Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Średniowiecze
Idź do strony 1, 2, 3 ... 42, 43, 44  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9783
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sty 02, 2008 6:51 am    Temat postu: Średniowiecze Odpowiedz z cytatem

Dariusz Baliszewski, ŚWIĘTY BISKUP I PRZEKLĘTY KRÓL – Bolesław Śmiały odbudował w kraju chrześcijaństwo, wygrał wojny z Czechami, podporządkował Polsce Ruś. To jemu należy się tytuł Odnowiciela, Wprost, 6 I 2008, s. 86-88

DB pisze, że gdy otworzono grobowiec Bolesława II w Osjaku, to znaleziono w nim kości KOBIETY – prawdopodobnie Irinburgii, żony węgierskiego założyciela klasztoru. Ja nie jestem tym zdziwiony, gdyż uważam, że sarkofag króla został złupiony przez Szwajcarów i jest obecnie w klasztorze St-Maurice nad szwajcarskim Rodanem. Do takiego wniosku skłonił mnie CZESKI wniosek, że sarkofag św. Zygmunta jest z tego warsztatu, co herma św. Zygmunta w Płocku, która przestawia Bolesława II.
Zgrzyta tu łączona z tym warsztatem herma Karola Wielkiego w Akwizgranie. Herma ta jest jednak podobna do Karola Wielkiego jak pies do kota, z której to racji uznałem ją za Fryderyka II Hohenstaufa, po założeniu protezy zębowej z rogu nosorożca. Herma i sarkofag św. Zygmunta powinny być wykonane w węgierskim Wiedniu, który w r. 1192 wraz z Ryszardem Lwie Serce został sprzedany przez templariuszy Niemcom – co zapoczątkowało SZKOŁĘ ZŁOTNICZĄ SZTAUFÓW. Na sarkofagu św. Zygmunta jest portret Anastazji Bolesławowicowej, wdowy po historycznym Hamlecie, Mieszku.
DB eksponuje zapis Galla Anonima: „Na koniec biedna matka, gdy w urnie składano szczątki nieodżałowanego chłopaka, przez godzinę trzymaną była jako umarła, bez ducha i życia zaledwie po godzinie przez biskupów ocucona została wachlarzami”. DB wnosi z tego, że „zgładzony trucizną” Mieszko Bolesławowic został SPALONY jako heretyk – co miało spotkać też jego ojca. DB argumentuje to, że gdy do Rzymu przybyło poselstwo Jaropełka w sprawie KATOLICKIEGO chrztu podbitej przez Bolesława II Rusi to ten BYŁ TEMU PRZECIWNY. Bolesław II został otruty w węgierskim wówczas Villach, strzegąc Włoch przed cesarzem Henrykiem IV, który po wygnaniu przez Polaków i Rusinów do Canossy spacyfikował już Niemcy.
DB pisze, że niemiecki kronikarz Lambert napisał: „książę polski, który przez wiele lat płacił daniny królom teutońskim i którego państwo już dawno przez dzielnych Teutonów zostało podbite i zamienione na prowincję, nagle wzbił się w pychę, przywłaszczając sobie godność i tytuł królewski, włożył sobie koronę i w sam dzień Bożego Narodzenia (1076 r.) przez 15 biskupów został namaszczony”. Ponieważ w Polsce nie było 15 biskupów więc powinni to być też biskupi PRAWOSŁAWNI.
Lampert z Hersfeldu jest kronikarzem „stronniczym”. Chodzi mu prawdopodobnie o Trybut Śląski, który Polska płaciła w l. 1050-70. Po ucieczce rycerstwa wielkopolskiego z Kazachstanu na skutek pogłoski o śmierci króla podczas powrotu z Chin w r. 1068 w burzy śnieżnej w Pamirze, Henryk IV zhołdował Miśnię, a na krzyżówkach miśnieńskich był oparty system monetarny Polski – czyli że w l. 1068-71 trybut cesarzowi płaciła Miśnia. W r. 963 Mieszko I, który po bitwie nad Regnicą w r. 955 ogłosił się Protektorem Połabia, zawarł pokój z cesarzem, odstępując cesarzowi Lubuszę-Berlin. Na mocy pokoju Wichman jako jarl Jomsborga na Woliniu rozgromił Duńczyków na Bornholmie – ale Harald Sinozęby złożył hołd Ottonowi Wielkiemu a Wichaman z wielkimi siłami najechał Szczecin. Wobec tego Mieszko, który wysłał kawalerię z pomocą Prawdzicom w Chinach, którzy dzięki temu utworzyli CESARTWO SUNG, uznał się trybutariuszem cesarza DO RZEKI WARTY, co było głównym powodem aliansu matrymonialnego z Czechami.


Ostatnio zmieniony przez Tell dnia Nie Lip 20, 2008 12:10 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9783
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek Skalski, MOSKWY PALENIE I DOBYWANIE, Najwyższy Czas, 26 I 2008, s. XLIV-V

Na plafonie zamku zamku Biskupiego w Kielcach jest obraz Pożar Moskwy – ale nie wiem o jaki pożar tu chodzi, gdyż Litwini i Polacy Moskwy z premedytacja nie palili. MS pisze, że Olgierd wyprawiał się na Moskwę 3 razy, aż zdobył ją, spędzając tam 8 dni, do zawarcia pokoju z Dymitrem Dońskim, od którego wziął wielki okup. Kronika białoruska pisze, że wypowiedział przy tym słowa: „Chociaż Ja pogodzę się z Tobą, chcę zachować sławę, że dzidą moją dotknąłem murów Moskwy”, po czym podjechał do muru, na którym stał Dymitr, i dotknął swą włócznią. To powinno być w r. 1372 przy OBECNEJ Bramie Spasskiej, jako UKŁON wobec Dymitra, gdyż Olgierdowi nic na głowę nie spadło.
Dymitr wyszedł z tej kapitulacji obronną ręką, gdyż złożył hołd Ludwikowi Węgierskiemu, który usunął z Bułgara Wielkiego (Kazania) Tatarów, a potem dopomógł Dymitrowi rozgromić Złotą Ordę na Kulikowym Polu. Gdy jednak Polacy i Węgrzy pognali za Mamajem, który flotyllą ewakuował swój skarbiec na Krym, to nie interweniujący w bitwie ze strachu przez Polakami i Węgrami Jagiełło, napadł na Dymitra, odebrał mu łupy i osadził w Moskwie swego wojewodę. Z tej racji najazd na Moskwę Tochtamysza, który zastąpił w Wołgogradzie Mamaja, był aktem ANTYLITEWSKIM.
Tochtamysz został rozgromiony przez Timura Kulawego więc uciekł do Polski oddając jej Moskwę a Timur wyprawił się do Indii. W Krakowie doszło do walki między stronnictwem ugodowym wobec Timura o jemu wrogim. I. przewodziła Jadwiga a II. Jagiełło, który twierdził, że podbój przez Timura Indii zapewni mu WYPŁACALNOŚĆ, wobec czego sięgnie on po Moskwę i Kijów. Do bitwy z Timurem Młodszym doszło nad Worsklą w r. 1399, w Połtawie. W trakcie bitwy, gdy poległo 72 książąt ruskich, Szczukowski zamordował reprezentującego Jadwigę Spytka i poprowadził atak na zwycięskich Tatarów, dzięki czemu Timur Młodszy dostał się do niewoli. To zmusiło Timura do ewakuacji Indii i Iranu oraz zniweczyło jego plany dynastyczne. Timur zrazu zwrócił się przeciw Polsce, zdobywając Moskwę i Smoleńsk, ale wobec zagrożenia przez Bajazyda Błyskawicę uznał granicę na Donie, choć Polacy Timura Młodszego nie uwolnili, co spowodowało podział Ordy Uzbeckiej.
Miejsce Uzbeków zajęli jednak rozgromieni przez Timura Osmanowie, którzy po rozgromieniu Polaków na Krymie w r. 1475 zhołdowali Powołże. W ten sposób powstało SUPERMOCARSTWO, któremu przeciwstawić się mógł tylko sojusz niemiecko-polski. Karol V myślał, że POMAGAJĄC Turkom w podboju Mołdawii zmusi Polaków do wycofania się z Turyngii, ale Polacy woleli bronić Turyngii niż Mołdawii, i zapłacili Sulejmanowi kontrybucję. Wszyscy ZDURNIELI, ale była to gra na tureckich marzeniach o Atlantyku, bo gdy Sulejman – przekonany że sterroryzował Polskę – obległ Oran to armia z Turyngii poszła na Powołże, co było fundacją Mocarstwowej Rosji. MS pisze, że przed zniszczeniem Moskwy przez Tatarów w r. 1571 liczyła ona sto tysięcy mieszkańców – gdy najludniejsze miasto Rzeczpospolitej, Gdańsk, 40 tysięcy.
Sulejman musiał ratować protestantów niemieckich więc uznał zabór Powołża za zamach Iwana IV na Kijów podczas traktatowej wyprawy z pomocą Polakom na Krymie. Zamach się nie udał więc Iwan dostał się pod protektorat turecki, narzędziem czego była Opryczna, uważana za najokrutniejszą policję polityczną w historii. W ten sposób miast Rosji Mocarstwowej, mającej zastąpić Polakom Niemców, powstała Rosja MARTYROLOGICZNA. Ta Rosja skończyła się, gdy Polacy – ganiając za oprycznikami – osadzili na Kremlu więzionych w Malborku Romanowów, ale postopryczna przewiozła wielki skarbiec Iwana Groźnego do zdobytej przez Turków Odesy. Turcy chcieli bowiem stworzyć państwo żydowskie na Ukrainie, w czym im pomagał Kardynał Richelieau.
W r. 1660 Jurko Bohun skapitulował kozaków przed Janem Kazimierzem, co umożliwiło wyprawę na Moskwę, gdzie BABY OTWORZYŁY BRAMY. Należy to łączyć z Buntem Miedziowym, czyli powstaniem przeciw największemu oszustwu finansowemu w historii, czego pamiątką są talary z kontramarką 1655 oraz NOMINALESY. Ponieważ Białoruś została wyludniona przez okupację rosyjską więc trzeba było przeprowadzić repatriację, czasem z Syberii.
Jeszcze ciekawsza od propozycji Richelieau była Rada Królewska na wieść o buncie Doroszenki, który widocznie przestraszył się smażenia jezuitów. Król zadał pytanie, CZY TURCY KIJÓW ZDOBĘDĄ, co Rada uznała za pewne. Wtedy zapytał ALE CZY UTRZYMAJĄ, na co Koryciński: UWAŻAM, ŻE PRZY POMOCY PYSZNYCH HAREMÓW UTRZYMAJĄ. Gdy inni zgodzili się z tym to król powiedział: W TAKIM RAZIE TRZEBA KIJÓW DAĆ MOSKALOM – czyli że Mocarstwowa Rosja ZADZIAŁAŁA. Okupacja Rosji przez Jana Kazimierza trwała 5 lat, czyli że dłużej okupował Rosję tylko Krzywousty.
Średniowieczny Kraków został zbudowany przez kontrybucję bizantyjską z r. 1064. W Bizancjum było wówczas 2/3 BOGACTW ŚWIATA, więc miast całować się, wziąć CO ŁASKA i iść do Chin, żeby wyzwalać prześladowanych przez Prawdziców buddystów, można było przy pomocy PROSZĄCYCH O TO Rusinów te bogactwa opanować, a nie zostawiać Wenecjanom.
Białokamienną Moskwę zbudował grecki bóg Prapoczątku Jur-Uranos. Po klęsce z cesarzem Karolem III Grubym nad Liwcem w r. 882 Prawdzice zbudowali w Moskwie KILKANAŚCIE kremlinów, ale po podboju z Samanidami Kazachstanu i wypędzeniu z Bułgarami Węgrów przerwali budowę Moskwy na rzecz Rostowa nad Donem. Wracający z II wyprawy do Chin w r. 1127 Bolesław Krzywousty zaatakował Moskwę od wschodu, ale Prawdzice zawczasu przewieźli swe złoto flotyllą do Rygi, gdzie obronili je przy pomocy Skandynawów. W r. 1169 dokonali okupacji Danii, ale zostali wymordowani przez templariuszy z Bornholmu.
W Moskwie bronił się pobity nad Kałką przez Polaków, Węgrów i Niemców Czyngis Chan, którego uwolnił Ugedej za cenę ewakuacji Chin, toteż moskwianie pamiętając „dobrego dziadunia” ochoczo otworzyli bramy przed Batu Chanem. W Moskwie – dzięki kilkunastu kremlinom – stacjonował Wielki Tumnik, dowódca korpusu okupacyjnego i poborca danin. Ponieważ templariusze ryscy po wykupieniu za złoto Prawdziców Francji chcieli też kupić od Tatarów Rosję, więc Władysław Łokietek i Gedymin wycieli załogi tatarskie, osadzając w Moskwie Iwana Kalitę. To wykorzystali Krzyżacy do aneksji Pomorza Wschodniego, uwalniając się tym od finansowego protektoratu templariuszy. Iwan Kalita podjął budowę Moskwy GOTYCKIEJ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9783
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta Landau, TIMUR I JEGO PAŁAC – Skarby legendarnego władcy Mongołów mogą się znajdować na dnie jeziora w Kirgistanie, Wprost, 10 II 2008, s. 78-80

Timur Kulawy mógł się powoływać na rodowód mongolski, ale był stuprocentowym TURKIEM czy Uzbekiem. Szukanie jego skarbów w jeziorze Issyk-Kul jest nieporozumieniem, gdyż państwo Timura było ORDĄ, co znaczy, że skarbów nie posiadał. Świadczy o tym też to, że budowano TYLKO W SAMARKANDZIE. Mam amerykański Podręczny ATLAS HISTORII POWSZECHENJ, Świat Książki 1998, gdzie na str. 57 są Podboje Timura, 1370-1405. Jego imperium jest na południe od Kaukazu i linii Buzuczi – Jezioro Aralskie BEZ BIAŁEJ ORDY. W Atlasie pisze, że Timur NARUSZYŁ Złotą Ordę.
Wypada to rozumieć, że po bitwie na Kulikowym Polu Polacy i Węgrzy pognali za Mamajem, który ewakuował swe skarby na Krym, gdyż na Wołgograd uderzyli Tochtamysz z Timurem, którzy utworzyli Białą Ordę – od starej polskiej nazwy Wołgogradu Biała Wieża – a Moskwa została zajęta przez Litwinów. Potem Tochtamysz zdobył LITEWSKĄ Moskwę, którą zniszczył ZAKAZUJĄC MIESZKANIA TAM, ale gdy w roku 1391 Timur wyprawił się na Astrachań to Tochtamysz oddał Moskwę Polakom, którzy zwrócili ją Dymitrowi Dońskiemu, obciążonemu przez Tochtamysza NAJWIĘKSZĄ DANINĄ.
Dzięki Polakom i Węgrom, i wielkiej daninie, Tochtamysz obronił Astrachań, która sytuacja powtórzyła się w r. 1395. Tochtamysz znowu wysłał do Timura pod Astrachaniem poselstwo HOŁDOWNICZE. Timur przyjął na rękawicę białozora – gdyż odmowa tego gestu oznaczała wojnę – ale na ptaka NIE SPOJRZAŁ. Tochtamysz groził tym: JEŚLI NIE ODSTĄPISZ OD ASTRACHANIA TO JA WEZWĘ POLAKÓW – wobec czego Timur zadowolił się okupem i poszedł do Indii, podbój których zapewniał mu WYPŁACALNOŚĆ.
Gdy Timur był zajęty podbojem Indii to Tochtamysz uderzył na Azerbejdzan – bastion władzy Timura na Zachodzie. Następca tronu uzbeckiego, Timur Młodszy, skontrował to uderzeniem nie tylko na Białą Ordę, ale i na Litwę, dochodząc do Jelca nad Donem. Główna bitwa rozegrała się na terenie Połtawy – której nazwa oznacza „pole bitwy” - gdzie Timur Młodszy dostał się do niewoli, co ZNIWECZYŁO PLANY DYNASTYCZNE TIMURA. Jest to opłakiwana przez Rusinów i Polaków Bitwa nad Worsklą, gdyż straty były tam bardzo duże.
Muzykolog Adam Kasprzyk mówił, że jego ród pochodzi od Tatarów wziętych do niewoli pod Worsklą przez Spytka z Melsztyna. Jeśli tak to Spytek nie został zabity przez Szczukowskiego – za kunktatorstwo – a został polskim namiestnikiem Białej Ordy? bo są takowe legendy. Podbój przez Timura Indii oznaczał JEGO WYPŁACALNOŚĆ, czyli przekształcenie ordy w IMPERIUM, czego musieli się obawiać Polacy, o czym świadczy też to, że mimo rozmów pokojowych, w trakcie których Uzbecy wycofali się, Timura Młodszego nie uwolniono, pod pretekstem, że Został pokochany przez Polaków. Timur musiał skapitulować z racji „wojny listowej” między Ankarą a Tebrizem, gdzie rezydował po powrocie z Indii, co umożliwiało Jagielle umocnienie się w Wołgogradzie i Astrachaniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9783
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Lut 09, 2008 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jan Kwapisz, BEOWULF – Potwory i Polacy, Mówią Wieki, II/2008, s. 12-17

Hollywood'ski film Beowulf omówiłem na stronie 1. Atlantydy Europejskiej, Czw Gru 06 2007 12:08 am. Zamieściłem to tam, gdyż I część HISTORYCZNEGO Beowulfa toczy się na zamku HEOROT-Gryf na Wałach Chrobrego w Szczecinie, w oczekiwaniu na cesarza Ottona III, który miał otworzyć obchody Milenijne. Impreza została zakłócona wpłynięciem na Bałtyk flot Roberta Złodzieja i Olafa Tryggvasona, którzy są PIERWSZYM POTWOREM. Króla Hrothgara-Chrobrego ratuje z opresji jego szwagier Swen-Beowulf, który gromi Olafa pod Svalbard-Świętowidzem na Rugii.
Umieściłem to w AE, ze względu na genezę Szczecina-Gniezna, gdzie I zamek Trzygława wzniósł Lyrkos, ukochany wnuk Inachosa z Wrocławia, po którego śmierci Lyrkosem opiekowała się jego starsza siostra, Śnieżka z Pragi, dzięki której i Stafylosowi ze Skandynawii udało się pokonać Kara z Krakowa. Działo się to w XXXXVII w. pne. Przydomek Olafa Tryggvason może pochodzić od TRZYGŁAWA, gdzie urzędował jako namiestnik Szczecina.
JK przybliża literackiego Beowulfa do mej interpretacji. Datacja na początek XI w. jest zgodna z mą kwalifikacją, jako pisaną w Poznaniu elegią na śmierć Swena Widłobrodego w r. 1012. Autor musiał się śpieszyć, bo od przybycia synów Swena do wyruszenia ich matki do Anglii mogły upłynąć godziny, wobec czego elegia mogła być pisana w drodze do Londynu. JK pisze, że przed początkiem XI w. nie ma odniesień do Beowulfa w literaturze anglosaskiej i skandynawskiej, ale Profesor Worończak mówił, że jedynym powinowactwem jest Widsith, który wg mnie został napisany przez Czecha, który przybył do Płocka z Judytą Czeską, po czym udał się z poselstwem do Anglii więc powinien się wzorować na Beowulfie. Było to poselstwo o którym pisze Szekspir w Hamlecie, co wyklucza czeskiego Widsitha z autorstwa Amletusa jako archetypu Hamleta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9783
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andreas Ulrich, GIGANT DES MITTELALTERS – Der Staufer Fridrich II., dem jetzt eine umfangreife Austellung gewidmet ist, befluegelte die Phantasie von Zeitgenossen und Nachgeborenen wie kein anderer Herrscher seiner Epoche, Der Spiegel, 7/2008, s. 46-48

Kronikarz z Damaszku napisał o Fryderyku II, że wygląda jak najtańszy niewolnik chrześcijański: mały i rudy, za 10 dirhemów. W Niemczech dowiedziałem się, że chciał wprowadzić reżim haremowy.
Fryderyk II był jednak nie tylko najbardziej wykształconym, ale i najaktywniejszym intelektualnie. W Niemczech rządził, jako Cesarz PRAWEM, ale w południowych Włoszech, gdzie był panem gruntowym, żelazną ręką. Nie wymordował muzułmanów, gdyż byli mu potrzebni przeciw papiestwu, co wygrał, stając się wybitnym cezaropapistą. To umożliwiło mu dokonanie największych spisków antypolskich: Zainstalowanie w Prusach Krzyżaków, dokonanie rękami Czechów zaboru Jesioników śląskich, zorganizowanie zamachu w Gąsawie oraz NIEZROZUMIAŁEJ ucieczki hufca opolskiego pod Legnicą.
Podczas krucjaty przeciw Czyngis Chanowi w l. 1222-25 Polacy złapali króla duńskiego Waldemara II na korespondencji z Czyngisem i wydali go cesarzowi, który obłupił go okrutnie. Nie było to całkiem bezinteresowne, gdyż Polacy odzyskali przy tym okupowany przez Waldemara Szczecin. Równocześnie Czesi i Niemcy zdobyli krwawo Jesioniki Śląskie, gdzie było największe wówczas w Europie złoto przemysłowe i wielkie pokłady saletry, które stały się potem podstawą potęg Czech, Austrii i Prus, a nawet Rosji. Tak powstanie Chmielnickiego jak Potop były skutkiem austriackiego embarga na saletrę, gdyż pod Korsuniem grzmiała tylko artyleria kozacka na saletrze albańskiej a pod Ujściem było tylko 10 beczek prochu. Jeśli dodamy do tego, że rozejm pod Chocimiem podpisano, gdy pozostała jedna beczka prochu to zdamy sobie sprawę ze spisku jesionickiego.
O zamach w Gąsawie oskarżony został Odonicz, któremu Henryk Brodaty anektował za to ziemie na lewym brzegu Warty. To jednak, że Henryk został TYLKO ciężko ranny stawia w podejrzeniu Konrada Mazowieckiego, gdyż 2 oskarżonych o przygotowanie zamachu stracono ZA SZYBKO - żeby nie odwołali wymuszonych na torturach zeznań? Sprawą zaś ucieczki hufca opolskiego zajmuję się od kilkudziesięciu lat, i niczym innym, jak cezaropapistyczną grą Fryderyka II, tego wytłumaczyć się nie da.
NAJCIĘŻSZĄ walkę z jadaczami fekaliów pruskich miałem o Architekturę Sztaufów, którą wygrałem dzięki Ukraińcom. Tłumaczyłem, że architektura Sztaufów to katedra w Mediolanie, fara w Ulm i katedra w Kolonii, której budowę przerwano z powodu klęski Habsburgów i arcybiskupa pod Worringen w r. 1288. Fryderyk II zbierał plony złupienia przez Wenecjan Konstantynopola, co upowszechniło OKULARY – podstawę technologii i cywilizacji alpejsko-nadreńskiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9783
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Mar 17, 2008 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CO DALEJ Z ZAMKIEM KRÓLEWSKIM W POZNANIU? - W ubiegłym roku zamieściliśmy obszerne materiały dotyczące odbudowy-restytucji Zamku Królewskiego w Poznaniu. Sejmik wielkopolski prawie jednomyślnie przyjął wówczas uchwałę potwierdzającą przyznanie 6 mln zł na odbudowę Zamku w wersji historycznej wg projektu inż. Witolda Milewskiego. Wydawałoby się, że sprawa zmierza do szczęśliwego finału, tymczasem okazuje się, że stoi w miejscu; Nasz Dziennik, 17 III 2008, s. 8

Sprawa jest polityczna i KARNA, którą egzekwowałem na najwyższych szczeblach władzy, wobec czego granie wariata jest niebezpieczne. Można tylko podziwiać Prusaków, że im się udało zekskramentować sprawę EUROPEJSKĄ i dać ją do zjedzenia polaczkom, którzy chcą WIĘCEJ. Przypominam, że chodzi tu o zamek ŚLĄSKI, który zbudował Henryk I po aneksji Poznania lewobrzeżnego za rzekomy zamach na niego Odonicza, który wobec tego musiał wybudować sobie PAŁAC na Śródce, który się zachował. Ten zamek był Henrykowi potrzebny, gdyż żył strachem przed Mongołami, wobec czego potrzebował SKARBCA na złoto jesionickie, którego było dużo, gdyż skarbiec popękał, że trzeba go było rozebrać. Miejsce to nadawało się na skarbiec ze względu na port na placu Wielkopolskim.
Kto jednak zbudował tak wielki zamek, który został wykorzystany przez Prusaków na fundament Kernwerku Cytadeli? Wg mnie potrzebny on był Pylejmonidom poznańskim, z których Pelops zbudował NAJWPANIALSZY PAŁAC MYKEŃSKI w Pylos na Peloponezie. Pałac ten był śródziemnomorskim centrum dystrybucji żelaza i stali śląskiej, co znaczy, że to Pelops podpisał konwencję z hyksoskim wezyrem Egiptu Józefem na dostawy żelaza i stali do Egiptu, które Żydzi – jako Lud Izydy – rozwozili w basenie oceanów Indyjskiego i Pacyfiku, a wracali Amazonką, aby w drodze na Synaj zaopatrzyć się w żelazo w Pylosie. Ten proceder – który doprowadził do nagromadzenia w skarbcu sueskim olbrzymiej ilości złota – trwał do przekupienia Słowian przez Echnatona-Jehowę Sereną-Tobrukiem, skąd była droga wozowa do Czadu, gdzie była kość słoniowa i Złoto Ghany.
Z tej racji wnoszę, że budowniczymi olbrzymiego zamku na Cytadeli byli Synowie Posejdona Pylejmonidzi, którzy wg historiografii greckiej i rzymskiej WYWOŁALI WOJNĘ TROJAŃSKĄ - żeby wypędzić Ariów, którzy robili konkurencję stali śląskiej kielecką. Indra zemścił się jednak na pieniaczach z Posejdonii dając Kijów Parysowi, który uratował ze Złotego Rogu 10 tys Trojan. Najbardziej niesamowitą sprawą Iliady jest zamordowanie przez Odyseusza i Diomedesa królewicza słowiańskiego Palamedesa. Ojciec Palamedesa, Neptun- Nauplios ze Strzegomia, okazał się genialnym śledczym, z której to racji wnoszę, że Iliada jest poetyzacją śledztwa Naupliosa, które Homer znalazł w archiwum frygijskim.
Zamek na Cytadeli był też potrzebny Olimpiadzie jako kanclerzycy Aleksandra, gdyż musiała być blisko Drogi Śledziowej Szczecin-Triest. Upolowała małżonka – który wygnał ją a syna opłazował i nazwał bękartem – powstaniem greckim, przed którym Filipa uratował Aleksander jazdą scytyjska. Po bitwie pod Cheroneą Aleksander anektował jednak Pangajon-Siedmiogród, gdzie było największe złoto przemysłowe – wobec czego Grecy zamordowali Filipa i przywołali WYPŁACALNEGO Aleksandra.
Pamiątka tego są też bite w klasztorze cysterskim w Nowej Hucie statery z profilami Apollina-Aleksandra i szczura-Filipa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9783
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FOCUS HISTORIA – Wszyscy jesteśmy wikingami. Czy Chrobry był Normanem? Wierzyliśmy w Odyna? Mówiliśmy po szwedzku? Nr. 4/2008

IV nr. Focusa Historia jest poświęcony Normanom i Świątyni Salomona. Redaktor Naczelny FH, Michał Wójcik, pisze np.: „Może zagoniono go do roboty z pustym brzuchem, a może streszczając zachlapany i zniszczony dokument, popełniał błąd za błędem. W rezultacie kapitalny dla naszej historii dokument brzmi jak bełkot pijaka. Oto bowiem dowiadujemy się, że jakiś sędzia Dagome i pani senator Oda z synami oddają swoje państwo pod opiekę papieża. Potem jest jeszcze zabawniej. Państwo to bierze nazwę albo od Szengen albo od Szczecina, leży nad długim morzem i sięga Alemure.
Za te słowa chętnie pocałowałbym Redaktora Naczelnego, ale sprawę wyjaśniłem już w Wandaluzji, jako ZAMACH Ody na skarbiec Piastów na Cytadeli poznańskiej. Poznań na stolicę się nie nadawał, gdyż mógł być zatopiony tamą poniżej, groźba czego wystąpiła w l. 1005 i 1157, ale skarbiec musiał być w Poznaniu, skąd mógł być spławiony w kilku kierunkach, bo w Szczecinie nad DŁUGIM MORZEM – bo dłuższe jest tylko Czerwone – przyciągałby tylko najeźdźców.
Wojciech Lada pisze: „Niektórzy brytyjscy historycy przekonywali, że wikingowie zachowywali się w gruncie rzeczy jak turyści, którzy tylko czasami nieco brutalniej potraktowali miejscowych.” Zgadzam się z tym, gdyż dla nas i Rusinów byli lepszymi kolegami niż dziś Duńczycy czy Szwedzi, a w Europie Zachodniej mieli mir, bo handlowali i lubili się chrzcić, a rabowali tylko feudałów i klasztory – czyli dość niepopularne instytucje kapitałowe.
To, że Mieszko I chrzcił się jako KRÓL WANDALÓW o jego normańskim pochodzeniu nie świadczy, a argumentować TYM mogą to tylko antypolonusi czy hitlerowcy. Można zapytać o to też Skandynawów, którzy – tak jak Niemcy – nazywali Wandalami Słowian z Pomorza i północnego Połabia.
Oblężenie i zdobycie przez wikingów Paryża jest datowane na l. 885-86. Zaczęło się od tego, że Prawdzice oblegli Nowogród Wlk, wobec czego cesarz Karol Gruby wysłał tam z odsieczą Swewów. Prawdzice ich jednak przekupili i razem w Nowogrodzianami wysłali na Paryż, gdzie ci obalili grubasa i wynieśli KAPETYNGÓW. Po zdobyciu Paryża najeźdźcy wyprawili się na Andaluzję jako PIECZYNGOWIE z Rostowa nad Donem. Pieczyngowie wykupili od Swewów twierdzę Diamand k. Rygi, gdzie przebywało stale 8 tysięcy żołnierzy i marynarzy, za prawo pływania Dźwiną i Dnieprem na Morze Czarne, co zapewniło królom swewskim WYPŁACALNOŚĆ, dzięki czemu zjednoczyli Szwecję. W wojnie o Zjednoczenie główną rolę odegrali zresztą Polacy, gdyż bez nich Eryk Zwycięski ani nie pokonałby Duńczyków, ani nie zdobył Birki-Sztokholmu, który był ufortyfikowany 20 kilometrowym murem kamiennym.
Artykuł ŚWIĄTYNIA – Powtórne zmartwychwstanie (Marta Tychmanowicz, s. 12-15) jest niesamowity, gdyż chodzi o ODBUDOWĘ Świątyni Salomona jako ŚWIĘTĄ ŚWIĘTYCH, o co zabiegał też episkopat polski, któremu chodziło o nową STOLICĘ ŚWIATA. W r. 1970 wpadłem na głupi pomysł, żeby sprzedać Świątynię Salomona Żydom. Dziewczyna, która chciała mi pomóc powiedziała jednak – ze strachem w oczach – ŻEBYM TAM NIE PRZYCHODZIŁ. Dziś okazuje się, że był to pomysł GENIALNY. Ja opierałem się na rekonstrukcji Schicka, zdając sobie sprawę, że dotyczy ona PAŁACU Salomona – wobec czego ŚWIĄTYNIA powinna być na Górze Syjon.
Tytułowy FH przedstawia DWIE rekonstrukcje Pałacu Salomona, co nazywa idiotycznie Świątynią, ale w systemie rekonstrukcji Schicka, która – do czego doszedłem dopiero w Niemczech – przedstawia budowlę HYKSOSKĄ. Powstała ona prawdopodobnie za sprawą wezyra Józefa, który podpisał z księciem Pelopsem z Poznania układ o dostawach żelaza i stali ŚLĄSKIEJ do Egiptu. Podpisał też umowę z Hetycją o granicy na Drodze Solnej, co wymagało budowy IDENTYCZNYCH świątyń traktatowych, na Salemie i Morii.
Filistyni osadzili Dawida na Salemie za 50 szekli rocznie, który zdobył Morię atakiem komandosów przez syfon wodociągowy. Idiotyczny atak Egipcjan na Gazę awansował Salomona na króla, który sprzedał Asyryjczykom metalurgię filistyńską za cały skarbiec asyryjski, wobec czego musiał zbudować 2 skarbce, w postaci CYSTERN Pałacu i Świątyni. Na cysternie pałacowej stanął kilkupiętrowy harem cedrowy, zwany STAJNIĄ, z którego podwórca wiódł wiadukt na Górę Oliwną, gdzie były ogrody Salomona.
Żydowskie ogierki atakowały moją Świątynie Salomona 25 lat, ale teraz atakują OGIERY, które przekwalifikowały Żydowską Robotę w Żydowską GŁUPOTĘ. - Gdyby Salomon wiedział, że w jego Stajni urzędują takie ogiery to by sprzedał je do rzeźni? Na skutek tych ataków Kanclerz Kohl zabrał PAŁAC Salomona Żydom i dał Palestyńczykom, tak że Żydzi mogą się teraz modlić tylko pod Ścianą Płaczu.
Świątynia Salomona nie została zniszczona przez Babilończyków, gdyż była to CYTADELA na Górze Syjon, gdzie każdy zdobywca stawiał garnizon. Konsekrowana w r. 515 pne Świątynia JEROZOLIMSKA nic wspólnego ze Świątynią Salomona nie miała, więc została rozebrana po renowacji odzyskanej przez Heroda cytadeli. Świątynię Salomona rozebrali dopiero Omajadzi, gdyż chcieli tam zbudować nową stolicę, ale Abbasydzi, po rozgromieniu z Chińczykami Polaków i zdobyciu Kijowa, uderzyli na Damaszek wypędzając Omajadów do Afryki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9783
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz Korwin-Mikke, Albigensi i Almohadzi, Najwyższy Czas, 5 IV 2008, s. XXXIX

Ciekawe, że tak inteligentny polityk, jak JKM dał się nabrać na moją prowokację. Ja powołałem sie bowiem na niego przy tezie, że gdyby nie prawo ANTYKATARSKIE to Francja byłaby Afganistanem – co zdementował – gdy wyartykułował to pan Marcin Adamczyk, Albigensi, Almohadzi i geopolityka (NCz, 22-29 III 2008, s. L-LII). Obaj panowie nie zauważyli jednak tego, że krucjata antykatarska nie miała nic wspólnego z tzw. krucjatą przeciw albigensom. Prawo antykatarskie: ZABIJCIE WSZYSTKICH, BÓG ROZPOZNA SWYCH OD OBCYCH, stosowano tylko w krucjacie antykatarskiej.
Arabowie założyli w południowej Francji 2 księstwa udzielne: Synów Dawida w Langwedocji i Synów Jezusa w Prowansji. Podczas wyprawy Polaków i Węgrów przeciw Pollexianom w Wołgogradzie templariusze sprzedali Ryszarda Lwie Serce i węgierski Wiedeń Henrykowi VI, co dało katarom burgundzkim suwerenność. Ta suwerenność okazała się groźna dla Rzymu, toteż papież Innocenty III dogadał się z Kapetyngami w/s likwidacji państwowości katarskiej, czego Francuzi dokonano w l. 1209-12. Przestraszeni tym albigensi z Tuluzy złożyli hołd królowi Aragonu Piotrowi II, a ten – żeby utrzymać zdobycz – Innocentowi III.
To zmieniło sytuację w zachodnim basenie Morza Śródziemnego, bo Almohadzi, którzy zgromadzili olbrzymią FLOTĘ i olbrzymią armię, żeby iść na pomoc katarom, musieli bronić przed Piotrem Andaluzji, który – dzięki Innocentowi III – uzyskał pomoc wszystkich państw z półwyspu Pirenejskiego, co umożliwiło mu stawienie czoła olbrzymiej armii afrykańsko-andaluzyjskiej pod Las Navas de Tolosa, wygłodzenie jej i rozgromienie w r. 1212. To byłoby raczej niemożliwe, gdyby armia ta popłynęła do Marsylii i Tulonu, gdzie miałaby zabezpieczone dostawy żywności z Afryki.
Piotr II, po ocaleniu przed Almohadami Marsylii i Tulonu, został jednak zaatakowany przez Kapetyngów w Tuluzie, gdzie poległ w walce z Francuzami, co nazywa się KRUCJATĄ PRZECIW ALBIGENSOM.
Kilkanaście lat temu piraci somalijscy porwali polski statek, ale ambasada polska w Kairze wykupiła go w Mogadiszu. 3 dni temu porwano tam luksusowy jacht francuski, z milionerami francuskimi i ukraińskimi, ale Paryż wysłał tam okręty wojenne, jak podczas rewolucji bolszewickiej przeciw Chińczykom w Odessie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9783
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 6:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ALFONS VIII POD LAS NAVAS DE TOLOSA 16 LIPCA 1212, Batalie i Wodzowie Wszech Czasów, Nr 13, Rzeczpospolita, 12 kwietnia 2008.

Bitwa na przełęczy Pajaros była raczej banalna. Wizygoci – wobec NIEUNIKNIONEGO najazdu arabskiego zakupili świątynię Artemidy w Bretanii, którą przebudowali na klasztor Mont-Saint-Michel – wobec czego Arabowie bitwy na przełęczy Pajaros wygrać NIE MOGLI, gdyż skarbiec wizygocki zostałby przewieziony do Mont-Saint-Michel.
Cyd uniemożliwił Almorawidom zorganizowanie wędrówki ludów afrykańskich do Hiszpanii, gdyż do tego potrzebna była Walencja, którą Cyd obronił, tłumacząc feudałom mauretańskim, że SĄ BARDZIEJ ZNIENAWIDZENI PRZEZ FANATYKÓW Z MAGREBU OD CHRZEŚCIJAN – więc jeśli Hiszpania zostanie zajęta przez islam afrykański to czeka ich kariera poganiaczy wielbłądów na Saharze.
Tryk z Walencją chcieli powtórzyć wiek później Almohadzi, tylko poprzez KATARSKĄ Marsylię i Tulon. W tym celu zorganizowali armadę z ćwierćmilionową armią, ale wtedy król kastylijski Alfons VIII zdobył Ferral na dziale wodnym Sierra Morena i drodze z Toledo do Almerii. Alfons był tylko dowódcą operacyjnym, gdyż miał nad sobą komisarza papieskiego, którym był król Aragonu Piotr II, który – wobec niewypłacalności Almohadów – WYKUPIŁ tą bardzo ważną twierdzę. Z tej racji Alfons wypędził rycerzy chrześcijańskich, którzy dopuszczali się gwałtów na muzułmanach.
Upadek Ferrali zmusił Almohadów do interwencji w Andaluzji, gdyż mógł tam zaistnieć KAZUS CYDA. Almohadzi osłużyli się Armią Ochotniczą z Sahelu, o sile 160 tysięcy dobrze uzbrojonych czarnych wojowników, gdyż nie trzeba im było płacić. Gdy jednak Armia Ochotnicza zbliżyła się do Ferrali to Alfons ZNALAZŁ jakiś tajemniczy wąwóz przez Sierra Morena, którym przerzucił armię i wozy na tyły Sahelczyków, odcinając ich od wody i zaopatrzenia.
Armie ustawiły się wprawdzie do bitwy pod Las Navas de Tolosa, ale pozycje Hiszpanów były tak obronne, że do walk nie dochodziło, więc po kilku dniach Hiszpanie mogli PODERŻNĄĆ SAHELCZYKOM GARDŁA. W liście do papieża Alfons napisał, że ZGINĘŁO STO TYSIĘCY SARACENÓW, przy stratach własnych 20 do 30 ludzi – co umożliwiło ostateczną rozprawę z Katarami.
Z tego wynika, że bitwy pod Las Navas de Tolosa NIE BYŁO, tylko czekanie na szczeznięcie przeciwnika, któremu musiano Z ŁASKI podrzynać gardła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9783
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Kwi 19, 2008 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej Nieuważny, FILIP II AUGUST POD BOUVIENES 27 LIPCA 1214, Batalie i Wodzowie Wszech Czasów, Nr 14, Rzeczpospolita, 19 IV 2008

AN nazywa Filipa II Augusta „Francuskim Iwanem Kalitą”. IK został Wielkim Księciem Moskiewskim dzięki zlikwidowaniu przez Polaków i Litwinów tatarskiej Okupacji Rosji, którzy przestraszyli się zakupienia Rosji przez templariuszy za złoto Prawdziców w Rydze, którą templariusze z Bornholmu opanowali w r. 1169. Był to legendarny Skarb Templariusza, który poszedł na finansowanie Waszyngtona. Filip ponosił klęskę za klęską, po których to rutynowych przypadkach wpadał w furie, w czym był GENIALNY.
Po nieudanym ożenku z księżniczką duńską związał się z Agnieszką Meranką, młodszą siostrą naszej Jadwigi Śląskiej, gdyż zorientował się, że Duńczycy nie zaszachują Sasów, a Ślązacy, którzy graniczyli z Sasami na Połabiu, mogą to zrobić. Papież Innocenty III nazwał jednak Agnieszkę „nałożnicą” i zagroził jej klątwą, wobec czego wyniosła się ona do Strzegomia, gdzie pozostawiła 2 tympanony w farze, oraz mn. kolekcję złotniczą na zamku Gołuchowie z manufaktury w Limoges. Kolekcji tej zażyczyła sobie Ewa Braun, ale kilka lat temu znaleziono NA ŚMIETNIKU krucyfiks z serii gołuchowskiej, gdyż był PUBLIKOWANY w literaturze fachowej, co umożliwiło dotarcie do depozytu Ewy Braun w muzeum w Innsbrucku.
Podczas wojny cesarza Ottona IV Gwelfa a antykrólem Fryderykiem II Hohenstaufem o hrabstwo Hennegau Filip II August CZEKAŁ po francuskiej stronie granicy. Tam został zaatakowany przez Hrabiego Flandrii i zepchnięty na niemiecką stronę. Gdy flandryjska piechota przepędziła piechotę francuską to Filip uciekł przed jazdą flandryjską do Ottona, który KAZAŁ MU ZEJŚĆ Z KONIA, ale wtedy na Gwelfa uderzyli Sztaufowie, niczym Ukraińcy, wobec czego Otton pognał SAM JEDEN DO LASU a Genialny Furiat mógł zafundować MOCARSTWOWĄ FRANCJĘ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9783
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej Zieliński, SZCZUCIE SZCZUREM – Nie tylko króla Popiela zagryzły myszy. Dawne kroniki wprost roją sie od żarłocznych gryzoni. Wszystkie rzucały się do ataku w imię... bożej sprawiedliwości, Focus HISTORIA, 5/2008, S. 68-70

W Wandaluzji piszę, że Popiel II Myszowaty był Wojewodą Sambora, który w r. 868 wyprawił się na Konstantynopol, po narzuceniu któremu traktatu trybutarnego założył Kijowiec-Kilię, skąd popłynął w górę Dunaju, żeby odzyskać zdobyty przez Ludwika Niemieckiego Wiedeń. Klucze Wiednia wręczał Kijowi syn Karola Wielkiego Henryk Pobożny, w którego pięknej czarnowłosej córce Kij zakochał się i OŻENIŁ. Ta wymogła na nim nie tylko zamianę regencji na KORONĘ, ale przyczyniła się do otrucia przez Pobożnego stryjów Kija na zjeździe Popielidów w Wiedniu w r. 872.
To zdyskredytowało Kija, który poniósł klęskę w wojnie z cesarzem Karolem V Grubym pod SŁAWĄ czyli Wrocławiem, gdyż Wrocław nazywał się Wrotami lub Bramą Sławy od złupienia przez Wandalów Rzymu, co historiografia katolicka nazwała kłamliwie zniszczeniem. Spod Wrocławia Karol wyprawił się w r. 882 na Mazowsze, gdzie nad Liwcem pobił bega Chazarów nadwołżańskich Prawdzica, który wobec zajęcia Chazarii przez Turków wycofał się ze zmobilizowanymi Mazurami do Moskwy, którą BUDOWAŁ jako nową stolicę. Niemcy i Wielkomorawianie oblegli zaś Popiela w Płocku i Kruszwicy, który wcześniej kazał synowi Sobiesławowi przewieść skarby wandalskie z zamku Łagiewniki w Kruszwicy do zamku na cytadeli Napoleona w Gdańsku, który wziął ze sobą kolesia Siemowita Wojewodę.
W Puergg w Taurach Austriackich jest kaplica z WOJNĄ KOTÓW ZE SZCZURAMI, gdyż Karol III dał tą włość swemu szczurołapowi, który zdobył Płock puszczając z łodzi po murze megalitycznym zapłodnione szczurzyce, jako że twierdza ta była zabudowana spichrzami z pszenicą ukraińską dla Skandynawów, które zostały rozbite z katapult. Tradycja ta nie jest więc polska interpretacją historii biblijnej – o nasłaniu plagi zadżumionych szczurów na Filistynów, którzy umieli się przed nimi bronić, gdyż po kapitulacji Dawida osadzili go na Salemie (Wzgórze Świątynne) za 50 szekli rocznie, który zdobył Syjon, rozbudowany przez Salomona na ŚWIĄTYNIĘ, atakiem komandosów przez syfon wodociągowy.
W historii Polski jest jednak historia NADBIBLIJNA, jaką jest sprawa Mieszka Konradowicza, którą AZ dezawuuje tym,że w r. 1238 Mieszko miał 9 lat. W Wandaluzji piszę, że Długosz zapisał historię Mieszka pod r. 1238, ale miała ona miejsce w r. 1259. Cytuję to:
Walkę o Kraków wygrał Konrad dzięki skapitulowanym Tatarom, którzy przybyli pod Kraków pod znakami litewskimi, ale legat papieski doprowadził do rozejmu na mocy którego Konrad zwrócił Bolesławowi Kraków. Legat był też autorem planu koronacji Daniela na Króla Rusi, co mogło być powodem otrucia Jarosława w Karakorum, który był tatarskim namiestnikiem Rusi – bo wobec niewoli chana Złotej Ordy namiestnictwo Rusi musiało być przyznane Danielowi.
W r. 1249 umarł Gujuk a jego następcą został Mengke – wyraźnie za sprawą jakiegoś poselstwa polskiego. Potwierdza to IE pisząc, że Mengke miał estymę dla Berkego, na życzenie którego kazał zamordować po swej koronacji 75 dostojników mongolskich, w tym chana Turkiestanu Burego (s. 108). Berke był KANCLERZEM Batego i przyłączył wtedy do Złotej Ordy Chorezm i Chorosan – co wypada rozumieć w kontekście PROTEKTORATU POLSKIEGO.
W zbrojnej aneksji Chorezmu i Chorosanu brał udział Mieszko Konradowicz, który za zarobione w Azji pieniądze kupił sobie księstwa Sieradzkie i Łęczyckie, i zaczął żyć na wysokiej stopie zyskując przydomek Chościszki tj. gościnnego. W r. 1253 Daniel Romanowicz ukoronował się wreszcie na Króla Rusi insygniami papieskimi, ale nie w Kijowie tylko na dworze więzionego przez Mazurów w Drohiczynie Batu Chana, po czym przeniósł się do MOSKWY. Po koronacji Daniela uwolniono Batu Chana, ale ten w r. 1255 umarł a jego następcą został Sartak, który został jednak wkrótce otruty przez naczelnego wodza Złotej Ordy Nogaja, który okazał się królotwórcą. Chrześcijanina Sartaka zastąpił muzułmanin Berke, który zawarł sojusz z mamelukami egipskimi przeciw prześladującemu muzułmanów bliskowschodnich Hulagu.
Po śmierci Wielkiego Chana Mengkiego w r. 1258 Nogaj zaproponował Mieszkowi osadzenie na tronie krakowskim – jeśli ten uwięzi Bolesława Wstydliwego – co ten zrobił powodując tym największą klęskę w historii Polski, gdyż w beczkach miast złota byli komandosi Nogaja. Nogaj odzyskał skarbiec Złotej Ordy w Haliczu oraz spustoszył i wyludnił z Rusinami Małopolskę, gdyż Polacy przez 2 miesiące nie wiedzieli co się dzieje. Uwolniony Bolesław spiesząc na Węgry oddał Ślązakom pograniczne kasztelanie małopolskie, ale Nogaj nie mógł dokończyć rzezi Małopolski, gdyż Złota Orda została zaatakowana z 3 stron, tracąc Chorezm, Chorosan i Azerbejdzan.
Ciekawie zagadkę Batu Chana załatwili Amerykanie, bo napisali kuriozalnie: Na wieść śmierci następcy Czyngis Chana, Ugedeja, w 1241 r., zwycięski dowódca sił tatarskich w Europie pośpieszył wraz ze swą armią na wschód, aby wziąć udział w wyborze sukcesora i nigdy nie powrócił (Podręczny Atlas Historii Powszechnej, Bertelsmann Media, s. 57), co jest stratowaniem Polaków.
Wg Powieści Suzdalskiej to wodzem mongolskim był Wielki Chan Ugedej, który poległ w bitwie z Polakami pod Łęczycą, a następcę jego wybrano PRZY SARKOFAGU CZYNGIS CHANA w Sandomierzu Ordona, który „skompromitował się” jednak pod Legnicą. Ugedej został Wielkim Chanem, gdyż ewakuował Chiny, żeby uwolnić obleganego w Moskwie przez Polaków Czyngis Chana, który po bitwie nad Kałką uciekł na północ.
Mieszko Konradowicz został za spisek z Nogajem skazany na ZJEDZENIE PRZEZ SZCZURY.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9783
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Maj 23, 2008 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz Bohun, DYMITR DOŃSKI na Kulikowym Polu 8 września 1380, Rzeczpospolita: Batalie i Wodzowie Wszech Czasów, 17 V 2008

Recenzowałem książkę KULIKOWE POLE 1380 (Leszek Podhorecki, Wydawnictwo MON – Warszawa 1986) wykazując, że Iwan Kalita został osadzony w Moskwie przez Polaków i Litwinów, czego argumentem jest Moskwa a Atlasie Brauna, z widokiem Kremla SPRZED przebudowy przez Iwana Kalitę i wizerunkami króla Władysława Łokietka i Gedymina. Tłumaczyć to można tym, że Polacy i Litwini, w obawie żeby templariusze nie kupili Rosji za Złota Prawdziców z Rygi, usunęli z Moskwy Wielkiego Tumnika i osadzili tam syna księcia włodzimierskiego Iwana Kalitę.
W Moskwie było kilkanaście kremlinów, z czego większość zachowała się, a ponieważ nie są to koszary tylko architektura więc pochodzą one z czasów przedmongolskich. Zostały one zbudowane prawdopodobnie przez Prawdziców w l. 882-892, którzy w Moskwie gromadzili złoto syberyjskie, aż powracający z Chin w r. 1127 Bolesław III zaatakował Moskwę od wschodu, wobec czego Prawdzice ZA WCZASU przewieźli swe skarby flotyllą do Rygi, gdyż Rosja była doskonale skanalizowana. W r. 1169 Sałtan Bajan dokonał okupacji Danii, ale został zamordowany przez templariuszy z Bornholmu, którzy zawładnęli Rygą.
Templariusze prowadzili za te złoto wojnę stuletnią, chcąc wykupić Francję przy pomocy lenna pieniężnego, co im się niemal udało w traktacie w Brettigny w r. 1360, ale Polacy dostarczyli Kapetyngom zdobytą pod Bełzem artylerię turkiestańską, która zepchnęła Anglików do 5 twierdz nadmorskich. Wg stalinowskiej komisji do badania Skarbu Templariuszy to po wojnie stuletniej w skarbcu ryskim zostało 6 tysięcy ton złota Prawdziców.
Moskwa została stolicą Rosji, gdy Daniel Romanowicz został koronowany w Drohiczynie w r. 1253 przez legata papieskiego Z ŁASKI POLSKIEJ na Króla Rusi. Urzędował w Moskwie, gdzie w r. 1260 został zamordowany przez tatarskiego królotwórcę Nogaja, który wcześniej rozgromił dzięki Mieszkowi Chościszce Małopolskę. Nogaj osadził w Moskwie Wielkiego Tumnika, dowódcę korpusu dla egzekwowania danin, gdyż było tam kilkanaście kremlinów, wobec czego korpus ten musiał być usunięty SIŁĄ. Podobnie do Daniela Romanowicza i Iwana Kality zagrał Dymitr, który podczas wojny Polski z Litwą w r. 1372 poparł Polaków, składając najwyraźniej hołd Ludwikowi Wielkiemu, który zaś dzięki Dymitrowi zdobył Bułgar Wielki czyli Kazań.
Ponieważ Dymitr przestał płacić daninę Złotej Ordzie więc w Saraju (Wołgogradzie) Mamaj czekał na śmierć Ludwika, żeby w sojuszu z Litwinami uderzyć na Moskwę i Polskę. Gdy doczekał się to na Kulikowym Polu nad Donem doszło do spotkania 4 armii: Moskiewskiej, litewskiej, tatarskiej i polsko-węgierskiej, którą dowodził Wojewoda Wołyniec. Najpierw Tatarzy uderzyli na Rosjan, co znamy jako Bitwę Na Kulikowym Polu.
Tatarów było 70 tysięcy, w tym najemni kusznicy genueńscy, którzy przyczynili się do sukcesu Tatarów, ale gdy walczący dzielnie Rosjanie wycofali się do ufortyfikowanego obozu to na Tatarów uderzyli z zachodzącym słońcem Polacy i Węgrzy. Skutkiem bitwy była kapitulacja Dymitra przed Jagiełłą, który osadził w Moskwie swego wojewodę, ale zajęcie Wołgogradu przez Wołyńca nie powiodło się, gdyż na Wołgodrad uderzyli chan Białej Ordy Tochtamysz i chan Uzbeków Timur Kulawy. Wobec tego Mamaj kazał ewakuować skarbiec Złotej Ordy flotyllą w dół Donu, za którym pogonili Polacy i Węgrzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9783
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 8:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artur Górski, WYDZIAŁ DS. KULTURY; KROK DO PIEKŁA (14) – Niemiecki turysta posłańcem dobrej nowiny. Albo niedobrej. Czy tajemnica skradzionych dzieł sztuki spoczywa w miejscu, gdzie niegdyś wznosiło się palatium Hermana? Focus HISTORIA, 6/2008, s. 76-77

Jest to KIEPSKA LITERATURA o tzw. tajemnicach archeologicznych Płocka. Utleniona blondynka próbuje w erotycznej i mistycznej podróży dopomóc młodemu archeologowi rozwiązać archeologiczne zagadki Płocka, które już dawno nimi nie są, a powstały jako efekt KONSUMPCJI FEKALIÓW PRUSKICH.
Pierwszym przykładem jest tzw. Palatium Władysława Hermana, które mogło być jego WIĘZIENIEM, ale ten w więzieniu w Płocku nie siedział. Jest to Baszta Granitowa, wzniesiona przez Kronosa, który wzniósł też OBECNĄ katedrę na zamku Biskupim – na którym Herman oczywiście nigdy nie mieszkał – na podstawie której sformułowano Tum Łęczycki, jako MODEL dla wawelskiej katedry ROMAŃSKIEJ, której pozostałością jest krypta św. Leonarda.
Istnieje jednak relacja, że Tum Łęczycki wzniósł Erychtonos, który wypędził Chęsę-Hanysa-Hanzę-Hansa-Amfiktiona, a Kronos, który budował dość nieudałą katedrę I na Zamku Biskupim, zbudował na zamku Królewskim kopię katedry ATENY na Górze Wolskiej w Krakowie - i stąd BLIŹNIACZE katedry na eliptycznych pieczęciach kapitulnych Krakowa i Płocka. Zamek Królewski w Płocku runął do Wisły podczas renesansowej przebudowy z powodu NIESZCZELNEGO wodociągu, wobec czego Bona przeniosła się ze swymi skarbami na Cytadelę warszawską. Nagłośnieniem tego URATOWAŁEM płocką skarpę, która zsuwała się do Wisły. KWICZANO o potrzebie zastosowania Amerykańskiej czy Japońskiej Techniki, a ja żądałem, żeby w każdym płockim domu był WODOMIERZ. Z tego powodu wystrojono renesansowo nie wielką katedrę Królewska, ale małą Biskupią. Płock był też jedynym miastem w Polsce, w którym było 3 katedry.
Basztę Granitową rozebrano po zdobyciu Płocka przez Serenów kultury amfor kulistych, którzy zbudowali klasztor Benedyktyński. Argumentem chronologicznym jest znalezienie w północnej wieży katedry 2 baryłek żelaznych ze skarbem kultury badeńskiej, ukrytym podczas oblężenia Płocka przez Serenów, oraz piec STALOWNICZY z fragmentem czaszki zjedzonej przez stalowników 12-letniej dziewczynki, której szczątki pozbierano przed niwelacją pieca.
Nie było też żadnej KRADZIEŻY z kościoła bamberskiego 2 złotych krzyży, gdyż zostały one zagrabione podczas najazdu na Frankonię Polaków i Rusinów, którzy WYGNALI cesarza Henryka IV do Włoch. Na zamku Królewskim, który był wzniesioną przez Lecha Afrykańskiego KOPIĄ pałacu Merowingów w Kolonii, rozegrał się też dramat HISTORYCZNEGO Hamleta, Mieszka Bolesławowica. Pałac ten nie był oczywiście TURMĄ DLA ZAKUTEGO W KAJDANY HERMANA – jak chcą niektórzy – ale budowlą GODNĄ KONSTANTYNOPOLA. Oryginalny pałac koloński został rozebrany przez mieszczan w r. 1106, którym cesarz odpowiedział MURZYN ZROBIŁ SWOJE – więc ci sprzedali go niesfornemu synkowi.
Aż do XIX wieku wypalano w Płocku doskonałe wapno z KAMIENIA WIŚLANEGO, który pochodził z zamku Królewskiego, zbudowanego z wapienia budowlano-drogowego w Kazimierzu Dolnym.
Irytuje mnie też artykuł WROCŁAWSKA SZKOŁA LATANIA – Pazerność i nieuczciwość władz Wrocławia doprowadziła wielu mieszczan do skraju nędzy. Ci, z frustracji i zemsty, podjęli radykalne kroki... (Paweł Pizuński, s. 60-63). Nie był to bowiem żaden bunt, ale REWOLUCJA HUSYCKA POD PROTEKTORATEM POLSKIM, wobec której Wacław IV Luksemburski był bezradny. Gdy umarł w r. 1419 to jego brat Zygmunt poradził sobie z polskim protektoratem ogłoszeniem w Rzymie WYPRAWY KRZYŻOWEJ. Krzyżowcy zdobyli wprawdzie Wrocław, pamiątką po czym są bazaltowe kule armatnie w murach kościoła św. Maurycego, który bronił się najdłużej, ale Czechy ogarnęła rewolucja husycka, która zadała Zygmuntowie wiele klęsk.
PP porównuje „bunt” w r. 1418 do buntu w r. 1333, który też nie był żadnym buntem tylko powstaniem polskim przeciw zniemczonemu patrycjatowi, stłumionym bardzo bardzo krwawo przez Czechów. Pretekstem dla czeskiej interwencji było wykupienie przez Jana Luksemburskiego od magistratu wrocławskiego książęcych hipotek Złotoryii i Chojnowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9783
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Lip 11, 2008 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tatiana Serwetnyk, HISTORYCZNA RUŚ DZIELI ROSJE I UKRAINĘ – Nieuznawany przez Moskwę patriarcha kijowski Filaret twierdzi, że Rosjanie przywłaszczyli sobie nazwę Ruś, Rzeczpospolita, 11 VII 2008, s. A11

Patriarcha Filaret ma tu rację, gdyż do zdobycia Moskwy przez Bolesława III Krzywoustego w r. 1127 Rosja nazywała się SARMACJĄ. Bolesław oddał Moskwę Rurykowiczom kijowskim, którzy wprowadzili nazwę Wielka Ruś tj. ROSJA. Rosyjska nazwa Chin pochodzi Niżnego Nowogródu jako KITEŻU, skąd Prawdzice dokonali podboju Chin w początku X wieku, zakładając dynastię Sung, którą najazdy Dzurdzenów Bolesława II i III wyparły nad Jangcy, gdzie powstało Południowe Sung.
Moskwa jest starsza od Kijowa, bo Białokamienną Moskwę zbudował grecki bóg Prapoczątku Jur-Uranos a Wspaniały Kijów kilka pokoleń później Apis. W Kijowie rozebrał on chyba rotundę, którą mógł zbudować syn Uranosa Kronos, co można określić typologicznie. Arabska kronika z początku X wieku pisze, że Król Słowian nazywa się Witeziem a jego stolicą jest GRAD – co można donosić do Moskwy Prawdziców – tak jak niewątpliwie Państwo Dirów czyli Rzesza Pieczyngów, gdyż Prawdzice, których protoplastę, niewolnika dackiego Andronika uszlachcił cesarz Trajan, wzięli się w Polsce od pojmanego w bitwie nad Seretem w r. 762 spahisa z południowego Egiptu o nazwisku Dir.
Ukraińcy chcieli nam zabrać nazwę POLSKA, jako historycznie naddnieprzańską. Być może nazwa ta została przyniesiona nad Wisłę przez Wojewodę Kija z Sambora-Kijowa, który w r. 862 – po narzuceniu Bizancjum traktatu trybutarnego – założył Kijowiec-Kilię, po czym popłynął w górę Dunaju, żeby odbić zdobyty przez Ludwika Niemieckiego Wiedeń. W Wiedniu klucze wręczał mu syn Karola Wielkiego Henryk Pobożny, w którego pięknej córce Ryksie Kij się zakochał i ożenił z nią. Ta namówiła go do zamiany regencji na Koronę, w intencji czego Henryk jako burgrabia Wiednia otruł stryjów zięcia, co zniszczyło politycznie Kija jako witezia Popiela II.
Najazd cesarza Karola III Grubego, o którym Kronika Miśnieńska pisze, że ZNISZCZYŁ DAWNE KRÓLESTWO POLSKIE, doprowadził do wyniesienia begów Chazarii Prawdziców, którzy po klęsce nad Liwcem w r. 882 wycofali się ze zmobilizowanymi Mazurami i zaczęli budować STOŁECZNĄ Moskwę. Jednak po wzniesieniu kilkunastu kremlinów dokonali z Uzbekami podboju Kazachstanu i a z Bułgarami Hungarii więc zaczęli budować nową stolicę w Rostowie nad Donem, ale Moskwa była im nadal potrzebna do gromadzenia syberyjskiego złota. Na to złoto połakomił się właśnie wracający z Chin Bolesław III, ale Prawdzice przewieźli je zawczasu do Rygi, gdzie w r. 1169 padło łupem templariuszy z Bornholmu, którzy przyjęli nazwę Kawalerów Mieczowych.
Nazwa Ruś nie jest ukraińska, gdyż pochodzi od Wojewody Rusa, najmłodszego syna ostatniego króla Wandalów Afrykańskich, Moskwy, który podbił Anglię, zdobył skarbiec bizantyjski w Toperos na górze Athos i oblegał przez 8 lat Konstantynopol, który uwolniła I armię awarską o sile 60 tysięcy wojowników konnych. Gdy Awarowie przełożyli ultimatum królowi Sklawinów wołoskich, Daurencjuszowi to ten kazał posłów torturować. Ci wyjawili, że armie bizantyjska i awarska idą w górę Dunaju na Balgrad. Starsi bracia Rusa, Lech i Czech zarządzili natychmiastową ewakuację skarbów wandalskich, ale ich siostra Welina się sprzeciwiła, wobec czego ci ZAMORDOWALI JĄ i poprowadzili BABSKĄ flotę do Bratysławy.
W internetowej Wandaluzji piszę, że w r. 2000 miała być wydana we Frankfurcie nad Menem mapa Polski z ROKIEM 565, ale Niemcy nie zgodzili się, gdyż ziemie na południe od górnej Wisły i Odry były wtedy okupowane przez Awarów, którzy wyprawiali się na Paryż. Odpowiedziałem Międzynarodowemu Instytutowi Słowian, że mapa z rokiem 565 jest logiczna, gdyż była to okupacja a nie aneksja – wobec czego stolicą powinien być KALISZ. Na mocy pokoju w Konstantynopolu w 568 r. cesarz dał Rusowi za ewakuację Bałkan Włochy, które ten oddał zaraz Longobardom za Bohemię dla Czecha, za co otrzymał od Lecha z Kalisza POLSKI W ROKU 565 SMOLEŃSK.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9783
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Lip 19, 2008 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZAMEK PRZYMYSŁAWA ZOSTANIE ODBUDOWANY – Z Waldemarem Rekściem, członkiem zarządu gdańskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, rozmawia Piotr Czartoryski-Sziler, Nasz Dziennik, 19-20 VII 2008

Przypominałem wielokrotnie, że pisałem 23 razy do Ziobry i Kaczyńskich o podjęcie śledztwa w/s otrucia Kowalskiego u Urszuli Sipińskiej i odbudowy zamku Przemysława za BONY PODATKOWE, gdyż społeczny komitet podbudowy zamku NIE WIEDZIAŁ, gdzie ten zamek był – ale po raz XXIV pisać nie mogłem, gdyż Mężydło zdetonował Kaczyńskich.
Rekść i Czartoryski-Sziler ZNOWU grają wariata, gdyż dawno uznali, że jest to zamek ŚLĄSKI, zbudowany przez Henryka I po aneksji Poznania lewobrzeżnego za zamach w Gąsawie, w którym Henryk został ciężko ranny. Wobec tego Odonicz musiał zbudować nowy zamek książęcy na Śródce, który zachował się jako klasztor Reformatów, na którego plafonie był oryginał obrazu św. Floriana z grupą rodzinną Odonicza i widokiem na zamek Królewski na Cytadeli. Ja jednak wiem, że organizatorem zamachu w Gąsawie byli templariusze ryscy, czyli Kawalerowie Mieczowi.
Poznań ŚLĄSKI przedstawia miasto widziane z zamku na Cytadeli po aneksji przez Henryka I. Na miejscu zamku staromiejskiego są SPICHRZE, gdzie Henryk wybudował SKARBIEC, gdyż żył strachem przed Mongołami, przed którymi można było bronić złota jesionickiego w Poznaniu a nie Wrocławiu. Tego złota musiało być dużo skoro zbudowany dlań stołp POPĘKAŁ.
Mymi pismami osiągnąłem to, że ANULOWANO cegiełki skarbowe na odbudowę tego Zamku Przemysława z fekaliów pruskich, gdyż Przemysław mieszkał w zamku Królewskim, który został przebudowany przez Zygmunta III na TWIERDZĘ, zasłoniętą dębami. 2 dolne kondygnacje zamku Królewskiego zostały wykorzystane przez Prusaków na fundament Cytadeli – dzięki czemu ostały się.
Ja kiedyś proponowałem, żeby zamek ŚLĄSKI dać Urszuli Sipińskiej, którą stać było na odbudowę BEZ BONÓW PODATKOWYCH, ale podstawą historyzacyjnej odbudowy musi być kościół i klasztor, które Zygmunt III dał jezuitom, którzy to wystroili, ale po upieczeniu ich na wolnym ogniu zespół oddano franciszkanom.
W przewodniku turystycznym znalazłem plan zamku Gorzanów, który został wystrojony w XVI-XVII wiekach przez mistrzów weneckich. Plan tego zamku jest jednak romańsko-gotycki, a został on zbudowany prawdopodobnie przez Waleskę Złotowłosą, która zaczynała karierę jako Hrabini Kłodzka. Najbardziej znanym jej dziełem jest I zamek GOTYCKI na Wawelu, którego nazwa pochodzi od Waleski, gdyż Tyfon z Pragi kazał rozebrać zamek romański do fundamentów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 42, 43, 44  Następny
Strona 1 z 44

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group