Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Antyk
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 42, 43, 44  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JEROZOLIMA W CZASIE WIELKIEJ NOCY, POLSKA The Times Gazeta Wrocławska, 10 IV 2009, s. 24-25

W Wielki Piątek GW uraczyła nas fekaliomachią, jakiej jeszcze nie widziałem, bo to fekalia AMERYKAŃSKIE udające moszcz pomidorowy. Plansza wygląda na widok ze Świątyni Jerozolimskiej na rzymską Capitolinę, która powstała na gruzach zburzonej przez Rzymian w czasie III wojny żydowskiej Wielkiej Jerozolimy, choć synagog nie zburzono, bo Żydzi mieli prawo się tam modlić raz w tygodniu. Zbudowana po Niewoli Babilońskiej Świątynia Jerozolimska NIE BYŁA Świątynia Salomona, która była CYTADELĄ broniącą miasta od Karmelu, gdzie każdy zdobywca czy okupant stawiał GARNIZON.
Świątynie Salomona odzyskał dla Żydów Herod Wielki budując dla Rzymian Cezareę Palestyńską. Została ona zdobyta przez Tytusa podobnie jak Sandomierz przez Tatarów w r. 1259: Podczas zaduchu nocnego otworzyło się Złote Okienko więc baczący na nie komandos wspiął się po murze megalitycznym i wrzucił Arcykapłanowi bombę zapalającą. W zamku WODOCIĄGOWYM zbudzono Tytusa, który zarządził SZTURM i kazał gasić oblicowany megalitycznie cedrowy wieżowiec, którego ugasić się nie dało.
Po upadku Świątyni Salomona Jerozolima skapitulowała. Tytus potraktował to KONKURUJĄCE Z RZYMEM miasto niezbyt okrutnie: sto tysięcy mężczyzn wymordowano a sto tysięcy kobiet sprzedano w niewolę. Świątynię Salomona zarekwirowano dla garnizonu okupacyjnego.
Na planszy Pałac Heroda, gdzie miał być proces Jezusa, jest niepozornym budynkiem, gdy proces był wg niemieckiej rekonstrukcji na podstawie MOICH WSKAZAŃ na Wielkim Podium HERODIONU czyli Pałacu Salomona-Heroda, nazywanego Wzgórzem Świątynnym. Ja przekonałem Niemców dopiero tym, że w Pałacu Salomona nie było STAJEN, gdyż tak nazywano harem Salomona, który był w cedrowym wieżowcu na cysternie-skarbcu. Wiadukt prowadził na Górę Oliwną. gdzie był Ogród Salomona.
Odkryty niedawno GROBOWIEC HERODA przy Południowej bramie Wielkiej Jerozolimy jest NAJWSPANIASZYM grobowcem Antyku. Z cysterny Herodionu akwedukt dostarczał wodę PITNĄ aż do Grobowca Heroda w długości prawie 20 km.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Kwi 13, 2009 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz Pompowski, ŻYDZI Z MOJŻESZEM UCIELKI DO ARABII; Jan S. Jaworski, CHCEMY WIEDZIEĆ, JAK WYGLĄDAŁ JEZUS CHRYSTUS ZBAWICIEL, Polska Gazeta Wrocławska, 11-13 IV 2009, s. 24

Po zatopieniu armii egipskiej na tafli solnej Wielkiego Jeziora Gorzkiego, w trakcie czego zginął faraon Echnaton, Mojżesz miał na apelu wieczornym 603.550 wojowników. U barbarzyńców określa się zaś wielkość ordy mnożąc stan z apelu wieczornego przez 5. Orda Żydowska była więc dużo większa od Huńskiej czy Awarskiej.
Takiej ilości ludzi nie można zaś było zakwaterować i wyżywić na Synaju, toteż celem Mojżesza była ARABIA – zwłaszcza, że na Synaju Żydzi minęli się z podążającą do Egiptu armią arabską, którą niektórzy uważają za mezopotamską. Ja jednak uważam, że byli to Aramejczycy, którzy WIEDZIELI, że Mojżesz zniszczy armię egipską, toteż był to II podbój hyksoski.
Co zaś do Chusty Świętej Weroniki to jest to zdjęcie FOTOGRAFICZNE Jana Chrzciciela. Jezus miał nos grecki a
Jan orli, jak na Chuście. Swego czasu była wielka sensacja, gdy w Niemczech znaleziono grób tysięcznika Pantery - OJCA JEZUSA CHRYSTUSA. Pantera wyparł się jednak ojcostwa, które uznał Jan Chrzciciel, Król Arabii i protektor Świątyni Salomona. Ponieważ Jezus studiował w Indiach w akademii dla przeznaczonych do władzy książąt krwi więc musiał mieć rekomendacje dynastyczne, które powinien mieć od Jana Chrzciciela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Kwi 30, 2009 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magdalena Frender-Majewska, GŁOWA FARAONA NA DNIE – Ocean to największe muzeum świata. W jego wnętrzu kryją się nie tylko skarby z wraków statków, ale także zatopione miasta, Newsweek, 3 IV 2009, s. 70-72

Chciałoby sie powiedzieć, JAK OBAMA NIE BĘDZIE SŁUCHAŁ VACLAVA KLAUSA TO SKOŃCZY GORZEJ OD HOLOKAUSTA BUSHA, którego sprawa nie skończyła się. Przypominam, że nie ma żadnej Zatopionej Aleksandrii a sprawa zaczęła się ze 40 lat temu, gdy doszedłem do wniosku, że megality po latarni Faros powinny leżeć na dnie portu aleksandryjskiego, zbadanie czego zleciłem studentom uniwersytetu aleksandryjskiego.
Gdy Prezydent Sadat wypędził mnie z Egiptu – żebym wyniósł się do Kadafiego – to wycofałem mój kapitał egiptologiczny do Izraela, gdzie miałem Świątynię Salomona o której Żydzi NIE WIEDZIELI a reprezentowanie mnie w Egipcie zleciłem Francuzom. Francuzi dostali jednak ZAJOBA z powodu mej interpretacji budowy piramid przy pomocy KANAŁÓW BUDOWLANYCH i zaczęli kuć młotami pneumatycznymi piramidę Cheopsa chcąc tam znaleźć Skarby Chefrena z wywłaszczenia świątyń, ale znaleźli tylko Drugą Barkę Cheopsa.
Znalezienia Podwodnej Aleksandrii było skutkiem TEGOŻ, gdyż Francuzi – szukając na me zlecenie Latarni Faros – zaczęli krzyczeć o ZNALEZIENIU PAŁACU KLEOPATRY, na co pouczyłem ich, że żadnego pałacu Kleopatry nie było tylko największy na świecie zespół pałacowy Ptolemeuszy, który Konstantyn – żeby odebrać Aleksandrii majestat światowy – kazał przenieść do Konstantynopola; zbędną sztukaterię budowlaną zatopiono w morzu, co odkryli Francuzi od Kochanka Hitlera. Znalezione fundamenty są zaś resztkami pałacu RECEPCYJNEGO, w którym mieszkał Oktawian, bo był z niego korytarz do latarni Faros, która było mauzoleum Ptolemeuszy, gdzie urządziła sobie grobowiec Kleopatra, co kapitalnie ułatwiło pacyfikację Egiptu przez zamordowanie jej za radą Heroda.
Również nie wierzyłem i nie wierzę w spalenie Biblioteki Ptolemeuszy przez Konstantyna, bo miała status Archiwum Cesarskiego. Było w niej kilkakrotnie więcej tytułów niż w Bibliotece Aleksandryjskiej, w większości prohibitów. Kiedyś sądziłem, że został dla niej zbudowany w Konstantynopolu podziemny pałac z oświetleniem ELEKTRYCZNYM, ale jeśli skarbiec bizantyjski był na Athosie to powinna tam też być i Biblioteka Ptolemeuszy? Ostatnia pewna informacją o tej bibliotece pochodzi z XVIII wieku, ale Ben Gurion wyraził się tak, jakby oglądał ją w bibliotece DARÓW ŻYDOWSKICH – wobec czego zostałaby wywieziona ze Stambułu lub Athos przez sabateistów?
Tak jak protestowałem pomysły Sadata tak protestuję podwodny skansen śmietnika porozbiórkowego, gdyż Najwspanialszy Zespół Pałacowy wymaga rekonstrukcji – przynajmniej komputerowej – do czego potrzebne są wykopaliska podwodne, toteż bicie wszystkich – jak mówi Asz – Francuską Bombą Atomową i Kochankiem Hitlera nie wystarczy. Znam też nieprzyzwoitą wersję tegoż, ale powstrzymam się. - Cezarea Palestyńska nigdy nie była stolicą Palestyny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Maj 24, 2009 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztof Kowalski, ZAPOMNIANY CUD ŚWIATA – W Etiopii, w średniowiecznym kompleksie jedenastu kościołów, po raz pierwszy od pół wieku władze zezwoliły na prowadzenie wykopalisk, Rzeczpospolita, 23-24 V 09, s. A34

Miejsce nosi nazwę Lalibela – od średniowiecznego etiopskiego władcy, którego imię oznacza Władcę Pszczół, który chciał zbudować KOPIĘ JEROZOLIMY. Gdy nad pięknym Nekerem Ukrainiec tłumaczył mi, sobór Sofijski w Kijowie budowano na wzór soboru Sofijskiego w Konstantynopolu to odpowiedziałem, że gdy budowano sobór Sofijski w Kijowie to soboru Sofijskiego w Konstantynopolu jeszcze długo, długo nie było, więc sobór w Kijowie mógł być budowany na wzór katedry WENECKIEJ – z czym się zgodził. Dopiero kilka lat temu stwierdziłem, że katedrę wenecką budował Horus Ozyrysowicz i jego protektor z ramienia Śnieżki z Pragi Apis, który potem wzniósł sobory sofijskie w Kijowie i Nowogrodzie Wielkim.
Etiopczycy upierają się, że KOŚCIOŁY TE budowali templariusze, czemu europejscy naukowcy zaprzeczają. Ja też zaprzeczam, gdyż wzorcem dla tej architektury powinna być Petra, wobec czego takie kościoły w Etiopi powinny być budowane przez muratorów z PETRY. Znany mi odpowiednik tego w Indiach jest datowany na III wiek ne a w Polsce odpowiednikiem tego jest zamek GOCKI na cytadeli Napoleona w Gdańsku.
Kilka dni temu czytałem, że polscy archeolodzy odkryli w Egipcie port DO PRZEŁADUNKU SŁONI, który wzniósł Ptolemeusz II, co potwierdza mą wersję, że Hanibal posługiwał się słoniami indyjskimi. Od królowej Saby Petra zbroiła potęgi bliskowschodnie, w tym Rzym, toteż bogactwo jej książąt – z których wszyscy znamy Jana Chrziciela – było NIEWYOBRAŻALNE. Petra przerabiała dostarczane przez Jemen indyjskie żelazo BIAŁE, ale Rzym, którego deficyt w handlu wschodem był olbrzymi, po zniszczeniu Petry przez powstańców Bar Kohby podjął budowę metalurgii damasceńskiej w oparciu o żelazo KURSKIE. To powodowało wojenne konfrontacje z Krakowem, które zakończył Konstantyn Wielki uznając protektorat Krakowa nad Kurskiem za gwarancje dostaw żelaza kurskiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GDYBY... - Całkiem INNA historia świata – Historia kontrfaktyczna, C 1999 by American Historical Publication, Inc; C 2008 DEMART S. A. Warszawa

Wg AHP to największym tryumfem judaizmu było oblężenie Jerozolimy przez króla asyryjskiego Sennacharyba w r. 701 pne: W CIĄGU NOCY UMARŁO 185 TYSIĘCY ASYRYJCZYKÓW w tym sam król. Niektórzy doszukują się w tym niekonsekwencji – bo dlaczegoż w pałacu Sennacheryba wyryto jego TRYUMF pod oblężoną Jerozolimą, skoro tam umarł – co ja tłumacze tak, jak datowanie Globusa Behaima na rok 1488, który przybył do Norymbergii w r. 1492 i NIE CHCIAŁ globusu podpisać, gdyż Globus powstał na podstawie jego listu z Lisbony w r. 1488.
Tryumf Sennacharyba też powstał na podstawie LISTU spod oblężonej Jerozolimy, a to znaczy, że JEDNEJ NOCY agenci króla judzkiego Ezechiasza (715-687 pne) zatruli cholerą studnie z których Asyryjczycy czerpali wodę. Ezechiasz okupił się synowi Sennacharyba, który dowodził walką z Egipcjanami, marnymi 300 talentami srebra i 30 talentami złota. Jerozolima Salomona miała potężny system wodociągowy, którym kierował zamek KARMEL, dostarczający wodę sztolniami do CYSTERN w Świątyni i Pałacu, które rozprowadzały ją po mieście, gdzie też były cysterny magazynujące deszczówkę.
Wg AHP to demokracja grecka – czyli Cywilizacja Zachodnia – zaczęła się od bitwy pod Salaminą, która zdominowała w świadomości Ateńczyków i Greków MARATON, gdzie walczyli posesjonaci. Przyjęto plan Temistoklesa, który liczył, że Kserkses popełni błąd Stalina w bitwie MOSKIEWSKIEJ – i nie pomylił się. Flota grecka stanęła bowiem do walki nie w cieśninie, ale PRZED Salaminą, żeby się cofnąć do cieśniny, gdzie flota perska została zaatakowana z LĄDU ogniem greckim i przez ateńską hołotę, która po tej bitwie WŁADZY SOBIE WYDRZEĆ NIE DAŁA, co było fundacją Cywilizacji Zachodniej. Bitwę pod Salaminą można porównać do bitwy Flandryjskie, gdzie czoło płynącej do Danii Niezwyciężonej Armadzie stawiło 36 najlepszych liniowców holenderskich a gezowie podpływali w nocy i strzelali w LINIĘ WODY.
AHP zastanawia się, dlaczego podczas najazdu Persów w r. 490 – 10 lat przed Salaminą – było ich tylko 30 tysięcy, na co mogę odpowiedzieć, że w r. 490 głównym przeciwnikiem Persów byli Scytowie, którzy zostali rozgromieni przez Leszka Złotnika, który zdobył też skarbiec scytyjski w Płocku, na wieść o czym Persowie postanowili się cofnąć, żeby się przegrupować, w trakcie czego zostali zaatakowani pod Maratonem. Ponieważ Scytowie byli głównymi dostarczycielami niewolników to spowodowało to KRYZYS technologii niewolniczej i wzmocnienie pozycji ludzi żyjących z rąk własnych czyli HOŁOTY.
Niemcy nie mogli zająć Moskwy, gdyż wówczas wojnę prowadziłby Leningrad, który był groźniejszym przeciwnikiem od Stalina. Leningrad przejął kontrolę nad sztabem generalnym Armi Czerwonej po złamaniu samowładztwa na radzie wojennej w Stalingradzie. Stalin raportu od Chruszczowa nie przyjął tylko zapytał, KTO CI TO KAZAŁ? na co Chruszczow: SIKORSKI (Władysław). Stalin rozejrzał się i ryknął PASZOŁ WON, nie wiedząc, że wydaje na siebie wyrok, bo Chruszczow poleciał nie do Stalingradu, gdzie zostałby zamordowany, a Kuzyna Litwina w wołyńskiej brygadzie Polski Niepodległej.
AHP pomija najazd Hanibala na Italię jako NIEPOWAŻNY, z czym się nie zgadzam. Na zachodnim śródziemnomorzu panował ten, kto kontrolował stocznie Rodanu, które miału alpejskie drewno i reńskie żelazo, gdyż zamki nadreńskie przerabiały rudę szwajcarską a Rzym miał żelazo z Mediolanu. W Marsylii można było kupić statki w PAKIETACH więc Kartagina rywalizowała z Syrakuzami o kontrole nad Rodanem, ale gdy Maltis podbił Prowansję i obległ Kartaginę to otrzymał śmiertelny cios od Pyteasza, który podbił z Celtami północną Iberię. Wyprawa galijska Hanibala była więc wojną o stocznie Rodanu, toteż po zagładzie floty rzymskiej pod Syrakuzami los Rzymu zdawał się być PRZESĄDZONY. Hanibal nie wiedział jednak o tajnym pakcie Rzymu z Krakowem, który zabezpieczał Rzymowi dostawy pszenicy scytyjskiej na KOGACH, które podczas sztormowej pogody przechodziły blokadę kartagińską. Kotwice żelazne, łańcuchy okrętowe, długie miecze WANDALSKIE i miecze kogowe odkuwano TYLKO w Gdańsku.
II herosem Cywilizacji Zachodniej jest Arminius, od którego pochodzi niemiecki Herman. Zawsze opanowany Oktawian nie potrafił przyjąć wieści o klęsce godnie a w Rzymie wybuchła panika. Oktawian zarządził uroczystości żałobne w intencji OCALENIA RZYMU i do końca życia nie strzygł brody, co było zwyczajem żałobnym, bijąc czasami głową o ścianę i powtarzając WARUSIE, ODDAJ MI MOJE LEGIONY. Arminius wysłał głowę Warusa Marbodowi w Pradze a ten odesłał ją do Rzymu.
Po śmierci Oktawiana przybyło do Krakowa poselstwo rzymskie z propozycją Pokoju. Była wielka radość a Sejm zarządził budowę Świątyni Pokoju. Przybyło jednak poselstwo Partów w ZBROJACH i rzuciło szyszaki na posadzkę zadając Sejmowi pytanie: KTO LEPSZY – STARY WRÓG CZY STARY PRZYJACIEL? po czym odeszło pozostawiając szyszaki na posadzce. Wobec tego Sejm udał się do budowanej świątyni, którą trzeba było OBSIKIWAĆ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Cze 04, 2009 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Colin Duriez, ANNO DOMINI 33 – Rok, który odmienił świat; C 2006, Sutton Publishing Limited, UK; C 2007 AMBER Warszawa

Nie wiem, skąd CD wziął informację, że Biblioteka Aleksandryjska – po spaleniu przez Juliusza Cezara – liczyła OKOŁO 500.000 DZIEŁ (s. 62), gdyż podawało się zawsze 40 tysięcy. Dopiero ja – w związku z biblioteką Iwana IV Groźnego na Kremlu – ogłosiłem, że w Aleksandrii była biblioteka Aleksandryjska i Biblioteka PTOLEMEUSZY, która zawierała KILKAKROTNIE więcej tytułów, w większości prohibitów od PUBLICZNEJ Biblioteki Aleksandryjskiej – ale że było tam 12 razy więcej to nie wiedziałem.
Moja informacja pochodziła stąd, że NIE UWIERZYŁEM, iż Konstantyn Wielki kazał spalić Bibliotekę Ptolemeuszy, gdyż miała status Archiwum Cesarskiego, wobec czego powinna być przeniesiona, z całym aleksandryjskim zespołem pałacowym – najwspanialszym na świecie – do Konstantynopola, gdzie winien być zbudowany dla niej specjalny pałac podziemny z oświetleniem ELEKTYTYCZNYM, co miałem zamiar zbadać podczas wycieczki do Stambułu.
Biblioteka Aleksandryjska została sprzedana przez arabskich zdobywców na licytacji a ostania wiarygodna informacja o Bibliotece Ptolemeuszy pochodzi z XVIII wieku, ale Ben Gurion wyraził się tak, jakby oglądał tą bibliotekę z archiwum Darów Żydowskich w Tel Awiwie. Jeśli jednak skarbiec bizantyjski, w którym miało być 2/3 bogactw świata, był na Athos, to tam powinna też być Biblioteka Ptolemeuszy. Athos zdobyli Wandalowie Afrykańscy jako TOPEROS, ale ani skarbom, ani Bibliotece zagrozić nie mogli.
Książka jest jednym z SETEK ataków żydowskich ogierków na Świątynię Salomona w Jerozolimie. Autora MDLI ta sprawa więc nie używa tradycyjnej nomenklatury, tak że nie bardzo wiadomo o JAKĄ świątynię chodzi. Pisze wprawdzie, że Herod Wielki podjął budowę Świątyni w 18 roku panowania, ale była ona NIE WIADOMO GDZIE. Mógł podjąć ODBUDOWĘ po odzyskaniu od Rzymian cytadeli na Górze Syjon, dla których zbudował Cezareję Palestyńską. Była to Świątynia Salomona, gdyż po Niewoli Babilońskiej zbudowano Świątynię Jerozolimską na wzór STAREJ.
Celem książki jest ANGIELSKIE POTWIERDZENIE, że Jezus Chrystus został ukrzyżowany w r. 33 ne, gdy wg mnie za cesarza Nerona, którego był teściem, ale dał się ukrzyżować jako fakir indyjski. W znalezionym przez Bławatską w Bibliotece Jezusa Chrystusa w kaszmirskim Siringarze Memorandum Afraniusza – szefa rzymskiego wywiadu wojskowego w Palestynie – jest mowa, że Afraniusz zwrócił się Heroda Antypasa o ZAFIRMOWANIE śmierci Jana Chrzciciela, gdyż Rzymianie byli na to za słabi. Herod ryknął CAŁY SMRÓD SPADNIE NA MNIE, wobec czego Afraniusz poprosił o przysługę Herodiadę, która – i owszem – za pozycję Pierwszej Damy Palestyny, a może i Syrii zrobiła Rzymianom przysługę. Kazała przenieść proces tam, gdzie Herod nie miał społecznej obsługi seksualnej...
W procesie Jana, który był TYSIĄC razy ważniejszy od doraźnego procesu jerozolimskiego Jezusa, Jezus został skazany na Ubiczowanie i 10 lat Twierdzy, oraz Ubezwłasnowolniony za używanie tytułu Syna Bożego, co było dotkliwe dla NAJBOGATSZEGO OBYWATELA IMPERIUM. Jeśli Jezus urodził się w czasie spisu PODATKOWEGO 22 XII 6 r. ne to po odbyciu Twierdzy w Tulonie został ukrzyżowany w wieku 44 lat w roku 50. Proces Jana był z oskarżenia o Spisek Przeciw Państwu Rzymskiemu, co przekwalifikowano za sprawą Herodiady na ZAMACH.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Cze 04, 2009 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Colin Duriez, ANNO DOMINI 33 – Rok, który odmienił świat; C 2006, Sutton Publishing Limited, UK; C 2007 AMBER Warszawa

Nie wiem, skąd CD wziął informację, że Biblioteka Aleksandryjska – po spaleniu przez Juliusza Cezara – liczyła OKOŁO 500.000 DZIEŁ (s. 62), gdyż podawało się zawsze 40 tysięcy. Dopiero ja – w związku z biblioteką Iwana IV Groźnego na Kremlu – ogłosiłem, że w Aleksandrii była biblioteka Aleksandryjska i Biblioteka PTOLEMEUSZY, która zawierała KILKAKROTNIE więcej tytułów, w większości prohibitów od PUBLICZNEJ Biblioteki Aleksandryjskiej – ale że było tam 12 razy więcej to nie wiedziałem.
Moja informacja pochodziła stąd, że NIE UWIERZYŁEM, iż Konstantyn Wielki kazał spalić Bibliotekę Ptolemeuszy, gdyż miała status Archiwum Cesarskiego, wobec czego powinna być przeniesiona, z całym aleksandryjskim zespołem pałacowym – najwspanialszym na świecie – do Konstantynopola, gdzie winien być zbudowany dla niej specjalny pałac podziemny z oświetleniem ELEKTYTYCZNYM, co miałem zamiar zbadać podczas wycieczki do Stambułu.
Biblioteka Aleksandryjska została sprzedana przez arabskich zdobywców na licytacji a ostania wiarygodna informacja o Bibliotece Ptolemeuszy pochodzi z XVIII wieku, ale Ben Gurion wyraził się tak, jakby oglądał tą bibliotekę z archiwum Darów Żydowskich w Tel Awiwie. Jeśli jednak skarbiec bizantyjski, w którym miało być 2/3 bogactw świata, był na Athos, to tam powinna też być Biblioteka Ptolemeuszy. Athos zdobyli Wandalowie Afrykańscy jako TOPEROS, ale ani skarbom, ani Bibliotece zagrozić nie mogli.
Książka jest jednym z SETEK ataków żydowskich ogierków na Świątynię Salomona w Jerozolimie. Autora MDLI ta sprawa więc nie używa tradycyjnej nomenklatury, tak że nie bardzo wiadomo o JAKĄ świątynię chodzi. Pisze wprawdzie, że Herod Wielki podjął budowę Świątyni w 18 roku panowania, ale była ona NIE WIADOMO GDZIE. Mógł podjąć ODBUDOWĘ po odzyskaniu od Rzymian cytadeli na Górze Syjon, dla których zbudował Cezareję Palestyńską. Była to Świątynia Salomona, gdyż po Niewoli Babilońskiej zbudowano Świątynię Jerozolimską na wzór STAREJ.
Celem książki jest ANGIELSKIE POTWIERDZENIE, że Jezus Chrystus został ukrzyżowany w r. 33 ne, gdy wg mnie za cesarza Nerona, którego był teściem, ale dał się ukrzyżować jako fakir indyjski. W znalezionym przez Bławatską w Bibliotece Jezusa Chrystusa w kaszmirskim Siringarze Memorandum Afraniusza – szefa rzymskiego wywiadu wojskowego w Palestynie – jest mowa, że Afraniusz zwrócił się Heroda Antypasa o ZAFIRMOWANIE śmierci Jana Chrzciciela, gdyż Rzymianie byli na to za słabi. Herod ryknął CAŁY SMRÓD SPADNIE NA MNIE, wobec czego Afraniusz poprosił o przysługę Herodiadę, która – i owszem – za pozycję Pierwszej Damy Palestyny, a może i Syrii zrobiła Rzymianom przysługę. Kazała przenieść proces tam, gdzie Herod nie miał społecznej obsługi seksualnej...
W procesie Jana, który był TYSIĄC razy ważniejszy od doraźnego procesu jerozolimskiego Jezusa, Jezus został skazany na Ubiczowanie i 10 lat Twierdzy, oraz Ubezwłasnowolniony za używanie tytułu Syna Bożego, co było dotkliwe dla NAJBOGATSZEGO OBYWATELA IMPERIUM. Jeśli Jezus urodził się w czasie spisu PODATKOWEGO 22 XII 6 r. ne to po odbyciu Twierdzy w Tulonie został ukrzyżowany w wieku 44 lat w roku 50. Proces Jana był z oskarżenia o Spisek Przeciw Państwu Rzymskiemu, co przekwalifikowano za sprawą Herodiady na ZAMACH.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta Landau, BIBLIA ZDEPRAWOWANA, Wprost, 21 VI 2009

Jest opinia, że Biblia jest PORNOGRAFIĄ POLITYCZNĄ, i dlatego była pod cenzurą kościelną. Biblię UJAWNIŁ Luter, choć na sejmie w Wormacji mówił: Tłumaczenie Pisma Świętego wydaje mi się tłumaczeniem śpiewu słowika na nasz głos kukułki. Biblia była technologią władzy do przyjęcia przez Żydów Talmudu Jerozolimskiego, który był ASYRYJSKIM prawem wojennym.
ML zaczyna od Tańca Salome jako striptisu. Znalezione prawdopodobnie przez Bławatską w Bibliotece Jezusa Chrystusa w kaszmirskim Siringarze Memorandum Afraniusza, szefa rzymskiego wywiadu wojskowego w Palestynie, świadczy, że to był striptis POLITYCZNY. Afraniusz poprosił Herioda o zafirmowanie śmierci Jana Chrzciciela, na co ten ryknął CAŁY SMRÓD SPADNIE NA MNIE. Wobec tego Afraniusz zwrócił się do Herodiady – jako pierwszej damy Palestyny – która obiecała załatwić to. Kazała przenieść proces do Damaszku, gdzie Herod nie miał społecznej obsługi seksualnej, i odstawiła go od łoża. Potem Salome odtańczyła na uczcie striptis, za co zażądała w nagrodę GŁOWY JANA – wobec czego przyniesiono ją JEJ, czyli Rzymowi.
W książce „Ewangelia według Szatana” (Patrick Graham, Warszawa ALBATROS 2008) czytamy, że w tyrolskim Bolzano był klasztor mniszek-seksualistek, które opiekowały się Ewangelię Seksualną, którą książęta Meranu SZANTAŻOWALI RZYM. Ewangelia miała być znaleziona przez Templariuszy w Skarbcu Salomona na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie. W r. 1348 na twierdzęklasztor napadło 900 rycerzy, którzy mniszki wymordowali a Ewangelię zabrali.
Niemcy odrzucili moją ofertę Jerozolimy, gdyż posługiwałem się rekonstrukcją Świątyni Salomona Konrada Schicka jako PAŁACU Salomona, ponieważ nie można było tam zakwaterować tysiąca bab a haremów tureckich jeszcze nie wynaleziono. Ponieważ uważałem, że rekonstrukcja ta odnosi się tak do Świątyni jak Pałacu – gdyż były to świątynie TRAKTATOWE po obu stronach Drogi Solnej – więc uzupełniłem moją ofertę wnioskiem, że Salomon DOBUDOWAŁ cysterny, na których postawiono cedrowe wieżowce, z których na Salemie zwano Stajnią Salomona.
Posługiwałem się też NIEMIECKIM datowaniem Skalnej Katedry – na Konstantyna – co Niemcy porzucili ze strachu przed Arabami, ale Kanclerz Kohl musiał zabrać Wzgórze Świątynne Żydom i dać Palestyńczykom, bo Żydzi dostali zajoba. Palestyńczycy też jednak ze mną się nie liczyli, urządzając w cysternie pałacowej meczet, gdy był tam Skarbiec zalewany wodą, z której to racji Egipcjanie tego skarbca nie znaleźli choć ograbili Świątynię i Pałac.
Autor ma swoje prawa intelektualne, które Kodeks Napoleona kwalifikuje jako ZNALEŹNE, czyli – według dobrej woli – należało mi się 10% Skarbu Świątyni, gdyż tylko ja wiedziałem, co się z nim stało. Należy mi się też zwrot kosztów i STRAT, gdyż tak Żydzi jak Palestyńczycy pogwałcili moje prawo znalazcy a do anglosaskiego protektora Izraela, India Jonesa musiałem STRZELAĆ.
W 2003 r. prezentowano na PWr książkę TALMUD A CHRZEŚCIJAŃSTWO, z wnioskiem, że autorem obu Talmudów, Jerozolimskiego i Babilońskiego, był Jezus Chrystus. Uznałem, że wniosek ten pochodzi od Bławatskiej, która mogła znaleźć w bibiotece Jezusa Chrystusa w Siringarze oba Talmudy pisane REKĄ CHRYSTUSA. Oprotestowałem to autorstwo Talmudu Jerozolimskiego, gdyż jest to asyryjskie prawo wojenne, a Talmud Babiloński podlegał TRYBUTARNIE Jerozolimskiemu. Książka miała być w sprzedaży za kilka tygodni, ale nie pokazała się.
Sądzę, że spotkał ją taki los jak wznowienie „Przez Morze Czerwone ku gettom Europy” (Władysław Bacquet, Wrocław WORLDMEDIA 2001), której wydawca został pozwany przez gminę żydowską. Na którejś rozprawie – gdy już miał zapaść wyrok za PODZIĘKOWANIE DLA KANCLERZA ADOLFA HITLERA – pokazał moją książkę INCYDENTU NIE BYŁO więc skarżący poprosili o polubowne załatwienie sprawy. Gdy zapytałem o wysokość kontrybucji to usłyszałem ILE CHCIAŁ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lip 07, 2009 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krystyna Stebnicka, DIASPORA PŁONIE – Tymczasem Żydzi zamieszkujący tereny Cyreny (...) zabijali zarówno Rzymian, jak i Greków..., Mówią Wieki, VII/2009, s. 30-34; Rebecca Lamme, Katharina Wesselmann, Neue Zuericher Zeitung, ANTYCZNE BIURO DORADCZE – Starożytni mieli luksus, o jakim my możemy tylko pomarzyć. W trudnych sytuacjach doradzał im sam bóg – za pośrednictwem dziewicy w ekstazie, która mówiła w zagadkami po nawdychaniu się halucynogennych oparów, Forum, 6-12 07 09, s. 50-53

KS pisze o DRUGIEJ Wojnie Żydowskiej w l. 115-117. Gdy Trajan wszedł do Mezopotamii to wyznaczył legion dla rozbrojenia Żydów. Na wieść o walkach Rzymian z Żydami w Mezopotamii Żydzi w Cyrenajce zaczęli mordować Greków, którzy uciekali do Aleksandrii, gdzie urządzili pogrom Żydów, co spowodował mordowanie przez Żydów Greków i Rzymian. Grecy i Rzymianie bronili się w kilku twierdzach, mając nadzieję na pomoc Egipcjan, gdyż Legion Egipski został pobity przez Żydów, ale odsiecz przyszła dopiero z Mezopotamii. Podobnie było na Cyprze i w Syrii. Ostatnim aktem tej Wojny Żydowskiej było wysłanie przez Hadriana armii do Mauretanii.
Pożywką tego było niezadowolenie z rzymskiej korupcji, co zdyskontowałą Diaspora werbując elementy antyrzymskie – czyli że była to próba rewolucji i wojny ANTYRZYMSKIEJ. Pliniusz Młodszy napisał: WSCHÓD SIĘ BUNTUJE A JEROZOLIMA CHCE ZDOBYĆ WŁADZĘ NAD ŚWIATEM. Narzędziem tej władzy był Talmud, tak jak Żydzi władali Mezopotamią Talmudem Babilońskim, za używanie którego płacili Jerozolimie kilka wozów srebra rocznie.
Gdy Pyrrus podejmował wojnę z Rzymem to zapytał Wyrocznię Delficką, która dała mu odpowiedziała: POTWIERDZAM, SYNU AJASA, ŻE MOŻESZ ZWYCIĘŻYĆ RZYMIAN. Nie była to jednak żadna naiwność, ponieważ głównym wrogiem Greków – choć Pyrrus był Albańczykiem – byli nie Rzymianie a Kartagińczycy, więc Pyrrus po walkach z Kartagińczykami na Sycylii i może w Afryce postanowił SFINANSOWAĆ IMPERIALIZM RZYMSKI, jak Królowa Bona sfinansowała imperializm rosyjski przeciw Supermocarstwu, któremu oprzeć się mógł tylko sojusz polsko-niemiecki.
Zgadzam się, że Krezus miał trudności z logiką formalną i greką, gdyż nie odróżnił państwa od imperium, biorąc za dobrą monetę odpowiedź Wyroczni Delfickiej: WSZCZNAJĄC WOJNĘ WIELKIE PAŃSTWO ZNISZCZYSZ. Państwem to była Lidia, bo Persja była raczej ordą. Został jeszcze upewniony, gdy usłyszał: STRZEŻ SIĘ, GDY MEDOWIE WEZMĄ NA KRÓLA MUŁA, bo Grecy widocznie wiedzieli, że Medowie mieli Strzelców Alpejskich, którzy rozgromili Lidyjczyków zimą.
Krezus zapisał się w naszej historii budową świątyni w Efezie – jednaj z 7 CUDÓW ŚWIATA. Została ona spalona przez szewca Herostratesa, który CHCIAŁ BYĆ SŁAWNY. Gdy po podboju Indii Aleksander chciał odzyskać wywieziony przez Dianę skarbiec perski z Koł-Kryłan-Kała k. Chiwy to został pobity w Kielcach, choć bitych w Pradze staterów nie żałował. Po tej bitwie Diana ogłosiła protektorat nad Azją Mniejszą, co spowodowało wywiezienie skarbca babilońskiego na Rodos i NIEWYPŁACALNOŚĆ Aleksandra. Odbudowana jako ARTEMIZJON świątynia tak się Dianie spodobała, że kazała zbudować jej kopię na cytadeli kieleckiej KADZIELNIA na swe mauzoleum. Słowianie przezwali tą świątynie – od cienkich kolumn – PAŁKĄ, i stąd góra PAUKE. Na Kresusionie był wzorowany ateński Partenon, który ma jednak kolumny SEGEMENTOWE 10,4 m wysokości, gdy Kresusion miał komuny MONOLITYCZNE po 20 m – czyli że Krezusa nie udało się w architekturze antycznej pokonać, choć Papkin był rycerzem nie Krezusa a Diany.
Można zapytać, co ma I artykuł do II – ale ma. Głównym antagonizm na Morzu Śródziemnym był między finansjerą grecką a fenicką, którą Grecy wygrali dzięki Rzymowi czyli PYRRUSOWI. Jeśli jednak Grecy myśleli, że we wschodnim Śródziemnomorzu Rzym będzie rządził przy pomocy Greków, jak na Zachodzie, to się trochę pomylili, gdyż tu weszli Grekom w paradę Żydzi.
Żydzi pobili Greków przy pomocy chrześcijan, czego przykładem jest Druga Wojna Żydowska, której ofiarą padł Trajan przy likwidacji państwa żydowskiego w Mezopotamii. Jeden z wywiadu wojskowego uczył mnie, że chrześcijanie mieli najlepsze prawo spółdzielcze toteż byli BOGACI, ale pieniądze trzymali w bankach żydowskich, które były UCZCIWE. Rzym nie stał się jednak państwem KAPITAŁU LUDOWEGO – jak kraje skandynawskie, które po bankructwie wybroniły się przed unią celną z Prusami wikingologią – gdyż Konstantyn dogadał się z Żydami, co było NAJWIĘKSZĄ GRABIEŻĄ KAPITAŁU W HISTORII.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BABEL AM RHEIN, Der Spiegel, 37/2009, s. 138-9

W nadreńskim Mannheimie, w muzeum Reiss-Engelhorn jest wystawa BABILON ZA ALEKSANDRA WIELKIEGO. Poza modelami antyczne miasto jest animowane elektronicznie, tak że można poczuć się trochę babilończykiem. Rzuca się w oczy rekonstrukcja Wieży Babel, czyli 6-STOPNIOWEGO Zikurratu Marduka, co jest dla mnie dziwne, gdyż zikurrat ten został zburzony przez Persów a wcześniej miał 60 kondygnacji i był w kształcie obelisku. Aleksander wyznaczył fundusz na jego odbudowę, w wysokości 5 tysięcy talentów, co było sumą olbrzymią.
Równocześnie muzeum manhaimskie zaprezentuje studium miasta KURGANSOL w Uzbekistanie, jako założonego przez Aleksandra. Ja mam tu wnioski: Aleksander mógł być w Chiwie, pod którą był skarbiec perski Koł-KURGAN-Kała. Ponieważ skarbiec był broniony przez DROMADNICĘ więc Aleksander mógł podjąć nań atak dopiero po dochowaniu się stadniny wielbłądziej w Siwie, o czym Grecy marzyli od tysiąclecia, ale stało się możliwe dopiero po zdobyciu pod Issos ogiera dromadera, z którego dowodził Dariusz.
Gdy jednak Aleksander płynął flotyllą z Morza Kaspijskiego na Amu-darię (Cz. Nanke – L. Piotrowicz – Wł. Semkowicz, Mały Atlas Historyczny, Bliski i Daleki Wschód w Starożytności, Warszawa-Wrocław 1986) a jego dromadnica uderzyła od południa to wyszła mu naprzeciw królowa Sarmatów z wieścią raczej hiobową – że jej rywalka Diana wywiozła skarbiec perski na Cytadelę warszawską. Królowa była tak piękna, że SKAPITULOWAŁ, wobec czego Kurgan-sol powinien być nad dolną Amu-darią, którą do Jeziora Aralskiego skierował dopiero Bolesław II Śmiały przy oblężeniu stolicy Seldzuków.
Po narzuceniu zwierzchności Indiom Aleksander podążył do Pragi – pamiątką czego są jego STATERY II – ale został pobity przez Dianę w Kielcach. Diana ogłosiła protektorat nad Azją Mniejszą – stąd wonjy satrapów – gdzie odbudowała Artemizjon, aby kopię tego wznieść sobie w Kielcach. Gdy skarbiec babiloński został zdefraudowany na Rodos, pod opiekę Diany, to Aleksander został otruty fluorkiem wodoru jako NIEWYPŁACALNY.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joel Levy, ZAGINIONE MIASTA STAROŻYTNOŚCI; C 2008 New Holland Publishers Ltd; C ELIPSA Publicat S.A., Poznań: ALEKSANDRIA, s. 112-17

Mój przodek był begiem chazarskim, do którego kagan mówił MÓJ TY KOŹLE, na co ten odpowiadał BEEE... Teraz PRZYSZEDŁ BARAN DO BARANÓW czyli Anglik do poznaniaków i pyta, CO SIĘ STAŁO Z NAJWIĘKSZYM I NAJWSPANIALSZYM MIASTEM STAROŻYTNOŚCI, ŻE NIE POZOSTAŁY PO NIM NAWET RUINY?
Ja tą sprawą zainteresowałem się w związku ze sprawą herezji ariańskiej, bo NIE UWIERZYŁEM komunistom, że Konstantym Wlk kazał spalić Bibliotekę Ptolemeuszy, która miała status Archiwum Cesarskiego. Kiedyś mówiono, że BP była kilkakrotnie większa od Biblioteki Aleksandryjskiej a teraz że 20 RAZY, przy czym BA zawierała dzieła cenzuralne a BP prohibity.
Gdy Prezydent Sadat wygnał mnie z Egiptu to reprezentowanie mnie w Egipcie poleciłem Francuzom, którzy z powodu MOJEJ egiptologii dostali zajoba wnioskując, że jeśli piramidy były SKARBCAMI to znajdą tam skarby, które Snofren zabrał świątyniom. Poleciłem też Francuzom zbadanie fortu Portowego, gdyż gruz megalityczny po latarni Faros powinien leżeć na dnie, którą chciałem zrekonstruowali KOMPUTEROWO.
Francuzi faktycznie znaleźli na dnie portu olbrzymie bloki po zawalonej latarni, ale zaczęli krzyczeć, że ODKRYLI PAŁAC KLEOPATRY, więc pouczyłem ich, że żadnego Pałacu Kleopatry nie było, a znaleźli fundamenty pałacu Recepcyjnego oraz ŚMIETNISKO PODMORSKIE po rozebranym zespole pałaców Ptolemeuszy – NAJWIĘKSZYM i najwspanialszym w historii. W związku z herezją ariańską – opartą na znalezionym w Archiwum Cesarskim protokole śledztwa Prokuratury Wojskowej ws. Jezusa Chrystusa z oskarżenia o przekupienie straży zbrojnej – Konstantyn kazał ten zespół pałacowy rozebrać i przenieść do Konstantynopola, żeby odebrać Aleksandrii majestat światowy, a Bibliotekę Ptolemeuszy SPALIĆ w co nie uwierzyłem. Była to moja krytyka spekulacji Prof. Manteuffla.
Wandalowie rozpoczęli oblężenie Konstantynopola od zdobycia TOPEROS, jak Rzymianie nazywali Athos. W Konstantynopolu miało być 2/3 BOGACTW ŚWIATA, ale skarbce musiały być na Athosie, który został zdobyty tylko RAZ w 549 r. przez flotę Wandalów Afrykańskich, ale ja nie wierzę, żeby ci coś tam znaleźli. Po 8 latach oblężenia przez Moskwę i Rusa Konstantynopol uratowali sprowadzeni przez Bizantyjczyków z Mongolii Awarowie, którzy założyli Kaganat Chazarski.
W ten sposób rozwiązaliśmy 2 zagadki aleksandryjskie, ale są inne. Dzielnice NAWODNE Aleksandrii były na palach dębowych z Grecji lub Ukrainy, gdyż Grecję porastały lasy dębowe o które Grecy DBALI. Z tego względu dzielnice nawodne Aleksandrii byłyby z drewna i supremy tj. gliny ze słomą, dającą optymalną klimatyzację. Samo miasto było zaś z marmurów, który zużyto na WAPNO. Marszałek arabski raportował kalifowi, że w mieście jest 4000 pałaców, 4000 łaźni publicznych i 400 teatrów.
Pale dębowe spotkał los pali dębowych spod katedry królewieckiej, które wyrabowali Sowieci; katedra osiadła o 3 m, ale nie rozsypała się. Pale były w blasze miedzianej, co jest argumentem za moją tezą, że katedrę w Królewcu zbudował Asklepios z Kamieńca Podolskiego, który po śmierci Buzyrysa w Czechach, syna Posejdona z Poznania, wyparł II syna Posejdona Innachosa za Pilicę.
Bogactwem Płocka był do XIX w. Kamień Wiślany, który dawał najlepsze wapno. Ponieważ złóż wapienia tam nie ma więc był to GRUZ po zawalonym w XVI w. zamku Gopło, zbudowanym z wapienia DROGOWEGO w Kazimierzu Dln. Był to Płock MEGALITYCZNY na wzór którego Chejron zbudował Stonehenge. Całą tą licówkę zużyto na wapno lub kostkę brukową.
Kronos, syn Jura-Uranosa, zbudował na zamku Górnym kopię zamku Hefajstosa i Ateny w Bratysławie, który Foroneusz kazał rozebrać i wznieść Gopło – BLIŹNIAKA najwspanialszego pałacu Karola Wlk na Oversburgu w Kolonii. Gdy cesarz Henryk IV odpowiedział mieszczanom CO CESARSKIEGO CESARZOWI – co znaczyło Murzyn zrobił swoje – to ci sprzedali go niesfornemu synowi a Pałac Cesarski rozebrali. Wobec tego dwór cesarski i Reichstag musiały się wynieść do pałacu Ludwika Pobożnego w Koblencji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz A. Ostrowski, SŁOWNIK ARTYSTÓW STAROŻYTNOŚCI, Wydawnictwo „Ksążnica” Katowice 2006

JAO tak się przestraszył mojej interpretacji Pałacu Dioklecjana w Splicie, że POMINĄŁ go całkowicie, którą to interpretację utrzymuję. Eksponuje natomiast ARTEMIZJON w Efezie, przy czym wyszedł mu kapitalny kawał: DEJNOKRATES – nadworny architekt Aleksandra Wlk, uważanym za najwybitniejszego architekta starożytności. Był on autorem planu STOLICY ALEKSANDRA na Górze Athos, w okolicy której miał się urodzić, a potem Aleksandrii Ptolemeuszy. Przed śmiercią Aleksandra zbudował olbrzymi grobowiec przyjaciela króla Hefastiona, który został zbudowany tylko z drewna i nie przebudowany w kamieniu. Ostatnim jego dziełem była cudowna ŻELAZNA kopuła świątyni królowej egipskiej Arsynei, pod którą zawisł jej sarkofag.
JAO zadaje śmieszne pytanie: CO ROBIŁ DEJNOKRATES MIĘDZY ŚMIERCIĄ ALEKSANDRA w r. 324 A ŚMIECIĄ ARSYNEI w 275 pne? na co sam daje odpowiedź, że wyjechał odbudować Artemizjon – tylko jak mogło to trwać 51 lat? Pytanie jest jednak, KOGO BYŁO STAĆ na odbudowę Artemizjonu po BANKRUCTWIE Aleksandra na skutek jego klęski w Kielcach? co mogą potwierdzić Czesi. Stać było oczywiście naszą Dianę, która po tym zwycięstwie ogłosiła protektorat nad Azją Mniejszą i KAZAŁA ODBUDOWAĆ ARTEMIZJON, a potem zbudować kopię na mauzoleum dla siebie w Kielcach, co zajęło NAJWYBITNIEJSZEMU architektowi starożytności 51 lat.
Artemida Wersalska Leocharesa jest PORTRETEM DIANY.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RATOWANIE IMPERIUM PRZEZ DIOKLECJANA I KONSTANTYNA

W czasie wojny trojańskiej rezydujący w Wenecji i pałacu PYLOS, znany też pod innymi imionami Nauplios-Neptun z Trzech Gór: Strzegomia założył metalurgię bośniacką, co zbankrutowało korzystające z drogi traktatowej Kłodzko-Wenecja stalownictwo śląskie. Dla Italii metalurgia bośniacka była ważniejsza od mediolańskiej a Remus i Romulus, którzy założyli w Palatynie metalurgię rzymską, pochodzili z Sarajewa, czyli że byli Albańczykami. Biorąc to pod uwagę to w czasie wojny trojańskiej Śląsk nie był jeszcze zeslawizowany. Bogactwo SyBARIsu pochodziło właśnie z obsługi handlowej metalurgii bośniackiej na zachód od Grecji.
Stalownictwa kieleckiego to jednak nie zbankrutowało, bo eksportowało na Wschód, spławem dniestrzańskim, bużańskim i prypeckim. KLUCZEM stalownictwa kieleckiego był Janowiec, nazywany w XVI wieku też Serokomlą. Ja interpretuję Skarb Wiślan jako fundusz na budowę katedry I w Visby na Gotlandii, potrzebnej do importu rudy szwedzkiej. Skarb ten został ukryty prawdopodobnie przez Chęse przed ucieczką do Poznania przed nacierającym z Bratysławy Erychtonosem, co można datować dengrologicznie, gdyż Skarb został znaleziony pod spalona palisadą Okołu. Chęsa budował kremliny-STALOWNIE kieleckie na podstawie konwencji z Dionizosem.
Wcześniej Kronos budował metalurgiczny system POWIŚLAŃSKI. Ponieważ Jur-Uranos udając się na Ural, w trakcie czego zbudował Białokamienną Moskwę, zakazał synom fortyfikowania techniką murarską więc ci fortyfikowali się MEGALITYCZNIE: Krok na Hradczanie a Kronos w Kazimierzu Dln, gdzie zbudował cytadelę, po której pozostała tylko „alpejska wieża”. Innachos zaś po wycofaniu się Asklepiosa za Wisłę, musiał budować na przeciw Kazimierza Janowiec, również z racji na dowóz rudy szwedzkiej, co wymagało mogących płynąć pod prąd SZKUT, gdyż pagajowanie w górę Wisły nie miało sensu, a z powrotem szkuty zabierały pszenicę sandomierską. Najstarszy rysunek szkuty, zwanej na Zachodzie BERLINKĄ, pochodzi z ROKU 1242 we Wrocławiu.
Split był KLUCZEM metalurgii bośniackiej. W połowie III w. ne Dacja została podbita przez Gotów, co zbankrutowało Imperium, gdyż pensje płacono za złoto siedmiogradzkie. Imperium uratował Dioklecjan pokojem z Wandalami, w którym uznał zabór Dacji i wandalski protektorat nad Scytią, za co uzyskał korzystną umowę handlową. Dzierżonów nazywał się Łuką, gdyż zbudował go najemnik Dioklecjana Łukasz. Protektorat nad Scytią wymagał pałacu IMPERIALNEGO, o czym mówiła Elżbieta Ostrowska, asystentka Hawrota: ARCHEOLODZY SPODZIEWAJĄ SIĘ TAM ZNALEŹĆ COŚ NA MIARĘ PAŁACU DIOKLECJANA.
Dioklecjan wywołał niezadowolenie podniesieniem podatków i abdykował z powodu zwycięstwa na Zachodzie KORUPCYJNEGO spisku św. Jerzego. Eksponentem spisku był Konstantyn, który zdobył wypłacalność NAJWIĘKSZĄ GRABIEŻĄ KAPITAŁU, czym wg wywiadu wojskowego było pozbawienie chrześcijan wkładów w bankach żydowskich, co uratowało Rzym od nowej wojny z żydochrześcijaństwem, którą Dioklecjan prowadził w sojuszy z Wandalami. Konstantyn podjął nową wojnę z Gotami w celu odzyskania Dacji; rzymskie poselstwo we Wrocławiu w 332 r. zostało wprawdzie przyjęte przez młodego króla, ale został on zaraz zamordowany z żoną i dziecięciem przez wandalski sztab generalny, wobec czego Rzymianie wycofali się za Dunaj a Wandalowie anektowali Kijów.
Wszystko wskazuje, że król rozmawiał z posłami po łacinie, ale dramat ten stał się pretekstem aneksji Wandalów przez Boskiego Adolfa, bo o innym argumencie za swebojęzycznością Wandalów nie słyszałem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Walter-Joerg Langbein, LEKSYKON POMYŁEK NOWEGO TESTAMENTU, C 2004 by Mueller in der F.A. Herbig Verlagsbuchhandlung GmbH Muenchen; C 2005 AMBER Sp z o.o. Warszawa

W Barlinku na Pomorzu Zach Świadkowie Jechnatona pobili się z ubowcami i wyklęli Józefa Stalina gorzej niż rabini kijowscy Lenina. Rabini nie dość, że zaprosili Piłsudskiego to pojechali na Kreml i krzyczeli: TY ŻYDOWSKI GNOJU, ZARAZIŁEŚ KAPLANKE SYFILISEM TO KOPULUJ JĄ, czego mój ojciec Piłsudskiemu nie mógł wybaczyć.
Świadkowie Jechnatona wyklęli skuteczniej, bo nazwali Józefa Stalina Synem Diabła czyli Jezusa Chrystusa. Bezpośrednio po tym Stalin zachorował i umarł, a jak wiem z tradycji rodzinnej to został oskalpowany przez Nikitę Chruszczowa, którym to spiskiem kierował mój dziadek i sowietolog Jerzy Szaniawski – najbardziej prześladowany pisarz. Watykan prosił, żeby Warszawa wyznaczyła go na ambasadora przy Watykanie na co komuniści nie godzili się.
Między WYKLĘCIEM a ślubem mego braciszka z jehowitką sytuacja zmieniła się radykalnie, gdyż brali ślub w Kościele. Jezus Chrystus stał się Synem Bożym tj. Jechnatona a Nowy Testament RÓWNIEŻ Testamentem Boga. WJL pisząc Leksykon Pomyłek Nowego Testamentu podważa ten testament, gdyż testamencie nie może być pomyłek czy niekonsekwencji, a on twierdzi, że czasami JEZUS PRZECZY SOBIE – jak w niemieckiej broszurze 200 HEREZJI JANA PAWŁA II, który żył jeszcze 6 lat więc tych herezji powinno być 250.
WJL analizuje jednak Jezusa Chrystusa NIEHISTORYCZNEGO a ja wykazałem, że TA niehistoryczność wynika z pomieszania 2 procesów: Jana Chrzciciela z oskarżenia o Spisek przeciw Państwu Rzymskiemu, przekwalifikowanego po zeznaniach Herodiady na ZAMACH, w którym Jezus został skazany na 10 lat Twierdzy, którą odbył w Tulonie, oraz doraźnego procesu jerozolimskiego. Afraniusz, szef rzymskiego wywiadu wojskowego w Palestynie, pisze w Memorandum, że gdy prosił Heroda o zafirmowanie śmierci Jana – bo Rzym był za słaby na to – to ten ryknął: CAŁY SMRÓD SPADNIE NA MNIE, ale podjęła się Herodiada jako Przyjaciółka Rzymu. Proces Jana był tysiąc razy ważniejszy i głośniejszy od procesu Jezusa. W tym świetle to niektóre zarzuty stawiane Jezusowi Chrystusowi są niepoważne.
Wieczorem widziałem na kanale National Geographic film Piramidy Świata, z próbą ich reinterpretacji. W dalszym ciągu nie ma historycznej interpretacji świątyń khmerskich. Ja interpretują Stare Państwo jako efekt podboju przez Egipcjan kultury pucharów dzwonowatych i Serenów kultury amfor kulistych Europy. Piramidy egipskie były budowane za STAL kielecką a stalownie kieleckie zbudował Chęsa-Hanys-Hanza-Hans-Amfiktion 2 tysiące lat wcześniej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Kwi 17, 2010 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WALKA APOLLINA ZE SZCZUREM

List Aleksandra do Arystotelesa z wiadomością o ZDOBYCIU WAŻNEGO LECHICKIEGO MIASTA CARAUCAS, OD STRONY PANONII datowany jest na rok 340 p.n.e., gdy Aleksander miał 14 lat. To można łączyć z wyeksponowanym przez Niemców incydencie, gdy Filip zelżył na uczcie Olimpiadę, za którą ujął się Aleksander, za co został przez ojca OPŁAZOWANY, nazwany BĘKARTEM I WYPĘDZONY.
Z tego wynika, że Olimpiada – jako księżniczka Epiru – wyjechała z synem do Janiny, skąd Aleksander został ZAPROSZONY na tron krakowski, gdzie zakwaterowano ich w Tyńcu, gdyż na Wawelu urzędował Sejm. Ponieważ Epir władał Kosowem, gdzie było największe srebro w Europie, więc był bogaty. Gospodarna Olimpiada potraktowała Kraków jako Swe Gospodarstwo więc sprowadził najlepszych architektów greckich, żeby POKAZAĆ SIĘ, i już w r. 338 kazała wbijać MACEDOŃSKIE słupy graniczne nad Donem, co wymagało SPLENDORU PAŁACOWEGO, gdzie zaprosiła PARYŻANKI.
W roku tym Aleksander poprowadził jazdę scytyjską, która rozgromiła Greków pod Cheroneją. Filip zapytał syna, dlaczego nie nosi miecza, na co ten odpowiedział, że NIE MA PRAWA, bo został opłazowany, na co Filip dał mu swój miecz. W drodze powrotnej Aleksander anektował jednak Pangajon-Siedmiogród, którego kopalnie dawały Filipowi tysiąc talentów złota rocznie, za co prowadził agresywną politykę w Azji Mniejszej. Wobec tego bogata Olimpiada mogła bić statery I Aleksandra, z profilami Aleksandra-Apollina i Filipa-Szczura, żeby paryżanki WYBRAŁY Apollina. To pozwoliło też Olimpiadzie na zbudowanie NAJWSPANIALSZEGO PAŁACU NA ŚWIECIE na Bielanach, a ponieważ Grecy bez złota Pangajonu ŻYĆ NIE MOGLI więc zamordowali Szczura i przywołali WYPŁACALNEGO Apollina.
Środkowoeuropejskie statery II, które Bawarzy nazywają PŁACZKAMI były bite w Pradze, też dla PARYŻANEK, gdyż Aleksander po podboju Indii puścił się na pagajach przez Suez i Triest do Wiednia, żeby odzyskać wywieziony przez Dianę z Koł-Kryłgan-Kała k. Chiwy skarbiec perski. Został jednak pobity przez Dianę w Kielcach, co miało to też skutki architektoniczne, gdyż Diana ogłaszając protektorat nad Azją Mniejszą kazała odbudować świątynię w Efezie, która przyjęła JEJ IMIĘ jako Artemizjon. Identyczną świątynię Diana kazała zbudować sobie na mauzoleum na kieleckiej Kadzielni, o zburzeniu której przez Tatarów w r. 1260 pisze Kronika Nowogrodzka. Klęska Aleksandra w Kielcach spowodowała zdefraudowanie skarbca babilońskiego, który przewieziono na Rodos pod opiekę Diany, wobec czego został on otruty fluorkiem wodoru jako NIEWYPŁACALNY.
Kopię aleksandryjskiej latarni Faros na krakowskich Bielanach zbudował Ptolemeusz, mąż Semiramidy. Polska nazwa Wołgogradu, Biała Wieża, pochodzi zaś stąd, że po odzyskaniu Chazarii w 798 r. Sejm zgodził się pod naciskiem sztabu generalnego na propozycję Leszka III, żeby podjąć budowę nowej stolicy nad Donem, którą Polacy nazywali LECHEM a Rosjanie BOGIEM I CAREM. Zbudowano tam kopię wieży na Bielanach, tak jak też na zamku KAZBEK, który strzegł kanału Wołgodońskiego, będącego najwspanialszym tego rodzaju dziełem od zburzenego przez ewakuujących się Bizantyjczyków kanału Aleksandria-Suez.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 42, 43, 44  Następny
Strona 3 z 44

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group