Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Antyk
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 42, 43, 44  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 7:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

www.wandaluzja.com said - 2017-10-28 (sobota) @ 05:28:43

https://youtu.be/Al2oMMVeZSA

Igor Witkowski – UPADEK BABILONU (IP-9) I UKRYWANE KORZENIE CHRZEŚCIJAŃSTWA (IP-10)

Pod tym tytułem kryje się wykład o ATOMOWEJ WOJNIE FINANSOWEJ, zaprognozowanej przez III Rzeszę dualizmem walutowym: REICHSMARKA dla Uebermenschów i inflacyjna Rentenmarka dla Untermenschów.
Oznacza to zniszczenie Petrodolara nie przez VDTW, ale złoto ze skarbca Hitlera w Wałbrzychu, dystrybuowanego przez Reichsmarkę. którą jest obecnie ZMAGAZYNOWANĄ Deutschmarką. VDTW ma ZARŻNĄĆ USA a masę spadkową przejąć Deutschmarka jako hitlerowska REICHSMARKA na podobieństwo monstrualnej gwinei brytyjskiej.
Upadek Babilonu jest tu ilustratywny jako zniszczenie przez Trajana państwa Talibów BEZ BRANIA JEŃCÓW. Talibizm chrześcijański by bowiem bolszewizmem z dyktaturą spermy jerozolimskiej. Babiloński EMAUZ zafundował cesarz Neron mianując swego teścia, Chrystusa Zmartwychwstałego, Eminem Babilonu i Mezopotamii.
Teraz celem talibów jest zapładnianie bab spermą z dupy cherubina i obcinanie niewolnikom penisów, a niewolnikiem jest NIEMAJĄCY spermy jezuickiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 7:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-10-28 (sobota) @ 21:30:22

Joanna Orlowska-Stanisławska, SEKRETY TRONU PIASTÓW – Wobec szczupłości źródeł pisanych wiedza na temat pierwszego historycznego władcy ma w dużej mierze charakter domniemań. Jedno raczej jest pewne: był politycznym wizjonerem, który stworzył Polskę w zasadzie „z niczego”; National Geographic z transparentem SKĄD SIĘ WZIĘŁA POLSKA, XI /2017, s. 1, 34-53.

Mieczysław I zwany od junackiego imienia MIESZKIEM był juniorem księcia Świętosława ze Szczecina, który, gdy Igor oblegał Konstantynopol, kopulował w Kijowie jego żonę Olgę, owocem czego był słynny ŚWIATOSŁAW. Według prawa feudalnego świadczy to o stosunku Senioralnym Szczecina do Kijowa. Mieszko poprowadził polska jazdę na wojnę Kitańską o Zjednoczenie Chin, aby w drodze powrotnej zaatakować pod Białą Wieżą Chazarów Od Tyłu, co umożliwiło Czechom i Prawdzicom z Moskwy zdobycie Wołgogradu.
Ponieważ Bolesław Srogi postanowił wykorzystać ten sukces do zdobycia Konstantynopola to kazał córce Dobrawie ostawić od loża księcia niemieckiego i przyjąć doń Mieszka, który przez zabicie przez Wichmana w Szczecinie Świętosława awansował do rangi Księcia Polskiego.
Pani Redaktor Orłowska była Marszałkiem Polnym TROI na Złotym Rogu. Zrobiła film o Pałacu Schliemanna w Pieruszy, a ponieważ nie chciano go wyświetlić w TV to jeździła z nim Krawczuka, Jaruzelskiego i Innych. W końcu SKAPITULOWAŁA, czego efektem jest też ten NĘDZNY artykuł w National Geographic o Polsce Z Niczego, gdy Polska miała za sobą KILKA bytów Imperialnych w tym 9 podbojów Chin i jeden Indii: Jakub Mielnik, NA TROPACH POLSKICH IMPERIÓW – Wielkość Polski to nie tylko troska polityków, lecz także obiekt historycznych fascynacji wydarzeniami, które często nigdy nie miały miejsca; Wprost, 29 X 2017, s. 100-100.
Oj Miały, Miały, ale jak świadczy rozdział TURBOSŁOWIANIZM RODEM Z ŁUBIANKI to Imperializm Rosyjski ZAZDROŚCIŁ nam często tych sukcesów militarnych i finansowych. Przemawianie nam do Sumienia: CZY TO ŁADNIE TAK ŁUPIĆ SĄSIADÓW? nie zawsze jest też przekonywujące, bo my np. wchodziliśmy do Czech i Czesi się Nie Skarżyli, natomiast czeskie najazdy na Polskę budziły i budzą GROZĘ…
Zdobywaliśmy 10 razy Konstantynopol, co spływało po Grekach Jak Po Kaczce, ale w 630 r. wypędziliśmy Greków i zasiedliliśmy to miasto, które zaczęło mówić Po Polsku, co trwało do oblężenia przez Arabów. Patriarcha moskiewski zlikwidował polską okupację ZAKAZEM sprzedawania Polakom żywności, bo polskie prawo nie znało Rekwizycji, w którym to wypadku można się tylko dziwić Polskiej Głupocie.
Wszystkie dane świadczą, że Polacy Brzydzili się Niewolnictwem, ale Mieszko I miał zbić fortunę na handlu niewolnikami ??? Trudno mu się zresztą dziwić, bo jak Niemcy łapali i sprzedawali Słowian Arabom to on zaczął sprzedawać NIEMCÓW. Kilka jego portretów zachowało się a najważniejszym jest baptysteryjna statuetka Fidelisa Akwitańskiego.
Pani Orłowska-Stanisławska reprezentuje MNIEMANOLOGIĘ stosowaną, która Skurwysynów z National Geographic nie uratuje. Po I. niemiecki SUKCESOR Troi Schliemanna Eberhard Zangger – którą OTRUTO Rosję i Francję – złożył Kapitulację przed Troją Na Złotym Rogu – że TROJA NIE BYŁA GLINIANĄ WIOSKĄ PIRACKĄ, ALE METROPOLIĄ NA MIARĘ HONGKONGU czyli III centrum finansowym świata: Frank Thadeusz, Die Rache des Sonnyboys, Der Spiegel 41/2017, s. 130-132. Po II. W Hissarliku nie znaleziono też ANI JEDNEGO groby trojańskiego czy mykeńskiego choć jest to teren przebadany NAJLEPIEJ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-11-10 (piątek) @ 09:11:01

BARDZO DZIĘKUJĘ za: http://www.softmixer.com/2012/11/blog-post_8815.html#more// co jest Dokumentacją Fotograficzną wykopaliska i rekonstrukcji technicznej STONEHENGE. To nie umniejsza wartości artefaktu, gdyż Wykopalisko i Rekonstrukcja zostały wykonane FACHOWO.
Dla mnie ten serwis ma dodatkową wartość, gdyż potwierdza, że Stonehenge jest w DOLINIE, co umożliwiało budowanie go metodą HYDROTECHNICZNĄ. Polegało to na tym, że bloki były obrabiane w kamieniołomie w Walii, transportowane morzem i ZEŚLUZOWANYM Avonem i stawiane IN SITU na jeziorze zaporowym Avonu przez ROZBIERANIE lub zatapianie barki.
Datowania KAMIENNEGO Stonehenge dokonał żydowski idiota na podstawie Drewnianego Stonehenge, które zostało odatowane DENDROLOGICZNIE. Otóż to datowanie dendrologiczne odnosi się do OSTATNIEJ wymiany pali, czego dokonywano co KILKADZIESIĄT lat. Gdy to ogłosiłem to COFNIĘTO Budowę Stonehenge z Połowy III tysiąclecia p.n.e. do połowy IV tysiąclecia.
Datowanie budowy Stonehenge na III tysiąclecie było dowodem niekompetencji żydowskiego archeologa, gdyż w połowie III tysiąclecia Brytania została podbita przez EGIPSKĄ kulturę pucharów dzwonowatych, która ZBURZYŁA Stonehenge jako stosowne do żeglugi Wschód-Zachód, którą Egipcjanie ZWALCZALI.
Drewniane Stonehenge zostało zbudowane na NIWELISKU z Łupka Technologicznego jako odpadu przy produkcji KOSTKI brukowej na Drogę Ceremonialną. Otóż wszystko wskazuje na to, że Egipcjanie wykorzystali tą KOSTKĘ do budowy JAKIEGOŚ emporium-katedry ???
We wczorajszym Super-Expressie jest artykuł: Zofia Dąbrowska, RONDEL STARSZY NIŻ STONEHENGE, Super FOCUS 2-3. Mowa jest o 9 odkrytych w Polsce zachodniej Drewnianych Stonehenge, datowanych na kulturę lendzielską, 5200-4800 pnę. To jest kultura naddunajska, co ZGADZA SIĘ z datowaniem przeze mnie budowy angielskiego kamiennego Stonehenge przez Chejrona z Płocka.
W latach 50, podczas badań archeologicznych na płockim zamku Biskupim, odkryto zniwelowany Piec Stalowniczy w warstwie archeologicznej kamiennych rotund, co zdaje się świadczyć, że związany z tym Piecem DRAMAT miał miejsce przy oblężeniu i zdobyciu Płocka przez Zelnika z Zelandii w PROMETEOMACHII. Zelnik przyniósł do Płocka CEGŁĘ DUŃSKĄ, której przy budowie Stonehenge nie było.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-11-16 (czwartek) @ 10:31:26
https://turystyka.wp.pl/w-muzeum-biblii-chcial-pokazywac-eksponaty-z-przemytu-trafily-do-usa-jako-kafelki-ceramiczne-6188016388290177a

https://v.wpimg.pl/MTYzNzQ3JD12SX5DKQJ0ZnYeYA0hWiAzdwoiVWAGeWxgTXlCYAJgZWlPfk9pBn9lbFUsEzNfJDV3ED4d/
Zdjęcie frontonu Muzeum Biblii w USA z transparentem: TWÓRCA MUZEUM BIBLII W USA PRZYŁAPANY NA OSZUSTWIE

Nie wiem, czy to jest Oszustwo. Jeszcze kilka lat temu głoszono, że BIBLIA JEST AHISTORYCZNA, AARCHEOLOGICZNA i AGEOGRAFICZNA, gdyż Nie Udało Się zlokalizować i zidentyfikować ANI JEDNEJ Nazwy wymienionej w Biblii, toteż zaczęto odnosić Geografię Biblijną do Innych Miejsc, jak Konstantynopol czy STALINGRAD ???
Dopiero ja udowodniłem TOPOGRAFICZNĄ POPRAWNOŚĆ BIBLII, wykazując, że Świątynia Salomona nic wspólnego ze Wzgórzem Świątynnym nie miała, gdyż był to PAŁAC Salomona przebudowany przez prefekta Gratusa na PRETORIUM. Stąd ŚCIANA PŁACZU, gdyż odczytywano z niej Żydom WYROKI Sądu Rzymskiego.
Gdy Prezydent Sadat wygnał mnie z Egiptu to wycofałem mój kapitał egiptologiczny nie doi Libii – jak to sobie wyobrażał – ale do Izraela, gdzie miałem Świątynię Salomona o której Żydzi NIE WIEDZIELI a reprezentowanie mnie w Egipcie powierzyłem Francuzom. Ci dostali zaraz Zajoba, bo takiego bogactwa egiptologicznego NIE WIDZIELI.
Gdy kazałem im np. zbadać gruz po zawalonej przez Bizantyjczyków latarni FAROS to zaczęli krzyczeć, że ZNALEŹLI PAŁAC KLEOPATRY więc pouczyłem ich, że żadnego Pałacu Kleopatry nie było tylko Najwspanialszy w Historii zespół pałaców Ptolemeuszy, przeniesiony przez Konstantyna Wlk do Konstantynopola, żeby odebrać Aleksandrii MAJESTAT ŚWIATOWY.
Po zdobyciu Konstantynopola w 864 r. Wojewoda Kij (potem Popiel II Myszowaty) kazał pałac Konstantyna Wlk rozebrać i przewieść do Sambora, który zaczęto zwać KIJOWEM. Pałac ten kazał zburzyć z Zazdrości Mehmed IV Myśliwiec, który po bitwie pod Batohem kazał wymordować Polaków i ZBURZYĆ KIJÓW, żeby nie mówiono, że jest miasto WSPANIALSZE OD KONSTANTYNOPOLA.
Nad pięknym Nekerem wykształcony w Leningradzie Ukrainiec zaklął mnie w capa, że Wspaniały Kijów ZBURZYLI POLACY ??? Nie Wiedział, że słynne Wieże Kijowskie zbudowali po wypędzeniu Turków Polacy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-11-16 (czwartek) @ 23:08:08

Wojciech Moskal, PIECZĘĆ ZMIENIA HISTORIĘ – W słynnym gronowcu „wojownika gryfa” niedaleko Pylos w Grecji naukowcy odnaleźli prawdziwy skarb. Niewielka, ale niewiarygodnie precyzyjnie rzeźbiona pieczęć z agatu. Być może obrazuje opisaną przez Homera w”Iliadzie” wojnę Trojan z Achajami, Gazeta Wyborcza NAUKA, 16 XI 2017, s. 17.

Od razu głosiłem, że to jest grobowiec Pelopsa z Poznania, który przybył na Peloponez PRZED rokiem 1600 p.n.e., ożenił się z córką króla Peloponezu Hiperdameą, z którą zbudował Najwspanialszy Pałac Mykeński w Pylos, nadał NAZWĘ Półwyspowi i Pelazgom. Od ćwierćwieku domagam się też, aby UAM kupił pozostałości pałacu i go zrekonstruował, co byłoby Najlepszym biznesem.
Sprawa onej pieczęci POTWIERDZA mój wywód doskonale: Pelops przybył na Peloponez jako plenipotent Stalownictwa Śląskiego z ADRII, która Słowianie uzyskali na mocy Pokoju w Asgardzie-Kijowie i nazwali WENECJĄ czyli Małą Wenedą alias Bydgoszczą, która była Najwspanialszym Miastem Słowiańskim – wspanialszym od GDAŃSKA, który zachował się w neolitycznej postaci.
To właśnie z Gdańska wyszło uderzenie PRYPECIĄ na Asgard, który zdobyto z płynącymi Dźwiną i Dnieprem Skandynawami dzięki NIEUKOŃCZONYM murom ceglanym MIASTA BOGÓW, przełamując wał w miejscu, gdzie był umocniony palisadą. Nazwa Don-Par oznaczał Rzekę PARADNĄ lub Rajską.
Pieczęć Pelopsa była MANIFESTEM Stali Śląskiej: Nagi wojownik uzbrojony tylko w MIECZ zabił młodego nagiego wojownika uzbrojonego w brązowy SZPADELT i Zabija starszego uzbrojonego w OSZCZEP I TARCZĘ: Pelops poucza więc: DO DUPY WASZE SZPADELTY, OSZCZEPY I TARCZE wobec SŁOWIAŃSKICH MIECZY. KUPUJCIE JE U MNIE…
Po zbudowaniu PAŁACU Pelops przyjął wezyra hyksoskiego Egiptu Józefa, z którym podpisał konwencję na dostawy do Egiptu Żelaza i Stali Śląskiej za Wagę Miedzi, które Żydzi rozprowadzali w całym pasie zwrotnikowym za Wagę Złota.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-11-19 (Niedziela) @ 11:35:28
https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/4643-tylko-u-nas-niemcy-chca-zwrotu-gdanska-sprawa-jest-powazna//

Niemcy pchają się do Gdańska z FEKALIAMI PRUSKIMI I HITLEROWSKIMI. To jak z Wygnaniem mnie przez prezydenta Sadata, który zapłacił za to GŁOWĄ, bo wycofałem mój kapitał egiptologiczny do Izraela, gdzie miałem Świątynię Salomona, o której Żydzi NIE WIEDZIELI a reprezentowanie mnie w Egipcie powierzyłem Francuzom. Ci dostali zaraz Zajoba, bo takiego Bogactwa Egiptologicznego NIE WIDZIELI. – Ale Niemcy dostali WIĘKSZEGO, bo zrekonstruowali ogłoszoną przeze mnie Ptolemejską Aleksandrię na fundamentach RZYMSKICH.
Przypominam, że Wspaniały Gdańsk zbudował pociot Pana Oceanów POSEJDONA z Poznania AJGIALOS-OGIGES dla metalurgii Kaszubskiej na szwedzkiej rudzie i dostarczanym kanałem Przemysłowym cieszyńskim węglu. Metalurgia ta była ODPOWIEDZIĄ na zbudowaną przez Asklepiosa ze Lwowa metalurgię Powiślańską, na szwedzkiej rudzie i sokalskim węglu z ośrodkiem w Brammnem-Toruniu.
Ponieważ starożytny port gdański Nie Starczał dla eksportu Żelaza Kaszubskiego to zbudowano port KILKAKROTNIE większy w Pucku, który opuszczono po zburzeniu Kanału Przemysłowego przez Hunów.
Po RZEZI i spaleniu Gdańska przez Krzyżaków zapanowała Wielka Drożyzna żywności w Europie Północnej i Zachodniej, która utrzymała się na skutek ceł krzyżackich na zborze ukraińskie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-11-25 (sobota) @ 09:24:36

https://marucha.wordpress.com/2017/11/23/aleksandr-dugin-herman-wirth-runy-jul-i-arktyczna-ojczyzna/
„3. http://www.wandaluzja.com said – 2017-11-24 (piątek) @ 09:10:12
Ja zaczynałem od Wirtha. Wirth opanował KILKASET języków, Mickiewicz kilkadziesiąt a Aleksander Humboldt „mniej od Mickiewicza”. Wirth szukał mitycznej HIPERBOREI, którą ja znalazłem po frazie TAM, GDZIE ŁABĘDZIE ŚPIEWAJĄ, co mogło być tylko Nowogrodem Wielkim. CEGLANY Nowogród zbudował zaś Apis, którego wysłał tam jego dziad, Innachos z Wrocławia, by zbudował ośrodek handlu bydłem pontyjskim i przywiódł mu Białe Tury, z których wyprowadzono bydło holenderskie. Białokamienną Moskwę zbudował wcześniej, prawdopodobnie w tym samym celu, grecki nóg Prapoczątku Jur-Uranos z Krakowa.
Hipotezie Wirtha ZAPRZECZYŁ Werner Sombart, wykazując, że Nordycy nie byli autochtonami skandynawskimi, bo pojawili się tam z kulturą MEGALITYCZNĄ. To dało asumpt spekulacjom ŚRÓDZIEMNOMORSKIEJ genezie kultury megalitycznej. To zdezawuowałem ja AMERYKAŃSKĄ genezą Megalitycznych Kultur Żeglarskich, co zostało potwierdzone przez Greków i Rosjan znalezieniem MEGALITÓW na Bahamach – niewątpliwie starszych od Zachodnioeuropejskich i dużo starszych od Bliskowschodnich.
Wirth ANALIZUJĄC nazwy środkowoeuropejskie doszedł do wniosku, że Grecy przybyli do Egei z terenów na Wschód od Odry a Italikowie w Apeniny z terenów na Zachód od Odry. Ja to POPRAWIŁEM, że Hellenowie pochodzili znad Wisły a Italikowie znad Renu. Potem okazało się, że Italików przywiódł w Apeniny ODYSEUSZ po Wojnie Trojańskie a Greków na Peloponez prawdopodobnie w’OJNOAMES? Z Bratysławy.”

Nikt jednak nie zwrócił na uwagi na mój wpis, może z racji, że Najwspanialsze megality są w Rosji? O ile WAPIENNE triolity w Baalbek mają do 1.000-1.500 ton to w Południowej Rosji BAZALTOWE bloki o wadze 3.000 ton są POWSZECHNE.
Z uwagi na niewątpliwe Powinowactwo krypty Grobów Królewskich na Wawelu z kryptą Waleski Złotowłosej w katedrze wrocławskiej wezwałem Bundestag, który finansował odbudowę krypty II katedry wrocławskiej przez konto na MOJE Nazwisko. Bundestag przyglądał się temu uważnie, ale został rozgromiony przez BISKUPKI: http://www.wandaluzja.comhttp://www.wandaluzja.pl// wobec czego sprawę ZAŁATWIŁ kanclerz Kohl PIENIĘDZMI dla Gulbinowicza, Świechowskiego i Innych w intencji wpisania mnie na listę Oszustów Światowych dla ZATUSZOWANIA Satelitarnej Detekcji Złota.
Według mnie Waleska uznała budowane na Wawelu mauzoleum zabitego przez Tyfona z Pragi Gereona (katedra św. Gereona) za zbyt Skromne i odesłała warsztat budowlany do Kamienia Pomorskiego a ojcu wzniosła OBECNĄ katedrę wawelską. Krypta Grobów Królewskich została jednak PRZEPALONA więc otynkowano ją, natomiast IDENTYCZNA krypta Waleski w katedrze wrocławskiej jest pięknie zeszklona fosforem z Annopola.
To dało nową technikę w postaci LEJZNY, która można było odlewać megalityczne bloki Poligonalne i SZKLIĆ zamki lordów piktyjskich (szkockich), którzy pływali na Śląsk po Żelazo i Stal, które dostarczali do Iberii, Berberii i na Maltę. Nie mam odwagi twierdzić, że olbrzymie bazaltowe megality rosyjskie też są tej techniki, bo wydają mi się STARSZE, ale proszę mieć to na oku.
Krypta Grobów Królewskich jako locum dla KILKUDZIESIĘCIU sarkofagów jest Pożałowania Godna, bo była budowana dla JEDNEGO. Byłem tam i więcej tam nie będę. Jedynym wyjściem jest odbudowa Gargamella, gdzie nie będzie ciżby i duchoty dla Setek Tysięcy czy Milionów rocznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-11-27 (poniedziałek) @ 07:31:18
http://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/inwazja-turyst%c3%b3w-w-wenecji-mieszka%c5%84cy-protestuj%c4%85/ar-BBFDNap?li=BBr5MKa&ocid=iehp//

Od roku 1401 signoria wenecka urzędowała w w Pałacu Dioklecjana w Splicie, co trwało do oddania Dalmacji Austrii przez Napoleona. Przy ewakuacji ZNISZCZONO pałac Dioklecjana wywożąc wspaniały wystrój i wyposażenie złotnicze do Wenecji. Ja podjąłem się – w przypadku ODBUDOWY pałacu Dioklecjana – uzyskania dokumentacji oryginalnej architektury WNĘTRZ i wyposażenia złotniczego Pałacu.
W przypadku zaniedbania budowy kopii Wspaniałej Wenecji jako POMNIKA Kultury Węgierskiej nad Balatonem można to uskutecznić w Splicie, w czym też byłbym pomocny, gdyż TYLKO JA mogę uzyskać kompletną dokumentację – jako wnioskodawca moskiewsko-warszawskiej techniki Ratowania Wenecji.
Wnioskowałem też Odbudowę Pałacu Nestora w Pylos na Peloponezie. Pałac ten – najwspanialszy z pałaców mykeńskich – nazywa się oficjalnie Pałacem Nestora. Nestor był ojcem Palamedesa, KRÓLA SŁOWIAN, który został wybrany przez Radę Wodzów WODZEM Wprawy Trojańskiej, ale zrzekł się funkcji na rzecz Agamemnona.
Ponieważ Palamedes został zamordowany to pod Troję przybył Nestor-Nauplios-NEPTUN czyli Król Mórz, który wszczął śledztwo w/s śmierci syna. Okazał się genialnym śledczym, gdyż ostrzegł Diomedesa, że Odyseusz ma zamiar go zamordować, i wkrótce potem Diomedes prowadził przez obóz nagiego Odyseusza płazując go mieczem a obaj oskarżali się wzajemnie o ZAMORDOWANIE PALAMEDESA.
Król Mórz Nestor-NEPTUN – nie mylić z Panem Oceanów Posejdonem z Poznania – był apanażowym księciem Chrobatu-Strzegomia, gdzie produkowano STAL dla Małej Wenedy WENECJI, której namiestnikiem był Nestor-Neptun. Był to tak dobry biznes, że wyniósł Palamedesa na Króla Słowian.
Palamedes urzędował w Pałacu PELOPSA z Poznania na Pylos, czyli onym Pałacu Nestora, gdyż CELEM Palamedesa było Zniszczenie Troi na Złotym Rogu i Imperium Hetyckiego w Azji Mniejszej, w czym posłużył się Atrydami ze Sparty i Myken oraz Aleksandrem-Parysem z Troi i Achillesem z Pragi. Z tej racji wnosiłem o ODBUDOWĘ Pałacu Pelopsa i Hipperdamei w Pylos przez UAM, gdyż trasa jachtingowa Pylos-Split-Wenecja byłaby Najlepszym Biznesem na Świecie i przedłużeniem Skandynawskiego Raju na DUNAJU.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-11-27 (poniedziałek) @ 10:10:54

Trwa ODBUDOWA Wandaluzji jako http://www.wandaluzja.pl i http://www.forum.wandaluzja.pl. Majstrując przy tym Wyskoczyło mi NIEMIECKIE Forum Wandaluzji, z serwerem w Hesji, które zacząłem czytać i nieopatrznie zamknąłem a potem już odnaleźć nie mogłem. Moim zdaniem to jest działalność KRYMINALNA, która tłumaczyć można tylko wpisaniem mnie przez Niemców na listę Oszustów Światowych za OSZALBIERZENIE Niemców na 8 mld DM ???
Jeden napisał mi, że jest JEDYNYM tłumaczem SĄDOWYM Wandaluzji w USA. Żydzi zaskarżyli Rząd Polski za Wandaluzję, ale sąd amerykański oddalił sprawę żądając oskarżenia IMIENNEGO, na co nie odważyli się. Rząd Polski mają w Kieszeni więc mogą go SKARŻYĆ.
Białczyński ogłosił ANGIELSKI prospekt Wandaluzji z Cennikiem: http://wandaluzja.com.ourssite.com// Przy okazji chciałbym nadmienić,że nie podoba mi się implikowanie pod formą WANDALUZJI wartościowego skądinnąd artykułu: WIELKIE RONDELE LĘCHÓW LENDZIELSKICH: https://rudaweb.pl/index.php/tag/wandaluzja/ Te drewniane RONDELE, z których największy w Polsce jest w Pietrowicach Raciborskich, są datowane dendrologicznie – a więc Dokładnie – na 4900-4550 p.n.e. i uważane SŁUSZNIE za pierwowzór angielskiego STONEHENGE. W Polsce były też KAMIENNE kromlechy jako Świątynie Astronomicznie, ale przetrwać Nie Mogły z powodu Głodu kamienia budowlanego, którego w Anglii jest sto razy więcej. Jeśli się datuje Pierwowzory na 4900-4550 p.n.e. to nie można datować NAŚLADOWNICTWA na rok 2450 p.n.e., gdyż jest to, według Drewnianego Stonehenge, data OSTATNIEJ wymiany pali, które korodowały i co kilkadziesiąt lat trzeba było wymieniać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 12:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-12-02 (sobota) @ 10:02:28

KATEDRA W IMPERIALNEJ BYDGOSZCZY na zamku Biskupim

Do budowy KOLEI ŻELAZNEJ najważniejszym ośrodkiem śródlądowej handlowej żeglugi europejskiej był BERLIN – skąd Berlinki, które Polacy nazywali SZKUTAMI. Najstarsze historycznie szkuty mamy na rycinie BERLINKI NA ŚLUZIE STAROMIEJSKIEJ WE WROCŁAWIU, opatrzonej ROKIEM 1242. Po lewej jest PŁONĄCA kopia Pałacu Wielkiego Mistrza w Malborku, którą ROZEBRANO z Zamkiem Królewskim jako SPRZECZNĄ z prawem magdeburskim Cytadelę. To nie był Historyczny PAŁAC KRÓLEWSKI Henryka I Brodatego, gdyż ten był kopią paryskiego LUWRU w Strzegomiu – dla OBRONY Śląska przed Świnkami w Świdnicy i Czechami – który Austriacy i Prusacy przebudowali na Twierdzę przez ZAKOPANIE.
Gdy feudalna Europa Nie Zgodziła Się na zlokalizowanie Stolicy Państwa Krzyżackiego w Prawobrzeżnej Wenedzie-Bydgoszczy to Jan Luksemburski ZBURZYŁ Wenedę, na miejscu której powstała Kurna Bydgoszcz. Weneda była bowiem EUROPEJSKIM centrum żeglugi Śródlądowej, czyli Berlinem do KWADRATU, co kwalifikowało ją na stolicę Zjednoczonej Polski, która tak jak w Wojnach Imperialnych XIX Wieku liczyła się. Z tego zdawano sobie sprawę już w Starożytności, o czym świadczy zburzenie przez Hunów kanału Przemysłowego zwanego Szlakiem Bursztynowym Bydgoszcz-Sosnowiec, co zbankrutowało metalurgię Kaszubską z Puckiem jako portem KILKAKROTNIE większym od Średniowiecznego Gdańska, gdyż Wandalom po rozgromieniu Hunów metalurgia Powiślańska WYSTARCZAŁA.
Jest Pytanie: GDZIE była zburzona przez Jana Luksemburskiego katedra bydgoska? bo ja na śpiewy jezuickie: W TEJ WSPANIAŁEJ KATEDRZE BYDGOSKIEJ nabrać się nie dałem, bo ta nadawało się na Kurnik a nie Katedrę. Zamek Królewski mógł być na Fordonie, gdzie jest WIĘZIENIE pruskie, ale zamek Biskupi MUSIAŁ być na Wyspie Młyńskiej, gdzie musiała być katedra.
Mam tu dobre karty: Gdy Polacy zaczęli się interesować zamkiem PIEŃ w prawobrzeżnej Bydgoszczy jako PRZEDKRZYŻACKIM to Niemcy zamek rozebrali a cegłę wywieźli Wisłą, co w końcu XIX w. było BARBARZYŃSTWEM. Gdy polscy archeolodzy odkopali na zamku Biskupim rotundę Romańską to stwierdzili nawierty macką archeologiczna, czego Niemcy w sprawozdaniach archeologicznych nie odnotowali. Na UWr Profesor Kutzner powiedział o tym w obecności Profesora Dziurli: ONI NIE CHCIELI I NIE CHCĄ WIEDZIEĆ, bo potrzebna im jest ziemia Bez Historii.
W związku z mą Funkcjonalną Chronologią Architektury Niemieckiej Niemcy UKRYLI katedrę bydgoską, jak zamek Seta Geba-Kurnisowicza w Opolu przez ABSURDALNIE zlokalizowanie t\am budynków Rejencji. W tym wypadku nie chodziło tylko o Małpią Złośliwość Antypolską, ale też Otrucie USA techniką otrucia Rosji i Francji Troją Schliemanna, czego dokonała Angela Merkel wpisaniem mnie na listę Oszustów Światowych.
Gdy wiadomo było, że ja znajdę POSZUKIWANĄ katedrę bydgoską to zaproponowani Knechtom bydgoskim zbudowanie NAJWIĘKSZEJ OPERY NA ŚWIECIE za niemieckie pieniądze. Operę tą zlokalizowano na Zamku Biskupim NA FUNDAMENTACH ROZEBRANEJ PRZEZ JANA LUKSEMBURSKIEGO WSPANIAŁEJ PROWIDENCYJNEJ HAGIA SOPHII BEZ BADAŃ ARCHEOLOGICZNYCH, na wzór której Kar-k’Orfeusz zbudował Eurydyce mniej wspaniałe mauzoleum w Troi na Złotym Rogu, które znamy jako HAGIA SOPHIA.
Według amerykańskiego archiwum Izaaka Newtona to Sezostris III, który wbijał egipskie słupy graniczne nad Indusem i Wołgodonem, kazał skopiować Mauzoleum Eurydyki na egipską świątynię Imperialną w Jerozolimie, ale OBRAŻENI na Egipskie Słupy Graniczne na Wołgodonie Ariowie z Asgardu-Kijowa stali zbrojeniowej z Kielc nie przysłali, wobec czego Sezostris kazał wyrabować ją z mauzoleum Eurydyki, którą zastąpiono PRZYPORAMI.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 12:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

69. Zdzicho said - 2017-12-02 (sobota) @ 13:52:34

Kamieniołom Liban w Krakowie jak i tzw. Park Bednarskiego, są olbrzymimi wyrobiskami sięgającymi czasów prehistorycznych. Badacz struktury kamieni dr Franc Zalewski pokazał, że przy wydobyciu głazów stosowano tam techniki, które obecnie nie są już znane. Świadczą jednak o wysoko rozwiniętej technologii wiertniczej. Wyższej, niż obecna. Stosowano metodę rozłupywania skały przy pomocy wierteł otworowych tworzących trójkątne otwory o dużych długościach, których stosowanie powodowało rozłup skał w trzech kierunkach. Tak czy inaczej, te kamieniołomy porzucono bardzo dawno. Wydobyto jednak olbrzymią masę kamieni, które nie wiadomo gdzie i w jakim celu wykorzystano. Moje podejrzenia skierowałem patrząc na mapę miasta Krakowa i okolic, rozpatrując kilka miejsc splantowanych do dzisiaj. Oczywiście trzeba by się zastanowić, co to była za budowla. Tutaj wykorzystano jakby dwa rodzaje wapienia. Możliwe, że wapienie te mając właściwości o cechach na tyle odmiennych czy to fizycznych, chemicznych, czy innych, powodowały w ich wzajemnych relacjach zjawiska np. elektryczno- magnetycznych, kondensowania energii. Jak mogłaby wyglądać taka budowla. Od razu pojawiają się skojarzenia z dużymi Piramidami w Egipcie, w Giza. Ale czy mogłaby być także w Krakowie? A może ta budowla tu nadal jest. Ukryta. Może była budowana zamiast w górę, w dół. Odwrotnie. W starych legendach istniała słynna wieża Babel. Nie można jej obecnie umiejscowić. Musiała być ogromna. Czyżby budowano ją w Krakowie. Gdzie? Oczywiście Babel kojarzy się z Wawelem. W zapisie bukwami. Gdzie jeszcze mogłaby być zbudowana? Rynek Główny, boiska Korony w Parku Bednarskiego, Na terenie Lasu Wolskiego- ZOO, Błonia? Te ostatnie także mogłyby być brane pod uwagę, ponieważ do dzisiaj nie można tu budować. A co się stało z tymi kamieniami po rozbiórce wieży Babel. Czyżby wykorzystano je gdzieś indziej. Ze względu na specyficzne właściwości mogłyby być wykorzystane do podobnych celów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 1:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-12-03 (Niedziela) @ 00:46:43
Ad. 55, 69:

Co to była krakowska wieża BABEL? Według mnie była to zbudowana przez Seta, męża Semiramidy, kopia latarni FAROS w Aleksandrii – skąd FAROS proboszcz farny. Fara to nazwa kościoła garnizonowego lub milicji miejskiej, którego proboszcz musiał być kapelanem czyli odbyć służbę wojskową.
Ważne jest to, że KILKA kamieniołomów krakowskich opuszczono RÓWNOCZEŚNIE. Głoszono, że z kamieniołomów tych czerpano wapień na budowę Twierdzy KRAKÓW, ale wapno i cement dowożono z cementowni JAWORZNO – jednej z najstarszej, największej i najnowocześniejszej w Europie, którą zamknięto dopiero za Gierka.
Doktor Franc Zalewski obliczył, że kamieniołomy krakowskie eksploatowano i ZAMKNIĘTO 7 tysięcy lat temu, co ja wiążę z budową przez Ajgialosa-Ogigesa Wspaniałego Gdańska i Imperialnego Borodzieja-Wenedy-Bydgoszczy. Po zbudowaniu Kanału Przemysłowego Sosnowiec-Bydgoszcz kamieniołomy krakowskie utraciły sens, gdyż lepszy i tańszy wapień był w CHRZANOWIE.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 1:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-12-04 (poniedziałek) @ 07:19:13
https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/tag/krypty-krolow-lechii-na-lysej-gorze/

Zmam tylko JEDNĄ analogię do Grobów Królewskich w Górach Świętokrzyskich. Jest to PODZIEMNA bazylika Porta Maggiore w Rzymie. Ja datuję w Wandaluzji podziemną Porta Maggiore na grobowiec króla Egejów OZYRYSA, którego mumię Izyda wywiozła do Egiptu. Mógł to być jednak grobowiec dziada Ozyrysa PROMETEUSZA z Palermo, który wyprawił się do Bohemii za Isterem-Dunajem dla zdobycia metalurgii brdneńskiej, skąd wypędził Trytona i wziął do niewoli Chejrona – budowniczego STONEHENGE – którego uśmiercił na zamku CHOJNIK. Został jednak wzięty do niewoli przez Pana Oceanów POSEJDONA z Poznania, który kazał go przykuć do pręgierza na Chojniku w miejsce Chejrona.
Wszystko wskazuje na to, że po śmierci Prometeusza włoscy Egejowie zawarli Pokój z Hellenami, którzy wydali im ciało Prometeusza a ci w Dowód Pojednania zbudowali swemu herosowi TAKI GROBOWIEC jak w Górach Świętokrzyskich ???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Sty 09, 2018 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2018-01-09 (wtorek) @ 08:53:06
https://www.tajemnice-swiata.pl/wielki-mur-chinski/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_Mur_Chi%C5%84ski//

NAJSTASZE linie Wielkiego Muru wcale nie są w terenie Górzystym, ale dużo dalej na Północ od linii Marszałka Meng Tiana, na RÓWNINNYCH stepach i pustyniach Mongolii Północnej. Czasami są tak równe jakby zostały wytyczone LINIJKĄ a duża ich część została wykorzystana na DROGI kołowe, który to proceder trwa Do Dziś.
Ponieważ Rosjanie UPIERAJĄ SIĘ, że Najstarsza Mury w Mongolii miał blanki Na Południe, co zdaje się być DOWODEM, że Mury Mongolskie zostały zbudowane przez jakiś Imperializm Syberyjski, a w Niemczech spotkałem nawet nazwę MURY CZYNGIS CHANA, to trzeba zwrócić uwagę, że ŚREDNIA szerokość murów wynosiła 6,5 metra, co kwalifikowało je na DROGI KOŁOWE.
Większą szerokość miały mury obronne Pekinu, które komuniści rozebrali Na Autostrady, co datuje je PRZED Upadkiem Kartaginy, która została zdobyta Dlatego, że nie można było Ostrzeliwać muru od wewnątrz gdy wdarli się nań Rzymianie. Wobec tego mury obronne Aleksandrii zbudowano Dla Ostrzału Od Wewnątrz. Było pytanie, DLACZEGO mur obronny, który łączył Ateny z Pireusem istniał tylko tylko na linii Południowej? – Otóż dlatego, że była to Droga Forteczna, po której jeździły wozy i galopowała kawaleria.
W takim wypadku – jeśli Rosjanie mają rację – to pierwotny Mur Mongolski zbudowała kultura trypolska jako drogę Kołową dla Żelaza Powiślańskiego, gdzie był optymalny mariaż rudy szwedzkiej z węglem wołyńskim. Żelazo powiślańskie mogło płynąc do Jeziora Aralskiego, a nawet w górę Syr-darii, a potem być niesione prze baktriany, które są najlepszymi tragarzami, do Mongolii.
Wygnani przez Ariów z Kijowa Tocharowie poszli do Dżungarii nie bez kozery. Zdaje się, że to oni zmienili transport żelaza z wielbłądziego na WOZOWY, co wymagało Budowy Dróg, które budowali jako FORTECZNE. Wozy były ciągnione przez MUŁY.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Sty 12, 2018 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=InYKN7pXm-k//
https://www.youtube.com/watch?v=n12s2W-Zo3E//

Paweł Szydłowski cytuje zapis wczesnośredniowieczny, że PRZODKAMI WSZYSTKICH GERMANÓW BYLI AWAROWIE. To jest Nonsens, gdyż Wczesnośredniowieczni Awarowie zostali sprowadzeni przez dyplomację bizantyjską DLA uwolnienia Konstantynopola OD OBLĘŻENIA przez Wandalów Afrykańskich pod wodzą Moskwy i Rusa.
Badanie grobów awarskich na Węgrzech wykazało „śladowe” domieszki mongolskie – jakby Awarowie nie żenili się z Turczynkami? Wytłumaczyłem to tym, że Mongolscy Awarowie pochodzili od zesłanej KARNIE do Mongolii armii Łużyckiej, która nie zdobyła KONTRYBUCYJNIE Kurska w ciągu 2 lat, wobec czego Wandalowie zesłali ich karnie do Mongolii a zdobycie Kurska zlecili narzeczonemu Wandy, królowie Longobardów, RYDYGIEROWI.
Otóż kagan turecki napisał w końcu VI w. do cesarza bizantyjskiego, że Łużyczan nazywano w Mongolii od PRZESŁAWNYCH AWARÓW. – Na terenie Polski pałęta się zaś starożytna nazwa AVARIS, ale nikt nie wie, gdzie ten Avaris był? więc odnosi się ją do Cieszyna.
Wykazałem, że Polski Avaris nie miał nic wspólnego z Cieszynem. Była to HYKSOSKA nazwa KAIRU nad Nilem, przyniesiona do Polski przez Seta Ptolemeusza, męża Semiramidy Grakchówny. Ponieważ Seta mierził stary pałac królewski w Łęczycy – obecnie WIĘZIENIE – to zbudował w Koninie kopię Pałacu Ptolemeuszy w Aleksandrii i nazwał ten Konin Kairem-AVARISEM, gdyż po zbudowaniu tamy kojarzył się widokowo z Kairem – skąd Awarowie jako PRZODKOWIE WSZYSTKICH GERMANÓW.
Ten Kair-AVARIS znany jest historycznie jako SETIDAWA czyli Setowe Dziwo, gdzie był zamek KASZUBY, który ja identyfikuję z Arsenałem Rzeczpospolitej, który wysadzili Szwedzi i rozebrali Prusacy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 42, 43, 44  Następny
Strona 37 z 44

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group