawe więc kto finansuje ten omlet, i czy nie z Satelitarnej Detekcji Złota? Dziś czytałem artykuł, z którego wynika, że obraz z Żydowskim Mordem Rytualnym w katedrze sandomierskiej został zdjęty. Jest to WYCOFANIE SIĘ Z KIJOWA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Pią Lut 20, 2009 5:10 pm    Temat postu:

Rodney Castleden, WOJNA TROJAŃSKA, C for Polish edition by Bellona SA, W-wa 2008

BELLONA była wydawnictwem Ministerstwa Obrony Narodowej, wobec czego obowiązuje ją autocenzura, polegająca na NIEPUBLIKOWANIU rzeczy sprzecznych z polską racją stanu, czemu podlega Troja Heinricha Schliemanna, którą otruto Rosję i Francję, co może potwierdzić każdy bank. Dlatego rozebrano w Stanie Wojennym Pałac Schliemanna w Pieruszy k. Wołowa a depozyty szlimanowskie ZNISZCZONO, o czym piszę w internetowej Wandaluzji. Było to zacieranie śladów po Lwowsko-Warszawskiej Szkole Archeologicznej i Architektoniczno-Historycznej, która twierdziła, że Schliemann był SZALBIERZEM, eksponując to mn. jego bzdurami archeologicznymi.
Redaktor Orłowska nakręciła o tym film, ale TV nie chciała to emitować. Pojechała więc do Jaruzelskiego, który odesłał ją do mk Krawczuka. Ten zaś odżegnał sie od sprawy – że pchamy się ze sprawą kryminalną do Warszawy: CO TO WE WROCŁAWIU PROKURATORÓW NIE MACIE, nie dając jednak zgody na wyemitowanie filmu w TV, bo UKRYCIE pałacu była tuszowaniem otrucia Rosji i Francji.
Politycznym eksponentem MEJ Troi na Złotym Rogu był Michaił Gorbaczow, który jednak po dojechaniu na tym koniu do tronu genseka sprzedał swoje karty Turkom za miliard dolców, co kosztowało Moskwę sto tysięcy miliardów $. Gdy w 1989 r. przyjechałem do RFN to syn Kanclerza Kohla żenił się z Turczynką ze Stambułu, więc wystąpiłem z moją Troją na Złotym Rogu, który był ZAWSZE kluczem handlu czarnomorskiego i dunajskiego. Niemcy przysłali do mnie studenta z Oxfordu, który kręcił nosem, a w końcu pouczył mnie, że Schliemann był WIELKIM ODKRYWCĄ. Nie zaprzeczyłem – bo skoro otruł Rosję i Francję...
Ponieważ wykazałem, że Troja Schliemanna MIASTEM NIE BYŁA, tylko koszarami hetyckimi na 5 tys żołnierzy i marynarzy – co Niemcy poprawili na 3 TYSIĄCE – więc bogata Badenia-Wirtembergia i Turcja wystawiły Manfreda Korfmanna, który zobowiązał się do ODNALEZIENIA MIASTO PRIAMA (s. 35). Żadnego jednak miasta czy nawet grobu trojańskiego lub mykeńskiego nie znalazł, bo wszystkie groby są HETYCKIE, ale Wirtembergia i Turcja urządziły w Stuttgarcie światową wystawę szlimanowską, gdzie eksponowani odkrycia Korfmana, który został okrzyknięty przez dużą część nauki niemieckiej SZALBIERZEM NAUKOWYM.
Ponieważ ja zinterpretowałem Niemcom zegar kaflowy w Wirtemberskim Muzeum Krajowym jako dar Sulejmana Wspaniałego, jako PROTEKTORA protestantów niemieckich po ucieczce Polaków z Turyngii do Astrachania, więc owa światowa impreza szlimanowska była sojuszem Wirtembergii z Turcją PRZECIW MNIE jako cesarzowi Karolowi V. Niemców bowiem zatkało, gdy sprzeciwiłem się kapitulacji anglikanów przed Janem Pawłem II, warunkując to przyjęciem przez anglikanów na swą głowę Złota Afryki i hipoteki Rzymu.
Karol V abdykował a herzog zawarł Pokój Augsburski, co nazywa się AUGSBURSKIM WY-ZNANIEM WIARY – a ja, mimo ucieczki polaczków, nadal lżyłem za otrucie Rosji i Francji fekaliami pruskimi. Teraz do kierowanego przez SZALBIERZA KORFMANNA sojuszu Wirtembergii z Turcją przystąpiła Armia Polska, co wymaga innego pokoju i innego WYZNANIA WARY. Wydaje się, że Benedykt XVI, przyjmując kapitulację zagrożonych przez lefebrystów Żydów, obiecał przeniesienie Aktu Własności Kijowa z katedry sandomierskiej do Muzeum Antysemityzmu?
Prasa pisze, że atak banków amerykańskich na Złotego Polskiego pod pretekstem, że Polska leży na Węgrzech KOŃCZY SIĘ. Koniec tej nienawiści kapitału stalinowsko-holokaustycznego do Węgier został jednak okupiony obietnicą rządu polskiego wyemitowania obligacji na 150 miliardów $ - których za granicą nikt oczywiście NIE KUPI z racji niewypłacalności Węgier, ale które są potrzebne Holokaustom do egzekwowania Własności Kijowa, co łatwo policzyć. Polonia amerykańska zamiast lżyć i prześladować mnie atakuje Czumę, więc jak nie przestanie to ja wystawę im rachunek nie tylko za Wojny Gwiezdne.
W niedzielę widziałem film o popadającym w ruinę pałacu w Radomierzycach-Zgorzelcu. AGORA napisała kiedyś, że „kto interesował się tym pałacem to szybko ginął”. Było tam Francuskie Archiwum Hitlera, które zdobył przed frantem Piotr Jaroszewicz. O ile w zdobytym przed frontem Książu, gdzie było centralne archiwum Hitlera, oddział przebywał tylko 2 dni, to w Radomierzycach 2 tygodnie a oficerowie grzebali w aktach, przy czym Jaroszewicz wyrywał kartki, wiązał w pakiety i nosił do swego gazika. Sowieci skopali Polaków za grzebanie w archiwum, ale rewizji w gaziku Jaroszewicza nie zrobili. Potem wszyscy oficerowie byli TORTUROWANI przed śmiercią – wobec tego komuś bardzo zależy na ZNIWELOWANIU tego pałacu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Sob Lut 21, 2009 7:39 pm    Temat postu:

David Gemmell, TROJA – Pan Srebrnego Łuku; C DG 2005, C REBIS Poznań 2008

Spodoba mi się prospekt reklamowy książki: TROJA – MIASTO SKARBÓW I HEROSÓW, UPODOBANE PRZEZ BOGÓW, BUDZĄCE CHCIWOŚĆ I ŻĄDZĘ WŁADZY, SCENA WIELKICH TRAGEDII. Było to więc miasto na miarę Babilonu czy Teb Stubramnych. Wspaniałsze od Kijowa, którego OBECNE świątynie budował Apis, III syn Foroneusza i Pragi, prawnuk Posejdona z Poznania. Troja nie mogła więc być glinianymi koszarami hetyckimi, gdzie nie znaleziono ANI JEDNEGO grobu trojańskiego czy mykeńskiego, choć jest to teren przebadany najlepiej. Trojanie też mówili po GRECKU to oblegało ich sto tysięcy Greków na tysiącu okrętach, gdyż chodziło o zdobycie KLUCZA do handlu czarnomorskiego i dunajskiego, który był zawsze na Złotym Rogu, co potwierdzi każdy SKLEPIKARZ.
Tak jak Troja o Wspaniałych Bramach była konkurentem dla Babilonu i Teb Stubamnych tak Jerozolima Biblijna mogła konkurować z Aleksandrią, która przyćmiewała Rzym, Dopiero Flawiusze zbudowali Wspaniały Rzym – w dużym stopniu za pieniądze z Aleksandrii – który mógł konkurować z Wielką Jerozolimą, Aleksandrią jako STOLICĄ ŚWIATA i Tebami Stubramnymi, których ruiny zatykają dech w piersiach.
W sąsiedniej gablocie była Ruś Wikingów - Historia obecności Skandynawów we wczesnośredniowiecznej Europie Wschodniej (Władysław Duczko; C WD 2004, C TRIO Warszawa 2006, recenzje profprof. Lech Leciejewicz i Jerzy Strzelczyk). Sprawa jest podobna jak z Troją, bo żadnej Rusi Wikingów nie było, tylko Ruś Waregów czyli TOWARKÓW.
Towarkowie pochodzili z konwencji Prawdziców z Samanidami z Samarkandy, z której korzystali Skandynawowie. Podczas REKONKWISTY Prawdzice oblegli Nowogród Wlk, któremu cesarz Karol III Gruby przysłał z odsieczą Swewów skandynawskich, ale Prawdzice przekupili ich i razem z nowogrodzianami wysłali na Paryż, gdzie ci obalili grubasa i wynieśli Kapetyngów.
Awans wikingologii pochodzi z niemieckiej wojny kapitałowej. Gdy Skandynawowie byli już tak zgrani, że JEDYNYM WYJŚCIEM była unia celna z Prusami – bo wówczas NAPŁYNĄ KAPITAŁY i praca będzie DLA KAŻDEGO – to w Reichstagu Bebel zniszczył niemiecki kapitał ludowy repliką wniosku Centrum, żeby UZNAĆ KAPITAŁ ŻYDOWSKI ZA ASPOŁECZNY, że ANTYSEMITYZM TO SOCJALIZM DLA GŁUPICH – za co dostał brawa. Skandynawowie, gdzie kapitał ludowy był dzięki klerowi luterańskiemu silny, przestraszyli się więc doszło do sojuszy kapitału ludowego z wikingologią, która WODŁAMI DO GNOJU nauczyła polityków MYŚLENIA, tak że kapitał ludowy stał się podstawą skandynawskiego dobrobytu.
Doktor Duczko oraz profesorowie Leciejowicz i Strzelczyk chcą uczyć rosyjskich polityków widłami, ale w Rosji od Stalina jest deficyt gnoju. Twórca faszyzmu Keynes zazdrościł Skandynawom kapitału ludowego więc skłonił Tolkiena do napisania Władcy Pierścieni, jako neopogańskiego zaplecza kapitału ludowego. Jednak pomimo, że Keynes miał tak dobrego kanclerza, jak Ignacy Paderewski to nic nie wyszło, bo – jak głosiła Krakowska Szkoła Historyczna - KALEKA HISTORIA RODZI KALEKĄ POLITYJĘ. Władca Pierścieni się na zaplecze kapitałowe nie nadawał, konkurencją dla Biblii być nie mógł więc faszyzm przegrał. Bibliści przegrali dopiero ze Złotem Afryki i Wielką Jerozolimą, gdyż Indiana Jones powiedział w Oświęcimiu, że ANTYSEMITÓW NALEŻY ROZSTRZELIWAĆ więc Gomułka wściekł się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 4:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Pon Lut 23, 2009 8:52 am    Temat postu:

WANDALUZJA jest efektem 3 tematów: Troi na Złotym Rogu, który był zawsze KLUCZEM handlu czarnomorskiego i dunajskiego; Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej i Skarbu Wiślan. Zostałem zainspirowany przez Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną, która odpowiadała mi przesuwaniem datowania architektury w odległą przeszłość, ale metody tej nie rozumiałem, bo nie chcieli ze mną gadać a nie publikowali.
Ponieważ LWSzAiAH został WYTRUTA więc działałem tylko ja, z niewielką wiedzą. W początku Solidarności I z NIEBA spadł mi Skarb Wiślan więc sformułowałem – bardzo nieudolnie – FChAN, co podjęła Akademia Nauk NRD, która kopała w Płocku jako Uniwersytet Humboldta. Po zarekwirowaniu przez Amerykanów Skarbu Wiślan – pod pretekstem, że ja zainspirowałem zamach na Jana Pawła II – FChAN wykupił z AN NRD Franz J. Strauss i zaczął finansować wykopaliska archeologiczne na wrocławskim Ostrowie dla SPRAWDZENIA TEGOŻ. Ponieważ byłem tam komisarzem WOAK więc przyglądałem się OSZUSTWOM i zbrodniom naukowym, aż ogłoszono, że moja FChAN jest diabła warta.
FJSt chodziło jednak nie o FChAN tylko o zamordowanie Księdza Popiełuszki, dzięki czemu przejął on tajne konta szwajcarskie Armi Czerwonej, o czym piszę w książce INCYDENTU NIE BYŁO, Gdańsk 2001. Okazało się też, że zamachu na Jana Pawła II dokonała nie Urszula Sipińska tylko mafia sycylijska dla przejęcia Skarbu Stalina, co stwierdzili Kaczyńscy skazując komisarza tego skarbu na 10 lat więzienia.
Zarekwirowanie przez Amerykanów Skarbu Wiślan odwlokło publikację Wandaluzji o 20 lat, bo – jako znaleziony pod spaloną palisadą Okołu – umożliwiał datowanie dendrologiczne środkowoeuropejskiej metalurgii żelaza, czego domagałem się. Dopiero więc po sporządzeniu funkcjonalnej stratygrafii Krakowa – która strzela i ZABIJA – WYSZŁO MI, że metalurgia ta, ze STALOWNICTWEM, ma ponad 7 tysięcy lat, co potwierdzili Anglicy ogłoszeniem odkrytej w Dreźnie Europejskiej Atlantydy, która wcześniej była badana w Austrii i Słowacji. To umożliwiło mi ogłoszenie, że Atlantyda Platona to AMERYKAŃSKIE WŁADZTWO TARTESSU-TANGERU NA KONWENCJACH STALOWNICZYCH Z WROCŁAWIEM I KRAKOWEM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Wto Mar 03, 2009 9:54 pm    Temat postu:

Tu byliśmy – my SŁOWIANIE: Kazimierz Pytko, PRZYBYLIŚMY Z RAJU; Michał Ostrowski, SŁOWIANIE TO NIE KOCHAJĄCY POKÓJ ROLNICY, JAK PRZEDSTAWIA ICH ROMANTYCZNY MIT. SZLI PRZEZ EUROPĘ UZBROJENI Z TOPORY, MIECZE, MACHINY OBLĘŻNICZE, PALĄC RABUJĄC I SIEJĄC PANIKĘ; Artur Górski, PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ MIĘDZY POLAKAMI I NIEMCAMI WYBUCHŁA KOLEJNA BATALIA. TYM RAZEM ŻOŁNIERZAMI BYLI ARCHEOLOGOWIE, SPIERAJĄCY SIĘ O SŁOWIAŃSKI RODOWÓD ZIEM ODZYSKANYCH; Focus HISTORIA – SŁOWIANIE, POGROMCY EUROPY, 3/2009

Nie prawdą jest, że w źródłach greckich i rzymskich nie zachowało się ani jedno imię słowiańskie, gdyż np. wódz, który zniszczył legiony galijskie w Italii, Radagajs, mógł być tylko Słowianinem. Aleksander Macedoński napisał w liście do Arystotelesa o zdobyciu o zdobyciu WAŻEGO LECHICKIEGO MIASTA CARACAUS, OD STRONY PANONII, które wszyscy uważają za Krakow. W portugalskiej relacji o zdobyciu Ceyty są nazwiska 3 polskich rycerzy, których nie sposób zrozumieć po polsku.
Gdy zapytano Fryderyka II, czym uzasadni zagrabione Polsce ziemie to odpowiedział: OD TEGO MAM HISTORYKOW I PRAWNIKÓW. Gdy papież Leon Wielki chciał wprowadzić talibizm, do czego pozyskał Attylę, to sprzeciwił mu się król Wandalów Afrykańskich Gajzerych – wobec czego trzeba było reformować świat nie teokratycznie a FEUDALNIE. Niemcy powołali komisję do zbadania PRZYCZYN klęski w I wojnie światowej, która wykazała, że winowajcą klęski był Roman Dmowski. Przez niego Sprzymierzeni wiedzieli o niemieckich planach PRZED NIEMCAMI. Może pod tym wpływem Wells, który zwiedzał spustoszoną przez wojnę Polskę powiedział, że to KONTYNENTALNA ANGLIA – Jedyne państwo, które może przeciwstawić się Furii Teutońskiej.
Redakcja Focusa wycofuje się z Krakowskiej Szkoły Archeologicznej z haremu Boskiego Adolfa na Wawelu do Szkoły Poznańsko-Łódzkiej, która jest dla mnie cenzuralna. Jestem usatysfakcjonowany uznaniem głównej tezy polskiej historiografii PRZEDJEZUICKIEJ, że Polska powstała w połowie II tysiąclecia pne, w akcie ukonstytuowania się Sejmu na Górze Narad w Poznaniu, ale polska szlachta pochodzi od Sarmatow, którzy przybyli z Azji, nie w V wieku pne tylko podczas wojny indyjskiej Aleksandra Macedońskiego. Twórcami państwa polskiego byli nie Sarmaci a Wandalowie, od których ma pochodzić nazwa WISŁA. Nazwa Słowianie ma natomiast pochodzić od rzeki SŁAWY, która w średniowieczu zaczęto nazywać wODRĄ.
Metodologia Kosiny utrzymała się. Na tej podstawie Kostrzewski udowodnił, że ludność kultury łużyckiej mówiła językiem słowińskim, gdyż „zmiany ludności” na tym terenie od neolitu nie było. Główny argument KSzA, że kultura przeworska nie pochodzi od łużyckiej, opiera się na zmianie metalurgii żelaza – jakby zmiana odzienia powodowała ZMIANĘ METRYKI. Poza tym w l. 510-480 pne była okupacja scytyjska, dostarczająca niewolników do Grecji, od której uwolnił Słowian Leszek Złotnik zdobyciem skarbca scytyjskiego w Płocku. Wcześniej była okupacja kimeryjska, od której uwolnił nas Jan Liczyrzepa, który wypędził potem z kontynentu Germanów, którzy byli skandynawskimi GREKAMI.
To, że PRZYWĘDROWALIŚMY Z RAJU pochodzi z Wandaluzji. W 1975 r. TVP transmitowała ze wspaniałej fary wrocławskiej WANDALUZJĘ, o przybyciu Słowian do Europy NA OKRĘTACH, a potem Ludowe Wojsko Polskie dwukrotnie paliło tą farę za NIEMIECKIE PIENIĄDZE. Miałem list z Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian z informacją, że w r. 2000 miała być opublikowana we Frankfurcie n/M mapa Polski z ROKIEM 565. Stolicą był Kalisz, były główne miasta Polski ze SMOLEŃSKIEM, ale Niemcy nie zgodzili się na publikację tej mapy, gdyż w l. 562-68 ziemie na południe od górnej Wisły i Odry były okupowane przez Awarów, którzy wyprawiali się na Paryż. Gdy napisałem, że kazus Smoleńska jest tu poprawny, gdyż na mocy pokoju w Adrianopolu Rus oddał cesarzowi Bałkany za Włochy, które zamienił z Longobardami na Bohemię dla Czecha za co dostał od Lecha Smoleńsk, to autor tego listu został ciężko pobity na ulicy, ze skutkami 2 operacji, mój list ZNIKNĄŁ a MISł rozwiązano. Jest to dowód, że asekurowanie się we Frankfurcie jest takie jak w Paryżu czy RZYMIE. Można to uznać za akt niemiecko-polskiej wojny historiograficznej i archeologicznej, w której Niemcy zostali ŁYKACZAMI ZŁOTA. A Awarowie chyba wyprawiali się na Paryż, żeby oduczyć Francuzów jadania fekaliów pruskich.
To że w 626 r. ponieśliśmy klęskę pod Konstantynopolem jest propagandą sukcesu, gdyż Bizancjum zapłaciło olbrzymi trybut. Na mocy traktatu trybutarnego Awarzy zaatakowali Persję i skapitulowali pod Tyflisem. Potem kapitulanci wygnali z Astrachania Kubrata, który uciekł do Panonii, skąd został wygnany do Bawarii, gdzie Bułgarów wymordowano. Wyzymir musiał więc kończyć wojnę chińską, z granicą na Jeniseju, i zwrócić się przeciw Frankom. W bitwie pod Vogatisburgiem-Norymbergą Dagobert Wielki został rozgromiony i ubrany w kubrak bezpieczeństwa. Potem rozgromiono Persję, która stała się łupem Arabów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Pon Maj 04, 2009 9:12 pm    Temat postu:

Stuart Munro-Hay, W POSZUKIWANIU ARKI PRZYMIERZA – Prawdziwa historia Tablic Mojżesza, C 2006 I.B. Tauris & Co. Ltd, London; Kraków wydawnictwo M 2008

W roku 2006 w Londynie można było taką książkę wydać, ale w Krakowie w r. 2008 mogła się na to odważyć tylko Krakowska Szkoła Archeologiczna od Boskiego Adolfa. W dzisiejszym Fakcie jest artykuł Macieja Rybińskiego: POLACY, JESZCZE TROCHĘ A ZOSTANIECIE SNOBAMI..., czego ta angielskojęzyczna książka profesora Uniwersytetu Berlińskiego jest najlepszym przykładem.
SMH, jako Brytyjczyk, nie musi zwracać uwagi na szczekanie NIEKONGRESOWE, gdyż reprezentuje racje KARABINÓW MASZYNOWYCH, które w tym przypadku są jednak WYPINANIEM SIĘ NA CZOŁGI. ETIOPSKA Arka Przymierza była bowiem LEKTYKĄ króla Etiopów, który oblegał Teby Stubramne. Ponieważ król ten umarł więc armia obwołała regentem Mojżesza, dając mu królową-wdowę Adonisę. Teby UWOLNIŁ Książę-Woźnica Echnaton, który przez zagrabienie skarbca Amona awansował na Następcę Tronu – co było spiskiem Nefretete.
Echnaton, jako Amenhotep IV, amnestionował Mojżesza, uznał go za pasierba jako syna Nefretete - co uprawniało do Arki z KOŚCI SŁONIOWEJ – oraz mianował SKARBNIKIEM SUESKIM. Arka z Kości Słoniowej była więc II Arką Mojżesza, nie mającą nic wspólnego z Arką KRÓLEWSKĄ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Pon Maj 04, 2009 9:12 pm    Temat postu:

Stuart Munro-Hay, W POSZUKIWANIU ARKI PRZYMIERZA – Prawdziwa historia Tablic Mojżesza, C 2006 I.B. Tauris & Co. Ltd, London; Kraków wydawnictwo M 2008

W roku 2006 w Londynie można było taką książkę wydać, ale w Krakowie w r. 2008 mogła się na to odważyć tylko Krakowska Szkoła Archeologiczna od Boskiego Adolfa. W dzisiejszym Fakcie jest artykuł Macieja Rybińskiego: POLACY, JESZCZE TROCHĘ A ZOSTANIECIE SNOBAMI..., czego ta angielskojęzyczna książka profesora Uniwersytetu Berlińskiego jest najlepszym przykładem.
SMH, jako Brytyjczyk, nie musi zwracać uwagi na szczekanie NIEKONGRESOWE, gdyż reprezentuje racje KARABINÓW MASZYNOWYCH, które w tym przypadku są jednak WYPINANIEM SIĘ NA CZOŁGI. ETIOPSKA Arka Przymierza była bowiem LEKTYKĄ króla Etiopów, który oblegał Teby Stubramne. Ponieważ król ten umarł więc armia obwołała regentem Mojżesza, dając mu królową-wdowę Adonisę. Teby UWOLNIŁ Książę-Woźnica Echnaton, który przez zagrabienie skarbca Amona awansował na Następcę Tronu – co było spiskiem Nefretete.
Echnaton, jako Amenhotep IV, amnestionował Mojżesza, uznał go za pasierba jako syna Nefretete - co uprawniało do Arki z KOŚCI SŁONIOWEJ – oraz mianował SKARBNIKIEM SUESKIM. Arka z Kości Słoniowej była więc II Arką Mojżesza, nie mającą nic wspólnego z Arką KRÓLEWSKĄ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Wto Maj 26, 2009 4:45 pm    Temat postu:

NIEMCY I ROSJA ZAWSZE PRZEBIJĄ WASZĄ HISTORIĘ – Świat nie wie, że najważniejsze wydarzenia, które oznaczały upadek komunizmu, miały miejsce w Polsce – mówi prof. Pipes, Super Express, 26 V 09 , s. 4-5; Jędrzej Bielecki, TRZY WERSJE JEDNEJ HISTORII – Różnice w definiowaniu przyczyn wybuchu II wojny światowej między Polską, Niemcami i Rosją są fundamentalne; Piotr Zaremba; WSPÓLNEJ HISTORII NIE BĘDZIE. TO DOBRZE – Niemcy i Rosja mają politykę historyczną. A my? Powiedzmy dialog, ale też spieramy się z nimi, Dziennik, 26 V 09, s. 3

Trwa WOJNA HISTORIOGRAFICZNA, w której ja powiedziałem Ukraińcom, żeby wzięli KIJA i nauczyli Niemców Architektury Sztaufów, więc teraz Niemcy WIEDZĄ, że architektura Sztaufów to katedra w Mediolanie, fara w Ulm i prezbiterium katedry kolońskiej. Taka powinna być polityka historyczna, której Polska NIE PROWADZI, co może jest lepsze od żydowskiej polityki historycznej, która polegała na atakach żydowskich ogierków na Świątynię Salomona w Jerozolimie. Najładniejsze gojki obsadzały tą świątynie, śpiewały ALELUJA, MY MY JESTEŚMY ŚWIĄTYNIA, a żydowskie ogierki ją ZDOBYWAŁY. Tak było za każdym razem, aż gdy po sadystycznym mordzie na Olewniku Gudzowaty UCIEKŁ do Izraela, kupił MOJĄ Świątynię Salomona, gdzie zbudował Świątynię Tolerancji, kopie jakie miały być zbudowane we wszystkich stolicach: ALELUJA, ALELUJA...
Tłumaczyłem, że w dniu mych 50. urodzin i Wprowadzenia Internetu przyjechałem do Niemiec, żeby otruć Niemców Satelitarną Detekcją Złota, ale ci wsadzili mi ją do DUPY a Funkcjonalną Chronologię Architektury Niemieckiej SPOSTPONOWALI, z racji czego odwołałem się do Ukraińców, którzy udzielili mi wsparcia, ale zostali zniszczeni przez Premiera Blaira i Kanclerza Schroedera. FChAN, która była blokowana zarekwirowaniem przez Amerykanów Skarbu Wiślan, nie jest już żydowską konkurencją kopulacyjną z racji ogłoszenia przez Anglików odkrytej w Dreźnie Europejskiej Atlantydy, badanej wcześniej w Austrii i Słowacji.
Jak groźną bronią jest historiografia świadczy otrucie fekaliami pruskimi Rosji i Francji, o czym piszę w Wandaluzji. Piszę to, gdyż wybitny sowietolog amerykański Richard Pipes zdaje się sugerować, że Polacy nie mają szans HISTORIOGRAFICZNYCH NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ z Niemcami i Rosjanami - którzy karmią innych fekaliami pruskimi, stalinowskimi i hitlerowskimi.
Jeśli idzie o PRZYCZYNY wybuchu II wojny światowej, z których podnoszone przez Rosjan są czasem niepoważne, to ja sformułowałem CZECHOSŁOWACKĄ. Piłsudski mawiał, że Niemcy czy Sowieci nie napadną nas w pojedynkę TYLKO RAZEM. W Europie były 2 państwa MASOŃSKIE: ZSRS i Czechosłowacja. Ponieważ Czechosłowacja miała najsilniejsza armię w Europie więc zawarcie tajnego paktu Moskwy z Pragą zagroziło Polsce, gdyż Stalin wydał Armii Czerwonej rozkaz ZAATAKOWANIA POLSKI, ale został pouczony przez sowiecki Sztab Generalny, że wojna z Polska jest możliwa TYLKO W SOJUSZU Z NIEMCAMI. Beck podziękował Hitlerowi za obietnicę zaatakowania Czech w przypadku sowiecko-czechosłowackiego ataku na Polskę, ale pakt przeraził Europę, która wynagrodziła Hitlera Anschlussem i rozbiorem Czechosłowacji w Monachium, w którym Polska nie wzięła udziału dopełniając tylko TRAKTATOWEJ rewindykacji Śląska Cieszyńskiego.
Piłsudski kazał zrobić bombowiec, żeby w przypadku sowieckiego zagrożenia wojennego dokonać bombardowań Uralu. Bombowiec ten był produkowany w USA jako Dakota więc Beck wystosował ultimatum do Moskwy – wobec czego historycy sowieccy mieli argument, że pakt Ribbentrop-Mołotow był OBRONA przed Beckiem. Polityka Becka legła w gruzach, ale odegrał on rolę Clausewitza II wojny światowej. Atutem Becka byli endecy, przy pomocy których Stalin miał zająć Berlin przy niewielkich stratach, ale okazał się ZA GŁUPI, gdyż dokonując rzezi w Katyniu przegrał granicę na Renie.
Goering chciał kupić bombowiec Piłsudskiego jako Łowczy Siedmiogrodu, ale bombowiec ten kupił mój dziadek; zainscynizowano rozerwanie się bombowca z rumuńską misją, której postawiono propozycję pracy w amerykańskim przemyśle lotniczym. Z tej racji III Rzesza weszła w wojnę światową BEZ LOTNICTWA STRATEGICZNEGO – z fatalnymi w wojnie z Anglią i ZSRS skutkami.
Anglosasi zaczęli stosować polską doktrynę bombową dopiero po stracie kilku tysięcy ciężkich bombowców, ale Dakota WYGRAŁA II WOJNĘ ŚWIATOWĄ, jako wół roboczy i podstawa masowego transportu lotniczego, który dostarczał dla US Air Force DOSTATEK PILOTÓW.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42, 43, 44  Następny
Strona 5 z 44

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group